Trgovačke robne marke

Mjesto za mrvu ozbiljnije rasprave
Eks
Posts: 21882
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

Post 10 Oct 2011, 15:24

JPK » wrote: Pa siromašan ti je sponzor onda. :ne zna:
Ne sponzora. :rofl:


User avatar
Margarita
Posts: 4100
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

Post 10 Oct 2011, 15:32

jevgenija » wrote:Probala sam K plus džem od marelice, i jebiga, super je. Bolji od Doninog ove godine. Trebalo mi je neš hitno i jeftino za palačinaka, pa sam to uzela.
Sad mi drago da jesam.
K plus artikli su sasvim pristojne kvalitete. Standard je baš loša marka.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
kukuriku
Posts: 2498
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

Post 10 Oct 2011, 16:25

Margarita » wrote: K plus artikli su sasvim pristojne kvalitete. Standard je baš loša marka.
Da, a k tome, tako je i dizajnirana.
Ono, da ne bi poslije mogao tvrdit da te ambalaža zavarala.
Nek(v)arljiva.
User avatar
kuki
Posts: 2908
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

Post 10 Oct 2011, 18:01

Lord Byron » wrote: Vjerujete li da je razlika u cijeni takva zbog uštede na marketingu ili zbog razlike u kvaliteti?
Kako u kojem slučaju. DM sredstvo za kamenac bi vjerojatno koštalo 30 kuna da ga reklamiraju. I vjerojatno ga nitko ne bi proglasio precijenjenim smećem. Sredstvo za kamenac. :cerek: :cerek:

Za neke robnomarčne hranice ne znam jesu li okej kvalitete ili moje nepce nije dovoljno istančano da shvati da, naprimjer, k+ komadi tune u salamuri zapravo ništa ne valjaju. Ali volim se trovati živom i često to činim, pa mi je drago što je jeftinije zapakirana. :D

Cirio pelate preferiram jer postoje u dovoljno malenim pakiranjima da ih uspijem potrošiti prije nego se upljesnive.
User avatar
dimnjak
Posts: 2499
Joined: 17 Sep 2011, 23:24

Post 10 Oct 2011, 18:03

bilo je bolje kad je prije pisao proizvodjac. znalo se naci svasta zanimljivog.
danas samo pise zemlja porijekla.
mogu te prožvakati, al te moraju i ispljunuti
User avatar
Margarita
Posts: 4100
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

Post 10 Oct 2011, 20:30

kuki » wrote: Za neke robnomarčne hranice ne znam jesu li okej kvalitete ili moje nepce nije dovoljno istančano da shvati da, naprimjer, k+ komadi tune u salamuri zapravo ništa ne valjaju. Ali volim se trovati živom i često to činim, pa mi je drago što je jeftinije zapakirana. :D
Tuna u salamuri ne valja kako god da je zapakiraš. Ta K plus je jednako neukusna kao i Rio Mare, kupim ih kad mi padne na pamet glupost poput dijete. Onda skužim da se riba iz vode teško guta i zalijem je maslinovim uljem.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
kuki
Posts: 2908
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

Post 10 Oct 2011, 20:36

Ja je volim više nego onu iz ulja. Nisam na dijeti, živcira me tunino ulje ako je ne pretvaram u namaz, nekidan sam prala tunu od ulja da je mogu pojesti. :D
User avatar
dimnjak
Posts: 2499
Joined: 17 Sep 2011, 23:24

Post 10 Oct 2011, 21:27

ne mogu ni ja tu iz ulja. ne zbog dijete. ja ju zalijem maslinovim. bilo na tavi bilo na tanjuru.
mogu te prožvakati, al te moraju i ispljunuti
Gazda
Posts: 841
Joined: 17 Sep 2011, 23:14

Post 11 Oct 2011, 10:58

ex_anais » wrote: Vidi ovoga što fejspalma. Što je tu za fejspalm? Nemamo standard, nemamo ništa i onda bi još trebali biti sretni što u ovom usranom kapitalizmu moramo trošiti proizvode niže kvalitete od socijalističkih? Daj me nemoj. :rofl:
Posljednja rečenica je pogrešno napisana. Trebalo bi pisati: "(...) moramo trošiti proizvode u lošijem pakovanju (...)".

