File sharing

Mreža svih mreža
User avatar
Karlinjo
Posts: 11852
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

Post 06 Mar 2012, 19:51

ombia » wrote:Isuse sto se ti opsirno ispucavas. :zubo:
Bit će, obolio sam od aundizma :D


User avatar
nina williams
Posts: 2968
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Post 06 Mar 2012, 21:37

Karl Jozef » wrote: Nisu i ne trebaju, nisu građani volonterska policija u funkciji zaštite korporacija. Bili bi obvezni prijaviti kakvu dječiju pornografiju ili kakve ne znam terorističke prijetnje i slično ovako nešto ne.
Nešto se tebi tu pobrkalo. :zubo: INTERPOL je naletio na njih, ne građani.
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6267
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

Post 06 Mar 2012, 22:55

Svaka čast, vuneni! :top:
User avatar
Karlinjo
Posts: 11852
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

Post 06 Mar 2012, 23:03

nina williams » wrote: Nešto se tebi tu pobrkalo. :zubo: INTERPOL je naletio na njih, ne građani.
Da u ovom slučaju, al' namirišao sam da bi svaki građanin trebao imati obvezu prijaviti "kradljivca".
judolino wrote:Svaka čast, vuneni! :top:
:top:
User avatar
elma
Posts: 3104
Joined: 02 Feb 2013, 01:33

Post 13 Mar 2012, 20:49

Jel se trebam na kraju bojati ako skidam torrente ili ne? :misli:
User avatar
Karlinjo
Posts: 11852
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

Post 13 Mar 2012, 20:52

kajla » wrote:Jel se trebam na kraju bojati ako skidam torrente ili ne? :misli:
Ne pretjerano ali nikad ne znaš. :D
User avatar
elma
Posts: 3104
Joined: 02 Feb 2013, 01:33

Post 13 Mar 2012, 20:54

Super :zubo:

Jel vi skidate s torrenta ili ste našli druge izvore?
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1942
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

Post 13 Mar 2012, 20:54

Pribjegla sam torrentima danas, ali nije mi svejedno :mama:
Ajde, bar sam smanjila upload :o
User avatar
Pješčana
Posts: 8355
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška

Post 13 Mar 2012, 20:56

kajla » wrote:Super :zubo:

Jel vi skidate s torrenta ili ste našli druge izvore?
skidam s torrenta, ali ne šeram
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
elma
Posts: 3104
Joined: 02 Feb 2013, 01:33

Post 13 Mar 2012, 20:56

A.P. » wrote:Pribjegla sam torrentima danas, ali nije mi svejedno :mama:
Ajde, bar sam smanjila upload :o
Dakle, vi ostali se BOJITE, tj. nije vam svejedno? Zašto ja jedina nisam znala da bi se TREBALA bojati :mama: Duboko sam uznemirena jer već dva dana skidam serije bez prestanka :rofl: :crying: :rofl: :crying:
User avatar
Karlinjo
Posts: 11852
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

Post 13 Mar 2012, 20:56

kajla » wrote: Jel vi skidate s torrenta ili ste našli druge izvore?
Ja normalno skidam sa istih stranica s kojih sam skidao :D
User avatar
elma
Posts: 3104
Joined: 02 Feb 2013, 01:33

Post 13 Mar 2012, 20:57

Pješčana » wrote: skidam s torrenta, ali ne šeram
A kako makneš to da ne šeraš? :zubo: Ja sam mislila da se automatski šera dok skidam :ne zna:
User avatar
Pješčana
Posts: 8355
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška

Post 13 Mar 2012, 20:57

danas sam čitala da mup nije imao ovlasti za uhićenje one dvojice Kaštelana.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Karlinjo
Posts: 11852
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

Post 13 Mar 2012, 21:00

kajla » wrote: A kako makneš to da ne šeraš? :zubo: Ja sam mislila da se automatski šera dok skidam :ne zna:
Mislim da se može samo smanjiti ne i skroz ugasiti. :D
User avatar
elma
Posts: 3104
Joined: 02 Feb 2013, 01:33

Post 13 Mar 2012, 21:02

Karl Jozef » wrote: Mislim da se može samo smanjiti ne i skroz ugasiti. :D
Je, je, evo baš guglam kak se to radi :raspa:
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1942
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

Post 13 Mar 2012, 21:03

Pješčana » wrote: skidam s torrenta, ali ne šeram
To ti je nemoguće :zubo:
User avatar
Karlinjo
Posts: 11852
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

Post 13 Mar 2012, 21:03

kajla » wrote: Je, je, evo baš guglam kak se to radi :raspa:
Na BitTorrent-u oznako 0 kod upload znači neograničeno :D
User avatar
Pješčana
Posts: 8355
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška

Post 13 Mar 2012, 21:16

A.P. » wrote:
To ti je nemoguće :zubo:
ma daj? imam opciju zaustavi. i onda se- zaustavi :D
i čim skinem, prebacim na hard i izbrišem torrent.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
JPK
Posts: 2105
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

Post 13 Mar 2012, 21:17

Ja odavno ne koristim torrente, jer je Sarkozy uveo fašistički "three strikes" zakon u Francuskoj. Ali zato skidam sa svih file hostera brzinom od 50 MB/s i planiram se pretplatiti na neki VPN proxy kao štp je strongVPN, koji omogućuje skroz anonimno korištenje svega, uključujući i torrente.

