Klinci i Internet

O djeci, brigama i radostima roditeljstva
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

18 Feb 2012, 01:50

blaze » wrote: misliš da ne bi osjećala ni bijes, ni jutnju, ni tugu, ni razočaranost? ili to ne bi pokazala? kako bi počeo taj razgovor? rekla bi - to nije lijepo od tebe, ne smiješ to raditi? :zubo: ili bi pristup bio potpuno originalan, stvarno me zanima kakav
Osjećala bih, naravno. Pitala bih je zašto je to napravila. Ako bi počela gunđati da je rob, blabla, onda bih joj rekla da je vrijeme da odmori od neta pa joj spremanje svog kreveta neće tako teško padati. :raspa:
Uzela bih laptop i otišla. :ne zna: Dala ga nekoj frendici na čuvanje. :zubo:


Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

18 Feb 2012, 01:51

OliverZG » wrote: Ja bi joj vjerojatno u sličnom tonu odgovorio na Facebooku i objavio njene slike sa dudom ili u vesti koju joj je isplela baba, ter joj isključio internet na neko vrijeme jer piše gluposti, laptop joj ne bi uzeo ali bi joj stavio nekakav virus koji izbacuje hrpu prozora i slično i ne bih ga bio voljan popraviti.

Eto, jel prestrašno :D
Bože, Olivere. :rofl:
Ovo čak nije loše. :rofl:
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

18 Feb 2012, 01:53

OliverZG » wrote: Koliko ja shvaćam ideju odgoja ponekih ovdje, nisu smjeli vikati na nju, kazniti je, razbiti laptop, ... jedina dozvoljena metoda odgoja je 35 decibela u stavu mirno, dobro vjerojatno bi ovdje preporučili i nešto tiše tako da dijete napregne uši jer će nešto što mu je trenutno jako bitno čuti.
A, kojih to? :zubo:

Ma nisam ja za neke ultra blage i isključivo diplomatske metode, ali pucanje u laptop je presmiješno.
Ono, baš mu ništa drugo nije preostalo? Sve drugo je isprobao?
Pa on je gori od svog tinejdžerskog djeteta. Zato sam i rekla da možda idu skupa u razred. :zubo:
User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

18 Feb 2012, 01:56

Tea Tree » wrote: A, kojih to? :zubo:
Oni kojima sam na ignore :D
Ono, baš mu ništa drugo nije preostalo? Sve drugo je isprobao?
Vrlo vjerojatno je to takva obitelj u kojoj su se navikli na nešto slično. Ja ne mislim da je tip maliciozan, da je prostačio bi žešće, išao bi puno više ad hominem na nju. Koliko ja vidim on "cilja" njeno loše ponašanje ne nju.

Pretjerao je da, ali u okviru Texsasa i odrastanja u 21 stoljeću, nisam baš siguran da je pretjerano pretjerao.
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

18 Feb 2012, 02:01

ex anais » wrote:
Bože, Olivere. :rofl:
Ovo čak nije loše. :rofl:
Ma šta nije loše, to je dobro! Donekle je i duhovito, a opet odgojno. Onaj dio s virusom mi se najviše svidio. :rofl:
Oliver, Oliver! :lux:
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

18 Feb 2012, 04:09

blaze » wrote: mogao je komp razbiti i skakati po njemu. ne vjerujem da s njom ne razgovara, nego općenito vjerujem da je razgovor 15-togodišnjaka i roditelja kao razgovor gluhog s gluhim, sukob interesa :cerek:
A od uništavanja djetetovog laptopa dijete postane bolja osoba.

Ili nije cilj odgoja da dijete bude bolja i sretnija osoba nego da ga odgajaju vukovi, nego da glupoj maloj pički pokažeš tko je glavni.
to što ste vi neki s 15 godina očito imali sjajan odnos s roditeljima, niste mislili da su oni glupi a vi pametni, i ne, nikako niste mislili da vas gnjave i ne razumiju, ma svaka vam čast
Pa gle, ja sam povremeno mislila da su glupi, da me gnjave i ne razumiju, ali da su mi ubili kompjuter vatrenim oružjem, uz sve to bih mislila i da su prokleti psihopati. I bila bih u pravu.
blaze » wrote: i ona je ponizila roditelje na netu
Zapravo, njene roditelje su ponizili njeni roditelji. Onaj naoružani luđak i ona luda kučka kojoj je ujebo mladunče, koja je rekla nek jedan metak ispali i za nju.

Mala je cendrala kako su joj roditelji ovakvi onakvi bu hu.

