Brzopotezna pitanja

Računala, IT, nove tehnologije, gadgeti...
claudine
Posts: 79
Joined: 21 Oct 2011, 08:59

Post 04 Nov 2011, 12:11

Lord Byron » wrote: Koliko vidim, radi se o manje od 300 kn za godinu dana - fakat je takva stiska? :confused:
mrš, :durica:

nije prioritet, kuiš? a i kraj besplatne avire se malo mogu strpit. s obzirom da je besprijekoran, deffo ću si ga uzet. kad budem imala para :o
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 19284
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 734 times
Been thanked: 1343 times
Gender:

Post 04 Nov 2011, 12:13

Sve pet, samo što to nije besplatna Avira. Ili Avast. ;)
Potpisi su za budale.
User avatar
Ze.
Posts: 1110
Joined: 17 Sep 2011, 21:26

Post 04 Nov 2011, 12:18

Hekatonhir » wrote:
Sve pet, samo što to nije besplatna Avira. Ili Avast. ;)
Nitko to ni ne tvrdi. Koliko para, toliko muzike. Samo sam dao statističke podatke da ne lutamo bespućima subjektivnosti.
Osim detection rejta, naravno, treba baciti oko i na lažne uzbune, brzinu skena i potrošnju sistemskih resursa.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 19284
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 734 times
Been thanked: 1343 times
Gender:

Post 04 Nov 2011, 12:23

Jasno. Meni je i po tim kriterijima NOD daleko najbolji.

Samo velim, Herp je pitala za besplatne antivirusne programe. A oni, jebiga, nikako ne mogu biti u istom rangu sa softverom koji se plaća, po prirodi stvari.
Potpisi su za budale.
JPK
Posts: 2105
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

Post 04 Nov 2011, 12:26

Hekatonhir » wrote:
Sve pet, samo što to nije besplatna Avira. Ili Avast. ;)
Kako nije besplatna Avira? Lijepo piše u reportu da se radi o verziji Avira Antivir Personal, koja je besplatna, za razliku od Premium. I prva je na testu s detection rateom od 99.5%.
Biti i mniti svemiropolisno
JPK
Posts: 2105
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

Post 04 Nov 2011, 12:28

Hekatonhir » wrote:Jasno. Meni je i po tim kriterijima NOD daleko najbolji.

Samo velim, Herp je pitala za besplatne antivirusne programe. A oni, jebiga, nikako ne mogu biti u istom rangu sa softverom koji se plaća, po prirodi stvari.
Ima hrpa softvera koja je besplatna i komercijalna (ima i verziju koja se plaća), a besplatna verzija je bolja od većine konkurencije koja se plaća. Osim Avire, npr. Mediamonkey.

Marketing je još u pretprošlom stoljeću prestao biti toliko jednostavan da bi vrijedila "kol'ko para to'lko muzike".
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
Ze.
Posts: 1110
Joined: 17 Sep 2011, 21:26

Post 04 Nov 2011, 12:34

Da se nadovežem. Mislim da kod besplatnih edicija ne kljaštre detection rate. Nego na onima koje se plaćaju nakaleme kojekakve firewalle, spam protectione i anti-phishing rulove. Sve do zla boga nekorisno.

Btw, kakav sad marketing?
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 19284
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 734 times
Been thanked: 1343 times
Gender:

Post 04 Nov 2011, 12:35

JPK » wrote: Kako nije besplatna Avira? Lijepo piše u reportu da se radi o verziji Avira Antivir Personal, koja je besplatna, za razliku od Premium. I prva je na testu s detection rateom od 99.5%.
Ako je tako, okej. Zbunili su me nazivi izvršnih datoteka koje sam skinuo - postoji avira_antivir_personal_en i avira_free_antivirus_en. Ne znam zašto se drukčije zovu ako su posrijedi iste inačice. :ne zna:
Potpisi su za budale.
JPK
Posts: 2105
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

Post 04 Nov 2011, 12:39

Ze. » wrote: Btw, kakav sad marketing?
Daju verziju programa koja je besplatna i ujedno bolja od konkurencije, jer tako dobivaju veliku bazu korisnika, a onda naplaćuju premium sranja. To je marketing.
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5600
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

Post 11 Nov 2011, 16:46

Kako organizirati video-konferenciju bez silne opreme i dvorane za nju?
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
slafko
Posts: 623
Joined: 19 Oct 2011, 08:57

Post 11 Nov 2011, 16:56

Skype?
When I came to Spain and I saw people partying I thought to myself: What the fuck!?
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5600
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