Dakle, što se tiče file sharinga - sa file hostera možete potpuno anonimno skidati i dalje, oni nemaju logove downloadera (a downloaderi ionako nikoga ne zanimaju, osim ako se radi o pedopornografiji), a puna funkcionalnost torrenta uz punu anonimnost je dostupna već od 6 eura mjesečno.
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1942
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

Post 13 Mar 2012, 21:27

Pješčana » wrote: ma daj? imam opciju zaustavi. i onda se- zaustavi :D
i čim skinem, prebacim na hard i izbrišem torrent.
Ti to ozbiljno? :o

Pa kad skidaš, istovremeno i 'dižeš', to je bit torrenata. Kad zaustaviš, zaustaviš i download i upload. Ali ne možeš downloadat bez da istovremeno i uploadaš, no.
jednokratni klon
Posts: 3535
Joined: 19 Nov 2011, 07:45

Post 13 Mar 2012, 21:45

Ček, a kako oni mogu znati da ja išta skidam?

Ne mislim prestati, briga me. :kava:
User avatar
Karlinjo
Posts: 11852
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

Post 13 Mar 2012, 21:50

jednokratni klon » wrote:Ček, a kako oni mogu znati da ja išta skidam?
Ukratko, ti svoje nule i jedinice šalješ onome tko ti daje internet, on to dalje šalje onome tko ima što ti želiš i onda tako natrag dobivaš nule i jedinice filmova, serija, .... Ako tvoj provider zna da je nešto ilegalno i da to netko od njegovih korisnika "povlači", samo pita svoju bazu podataka tko je taj :zubo:
jednokratni klon
Posts: 3535
Joined: 19 Nov 2011, 07:45

Post 13 Mar 2012, 21:51

Karl Jozef » wrote: Ti svoje nule i jedinice šalješ onome tko ti daje internet, on to dalje šalje onome tko ima što ti želiš i onda tako natrag dobivaš nule i jedinice filmova, serija, .... Ako tvoj provider zna da je nešto ilegalo i da to netko od njegovih korisnika "povlači", samo pita svoju bazu podataka tko je taj :zubo:
Ma mogu mi... :kava:

Ali zašto bi to napravili? Pa nismo potpisali ACTU, ne? Ne pratim vijesti.
User avatar
Lastan
Posts: 2751
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue

Post 13 Mar 2012, 21:55

kajla » wrote:Jel se trebam na kraju bojati ako skidam torrente ili ne? :misli:
Ako se držiš privatnih trackera i kriptiraš promet, u principu ne.
Ako pak skidaš dječju pornografiju i slično, pa te Interpol lovi i baš se trudi da te nađe, stvari nisu toliko jednostavne.

Doduše, ova povećana represija dovest će samo do toga da će se sve više prometa kriptirati, sve više stvari koje se danas normalno skidaju seliti u kakav darknet… barem će se ljudi priučiti enkripciji. Bilo je krajnje vrijeme da se prestanemo dopisivati dopisnicama kakva je e-mail, koji može pročitati svatko s administratorskim pristupom svakom serveru kroz koji mail prođe – a prođe ih kroz dosta.
User avatar
Karlinjo
Posts: 11852
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

Post 13 Mar 2012, 21:57

jednokratni klon » wrote: Ma mogu mi... :kava:
A ako zagusti, možeš im ... :zubo:
Ali zašto bi to napravili? Pa nismo potpisali ACTU, ne? Ne pratim vijesti.
Nismo ali imamo zakon o zaštiti autorskih prava koji više manje radi isto. Problem s aktom je to što provideri postaju roblje kompanija a kompanije paramilitarne organizacije koje imaju čekpointe i prepipavaju što hoće kad hoće koliko hoće prepostavljajući da si kriminalac a onda te ucjenjujući nepoznatim tarifama da platiš zaštitu.

Ovako npr. Marko Perković Thompson mora reći da ga ti ex pljačkaš slušajući njegove pjesme i tužit te i dobiti naknadu. Nisi unaprijed kriminalac.

Otprilike nešto kao "pico" ili kako se već piše u Italiji :zubo:
  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: ClaudeBot and 2 guests