File sharing

Mreža svih mreža
User avatar
Nikolajevna
Posts: 1066
Joined: 28 Sep 2011, 22:51

Post 16 Feb 2012, 11:22

Emericzy » wrote: Nije riječ toliko o zakonu koliko sustavu, ali od zakona počinje. Moćni i nemoćni nisu jednaki pred sustavom. Da bi se to izjednačilo, zakon bi (pa onda posljedićno tome i sustav) trebao predviđati različite sankcije za moćne i za nemoćne. Znači, tko je moćniji, taj bi trebao i više najebati ako (namjerno ili nenamjerno) pogriješi. Moć i odgovornost moraju biti u međusobnom skladu. Sada nisu.
Pa zakon i predviđa različite sankcije za moćne i nemoćne tako što mjeri štetu nastalu nečijim krivičnim djelovanjem. Uništiš li tvornicu nećeš dobiti istu kaznu kao i onaj tko je ukrao klamericu. Odgovara se za štetu koju se napravi.
Naravno, pod pretpostavkom da se zakon provodi...


User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6267
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

Post 16 Feb 2012, 11:51

Emericzy » wrote: Nije riječ toliko o zakonu koliko sustavu, ali od zakona počinje. Moćni i nemoćni nisu jednaki pred sustavom. Da bi se to izjednačilo, zakon bi (pa onda posljedićno tome i sustav) trebao predviđati različite sankcije za moćne i za nemoćne. Znači, tko je moćniji, taj bi trebao i više najebati ako (namjerno ili nenamjerno) pogriješi. Moć i odgovornost moraju biti u međusobnom skladu. Sada nisu.
Sad sam ti skoro zalijepio warning zato što se slažem s tvojim načelom da uz više moći u paketu moraš dobiti i više odgovornosti.
Sljedeće posljedićno skupo će te stajati... :tuctuc: :lol:
User avatar
Emericzy
Posts: 3996
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

Post 17 Feb 2012, 11:48

Nikolajevna » wrote:
Pa zakon i predviđa različite sankcije za moćne i nemoćne tako što mjeri štetu nastalu nečijim krivičnim djelovanjem. Uništiš li tvornicu nećeš dobiti istu kaznu kao i onaj tko je ukrao klamericu. Odgovara se za štetu koju se napravi.
Naravno, pod pretpostavkom da se zakon provodi...
Zaboga, pa to mi je jasno. Ne govorim o tome. To se zove jednakost pred zakonom. Jebeš to. Ja hoću nejednakost. Hoću da Čačić više najebe kad pogazi čovjeka nego ja kad pogazim čovjeka, razumiješ? Ako Sanader siluje nekoga, nek mu odrežu pimpek, a meni nek samo daju par mjeseci zatvora za jednako silovanje. Jer je njemu dana veća moć. Veća moć mora nositi veću odgovornost, a ne jednaku. dakle, nije dovoljno da kazna bude srazmjerna djelu, nego mora biti i srazmjerna društvenom utjecaju, položajnom i financijskom.
User avatar
Emericzy
Posts: 3996
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

Post 17 Feb 2012, 11:49

judolino » wrote: Sad sam ti skoro zalijepio warning zato što se slažem s tvojim načelom da uz više moći u paketu moraš dobiti i više odgovornosti.
Sljedeće posljedićno skupo će te stajati... :tuctuc: :lol:
Naravno. Eto, to je dobar primjer. Mene treba strože sankcionirati za kršenje pravopisa nego nekog polupismenog.
User avatar
Nikolajevna
Posts: 1066
Joined: 28 Sep 2011, 22:51

Post 17 Feb 2012, 15:05

Emericzy » wrote: Zaboga, pa to mi je jasno. Ne govorim o tome. To se zove jednakost pred zakonom. Jebeš to. Ja hoću nejednakost. Hoću da Čačić više najebe kad pogazi čovjeka nego ja kad pogazim čovjeka, razumiješ? Ako Sanader siluje nekoga, nek mu odrežu pimpek, a meni nek samo daju par mjeseci zatvora za jednako silovanje. Jer je njemu dana veća moć. Veća moć mora nositi veću odgovornost, a ne jednaku. dakle, nije dovoljno da kazna bude srazmjerna djelu, nego mora biti i srazmjerna društvenom utjecaju, položajnom i financijskom.
Shvatila sam te, ali! :zubo:

Kad političar izađe na cestu, moćan je baš koliko i ti (ne govorimo sad o kubikaži motora :D ), mora poštivati ista pravila kao i ti, odgovoran je koliko i ti. Kad političar izađe na cestu, vozač je kao i ti. Osim, naravno, ako ne misliš da će njemu policija progledati kroz prste a tebi neće. U tom slučaju se opet vraćamo
na ono o čemu govorim - provođenju zakona.

