Hajka na Index.hr

Koliko para, toliko muzike
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10946
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

Post 15 Feb 2014, 00:22

visekratni klon » wrote:
Pa nije tvoja i ta istina i moja istina, poše. :zubo:
:facepalm: pose, pose, pose,....

Ali ti bizis od istine, cerce, to ti svi govorimo. Osim Unde :cerek:


visekratni klon
Posts: 7861
Joined: 14 Aug 2013, 11:45

Post 15 Feb 2014, 00:24

miky0 » wrote:
:facepalm: pose, pose, pose,....

Ali ti bizis od istine, cerce, to ti svi govorimo. Osim Unde :cerek:
Unda je pametan čoek.
A ti sidi pa razmisli. Image
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10946
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

Post 15 Feb 2014, 00:26

..a unda » wrote: ..tako i bilo koje politicke stranke, narocito ako je oko vlasti. jest da nije bitno, ali eto, ako cemo vec redat.. :kokice:
mislim, aj sad kazi da se zemlja vrti, a ti se eto, ne vrtis. :D
Aj bogati prevedi :ne zna:
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10946
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

Post 15 Feb 2014, 00:29

Aj, ali molim te u sto kracim crtama. Moze? :cerek:
visekratni klon
Posts: 7861
Joined: 14 Aug 2013, 11:45

Post 15 Feb 2014, 00:31

miky0 » wrote:
Aj, ali molim te u sto kracim crtama. Moze? :cerek:
Ma nisam ja verificirana da budem undin tumač, šta ti je, znaš ti koliko testova treba za to polagati?

Mogu ti kao Beauou boldati neke rečenice. :zubo:
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10946
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

Post 15 Feb 2014, 00:33

visekratni klon » wrote:
Ma nisam ja verificirana da budem undin tumač, šta ti je, znaš ti koliko testova treba za to polagati?

Mogu ti kao Beauou boldati neke rečenice. :zubo:
A jbg, tamo si se javila i to dobrovoljno :cerek:
visekratni klon
Posts: 7861
Joined: 14 Aug 2013, 11:45

Post 15 Feb 2014, 00:43

miky0 » wrote:
A jbg, tamo si se javila i to dobrovoljno :cerek:
Dobro, dobro, al ubit će me. :giggle:

1. Trkeljaši su mahom situirani, ako ne i imućni, barem ovi na ovom topiku.

2. Društvo je mahom uronjeno u kapitalizam kao komarac u pčelinji med, ali drži pozu, glumata nekakvu alternativu.

3. Naši novinari su zakurac i njihova raskrinkavanja su tobožnja.

4. muljanje je nasa sudbina, modus vivendi i raizon d etr..

5. Novinari izmišljaju afere da popune prostor do reklama.

6. Unda neće da bude municija tuđim interesima makar ga ubili. :durica:

7. Samo dovoljno bogat čovjek si može priuštiti da odjebava ponude.

8. Korupcija- to smo mi.

9. Babić i Pavić blizanca dva, ljubili se grlili se sve do pola dva.

10. Nema sretnih kapitalizama.

Evo ga. Ja sad odo u egzil, kad poćera mačke na mene. Miki, ti si kriv. Image
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10946
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

Post 15 Feb 2014, 01:07

visekratni klon » wrote:


