Dobar čovjek voli svačiju ženu...

Kopulacija, masturbacija i nešto malo o ljubavi
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

31 Oct 2018, 13:01

... a loš ne voli ni svoju, kaže stara bećarska. Ta slavonska mudrost ne govori nužno o seksu premda se seks podrazumijeva. Bećari su ponajprije hedonisti bili; veseljaci skloni piću, jelu i ljepšem spolu. Filozofiranje je tu bilo gurnuto u drugi plan. Znali su lijepim riječima i ponašanjem steći žensku naklonost, ali jesu li poštovali i razumjeli žene, drugo je pitanje. Uvjeren sam da jesu iako im bećarci vrve lascivnim šovinizmom. Mom je djedu običaj bio okupati se prije nego što bi otišao na njivu. Objasnio je to ovako: "Ženi i zemlji uvijek moraš pristupiti čist, jer samo one mogu rađati." Neobično, zar ne? :cerek:

Osim što je bio mudrac, prema baki odnosio se blago i nježno. Ne pamtim da je ikada podigao glas. Nije ni trebao, ljudi su ga i bez toga s respektom slušali. Dida Jure svuda je bio omiljen zbog pravednosti i poštenja. Govorio je da je čovjeku najveća dobit ako navečer može usnuti znajući da nikoga nije povrijedio ili nažao mu učinio. Ravnao se poslovicom da ne jedu mesa vuci po poruci - sve je radio sam, nikad nikoga nije slao da obavi štogod umjesto njega. Smatrao je da se jedino u sebe može pouzdati i da samo sebi treba vjerovati. Po tome mu sličim. :D

No dobro, oduljilo se ovo, a htjedoh napisati koju o ljubavi. Što ta riječ zapravo znači i kako se manifestira. Možda u idućim postovima, sad više ne stignem. :o

Ako sam vas čime inspirirao, slobodno se nadovežite. :)


Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

31 Oct 2018, 13:29

Stitch wrote:
31 Oct 2018, 13:01
No dobro, oduljilo se ovo, a htjedoh napisati koju o ljubavi. Što ta riječ zapravo znači i kako se manifestira. Možda u idućim postovima, sad više ne stignem. :o

Ako sam vas čime inspirirao, slobodno se nadovežite. :)
Da su početkom nove ere postojali internet i forumi, vjerojatno bi ovako započinjala neka od Nazarećaninovih tema. :cerek:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

31 Oct 2018, 14:00

Oh, daleko sam ja od Isusa Krista - za početak, redovito se brijem. :rofl:

Glede ostatka, zacrtao sam si ažuriranje servera, i već strahovito kasnim. Poslije neću stići jer moram van. Zato samo kratko: osim razumijevanja, poštovanja i kompromisa u vezi - što još ljubav jest, a što nije? Zašto izreka govori o "svačijoj ženi"? Čemu posvojnost? Da glasi drukčije, ne bi se mogla dvojako tumačiti, zar ne? ;)
Potpisi su za budale.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

31 Oct 2018, 22:59

Elem, dobar čovjek voli sve žene - dakle žene općenito - a ne samo svoju ženu. Ne moraju biti tuđe odnosno udane, zaručene ili zauzete. To su sasvim druge konotacije. Jasno da se tako dobiva šeretski prizvuk, no on ovdje nije potreban. Žene doživljavam kao vilinska, gotovo viša bića i volim ih stavljati na pijedestal. O tome sam danas razmišljao. Nije mi se dalo raditi. :zubo:
Potpisi su za budale.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

01 Nov 2018, 08:37

Čik pogodi kome bi od ove dvojice 99,9999% tih vilinskih bića radije dalo đurđicu? :D

Image Image
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

01 Nov 2018, 08:45

Stavi mlađeg suparnika Tedu, ovo i nije neko natjecanje. :kava:
Potpisi su za budale.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

