Trgovačke robne marke

Mjesto za mrvu ozbiljnije rasprave
User avatar
blaze
Posts: 2374
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

Post 16 Nov 2011, 23:50

Margarita » wrote: K plus artikli su sasvim pristojne kvalitete. Standard je baš loša marka.
standardove suhe šljive bolje su od k plusovih. za drugo ne znam


danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
Pješčana
Posts: 8355
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška

Post 17 Nov 2011, 00:10

ako imate informaciju, molim vas uputite me gdje da nađem češnjak za sađenje.
jel moram naglasitit da tražim nekineski? :xd:

ja volim kikiriki maslac. ali ne znam stat, ja tu teglu u jedan dan slistim. pa se kontroliram i jako rijetko kupim, tipa ako jednom godišnje
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
*jezebel*
Posts: 1430
Joined: 20 Oct 2011, 13:56

Post 17 Nov 2011, 00:44

Pješčana » wrote:ako imate informaciju, molim vas uputite me gdje da nađem češnjak za sađenje.
jel moram naglasitit da tražim nekineski? :xd:

ja volim kikiriki maslac. ali ne znam stat, ja tu teglu u jedan dan slistim. pa se kontroliram i jako rijetko kupim, tipa ako jednom godišnje
kako se sadi cesnjak? zapiknu se reznjici u zemlju, ili...? ako da, onda...

nekineski cesnjak iz organskog uzgoja imas u bio&bio (ne sjecam se ciji je, ali nije ni hrvatski, ni kineski), u slovenskom sparu (gotovo sam sigurna i u njihovom mercatoru koji ipak ima vecu ponudu hrane iz organskog uzgoja. dakle, nije uzgojen u kini, ali otkud je dos'o prvi, to ne znam. :D) i ako nadjes nekoga na placu. na placu ti je najsigurnije traziti prodavace koji imaju lokalnu ponudu i ne previse kultura (npr. one stare cicice s malo krzljavih jabuka, ljesnjacima, bijelom kuruzom i vjencicem cesnjaka :D).
sljedece jeseni se potrudi otici na kakav gastrosajam, bude uzgajivaca koji prodaju stare sorte sjemena pa mozda naidjes i na dobar cesnjak.
imanje zrno ti nazalost ne mogu preporuciti jer ne znam moze li se kod njih ista kupiti. zlata nanic ga je nedavno prodala biovegi.
mozes jos pitati severe ako ce ti reci ciji cesnjak uzgajaju. imas kontakt obrazac na njihovom sajtu.
takodjer, ako ti nije ispod casti, mozes na starom forumu poslati pm pellapratu s gastronomije, covjek ima prekrasno nepce, a znanje da ne spominjem.
how can i believe in god when just last week i got my tongue caught in the roller of an electric typewriter?
vise nikad necu imat' samopouzdanja u druge ljude.
User avatar
Pješčana
Posts: 8355
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška

Post 17 Nov 2011, 00:51

hvala, bila sam na Danima hrvatskog sela i pikla sjemenke rajčice koje su me zanimale.
imam mići mali vrt s domaćim povrćem čije sam sjemenje našla po cijeloj državi, tražim baš biljčce koje nisu nit kineske nit tretirane, ako je toš uvijek moguće.
češnjak je teško naći. valjda ću prije Jetija vidjet

pellaprat ima i blog koji pratim, tako da ti to nije loša ideja
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
JPK
Posts: 2105
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

Post 17 Nov 2011, 01:11

Češnjak je došao iz Kine, Kina je najveći proizvođač i malo mi je nejasno zašto bi netko htio češnjak baš od hrvatskog sjemena.
A ako hoćete sjeme od bolivijskog, čileanskog, australskog ili američkog češnjaka, za to je najbolji ebay, izbor je ogroman. Ja sam kupovcao od proizvođača iz kolumbijskih pripizdina, ali hrvatske nisam uočio. Valjda se ne trebaju baviti takvim pizdarijama uz subvencije kakve imaju.
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
Pješčana
Posts: 8355
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška

Post 17 Nov 2011, 01:14

jpk,ja bih rado konzumirala hranu koja je proputovala manje od mene u svom životu, a ne nešto što je pobrano zeleno i putovalo brodom do Evrope. htjela bih hrvatski češnjak jer želim probati uzgojiti hrvatsku sortu češnjaka. nije mi palo na pamet da pogledam e bay, fala
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
JPK
Posts: 2105
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

Post 17 Nov 2011, 09:44

Pješčana » wrote:jpk,ja bih rado konzumirala hranu koja je proputovala manje od mene u svom životu, a ne nešto što je pobrano zeleno i putovalo brodom do Evrope. htjela bih hrvatski češnjak jer želim probati uzgojiti hrvatsku sortu češnjaka. nije mi palo na pamet da pogledam e bay, fala
Govorio sam o sjemenu, a ne samom češnjaku. Naravno da on je zakurac kad stoji mjesecima u hladnjači.
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
baja
Posts: 4122
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

Post 17 Nov 2011, 10:18

Pješčana » wrote:ako imate informaciju, molim vas uputite me gdje da nađem češnjak za sađenje.
jel moram naglasitit da tražim nekineski? :xd:
jesi li kontaktirala ekipu iz vukomerića?
http://www.zmag.hr/hr/reciklirano-imanje
User avatar
Pješčana
Posts: 8355
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška

Post 17 Nov 2011, 10:25

Nisam, jer mi nije palo na pamet, čula sam jednom davno za njih. sad im gledam stranicu, hvala
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 19293
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 737 times
Been thanked: 1347 times
Gender:

Post 17 Nov 2011, 12:03

JPK » wrote:Češnjak je došao iz Kine, Kina je najveći proizvođač i malo mi je nejasno zašto bi netko htio češnjak baš od hrvatskog sjemena.
Postoji ozimi slavonski češnjak, koji je genetički drukčiji. Dokazano ispitivanjima.
Potpisi su za budale.
User avatar
kuki
Posts: 2908
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

Post 19 Nov 2011, 17:20

Meni je kineski kikiriki maslac okej. Najbolji kojeg sam našla i probala. Ostali koje sam ikad kupila (osim jednog nekad jako davno, nema ga već desetljeće valjda) su bili ljepljivi i gadni i odvratni.
JPK
Posts: 2105
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

Post 19 Nov 2011, 17:37

Hekatonhir » wrote:
Postoji ozimi slavonski češnjak, koji je genetički drukčiji. Dokazano ispitivanjima.
Svaka biljna sorta je genetički drukčija. :ne zna:
A i pasmina. Zato je npr. bernardinac puno ukusniji od njemačkog ovčara.
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
klonka
Posts: 2885
Joined: 17 Sep 2011, 22:00

Post 19 Nov 2011, 17:48

Zašto ne napravite sami taj kikiriki maslac? :ne zna:
gonj špadi
User avatar
kuki
Posts: 2908
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

Post 19 Nov 2011, 17:49

Ne treba li za to ona spravica kojom se radi i maslac od lješnjaka i koje nigdje nema za kupit? :D
User avatar
klonka
Posts: 2885
Joined: 17 Sep 2011, 22:00

Post 19 Nov 2011, 18:21

gonj špadi
User avatar
kuki
Posts: 2908
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

Post 19 Nov 2011, 18:23

Ne mogu gledat videje zbog internetnih ograničenja. Da li ti se prepričat mi postupak? Mislim da je moj preslab za to.
User avatar
klonka
Posts: 2885
Joined: 17 Sep 2011, 22:00

Post 19 Nov 2011, 18:25

Ubaciš u multipraktik oguljeni kikiriki, biljno ili kikiriki ulje i malo soli i pritisneš play. :xzubo:



Ispod videa imaš transkript recepta. Ona ga je držala uključenim dvije do tri minute, dok se kikiriki nije pretvorio u kremu. Zašto misliš da je slab? Pa kikiriki nije tvrd kao lješnjak.
gonj špadi
User avatar
kuki
Posts: 2908
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

Post 19 Nov 2011, 18:30

Jer ima 25 godina. Oprosti, nisam čitala. :o Ajde, probat ću. :lux:
User avatar
klonka
Posts: 2885
Joined: 17 Sep 2011, 22:00

Post 19 Nov 2011, 18:34

Ja sam otkrila da mi je stari mlinac za kavu izvrstan za sitno mljevenje stvari koje nisu kava. Baš me briga što će se noževi istupiti, tko još melje kavu? :D
gonj špadi
User avatar
kuki
Posts: 2908
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

Post 19 Nov 2011, 18:37

To nemam. Jednog dana ga je mama izvadila da samelje nešto što nije bila kava i onaj dio u koji ide kava je bio pun vode, a mlinac mrtav. Nikad nismo saznali otkud voda. :D
JPK
Posts: 2105
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

Post 19 Nov 2011, 18:41

Ja sam to radio s mlincem za kavu, ali oni su obično preslabi za to pa se pregrijavaju. I premali. Štapni mikser je dobar ako je dovoljno jak, ali nepraktičan. Mislim da se da s nečim ovakvim, ali bitno je da ima blizu 1 kW.

Image
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
nina williams
Posts: 2968
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Post 26 May 2013, 20:56

Trebalo mi je 100 godina da nađem temu, tražilica sucks. :gaah:

Daklem, za one koji vole napolitanke...u Intersparu imaju to neko čudo, ajme davim se već dva dana u tome. Marka je njiova, S BUDGET, a ta ljepota se zove MINGNON-SCHNITTEN. Pakirane su u foliju, prednja strana zelene, a stražnja bijele boje, dimenzije su, ofrljativno, 10x10x1,5 cm. Ima pet napolitankastih štangica po pakiranju. Po okusu je slično Kit Katu, al je meni bolje jer ima manje čokolade koju ja u Kit Katu prvo oglođem sa strane budući da mi nikako ne paše tolki omjer čokolade naspram vafla...e sad ga već pretjerujem s tim nekim svojim mušicama...
Uglavnom, divna je to i krasna stvar. :cerek:
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5600
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

Post 26 May 2013, 21:02

Nisu dobre čim u njima nema previše čokolade. :durica:
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
nina williams
Posts: 2968
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Post 26 May 2013, 21:06

Doooooobreeeeeeeee su :azdaja: izvrsne, čak.
Bez zeze, dugo ne naletih na nešto što mi se tolko svidilo.
:Slin:
User avatar
karambol
Posts: 8126
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

Post 26 May 2013, 21:08

nina williams » wrote:Trebalo mi je 100 godina da nađem temu, tražilica sucks. :gaah:

Daklem, za one koji vole napolitanke...u Intersparu imaju to neko čudo, ajme davim se već dva dana u tome. Marka je njiova, S BUDGET, a ta ljepota se zove MINGNON-SCHNITTEN. Pakirane su u foliju, prednja strana zelene, a stražnja bijele boje, dimenzije su, ofrljativno, 10x10x1,5 cm. Ima pet napolitankastih štangica po pakiranju. Po okusu je slično Kit Katu, al je meni bolje jer ima manje čokolade koju ja u Kit Katu prvo oglođem sa strane budući da mi nikako ne paše tolki omjer čokolade naspram vafla...e sad ga već pretjerujem s tim nekim svojim mušicama...
Uglavnom, divna je to i krasna stvar. :cerek:
Nema do krasevih cokoladnih plus boca mlijeka iz hladnjaka...amen.

Iako, ja sam, kaj se napolitanki tice, strasno znatizeljan I tezim savrsenom spoju napolitanke I mlijeka te cu pohitati sutra isprobati opisani proizvod...
:jelo:
  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: ClaudeBot and 0 guests