1. Trkeljaši su mahom situirani, ako ne i imućni, barem ovi na ovom topiku.
Kako je dosao do tog zakljucka? Zasto je to bitno za situaciju u kojoj se nalazi drzava/gospodarstvo?
visekratni klon » wrote:
2. Društvo je mahom uronjeno u kapitalizam kao komarac u pčelinji med, ali drži pozu, glumata nekakvu alternativu
Kapitalizam je kriv sto su kradezeovci i ezdepeovci veleizdajnici? Moguce :misli:
visekratni klon » wrote:
3. Naši novinari su zakurac i njihova raskrinkavanja su tobožnja.
Znaci da afera nema, i da je zapravo sve izmisljeno? Kradeze i zokijevi nisu lopovi i veleizdajnici :ne zna:
visekratni klon » wrote:
4. muljanje je nasa sudbina, modus vivendi i raizon d etr..
Drzava je uvela to pravilo koje je ustvari pravilo prezivljavanja :bicedobro:
visekratni klon » wrote:
5. Novinari izmišljaju afere da popune prostor do reklama.
Znaci da afera nema, i da je zapravo sve izmisljeno? Kradeze i zokijevi nisu lopovi i veleizdajnici :ne zna:
visekratni klon » wrote:
6. Unda neće da bude municija tuđim interesima makar ga ubili. :durica:
Ne prihvacam umiranje bez borbe. :gaah: :o
visekratni klon » wrote:
7. Samo dovoljno bogat čovjek si može priuštiti da odjebava ponude.
Dakle, ipak je sve korumpirano, i dakle, ipak sve afere novinara ipak postoje? Pose, pose, pa kako sad to :ne zna:
visekratni klon » wrote:
8. Korupcija- to smo mi.
Dakle, ipak je sve korumpirano, i dakle, ipak sve afere novinara ipak postoje? Pose, pose, pa kako sad to :ne zna:
visekratni klon » wrote:
9. Babić i Pavić blizanca dva, ljubili se grlili se sve do pola dva.
Pavic je pljuca protiv sanadera :misli: kad :ne zna:
visekratni klon » wrote:
10. Nema sretnih kapitalizama.
Dakle, ipak priznaje veleizdaju SDPa :lol:
visekratni klon » wrote:
Evo ga. Ja sad odo u egzil, kad poćera mačke na mene. Miki, ti si kriv. Image
Ma nece, ti si ipak njegov vjerni suborac :cerek:
User avatar
Tea Tree
Posts: 5523
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

Post 15 Feb 2014, 01:12

miky0, ti si jedini u pravu. Je di ni.

I sreća je da boldaš i povećavaš slova, jer se vidi koliko ti je svaka na mjestu kad se pročita samo tako označeni tekst. Sve je rečeno, kratko i jezgrovito.

I Euklid vidi koliko ga šiješ, ali neće ti to javno priznati.
visekratni klon
Posts: 7861
Joined: 14 Aug 2013, 11:45

Post 15 Feb 2014, 01:18

Miki, ja sam to više umjetnički prenijela na nekim mjestima, a ti odma doslovno. :facepalm:
Nema veze, uvalila sam se do grla svejedno.

Eno unde. Image
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10946
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

Post 15 Feb 2014, 01:25

Tea Tree » wrote:miky0, ti si jedini u pravu. Je di ni.

I sreća je da boldaš i povećavaš slova, jer se vidi koliko ti je svaka na mjestu kad se pročita samo tako označeni tekst. Sve je rečeno, kratko i jezgrovito.

I Euklid vidi koliko ga šiješ, ali neće ti to javno priznati.
Zajebajes me, jelda :misli:

Oh ne...Unda je malo prije bio tu, a sad ga nema, znaci stize jos jedna plahta :facepalm: :zubo:
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15125
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato
Been thanked: 1 time

Post 15 Feb 2014, 09:24

Da, miky, neobicno je to, novinari su nam za kurac, afere su izmisljene i prenapuhane a s druge strane vladaju korupcija i kriminal... :misli:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21422
Joined: 18 Sep 2011, 16:27
Been thanked: 2 times

Post 15 Feb 2014, 11:22

Euklid » wrote:Da, miky, neobicno je to, novinari su nam za kurac, afere su izmisljene i prenapuhane a s druge strane vladaju korupcija i kriminal... :misli:
..pa je, meni je to sve malo cudno. pokusavam razumjet. novinari su nam takvi kakvi su, kakva je i politika, a politika nam je kakvo je drustvo, tj kakvi smo i mi. tj, novinari su dio politike, ne dio, ne znam, informacija?
afere su isto tako sastavni dio zurnalizma, ne informacije. opet cu rec onu da mediji, tj novine zive, zaradjuju, imaju profit od prodaje paznje citatelja onima koji reklamiraju, ne od nikakvog informiranja. reklama postaje tako prava informacija.

ne znam s koje druge strane, sa svake strane vlada kriminal i korupcija, na ovaj ili onaj nacin. jednostavno, svjesni ili nesvjesni i mi smo dio njega ili veliki, vecinski dio drustva je dio njega, tako da je problem nesto drugaciji, slozeniji nego sto se misli, sustavniji.. nece taj problem rijesiti nikakva vlada, barem ne u kratkom vremenu. :kokice:

to se moze mijenjati samo mijenjanjem nas prema nasoj blizoj okolini, tj mozemo mijenjat sebe. tek onda cemo moc taj mehanizam promjene pustit dalje da radi svoje.. :kokice:
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10946
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

