Odštopavanje odvoda

Đurine kućne čarolije
User avatar
dejzi
Posts: 4649
Joined: 17 Sep 2011, 23:30

15 Dec 2011, 20:37

Ne znam jel ima potrebe za otvaranjem novog topika pa ću radije pitat tu.
Treba mi neko dobro sredstvo za odčepljivanje odvoda. Jeboimpasmater.
Preporuke?


Hand over the chocolate and nobody gets hurt.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

15 Dec 2011, 20:39

Zgodan vodoinstalater. Nikakvu kiselinu nemoj ulijevati unutra.
Potpisi su za budale.
User avatar
dejzi
Posts: 4649
Joined: 17 Sep 2011, 23:30

15 Dec 2011, 20:42

Ma neću kiselinu, oću one super drekove što čudotvorno uklone sve čepove.
Ako zovem vodoinstalatera, razbit će mi kupaonu. :facepalm:
Hand over the chocolate and nobody gets hurt.
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

15 Dec 2011, 20:46

Sajla. Pa nek kaže ko šta oće.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

15 Dec 2011, 20:47

Neće, ima onu žicu, za to služi. Mislim, možeš ti kupiti Mišićavka, ali čemu? To je čas posla, a nije skupo. To jest, već je plaćeno. Imaš pričuvu, je li tako? E pa, za to i služi.
Potpisi su za budale.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

15 Dec 2011, 20:59

aisling » wrote:Potpis. Kupila sam jedan tepih za kupaonu mislim pretprošle zime kao da mi bude toplije ujutro za stopala. Prvo sam ga ubacila u vešmašinu da se opere, pa je izašao van tako da je pustio pola dlaka po mašini, a ostatak se razvlačio po kupaoni još iduća dva dana. Onda je odletio u smeće.

A i preseljenja čuda rade po pitanju rješavanja nepotrebnih stvari :)
Meni se najboljima pokazali oni ala rucnici ali duplo deblji i cvrsci, ima i Ikea. Nisu skupi, a nemaju tu glupu podlogu koja se cufa. Da, ne zelim iz kade stati na plocice.

Mrlje od kave na zidu, da macak mi je skocio u salicu :rofl: rjesis tako da uvijek ali uvijek ostavis malu kanticu boje, manje od pola litre, nakon farbanja zidova, za takve popravke.
solna jedina rješava SVE IKAD!
:s

Ocat ne koristim za ciscenje jer mi smrdi.
Da sam na njezinu mjestu, bio bih oprezan s kiselinom. Ipak. Nisam jednom od vodoinstalatera čuo kako je stoput bolje njega zvati da očisti cijevi onom svojom žicom nego spaliti ih pa mijenjati
Solna kiselina koja se moze nabaviti za kucnu upotrebu nije jos nikad ni jednu skoljku izgrizla. Ljudi od faha ju koisite redovito.

kuki ovu strahotu nisam u zivotu vidjela :eek: :eek: :trk: a nagledala sam se svasta po studentskim stanovima...ovo je uzas, pa kakve su to izbocine??


A ovo?

Image
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

15 Dec 2011, 21:05

ombia » wrote: Solna kiselina koja se moze nabaviti za kucnu upotrebu nije jos nikad ni jednu skoljku izgrizla. Ljudi od faha ju koisite redovito.
Ne znam koji su to ljudi od faha, ali susjed mi je jedan od osnivača Hitnih intervencija u Zagrebu. Citiram ga po sjećanju: "Nikad, nikad, nikad nemoj ulijevati kiselinu u cijevi, to rade samo budale. Jer ostaje unutra, ne možeš je isprati, i nagriza ih. Ako ti se nešto začepi, zovi mene."
Potpisi su za budale.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

15 Dec 2011, 21:31

Hekatonhir » wrote:
Ne znam koji su to ljudi od faha, ali susjed mi je jedan od osnivača Hitnih intervencija u Zagrebu. Citiram ga po sjećanju: "Nikad, nikad, nikad nemoj ulijevati kiselinu u cijevi, to rade samo budale. Jer ostaje unutra, ne možeš je isprati, i nagriza ih. Ako ti se nešto začepi, zovi mene."
Za koju solnu ti je to rekao? Postoci cine drasticnu razliku, ako je to rekao pausalno za solnu, onda oprosti, nema pojma.