S obzirom na to da su joj roditelji prokleti idioti koji obiteljske konflikte rješavaju vatrenim oružjem, mislim da se djevojka opako cenzurirala.

Za ljude koji ne mogu podnijeti da njihovo dijete u pubertetu cvili kako mu je grozno, a to ponekad rade i djeca kojima su roditelji super, postoji jedan odličan izum. Zove se kontracepcija. Neš ti poniženja za roditelje, dijete u pubertetu koje cvili o tome koliko posla radi po kući, iako spominje da imaju cleaning lady i svima nam je jasno da gospođa vjerojatno nije zaposlena kao nadzornik male robinje.

Da mi dijete koje treba napraviti svoj krevet (iako, njegova soba, njegov krevet, njegove plahte, nek radi šta hoće) i staviti svoju robu na pranje na fejbuk zakelji duboko frustriran post u kojem izmišlja kako rinta po kući, zanimalo bi me zašto je moje dijete tako jako frustrirano i zašto tako jako želi ocrniti svoju obitelj pred svih svojih 8049 fejsbuk prijatelja. Možda sam ja idiot. Ali eto, zanimalo bi me zašto. Mogla bih biti ljuta i povrijeđena i uvrijeđena, ali zanimalo bi me zašto.

Ako ne budem imala nekakav minimum poštovanja prema svojoj djeci kad uđu u pubertet, otiću na kavu sa svetim Petrom. :ne zna:

I svakako ću dati sve od sebe da naučim kako zaštititi privatnost na tadašnjem fejsbuku, i da tome naučim svoju djecu. I ako vidim ovakav post, popizdit ću jer me nisu slušali. :D
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

18 Feb 2012, 08:33

Ne vidim bas nista strasno u tome da se dijete u pubertetu buni protiv autoriteta i "mrzi" roditelje. :ne zna:
Kad bi trebala biti luda i buntovna, u starackom domu?
Ono, jebat mater sestrama jer je tjeraju da pije tablete za tlak i dise na bocu kisika? :rozi:

Pravo pitanje je zasto ovaj krele nema ni toliko postovanja prema svom djetetu i njegovoj intimi da je ne uhodi potajno po internetu.
Meni je vec to dovoljno da ga smatram retardom, a o cinjenici koliko vidno uziva u spoznaji da ce je javno poniziti uopce ne zelim. :flop:

Evo, ja mislim da ovaj konkretan cin uopce ne zasluzuje ikakvu kaznu.
Jer kao prvo, to i nije bilo namijenjeno da stari procita, a kad je vec procitao trebao se pravit da nista ne zna, ili eventualno porazgovarat s njom, posvadjat se i bok, idemo dalje.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

18 Feb 2012, 08:41

Morticia » wrote:
Pravo pitanje je zasto ovaj krele nema ni toliko postovanja prema svom djetetu i njegovoj intimi da je ne uhodi potajno po internetu.
- sigurnost i zaštita djece na internetu, pa gleda što mu dijete surfa?
- možda ima i roditelje na fejsu?
:ne zna:
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

18 Feb 2012, 09:09

OliverZG » wrote: Osobno oružje u SADu je stvar opće kulture i tradicije.
Ne, to je stvar tradicije uglavnom juznijih citaj zaostalijih drzava. Ovi urbani i obrazovani po gradovima nije bas da uz ipod idu kupiti i pistolj usput.
I dalje mislim da je posjedovanje oruzja doma retardirano. Po onoj narodnoj, tko se maca laca...
Je u nekim drzavam je normalno i da djeca rade u tvornici i sad bi mi trebalo i to biti normalno jer par tisuca budala to smatra normalnim>?

Mislim lik je tako pametan, dobro da nije dosao na ideju ubiti fejspuk. :zubo:
I mama joj koja je porucila po ocu da jedan metak i za nju ispali. :facepalm:
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

18 Feb 2012, 09:26

Pješčana » wrote: - sigurnost i zaštita djece na internetu, pa gleda što mu dijete surfa?
- možda ima i roditelje na fejsu?
:ne zna:
U clanku je jasno nagalseno da je mala mislila da je to "sakrila" od roditelja.
E, al' on je "pametan" IT-evac pa je probio zastitu.
Znaci, stalka je.

Ne, ona nije postupila bistro i ok, al' on je postupio retardirano, divlje i nasilno.

