Chat

Jer ja sam skitnica, daljine me vuku...
Niko
Posts: 783
Joined: 23 Feb 2017, 16:55
Has thanked: 156 times
Been thanked: 25 times

Post 24 Feb 2020, 15:02

nasmijanonebo wrote:
24 Feb 2020, 14:54
Sto je s kraljeznicom, ako smijem pitati? Zao mi je za astmu :(
Ah pukao disk u vratnoj kraljeznici. Vec se evo borim s tim 9 mjeseci, prosao terapije, operaciju u Zagrebu,toplice i opet isto. Bez promjene. Ne znam vise kaj da radim. Sutra na magnetsku da se vidi u kojem sam sad stanju pa trazit druga misljenja


User avatar
Prolaznica
Posts: 840
Joined: 22 Feb 2017, 09:53
Has thanked: 6 times

Post 24 Feb 2020, 15:06

nvnk wrote:
24 Feb 2020, 10:11
Za koji tjedan ili možda već dan, povratak u HR GoOptijem s leta prek Venecije bio moglo postati problematično, kako na SLO, tako i na HR granici. :misli:
Joj tu se i ja lomim. Upravo gledam povoljne Voloteine karte za jedan vikendić u Bordeauxu u 3.mjesecu, jako nam se svidjelo tamo :cerek: . Letovi taman petak navečer - nedjelja navečer, godišnjeg nula bodova.

Da se razumijemo, ne bojim se ja virusa, ali neda mi se zapeti u nekakvoj karanteni :mad:
collect moments, not things
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6830
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 91 times

Post 25 Feb 2020, 07:45

Jučer sam prolazio granicu na Bregani, koja je na Corona Virus režimu.
Hrvatski policajci imaju maske, ali nemaju rukavice.

Iako stručnjaci kažu: ‘Oni koji imaju simptome bilo kakvog respiratornog infekta zaista bi bilo dobro da nose maske, kako ne bi virus širili dalje. Ali, svi oni koji nemaju simptome, ne moraju kupovati maske i nositi ih. Neće nas maska zaštititi od ulaska virusa. Pomama je potpuno bespotrebna’, kazala je načelnica Kriznog stožera Ministarstva zdravstva Maja Grba Bujević

S druge strane, Slovenski policajci nemaju maske ali zato imaju zaštitne rukavice.
Što je puno bolje rješenje.
Granični policajac je u kućici, i nema direktnog kontakta sa strankom jer ga štiti staklo. Jedini kontakt ima s rukama kojima oboje diraju putovnicu. Rukavice su od polimernog materijala za koji se virusi ili bakterije ne mogu uhvatiti. Zato su rukavice puno bolje rješenje od maski.
Naravno, također bi morali imati i sredstvo za dezinfekciju ruku.
nasmijanonebo
Posts: 720
Joined: 08 Apr 2019, 20:31
Been thanked: 10 times

Post 25 Feb 2020, 08:27

Niko wrote:
Ah pukao disk u vratnoj kraljeznici. Vec se evo borim s tim 9 mjeseci, prosao terapije, operaciju u Zagrebu,toplice i opet isto. Bez promjene. Ne znam vise kaj da radim. Sutra na magnetsku da se vidi u kojem sam sad stanju pa trazit druga misljenja
Zao mi je jako. Nadam se da ces uspjeti to rijesiti.
User avatar
nvnk
Posts: 2983
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

Post 25 Feb 2020, 10:11

Prolaznica wrote:
24 Feb 2020, 15:06
Joj tu se i ja lomim. Upravo gledam povoljne Voloteine karte za jedan vikendić u Bordeauxu u 3.mjesecu, jako nam se svidjelo tamo :cerek: . Letovi taman petak navečer - nedjelja navečer, godišnjeg nula bodova.

Da se razumijemo, ne bojim se ja virusa, ali neda mi se zapeti u nekakvoj karanteni :mad:
Meni se čini da sam, kad sam to pisao, razmišljao previše usko.


Naime, "dobra" vijest je da će se za koji tjedan virus već toliko raširiti da će biti svejedno putuješ li u/iz Kine, u/iu Italije ili u/iz odakle god - sve će biti isto, za ama baš svako putovanje će rizik od zapinjanja u karanteni biti jednak. :/

Čitam, evo, na hebenim Tenerifima otkrili zaraženog Digića.

Rezultat tig otkrića?