Nista ne ostaje unutra, sve se ispere, osnovni kemijski zakon, k tome ako pustis vodu nekoliko puta razrijedio si ju vec jako puno.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

15 Dec 2011, 21:40

Mislim da je bila neka druga, pokazao mi je rane na dlanovima. Uhvatila mu se na žicu i spalila kožu. Nismo baš razgovarali o tehnikalijama, više onako, u prolazu. Pitao sam ga kako je, a on: "Što da ti velim, ljudi su idioti. Da znaš što ulijevaju u cijevi..." Tako je to otprilike teklo. Zato i znam da ne možeš sve isprati, jer je taj genijalac unutra izlio hektolitar svega, a valjda je nešto od toga bila i voda.
Potpisi su za budale.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

15 Dec 2011, 21:51

Mozda je bila visoko koncentrirana? :misli: Iako je pitanje gdje je takvo sto onda uopce kupio? Ili je miksao sa svime i svacime, a to je jako lose.
Naime ona od 30% se moze kupiti u apoteci, a u laboratorijima ju koriste za ciscenje keramickih posuda stalno. :)

Jos je vazno koristiti 50 ml max. odjednom i onda duze pauza, znaci nikako deci a kamoli litra. I NIKAKO ne po armaturi jer je jun solna unistiti. I na odjeci napraviti rupu.

Najbolje je raditi u gumenim rukavicama, uz otvoreni prozor i propuh u stanu. I NIKAD bas nikad ne mijesati s sredstvima za ciscenje i slicno. Pri tom mogu nastati otrovni plinovi i ostetiti vam ozbiljno disne organe.

Ja solnu koristim dvaput godisnje. Litra mi traje po 2-3 godine.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

15 Dec 2011, 22:00

A valjda se to dogodilo - tip je najprije pokušao s Mr. Muscleom i sličnim preparatima, nije išlo. Onda je odlučio stvar podebljati kiselinom. Kojom, nemam pojma. Kolike koncentracije, također ne znam. Ali vidio sam rane. I zapamtio upozorenje.
Potpisi su za budale.
User avatar
Lord Byron
Posts: 2972
Joined: 18 Sep 2011, 09:37

15 Dec 2011, 22:10

Sajla i dissolvo (ili koji već mister-klinacpalac) za odvode. To isto će napravit' i vodoinstalater.
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

15 Dec 2011, 22:20

ombia » wrote: Naime ona od 30% se moze kupiti u apoteci, a u laboratorijima ju koriste za ciscenje keramickih posuda stalno. :)
A jok.
ombia » wrote:Nista ne ostaje unutra, sve se ispere, osnovni kemijski zakon, k tome ako pustis vodu nekoliko puta razrijedio si ju vec jako puno.
Nije baš tako. Aj zamisli da je začepljenje blizu početka horizontalnog dijela. I uspeš, prođe vertikalu i nakuplja se dok probija mašćobu il što već. I moči gornji dio horizontale, koji se u principu neće baš močit ako nema začepljenja. I tu kiselina ostane i nagriza cijev.
Inače da, mislim da kod nas u dućanima drže 30-35% solnu, ali to baš i nije toliko bezopasno.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

15 Dec 2011, 23:07

Ovo gdje si rekla a jok, je posve tocno :) , samo nisam pri tom mislila na Hrvatsku. Vidjeno vlastitim ocima pace :zubo:
Ne znam gdje toga u hrvatskoj ima...
i nakuplja se dok probija mašćobu il
Kakvu mascobu? K tome ja polazim od toga da se nakupilo nesto kamenca, a ne da je skoljka ili cijev poluzatvorena od tko zna cega.
Ako ej skoljka ili cijev zacepljena, onda se zove vodoinstalatera. Prije se proba s onim klobukom kojeg sam stavila.
Inače da, mislim da kod nas u dućanima drže 30-35% solnu, ali to baš i nije toliko bezopasno.
Nisam to napisala zar ne? Dapace napisala sam sto ona sve moze ucinit.
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

15 Dec 2011, 23:31

ombia » wrote:Ovo gdje si rekla a jok, je posve tocno :) , samo nisam pri tom mislila na Hrvatsku. Vidjeno vlastitim ocima pace :zubo:
Ne znam gdje toga u hrvatskoj ima...
Gle, keramičko je posuđe skupa stvar, a solna ga nagriza. Moš sa fosfornom, ona se i prodaje u miksu s odmašćivačima, al baš sa solnom...a to ti je ko da imaš fleku na crvenoj majici i ideš je skidat Domestosom. Skine on fleku, al bome i boju. Još i samu tkaninu uništi.
ombia » wrote:Kakvu mascobu? K tome ja polazim od toga da se nakupilo nesto kamenca, a ne da je skoljka ili cijev poluzatvorena od tko zna cega.
Ako ej skoljka ili cijev zacepljena, onda se zove vodoinstalatera. Prije se proba s onim klobukom kojeg sam stavila.
:misli: Pa pričamo o začepljenim cijevima.
ombia » wrote:Inače da, mislim da kod nas u dućanima drže 30-35% solnu, ali to baš i nije toliko bezopasno.
Prži kožu, mišamu.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

