Najgore pročitano djelo

Knjigom u glavu
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

19 Nov 2011, 18:41

Zašto veganska kuharica? Isprobala / isprobao si je?


Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
anako
Posts: 21
Joined: 15 Nov 2011, 23:43

19 Nov 2011, 19:24

Od lektira vidim da ne smijem spomenuti Krležu. Hmmm, onda Proust - htjela sam da se udavi onim jebenim kolačićem i Kafka - Proces, jednostavno nisam mogla skužit zašto moram čitat i pravit se da uživam u nedovršenom djelu, za kojeg je sam autor zatražio da se spali.

Od knjiga koje nisu bile lektirske:
1. Howard's end
Ovo je jedina knjiga koju nisam dovršila. Prestrašno nešto. Kraj 19. stoljeća, dvije sestre i brat kojima umru roditelji, hodaju malo od društva do društva i pričaju tako s društvom o društvu tog doba. Pa onda upoznaju tako neku ženu i njenog muža, pa se jedna spetlja s njihovim sinom (i bar sam pomislila evo napokon nešto se događa) pa se oni raspetljaju jer nisu istog staleža, pa umre žena, pa starija sestra se odluči udat za tog tipa kojem je umrla žena jer eto, ima već godina pa bi se mogla i udat malo... Ostalo mi je nekakvih 20 stranica te knjige, al mislim da nisam ništa propustila.

2. Ken Follett - Bogatstvo
O britanskim bankarima u 19. stoljeću i njihovim "zanimljivim" životima :rolleyes:

3. Lesley Downer - The courtesan and the samurai
Najklišejastiji čiklit ljubić je osvježenje nakon ovoga. Imala sam dojam da je roman napisala neka tinejdžerica koja tek ulazi u Teen godine i pri tom sve što je znala o Japancima, pazite sad - DEVETNAESTOG STOLJEĆA - je da su tu bili neki samuraji :D

Da ne mislite da imam nešto protiv stoljeća, evo recimo voljevam jako Anchee Min :o
Moment
Posts: 330
Joined: 05 Nov 2011, 11:46

19 Nov 2011, 19:52

ElliQuinn » wrote:Zašto veganska kuharica? Isprobala / isprobao si je?
Nou, dosla mi je prijateljica u goste na par dana.
Inace radi u biobio ducanu i odlucila me preobrlatiti u biljoždera.
Servirala mi je nesto grilano svijetlosmeđe i prelila sa svjetlozelenim umakom.
A knjiga recepata... A sto da kazem?
Ne da mi se procitati drugu stranicu, nezanimljivo mi i drugo poglavlje, promašena tema meni barem.
Ili ukratko, sadrži sve što mene u knjiga ne zanima.
Mislin da san bija jasan
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

20 Nov 2011, 12:58

Moment » wrote: Ili ukratko, sadrži sve što mene u knjiga ne zanima.
Celulozu?
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
Moment
Posts: 330
Joined: 05 Nov 2011, 11:46

20 Nov 2011, 18:06

Ae. :D
I podatke o hrani koja okusom podsjeća na celulozu.
Mislin da san bija jasan
User avatar
Nin(forceps)a
Posts: 2
Joined: 11 Nov 2011, 16:05

21 Nov 2011, 11:41

Dvije knjige koje sam morala prožvakati sa potpisom: Paulo Coelho.

Vjerojatno su i sve ostale navedenog autora takva prodana, prostituirana kvazi duhovnost bez glave i repa. Neka me netko ispravi ali nisam pročitala jednu pametnu u svoj silini njegovog razvikanog štiva, sve je nekako truć-buć iskombinirano ne bi li se čim bolje prodalo klijenteli gladnoj duhovnog smisla.
- space gillespie -
User avatar
Polina Belilowsky
Posts: 304
Joined: 07 Dec 2011, 22:46

12 Dec 2011, 19:54

Coelho na prvom mjestu. Zola. Milorad Pavić. Hugo. Dobar dio Prousta.

Međutim, neke stvari se mijenjaju s godinama.
Kao curica znala sam se zadubit u E. M. Remarquea jer mi je bio fascinantan način na koji on (u svakoj knjizi isto) opisuje gdje su jeli, kako su jeli, što su jeli (i pili), te kakvog je mirisa i ukusa to jelo/piće bilo. Danas to ne bih mogla ponovit. :zubo: :facepalm:

Edit: I da, najdosadniji autor ikad - Dževad Karahasan. :facepalm:
Kad ugledah tu reč crnu u smeh tuga se obrnu zarad sviju starih dana što taj nick obeležiše. Mada dugo piso nisi dobrodošo ovde ti si na svaki topic Trkeljanja da ti opet nama svraćaš mani ovaj chat i kaži kada se na forum vraćaš. Reče Elvis - nikad više.
User avatar
Nikolajevna
Posts: 1034
Joined: 28 Sep 2011, 22:51

12 Dec 2011, 23:00

Coelha se čita s desna na lijevo, nije ni čudo da ga ne razumijete.

