Ogledalo, ogledalce moje, u Hrvatskoj, dobro sto je?

Sve od javnog i tajnog interesa
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

26 Apr 2012, 14:21

Morticia » wrote:Šta nisu ti iz Gisdate neki Kinezi? :misli:
naše 100%

otkud kinezi?


User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

26 Apr 2012, 14:21

Morticia » wrote:Šta nisu ti iz Gisdate neki Kinezi? :misli:
kad smo kod kineza, vidim da nam uvaljuju svoju visoku tehnologiju. oce radit prugu zagreb-rijeka, ali tako da to radi 20000 kineza.
to je ono..kilometar pruge na sat. s osrednjim masklinom i lopatom. i to sve sami strucnjaci koji ne mogu naci posla pored hrvatske konkurencije, pa dosli malo na radne akcije i pojest sendvic i pivo. a mozda jedno njih deset posto ostane i otvori svoje tvrtke ovdje. :D
User avatar
Ze.
Posts: 1098
Joined: 17 Sep 2011, 21:26

26 Apr 2012, 14:22

..a unda » wrote: ..i to otpisani nou hau, ono, povucena tehnologija, ni u latinskoj americi je ne mogu uvalit. jos 1988. su neka bofl tijela, neki informaticki trgovacki gurui zauzeli platformu ili os, da se nema sta trazit u hardveru, da jedino mozemo nesto po softveru cackat, jer kao, nemamo mi tehnologiju za pljucat cipove i za mikronske koatinge koji se nanose na medijima.
naravno, ti su gurui bili vezani za neka wto tijela, sve neki doktori, magistri, s americkim apanazicama i s ove strane zeljezne zavjese preko koje tehnologija nije smjela ici. ta antihardver histerija je eksponencijalno pocela rasti kad su cipovi koje su amerikanci prodali jednoj slatkoj i mladoj splitskoj elektronickoj firmici i onda nasli isti taj cip u nekom migu ili suhoiju koji je sletio u japan. toliko o slobodnom trzistu. :raspa: :D
Mislim da je njihov know-how bio odgovoran za sustav elektronskog glasanja u Saboru. Cca 2 milijuna kuna za trivijalan posao koji je mogla odraditi domaća tvrtka za desetinu para.
Samo, nemamo mi nou hau, niti smo ga željni graditi. Ima ga rečeni Siemens. Dođe s projektnom dokumentacijom od 500 stranica i cifrom boli glava, a što više nula ta cifra ima, to se lakše mrvice sakriju po dubokim džepovima. Ako netko pita zašto toliko košta, onda mu daš rečenu dokumentaciju (tko će normalan to čitat). Ako baš želi čitat, onda počneš u tender za natječaj upisivati, recimo, serijske brojeve tražene opreme kao mandatornu stavku. :D

Mnogo je, brate, takvih projekata. Na njima su domaće tvrtke mogle debelo steći znanje i iskustvo da iste projekte guraju i susjedima. Ali, ko što veli đepika, nećeš se s rogatim bosti. Siemens je Siemens, Ericcson još bolje i snažnije zvuči, a ako podvikneš 'Cisco!' svi se ukebaju u gaće i pobjegnu van od strahopoštovanja.

Ako ćemo, ono, ozbiljno - procesori i općenito hardver širokog spektra primjene i ne moramo nužno proizvoditi, ali on sam po sebi ne znači ništa - osim ako mu želiš ukucavati 0 i 1 na ruke. A industrijski trendovi kažu da će mi uskoro i svaka kutija cigara imat jedan.

Sami smo sebe sveli na sastavljače računala (po principu šarafciger u ruke) i suhoparnog SELECT/INSERT/UPDATE database poslovnog softvera.