Kazes, nije ju istukao ili kaznio.
Po meni, i jedan i drugi postupak bi za njezinu psihu bili manje invazivni i strasni od javnog ponizenja i posezanja za vatrenim oruzjem.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

18 Feb 2012, 22:43

Morticia » wrote: Pravo pitanje je zasto ovaj krele nema ni toliko postovanja prema svom djetetu i njegovoj intimi da je ne uhodi potajno po internetu.
nije uvijek lako odrediti granice kontroliranja pubertetlije. vidjet ćeš i sama jednog dana da ti neće biti svejedno. pokušaj se ubaciti u 2027. zamisli da slučajno vidiš fotku svoje male kako visi naglavačke s krčkog mosta. misliš da ćeš mirno reći sebi, to je njena stvar. malo sutra, draga. usrat ćeš se
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

18 Feb 2012, 23:54

Ovaj tvoj primjer je opasan po zivot, ovaj s pocetka teme samo po roditeljski ego.
Glo
Posts: 528
Joined: 19 Oct 2011, 08:52

19 Feb 2012, 00:13

Pješčana » wrote: razgovori inače 100%tno rezultiraju promjenom ponašanja, zato ima toliko maloljetnih prijestupnika, maloljetnih u domovima, i toliko roditeljskih zabrana, sigurno su razgovori djelovali.
možda zato što uopće nije bilo razgovora, a posebno onih gdje se dijete vidjelo i čulo.
ne bi vjerovala, ali mnogo roditelja uopće ne razgovara s djecom. tu i tamo im održe nekakve šuplje monologe (kad dijete učini nešto što im se ne sviđa) i misle kako obavljaju svoje roditeljske dužnosti.
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

19 Feb 2012, 05:59

blaze » wrote: nije uvijek lako odrediti granice kontroliranja pubertetlije. vidjet ćeš i sama jednog dana da ti neće biti svejedno. pokušaj se ubaciti u 2027. zamisli da slučajno vidiš fotku svoje male kako visi naglavačke s krčkog mosta. misliš da ćeš mirno reći sebi, to je njena stvar. malo sutra, draga. usrat ćeš se
Ne podmeći nam ljude od slame, blejz, nije pristojno.
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

19 Feb 2012, 10:32

Glo » wrote:
možda zato što uopće nije bilo razgovora, a posebno onih gdje se dijete vidjelo i čulo.
ne bi vjerovala, ali mnogo roditelja uopće ne razgovara s djecom. tu i tamo im održe nekakve šuplje monologe (kad dijete učini nešto što im se ne sviđa) i misle kako obavljaju svoje roditeljske dužnosti.
imaš pravo, ima i takvih
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

20 Feb 2012, 09:40

blaze » wrote: nije uvijek lako odrediti granice kontroliranja pubertetlije. vidjet ćeš i sama jednog dana da ti neće biti svejedno. pokušaj se ubaciti u 2027. zamisli da slučajno vidiš fotku svoje male kako visi naglavačke s krčkog mosta. misliš da ćeš mirno reći sebi, to je njena stvar. malo sutra, draga. usrat ćeš se
Ma gle, ne mislim ja da se roditelj treba pravit blesav ako mu dijete od 15 godina dođe doma pijano k'o deva.
Ali, dok neke stvari funkcioniraju, dok je u školi sve ok, dok ne primjećuješ neko posebno devijantno ponašanje kod djeteta... Ne vidim razloga da ga se "špija".
Jbte, pa nisu ni nama mame (barem se nadam da nisu :eek:) čitale dnevnike i pisma.

Smatram da roditelj ne treba znati baš SVE što mu se događa s djetetom.
Štoviše, istinski vjerujem da je to za roditeljsko dobro.
U jednom trenutku ih moraš pustiti da uče na vlastitim pogreškama i nadati se da si ih dobro odgojio te da će imati i malo sreće, nema druge.
Od puno stalkanja možeš dobiti jedino moždani udar i neprospavane noći se dok on/ona u nekom klubu trese uz zvuke neke divlje muzike i ti mu/joj nisi ni u primisli. :giggle:
Štoviše, bila bih poprilično tužna kad bih znala baš, baš svaki detalj o životu svoje tinejđerice. To bi značilo da je poprilično dosadna i mlaka, a ja ne volim dosadne i mlake ljude. :tuzni:

U trenutku kad se uoči da nešto nije ok ne treba štedjeti načine da se dozna što i zašto nije ok, al' jbga, ova mala se nije ni drogirala niti prostituirala putem neta.
Ona je jednostavno buntovna i sere po starcima.
Ako se mene pita- normalna tinejđerka. :ne zna:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

