'Oće l' to? (posvećeno MadnessInMethod)

O djeci, brigama i radostima roditeljstva
User avatar
MadnessInMethod
Posts: 422
Joined: 04 Oct 2011, 20:47
Location: through the looking glass

31 Dec 2011, 18:46

konadiranje, to su ti oni pečati s uzorkom koji prenosiš na nokat. a uzorak je leopardasti. odi na nokte, zakačila sam sliku.


"Madness in method, that's genius." F. Herbert
nodens
Posts: 3065
Joined: 09 Dec 2011, 17:15

31 Dec 2011, 19:03

MadnessInMethod » wrote:smijem li primijetiti da ste malo nepristojni. ovo je moj osobni pretporodno-porodni čet, a ne spika o tome vjerujete li vi u horoskope. :durica:

inače, nalakirala sam nokte. iskonadirala sam si leopard preko cijelog nokta. čekam da se lak osuši da vidim hoću li ga morati skidati još večeras.
Pa, hmm, već su ti svi oni koji te poznaju, poželjeli sreću itd... :ne zna:

Kakav bi ti entertainment htjela? :cerek: Imaš li muzičkih želja?
User avatar
MadnessInMethod
Posts: 422
Joined: 04 Oct 2011, 20:47
Location: through the looking glass

31 Dec 2011, 19:09

nodens » wrote:
Pa, hmm, već su ti svi oni koji te poznaju, poželjeli sreću itd... :ne zna:

Kakav bi ti entertainment htjela? :cerek: Imaš li muzičkih želja?
nisam još otkrila koju glazbu junior ne može smisliti, pa da ga time probam istjerati. ako je na mamu, dajte pustite neke odvratne cajke da pobjegne van glavom bez obzira :mig:
"Madness in method, that's genius." F. Herbert
nodens
Posts: 3065
Joined: 09 Dec 2011, 17:15

31 Dec 2011, 19:09

Je s' ti to čitala Herbertovu Dinu i sve nastavke, ili samo negdje naišla na citat? :zubo:
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

31 Dec 2011, 19:10

MadnessInMethod » wrote:konadiranje, to su ti oni pečati s uzorkom koji prenosiš na nokat. a uzorak je leopardasti. odi na nokte, zakačila sam sliku.
Nadam se da se brzo skida. Da ne bi bilo kad počnu trudovi da ti malom počneš govoriti 'strpi se samo još par minuta da mama skine lak'.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

31 Dec 2011, 19:10

MadnessInMethod » wrote:
nisam još otkrila koju glazbu junior ne može smisliti, pa da ga time probam istjerati. ako je na mamu, dajte pustite neke odvratne cajke da pobjegne van glavom bez obzira :mig:
Evo, ja ti nudim ono što će mi cijelu večer svirati pod prozorom. Za bolji učinak, gledati i spot.
User avatar
MadnessInMethod
Posts: 422
Joined: 04 Oct 2011, 20:47
Location: through the looking glass

31 Dec 2011, 19:13

nodens » wrote:Je s' ti to čitala Herbertovu Dinu i sve nastavke, ili samo negdje naišla na citat? :zubo:
sve frankove nastavke. dva puta. :cerek:
sina ne priznajem, to je totalni šit koji s dinom nema veze.
"Madness in method, that's genius." F. Herbert
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

31 Dec 2011, 19:20

Zato je tata Isusbog. :cerek:
Potpisi su za budale.
nodens
Posts: 3065
Joined: 09 Dec 2011, 17:15

31 Dec 2011, 19:23

MadnessInMethod » wrote: sve frankove nastavke. dva puta. :cerek:
sina ne priznajem, to je totalni šit koji s dinom nema veze.
Znao sam jednu curu koja je posudila 'Božanski car Dine' - drugi svezak. :rofl:

A da prethodno nije ništa drugo pročitala od Herberta. Ziher joj je bilo zabavno. :no:

Inače, to sam čitao prije puno godina... mogao bih i ja osvježit gradivo jednom. Čini mi se da nisam ni pročitao Kapitol Dine, jer ne volim 'krajeve' dugačkih saga.

