Zlostavljanje djece (brigo moja, prijeđi na baju)

O djeci, brigama i radostima roditeljstva
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

20 Nov 2011, 18:50

kuki » wrote: A je li nasilje ako ja udarim tvoje dijete?
Ako tuđe dijete vodiš za ruku po cesti i ako ti se tuđe dijete istrgne i potrči prema kolniku, a ti ga stigneš i udariš po guzici, onda nije.
Iako ni ovo nije isto, kao kad u istoj situaciji to dijete po guzici udari mater.
Ne može se sve baš objasniti jako maloj djeci. Ne mogu shvatiti što je opasnost po život.
Bolje da ih zaboli što ih netko udari po guzici nego da ih pogazi auto.


User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

20 Nov 2011, 19:17

mogli bi ovo razdvojiti u dvije teme, baja i lastane, šta kažete= jednu na Balavi kutak, o spenkanju djece , a ovo sa zlostavljanjem žena ostaviti ovdje?

čitam ja ovih zadnjih para strana, i ne znam što da (sve) napišem.
mene su tukli u djetinjstvu. sad kad napišem tukli, zvuči kao da sam bila zlostavljana djevojčica. a nisam. nikad se nisam tako osjećala. nikad se nitko nije tako prema postavljao. ali bila sam, blago rečeno, jedno vrijeme jako živo dijete. koje se inatilo, ispitivalo granice do kud može svojom voljom ići.
živjela sam sa setrom i dva bratića, i tu smo svi bili negdje po godinama. jedan mi je bio baš vršnjak. imati dvoje djce istih godina, oboje tvrdoglavi, na malom prostoru, je izazov za živce. uopće ne ulazim kako tko od vas doma odgaja svoju djecu, bili oni blizanci ili ne. ne zanima me u kakvu kategoriju ovo sad spada, ali ja se sjećam koliko se krvi može popiti kad se dvoje djece odluči inatiti i zajebavati i ne prestajati satima. jedan protiv drugog, pa oboje protiv odrasle osobe. i kad bi pretjerali, dobili bi oboje po guzici.
sad, kad sam odrasla (u biti, shvatila sam to ja i ranije) znam da je lupanje po guzici bilo rješenje nekome tko se nije znao postaviti drugačije (u danom trenutku) i pokazatelj nemoći i gubitka živaca.
moram se složiti s herp, ja sam okružena ljudima koji su odgajani u ljubavi, ali su svi pokupili neko lupanje po dupetu kad tad. i vidi, nitko se ne osjeća ni zlostavljanim ni manje vrijednim, niti zlostavlja okolinu. povlačiti vezu između odrasle žene koju partner maltretira s lupanjem po guzici kad je bila mala je malo pretjerano. jer nije svako lupanje po guzici zlostavljanje.
super mi je kad se odmah javi par ljudi s uputstvima kako se u biti treba(lo) postaviti, odvojiti vremena, razgovarati s djetetom ..kamon. očito nije bilo vremena ni znanja za takav postupak. ali tako olako proglašavanje spenkanja zlostavljanjem govori mi više o osobi koja to proglašava kažnjivim.
živimo u društvu gdje gledam klince koji su većinom tako razmaženi, tako cmoljavi, da me strah kad se sjetim da će oni jednog dana biti okosnica društva. mnogi roditelji neće povisiti ni glas a kamoli dići ruku jer ih je više strah društva nego što to ne žele, a ne razmišljaju pritom što čine djetetu takvim stavom.
da skratim: meni pec po prstima i lupanje po guzi nije zločin ni zlostavljanje. nije ni razlog nečijem ponašanju žrtve u odrasloj dobi.
prije će mi žena koju danas partner zlostavlja doći iz primarne obitelji gdje su se pilili živci verbalnim zlostavljanjem i lomljenjem duha
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