01 Nov 2018, 09:34

Stitch wrote:
01 Nov 2018, 08:45
Stavi mlađeg suparnika Tedu, ovo i nije neko natjecanje. :kava:
"Vilinska bića" trebaju "mlađeg suparnika" -TEDU? :rofl:
A da se prebacimo na ovu temu?
https://trkeljanje.com/viewtopic.php?p=320228#p320228
ili ovu?
https://trkeljanje.com/viewtopic.php?f=4&t=1379
:mig:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

01 Nov 2018, 10:24

Ne kužiš. Gledamo li samo vanjštinu, Ted je, uza sve, zgodan i karizmatičan. Oličenje je baroknoga načela da je ljepota zamaskirana ružnoća kojoj je svrha da ti dušu odvuče u pakao. Tako uzevši, dobivaš paradoks koji tražiš. Ali suprotnost je potpuna jedino ako doista imaš mogućnost izbora - i pogreške. Ovo to nije; Papa po definiciji mora živjeti u celibatu i prestar je za bilo koga ovdje. :D
Potpisi su za budale.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

01 Nov 2018, 11:29

Stitch wrote:
01 Nov 2018, 10:24
Ne kužiš. Gledamo li samo vanjštinu, Ted je, uza sve, zgodan i karizmatičan. Oličenje je baroknoga načela da je ljepota zamaskirana ružnoća kojoj je svrha da ti dušu odvuče u pakao. Tako uzevši, dobivaš paradoks koji tražiš. Ali suprotnost je potpuna jedino ako doista imaš mogućnost izbora - i pogreške. Ovo to nije; Papa po definiciji mora živjeti u celibatu i prestar je za bilo koga ovdje. :D
Noup. Ti gledaš preusku davno nabiflanu romantičarsku sliku, ali biologija, odnosno evolucijska psihologija je car svakog ponašanja.
Poanta je u tome da mi svi: i papa, i Ted, i ti, i ja, i Frojd, i Desmond Morris i Dian Fosseyu... u nekoj mjeri kužimo žensku psihu. Samo neki od nas to manje ili više iskorištavaju. Žene same su te koje podsvjesno odlučuju kome će dopustit iskorištavanje, tj. njihovi hormoni koji idu nekako ovako:
"oho!... kakva gusta kosa, blistavi zubi i potentni gluteus maximus, i društvena dominacija pred kojom ostali mužjaci u strahu bježe... MORAM imat bar jedan štrcaj tog genetskog naterijala makar me koštalo gomilu ćušaka i batina i izopćenja samo nek othranim našeg potomka istih karakteristika bar toliko dok ne stasa bježat i penjat se po drveću pred lavovima i vukovima i onda štrcat dalje... e dobro, sad samo trebam otić izdiktirat brain departmentu da nađe izgovore tipa "štokholmski sindrom" i "nije on tako loš samo mu ja trebam dat priliku pa će se popravit" :uf-jao-joj-boli: nemaveze :) "...

Dakle na stranu namjere "dobrih ljudi" (i o tome se da diskutirat), žene generalno ne padaju na dobrice, nego baš na suprotne likove. Samo im dobrice na kratko posluže da zaližu rane, podignu samopouzdanje, pa da onda dalje nastave po starome.
Mislim, nisam to izvukao iz guzice, intervjuirao sam na stotine žena zahvaljujući tim dejting sajtovima, a i antropološke studije su sukladne mojim zaključcima.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

01 Nov 2018, 12:17

Ne govorimo o istome. Referiram se isključivo na istaknutu opreku, bez ikakve generalizacije. Usporedba Franje i Teda nije poštena zbog razlogâ koje sam naveo. Pogrešna metodologija, jednostavno. I to nikakve veze s evolucijskom psihologijom nema. U svakom pokusu, pa i onom koji izvodiš iz zafrkancije, moraš osigurati jednake uvjete. :zubeki:

A to da se žene pale na zlice, a ne na dobrice običan je mit. Neke padaju na loše tipove. A i to ovisi o dobi, emocionalnoj i duševnoj zrelosti, namjerama i očekivanjima u vezi... Opet griješiš, dakle. :kava:
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

01 Nov 2018, 17:15

haram wrote:
01 Nov 2018, 11:29
Noup. Ti gledaš preusku davno nabiflanu romantičarsku sliku, ali biologija, odnosno evolucijska psihologija je car svakog ponašanja.