Nego, je l' voliš SF i inače? Ili se radi konkretno o Herbertu?
User avatar
MadnessInMethod
Posts: 422
Joined: 04 Oct 2011, 20:47
Location: through the looking glass

31 Dec 2011, 19:27

prije 10-tak godina sam uspjela kompletirati sagu prvi puta (kada sam odustala od traženja prijevoda i bacila se na originale), a prošlog ljeta osvježila gradivo. pročitala sam i kapitol, i mogu ti reći da uopće ne zatvara sagu, slobodno ga pročitaj, taman dosta toga ostane otvoreno.
a ja sf-frikuša već 14 godina, hvala na pitanju. doduše, zadnjih godina više čitam fantasy.
i, samo da se zna, herbert nije isusbog, ne može biti jer to je zelazny! herbert mu samo s desna sjedi.
"Madness in method, that's genius." F. Herbert
nodens
Posts: 3065
Joined: 09 Dec 2011, 17:15

31 Dec 2011, 19:39

MadnessInMethod » wrote:prije 10-tak godina sam uspjela kompletirati sagu prvi puta (kada sam odustala od traženja prijevoda i bacila se na originale), a prošlog ljeta osvježila gradivo. pročitala sam i kapitol, i mogu ti reći da uopće ne zatvara sagu, slobodno ga pročitaj, taman dosta toga ostane otvoreno.
a ja sf-frikuša već 14 godina, hvala na pitanju. doduše, zadnjih godina više čitam fantasy.
a, samo da se zna, herbert nije isusbog, ne može biti jer to je zelazny! herbert mu samo s desna sjedi.
Hmm da, moguće da sam i ja zapravo odustao zbog problema s nalaženjem prijevoda... a čitati original mi se činilo preteško. Onako, da bih previše 'energije' potrošio na prevođenje, ipak mi to nije materinji... pa da ne bih mogao posve se onako, udubit u uživat u samoj radnji, tj. u uživljavanju u istu. Je l' mu težak engleski? Ono, ima li hrpa čudnih riječi ili manjeviše normalan vokabular?

Zelazny hmm, od njega sam pročitao samo originalnu sagu o Amberu. Imaš kakvu preporuku možd'? :cerek:
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

31 Dec 2011, 19:41

MadnessInMethod » wrote:konadiranje, to su ti oni pečati s uzorkom koji prenosiš na nokat. a uzorak je leopardasti. odi na nokte, zakačila sam sliku.
Aha, dakle, to je ono što sam vidjela - stamp nail polish. Iđem viđet.
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

31 Dec 2011, 19:42

MadnessInMethod » wrote:i, samo da se zna, herbert nije isusbog, ne može biti jer to je zelazny! herbert mu samo s desna sjedi.
Mah, nema teorije. Po imaginaciji, dosljednosti, minucioznosti, općenito pristupu gradnji svjetova nitko mu nije ravan. Ni Asimov, koji je mnogo jači igrač od Rogera. Samo me Simmons djelomično podsjetio na njegovu maštovitost, ali i to je opet daleko od njegova ciklusa.

Gledamo li pak djela odvojeno, ima i jačih pisaca, dakako. Pravih majstora, virtuoza riječi. Ali svijet poput Dine... To treba izmisliti.
Potpisi su za budale.
User avatar
MadnessInMethod
Posts: 422
Joined: 04 Oct 2011, 20:47
Location: through the looking glass

31 Dec 2011, 19:44

nodens » wrote:
Hmm da, moguće da sam i ja zapravo odustao zbog problema s nalaženjem prijevoda... a čitati original mi se činilo preteško. Onako, da bih previše 'energije' potrošio na prevođenje, ipak mi to nije materinji... pa da ne bih mogao posve se onako, udubit u uživat u samoj radnji, tj. u uživljavanju u istu. Je l' mu težak engleski? Ono, ima li hrpa čudnih riječi ili manjeviše normalan vokabular?

Zelazny hmm, od njega sam pročitao samo originalnu sagu o Amberu. Imaš kakvu preporuku možd'? :cerek:
sorry, nisam mjerodavna za ocjenjivanje originala, imam diplomu anglistike i ingliš čitam kao materinji.
a preporuke za zelaznyja? sve, čovječe! sve! (moj favorit je gospodar svjetlosti, ali i sve ostalo mu je genijalno)
"Madness in method, that's genius." F. Herbert
nodens
Posts: 3065
Joined: 09 Dec 2011, 17:15

31 Dec 2011, 19:44

BTW, znaš sigurno onu Zelaznyjevu agnostičku molitvu? :cerek: Kak' dobra stvar LOL