Lako za Coelha, zanimljivije je navesti djelo koje samo vama iz nekog razloga nije sjelo.
Npr. Norwegian Wood Harukija Murakamija prekrasna je knjiga za koju vjerujem da je nikad više neću čitati. Kosti su me boljele nakon nje, morala sam posegnuti za ljudima u čamcu, a da ne govorim o njihovom psu, da se izvučem iz tog tužnog stanja.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

12 Dec 2011, 23:08

Nikolajevna » wrote:Coelha se čita s desna na lijevo, nije ni čudo da ga ne razumijete.

Lako za Coelha, zanimljivije je navesti djelo koje samo vama iz nekog razloga nije sjelo.
Npr. Norwegian Wood Harukija Murakamija prekrasna je knjiga za koju vjerujem da je nikad više neću čitati. Kosti su me boljele nakon nje, morala sam posegnuti za ljudima u čamcu, a da ne govorim o njihovom psu, da se izvučem iz tog tužnog stanja.
mislim da sam ja to već spomenula. Norveške šume leže negdje, na pol pročitano. ne bih , hvala
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Nikolajevna
Posts: 1034
Joined: 28 Sep 2011, 22:51

12 Dec 2011, 23:13

Pješčana » wrote: mislim da sam ja to već spomenula. Norveške šume leže negdje, na pol pročitano. ne bih , hvala
Nisam vidjela. :D
Meni nije bilo tako, ja je nisam ispuštala od prve do zadnje stranice. Samo, taj neki tugaljivi osjećaj... predaleko je to od mene.
User avatar
Polina Belilowsky
Posts: 304
Joined: 07 Dec 2011, 22:46

12 Dec 2011, 23:33

Nikolajevna » wrote:
Nisam vidjela. :D
Meni nije bilo tako, ja je nisam ispuštala od prve do zadnje stranice. Samo, taj neki tugaljivi osjećaj... predaleko je to od mene.
Norveške šume? Pročitala i pogledala film, dobro je i jedno i drugo. Ali to nije knjiga kojoj se vraćaš, barem ja ne. :o
Kad ugledah tu reč crnu u smeh tuga se obrnu zarad sviju starih dana što taj nick obeležiše. Mada dugo piso nisi dobrodošo ovde ti si na svaki topic Trkeljanja da ti opet nama svraćaš mani ovaj chat i kaži kada se na forum vraćaš. Reče Elvis - nikad više.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

12 Dec 2011, 23:39

ja se nisam mogla nositi s tom knjigom, a još sam ju i kupila.
previše tuge, osjećaja bespomoćnosti, depresije.
a nahvalili su je toliko...:(
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Polina Belilowsky
Posts: 304
Joined: 07 Dec 2011, 22:46

13 Dec 2011, 00:07

Probaj od Ishigura Never let me go.
Nakon nje sam se osjećala bespomoćno i depresivno, zapravo sasrano, ali to je u biti ugodan osjećaj i toj knjizi ću se vratit kroz neko vrijeme.

Dok Norveške šume... dobra je, ali jako distancirana. Ne da prići i čitat iznutra, kako ja to volim.
Kad ugledah tu reč crnu u smeh tuga se obrnu zarad sviju starih dana što taj nick obeležiše. Mada dugo piso nisi dobrodošo ovde ti si na svaki topic Trkeljanja da ti opet nama svraćaš mani ovaj chat i kaži kada se na forum vraćaš. Reče Elvis - nikad više.
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

15 Dec 2011, 14:37

Pješčana » wrote:ja se nisam mogla nositi s tom knjigom, a još sam ju i kupila.
previše tuge, osjećaja bespomoćnosti, depresije.
a nahvalili su je toliko...:(
Murakami je meni odličan.
I jest depresivan.
Ni ja mu se još nisam vratila, odnosno, ne ponovo bilo kojoj knjizi, iako sam pročitala sve što je prevedeno.
S druge strane, ne sumnjam da ću se vratiti. Ja se uvijek svima koje volim vraćam.
Ali Murakami svakako ne spada na ovu temu. OK, da budem korettna, meni ne.
Nek(v)arljiva.
Hroboatos
Posts: 565
Joined: 28 Sep 2011, 18:16

18 Dec 2011, 16:58

Polina Belilowsky » wrote:Coelho na prvom mjestu. Zola. Milorad Pavić. Hugo. Dobar dio Prousta.