Itd.
Ne citira mi se sve, no ovo što si napisao pretpostavlja da se žene pri odabiru vode isključivo nagonom za razmnožavanjem. Čemu onda kontracepcija? Nije baš jako logično.

Stitch wrote:
31 Oct 2018, 22:59
Žene doživljavam kao vilinska, gotovo viša bića i volim ih stavljati na pijedestal. O tome sam danas razmišljao. Nije mi se dalo raditi. :zubo:
Pohvalno, samo možda malčice pogrešno sročeno: žene su u svakom slučaju viša bića, a o vilinskome bi se dalo raspravljati. Počevši od Morgane pa do Zvončice, vile su daleko od toga da budu ljupke i slatke. :raspa:

Nego, zar samo mene ova "svačija žena" asocira na "neka se prvi baci kamenom"? :cerek:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

01 Nov 2018, 18:07

Nisam o toj dimenziji razmišljao, ali da volim ljepotice noći - volim. ;)
Potpisi su za budale.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

02 Nov 2018, 17:42

Nikad od vas psihologa. :kava:

Stič, žene padaju na alfe, nema to veze s nekakvim društvenim etičkim normama. Ili misliš da su neandertalke i kromanjonke padale na dobrice? :cerek:

Madam, jel ti dišeš zato da unosiš kisik kako bi sagorijevala glukozu, ili zato što ti je to refleksna radnja? :mig:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

02 Nov 2018, 20:52

haram wrote:
02 Nov 2018, 17:42
Madam, jel ti dišeš zato da unosiš kisik kako bi sagorijevala glukozu, ili zato što ti je to refleksna radnja? :mig:
Automatska, rekla bih. Nije reakcija na vanjski podražaj. No ne jebem se ni refleksno ni automatski. Eventualno na taj način zajebavam ljude. :cerek:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

02 Nov 2018, 22:52

haram wrote:
02 Nov 2018, 17:42
Nikad od vas psihologa. :kava:
Prvo, kenjaš kvake. Drugo – ne, nikad od tebe psiholog. Ja sam slušao i polagao kolegije iz psihologije, a ti? :p

Sad kad smo to riješili, dopusti da se pozabavim amatersko-diletantskim masturbiranjem, kako se može nazvati tvoje "bavljenje" evolucijskom psihologijom. Ona uopće ne niječe promjenjivost ljudskog ponašanja – u genetički determinizam vjeruju samo idioti – niti to ponašanje gleda isključivo iz biološke perspektive, što uglavnom čine neznalice. Nego u obzir uzima i trenutačne potrebe. Drugim riječima, čovjek jede zato što je gladan i jebe se zato što osjeća požudu, a ne stoga što želi preživjeti i održati tijelo zdravim kako bi se poslije mogao razmnožavati. To jest biološki razlog, ali to nije ono što ga motivira. Jasno? ;)