15 Dec 2011, 23:44

Przi kozu i disne organe, ali to sam sve napisala. :misli: (kozu przi ako diras rukom, a tko bi to rukom dirao, a niti sam to napisala, nina pa daj citaj) Ja sam mislila da pricamo o skidanju kamenca s one ogavne prikeljene slike, zacepljene cijevi bi klobukom jel. Ako pricamo o ZACEPLJENOJ cjevi, onda se moj tekst nije na to odnosio.

Ovo za laboratorije i solnu, (koja na keramiku ne reagira isto kao na tkaninu, o tkanini sam i sama vec pisala veceras) je tako, vjerovala ti ili ne. Odatle mi solna. :o

K tome keramika nije nesto skupa, takve posude koje se u labu ciste kostaju na veliko 0,99 centi, a za kucnu upotrbu nudi ikea jeftinu keramiku, ne mora to biti skupo. :) Moze, ali ne mora.
Ove iz laboratorija se ionako razbiju prije nego se stignu unistiti kemikalijama.
ona se i prodaje u miksu s odmašćivačima, a
To ne znam, nisam nikad imala prilike koristiti.
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

16 Dec 2011, 19:09

ombia » wrote:Przi kozu i disne organe, ali to sam sve napisala. :misli: (kozu przi ako diras rukom, a tko bi to rukom dirao, a niti sam to napisala, nina pa daj citaj) Ja sam mislila da pricamo o skidanju kamenca s one ogavne prikeljene slike, zacepljene cijevi bi klobukom jel. Ako pricamo o ZACEPLJENOJ cjevi, onda se moj tekst nije na to odnosio.
Ma školjku smo apsolvirali, pričamo o dejzinim cijevima. :zubo:
ombia » wrote:Ovo za laboratorije i solnu, (koja na keramiku ne reagira isto kao na tkaninu, o tkanini sam i sama vec pisala veceras) je tako, vjerovala ti ili ne. Odatle mi solna. :o
Ma dobro, vjerujem ti, svega ima pa ništa čudno da se i ovo radi. Al probaj i ti meni vjerovat-to nepametni ljudi rade.
Pazi, ova spomenuta 30%-tna, HCl se vodi ko korozivno sredstvo, nije to zato što se neko zajebo pa je tutnuo u tu kategoriju.
Druga "nevolja" s klorovodičnom kiselinom, keramikom i takvim načinom čišćenja je ta što niže koncentracije prave veća oštećenja, tj. gore će bit po keramiku ako je tretiraš s 2, nego s 20%-tnom otopinom. A drpa HCl odanle skoro sve ione koji se tamo nađu i, ofrljativno, 2-3 puta veću količinu će izmust 2%-tna.
Znači-il će te trovat il će ti bolje uništavat posudu.
ombia » wrote:K tome keramika nije nesto skupa, takve posude koje se u labu ciste kostaju na veliko 0,99 centi, a za kucnu upotrbu nudi ikea jeftinu keramiku, ne mora to biti skupo. :) Moze, ali ne mora.
Ove iz laboratorija se ionako razbiju prije nego se stignu unistiti kemikalijama.
O kakvim ti točno posudama pričaš? Rekla si samo 'u laboratorijima', a keramika se u labosu (bar u onima u kojima drže i HCl :zubo: ) najviše koristi kad griješ (žariš/isparavaš/kuhaš kavu jer je opet neko zametnuo džezvu :zubo: ) uzorak. Oštetiš li nešto čemu je namjena momački se nosit s temperaturama od +iljadu stupnjeva (a solna će upravo to radit keramici-stvarat će mikrooštećenja) riskiraš odlazak u helać i posude i uzorka, a ni peć neće bajno izgledat.
Još je dobro ako je u peći, šta da frcne po ljudovima i na sve to...još i novu kavu moraš kuvat. :mad:
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

16 Dec 2011, 19:19

Nisam nasla gdje se 2% moze kupiti u slobodnoj prodaji, ali 30% moze, tak da je to onda dobra vijest. :zubo:

Sitne keremicke posudice, ne mogu sad naci sliku, se ne koriste u labu samo za zagrijavanje. Za svasta nesto.
Dobro zamislila sam se sad, al ljudi godinama, desetljecima cak ciste istu skoljku tako i nista nije bilo, a opet za obrnuti primjer, da je netko tako sto je kisticem namazao kamenac po skoljci dobio poplavu u stanu nisam cula.
Recimo u skoli se rade eksperimenti sa 10% a tek na faksu sa 20%, odatle mi zakljucak da je niza koncenteracija slabija.