Cijeli hebeni hotel s 1000 ljudi u kojem je boravio stavljen pod karantenu na dva tjedna!!! :facepalm: :facepalm:

Na stranu to što sam, razmišljajući o mom travanjsko-svibanjskom putu u Tajvan prek Pekinga, razmatrao upravo Tenerife kao alternativu ( :zubo: ), ali to (ili nešto slično, jer znam da ti često kampiraš ;) ) ti se može dogoditi ama baš bilo gdje drugdje na svijetu (ili na povratko odakle god).

Svako pojedino putovanje (bez obzira na destinaciju) će u slijedećim mjesecima biti "ruski rulet" glede mogućeg zapinjanja u karanteni. :ne zna:

Nukac wrote:
25 Feb 2020, 07:45
Jučer sam prolazio granicu na Bregani, koja je na Corona Virus režimu.
Hrvatski policajci imaju maske, ali nemaju rukavice.
Ja sam i jučer i jutros, pa ničeg takvog nije bilo. Doduše, ja sam oba puta išao na mali prijelaz, a ti, pretpostavljam, veliki?
User avatar
marko_31
Posts: 1632
Joined: 23 Feb 2017, 09:31
Has thanked: 36 times
Been thanked: 24 times

Post 25 Feb 2020, 10:17

Evo, a tko nije vidio, te ako ga slučajno zanima..nešto kao flightradar ali za korona virus

https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps ... 7b48e9ecf6

-i ja gledam neke karte iz Trsta, Venecije (čak iz Verone i Bologne)... ali si mislim - Italija, korona virus i Alitalia - mislim da je to prezeznuta kombinacija za šesti mjesec...virus će valjda stati ali hoće li Alitalia izdržati?
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6830
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 91 times

Post 25 Feb 2020, 11:07

nvnk wrote:
25 Feb 2020, 10:11

Ja sam i jučer i jutros, pa ničeg takvog nije bilo. Doduše, ja sam oba puta išao na mali prijelaz, a ti, pretpostavljam, veliki?
Na mali prijelaz, navečer oko 8 su bili oboružani maskama. A Slovenci rukavicama.
nasmijanonebo
Posts: 720
Joined: 08 Apr 2019, 20:31
Been thanked: 10 times

Post 25 Feb 2020, 11:10

Ovo je jos bolje za pracenje situacije s koronom
User avatar
nvnk
Posts: 2983
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

Post 25 Feb 2020, 11:22

Nukac wrote:
25 Feb 2020, 11:07
Na mali prijelaz, navečer oko 8 su bili oboružani maskama. A Slovenci rukavicama.
Auuuuu.... Izgleda da su jutros to maknuli.
User avatar
nvnk
Posts: 2983
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

Post 25 Feb 2020, 11:23

nasmijanonebo wrote:
25 Feb 2020, 11:10
Ovo je jos bolje za pracenje situacije s koronom
Nedostupno. Izgleda da je video uklonjen.
nasmijanonebo
Posts: 720
Joined: 08 Apr 2019, 20:31
Been thanked: 10 times

Post 25 Feb 2020, 11:40

?? Upravo ga gledam.
User avatar
nvnk
Posts: 2983
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

Post 25 Feb 2020, 12:20

EDIT: Aha, neće izravno, mogu ga gledat samo tako da kopiram adresu u browser.
nasmijanonebo
Posts: 720
Joined: 08 Apr 2019, 20:31
Been thanked: 10 times

Post 25 Feb 2020, 12:28

Jos jedan dobar kanal za pracenje korone (izgleda kao oni burzovni ekrani :D):
User avatar
neno1966
Posts: 321
Joined: 23 Feb 2017, 11:54
Has thanked: 2 times

Post 25 Feb 2020, 12:32

nasmijanonebo wrote:
25 Feb 2020, 12:28
Jos jedan dobar kanal za pracenje korone (izgleda kao oni burzovni ekrani :D):
Još da uvedu klađenje na coronu da se kompenziraju gubici na pravoj burzi :D
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
User avatar
nvnk
Posts: 2983
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

Post 25 Feb 2020, 12:35

Evo, i mi konja za trku imamo ... za sad samo jednog.
User avatar
aaston
Posts: 649
Joined: 23 Feb 2017, 11:38
Location: Tristan da Cunha
Been thanked: 2 times

Post 25 Feb 2020, 13:05

Kupio karte TSF-OPO za kraj ozujka.
Tri dana kasnije, sranje s tim virusom u Italiji. Bas sam dobro tempirao :rolleyes: :rolleyes:

Nadam se ili da ce se panicne glave malo ohladiti i sve kako tako dovesti u kontrolu... ili da ce zatvarati letove i vracati novce.