Jer zakon pokriva sve to o čemu pričaš.

Kod silovanja, primjerice, itekako se gleda u kakvom su odnosu bili žrtva i silovatelj (ukoliko joj je silovatelj nadređeni ili zbog svog položaja ima nekakav utjecaj na nju, kazna je stroža).

Tako da vjerujem da nije zakon već njegovo provođenje ono što treba popravljati.




P.s. A i ovaj tvoj izraz nejednakost pred zakonom za kojeg si zapeo... ti to tako samo da budeš malo originalan, odma' sam te skinula. :zubo:
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6267
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

Post 17 Feb 2012, 17:45

Nikolajevna » wrote:
Shvatila sam te, ali! :zubo:

Kad političar izađe na cestu, moćan je baš koliko i ti (ne govorimo sad o kubikaži motora :D ), mora poštivati ista pravila kao i ti, odgovoran je koliko i ti. Kad političar izađe na cestu, vozač je kao i ti. Osim, naravno, ako ne misliš da će njemu policija progledati kroz prste a tebi neće. U tom slučaju se opet vraćamo
na ono o čemu govorim - provođenju zakona.

Jer zakon pokriva sve to o čemu pričaš.

Kod silovanja, primjerice, itekako se gleda u kakvom su odnosu bili žrtva i silovatelj (ukoliko joj je silovatelj nadređeni ili zbog svog položaja ima nekakav utjecaj na nju, kazna je stroža).

Tako da vjerujem da nije zakon već njegovo provođenje ono što treba popravljati.




P.s. A i ovaj tvoj izraz nejednakost pred zakonom za kojeg si zapeo... ti to tako samo da budeš malo originalan, odma' sam te skinula. :zubo:
Da, sve bi to štimalo da je drugarica Nikolajevna ostvarila komunizam onak za prave, kak se šika.
To što si napisala je mrtvo slovo na papiru.
Oni koji imaju moć rijetko kada odgovaraju, a i tada ako ga baš zaseru do balčaka.
Primjera imamo milijun, i kod nas, i u svijetu.
Ali bitno je da prezident ov d junajted stejts najebe kad mu neka flundra popuši.
Pravda je zadovoljena! :Pop:
User avatar
Nikolajevna
Posts: 1066
Joined: 28 Sep 2011, 22:51

Post 17 Feb 2012, 18:33

judolino » wrote: To što si napisala je mrtvo slovo na papiru.
Oni koji imaju moć rijetko kada odgovaraju, a i tada ako ga baš zaseru do balčaka.
Pa da. I što bi se onda dobilo mijenjanjem zakona kad se zakon ne provodi?
Uf, već sam dosadna. Odoh otvoriti topic o tome.
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6267
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

Post 17 Feb 2012, 18:43

Nikolajevna » wrote:
Pa da. I što bi se onda dobilo mijenjanjem zakona kad se zakon ne provodi?
Uf, već sam dosadna. Odoh otvoriti topic o tome.
To, to!
User avatar
faktotum
Posts: 148
Joined: 22 Jan 2012, 23:20

Post 17 Feb 2012, 18:43

Nikolajevna » wrote:
Pa zakon i predviđa različite sankcije za moćne i nemoćne tako što mjeri štetu nastalu nečijim krivičnim djelovanjem. Uništiš li tvornicu nećeš dobiti istu kaznu kao i onaj tko je ukrao klamericu. Odgovara se za štetu koju se napravi.
Naravno, pod pretpostavkom da se zakon provodi...
Kaj, opet se vratili na psihologiju štapa. :D Ja tamo djelim savjete za seksualno oslobođenje, a Nikolajevna opet skliznula u stare navike i fiksacije....Ćerce, neš tako ništa naučit...vraćaj se vamo na staru temu da naučiš bit seksualno neodoljiva, 'mlada' žena. Shvatila si koncept...
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6267
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