Opet velim - zvučim fahidiotski - ali neka se svako uključi sa svog područja i priče će vjerojatno biti vrlo slične.
Last edited by Ze. on 26 Apr 2012, 14:28, edited 2 times in total.
User avatar
Ze.
Posts: 1098
Joined: 17 Sep 2011, 21:26

26 Apr 2012, 14:23

Morticia » wrote:Šta nisu ti iz Gisdate neki Kinezi? :misli:
Huawei misliš? :misli:
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

26 Apr 2012, 14:32

baja » wrote: naše 100%

otkud kinezi?
Nemam pojma zašto su mi Kinezi pali na pamet. :misli:
Nešto mi se pobrčkalo, očito.
..a unda wrote: kad smo kod kineza, vidim da nam uvaljuju svoju visoku tehnologiju. oce radit prugu zagreb-rijeka, ali tako da to radi 20000 kineza.
to je ono..kilometar pruge na sat. s osrednjim masklinom i lopatom. i to sve sami strucnjaci koji ne mogu naci posla pored hrvatske konkurencije, pa dosli malo na radne akcije i pojest sendvic i pivo. a mozda jedno njih deset posto ostane i otvori svoje tvrtke ovdje. :D
Ne želim razgovarati o luci Rijeka i našoj pruzi.
Ne želim.
Reći ću samo da smo se prekjučer svi u uredu skoro popišali u gaće kad je Milanović uzviknuo- Rijeka, novi Hamburg! :facepalm: :crying:

Vidi ga, vidi ti tog terminala.
Vidi novog HAMBURGA.
Image
Ze. wrote:
Huawei misliš? :misli:
E to, da.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

26 Apr 2012, 14:36

Ze. » wrote: a ako podvikneš 'Cisco!' svi se ukebaju u gaće i pobjegnu van od strahopoštovanja.
:rofl: :rofl:



ma naravno da ne trebamo nuzno proizvodit te fensi hardveralije. puno para za malo muzike. ali kad se sjetim ono sto si ti nabrojao, koja je sve elektronicka industrija, i to kakva, ovdje boravila, onda mi sada dodje malo tuga.
osamdesetih nije bilo tvrtke koja nije imala svoj aop, eop..i to se stalno razvijalo, obnavljalo, radilo, odrzavalo..sve je stimalo ko atomski sat.

danas svaka susa ima komp i odmah je graficki dizajner ili fotograf ili pisac ili statisticar..ili staticar, ali je zato problem ukljuciti ili iskljuciti tri opcije u vordu.
o, kad se sjetim kako smo se smijali kad se pojavio pauerpojint. mislili smo koja ce pizda bit toliko glupa da to kupi. ali, eto, slobodno trziste, i ostala slicna visokotehnoloska znanja, dovoljno je danas da znas u pauerpojintu stavit 10 recenica i dvajst slika, mos odma stavit sebi neku titulu i drzat predavanja na cisco konferenciji i govorit ljudima nakon sto im se podijeli tri kemijske, sta ce sutra kupovat.

eto, apsolutno isto kao i za keruma. smijali smo se i kad se kandidirao za gradonacelnika, pa za sabor..i eto. oslobodio je trziste od nas samih. :S :cheer:

ps..

simens, kazes? jel to ona firma sto je setala neke telefonske centrale od otpada do otpada po svijetu, pa je onda uvalila nama. poslije su je opet negdje preprodali, pa je opet uvalili nama?
Last edited by ..a unda on 26 Apr 2012, 14:41, edited 1 time in total.
User avatar
Ze.
Posts: 1098
Joined: 17 Sep 2011, 21:26

26 Apr 2012, 14:39

A ovako će izgledat nakon što Kinezi dođu s ašovčićima:

Image
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

26 Apr 2012, 14:40

http://www.mireo.hr/en/

Ne kužim se baš u IT bizniserstvo, ali znam da ovi dječaci jako dobro rade...
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

26 Apr 2012, 14:40

:rofl: :facepalm: :crying: :rofl:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

26 Apr 2012, 14:41

Morticia » wrote::rofl: :facepalm: :crying: :rofl:
Smij se, smij...ali kad ne budeš mogla ni blizu trkeljanja od brodovlja... :D
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

26 Apr 2012, 14:42

Ze. » wrote:A ovako će izgledat nakon što Kinezi dođu s ašovčićima:

Image
lijeka. :cerek:

:D
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

26 Apr 2012, 14:45

karambol » wrote:
Smij se, smij...ali kad ne budeš mogla ni blizu trkeljanja od brodovlja... :D
Pa valjda će mi dat kojeg Kineza za ispomoć. :o
Ili barem za šefa, ako ništa drugo.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Ze.
Posts: 1098
Joined: 17 Sep 2011, 21:26

