Svećenici i pandemija

Monoteistički i mnogobožački sustavi vjerovanja
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

06 Oct 2021, 05:42

Jeste li primijetili da se crkvenjaci širom svijeta, recimo to blago, nisu baš proslavili kad je riječ o pandemiji? Prije godinu dana američki TV svećenik Kenneth Copeland raspuhao je Božji vjetar na "koronu" i ubio je tobože zauvijek. Mar Mari Emmanuel, poglavar australske Stare Crkve Istoka, koja se još naziva i Asirska Crkva Istoka ili Asirska pravoslavna Crkva, tvrdi da su cjepiva protiv covida-19 opasnija od bolesti. Ivan Dominik Iličić, dominikanac, svećenik i studentski kapelan Riječke nadbiskupije, objavio je na Facebooku videoklip u kojem poziva "vjernike i ljude dobre volje" da se ne cijepe protiv korona-virusa. Don Tomislav Vlahović s Dugog otoka na misama pak govori da "korona" ne postoji i protivi se epidemiološkim mjerama.

Mogao bih navesti još primjera, ali nema potrebe - svi vidimo da su svećenici katkad luđi od najluđih antivaksera. Zašto, pitam vas. Je li to od vina? Koji se klinac događa?!


Potpisi su za budale.
User avatar
drug mile
Posts: 177
Joined: 10 Jun 2012, 14:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times
Contact:

06 Oct 2021, 08:28

Događa se to da se rodila nova religija i to smeta glavnim akterima stare religije. Svaka idiotarija želi imati ekskluzivu, kao što je to bilo sa komunizmom i crkvom.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

06 Oct 2021, 10:21

Koja nova religija, znanost i medicina? :D
Potpisi su za budale.
User avatar
drug mile
Posts: 177
Joined: 10 Jun 2012, 14:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times
Contact:

06 Oct 2021, 14:25

Ja ne znam o kakvoj ti znanosti i medicini pričaš??? Znanost je pošla na spavanje 2019/2020 godine i ne vidim da je spremna za buđenje.

https://dnevnik.hr/vijesti/koronavirus/ ... 69536.html

Danas je odlučeno da se zaposleni u zdravstvu koji su preboljeli covid ne moraju testirati punih 12 mjeseci. Ako nisi zaposlen u zdravstvu, onda potvrda vrijedi 6 mjeseci. Ne samo ako si testiran pozitivan, nego i ako si vjerojatno bio pozitivan. I pri tom namjerno zanemarujem poznatu statističku pogrešku svih dostupnih testova. Drugim riječima, lažno pozitivan liječnik se sada godinu dana ne mora testirati :facepalm:

Zamisli kad ovi svećenici što svete kuće kažu da je kuća zaštićena godinu dana, i onda nakon jedne godine moraš opet platiti jer zaštita više ne djeluje. E pa to je ta ista vrsta znanosti, bez ikakve potrebe da se argumentiraju stavovi, da se izvrše mjerenja, pokusi, prezentiraju rezultati itd. I to je to što smeta svećenicima, do prije godinu dana jedino su oni imali ekskluzivu na mističnu "zaštitu". Više - manje isti virus djeluje u cijelom svijetu, i dok recimo Izraelci javljaju kako ni nakon 2 doze cjepiva ljudi nemaju imunitet, naši biseri napamet odrede da zaštita vrijedi godinu dana. Koja je to vrsta znanosti? Daj mi primjer neke druge znanstvene grane u kojoj se na isti način dolazi do zaključaka.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

06 Oct 2021, 14:55

Kad bih sad počeo nabrajati gluposti šefa Nacionalnog stožera Civilne zaštite Davora Božinovića, prešao bih maksimalan broj znakova u postu. On je dopredsjednik Vlade i ministar unutarnjih poslova, nije liječnik ni epidemiolog. Stožer pretežno čine političari, a ne znanstvenici. Valjda vidiš da su to političke odluke koje s medicinom imaju malo veze.
Potpisi su za budale.
User avatar
drug mile
Posts: 177
Joined: 10 Jun 2012, 14:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times
Contact:

07 Oct 2021, 08:40

Piše: "Na prijedlog Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo (HZJZ) izmijenjene su odluke koje se odnose na obvezu testiranja u zdravstvenom sustavu i djelatnosti socijalne skrbi..." znači Božinović nema mnogo veze s time. Netko iz "struke" je izračunao da liječnik (koji je ranije testiran lažno pozitivan) godinu dana od testa može raditi sa pacijentima kojima život visi o koncu, bez da se ijednom testira. Sad mene zanima na temelju čega se takve stvari računaju, ako pretpostavimo da to ima veze sa znanošću. Zašto znanost ne funkcionira jednako u svim državama i u svako doba godine?
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