Post 17 Feb 2012, 18:46

faktotum » wrote:
Kaj, opet se vratili na psihologiju štapa. :D Ja tamo djelim savjete za seksualno oslobođenje, a Nikolajevna opet skliznula u stare navike i fiksacije....Ćerce, neš tako ništa naučit...vraćaj se vamo na staru temu da naučiš bit seksualno neodoljiva, 'mlada' žena. Shvatila si koncept...
Mladiću, evo ja sam na pola druge boce vina. :zivili:
Kako bi bilo da zajebemo modove pa da do jutra ne baniraju nijednog od nas dvojice?
User avatar
Emericzy
Posts: 3996
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

Post 18 Feb 2012, 07:35

Nikolajevna » wrote:Kad političar izađe na cestu, moćan je baš koliko i ti (ne govorimo sad o kubikaži motora :D ), mora poštivati ista pravila kao i ti, odgovoran je koliko i ti. Kad političar izađe na cestu, vozač je kao i ti. Osim, naravno, ako ne misliš da će njemu policija progledati kroz prste a tebi neće. U tom slučaju se opet vraćamo
na ono o čemu govorim - provođenju zakona
Teoretiziraš. Što znači 'provođenje zakona'? Netko taj zakon provodi. Ne provodi se sam. A tom nekome uvijek se od guzonja tresu gaće i nastoji im se umiliti.

U praksi se guzonja može izvući na pedeset različitih načina, a ja ne. Za istu stvar. Ono što ja želim jest institucionalna nejednakost, gdje na guzonje vrebaju prijetnje sa svih mogućih strana, pa će ga negdje nekakva ipak zakvačiti. Možda će ih 99 eskivirati, ali će ga onda stota ugristi za jaja.

Pogledaj ovaj neshvatljivi, nečuveni smrdljivi skandal oko Ferenčaka.

Eto, želim nejednakost pred zakonom pa da i takvim svinjama netko stane na rep i popiša mu se u pivo. Kazne srazmjerne moći ne bi riješile stvar, ali bi povećale vjerojatnost da svinja najebe i pojačale bi taj najeb.

Nije to ništa nepoznato u društvu. Ako imamo pozitivnu diskriminaciju da pomognemo potlačenima, zašto ne negativnu da jače usosimo svinje?
User avatar
Nikolajevna
Posts: 1066
Joined: 28 Sep 2011, 22:51

Post 18 Feb 2012, 14:53

Pa dobro.
User avatar
Emericzy
Posts: 3996
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

Post 21 Feb 2012, 08:25

Nikolajevna » wrote:Pa dobro.
Evo pogledaj ovo. Početak ne moraš, nego negdje od 1:15



Eto, umjetnici nekad prije shvate od 'običnih' ljudi. Letricija kuži problem indulgencije.
User avatar
nina williams
Posts: 2968
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Post 06 Mar 2012, 16:54

Šta sad s ovim: http://www.vecernji.hr/vijesti/interpol ... nak-384028?
Tu ste me uvjeravali da je O.K. skidat filmove, da nije ilegalno, a ete ga sad na. :mad:
Ipak ćem ja po svom, nema skidanja, iđe se u videoteke i kina. :durica:
JPK
Posts: 2105
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

Post 06 Mar 2012, 16:59

Novinari opet vjerojatno pišu pizdarije. Skidanje preko torrenta je skoro uvijek i upload, a to je način na koji se hvata i koji je distribucija. Iako, ovdje sigurno u pozadini stoji neko puno teže kazneno djelo, jer se Interpol ne bavi sitnim piratstvom.
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
nina williams
Posts: 2968
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Post 06 Mar 2012, 17:03

Štajaznam, piše da su oni bili kolateralne žrtve, ganjali su neke desete ljude.
User avatar
Pješčana
Posts: 8355
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška

Post 06 Mar 2012, 17:08

sumnjam da je bilo baš ovako kako je jutarnji napisao.
da je Inerposl slučajno naletio na ovu dvojicu koju su skidali i kopirali te prodavali piratske dvdove, a Interpol je na njima pokazao svu svoju snagu i nazvo hrvacke kolege
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
ombia
Posts: 4657
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

Post 06 Mar 2012, 17:14

Pise u clanku da su slucajno nabasali trazeci nesto drugo, ali kad su vec nabasali bili sz zakonski obavezni prijaviti.
User avatar
karambol
Posts: 8126
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