Post 15 Feb 2014, 17:16

..a unda » wrote: ..pa je, meni je to sve malo cudno. pokusavam razumjet. novinari su nam takvi kakvi su, kakva je i politika, a politika nam je kakvo je drustvo, tj kakvi smo i mi. tj, novinari su dio politike, ne dio, ne znam, informacija?
afere su isto tako sastavni dio zurnalizma, ne informacije. opet cu rec onu da mediji, tj novine zive, zaradjuju, imaju profit od prodaje paznje citatelja onima koji reklamiraju, ne od nikakvog informiranja. reklama postaje tako prava informacija.

ne znam s koje druge strane, sa svake strane vlada kriminal i korupcija, na ovaj ili onaj nacin. jednostavno, svjesni ili nesvjesni i mi smo dio njega ili veliki, vecinski dio drustva je dio njega, tako da je problem nesto drugaciji, slozeniji nego sto se misli, sustavniji.. nece taj problem rijesiti nikakva vlada, barem ne u kratkom vremenu. :kokice:
Eto vidis kako sustavno citanje mojih postova pozitivno utjece na tebe? Vidis moj Unda, koliko ti je trebalo da uvazis cinjenicu kako su mediji najjace oruzije u rukama politbiroa, i zato svaka cast Indexu sto nam govori i drugu stranu medalje! Idemo svi skupa: Bravo Index, naklon do poda
..a unda » wrote:
to se moze mijenjati samo mijenjanjem nas prema nasoj blizoj okolini, tj mozemo mijenjat sebe. tek onda cemo moc taj mehanizam promjene pustit dalje da radi svoje.. :kokice:
Stvarno djeluje...vidis kako je lijepo kad ljudi mijenjaju svoja misljenja, a to se strucno zove evolucija. Bas je lijepo citat tvoje preobracenje, tj. kako nam sugeriras da se moramo mijenjat. Slazem se. Idemo svi skupa smjenit SDP i nedozovolit HDZu povratak! Osposobimo GOLI OTOK :cerek: :S
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15125
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato
Been thanked: 1 time

Post 15 Feb 2014, 18:59

Bojim se da su kapaciteti Golog otoka preskučeni da prime sve koji bi trebali tamo završiti...
'if you fall, i'll be there' (floor)
Whereabout
Posts: 1154
Joined: 18 Sep 2011, 13:19

Post 17 Feb 2014, 16:00

Evo da se malo zabavljate u međuvremenu: http://www.index.hr/vijesti/clanak/hobo ... 27668.aspx
.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15125
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato
Been thanked: 1 time

Post 17 Feb 2014, 16:04

Whereabout » wrote:Evo da se malo zabavljate u međuvremenu: http://www.index.hr/vijesti/clanak/hobo ... 27668.aspx
Ma nemoguće, taman nam još fali sprega policije i kriminalaca u državnoj upravi... :giggle:

Jel se neko sjeća kad je Tuđman postavio Ivicu Penića za ministra unutarnjih poslova?

Čovjeka koji je prije toga bio šef Fonda za privatizaciju... :rofl: :rofl: :rofl:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10946
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

Post 17 Feb 2014, 16:09

Whereabout » wrote:Evo da se malo zabavljate u međuvremenu: http://www.index.hr/vijesti/clanak/hobo ... 27668.aspx
Ma Unda ce vec dat neko objasnjenje :D
Whereabout
Posts: 1154
Joined: 18 Sep 2011, 13:19