20 Feb 2012, 10:41

Morticia » wrote: ...Ali, dok neke stvari funkcioniraju, dok je u školi sve ok, dok ne primjećuješ neko posebno devijantno ponašanje kod djeteta... Ne vidim razloga da ga se "špija".
Jbte, pa nisu ni nama mame (barem se nadam da nisu :eek:) čitale dnevnike i pisma.
...
čitala je mojoj najboljoj prijateljici, znala je sve što radimo
i ne, ništa dobro njene inspekcije nisu donijele
i danas imaju začudan odnos baš kao i tada
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

20 Feb 2012, 10:44

Znam ja još neke koji svojoj djeci čitaju sms-ove, mailove i ostalo.
Svako toliko dolazi sva zgrožena i ljuta u ured. :facepalm:
A mala je ODLIČNA.
Samo nije mamino nevino djetešce kakvo je bila kad je bila beba. :ne zna:

I plus što joj ne smije ni zucnuti za te stvari koje sazna jer bi mala skužila da je ova špija.
Samo sebi zadaje brigu.

Dno, jbte. :flop:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

20 Feb 2012, 11:19

Morticia » wrote:...Svako toliko dolazi sva zgrožena i ljuta u ured. :facepalm:
A mala je ODLIČNA.
Samo nije mamino nevino djetešce kakvo je bila kad je bila beba. :ne zna:
takva je i ova
nas dvije smo bile odlične učenice, samo nas je malo primilo ludilo s 15-16... pa nam je rekla da će nas prijaviti policiji jer smo pisale grafite po gradu :o
a i napravila je ozbiljno gadnu scenu u školi otkucavajući ekipu iz koja je napravila nepodopštinu, sve lijepo poimenice :facepalm:
User avatar
Nikolajevna
Posts: 1034
Joined: 28 Sep 2011, 22:51

20 Feb 2012, 11:35

baja » wrote: samo nas je malo primilo ludilo s 15-16... pa nam je rekla da će nas prijaviti policiji jer smo pisale grafite po gradu :o
Trebale ste se kasnije roditi, danas ih odmah upišu na likovnu akademiju. :D
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

20 Feb 2012, 12:36

blaze » wrote: nije uvijek lako odrediti granice kontroliranja pubertetlije. vidjet ćeš i sama jednog dana da ti neće biti svejedno. pokušaj se ubaciti u 2027. zamisli da slučajno vidiš fotku svoje male kako visi naglavačke s krčkog mosta. misliš da ćeš mirno reći sebi, to je njena stvar. malo sutra, draga. usrat ćeš se
Od nje niti ne očekujem ništa manje. :o
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

21 Feb 2012, 01:18

morti i baja, vidim da vam prva pijanstva vlastite djece izgledaju jako apstraktno :zubo:
i da, baja pogotovo, sebe još zamišlja u poziciji djeteta, a ne roditelja, i ne da intimu :rofl:

vidjet ću vas kad vam klinke budu jutrom s ruksakom uredno odlazile u školu, i vraćale se kad treba, a vi doznate da ih danima tamo nije bilo :cerek:
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

21 Feb 2012, 02:15

To je pokazatelj problema u odnosu. Moja mama je uvijek točno znala kad me nema u školi i gdje sam za to vrijeme.
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

21 Feb 2012, 08:55

blaze » wrote:morti i baja, vidim da vam prva pijanstva vlastite djece izgledaju jako apstraktno :zubo:
i da, baja pogotovo, sebe još zamišlja u poziciji djeteta, a ne roditelja, i ne da intimu :rofl:

vidjet ću vas kad vam klinke budu jutrom s ruksakom uredno odlazile u školu, i vraćale se kad treba, a vi doznate da ih danima tamo nije bilo :cerek:
A ne znam, stvarno.
Ja sam bila totalno luda i razuzdana kao tinejđer, al' opet nikad nisam danima izbivala iz škole, a da mi roditelji to nisu znali. :ne zna:

Uostalom, to su ekstremne situacije za koje sam napomenula da ne treba pred njima zatvarati oči.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

21 Feb 2012, 09:12

Morticia » wrote:
A ne znam, stvarno.
Ja sam bila totalno luda i razuzdana kao tinejđer, al' opet nikad nisam danima izbivala iz škole, a da mi roditelji to nisu znali. :ne zna:

Uostalom, to su ekstremne situacije za koje sam napomenula da ne treba pred njima zatvarati oči.
Pa ja sam znala ne doći tjedan dana u školu, glumit čitavo vrijeme da idem, otić doktoru po ispričnicu i starci nikad nisu saznali. Nije to tako strašno. Ima gorih stvari. :D
Post Reply