26 Apr 2012, 14:46

..a unda » wrote:
:rofl: :rofl:



ma naravno da ne trebamo nuzno proizvodit te fensi hardveralije. puno para za malo muzike. ali kad se sjetim ono sto si ti nabrojao, koja je sve elektronicka industrija, i to kakva, ovdje boravila, onda mi sada dodje malo tuga.
osamdesetih nije bilo tvrtke koja nije imala svoj aop, eop..i to se stalno razvijalo, obnavljalo, radilo, odrzavalo..sve je stimalo ko atomski sat.

danas svaka susa ima komp i odmah je graficki dizajner ili fotograf ili pisac ili statisticar..ili staticar, ali je zato problem ukljuciti ili iskljuciti tri opcije u vordu.
o, kad se sjetim kako smo se smijali kad se pojavio pauerpojint. mislili smo koja ce pizda bit toliko glupa da to kupi. ali, eto, slobodno trziste, i ostala slicna visokotehnoloska znanja, dovoljno je danas da znas u pauerpojintu stavit 10 recenica i dvajst slika, mos odma stavit sebi neku titulu i drzat predavanja na cisco konferenciji i govorit ljudima nakon sto im se podijeli tri kemijske, sta ce sutra kupovat.

eto, apsolutno isto kao i za keruma. smijali smo se i kad se kandidirao za gradonacelnika, pa za sabor..i eto. oslobodio je trziste od nas samih. :S :cheer:
Sad si me sjetio na ovo s tim Power Pointom, jest nevezano, ali barem da se smijemo:

http://www.jutarnji.hr/znak-nato-a-pret ... ka/312536/

Ekspert do eksperta nikad čuo za animirani gif. :facepalm: :rofl: :rofl:
User avatar
Ze.
Posts: 1098
Joined: 17 Sep 2011, 21:26

26 Apr 2012, 14:47

karambol » wrote:http://www.mireo.hr/en/

Ne kužim se baš u IT bizniserstvo, ali znam da ovi dječaci jako dobro rade...
Svaka čast, priznajem, nisam imao pojma da su to naši momci.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

26 Apr 2012, 14:48

..a unda » wrote: lijeka. :cerek:

:D
li-je-ka... :zubo:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Herp
Nikki Gauda
Posts: 2239
Joined: 18 Sep 2011, 22:42

27 Apr 2012, 02:54

Ze. » wrote::D

Baš im gledam produkte, khm:

Imperios poslovno rješenje (ERP)
Rješenja za trgovinu i distribuciju
Rješenja za financijsko poslovanje
Obračun plaća i upravljanje ljudskim resursima
Napredni skladišni sustavi
UltiCAD rješenje za vizualizaciju, prodaju i proizvodnju namještaja

Ako makneš ovo zadnje.... :rofl: :rofl:
Ja znam za još par njihovih softverskih rješenja i zadovoljna sam. :o

GISdata ima monopol nad ESRI licencama, kako bi se probili na vrh da nije toga, ne znam. Možda i bi. :ne zna:
It's always darkest just before the dawn so stay awake with me, let's prove them wrong
User avatar
Ze.
Posts: 1098
Joined: 17 Sep 2011, 21:26

27 Apr 2012, 08:08

Nisam rekao da su loša, samo tehnološki gledano trivijalna. :)
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

27 Apr 2012, 08:52

Ze. » wrote:Nisam rekao da su loša, samo tehnološki gledano trivijalna. :)
Pa vidim, tebi je više do busanja o prsa beskorisnim glupostima kao što je Orao, nego do kvalitetnog proizvoda koji je uspješan na tržištu.
Svrha i kriterij uspješnosti jedne firme je samo profit.
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
Ze.
Posts: 1098
Joined: 17 Sep 2011, 21:26

27 Apr 2012, 09:12

JPK » wrote: Pa vidim, tebi je više do busanja o prsa beskorisnim glupostima kao što je Orao, nego do kvalitetnog proizvoda koji je uspješan na tržištu.
Svrha i kriterij uspješnosti jedne firme je samo profit.
Ovdje pričamo o tehnologiji, a ne profitu. Zašto uopće guliš znanstvenu struku s ovakvim razmišljanjem?
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

27 Apr 2012, 09:44

JPK » wrote: Pa vidim, tebi je više do busanja o prsa beskorisnim glupostima kao što je Orao, nego do kvalitetnog proizvoda koji je uspješan na tržištu.
Svrha i kriterij uspješnosti jedne firme je samo profit.
Naravno, tko jebe neotuđeni rad, zadovoljstvo i zdravlje radnika, općedruštvenu korisnost, ekološku svjesnost i ostale pizdarije koje stoje na putu gomilanja profita.