Post 17 Feb 2014, 21:31

..a unda » wrote:nti kolko je ispalo..:D


ma ajde, bolan. prvo, opravdavalo se. drugo, sutilo se i nasladjivalo tu i tamo, npr sto ce feral napisat. trece, pogledajmo malo rezultate svih parlamentarnih i lokalnih izbora u hrvatskoj.. ako to nije opravdanje i gore od opravdanja, ne znam sto je.
ono sporadicno, neko stojedinicno okupljanje, koje naposlijetku i nije bas nesto urodilo nekim plodicem, tj to su opet bili neki klanovski i privatni interesi i onaj studentski prosvjed koji je ustvari jedino nesto znacajnije i sto se dobro napravilo, malo je. slabo..
vise je dio neke scene, kulisa, mahanje okolo kao nekom demokracijom, nego sto je nesto koristilo.
bilo kakva ostala masovnija okupljanja u iskazivanju nekog revolta, mogle su organizirati samo neke braniteljske udruge kao programirana filijala neke volje ili, koristeci se nekim alatima, slican dio drustva je u mogucnosti pokrenuti zakonske procedure vrlo lako skupivsi 700000 potpisa.
di su ti, di je ta masa akoja nije trpila i koja se suprotstavila koristeci svoja, ne znam.. gradjanska ili malogradjanska, alternativna, kulturna prava..
tako da kad kazem opravdanja i toleriranja i presucivanja i saucesnistva, znam o cemu govorim.. ili se jednostavno radi o tome da je vecini ovog drustva u stvari dobro u ekonomskom smislu (sto nekako vidim i na ovom topiku) i da vecina ovog drustva ustvari dise intezivno trzisnim, tj reci cu to tako, kapitalistickim plucima, zavaravajuci se da se tu ustvari radi o nekom post-necemu, pokusavajuci spojiti ono nespojivo i tako se vrti i ugusi u krugu nekih gradjanskih kao interesa da bi se tu ustvari promaknuli neki sasvim osobni i konkretni interesi..pa mozda, eventualno i nekako uspjeli naplatiti, biti dijelom tog nekog estabilismenta stavaljajuci se na njegovu alternativnu neku stranu..
ono, cista gluma, a ima i preglumljivanja.. :D
Struktura društva je takva da branitelji i obiteljaši mogu regrutirati, poticati desniji spektar ideja, ponekad i raditi konkretnu štetu u slučaju da nastoje pod zakon i pravila uvući nešto simbolično i subjektivno, štetno po toleranciju. Ali to ne znači da bilo kakva suučesništva, općenito, pa i ona konkretna ekonomska (a sva ta idejna i ideološka suučesništva imaju i svoju ekonomsku bazu) nisu bila podjednako uravnotežavana razmišljanjima koja sliče građanskom otporu, ako to već nisu po definiciji. I dalje ne vidim da je većini dobro, u ekonomskom smislu, i ne vidim to na ovom topiku. Ono što uočavam u zadnje vrijeme jest neka vrsta konvertitstva. Ljudi koji su ko fol služili određenim alternativnim idejama i ideologijama, odjednom su branitelji sustava sa slijepom točkom na nekim bitnim mjestima. Tako da se slažem u vezi preglumljavanja, samo ti ga možda vidiš kod mene, a ja kod nekog drugog. Tržište i kapitalizam ne bi ni trebali biti sporni - to nam je realnost. Ono što je možda činjenica je da na vlastima (raznim) nemamo nužno najsposobnije ljude, i najdobronamjernije, koliko god da nam se osnovna ideja ili ideologija sviđa, i da tu moramo biti oprezni. Ja svakako planiram, i imam izrazit senzor za novokomponirane štetočine i ulizice te vrste.
.
Whereabout
Posts: 1154
Joined: 18 Sep 2011, 13:19

Post 17 Feb 2014, 21:50

..a unda » wrote:nti kolko je ispalo..:D



koji su to ljudi nesto vise napravili po pitanju raskrinkavanja nekih? od medija vidim samo feral, koji je prosao kako je prosao, uz razumijevanje sanadera i pavica koji je poslije nesto ferala i udomio, pa i jergovic se s njim naslikavao, kao i nas gigant kuljis sa horvatincicem..
sve su to bila raskrinkavanja uz pomoc dubokih grla sa spice i pjace, ono, dozirano raskrinkavanje, a i sanadera se raskrinkalo, ono, post festum, kad je defakto izrucen, kad mu je ostavljen neki ili ili izbor.
ono sto zelim drugo rec, jest ona vlast od 2000-te, koja je i sama dosla uz podrsku eu, kao sto je i uz njenu podrsku otisla, ona vlast od 2000-te kad su uoci njenog dolaska kamioni s arhivima picili po zagrebu, jel ona nesto ostavila jedva jedvice u amanet, nacela tako da su neki procesi jednostavno bili vise nezaustavljivi, pa makar to trajalo koliko je trajalo, tj mozda upravo i jest morao proc taj neki proces da sve skupa ne bi prenaglo izgledalo.
nesto kao tranzicijska tranzicija tranzicije. da se gradjani hrvatske bas ne sokiraju tako naglo..
dakle, sto se mene tice, ta nasa medijska raskrinkavanja nasih vrlih zurnalijera, mogu objesit mom najmanjem macicu o rep.
a javnost ko javnost, sluzila je i sluzi da ide tamo amo i da srlja gdje su reflektori i da se tako zabavlja.
pa sad ti mozes raskopavat arhive, ali neke stvari su ostale u domeni povijesti itakvih nekih analiza, neraskrinkane.