Insofar as I may be heard by anything, which may or may not care what I say, I ask, if it matters, that you be forgiven for anything you may have done or failed to do which requires forgiveness. Conversely, if not forgiveness but something else may be required to insure any possible benefit for which you may be eligible after the destruction of your body, I ask that this, whatever it may be, be granted or withheld, as the case may be, in such a manner as to insure your receiving said benefit. I ask this in my capacity as your elected intermediary between yourself and that which may not be yourself, but which may have an interest in the matter of your receiving as much as it is possible for you to receive of this thing, and which may in some way be influenced by this ceremony. Amen.
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1937
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

04 Jan 2012, 15:04

Mislim da je rodila :zubo:
User avatar
rh4ps0dy
Posts: 725
Joined: 17 Sep 2011, 23:11
Location: Podravina

04 Jan 2012, 15:47

Ma nije još. :D
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

04 Jan 2012, 15:51

Možda je, koliko je nema, od 31. ? :kokice:
User avatar
MadnessInMethod
Posts: 422
Joined: 04 Oct 2011, 20:47
Location: through the looking glass

04 Jan 2012, 16:16

nije još :facepalm:
skače na pilates lopti, jede ananas i od danas ignorira sina. više ne pričam s njim dok ne izađe. (iako, bojim se da bi to mogao shvatiti kao nagradu i poticaj za još bolje stacioniranje :facepalm: )
"Madness in method, that's genius." F. Herbert
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

04 Jan 2012, 16:20

A uf :zubo:
Evo, u novoj godini od srca ti želim da rodiš što prije :grli: Trudnoća, izgleda, stvarno je drugo stanje :zubo:


Ajmo Andrej, bježi vaaaan :lux: bježi vaaan :cheer:
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

04 Jan 2012, 16:33

blue » wrote:Trudnoća, izgleda, stvarno je drugo stanje :zubo:
Misliš dugo :zubo:



Bit će van za pravoslavni Božić :lux:

Nek se zove Božo :D
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

04 Jan 2012, 16:42

m.za » wrote: Nek se zove Božo :D
:rofl:

Madness, a kad je bio termin? Koliko si prošišala preko datuma?
User avatar
MadnessInMethod
Posts: 422
Joined: 04 Oct 2011, 20:47
Location: through the looking glass

04 Jan 2012, 16:44

m.za, ovo su već opake prijetnje. ja da sam na njegovom mjestu, razmislila bih dva puta o datumu :mig:
"Madness in method, that's genius." F. Herbert
User avatar
MadnessInMethod
Posts: 422
Joined: 04 Oct 2011, 20:47
Location: through the looking glass

04 Jan 2012, 16:47

blue » wrote: :rofl:

Madness, a kad je bio termin? Koliko si prošišala preko datuma?
u tome je najveći problem: službeni termin je 12.1., _facepalm: ali sve je nekih tjedan dana ispred roka (evo, danas imam mliječnu plodnu vodu), i na zadnjem ultrazvuku (prije mjesec dana, ljubim ih sposobne) je posteljica opisana kao "zrela". kakva je sada, to samo nebo zna!
beba je ogromna, nema mjesta, gnječi me. ja sam otečena od božića i progresivno sve nepokretnija, i ubit ću se ako ispadne da ću još prenijeti. :bicedobro:
"Madness in method, that's genius." F. Herbert
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

04 Jan 2012, 16:57

MadnessInMethod » wrote:
u tome je najveći problem: službeni termin je 12.1., _facepalm: ali sve je nekih tjedan dana ispred roka (evo, danas imam mliječnu plodnu vodu), i na zadnjem ultrazvuku (prije mjesec dana, ljubim ih sposobne) je posteljica opisana kao "zrela". kakva je sada, to samo nebo zna!
beba je ogromna, nema mjesta, gnječi me. ja sam otečena od božića i progresivno sve nepokretnija, i ubit ću se ako ispadne da ću još prenijeti. :bicedobro:
Auu, 12.1. :zubo: pa dobro to je za tjedan dana :zubo: Znači još je rano, znaš da se i termin može premašit :unda:










Sorry :facepalm:


Moja frendica je, koliko se sjećam, za drugo dijete znala da će unutar 2 dana i fakat je bilo. Jel tebi to prvo dijete? Možda je ovakvo stanje normalno da traje toliko?
Post Reply