Ljubavne pjesme

Kopulacija, masturbacija i nešto malo o ljubavi
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

22 Dec 2011, 08:53

kuki » wrote:Ma čovjek je baruština, ali šupendara ko šupendara krivi sebe i smišlja si dijagnoze.
Ja volim biti šupendara. Tad sam tako draga i mila i dobra da se naprosto čak i sama sebi svidim.


"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
bliss
Posts: 1121
Joined: 18 Sep 2011, 15:26

22 Dec 2011, 09:15

Lord Byron » wrote: Tekst je lijep - ali, to je suicidalna, a ne ljubavna pjesma. Ljubav je tek trigger za puno ozbiljnije i veće mrakove: kad počneš razmišljati i govoriti o pogrešnim skretanjima, to više nema veze samo s ljubavlju.

Izvedba mi je preslatkasta. To je nešto za bitno mračnije glasove i atmosferu.
Suicidalna? :horor:
To je pjesma o usamljenosti nakon prekinute ljubavi i preispitivanju vlastitih poteza u životu - čekati pravu osobu ili se zadovoljiti nekim tko nije 'to' ali tko će te zagrliti.
User avatar
Lord Byron
Posts: 2972
Joined: 18 Sep 2011, 09:37

22 Dec 2011, 09:29

bliss » wrote: To je pjesma o usamljenosti nakon prekinute ljubavi i preispitivanju vlastitih poteza u životu
Kao što rekoh, kad počneš propitivati left and right turns, nije dobro. :D
bliss
Posts: 1121
Joined: 18 Sep 2011, 15:26

22 Dec 2011, 09:43

Lord Byron » wrote: Kao što rekoh, kad počneš propitivati left and right turns, nije dobro. :D
Ljutiš me :gaah:

Normalno je propitivati životne poteze. :ne zna: Kaj je suicidalno razmišljati o svom životu i i svom ponašanju u ljubavnim odnosima? :konfjuzd:

Evo analiza pjesme :D

Ta veza je gotova, ima tome već neko vrijeme i on se prisjeća te ljubavi i razmišlja kako su sad kao stranci. Razmišlja je li ta njegova bivša ljubav sretna, je li našla pravu ljubav ili se zadovoljila nekim tko će ju zagrliti. To left i right se odnosi na odabire u ljubavi. Onako, znaš da netko nije za tebe ali ga odabereš jer si usamljen i nedostaje ti zagrljaj i iznevjeriš svoje principe da nećeš biti s bilo kim ili s nekim jako krivim nego ćeš čekati ljubav. O tome on govori.
I sjeća se kako je u prošlosti uvijek šupendarski druge stavljao na prvo mjesto i zanemarivao svoje želje, kao da je zaboravio disati i preispitivati išta u životu. i nije se tad ni zapitao - kako je meni? I sad se to pita - kakve sam to odabire napravio u životu? Jesam li stvarno čekao ljubav ili sam se zadovoljio krivom osobom koja će me zagrliti. I sad je tako usamljen da se pita hoće se opet zadovoljiti krivom osobom jer mu treba zagrljaj ili će čekati ljubav.
To nije pjesma o suicidu nego pjesma o priželjkivanju ljubavi. Onaj tko se želi ubiti ne čeka ljubav :D
User avatar
Lord Byron
Posts: 2972
Joined: 18 Sep 2011, 09:37

22 Dec 2011, 09:59

bliss » wrote: Ljubiš me :gaah:
:zubo:
I sad je tako usamljen da se pita hoće se opet zadovoljiti krivom osobom jer mu treba zagrljaj ili će čekati ljubav.
Ili će sve poslati kvragu i koknuti se. :hekla:
bliss
Posts: 1121
Joined: 18 Sep 2011, 15:26

22 Dec 2011, 10:03

Lord Byron » wrote: Ili će sve poslati kvragu i koknuti se. :hekla:
Priznaj da si krivo shvatio pjesmu, da sam ja u pravu, a ne ti. :B
User avatar
Lord Byron
Posts: 2972
Joined: 18 Sep 2011, 09:37

22 Dec 2011, 10:05

bliss » wrote:
Priznaj da si krivo shvatio pjesmu, da sam ja u pravu, a ne ti. :B
Krivo sam shvatio pjesmu. Ti si u pravu, a ne ja.
bliss
Posts: 1121
Joined: 18 Sep 2011, 15:26

22 Dec 2011, 10:07

Lord Byron » wrote: Krivo sam shvatio pjesmu. Ti si u pravu, a ne ja.
Ovo nije imalo efekt koji sam htjela. :rofl:
User avatar
Lord Byron
Posts: 2972
Joined: 18 Sep 2011, 09:37

22 Dec 2011, 10:11

bliss » wrote:Ovo nije imalo efekt koji sam htjela. :rofl:
O, kako sam znao da će se to dogoditi. Ti bi da se igramo na hard to get, da se prvo malo, kao, opirem, a onda predam? :hekla:

OT: generacijski jaz, reklo bi se. Broj skretanja (i dobro i pogrešno odabranih) se s godinama povećava (no shit, Sherlock :D), pa onda zdvajanje nad pogrešnima dobiva na težini. I posljedicama.