Dalje, čim čujem da je "biologija odnosno evolucijska psihologija car svakog ponašanja", znam da autor te rečenice nema pojma, ni o čemu. Gomila je evolucijskih zaostataka u našem ponašanju – nepotrebnih, jer se okolina koja ih je stvorila promijenila. Zašto danas jedemo slatkiše, primjerice? Točno znam što ćeš napisati, jer si krajnje predvidiv, ali krajnje je predvidiva i činjenica da ćeš pogriješiti. :raspa: Jest, neki su današnji mehanizmi evoluirali zbog selekcijskih pritisaka koji su bili prisutni u kamenom dobu. Jest, naši su preci preferirali masno i slatko zbog oskudnih izvora hrane, ali za Snickersom ne posežemo zbog toga. Reći takvo što zabluda je zbog najmanje triju stvari: a) evolucijska psihologija ne uzima u obzir navike – čokolada nam je od malih nogu utješna hrana, jedemo je kad smo nesretni, neraspoloženi i slično; b) danonoćno smo bombardirani reklamama pa ćemo drugu Milku načeti iako znamo da nam to jednom može izazvati srčani udar; c) želja za slatkišima može biti i skrivena poruka tijela da mu štogod nedostaje, npr. ugljikohidrata ili elemenata kojih ima u lješnjacima, grožđicama, bademima… :zubeki:

Evolucijska psihologija može biti korisna – i jest korisna – kad su posrijedi područja i mehanizmi kao što su dugoročne strategije odabira partnera kod žena i muškaraca, kratkoročne seksualne strategije, problem roditeljstva, problem srodništva, suradnja među pojedincima, agresija i konflikti, spolni sukobi…, ali na sve to što kažu stručnjaci za Darwina valja dodati zrno soli, tj. promatrano ponašanje analizirati iz drugoga kuta. Jer evolucijska psihologija nije i ne može biti sveobjašnjavajuća. U to vjeruju tek naivci. :kava:
Potpisi su za budale.
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

03 Nov 2018, 06:17

Haram ko obično zamuti vodu pa u svoje korito. :cerek:
Moram priznati da me zabavi.

Stiče, sviđa mi se dida Jure. Nego, reče ti da je o ljubavi. Bio jedan dida Mate pa jednom reko kad ga jedna unuka pitala "dide, koju unuku najvoliš" a on reko, ajsvragom mala, što će ti volenje :lol:

Madam je dobro rekla da kontracepcija negira žensku navodnu privlačnost prema alfama. Ako je to ostalo još iz pećine, ono iskonski, danas se baš i ne primjenjuje u praksi. Štono zbog stila života što zbog izostanka potreba za pomladcima.
kurvanjski avatar, a
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

03 Nov 2018, 18:23

Donna Sole wrote:
03 Nov 2018, 06:17
Stiče, sviđa mi se dida Jure.
Hvala, i meni. :cerek:
Donna Sole wrote:
03 Nov 2018, 06:17
Nego, reče ti da je o ljubavi. Bio jedan dida Mate pa jednom reko kad ga jedna unuka pitala "dide, koju unuku najvoliš" a on reko, ajsvragom mala, što će ti volenje :lol:
A dobar mi je i dida Mate. :top:
Donna Sole wrote:
03 Nov 2018, 06:17
Madam je dobro rekla da kontracepcija negira žensku navodnu privlačnost prema alfama. Ako je to ostalo još iz pećine, ono iskonski, danas se baš i ne primjenjuje u praksi. Štono zbog stila života što zbog izostanka potreba za pomladcima.
Ima toga u praksi. Samo, ne možeš zbog arhetipova svoditi ljude na osnovno i nedjeljivo, na prim-brojeve. Nije to matematika, složenije su stvari u igri. Biologija je ovjes, da nastavim s metaforama. A gdje su još motor, mjenjač i volan? ;)

Alfa-mužjacima ne trebaju dejting-sajtovi, oni love na pojavu i karizmu. Možeš ih svuda naći. Ali da će se baš sve žene lijepiti na njih - nema teorije. Pače, mnoge će im se smijati. :kava:
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

03 Nov 2018, 22:35

Stitch wrote:
03 Nov 2018, 18:23
Alfa-mužjacima ne trebaju dejting-sajtovi, oni love na pojavu i karizmu. Možeš ih svuda naći. Ali da će se baš sve žene lijepiti na njih - nema teorije. Pače, mnoge će im se smijati. :kava:
Ja prva. S time da teorija o alfa-mužjacima i ostalim slovima alfabeta zapravo ne drži vodu, čak ni u životinjskom svijetu, a kamoli u ljudskom društvu. No večeras mi se ne da o tome.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

04 Nov 2018, 10:54

Što ti je kod njih najsmješnije? Sirovi su? Nisu materijal za brak? Pozeri su? Reci, nemoj se sramiti. ;)
Potpisi su za budale.
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

05 Nov 2018, 06:54

Nisu svi alfe smiješni a borami nisu svi ni intrigantni.