Konkretno Index je napravio dosta. Vidjela sam na drugom mjestu da smatraš da nakon Ferala nije bilo ničeg značajnijeg; ako to misliš, čime bi opravdavao današnju neku skepsu spram recimo Indexa i sličnih a da tu istu skepsu nisi imao potrebe barem priznati si, ako ne i inzistirati na njoj, spram Ferala? Iako nikad nisam bila sklona vjerovati u afere koje su im pripisivane, nisam sigurna ni da nisam bila jednostavno glupa i naivna u tom svojem nevjerovanju. Jer nemam nikakvog objektivnog razloga da ne vjerujem da se nisu okoristili sredstvima i fondovima, i obogatili, dok sam istodobno ja bila niži platni razred, čime je ironija mojeg idealizma još veća, osim što mi je logika govorila da im se naslijeđene nekretnine i zemljišta ne može stavljati na teret. A u vezi tog da su neke stvari ostale neraskrinkane, i da takvima ostaju, imali smo dugo takvu medijsku tržišnu situaciju i takva smo publika bili, i takvi uljuljkani pušači, da nam je afera s transkriptima sms-ova dvojice bitnih likova u tom području morala pomoći da otvorimo oči. Index je barem hinio neovisnost, i barem je iz sasvim druge priče potekao, kao medij malog bosanskog (jel je?) entuzijasta s idejom. Inzistirali su i na sisama&guzicama, i nisu bili "bečka škola" novinarstva, ali su druga nabitnija (povijesna) stavka nakon Ferala u tom smislu rada i otpora.
.
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6267
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

Post 17 Feb 2014, 21:51

Whereabout » wrote:
Struktura društva je takva da branitelji i obiteljaši mogu regrutirati, poticati desniji spektar ideja, ponekad i raditi konkretnu štetu u slučaju da nastoje pod zakon i pravila uvući nešto simbolično i subjektivno, štetno po toleranciju. Ali to ne znači da bilo kakva suučesništva, općenito, pa i ona konkretna ekonomska (a sva ta idejna i ideološka suučesništva imaju i svoju ekonomsku bazu) nisu bila podjednako uravnotežavana razmišljanjima koja sliče građanskom otporu, ako to već nisu po definiciji. I dalje ne vidim da je većini dobro, u ekonomskom smislu, i ne vidim to na ovom topiku. Ono što uočavam u zadnje vrijeme jest neka vrsta konvertitstva. Ljudi koji su ko fol služili određenim alternativnim idejama i ideologijama, odjednom su branitelji sustava sa slijepom točkom na nekim bitnim mjestima. Tako da se slažem u vezi preglumljavanja, samo ti ga možda vidiš kod mene, a ja kod nekog drugog. Tržište i kapitalizam ne bi ni trebali biti sporni - to nam je realnost. Ono što je možda činjenica je da na vlastima (raznim) nemamo nužno najsposobnije ljude, i najdobronamjernije, koliko god da nam se osnovna ideja ili ideologija sviđa, i da tu moramo biti oprezni. Ja svakako planiram, i imam izrazit senzor za novokomponirane štetočine i ulizice te vrste.
Jebeš tvoj senzor kad si nitko i ništa.
Najobičniji dosadni trol.
Krepaj. :B
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10946
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

Post 17 Feb 2014, 22:11

judolino » wrote: Jebeš tvoj senzor kad si nitko i ništa.
Najobičniji dosadni trol.
Krepaj. :B
Verica dobro govori, Judolino :unda:
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6267
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

Post 17 Feb 2014, 22:16

miky0 » wrote:
Verica dobro govori, Judolino :unda:
A, bok te jeba da te ne jeba!
Kak si je ti uspio skužit, da mi je samo znat!
Ziher i Unda dobro govori, samo što to nitko nema živaca pročitat - je li, Miki?