Osobno, ne bojim se toliko tog virusa nego vise panicnih reakcija ljudi potaknutih histerijom u medijima. Dovoljno pogledati kako su se Ukrajinci ponijeli prema ljudima koji su odlazili u karantenu.
User avatar
nvnk
Posts: 2983
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

Post 25 Feb 2020, 13:09

aaston wrote:
25 Feb 2020, 13:05
Dovoljno pogledati kako su se Ukrajinci ponijeli prema ljudima koji su odlazili u karantenu.
Zato su ovi Ameri kaj su ih evakuirali s broda puno bolje prošli.

U ovom trenutku nitko ne zna gdje su. :rofl:

Smjestili su ih do daljnjeg "negdje".

Možda u Area 51 testiraju kak se virus hvata na aliene. :D
User avatar
aaston
Posts: 649
Joined: 23 Feb 2017, 11:38
Location: Tristan da Cunha
Been thanked: 2 times

Post 25 Feb 2020, 13:15

Desaparecidosi

Pricekajmo malo, druge godine ce vec Hollywood snimiti neki film pa cemo sve doznati.
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6830
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 91 times

Post 25 Feb 2020, 13:16

Ja bih u ožujku trebao ići na Lanzarote. 7 nas.

Bar nam neće biti dosadno u karanteni. Moramo uzeti neke društvene igre. :rofl:
nasmijanonebo
Posts: 720
Joined: 08 Apr 2019, 20:31
Been thanked: 10 times

Post 25 Feb 2020, 13:18

Decameron obavezno stivo.
User avatar
Gile
Posts: 1025
Joined: 23 Feb 2017, 14:20
Been thanked: 6 times

Post 25 Feb 2020, 13:19

aaston wrote:
25 Feb 2020, 13:15
Pricekajmo malo, druge godine ce vec Hollywood snimiti neki film pa cemo sve doznati.
Ovo je i meni palo na pamet, biti će 100%, odličan je to scenarij za Hollywood. :D
User avatar
Gile
Posts: 1025
Joined: 23 Feb 2017, 14:20
Been thanked: 6 times

Post 25 Feb 2020, 13:24

aaston wrote:
25 Feb 2020, 13:05
Nadam se ili da ce se panicne glave malo ohladiti i sve kako tako dovesti u kontrolu... ili da ce zatvarati letove i vracati novce.
Vjerujem da će vraćati novac, već svi talijanski aerodromi imaju na webu nekakvo obavještenje o stanju sa koronom, možda možeš već sada probati tražiti novac natrag.
User avatar
aaston
Posts: 649
Joined: 23 Feb 2017, 11:38
Location: Tristan da Cunha
Been thanked: 2 times

Post 25 Feb 2020, 13:25

Vec sada pisu scenarije. Danas nasi i Slovenci trkeljaju o zatvaranju granica :rolleyes:

Ako me to bude dijelilo od buduceg putovanja onda cu: djecu zamotati u celofan (dva sloja) i sve ih politi alkoholom ili necim dezinfekcijskim, zeni jedan ogroman flaster na usta (hmmm... to bi mogao i inace napraviti....), na prednji branik pricvrstiti krampove, pajsere i sl. siljate alate..... I uz poklic "banzaiiii" krenuti u probijanje blokade na granici.

Pa da ih vidim. Ja prođem pa tko ziv tko mrtav. Image
User avatar
aaston
Posts: 649
Joined: 23 Feb 2017, 11:38
Location: Tristan da Cunha
Been thanked: 2 times

Post 25 Feb 2020, 13:29

Gile wrote: Vjerujem da će vraćati novac, već svi talijanski aerodromi imaju na webu nekakvo obavještenje o stanju sa koronom, možda možeš već sada probati tražiti novac natrag.
Nope. Citao, Brotanci traze povrate od Ryana, Easya i BA. Uzalud, kompanije odgovaraju da ne vracaju lovu jer lete normalno. Mozda bude kasnije ako se to jos rasplamsa ali sada ne.
U najgorem slucaju, popusio sam 292.40 eura :(
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6830
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 91 times

Post 25 Feb 2020, 13:33

Venecija aerodrom: In relation to the New Coronavirus COVID-19 emergency, passengers are informed that the airport operations are continuing regularly.
  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: ClaudeBot and 0 guests