Uglavnom onda je sva sreca sto nas zeludac nije od porcelana.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

16 Dec 2011, 19:21

U tome i jest stvar, jedni se cijelo vrijeme bave cijevima, drugi kamencem. Tajmaut dok se ne dogovorimo. :D
Potpisi su za budale.
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

16 Dec 2011, 19:29

ombia » wrote:Nisam nasla gdje se 2% moze kupiti u slobodnoj prodaji, ali 30% moze, tak da je to onda dobra vijest. :zubo:
Nije to problem, lako se od više napravi niža koncentracija. Uspeš odgovarajuću količinu kiseline u odgovarajuću količinu destilirane i ete ga.
ombia » wrote:Sitne keremicke posudice, ne mogu sad naci sliku, se ne koriste u labu samo za zagrijavanje. Za svasta nesto.
Dobro zamislila sam se sad, al ljudi godinama, desetljecima cak ciste istu skoljku tako i nista nije bilo, a opet za obrnuti primjer, da je netko tako sto je kisticem namazao kamenac po skoljci dobio poplavu u stanu nisam cula.
Nisu to isti uvjeti, ipak. Ako ti u stanu ikad bude iljadu i više stupnjeva živo će te bolit đon jel školjka eksplodirala. :zubo:
ombia » wrote:Recimo u skoli se rade eksperimenti sa 10% a tek na faksu sa 20%, odatle mi zakljucak da je niza koncenteracija slabija.

Uglavnom onda je sva sreca sto nas zeludac nije od porcelana.
Ma jest ona generalno govoreći slabija, al imaš tvari koje se u nekoj koncentriranijoj kiselini neće otapati, a u istoj toj kiselini s nižom koncentracijom-hoće.
User avatar
Lord Byron
Posts: 2972
Joined: 18 Sep 2011, 09:37

16 Dec 2011, 19:33

Hekatonhir » wrote:U tome i jest stvar, jedni se cijelo vrijeme bave cijevima, drugi kamencem. Tajmaut dok se ne dogovorimo. :D
Kamenac u školjci je odavno apsolviran. Sad bušimo dejzinu cijev. :D
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

16 Dec 2011, 19:33

nina williams » wrote:Uspeš odgovarajuću količinu kiseline u odgovarajuću količinu destilirane i ete ga.
Ovo je bitno, uvijek se kiselina ulijeva u vodu. Inače bude kuršlus, osobito ako je kiselina jaka.
Potpisi su za budale.
User avatar
dejzi
Posts: 4649
Joined: 17 Sep 2011, 23:30

16 Dec 2011, 19:52

Dakle ovak, začepljenje je negdje između podnog odvoda i spoja s odvodom kade. Jer voda nahrupljuje kroz rupičasto govno, ne u lavandin.
Do tog sranja ne mogu doć jer je ispod ormarića s ugrađenim lavandinom. :serek:
Dabogda se penis osušio onome tko je projektirao. :serek:

Ulila sam neki kurac tipa Mišićavko u odvod i kad sam pustila vodu u lavandin, taj isti kurac je kroz rupičasto govno isplivao van. :serek:
Trenutno smo u fazi slaganja instalacije pomoću koje ćemo mišićavka ulit direkt u rupičasto govno.
O joy. :serek:
Hand over the chocolate and nobody gets hurt.
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

16 Dec 2011, 19:54

Ućeraj sajlu kroz podni odvod. I čačkaj. :zubo:

EDIT: Ček, ček, jel ono 'sranje' do kojeg ne možeš doć-podni odvod? :misli: Deder preciziraj koje je točno koje sranje. :zubo:
User avatar
dejzi
Posts: 4649
Joined: 17 Sep 2011, 23:30

16 Dec 2011, 20:05

Pa do podnog otvora ne mogu doć.
To je to sranje. :xzubo:
Hand over the chocolate and nobody gets hurt.
Post Reply