Post 06 Mar 2012, 17:19

ombia » wrote:Pise u clanku da su slucajno nabasali trazeci nesto drugo, ali kad su vec nabasali bili sz zakonski obavezni prijaviti.
So, najebaše slučajno...pegule!
User avatar
Karlinjo
Posts: 11852
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

Post 06 Mar 2012, 17:40

ombia » wrote:Pise u clanku da su slucajno nabasali trazeci nesto drugo, ali kad su vec nabasali bili sz zakonski obavezni prijaviti.
Nisu i ne trebaju, nisu građani volonterska policija u funkciji zaštite korporacija. Bili bi obvezni prijaviti kakvu dječiju pornografiju ili kakve ne znam terorističke prijetnje i slično ovako nešto ne.

Na to ja gledam ovako a u stilu Josipovićeve budalaštine. Kao da otprilike ide kamion ulicom i ispadaju mu madraci, pive, čokolade, video igrice ... a građani bi to trebali skupljati za njima i nositi im, dapače pošto su to nešto našli na ulici to ih obvezuje da dotični proizvod kupe jer vidjeli su ga i sada eto obešćastili ga.

Ja idem po internetu koristim razne alate i nalazim razne stvari koje su mi više ili manje korisne. Na autoru nekog djela je da zaštite svoje djelo ako već žele. Nije moj problem što su sve Microsoftove, Electronic Artsove i ine video igre nezaštićene. Na njima je da plate inženjere koji će redovito provjeravati i osvježavati njihov način zaštite. Osim toga na njima je da nalaze u 21 stoljeću nove metode naplate sadržaja.

Primjera radi nekoliko moji poznanika kupilo je orginal igrice Warcraft i Starcraft iako su ih imali i u piratskim verzijama i za svaku potrošili čini mi se 500njak kuna. Razlog kupnje je usluga koja im je odlična a to je online igranje, time je tvrtka koja to proizvodi u skladu sa vremenom. Ponudi da se plaća nešto što i vrijedi platiti i ljudi to plaćaju. Kao recimo i Apple koji naplaćuje dodatnu kvalitetu koju nude a ako netko hoće samo mašinu onda je nabavi za otprilike pola cijene.

Uostalom te iste tvrtke imaju itekako koristi od piratskog sadržaja. Svako dijete koje nauči raditi u Photoshopu, poslije ako će raditi u toj branši kupit će taj Photoshop a ne neki drugi proizvod. Ukoliko netko napiše knjigu o kombinaciji HTMLa i CSSa onda će taj isti mada su mu piratizirali knjigu vjerojatno dobiti znatno više što aktivnih što konzultantskih poslova na temelju svog autorstva te knjige. Ukoliko netko piratizira nekog pjevača, vrlo je vjerojatno da će na temelju toga dobiti dodatne posjetitelje koncerata od kud bi trebala biti njihova prava zarada, jer sviranje je njihovo zanimanje a ne tantjemi.

itd. itd. uglavnom to su krvopije. :D
User avatar
Emericzy
Posts: 3996
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

Post 06 Mar 2012, 17:46

Karl Jozef » wrote: uglavnom to su krvopije. :D
:top:
User avatar
karambol
Posts: 8126
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

Post 06 Mar 2012, 17:50

Karl Jozef » wrote: . uglavnom to su krvopije. :D

:S :S
User avatar
ombia
Posts: 4657
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

Post 06 Mar 2012, 18:14

Ono moje sto si citirao je bio parafraziran clanak a ne moje osobno misljenje, daj se smiri. :zubo:

Inace da bas nikakva akcija od tebe nije potrebna, ono filmovi ti sami padaju pod noge. Virtualno. Bas nista ne moras uciniti, kao jel analogija s kamionom. Dogodilo se i meni danas! otvorim internetse a ono flop padne film direktno meni na ekran i sam se i pokrene.
User avatar
Karlinjo
Posts: 11852
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

Post 06 Mar 2012, 19:19

Emericzy » wrote: :top:
karambol wrote: :S :S
Zahvaljujem :D
ombia wrote:Ono moje sto si citirao je bio parafraziran clanak a ne moje osobno misljenje, daj se smiri. :zubo:
Nije to bio "napad" na tebe samo eto sjelo mi je na volej ta ideja da bih ja trebao hvatati svoje poznanike ili djecu svojih poznanika i prijavljivati ih policiji zato što osakaćuju korporacije kojima je proizvodna djelatnost reketarenje.