Ja vidim ovdje slučaj snobizma. Halo, doktor..
User avatar
Morticia
Posts: 10441
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

Post 12 Oct 2011, 15:49

Postoje stvari koje su mi "bitne" i tu ne popuštam. Tipa meso.
Ne bih ga kupila igdje osim kod mesara ni da me kolju.
Ali sredstva za čišćenje, vrećice za smeće, spužve, brašno, šećer, čak i ulje... Sve češće uzimam ono što je povoljnije.

Meni su recimo K+ njoki odlični iako istinski MRZIM kupovne njoke.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
kuki
Posts: 2908
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

Post 15 Oct 2011, 19:40

Ulja koristim hladno prešana. :D
User avatar
Pješčana
Posts: 8355
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška

Post 16 Oct 2011, 23:39

nemojte kupovati Mercator kore za štrudle.
bila sam pored Mercatora, žurilo mi se, nisam stigla do Kauflanda di inače kupujem Pan Pek kore, i kupila ove.
Kore su se raspale prvo na stolu, zatim još više na mojim rukama dok sam prebacivala štrudlu u protvan, zatim u protvanu.
zabavno.
ako želite jesti štrudlu,a ne zajebavati se sa smjesom na dlanovima, nemojte ponoviti moju grešku. baš me je M razočarao
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Whereabout
Posts: 1154
Joined: 18 Sep 2011, 13:19

Post 01 Nov 2011, 12:09

Kauflandov Soltino kikiriki s medom i pistacije su dobri, namaz od kikirikija isto, obični kikiriki nisam probala; cijene su jako dobre.
Bio Primo maslinovo ulje iz Muellera je ok.
Od Balee, jako je dobro mlijeko za suhu kosu od marelice (na pumpicu). Odlične su i Baleine stvari za celulit.
.
User avatar
klonka
Posts: 2885
Joined: 17 Sep 2011, 22:00

Post 01 Nov 2011, 18:00

Znate onu K+ rižu koju sam toliko hvalila? Oduševljenje mi je trenutno na razini onog Mujinog oduševljenja Kanadom.

Pokvarila se. Da da, danas kad sam imala goste na ručku. :mad:
gonj špadi
User avatar
Pješčana
Posts: 8355
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška

Post 01 Nov 2011, 18:19

klonka » wrote:Znate onu K+ rižu koju sam toliko hvalila? Oduševljenje mi je trenutno na razini onog Mujinog oduševljenja Kanadom.

Pokvarila se. Da da, danas kad sam imala goste na ručku. :mad:
ajoj :D
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
klonka
Posts: 2885
Joined: 17 Sep 2011, 22:00

Post 01 Nov 2011, 18:31

Nema veze, skuhali su se rižini špageti kao prilog, ali svejedno me razljutila. Užas. Jedno zrno prekuhano, drugo pretvrdo. A ja je još hvalim okolo. Nećem više. :nono:
gonj špadi
JPK
Posts: 2105
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

Post 01 Nov 2011, 19:48

Uvijek kad radim rižoto, stavim 50 g mascarponea u njega, a to se prodaje u flašama od 250. Koji kurac da radim s ostatkom? :mad:
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
klonka
Posts: 2885
Joined: 17 Sep 2011, 22:00

Post 01 Nov 2011, 20:06

Tiramisu. :D
gonj špadi
User avatar
Melody
Posts: 1213
Joined: 17 Sep 2011, 23:31

Post 01 Nov 2011, 20:07

Kupujem razne robne marke, ne mogu reći ni za jednu da ju izbjegavam, kako je neko već rekao, uglavnom šećer, sol, papirnate ručnike i slične stvari za koje mi je besmisleno izdvajati neke velike novce. Ali uzimam neke brendirane proizvode već godinama, jer im nisam našla dostojnu zamjenu. Dakle, zato što su dobri, a ne zato što su brendirani. A i nemam baš love za potragu za novim stvarima.