Zapravo, alfost im nije dugovječna. :lol:
Daj mi mužjaka koji zna zaradit sto kuna. A ne potrošit u kladionici. I ne mora znati pričati. :cerek:
kurvanjski avatar, a
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

05 Nov 2018, 11:47

Stitch wrote:
02 Nov 2018, 22:52
Prvo, kenjaš kvake. Drugo – ne, nikad od tebe psiholog. Ja sam slušao i polagao kolegije iz psihologije, a ti? :p
...
Imam prikladnu anegdotu sa ženom sa jednog dejting sajta (zapravo mislim da za sve seksualno nadražujuće teme imam prikladne stvarnoživotne anegdote)... da ne petljam metodom pokvarenog telefona, kopipejstat ću ovdje šta mi je napisala. Kurcativi i drečavo pofarbano su njeni citati, probajte sami zaključit što znači podebljano. Ovaj enđin treba neki umjereniji i raznolikiji colour menađment.

Di si? Čime se tvoj um bavi?
Nisam našla ni jednu bolju osobu u svom životu za podijelit ove ideje, osim tebe.

(trkeljali smo prije nešto o tome šta je realnost i koja je ljudska motivacija)

Bacila bi se sad na istraživanje shizofrenije (vjerojatno i oću u budućnosti), al idem na Kubu za tri tjedna pa nšta od toga. Bila, tamo, odvalila i vraćam se nazad živit u Havanu na 2 mjeseca.
Kao šta rekoh: poludjeh :-))

(dakle ide žena na Kubu, u tom trenutku mi još ne može reći zašto i kako)

...
Hihi ko govor 19. st, slatko. Ništa, pisat ću… kad se nećemo upoznat. Možda jednog dana. Ja sam i dalje za, ako se odlučiš popit kavu sa mnom. Obožavam tvoj mozak, šta da ti kažem... Tako je rijetko pronać takvu osobu ko ti. I takav mozak!

(prije toga smo ispunili G-mailovu kvotu od 100 postova nakon koje se automatski otvara nova traka, u dogovaranju kave za vrijeme koje sam ja pokazivao apsolutnu spremnost da se pojavim u sve četiri utanačene prostorvremenske dimenzije, na dva kotača naravno :zubo: )

...
A do tad… Kuba! Dakle… Kuba je meni ispala životno, procesno, metafizičko iskustvo. Ništa turizam i socijalizam. Ubacila sam se među lokalne ljude, doživila pravi underground Havane. Doživila sam je do kosti, želuca. Prije nego sam išla tamo rekla sam: želim doživit Kubu potpuno. Danas se pitam je li bolje da sto nisam ni izgovarala..? Dobila sam je u svoj svojoj divoti i užasu. Doživila sam je potpuno, kroz vlastito srce.

Prošlo lito sam googlala di ću sa ekipom na more, opušteno, ni ne sluteći… di će me to odvest. Naišla sam na neku stranicu putoholičari, ljudi traže suputnike za svugdi. I tako naletim na nekog tipa koji putuje na Kubu u 12. mj. 2017. na dva tjedna. A ja plešem salsu pa mi padne na pamet… ništa onako… iz čiste zajebancije… pošaljem ja njemu mail da sam zainteresirana. Ostalo je povijest. Tad nisam imala love, al sam mislila: ko mi brani igrat se pa vidit šta će se događat. U narednom razdoblju se mi počnemo dogovarat za ozbiljno. Ja skupim 4.000 kn, al to nije ni blizu 12 koliko mi treba. U jednom trenutku kopam ja nešto po nekoj kutiji u ormaru i nađem 7.000 kn!!! :-)) Pojma nemam odakle mi.Svemir poslao valjda. :-)