U ime tvog profita milijuni ljudi rade 8-10 sati dnevno pod umjetnim svjetlom. Zimi po dva tri mjeseca ne vide sunce. A to je u prvom svijetu, mogu si misliti kako je tek u trećem. Jebao te profit u guzicu da te jebo.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

27 Apr 2012, 10:00

Ze. » wrote:
Ovdje pričamo o tehnologiji, a ne profitu. Zašto uopće guliš znanstvenu struku s ovakvim razmišljanjem?
Gle, firma koja je profitabilna je dobra firma. Makar proizvodila programe za upravljanje vibratorima koji se sastoje od 50 linija koda u Pascalu.
Firma koja nije profitabilna je loša firma. Makar proizvodila, ne znam, operativne sustave i softver za upravljanje satelitima.

Znanost ne mora biti profitabilna i znanost nema veze s tim, nešto ti se pomiješalo. :)
Biti i mniti svemiropolisno
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

27 Apr 2012, 10:02

vrrrlet » wrote: U ime tvog profita milijuni ljudi rade 8-10 sati dnevno pod umjetnim svjetlom. Zimi po dva tri mjeseca ne vide sunce. A to je u prvom svijetu, mogu si misliti kako je tek u trećem. Jebao te profit u guzicu da te jebo.
A zašto to rade?
Jer im je alternativa još deset puta gora - težak rad u polju 12 sati ili davanje guzice bogatim turistima (ako imaju sreće da su u turističkoj zemlji).
Na taj dio si zaboravio, micek.
Ovo se odnosi na treći svijet. A ako misliš da je loše raditi u prvom svijetu u tvornici... :rofl:
Last edited by JPK on 27 Apr 2012, 10:12, edited 1 time in total.
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
Ze.
Posts: 1098
Joined: 17 Sep 2011, 21:26

27 Apr 2012, 10:11

JPK » wrote: Gle, firma koja je profitabilna je dobra firma. Makar proizvodila programe za upravljanje vibratorima koji se sastoje od 50 linija koda u Pascalu.
Firma koja nije profitabilna je loša firma. Makar proizvodila, ne znam, operativne sustave i softver za upravljanje satelitima.

Znanost ne mora biti profitabilna i znanost nema veze s tim, nešto ti se pomiješalo. :)
Kao što rekoh, raspravljalo se o tehnološkom napretku, odnosno zaostajanju, ne o profitabilnim poslovima.
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

27 Apr 2012, 10:22

Ze. » wrote:
Kao što rekoh, raspravljalo se o tehnološkom napretku, odnosno zaostajanju, ne o profitabilnim poslovima.
Pa, hoću reći da je "tehnološki napredak" sam po sebi goli kurac.
Evo, imala je Ukrajina u prošlosti svemirsku i avioindustriju koja je tada bila vrlo napredna, s proizvodima sličnim zapadnima. Letjeli su u svemir, proizvodili interkontinentalne rakete, avione, helikoptere, a eto, ipak su zadnja siromašna kloaka od države i bili i ostali.

Da ne spominjem neke ranije primjere, kao što su mehanizam iz Antikitere i bagdadska baterija. :D
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
Ze.
Posts: 1098
Joined: 17 Sep 2011, 21:26

27 Apr 2012, 10:50

JPK » wrote: Pa, hoću reći da je "tehnološki napredak" sam po sebi goli kurac.
Evo, imala je Ukrajina u prošlosti svemirsku i avioindustriju koja je tada bila vrlo napredna, s proizvodima sličnim zapadnima. Letjeli su u svemir, proizvodili interkontinentalne rakete, avione, helikoptere, a eto, ipak su zadnja siromašna kloaka od države i bili i ostali.

Da ne spominjem neke ranije primjere, kao što su mehanizam iz Antikitere i bagdadska baterija. :D
Prosto ne vjerujem da si to napisao.
Post Reply