Onak, dođu ljudi u godine kad zamjena (gorim, boljim ili kakvim već :zubo:), nije baš tako jednostavna. Zamor materijala i tako to :D.
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

22 Dec 2011, 11:01

Lord Byron wrote:Onak, dođu ljudi u godine kad zamjena (gorim, boljim ili kakvim već :zubo:), nije baš tako jednostavna. Zamor materijala i tako to :D.
Što se navedene pjesme tiče - možda nije bila njegova odluka, ni izbor :ne zna:
Ne mogu sad poslušat pjesmu, al sam pročitala i stvarno je tužna :(

Meni su ove dvije baš ljubavne :cerek:

Jedna socijalno-ljubavna: Hladno Pivo-Superman Tužna, dakako :tuzni:
Jedna realno-ljubavna: Hladno Pivo-Ranjeni i ludi :)
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

22 Dec 2011, 12:49

Emericzy » wrote: I bude mi žao muškaraca koji vam priđu očekujući malo topliji dio svijeta od onoga s kojim se bore ostatak dana. Ne čudi me da se onda na kraju ugodnije osjećaju uz Žuju i debatu o nogometu i autima.
Pa nije veza forum, zaboga.

Nadam se da si se šalio. :D
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
aisling
Posts: 3899
Joined: 18 Sep 2011, 00:37

22 Dec 2011, 16:23

Emericzy » wrote: Sličnu čemu? Što sam ja to ovdje (po tebi) pokušao 'prodati'?
Crno bijeli svijet u kojem je žena hladna i bezosjećajna ukoliko ne reagira nježno i milo, ili strastveno na one stihove na koje ti misliš da bi trebala.

Nisi pričao o sebi, sažalijevao si druge muškarce koji susreću te žene koje se ne rascmolje na stihove na koje ti misliš da bi trebale. Nije ti palo na pamet da postoji neki drugi stih koji će kod tih žena izazvati lavinu nježnosti, čak ne mora biti ni rima. Ne. Lakše ti je strpati ih u almost good as mamić-pička-dinamo-branitelji-hzz kategoriju jer ne reagiraju na ono na što bi ti htio da reagiraju. Ili nekim drugim riječima - ako nisu nježne na tebe, nisu uopće nježne. Ako nisu ženstvene prema tebi, nisu uopće ženstvene prema nikome.

To si pokušao prodati po nekom mom mišljenju. A zapravo to zvuči jako slično onim dječacima koji dođu na US i plaču kako im nije jasno zašto ih ni jedna neće, a oni su tako doooobri. I dok gledaju sebe kako su dobri uopće nisu u stanju ni pogledati te sve koje ih neće i vidjeti tko su te žene, kakve su zaista.
Ako ti ne uspijevaš razumjeti poetsku poruku 'zamijenit ću te gorim', jebiga, to govori o jednostavnosti tvojeg razmišljanja, a ne mojeg.
Moja razmišljanja i jesu prilično jednostavna, ja se toga ne sramim.
Čudim se razini cinizma ženskog dijela ovog topica. (S iznimkom Perzefone.) Čudi me činjenica da su se muški diskutanti ovdje pokazali puno prijemčivijim i tolerantnijim za jednostavnu estradnu ljubavnu liriku od ženskih. Samo to.
Mene pak čudi da u cijelom topicu se vidi samo cinizam.
U krajnjoj liniji, ovo i je topic o stihovima koji nam idu na živce, a ne o onim drugima. A bilo je ispisivanja i tih drugih, koga je zanimalo mogao je pročitati. Slično kao da otvoriš topic u kojem pitaš ljude koje boje ne vole, pa kad netko napiše da ne voli žutu ti zaključiš da taj živi u crno bijelom svijetu. I zanemariš potpuno cijeli jedan drugi spektar o kojem je taj pisao ili nije.
I bude mi žao muškaraca koji vam priđu očekujući malo topliji dio svijeta od onoga s kojim se bore ostatak dana. Ne čudi me da se onda na kraju ugodnije osjećaju uz Žuju i debatu o nogometu i autima.
Ovo stvarno zvuči kao trolanje. Preskočit ću radije :D
Happy Easter!
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1937
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