I tako mi dođosmo na Kubu. Čim sam izašla s aerodroma na parkiralište ispred, doživila sam šok: osjetila sam snažno kao da sam tu doma. To je moje. Taj me osjećaj nije pustio do danas. Meni je Havana doma. Kuba je neopisiva. To ti je druga galaksija. Šporkica, zapara, vrućina, siromaštvo neopisivo, život iznutra i izvana kakav nigdi nećeš osjetit ni doživit. Sve je živo i rasplesano po cijeli dan. Nigdi se tako prihvaćeno nisam osjećala kao tamo. Ljudi s osmjesima oko glave. Siromašni do bola. Topli, susretljivi, a opet gordi. Kuba je sloboda, emocija, tijela, srca, beat, pokret, ples, tuga, očaj, zatvor, veselje. Čisto srce i muzika. Corason. Užas od prostitucije i režima. Reaggeton na svakom kantunu. Umjetnost, tradicija. Afrika, Evropa. Svi nose kazetofone po ulici i plešu. Piju. Ljube. Promiskuitetni su. Otvorenog srca.

Kuba mi je otvorila srce. Počela sam plakat nakon 30 godina emocionalnog zatvora. Počela sam volit iz srca. Osjetila sam život, beat iz želuca. Plesala tako da su mi kubanci govorili da plešem kao kubanka, da plešem iz srca. Neopisivo i neocjenjivo iskustvo. I više ne mogu bez toga. Meni je nakon ovoga Evropa smrt, samoća, otuđenost. Tamo su svi na ulici 24 sata. Sve trešti i vrvi od muzike i života.
Bili smo u Havani 3 dana taj moj cimer Luka i ja, dijelili apartman, put i hranu. Treći dan sam svatila da je tip bezobrazan, neugodan i da mi se ne da družit s njim. Pa sam krenila svojim putem po Havani. Nakon Havane smo otišli na dva dana u Cancun, Meksiko. To je užas. Kad sam vidila Meksikancima face, prva slika mi je bila: moj bubreg na nekom tanjuru. :-)) Tamo sam odlučila ne nastavit put sa Lukom po Kubi, jer mi je postalo koma s njim, i vratit se u Havanu. Vuklo me nešto nazad u Havanu luđački. Platila sam mu svoj dio apartmana za narednih 10 dana i riskirala da budem gladna (imala sam love za jedan obrok dnevno), vratila se sama u Havanu i ostala još 10 dana. Najbolja odluka ikad. Ukratko, upoznala prave ljude, kubance iz Havane, vodili me po najboljim koncertima na koje turisti ne idu, fusion jazza i kubanskih ritmova, pili, plesali do iznemoglosti. Nemam ni jednu sliku, jer sam mobitel ostavila u sobi i ubacila se u underground Havane. Upoznala neke obitelji, njihove kuće, religijskog učitelja. Havana je fusion neopisivog kiča i šporkice, ali sve s dušom i stilom. Ni jedan film na youtubeu ne može opisat Havanu.
Meni je to life changing experience. Vraćam se tamo za 3 tjedna. Bit ću skoro 2 mjeseca. Uzela sam zadnju životnu ušteđevinu, riskirala i kupila kartu. Nakon toga uletili su mi neki poslovni projekti i spasili me financijski. Ne znam šta da te rečen. Mogla bi valjda i živit tamo. Za mene je to potpuna sloboda. Tamo sam nitko, žena s ulice. Sirotinjski se oblače, nosim „robu za po kući“ vanka, nema dotjerivanja. Iako je sve seksipilizirano. Meni treba takva sloboda. Prva lekcija koju naučiš je: nema osuđivanja. Prvi dan me bolilo gledat mlade cure kako se prostituiraju za jedan ručak. Drugi dan si tamo, uronjen, sve postaje normalno. Iz pozicije Kube, gledajući na svoj život u Evropi, totalni mi je apsurd da imam 10 šalova skoro istih u ormaru. Tamo je sve basic, ali vrvi čisti život.
Vidit ćemo šta će se zbivat ovaj put i kako će me se dojmit. Možda pobjegnem i nikad se više tamo ne vratim, a možda…
Nema interneta. Restrikcija. Samo na kartice (sat vremena 80 kn) i to samo na nekim hot spotovima. Prosječna plaća 15 eura mjesečno!!! Apsolutno ludo mjesto, neopisivo. Volila bi da mogu opisat. Možda ću šta i slikat pa napisat. Ne znam. Idem opet otvorenog uma i srca. Pa šta bude.
Volila sam jednog čovika tamo. Kubanca, crnca. Ostavila sam ga jer nije dobar za mene. Ali kako kubanci vole… njihovi muškarci su emocionalno jako otvoreni, srčani, strastveni, muževni, ali i patrijahalni. Dominantni, ali jako pristojni.
Moram priznat da me malo strah otić ovaj put. Bojim se da ću poželit ostat. Al šta bude… srce me toliko vuče da jednostavno moram tamo. Nemam „pravi“ razlog zašto idem. Nemam zadovoljavajuć odgovor našim ljudima zašto idem. Ne zbog muškarca. Ne zbog posla… jednostavno moram. Ne znam zašto. Ja se zapravo nikad od tamo nisam ni vratila. Živim u Zg kao na autobusnoj stanici čekajući bus za dalje. Učim i španjolski.
To je ukratko. Stvarno ukratko. Najbolje priče i slike ne mogu stavit u mail. Ako popijemo kavu…
Do tad.. pisat ću ti, kad se dokopam inetrneta. Ako uspijem uštekat laptop u utičnicu.
Piši mi nešto…