Post 11 Nov 2011, 17:00

slafko » wrote:Skype?
Prodano. Kako?
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
slafko
Posts: 623
Joined: 19 Oct 2011, 08:57

Post 11 Nov 2011, 17:02

Komp sa Skypeom i kamericom kod svakoga na drugom kraju države? Dignete poziv, pozovete ostale sudionike ako ih ima i vozite.
When I came to Spain and I saw people partying I thought to myself: What the fuck!?
JPK
Posts: 2105
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

Post 11 Nov 2011, 17:14

ElliQuinn » wrote:Kako organizirati video-konferenciju bez silne opreme i dvorane za nju?
Skype je dobar ako su dvije strane. Ako ih ima više, problem je puno veći.
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5600
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

Post 11 Nov 2011, 17:27

JPK » wrote: Skype je dobar ako su dvije strane. Ako ih ima više, problem je puno veći.
I meni je logično da raste kad je više žena uključeno, a jest. Što kad je riječ o komunikaciji koja ima više od dva smjera?
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
JPK
Posts: 2105
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

Post 11 Nov 2011, 17:58

ElliQuinn » wrote: I meni je logično da raste kad je više žena uključeno, a jest. Što kad je riječ o komunikaciji koja ima više od dva smjera?
Zadnji put kad sam provjeravao je Skype bio jako loš za takve videokonferencije, a besplatna alternativa nije postojala. Možda se sad popravio, vrijedi probati.
Biti i mniti svemiropolisno
Nica
Posts: 2237
Joined: 21 Sep 2011, 10:19

Post 11 Nov 2011, 18:24

Ne radi mi gmail. :(

Piše:
JavaScript must be enabled in order for you to use Gmail in standard view. However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser. To use standard view, enable JavaScript by changing your browser options, then try again.

To use Gmail's basic HTML view, which does not require JavaScript, click here.

If you want to view Gmail on a mobile phone or similar device click here.
I ima par linkova, ali vi koji se kužite u to vjerojatno znate o čemu se radi. :brukica:
Groupie :cerek:
User avatar
slafko
Posts: 623
Joined: 19 Oct 2011, 08:57

Post 11 Nov 2011, 18:27

Treba ti prijevod s engleskog ili ne znaš gdje bi uključila JavaScript?
When I came to Spain and I saw people partying I thought to myself: What the fuck!?
Nica
Posts: 2237
Joined: 21 Sep 2011, 10:19

Post 11 Nov 2011, 18:44

Razumijem što piše. :D Na bazičnom ne mogu otvarati mailove, a upravo sam shvatila da ne mogu koristiti ni one tipke za stavljanje teksta u citat, sliku, link...
Groupie :cerek:
User avatar
slafko
Posts: 623
Joined: 19 Oct 2011, 08:57

Post 11 Nov 2011, 18:46

Kad koriste javascript da bi radile. :D
When I came to Spain and I saw people partying I thought to myself: What the fuck!?
Nica
Posts: 2237
Joined: 21 Sep 2011, 10:19

Post 11 Nov 2011, 18:49

:rofl:

Već sam imala taj problem ranije i prijatelj mi je to riješio, ali sad ga nema, a ja sam se bavila zanimljivijim stvarima umjesto da učim. :o

EDIT: Doći će oko osam. :cheer:
Groupie :cerek:
User avatar
slafko
Posts: 623
Joined: 19 Oct 2011, 08:57

Post 11 Nov 2011, 18:52

Jesi barem probala otvoriti gmail u nekom drugom browseru?
When I came to Spain and I saw people partying I thought to myself: What the fuck!?
Nica
Posts: 2237
Joined: 21 Sep 2011, 10:19

Post 11 Nov 2011, 18:55

Recimo. :D

Firefox mi blokira cijeli komp, ali to radi i inače pa ga ne koristim. Explorer ne volim pa nisam probala. Iron više nemam nakon reinstalacije, a Chrome mi vrti sto godina i ne pojavljuje se ništa, nemam pojma zašto jer je inače poslušan.
Groupie :cerek:
User avatar
Lastan
Posts: 2751
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue

Post 11 Nov 2011, 19:05

JPK » wrote: Skype je dobar ako su dvije strane. Ako ih ima više, problem je puno veći.
Google+ Hangouts radi sasvim lijepo. Iako, zapanjujuće, meni bolje radi u Firefoxu nego u Chromeu. (Zapravo, Chrome u posljednje vrijeme žešće zajebava.)
  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: ClaudeBot and 2 guests