Bila si mi samo povod da se ispušem :D, hvala na tome :zubo:
Inace da bas nikakva akcija od tebe nije potrebna, ono filmovi ti sami padaju pod noge.

Pa nisam ja kriv što znam koristiti Google, dobro jesam ali ne žalim zbog toga. Upišem nešto u tražilicu prema uputama koje su dali, kliknem i gledam. Nit sam ja uplodao to, niti sam napravio tražilicu niti sam na ikoji način zarađivao na tome a u 99% slučajeva niti sam uživao u tom materijalu niti se materijal duže od par sati zadržao na mom HDDu.

Mislim ako je to lopovluk i njihove štete su takve kao što kažu 500 milijuna eura, pa milijarda eura, pa milijun kuna, ... OK, ja ću otkucat sve za koje znam da imaju neki piratski sadržaj ali onda nek mi daju moju zakonsku nagradu koja je mislim 10%. Dakle ukoliko kažu da je netko počinio štetu od 500 milijuna eura neka taj neki svjetski/europski/Hrvatski ZAMP plati 50 milijuna eura poštenom nalazniku "ukradene" robe.
Virtualno. Bas nista ne moras uciniti, kao jel analogija s kamionom. Dogodilo se i meni danas! otvorim internetse a ono flop padne film direktno meni na ekran i sam se i pokrene.
Pa tako je. Zašto bih se ja brinuo dali je nekome procurio njegov sadžaj na internet nezaštićen. Microsoft, Apple, Siemens, Sony imaju dovoljno novca i nek' štite svoje proizvode. Ljudi bi trebali završavat pazi sad u zatvoru s kaznama jednakima onima za silovanja, ratne zločine, oružane pljačke i slično zato što su oni nesposobni paziti na svoju ambalažu u prodavaonici.

Otprilike kao da neka slastičarna naplaćuje to što sam pomirisao miris njihovih kolača. Mislim ako bih ja nekako zarađivao na tome npr. da dovodim turiste ispred Vinceka pa nek šnjofaju ajde ali ako sam ja samo prošao tuda - što bi ja njima plaćao što oni ne paze na svoju ventilaciju ili još gore hvatao druge ljude po Ilici i prijavljivao ih policiji.

Ima onaj neki dječak iz SADa koji je probijao ama baš svaku novu konzolu ili uređaj od Sonya i objavljivao to na svojoj stranici. Oni su ga htjeli tužiti zbog toga i tužili su ga ali su se onda dogovorili tako da je on obećao da neće to više raditi a ne znam što su oni njemu obećali.

Uglavnom tu ispada da taj dječak plaća zato što s prijateljima priča kako su glupi inženjeri u Sonyu. On je pošteno kupio taj uređaj platio ga i igra se s lemilicom, kablovima, softwareom i zaboli ga đon što je Sony potrošio milijune dolara na nesposobne programere. On svoj uređaj može strgati, bušiti, modificirati kako mu je volja jer to je njegov uređaj koji je platio i ima pravo o tome raspravljati sa svojim prijateljima.

Mah, znam da se ne primjeti :rofl: ali čitao sam malo o tome i uzrujava me ta tema.

Negdje sam gledao neko predavanje od onog Stallmana i on je ispričao čini mi se slučaj jednog autora knjige koji je molio da mu ponište autorska prava tako da bi mogao živjeti od svoga djela. Naime s izdavačkom kućom je potpisao ugovor da su prava njihova dok se ne prodaju svi primjerci ili neki postatak njih. Uglavnom on je htio napraviti novo izdanje svog djela, jeftinije i bolje ali nije mogao jer ovi su odbijali pustiti u prodaju preostale primjerke i tako ga ograničavali o njegovim pravima.

Ne znam dali sam točno prenio priču ali je tako nekako bilo. Ta prava na nikakav način ne koriste autorima niti se tim pravima pospješuje njihova financijska situacija niti financira njihova kreativnost ako i da to je u minimalnom postotku u odnosu na njihovu zaradu. Financiraju se jedino odvjetnici, ekonomisti i ostali ljudi kojima je posao u svrhu svoje zarade ograničiti kreativnost.
User avatar
ombia
Posts: 4657
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

Post 06 Mar 2012, 19:49

Isuse sto se ti opsirno ispucavas. :zubo:
  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: ClaudeBot, Meta AI Crawler and 2 guests