20 Nov 2011, 19:43

Pješčana » wrote: moram se složiti s herp, ja sam okružena ljudima koji su odgajani u ljubavi, ali su svi pokupili neko lupanje po dupetu kad tad. i vidi, nitko se ne osjeća ni zlostavljanim ni manje vrijednim, niti zlostavlja okolinu.
Evo da i ja kažem :zubo: 100% ljudi kad je došlo do pitanja dali su dobili po guzici, dobili su po guzici i da mogu reći da 100% njih nisu nikakvi zlostavljači, sociopati i slično. Neki imaju i djecu i pazi sad ne zlostavljaju ih.
da skratim: meni pec po prstima i lupanje po guzi nije zločin ni zlostavljanje. nije ni razlog nečijem ponašanju žrtve u odrasloj dobi.
+1
dapače čini mi se kao da se time pokušava opravdati zlostavljanje u odrasloj dobi, teza je kao: mama me lupila po guzici kad sam htio izletjeti na cestu sa četri godine za vrijeme crvenog i zato sam izbatinao ženu sa 38.
prije će mi žena koju danas partner zlostavlja doći iz primarne obitelji gdje su se pilili živci verbalnim zlostavljanjem i lomljenjem duha
Meni se ovdje čini da neki zapravo promiču psihičko zlostavljanje djeteta iživljavanjem na tome da se ne smije dotaknuti dijete na način da ga se upozori da nešto loše radi. Fizička komponenta je iz nekog razloga 100% nepoželjna - to jednostavno nije istina.

Nešto kao antropocentrično ponašanje prema životinjama. Tjeranje djeteta da odmah bude 10 ili 20 godišnjak.

Sad mi je pao na pamet primjer iz SAD-a kad su jednom srpskom paru zato što su slika djecu golu oduzeli tu djecu, udomili ih u obitelj druge vjere, rase, kulture, zabranili viđanje jednog od roditelja, proveli kroz višestruka ispitivanja o seksualnosti, .... ta djeca su traumatizirana za stalno zbog gluposti kvazi psihologa.

Tako nešto i u ovom slučaju, proglašavanjem zlostavljanjem svega i tjeranjem da se u potpunosti sterilizira odnos djeteta i roditelja da se svede na činovnički odnos zapravo čini mi se potiče se psihičko zlostavljanje djece. Djete je prisiljeno shvatiti nešto što u tom trenutku je najvjerojatnije ne može niti ne želi shvatiti. Tjeranje trogodišnjaka i četverogodišnjaka da sve mora racionalno shvatiti je tjeranje djeteta u frustraciju i predstavlja zlostavljanje.

Zapravo radikalizam svoje vrste.
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

20 Nov 2011, 20:01

Tea Tree » wrote: Ako tuđe dijete vodiš za ruku po cesti i ako ti se tuđe dijete istrgne i potrči prema kolniku, a ti ga stigneš i udariš po guzici, onda nije.
Ako ga već uspiješ stići, zašto ga lupaš po guzici?
Ne može se sve baš objasniti jako maloj djeci.
Vidim da se ne može ni odraslima.
Pješčana wrote: super mi je kad se odmah javi par ljudi s uputstvima kako se u biti treba(lo) postaviti, odvojiti vremena, razgovarati s djetetom ..kamon. očito nije bilo vremena ni znanja za takav postupak.
A ako netko unaprijed odluči da ne želi imati dovoljno znanja da izbjegne nasilje nad svojim djetetom?

I ako netko unaprijed odluči da je postupak koji bi njega jako povrijedio, ponizio itd. sasvim prihvatljiv za njegovo dijete?

Ili bi se netko od zagovarača fizičkog kažnjavanja odlično osjećao da mu netko da šamar, sve s ljubavlju i iz dobrih namjera?
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

20 Nov 2011, 20:07

Kad sam već spomenula kako se ne može ni odraslima objasniti. :D Bi li itko ovdje zaključio da je zaista jako loše udarati djecu da dođem i opletem kaišem po dupetu (peckanje po prstima je neprimjereno uzrastu, mislim)?

Ako ne bi, čemu služi lupanje djece?
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

20 Nov 2011, 20:09

kuki » wrote: A ako netko unaprijed odluči da ne želi imati dovoljno znanja da izbjegne nasilje nad svojim djetetom?

I ako netko unaprijed odluči da je postupak koji bi njega jako povrijedio, ponizio itd. sasvim prihvatljiv za njegovo dijete?

Ili bi se netko od zagovarača fizičkog kažnjavanja odlično osjećao da mu netko da šamar, sve s ljubavlju i iz dobrih namjera?
bojim se da ne vidim analogiju.
šta ako je ovako kako si navela?
netko tko je odrastao u uvjetima gdje se za određene stvari dobivalo po prstima i guzi, nitko nije stradao pritom, nitko nije izrastao u psihopata niti zlostavljanu osobu( ne mislim pritom na sebe), možda ne smatra da mu fali određeno znanje
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

20 Nov 2011, 20:16

Pa pišeš o ovima koji u datom trenutku nisu imali vremena ili znanja da postupe drugačije. Kljucati ih u mozak zauvijek zbog toga nema smisla, naravno.