Međutim, neke stvari se mijenjaju s godinama.
Kao curica znala sam se zadubit u E. M. Remarquea jer mi je bio fascinantan način na koji on (u svakoj knjizi isto) opisuje gdje su jeli, kako su jeli, što su jeli (i pili), te kakvog je mirisa i ukusa to jelo/piće bilo. Danas to ne bih mogla ponovit. :zubo: :facepalm:

Edit: I da, najdosadniji autor ikad - Dževad Karahasan. :facepalm:
? De gustibus ..no Karahasan je najbolji pisac na gulašu kojeg zovu bhs jezikom.
Njegov roman "Sara i Serafia"- valjda jedan od zadnjih romaan kojeg sam čitao-
vrijedi više od sabranih sočinjenija Selimovića i Andrića zajedno.
fsdance
Posts: 2
Joined: 19 Dec 2011, 22:57

20 Dec 2011, 00:07

Proust.
User avatar
Polina Belilowsky
Posts: 304
Joined: 07 Dec 2011, 22:46

20 Dec 2011, 01:18

Hroboatos » wrote:
? De gustibus ..no Karahasan je najbolji pisac na gulašu kojeg zovu bhs jezikom.
Njegov roman "Sara i Serafia"- valjda jedan od zadnjih romaan kojeg sam čitao-
vrijedi više od sabranih sočinjenija Selimovića i Andrića zajedno.
Vjerovat ću na riječ, odustala sam od njega.
Andrić je emotivni škrtac, ne da prići bliže te ući u djelo. Onoliko koliko ti on podijeli, to ti je sve. Poput nekakvog rigidnog, autističnog admina.
:horor:
Drag mi je Mirko Kovač.
Kad ugledah tu reč crnu u smeh tuga se obrnu zarad sviju starih dana što taj nick obeležiše. Mada dugo piso nisi dobrodošo ovde ti si na svaki topic Trkeljanja da ti opet nama svraćaš mani ovaj chat i kaži kada se na forum vraćaš. Reče Elvis - nikad više.
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

20 Dec 2011, 07:54

Polina Belilowsky » wrote: Andrić je emotivni škrtac, ne da prići bliže te ući u djelo. Onoliko koliko ti on podijeli, to ti je sve. Poput nekakvog rigidnog, autističnog admina.
A, vidiš, ja bih rekla da je upravo u tome ljepota njegovog stila, ta emotivna distanca.
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

20 Dec 2011, 08:25

Tea Tree » wrote: A, vidiš, ja bih rekla da je upravo u tome ljepota njegovog stila, ta emotivna distanca.
Meni je teško prihvatiti emocionalnu distancu kao lijepu. Na objektivnosti moramo stajati kao na čvrstoj podlozi, ali nema ljepote, osim one sasvim tehničke, poput matematičke elegancije, bez emotivnosti. Kako kaže motto The Economista: vrela srca i hladne glave. Tako valja pisati. To je umjetnost, ako mene pitaš.
User avatar
schmokljan
Posts: 2411
Joined: 18 Sep 2011, 16:19
Location: www.mordor.hr

30 Jan 2012, 21:12

Freedom, Jonathan Franzen
User avatar
schmokljan
Posts: 2411
Joined: 18 Sep 2011, 16:19
Location: www.mordor.hr

10 Feb 2012, 11:28

Je li moguće da nitko nije čitao američkog Tolstoja?
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

10 Feb 2012, 12:04

schmokljan » wrote:Je li moguće da nitko nije čitao američkog Tolstoja?
Tko ima toliko vremena :ne zna:
ostruznicadonja
Posts: 51
Joined: 27 Mar 2012, 17:46

05 May 2012, 07:48

"Fools Rush In- A True Story of War and Redemption" Bill Carter
Samom sebi se divim kako sam taj shit uspio da pročitam do kraja. A bila mi je sumnjiva još od naslovne korice sa kritikom Bona Voksa, multimedijalnog supermena.
Knjiga je inače na Amazonu dobila pet zvjezdica od 14 čitalaca, koji su bili jednoglasni da je knjiga
..one of the greatest books I have ever read. After reading the first chapter, I couldn't put the book down and had to read the entire book in one sitting..i tako nešto..
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

10 May 2012, 14:17

Julijana Matanović, Zašto sam vam lagala. Nikad nisam saznala zašto. :ne zna: Odustala sam nakon dvadeset stranice čiste, kondenzirane dosade. Negdje kad je zarila treći prst u vaginu maštajući o Pavličiću. :rigo:
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

10 May 2012, 14:21

Leteća » wrote:Julijana Matanović, Zašto sam vam lagala. Nikad nisam saznala zašto. :ne zna: Odustala sam nakon dvadeset stranice čiste, kondenzirane dosade. Negdje kad je zarila treći prst u vaginu maštajući o Pavličiću. :rigo:
Kako je to jedna dosadna babuskara, strašno nešto. :facepalm: :facepalm: :facepalm:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
Post Reply