Verica prosipa logogorejične smradne bujice nakupina slova u kojima se ne da očitati baš ništa.
A ako ti u tim izljevima & proljevima nešto nalaziš, to je samo zato što ne čitaš i ne kužiš.
Ti bi bio sjajan džedaj vitez - ono, kad Obi Wan kaže "Juz jor filingz."
Jer ti samo upotrebljavaš jebene osjećaje. Pokušaj koji put upotrijebiti mozak, znanje, iskustvo...
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10946
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

Post 17 Feb 2014, 22:23

judolino » wrote: A, bok te jeba da te ne jeba!
Kak si je ti uspio skužit, da mi je samo znat!
Ziher i Unda dobro govori, samo što to nitko nema živaca pročitat - je li, Miki?

Verica prosipa logogorejične smradne bujice nakupina slova u kojima se ne da očitati baš ništa.
A ako ti u tim izljevima & proljevima nešto nalaziš, to je samo zato što ne čitaš i ne kužiš.
Ti bi bio sjajan džedaj vitez - ono, kad Obi Wan kaže "Juz jor filingz."
Jer ti samo upotrebljavaš jebene osjećaje. Pokušaj koji put upotrijebiti mozak, znanje, iskustvo...
Ma dobro, verini postovi su mi granica do koje citam, mada ne moram sve i procitat a da znam sto pisac misli rec. Tim nacinom kuzim sto i unda govori u svojim plahtama a koje mi iscrpljuje i zadnje atome snage dok ga citam :cerek:
Whereabout
Posts: 1154
Joined: 18 Sep 2011, 13:19

