Svjetsko nogometno prvenstvo 2026.

Svi smo mi izbornici
User avatar
Pastir
Posts: 1528
Joined: 27 May 2025, 17:31
Has thanked: 1454 times
Been thanked: 616 times
Gender:

Post 22 Jun 2026, 15:06

Stitch wrote:
22 Jun 2026, 07:32
To je završilo 1:3, propustio si golove. ;)
Nisam, prenulo me je „urlikanje“ komentatora. :D


Tehnologija je stablo bez korijena. Plod je gorak.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 19349
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 752 times
Been thanked: 1394 times
Gender:

Post 22 Jun 2026, 22:33

Argentina je lako pobijedila Austriju (2:0), a za pola sata na travnjak istrčat će Francuzi i Iračani. I tu očekujem pobjedu favorita.

U dva ujutro igraju Norveška i Senegal, a u pet sati Jordan i Alžir.
Potpisi su za budale.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 19349
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 752 times
Been thanked: 1394 times
Gender:

Post 23 Jun 2026, 00:06

Stitch wrote:
22 Jun 2026, 22:33
Argentina je lako pobijedila Austriju (2:0), a za pola sata na travnjak istrčat će Francuzi i Iračani. I tu očekujem pobjedu favorita.
Utakmica je prekinuta zbog nevremena, takva su američka pravila, a Francuzi vode 1:0.
Potpisi su za budale.
User avatar
Pastir
Posts: 1528
Joined: 27 May 2025, 17:31
Has thanked: 1454 times
Been thanked: 616 times
Gender:

Post 23 Jun 2026, 04:08

Francuska je pobijedila 3:0, a Norveška 3:2. Isplatilo se čekati. :)
Tehnologija je stablo bez korijena. Plod je gorak.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 19349
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 752 times
Been thanked: 1394 times
Gender:

Post 23 Jun 2026, 05:57

Nije mi se dalo mučiti s tim. Odspavao sam nekoliko sati, umoran sam bio. :ne zna:
Potpisi su za budale.
User avatar
Pastir
Posts: 1528
Joined: 27 May 2025, 17:31
Has thanked: 1454 times
Been thanked: 616 times
Gender:

Post 23 Jun 2026, 19:48

Razumljivo. Ovdje si po cijele dane, od jutra do mraka. :D
Tehnologija je stablo bez korijena. Plod je gorak.
User avatar
Pastir
Posts: 1528
Joined: 27 May 2025, 17:31
Has thanked: 1454 times
Been thanked: 616 times
Gender:

Post 24 Jun 2026, 01:36

Razočarali su me Englezi. Čekao sam gol. I čekao... :o

Tih 0:0 s Gancima nije dobar rezultat. :thumbsdown:
Tehnologija je stablo bez korijena. Plod je gorak.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 19349
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 752 times
Been thanked: 1394 times
Gender:

Post 24 Jun 2026, 04:32

Lako za Engleze, što kažeš o nevjerojatnoj konfuziji u igri naše reprezentacije? :D

Nisam htio ni zucnuti, da ne ureknem moguću pobjedu od 1:0 nad Panamom (koja je naposljetku i ostvarena), ali toliko prtljanja i povuci-potegni dugo već nisam vidio. :rolleyes:

Dajbože da odemo daleko, ali skeptičan sam. Nisam to bio nakon početnoga poraza, smatrao sam da nismo bili toliko loši koliko rezultat sugerira. :)
Potpisi su za budale.
User avatar
Pastir
Posts: 1528
Joined: 27 May 2025, 17:31
Has thanked: 1454 times
Been thanked: 616 times
Gender:

Post 24 Jun 2026, 08:27

Opet nas je spašavao Livaković, hvala mu od srca. Ali i promašivali smo, sve je moglo izgledati znatno bolje.

Nisam pesimist, usprkos svemu. Pobijedit ćemo Ganu i osvojiti ukupno šest bodova. A onda će ovo „pimplanje“ biti zaboravljeno. Tako su Talijani nekad igrali na „Mundijalu“ — u grupi nikako, u eliminacijama blistavo.
Tehnologija je stablo bez korijena. Plod je gorak.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 19349
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 752 times
Been thanked: 1394 times
Gender:

Post 24 Jun 2026, 09:20

Pastir wrote:
24 Jun 2026, 08:27
Tako su Talijani nekad igrali na „Mundijalu“ — u grupi nikako, u eliminacijama blistavo.
Našao si pravi primjer, Talijana nema na ovom prvenstvu - trećem koje su propustili zaredom! Nema ih nigdje 12 godina. :rofl:
Potpisi su za budale.
User avatar
Pastir
Posts: 1528
Joined: 27 May 2025, 17:31
Has thanked: 1454 times
Been thanked: 616 times
Gender:

Post 24 Jun 2026, 15:09

A to što su četiri puta bili svjetski prvaci ne računaš? I još dvaput u finalu. :)
Tehnologija je stablo bez korijena. Plod je gorak.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 19349
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 752 times
Been thanked: 1394 times
Gender:

Post 24 Jun 2026, 15:57

Računam, ali to ne znači da sam pristalica njihovih metoda i filozofije. Kako da budem pobornik igre na 0:0, ziheraške obrane, grubih prekršaja...? Nije to nogomet koji volim i cijenim, radije gledam Nizozemce, Portugalce, Španjolce, Francuze, Brazilce...
Potpisi su za budale.
User avatar
Pastir
Posts: 1528
Joined: 27 May 2025, 17:31
Has thanked: 1454 times
Been thanked: 616 times
Gender:

Post 24 Jun 2026, 16:36

To razumijem. Ponekad i meni smeta njihov nogomet. :D
Tehnologija je stablo bez korijena. Plod je gorak.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 19349
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 752 times
Been thanked: 1394 times
Gender:

Post 24 Jun 2026, 20:17

Večeras i noćas na rasporedu je mnoštvo susreta; neke ću utakmice vjerojatno gledati, npr. Škotska - Brazil, neke ću povremeno škicnuti, a nekima ću samo rezultat provjeriti.
Potpisi su za budale.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 19349
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 752 times
Been thanked: 1394 times
Gender:

Post 25 Jun 2026, 02:34

Bilo je golova, utakmice su bile zanimljive. Bosna i Hercegovina - Katar 3:1, Maroko - Haiti 4:2, Škotska - Brazil 0:3.
Potpisi su za budale.
User avatar
Pastir
Posts: 1528
Joined: 27 May 2025, 17:31
Has thanked: 1454 times
Been thanked: 616 times
Gender:

Post 25 Jun 2026, 20:47

Danas ne gledam nogomet, treba mi malo odmora. Posvetit ću se francuskom „novom valu“, ti su mi filmovi među najdražima. :)
Tehnologija je stablo bez korijena. Plod je gorak.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 19349
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 752 times
Been thanked: 1394 times
Gender:

Post Yesterday, 03:26

Šteta, propustio si vjerojatno najveće iznenađenje turnira - Ekvador je pobijedio Njemačku 2:1, uz nekoliko promašenih prilika za još veće vodstvo. :D

Imali su ih i četverostruki svjetski prvaci, koji su rano poveli, ali čini mi se da su podcijenili suparnika. Igrali su previše opušteno, što su Ekvadorci kaznili.
Potpisi su za budale.
User avatar
Pastir
Posts: 1528
Joined: 27 May 2025, 17:31
Has thanked: 1454 times
Been thanked: 616 times
Gender:

Post Yesterday, 16:03

Stitch wrote:
Yesterday, 03:26
Šteta, propustio si vjerojatno najveće iznenađenje turnira - Ekvador je pobijedio Njemačku 2:1, uz nekoliko promašenih prilika za još veće vodstvo. :D
Vjerujem da je susret bio zanimljiv, ali takav je i Claude Chabrol. Volim nogomet, ali volim i trilere. :)
Tehnologija je stablo bez korijena. Plod je gorak.
User avatar
Pastir
Posts: 1528
Joined: 27 May 2025, 17:31
Has thanked: 1454 times
Been thanked: 616 times
Gender:

Post Today, 08:25

Spremaju li se naši za poraz? Ovo zvuči pomalo defetistički.

Hrvatska se više ne može uzdati u najgori scenarij. Evo što Vatrenima treba za prolaz

https://www.jutarnji.hr/sportske/nogome ... n-15722254

Situacija se s noći petka na subotu nije rasplela u željenom smjeru za Hrvatsku. Iako je, doduše, situacija u grupi H otišla u prilog Vatrenima, Urugvaj je izgubio protiv Španjolske (0:1), a kako Saudijci nisu uspjeli doći do pobjede protiv Zelenortskih Otoka, momčad iz Južne Amerike završila je kao treća sa svega dva boda, onaj najgori scenarij u kojem Vatreni gube protiv Gane zbog događanja u grupi G gotovo pa sigurno podrazumijevao bi oproštaj od Svjetskog prvenstva.

Zašto se uopće o tome razmišlja? Utakmica još nije ni započela.
Tehnologija je stablo bez korijena. Plod je gorak.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 19349
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 752 times
Been thanked: 1394 times
Gender:

Post Today, 19:50

U isto vrijeme, od 23 sata, igraju Panama i Engleska te Hrvatska i Gana. Obje su utakmice važne više-manje svim reprezentacijama, a nama, kako se može pročitati, treba isključivo pobjeda.
Potpisi su za budale.
User avatar
Pastir
Posts: 1528
Joined: 27 May 2025, 17:31
Has thanked: 1454 times
Been thanked: 616 times
Gender:

Post Today, 21:24

Uspjet ćemo, najbolji smo kad je najteže. To smo dokazali na zadnja dva prvenstva. :)
Tehnologija je stablo bez korijena. Plod je gorak.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 19349
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 752 times
Been thanked: 1394 times
Gender:

Post 33 minutes ago

Možda. S Panamom smo se mučili, a Gana je, vele, Panama na steroidima. :D
Potpisi su za budale.
  • Information