(slijede moji nevješti pokušaji da na finjaka zaključim to poglavlje sa obje strane pa da svatko krene svojim putem, i dobronamjerni savjet/primjedba da joj to baš i ne garantira neku perspektivu dalje u životu kojega se inače jako trudila da organizira, jer su joj dobre šanse da završi kao otjerana flundra s kakvim gadnim veneričnim boleštinama ili čak kao hrana lokalnom ribljem fondu…)

Zna Hemngway... pa je odlučio živit u Havani. :-) Izgorit ću, dobro si to skužio. Al ja ako u nečem ili nekoj ideji ne izgorim, ne osjećam da sam živa. Adrenalin junky štaš.

Stabilnost imam, a sigurnost (u Cro ili bilo di) je fatamorgana. Ja svoju stabilnost, odgovornost i kontrolu imam i previše, zato mi treba Kuba da me otkači od tih sranja.

Ja sam se tila nać s tobom, ali ti si jednom reka da bi sa mnom više od prijateljstva (a ja sam rekla da ja ne bi) pa da zato ne želiš izać sa mnom. Ja tu tvoju odluku poštujem i razumin pa nisam tila više predlagat. Pa tako ako i dalje isto osjećaš, pisat ćemo... Ako ne, amo na kafu. A ko je kakav i ko je kompatibilan ili ne... za jednu ili prvu kavu nije ni važno.

Ps. ja jesam avanturist iznutra, ali sam u kontaktu jako zatvorena i sramežljiva zapravo. I puno šutim, ne znam small talk, kao šta šrimjećuješ, al kad me takneš u temu, ne zaustavljam se. :-) Mnogima sam valjda i ja dosadna.

Privlačimo suprotne ljude. Ti i ja smo slični. Imaš depresivnu crtu, a i ja.