Štajaznam, silno mi je teško pojmiti da čovjek kojem je normalno udariti malo dijete može misliti da mu ništa ne fali. Kvaka 22, valjda. I silno mi je teško pojmiti da netko unaprijed odluči da će nanositi svom djetetu bespotrebnu bol jer mu se ne da drugačije.

I što kad je dijete veće i pec po prstima ni udarac po guzi više ne djeluju? Udarati jače?
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1937
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

20 Nov 2011, 20:16

kuki » wrote: Ako ne bi, čemu služi lupanje djece?
Meni su rekli da je to automatska reakcija. Kao, vidiš dijete blizu peći/struje/isusa, i u sekundi skužiš da si dijete može ozbiljno naudit, pa je mlat refleks jer, ono, kao. Stalo ti je do djeteta i kako se usudilo naudit samom sebi. LoL.

Služi manjku ulaganja energije u tretiranje djece ko malih ljudi, a ne retarada, i općenito štedi vrijeme.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

20 Nov 2011, 20:30

kuki » wrote:Pa pišeš o ovima koji u datom trenutku nisu imali vremena ili znanja da postupe drugačije. Kljucati ih u mozak zauvijek zbog toga nema smisla, naravno.

Štajaznam, silno mi je teško pojmiti da čovjek kojem je normalno udariti malo dijete može misliti da mu ništa ne fali. Kvaka 22, valjda. I silno mi je teško pojmiti da netko unaprijed odluči da će nanositi svom djetetu bespotrebnu bol jer mu se ne da drugačije.

I što kad je dijete veće i pec po prstima ni udarac po guzi više ne djeluju? Udarati jače?
smatram da će većina ljudi, za stvari koje smjestilo pod normalno u vlastitom djetinjstvu, ponoviti to u odgoju vlastite djece. bez neke zle namjere, nego jer smatra da je to dobar način odgoja, jer su oni sami dobro ispali.
ne mogu sad govoriti uime sviju. moji potječu sa sela. u obitelji mog oca troje djece je umrlo dok su bili još djeca. mislim da im se jednostavno, djeci na selu u to vrijeme, nije posvećivalo toliko dok nisu vidjeli da će zaživjeti. ako bi preživjeli prvih par godina, super. dalje, život na selu nije bio lagan. nije baš bilo vremena za odgajanje djece. i djeca su vrlo rano počela pomagati svojim radom. po pričama starijih, moj dida bio je iznimno blag čovjek, koji je volio djecu i pričao s njima. ali kad su ovi ipak uspjeli napraviti velke pizdarije, dobili su po guzici.
ići sad sve ljude koji su živjeli ovim životom proglastit zlostavljačima nema smisla. niti vidim razloge za to.
ako bih prebacila ovakav primjer negdje u današnje vrijeme, u neku obitelj koja nema uvjete da se roditelji posvete svoj djeci dovoljno, a djeca su znatiželjna i razigrana, u godinama kad još ne znaju složiti zavisno složenu rečenicu kojom bi objasnili zašto su se popeli na balkon a rečeno im je stoput dato ne čine, ali znaju da je vrag odnio šalu kad ih se klopi po guzici, da, smatram da roditelji postupaju ispravno.
s tim da klopanje po guzi ne smatram da uzmete dijete, prevalite preko koljena i mlatite.
ako misliš da je ovo pokazatelj fizičke nadmoći roditelja, slažem se. djeca od nekoliko godina ne znaju rezonirata kao odrasla bića. ne mislim da razgovorom možeš riješiti sve.
isto kao što razgovorom nećeš umiriti dijete kad je gladno nego ćeš mu dati da nešto prigrize jer mu rečenica da će ručak biti za sat vremena ne znači baš nešto

kuki, pitaš što kad udaranje ne pomaže. što kad razgovor ne pomaže?
što kad sve riječi potrošiš na dijete koje je odraslo bez klopanja u delikventa, koje ne zna granice, kojemu nitko ništa ne može? obavijestiti roditelje da se nisu dovoljno trudili? možda su koristili krive riječi?
ili za početak prihvatiti činenicu da nisu sva djeca ista. netko možda nikad neće morati povisiti glas na dijete. to ne znači da su sva djeca takva, niti da bi se tako roditelj mogao postaviti prema bilo kojem djetetu
Last edited by Pješčana on 20 Nov 2011, 20:35, edited 1 time in total.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

20 Nov 2011, 20:32

kuki » wrote:Ako ga već uspiješ stići, zašto ga lupaš po guzici?
Zato što se može, unatoč objašnjavanju, nakon pet koraka ponovno istrgnuti i tada ga možda neću stići.
kuki » wrote: A ako netko unaprijed odluči da ne želi imati dovoljno znanja da izbjegne nasilje nad svojim djetetom?