Post 17 Feb 2014, 23:30

..a unda » wrote: pa eto, napisao sam sad prije. moze bit utjeha da je netko sacuvao ili pokusao sacuvati neki svoj integritet, ali realnost ide nekim drugim tokom i poticana je nekim drugim impulsima.
zalit se moze bilo tko za bilo sto. jasno, postoje nacini, i predivno mi je ufanje u sustav i institucije na nacin da ih zelis mijenjat sluzeci se njima, a znas kakve su, ali ipak se pokorno sluzis njima i tako postajes sastavni dio mehanizama tog sustava koji se vrti svojom nekom ili svojom nekom drugom voljom.
mislim, a manje sam siguran da se i nisu pisale zalbe ili sta vec, da bi isto doslo do promjena nekih do kojih se doslo. jednostavno, vrijeme mora uciniti svoje, sustav ce se mijenjat kad za to bude spreman, takva su pravila igre. i cim krenes s tim, naravno da muljas, da oces nekog zajebat taman njegovim pravilima. a ako oces drugacije, opet, dakako, moras muljat. muljanje je nasa sudbina, modus vivendi i raizon d etr.. sori, bat jebiga. covjek mozda nije takav, ali ljudi su takvi. :D
Konkretno u slučaju Indexa, iz principa nisu pristali na oprost dijela dugovanja u predstečajnoj nagodbi. Možeš to relativizirati kao još jedan samoubilački lažno moralizirajući postupak, a možda je to jedini način na koji se održava integritet u takvoj poziciji kad si navodno pritisnut jer si beskompromisan u kritici. Eto, možda je u ovoj priči bitno.
ako malo idemo pogledat ovu vlast, od starta joj puno toga zamjeramo, samo radi toga sto je uvodila i sto je imala namjeru uvest, pokusavajuci stvoriti neke preduvjete preduvjeta, ali je nekom to izgledalo prebrzo, a ono za sto stvarno treba vremena, nama je, jasno, to presporo.. tanker se od pune brzine do zaustavljanja zaustavlja koju milju, nece se ukopat pa sijavao on kolko oce i sidra bacao..
sve ove tzv afere..kazem tzv jer ustvari i ne znam sto bi bila afera, afera mi je slicno kao i rijec.. snalazenje, ne razumijem ni snalazenje ni afere, tj ili si zajebao koga il je tebe zajebalo, to je snalazenje, nesnalazenje, a tako je i s aferom, nema afere, afera novinarska neka izmisljotina kojom se zeli medij predstaviti kao nesto moralan. postoji kriminal, provjera i sankcija.. koje fakin afere? te afere sluze samo da bi se mogla reklama zalijepit do njih.
Možda bi odgovarala riječ nepravilnost, a uloga nekakvog novinarstva i istraživačkog rada može biti u pronalaženju veza između vidljivih točaka nepravilnosti. Vjerojatno bi bilo jednostavno kad bi nabavka Audija u vrijednosti toj i toj bila izolirana točka. O aferi možda još malo niže...
meni nikada nije bilo jasno sto je posao novinara. tj nasih novinara. rec ono sto znaju ili ne rec ono sto znaju?
mislim, pricam o ovom necem, ne sad o nekim medijskim nisama specijaliziranim, nego ono, masmediji..
kako je posao babicev ono sto jest, tako je to posao i pavica i ..ko je u vecernjak wazu. sto se mene tice, sve je to pisi jedan, pamtim pet. meni to i nije bas neko, ono, novinarstvo. mislim, usprkos isticanju nama svjetlicavih i asljstecih primjera, nije nam medijska scena ono nesto, jel, za podicit se.
takva je kakva je, kakvo je i ovo drustvo i oba politika i ovo sve.. plivaju kako znaju. informacije se dobivaju tracem i eto, nista sto se ne bi moglo opet saznat na pjaci ili spici. ustvari, mozda i kvalitetnije na spici pjaci, manje je suma u kanalu.
A bilo ti je jasno i super jasno u slučaju Ferala? Zato što su se služili satirom i montažom na očitim primjerima, u isto vrijeme pokušavajući, kao i ostali mediji, prodati oglasni prostor (koji je malo tko htio kupiti, usprkos težini afera na kojima su radili ili upravo zato)? Inače misliš da afere koje destabiliziraju povjerenje građana u sustav, i potencijalno sam sustav, idu (imaju prođu) proporcionalno s rastom vrijednosti oglasnog prostora ili upravo obrnuto? Na slučaju Ferala ispalo je da oglašivače ne zanima istraživačko novinarstvo, kritičnost i satira, producirano za tih nekoliko tisuća čitatelja (koliko, pet-šest je bilo tada?), a za Index ispada da čak i producira "afere" ne bi li nalijepio reklame uz njih? Nije li to malo preoštro? Ili je ovo sad neka nova vrsta afera u odnosu na one koje je komentirao Feral? S time da sam riječ "afera" možda ja spomenula, nigdje ne stoji da se Index na neke svoje napise referira kao na afere, i nitko ne tvrdi, uključujući i mene, da je tu riječ samo o aferama odnosno da time iscrpljujemo značenje.
pa da, zasto ne bismo? ne znam jel najbolji odgovor, ne znam ni koji bi bio najbolji odgovor, ali ako postoji, a sklon sam vjerovat da postoji neki taj reket odozgo, jel mora onda bit i reket odozdo? jel to pravda?
mislim, ono, dajmo to rijesit. meni ne smeta, dapace, neka onda i reketa odozdo, pa sta. jos cu i navijat za njega i pljeskat rukicama..ali, nakon tog mog veselja, ja ne bih bio ja kad se ne bih upitao.. a koja je razlika? ili..koja je razlika izmedju mene..da sad parafraziram onu mujinu, koja je razlika izmedju pijevca (jednog pijevca, nije tipfeler).
eto, i to je ta igra, na reket reketom u kojoj se ja pocinjem gubit, jer to vise ne odrazava nikakve moje interese, to je sukob u visim sferama, radi ko zna cega, a meni nece bit bolje ovako i onako, tj raspleli se ti njihovi reketi ovako il onako. svi ce oni prezivjet i nastavit dalje s onim sto znaju i sto ih ide, a meni se ne svidja da budem municija tudjim nekim interesima.
Bi li mi mogao navesti neke primjere reketa odozdo? Reket je što točno po definiciji? Neka prisila, je li tako, da se nešto odvije u nečijem interesu? Može li se izjednačiti u tom smislu uvjetno rečeno afere koje razotkriva neki medij i samu tu metodu odozdo sastavljenu od objavljivanja podataka o tim otkrivenim detaljima? Ovdje na temi je ali pokušala, a mislim i Beau, pokazati da postoji namjera odozdo da vrši pritisak, možda i bezrazložno, ali jesu li te stvari izjednačive pogotovo kad uzmemo u obzir sve ovo novije čime se Index bavio (recimo danas linkani članak o tome tko je suvlasnik Šegonove nekretnine). Na koji način tebi nije u interesu ono što radi Index, ako je istinito, nego je tek obračun dviju strana koje se međusobno reketare? :ne zna:
.
  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Bing [Bot], ClaudeBot and 1 guest