Samo što ja ne pamtim sve to. Evo ovako, na prvu:

- Balea, ima od mene ogroman plus. Nije sve dobro, recimo da je pola-pola, ali ono što je dobro, zbilja je dobro i može se mjeriti s tri puta skupljim kozmetičkim proizvodima. Pa, vrlo često, ono što je loše, loše je na sličan način, samo što potrošim manje novca prilikom pogrešne kupovine.

- DM-ov Denkmit sredstva za čišćenje kupaonice i kuhinje :s
Apsolutno sam odustala od svih skupih Cilit Bangova, Muskula, i ostaih floskula, uključujući i usrani Domestos.

- K Plus, hmmm. Sviđaju mi se slatkiši, oni chocolate chip keksi u svim varijantama, praline, i slično (čokolade baš ne). Olea - blaznice, vata, maramice, i tako te stvari, jeftine i dobre.

Instant kafu, čokoladu i slično volim kupiti, well, od nekih drugih proizvođača, kao i kečap i majonezu.

Ako se sjetim još, dopišem.
User avatar
MadnessInMethod
Posts: 427
Joined: 04 Oct 2011, 20:47
Location: through the looking glass

Post 01 Nov 2011, 20:17

meni su olea blaznice čak i bolje od nekih skupih markiranih, isključivo njih koristim za skidanje laka jer se najmanje čijaju i najmanje mi dlaka ostave po noktima.
"Madness in method, that's genius." F. Herbert
User avatar
Tyden
Posts: 95
Joined: 25 Oct 2011, 09:31
Location: Zagreb

Post 01 Nov 2011, 20:25

Margarita » wrote:K plus artikli su sasvim pristojne kvalitete. Standard je baš loša marka.
Kako koji, ja kod tih "lančanih" marki pogledam tko ih zapravo proizvodi. Ako je to nešto poznato, ili domaće, zašto ne. Npr. K plus lisnato tijesto je ledo, clever napolitanke su kraš ili kestlin (ne sjećam se točno, nisam napolitanke drapao već neko vrijeme :)).
Samo treba pogledati tko je točno proizvođač, jer se zna desiti i da reklamiraju da je nešto hrvatsko pa je malo morgen. Prije nekih pola godine hrenovke iz Konzuma, K plus, u prospektu veliki znak "hrvatski proizvod", pogledam u trgovini, a ono zemlja porijekla Italija. Širimo granice biti će :zubo:.
User avatar
Melody
Posts: 1213
Joined: 17 Sep 2011, 23:31

Post 01 Nov 2011, 20:29

Ima li Kozmo svoju trgovačku marku? :misli:
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1942
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

Post 01 Nov 2011, 20:43

Melody » wrote:Ima li Kozmo svoju trgovačku marku? :misli:
Jok, samo ove standardne kao i Konzum, dakle mahom Olea.
Ali imaju Catrice :cerek: :o
User avatar
Melody
Posts: 1213
Joined: 17 Sep 2011, 23:31

Post 01 Nov 2011, 20:47

A.P. » wrote:
Jok, samo ove standardne kao i Konzum, dakle mahom Olea.
Ali imaju Catrice :cerek: :o
Znači, fakat nemaju, ja mislila da ju samo ja nisam skužila. A šta je ono Olival? To nije trgovačka marka? Ima nekakva krema za ruke i sl. sitnice.
E, da - za Catrice im fakat svaka čast.
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1942
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

Post 01 Nov 2011, 21:00

Melody » wrote:
Znači, fakat nemaju, ja mislila da ju samo ja nisam skužila. A šta je ono Olival? To nije trgovačka marka? Ima nekakva krema za ruke i sl. sitnice.
E, da - za Catrice im fakat svaka čast.
Olival je nešto zasebno, afaik :D http://www.olival.hr/


Inače se slažem s onim popisom gore, i moj je identičan :zubo:
  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: ClaudeBot and 0 guests