I ako netko unaprijed odluči da je postupak koji bi njega jako povrijedio, ponizio itd. sasvim prihvatljiv za njegovo dijete?

Ili bi se netko od zagovarača fizičkog kažnjavanja odlično osjećao da mu netko da šamar, sve s ljubavlju i iz dobrih namjera?
Nije to fizičko kažnjavanje, bar ne ovo o čemu ovdje pričamo.
Ovo mlaćenje kaišem koje si spomenula je već druga priča, ali mislim da ne pričamo o tome.

Vidjela sam koliko shvaćaju i koliko mogu shvatiti djeca od 3 ili 4 godine, većina nas to vidi.
Ne može tako malo dijete stvarno spoznati opasnost od izlijetanja na cestu, potezanja vrelog lonca ili bilo čega sličnog. Ne razumije opekline, ne razumije udarac automobilom.
Da ne spominjem kako u crtićima takve situacije prolaze bez velikih posljedica. I smiješne su, k tome.

Nitko ovdje ne govori o premlaćivanju djeteta dok ne dobije barem dvadeset modrica ili slično.

I ono što sam najčešće vidjela je da tako mala djeca koja budu izudarana po guzici najčešće plaču jer su uvrijeđena, a ne zato jer ih je roditelj tako jako udario.
U danom trenutku ne mogu "istjerati svoje" i plač je jedini način postizanja cilja.
S vremenom se koristi za manipulaciju roditelja, ali to je već druga tema. :D
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

20 Nov 2011, 20:47

Okej, poznajem li ja isključivo male wunderkinde, ili što? Djeca od 3 i 4 godine u mojoj okolini savršeno kuže da se na nešto vruće čovjek može opeći. Nemaju što "razumjeti opekline", nitko od njih ne traži da budu liječnici na hitnoj, ali osjete vrućinu, znaju da to peče, znaju da je peć vruća, da je vruća voda vruća, i da to peče. Kažu "jao, vruće" ako im je pretopla voda za pranje ruku. Neka sama režu sir i mažu putar na kruh. Neka pile daščice i zabijaju čavle u njih.

Ja sam mislila da su to normalna djeca.
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

20 Nov 2011, 20:48

Tea Tree » wrote: Zato što se može, unatoč objašnjavanju, nakon pet koraka ponovno istrgnuti i tada ga možda neću stići.
A djeca koja jednom za nešto dobiju po guzici to više nikad ne rade? Kul.
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
Silajn
Posts: 1518
Joined: 19 Sep 2011, 10:25

20 Nov 2011, 20:57

Ja nemam djece, ali složit ćemo se da su pesi i mačke gluplji od djece, ne? E pa, ni njih ne tučem, nema potrebe :ne zna: A tvrdoglava su i nekad samoubilački raspoložena zvjerad, nije da nisu :D :D Skuže ton, jebiga, a i ona djeca s kojom se ja družim skuže ton, skroz je nebitno što ne razumiju riječi.
Iz mojih iskustava s tuđom djecom, jedino sam zaključila da su klinci nemogući onda kad im okolina stvara šizu (najčešće roditelji) ili kad ih muči nešto fizički što ne znaju formulirat. Recimo, budu umorni ili gladni. Živčanim klincima uvijek prvo ponudim voćni jogurt :zubo: Ipak, najčešće im je dosadno.
Kad šiza postane manira (pričam o klincima od 4+), ta djeca mogu postati sasvim odvratna bića. Nisam još upoznala niti jednog takvog koji nije produkt obiteljskih okolnosti. I žao mi ih je i idu mi na živce, ali opet je zadnja stvar koju bih išla napraviti je lupit ih. Zadnja zato što je besmislena, čak i kratkoročno. To se ne odnosi na ovo refleksno lupanje o kojem priča AP, mene mama jednom nokautirala jer sam s kruškom pojela osu :zubo: Lupila bih ja i odraslu osobu u toj situaciji, ne bih joj išla objašnjavat što se dogodilo.
User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

20 Nov 2011, 21:07

Silajn » wrote:Skuže ton, jebiga, a i ona djeca s kojom se ja družim skuže ton, skroz je nebitno što ne razumiju riječi.
Soory ali zabranjeno je i viknuti. Pokazuješ time djetetu da možeš jače od njega viknuti :rolleyes:

Naime teorija kako je neki interpretiraju kaže da će dijete prvom sljedećom prilikom zato što će povezati da ne smije napraviti samo kad su roditelji tu to isto pokušati napraviti kad ih ne bude i to s guštom :D.
User avatar
Silajn
Posts: 1518
Joined: 19 Sep 2011, 10:25

20 Nov 2011, 21:16

OliverZG » wrote: Soory ali zabranjeno je i viknuti. Pokazuješ time djetetu da možeš jače od njega viknuti :rolleyes:
Nije ni vikanje za bilo što drugo osim za paniku i veliku izravnu opasnost :ne zna: Da se razumijemo, ja ne smatram da je svako vikanje ili svaki udarac zlostavljanje, samo mislim da je velika većina i vikanja i udaraca stvarno bespotrebno, stvar kulture, navike, vlastitog odgoja itd. Na stranu oni idioti koji i dalje briju o batini koja je iz raja izašla, ljudi oko mene kresnu dijete najčešće iz nemoći, zato što izgube živce, zato što su premoreni pa stoga smanjene racionalnosti i slično. Svejedno mislim da ih to ne opravdava.
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

20 Nov 2011, 21:23

OliverZG » wrote: Soory ali zabranjeno je i viknuti.
Pa može ton biti vrlo odlučan i miran, a da decibeli ne divljaju.

Štajaznam, ja ne slušam baš ljude koji se deru. Djeluju mi histerično, neuračunjivo i suludo, obično. Ponekad me plaše. Ali zbilja vikanje ne izaziva u meni osjećaj "ova osoba sad govori nešto jako važno i moram je poslušati".
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

20 Nov 2011, 21:25

Silajn » wrote: Nije ni vikanje za bilo što drugo osim za paniku i veliku izravnu opasnost :ne zna: Da se razumijemo, ja ne smatram da je svako vikanje ili svaki udarac zlostavljanje
To je sve što i ja hoću reći.
samo mislim da je velika većina i vikanja i udaraca stvarno bespotrebno, stvar kulture, navike, vlastitog odgoja itd.
S tim se isto tako mogu složiti
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

20 Nov 2011, 21:27

Zbilja bih molila da netko kvota taj famozni post u kojem piše da je svako vikanje i svaki udarac zlostavljanje.
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
Silajn
Posts: 1518
Joined: 19 Sep 2011, 10:25

20 Nov 2011, 21:29

kuki » wrote:Zbilja bih molila da netko kvota taj famozni post u kojem piše da je svako vikanje i svaki udarac zlostavljanje.
kuki, SMIRI SE :zubo: Ne referiram se na nikakav post, nego na uobičajena internetska a i neinternetska laprdanja na ovu temu.
User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

20 Nov 2011, 21:31

kuki » wrote:Zbilja bih molila da netko kvota taj famozni post u kojem piše da je svako vikanje i svaki udarac zlostavljanje.
Percepcija tvog nastupa je takva da ispada da je sve zlostavljanje koje treba kažnjavati.
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

20 Nov 2011, 21:32

danas čuh da je kolegi došla policija na vrata zbog deračine djeteta

malu okupao, stavio spavati. pojavila se majka. mala tražila da je okupa i majka
počela je urlati, oni nisu popuštali
nije ni ona

susjedi prijavili zlostavljanje
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

20 Nov 2011, 21:37

OliverZG » wrote: Percepcija tvog nastupa je takva da ispada da je sve zlostavljanje koje treba kažnjavati.
I kakva korist od kazne? Tko od kazne postane bolji roditelj?

Silajn, nisam na tebe mislila. :D
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

20 Nov 2011, 21:38

kuki » wrote: I kakva korist od kazne? Tko od kazne postane bolji roditelj?
imaš li dijete/djecu?
da/ne
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

20 Nov 2011, 21:39

blaze » wrote: imaš li dijete/djecu?
da/ne
Dvoje. :)
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

20 Nov 2011, 21:40

blaze » wrote: malu okupao, stavio spavati. pojavila se majka. mala tražila da je okupa i majka
počela je urlati, oni nisu popuštali
nije ni ona
Ako mogu pretpostavljati, Kuki bi ovdje preporučila da maloj sljedeći puta lijepo objasne da ako još jednom zucne da će opet doći čiko policajac i ovaj put je odvest, mala će samorazumljivo nakon toga shvatiti da se ne smije derati zbog nedozvoljavanja da se ne kupa.

Ili će možda shvatiti da svojom dernjavom može lijepo zaprapriti roditeljima pa im onda i prijetiti time. Prilikom sljedećeg izderavanja, roditelj može samo sjest sastrane i pričekati da policija da ovlasti roditelju da smiri dijete.
Post Reply