07 Oct 2021, 09:16

drug mile wrote:
07 Oct 2021, 08:40
Sad mene zanima na temelju čega se takve stvari računaju, ako pretpostavimo da to ima veze sa znanošću. Zašto znanost ne funkcionira jednako u svim državama i u svako doba godine?
Nemam pojma, ali pretpostavljam da su liječnici i medicinsko osoblje barem dvostruko, ako ne i trostruko bolje upućeni u mjere zaštite od prosječnoga Hrvata, i da ih isto toliko puta sustavnije provode.
Potpisi su za budale.
User avatar
drug mile
Posts: 177
Joined: 10 Jun 2012, 14:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times
Contact:

07 Oct 2021, 09:27

Stitch wrote:
07 Oct 2021, 09:16
Nemam pojma, ali pretpostavljam da su liječnici i medicinsko osoblje barem dvostruko, ako ne i trostruko bolje upućeni u mjere zaštite od prosječnoga Hrvata, i da ih isto toliko puta sustavnije provode.
Onda i za to moraju postojati podaci, npr. jesu li zdraviji? Koliko se često liječnik zarazi koronavirusom, koliko često laik? I zašto sposobnost da se štite prestaje nakon godinu dana?

Moja hipoteza je da se stvara nova religija, svi vjerujemo da "netko gore" zna što radi, i što god odluči, prihvaćamo to kao dogmu. Ja dovodim u pitanje to da znaju što rade. Moje iskustvo sa liječnicima je upravo takvo, obično ne znaju što rade, ali za razliku od većine laika nikad neće to priznati.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

07 Oct 2021, 10:13

drug mile wrote:
07 Oct 2021, 09:27
Onda i za to moraju postojati podaci, npr. jesu li zdraviji? Koliko se često liječnik zarazi koronavirusom, koliko često laik? I zašto sposobnost da se štite prestaje nakon godinu dana?
Navedi mi jedan slučaj da je liječnik zarazio pacijenta. Samo jedan. A ja ću tebi predočiti desetke slučajeva da su pacijenti i posjetitelji zarazili liječnike, medicinske sestre, djelatnike Hitne pomoći i ostalo osoblje. Čitave su bolnice morale biti zatvorene ili raditi smanjenim kapacitetom upravo zato što se bolesnici ne pridržavaju mjera. Medicinari na poslu ne skidaju maske, propisno ih nose i uglavnom dobivaju kvalitetniju robu. Paze na higijenu i tijela i odjeće. Zahvati se obavljaju u sterilnim uvjetima, a sav materijal kojim rukuju podvrgnut je sterilizaciji nekoliko puta dnevno pa su sterilni i instrumenti i gaze i zavoji. Iako se i uz takvu predostrožnost može dogoditi da pokupiš virus ili bakteriju, to baš nije izgledno. Rizik u vanjskome svijetu daleko je veći.
Potpisi su za budale.
User avatar
drug mile
Posts: 177
Joined: 10 Jun 2012, 14:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times
Contact:

07 Oct 2021, 11:35

Stitch wrote:
07 Oct 2021, 10:13
Navedi mi jedan slučaj da je liječnik zarazio pacijenta. Samo jedan. A ja ću tebi predočiti desetke slučajeva da su pacijenti i posjetitelji zarazili liječnike, medicinske sestre, djelatnike Hitne pomoći i ostalo osoblje.
Meni to nije dovoljno znanstvena metoda. Ne znam ni jednog liječnika, ali niti pilota koji je zarazio svoje putnike. Otkud bi mi mogli znati tko je koga zarazio, virus se ne vidi, postoje samo pretpostavke. U bolnice dolaze uglavnom disciplinirani ljudi, s maskama, prethodno testirani, pa se opet širi zaraza. U šoping centre dolaze svakakvi, domaći, stranci, odgovorni, neodgovorni, bez maski, prodavačice mahom imaju maske ispod nosa ili brade, svakodnevno su u kontaktu sa novcem i drugim predmetima koje su dirali ponekad i bolesni kupci, pa opet nema žarišta u šoping centrima. Možemo li onda na osnovu ovoga zaključiti da prodavačice u dućanima još bolje znaju kako se štiti zdravlje zaposlenika i kupaca?