E tu je meni puko vodenjak. Ona bi od mene emocionalnu utjehu i metafizičke diskusije dok se drma sa crnčugama s kojima se jedva sporazumijeva o tome koliko je sati. Nou šit, dosta sam bio bolničar za nečije emotivne invalide a za nagradu dobivao golden shower pred svima - aj malo da okrenemo ploču…

Kakve sad sve to ima veze s našom ranijom prepiskom na ovoj temi (da pogrešno ne velim raspravom)?
Pa žena je inače diplomirala psihologiju, sociologiju, pedagogiju, kurcopalcologiju, i drži u HR radionice o psihološkoj samopomoći i savjetovališta za uvezane parove, lokalno je jako poznata po tim pitanjima, izguglao sam hrpu linkova na netu i jubitu gdje gostuje u radio-teve emisijama i soli pamet svima, na fejsu smo bili i frendovi al me otkantala nakon što sam joj pokazao da ne kuži temeljne postavke evolucijske psihologije (bilo je to prije tog našeg ovdje citiranog dijaloga)… aj nemoj me jebat Stič svojim seminarima iz psihologije koji su pisani pred 150 godina dok je histerija bila fiziološka boljka.

Ono što je Lastan napisao na jednoj drugoj temi, je nešto najtočnije što sam pročitao u nekoj od debata u ovakvim seksološkim temama: da se odluka donese na instinktivnom nivou, x sekundi prije nego što je racionalno procesuirana... i dodao bih da je razum tu samo da pruži oporavdanja i nađe put do zadovoljenja instinkta izbjegavajući društvene konflikte koliko može. I to je nenadjebiva teza u evolucijskoj psihologiji, koju pretpostavljam nisu niti spominjali na tvojim kolegijima iz psihologije pred xy godina kao što je potpuno nepoznata i toj Iskričarki koja još nema niti 45 godina a smatra se kompetentnom da educira ljude sa istim problemima s kojima se niti sama ne može nositi jer ih uopće ne vidi nego samo osjeća.

Tako da... niti malo me ne impresionira nečije formalno obrazovanje ako je manjkavo, zastarjelo ili ga dotični/na uopće ne zna točno interpretirati, pogotovo kad se danas lako može naći mnogo aktualnijih kredibilnih studija pisanih i laicima razumljivim rječnikom koje poništavaju ili nalaze manjkavim ono što je nekada davno kroz društvene šablone bilo smatrano ultimativnim zakonitostima.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

05 Nov 2018, 12:27

Donna Sole wrote:
03 Nov 2018, 06:17
Haram ko obično zamuti vodu pa u svoje korito. :cerek:
Moram priznati da me zabavi.
Cilj mi je nać objektivnu istinu, kao prvo. Zabava je bonus koji lako prihvaćam. :)
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

05 Nov 2018, 12:40

MmeTipfeler wrote:
02 Nov 2018, 20:52
Automatska, rekla bih. Nije reakcija na vanjski podražaj. No ne jebem se ni refleksno ni automatski. Eventualno na taj način zajebavam ljude. :cerek:
Ali kandidate biraš automatski, tj. instinktivno, kao i pri disanju.
Ako se ne slažeš, argumentiraj.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

05 Nov 2018, 12:43

Donna Sole wrote:
03 Nov 2018, 06:17
...
Madam je dobro rekla da kontracepcija negira žensku navodnu privlačnost prema alfama. Ako je to ostalo još iz pećine, ono iskonski, danas se baš i ne primjenjuje u praksi. Štono zbog stila života što zbog izostanka potreba za pomladcima.
Nou šit? Dakle, nakon jebanja ima kajanja? :cerek:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

05 Nov 2018, 12:45

MmeTipfeler wrote:
03 Nov 2018, 22:35
Ja prva. S time da teorija o alfa-mužjacima i ostalim slovima alfabeta zapravo ne drži vodu, čak ni u životinjskom svijetu, a kamoli u ljudskom društvu. No večeras mi se ne da o tome.
Rionini mujmani se valjaju od smijeha... :rofl:
what we've got here is failure to communicate
Post Reply