22 Dec 2011, 16:40

Dobro je da sam pročitala ovu raspravu sad, shvatila sam da sam romantična, mila i draga djevojka :xd:

Ne zajebavam se :xlux:
User avatar
Perzefona
Posts: 1959
Joined: 18 Sep 2011, 20:40

22 Dec 2011, 17:04

aisling » wrote:žene koje se ne rascmolje na stihove na koje ti misliš da bi trebale.
Ne radi se o tome da se ikome zamjera što se ne rascmolji. Radi se o ruganju onima koji se rascmolje. Ako se baš mora nečije priznanje da mu se neki stih sviđa zvati cmoljenjem. A vidim da se zove.

Doduše, ne mogu ne složiti se s tobom da onima koji se rascmolje nije mjesto na ovom topicu koji je, kako si i rekla, i zamišljen kao mjesto na kojem se raspravlja o stihovima koji nas živciraju.



edit: meni je sad žao što sam Heku ono napisala za pjesmu "Sve još miriše na nju". Ne bi mi to na pamet palo da me nisu Kuki i Bliss razljutile. :mad: :zubo: A ta je pjesma dobila "Ajme... :love:" ili takvo što. I onda sam bila zločesta i išla pokazati da se nije teško rugati i vidjeti negativu ako baš hoćeš. A ja inače neću.
Nodens - making women's period comfortable (by ex anais)
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

22 Dec 2011, 17:28

Perzefona » wrote: edit: meni je sad žao što sam Heku ono napisala za pjesmu "Sve još miriše na nju". Ne bi mi to na pamet palo da me nisu Kuki i Bliss razljutile. :mad: :zubo: A ta je pjesma dobila "Ajme... :love:" ili takvo što. I onda sam bila zločesta i išla pokazati da se nije teško rugati i vidjeti negativu ako baš hoćeš. A ja inače neću.
Khm :zubo: Nije to tvoja negativa, fakat tako piše. Jučer sam prvi put baš išla čitat riječi te pjesme i imaš pravo :ne zna:



Nisam shvatila ovu temu kao mjesto za raspravu o stihovima koji nas živciraju :confused: samo je malo skrenulo u tom smjeru.
User avatar
aisling
Posts: 3899
Joined: 18 Sep 2011, 00:37

22 Dec 2011, 17:33

Perzefona » wrote:
Ne radi se o tome da se ikome zamjera što se ne rascmolji. Radi se o ruganju onima koji se rascmolje. Ako se baš mora nečije priznanje da mu se neki stih sviđa zvati cmoljenjem. A vidim da se zove.

Doduše, ne mogu ne složiti se s tobom da onima koji se rascmolje nije mjesto na ovom topicu koji je, kako si i rekla, i zamišljen kao mjesto na kojem se raspravlja o stihovima koji nas živciraju.
Moguće je da sam rekla nešto što je bilo ruganje, ili je bar tako zvučalo, neću sad čitati unazad, al ću ti se ispričati zbog toga. To što ti neki stih koji je meni zapravo hladan doživiš kao topao nije razlog za ruganje tebi. Niti ja mislim da ako se tebi sviđa neka pjesma koja se meni ne sviđa da si ti nekakva kakvoj bi se trebalo rugati. Stvarno ne.

Rascmoljiti se isto vjerojatno krivo odabrana riječ. Jbg.

A topic je postavljen tako nekako da izvuče one stvari koje nas živciraju. Svejedno to ne znači da se ne smije pričati i o nečem drugom. Bilo bi bezveze da se ljutim na offtopic koji je lijep samo zato jer je offtopic :kiss:
Happy Easter!
bliss
Posts: 1121
Joined: 18 Sep 2011, 15:26

22 Dec 2011, 17:40

Perzefona » wrote:
edit: meni je sad žao što sam Heku ono napisala za pjesmu "Sve još miriše na nju". Ne bi mi to na pamet palo da me nisu Kuki i Bliss razljutile. :mad: :zubo: A ta je pjesma dobila "Ajme... :love:" ili takvo što. I onda sam bila zločesta i išla pokazati da se nije teško rugati i vidjeti negativu ako baš hoćeš. A ja inače neću.
I sve to jer se meni pjesma Oči su ti ocean ne sviđa? Bogati Perz, reagiraš kao da si ti stihove pisala pa sam te osobno uvrijedila. :D
Mene tvoje ruganje Parbom valjku nije niš pogodilo, šta me briga, ali imam pravo na svoj ukus i ako mi se neka pjesma ne sviđa - ne sviđa mi se.