Meni i dalje nedostaje znanost u svemu ovome, i čudim se tebi da ti je sve ovo ok. Upute da se laboratorijski ne traži virus nego se oslanja na PCR test, tvorac PCR testa koji tvrdi da test nije primjenjiv na nesimptomatskim pacijentima, pacijenti koji su jedan dan pozitivni, odmah sljedeći dan su negativni, antitijela koja ponovno nitko ne traži, tvrdnje da par tjedana nakon cijepljenja nije moguće naći antitijela, neočekivano visok udio cijepljenih među zaraženima i pogotovo teško bolesnima i umrlima... Ne mogu ovo ignorirati s pretpostavkom da netko negdje zna što radi.
Dr. HAIM GINOTT (1922-1973), psiholog wrote:Preživio sam koncentracijski logor. Moje su oči vidjele ono čemu nijedan čovjek ne bi smio svjedočiti:
Plinske komore koje su izgradili učeni inženjeri.
Djecu su trovali obrazovani fizičari.
Dojenčad su ubijale obučene njegovateljice.
Visokoobrazovane žene pucale su u majke i bebe.
Dakle, sumnjičav sam prema obrazovanju.
Moj zahtjev je: Pomozite mladima da postanu ljudi. Vaš trud nikada ne smije stvoriti učena čudovišta, vješte psihopate, obrazovane Eichmanne.
Čitanje, pisanje, računanje važno je samo ako služe da našu djecu učine humanijom.
Nema teorije da ja pristanem vjerovati kako netko radi pravu stvar samo zato što ga struka cijeni ili ima odgovarajuću diplomu.
User avatar
scarletlemur
atomski zdesna!
Posts: 488
Joined: 10 Nov 2011, 20:52
Been thanked: 14 times

07 Oct 2021, 20:08

drug mile wrote:Piše: "Na prijedlog Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo (HZJZ) izmijenjene su odluke koje se odnose na obvezu testiranja u zdravstvenom sustavu i djelatnosti socijalne skrbi..." znači Božinović nema mnogo veze s time. Netko iz "struke" je izračunao da liječnik (koji je ranije testiran lažno pozitivan) godinu dana od testa može raditi sa pacijentima kojima život visi o koncu, bez da se ijednom testira. Sad mene zanima na temelju čega se takve stvari računaju, ako pretpostavimo da to ima veze sa znanošću. Zašto znanost ne funkcionira jednako u svim državama i u svako doba godine?
Nije rečeno da se neće testirati (barem tako stoji u pojašnjenju kakvo sam ja od Komore dobila) već da se potvrda o preboljenju koja je do sada važila 9 mjeseci, produžuje na 12.
Ta potvrda pak nema nikakve veze sa digitalnim covid-potvrdama (covid-putovnicama).

Nadalje, baš kako je i Stič rekao, svaki medicinski djelatnik(ili bar ovaj obrazovaniji kadar) itekako je upoznat sa higijenskim mjerama, načinima prijenosa mikroorganizama, kontaminacijom itd...dok prosječan Hrvat nije još savladao ni mjere koje su u 19.stoljeću ustanovljene kao preporučljive.
User avatar
drug mile
Posts: 177
Joined: 10 Jun 2012, 14:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times
Contact:

12 Oct 2021, 13:06

Nije mi baš jasno, ali nebitno. Imamo dvije (ili više) vrsta potvrda, neke vrijede više, neke manje. Bitno mi je da ne nalazim mnogo znanosti u svemu tome. Razumijem ja da je pandemija i ljudi umiru i treba napraviti što se može da se nekoga spasi, sve ja to razumijem. Ne razumijem zašto se onda ne rade temeljite provjere podataka, zašto se podaci skrivaju, lažiraju, ignoriraju... Jel prioritet zaustaviti pandemiju ili samo sve cijepiti, pa šta bude?
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

13 Oct 2021, 08:29

Vratimo se mi našim duhovnim pastirima. Na nedavnom prosvjedu antivaksera pred KBC-om Rebro u Zagrebu pojavio se i svećenik, pater Zdravko Knežević, koji je kazao da dolazi u svoje ime, a ne u ime Crkve. Bio je prilično zajapuren i urlao je "vješala, vješala". Za portal 24sata izjavio je: "Hitlerovi suradnici završili su na vješalima. Pandemija je lažna. Izdaja, izdaja! Judine škude!"

Nepovezano trkeljanje patera Kneževića na prošlotjednom okupljanju tridesetak zdravstvenih djelatnika koji nemaju potvrdu da su cijepljeni protiv covida-19 prokomentirala je dakako i Crkva, koja se ogradila od svećenika koji viče da je pandemija laž. Drugo nisam ni očekivao.
Potpisi su za budale.
Post Reply