Mislim, nije prvi put. :D Neki ljudi su se našli strašno uvrijeđeni kad sam jednom napisala da bih voljela da TBF-ovci prestanu raditi muziku.
Emericzy wrote:
I bude mi žao muškaraca koji vam priđu očekujući malo topliji dio svijeta od onoga s kojim se bore ostatak dana. Ne čudi me da se onda na kraju ugodnije osjećaju uz Žuju i debatu o nogometu i autima.
Neka. Ako mi priđe muškarac koji zagovara paralelne ljubavi, od mene nikakvu toplinu neće dobiti. :D
User avatar
Perzefona
Posts: 1959
Joined: 18 Sep 2011, 20:40

22 Dec 2011, 18:28

blue » wrote: Khm :zubo: Nije to tvoja negativa, fakat tako piše. Jučer sam prvi put baš išla čitat riječi te pjesme i imaš pravo :ne zna:
Ma znam da piše. Ali što ja dobivam time da njemu "kvarim" doživljajf? Ništa. A njemu bi moglo ne biti drago.
Nodens - making women's period comfortable (by ex anais)
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

22 Dec 2011, 18:35

bliss » wrote: Normalno je propitivati životne poteze. :ne zna: ..
..ali i beskorisno. :xlux:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

22 Dec 2011, 18:37

Perze, da te ne citiram, samo kratko: ne dira mene tvoja interpretacija Sve još miriše na nju. Dira me - jer me žalosti - što uglavnom svi mi imamo tu jednu, ili tog jednog. To je elementarna istina. Tko to ne može shvatiti, samo je napola čovjek.
Potpisi su za budale.
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

22 Dec 2011, 18:38

Hekatonhir » wrote:Perze, da te ne citiram, samo kratko: ne dira mene tvoja interpretacija Sve još miriše na nju. Dira me - jer me žalosti - što uglavnom svi mi imamo tu jednu, ili tog jednog. To je elementarna istina. Tko to ne može shvatiti, samo je napola čovjek.
:unda: /2 :kentaur: : sfinga:
User avatar
Silajn
Posts: 1518
Joined: 19 Sep 2011, 10:25

22 Dec 2011, 18:47

Perzefona » wrote: Oči su ti ocean, a u mojim njedrima kao da nema
Više vjetra, zato samo stojim ni tu ni tamo
Ne vidim ni sidro
Zarobljena...
Oči su ti ocean, a ja sam i kapetan i mornar slabog vida
Jer u ljubavi se gleda, gleda mutno...
Gleda i ne vidi
...

Hahahah, vidim da ste se porječkali oko pjesmuljka, a čini mi se da nitko nije spomenuo o čijim se, navodno, očima pjeva :raspa: :D :husky:
User avatar
aisling
Posts: 3899
Joined: 18 Sep 2011, 00:37

22 Dec 2011, 18:47

Hekatonhir » wrote:Perze, da te ne citiram, samo kratko: ne dira mene tvoja interpretacija Sve još miriše na nju. Dira me - jer me žalosti - što uglavnom svi mi imamo tu jednu, ili tog jednog. To je elementarna istina. Tko to ne može shvatiti, samo je napola čovjek.
Nisi citirao Perzefonu, ali ona se pitala što ima od toga da nekome kvari doživljaj. U duhu toga meni nije jasno što ti imaš od toga da ljudima koji ne shvaćaju ovo što pišeš napišeš da su napola ljudi.
To mi je puno, puno tužnije nego nekome pokvariti pjesmu.

A i inače je to nešto što me rastužuje. Kad mi netko krene sa sličnim tezama o poluljudima, o tome da ako nisi ovakav ili onakav, ako nisi patio da ne znaš ni voljeti i slično. Stvarno ne znam čemu to osim da se da sebi i svom voljenju neki veći značaj. A to je stvarno tužno.
Happy Easter!
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

22 Dec 2011, 18:55

Heh, listala si forume i teme, čitala knjige - znaš i sama koliko je toga napisano o nekom posebnom, nekom izvan svih mjerila. Svesti to na puko iskorištavanje umjesto gledati život u cjelini, ironizirati umjesto razumjeti - to je poluljudski. Na to sam mislio.
Potpisi su za budale.
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

22 Dec 2011, 18:57

Hekatonhir » wrote:Perze, da te ne citiram, samo kratko: ne dira mene tvoja interpretacija Sve još miriše na nju. Dira me - jer me žalosti - što uglavnom svi mi imamo tu jednu, ili tog jednog. To je elementarna istina. Tko to ne može shvatiti, samo je napola čovjek.
Mene žalosti što me uvijek zapadne neko kome neka druga miriši.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
Post Reply