Tehnikalije foruma - tekuća pitanja

Vaši upiti i sugestije
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4993
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

Post 26 Jul 2018, 22:27

S tim mravinjakom po ekranu i trebaš crtati :kava:


what we've got here is failure to communicate
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 19300
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 737 times
Been thanked: 1356 times
Gender:

Post 26 Jul 2018, 23:07

Već sam to negdje bio objašnjavao, nije u tome stvar. Značenje ikonice pokraj imena autora posta na vrhu poznato je. ;)
Potpisi su za budale.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 6472
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 291 times
Been thanked: 304 times

Post 26 Jul 2018, 23:40

haram wrote:
26 Jul 2018, 19:29
Ah zoooo... ma nisam tu bubicu još do sada ni primjećivao... tnx, Adise.
Neću te pitati kako si dodao tu strelicu i jedinicu i zaokrug na slikicu :zubo:
Otvoriš Paint i...

Image

:ne zna:


Stitch wrote:
26 Jul 2018, 22:09
Hvala, Adise. Nije mi se dalo crtati. :D
Nema hvala, dođeš mi pivu! :rofl:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4993
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

Post 26 Jul 2018, 23:51

:lol:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 19300
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 737 times
Been thanked: 1356 times
Gender:

Post 26 Jul 2018, 23:59

Šabović Adis wrote:
26 Jul 2018, 23:40
Nema hvala, dođeš mi pivu! :rofl:
Pošteno. :D
Potpisi su za budale.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 6472
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 291 times
Been thanked: 304 times

Post 27 Jul 2018, 01:01

Stitch wrote:
26 Jul 2018, 23:59
Pošteno. :D
Al' klipaču! :mudri:
Piva nidokle me ne interesuje. :rofl:

:five:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Riona
Posts: 4163
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

Post 27 Jul 2018, 06:52

Šabović Adis wrote:
26 Jul 2018, 16:17
Image

Prvo odrediš željeni post (1), a onda kopiraš adresu i...etogac. :D
Sve je to lijepo, ali ja nemam adresu pod 2. A kad stistnem "željeni post" samo se otvori veća slika na ekranu. Tak da - ne. :ne zna:
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 6472
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 291 times
Been thanked: 304 times

Post 28 Jul 2018, 17:00

Riona wrote:
27 Jul 2018, 06:52
Sve je to lijepo, ali ja nemam adresu pod 2. A kad stistnem "željeni post" samo se otvori veća slika na ekranu. Tak da - ne. :ne zna:
Fakat, čudno mi to, skroz. :zubo:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 19300
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 737 times
Been thanked: 1356 times
Gender:

Post 28 Jul 2018, 17:21

Moraš negdje imati traku preglednika s adresom koju si posjetila. Pogledaj po menijima ako nije odmah na vrhu. :D
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 10064
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

Post 28 Jul 2018, 19:03

Riona wrote:
27 Jul 2018, 06:52
Sve je to lijepo, ali ja nemam adresu pod 2. A kad stistnem "željeni post" samo se otvori veća slika na ekranu. Tak da - ne. :ne zna:
Ako govorimo o mobitelu i Tapatalku, ne znam, ali inače imaš i opciju 'desni klik -> copy link location'.
User avatar
Riona
Posts: 4163
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

Post 28 Jul 2018, 19:34

MmeTipfeler wrote:
28 Jul 2018, 19:03
Ako govorimo o mobitelu i Tapatalku, ne znam, ali inače imaš i opciju 'desni klik -> copy link location'.
Pa... istina.
O tapatalku uopće neću, to je đavolji izum :E
Ne, potaknuta haramovom nedoumicom išla sam seljoberski, samo lijevom tipkom, šta ću komplicirat :facepalm:
Ništa, hvala. Nije da mi često treba, ali ipak. :)
User avatar
admin
Grand Master of the Jedi Order
Posts: 1932
Joined: 13 Oct 2016, 19:32
Been thanked: 34 times
Gender:

Post 01 Aug 2018, 23:42

Riona wrote:
28 Jul 2018, 19:34
O tapatalku uopće neću, to je đavolji izum :E
Pretumbat ću noćas tri ekstenzije. Počet ću oko jedan - pola dva pa dotad recite što imate. :raspa:

Tapatalk neću dirati, ne da mi se. :zubeki:
Stitch
User avatar
admin
Grand Master of the Jedi Order
Posts: 1932
Joined: 13 Oct 2016, 19:32
Been thanked: 34 times
Gender:

Post 02 Aug 2018, 01:45

admin wrote:
01 Aug 2018, 23:42
Pretumbat ću noćas tri ekstenzije.
Jedna mi ne radi što god napravio. :durica:
Stitch
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 10064
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

Post 02 Aug 2018, 08:43

A zato ja jutros nisam ulogirana. :p Vidjet ćemo što će dalje biti...
User avatar
admin
Grand Master of the Jedi Order
Posts: 1932
Joined: 13 Oct 2016, 19:32
Been thanked: 34 times
Gender:

Post 02 Aug 2018, 11:23

I mene to zanima. :D
Stitch
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 19300
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 737 times
Been thanked: 1356 times
Gender:

Post 02 Aug 2018, 11:43

Ili je to pogreška ili nova opcija - na temama se naslovi postova ne vide, ali to ne vrijedi za početnu stranicu. :rolleyes:

Dok ne smislim rješenje za naslovnicu, pokušajte se naviknuti na taj izgled, što da vam velim. :D
Potpisi su za budale.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4993
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

Post 15 Aug 2018, 21:07

Neznam jel tako i drugima, al sad kad pokušavam kliknuti Home (ovdje) ili se ulogirati direkt s Gugleta veli mi:

"Secure Connection Failed
An error occurred during a connection to trkeljanje.com. Cannot communicate securely with peer: no common encryption algorithm(s). (Error code: ssl_error_no_cypher_overlap)
itd..."

Uspio sam se ulogirati jedino preko klikanja izvjesne teme u tražilici. :ne zna:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 19300
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 737 times
Been thanked: 1356 times
Gender:

Post 16 Aug 2018, 09:22

Koji 'browser', koji OS, koji antivirus?

Firefox zbog raznih stvari zna ostavljati takve poruke, a kako nemam kristalnu kuglu, ne mogu ti navesti razlog.
Potpisi su za budale.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4993
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

Post 16 Aug 2018, 14:45

Stitch wrote:
16 Aug 2018, 09:22
Koji 'browser', koji OS, koji antivirus?

Firefox zbog raznih stvari zna ostavljati takve poruke, a kako nemam kristalnu kuglu, ne mogu ti navesti razlog.
Onaj na kompu s posla, neki Linux-Iceweasel, vrak će ga znat, do sada je radio normalno. Nemam pojma koji je antivirus, nemam administratorske ovlasti za sustav i ne snalazim se baš najbolje jer nigdje drugdje to nisam vidio.
Doma na sedmici sve radi normalno.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 10064
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

Post 16 Aug 2018, 17:00

Očito vam admin loše obavlja svoj posao. Inače ne biste s radnog mjesta mogli švrljati po forumu. :cerek:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 19300
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 737 times
Been thanked: 1356 times
Gender:

Post 16 Aug 2018, 17:59

haram wrote:
16 Aug 2018, 14:45
Onaj na kompu s posla, neki Linux-Iceweasel, vrak će ga znat, do sada je radio normalno. Nemam pojma koji je antivirus, nemam administratorske ovlasti za sustav i ne snalazim se baš najbolje jer nigdje drugdje to nisam vidio.
Doma na sedmici sve radi normalno.
Pretpostavljam da bi štošta trebalo ažurirati, od preglednika do operativnog sustava. Sumnjam da je problem u dozvolama, administrator ti je očito ostavio dovoljno korisničkih ovlasti.
MmeTipfeler wrote:
16 Aug 2018, 17:00
Očito vam admin loše obavlja svoj posao. Inače ne biste s radnog mjesta mogli švrljati po forumu. :cerek:
Slažem se. :D
Potpisi su za budale.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4993
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

Post 16 Aug 2018, 20:05

Stitch wrote:
16 Aug 2018, 17:59
Pretpostavljam da bi štošta trebalo ažurirati, od preglednika do operativnog sustava. Sumnjam da je problem u dozvolama, administrator ti je očito ostavio dovoljno korisničkih ovlasti.
Jep, sustav me stalno traži svakojaka ažuriranja, i noup, nemam praktično nikakvih korisničkih ovlasti osim da uštekam komp i budem onlajn.
MmeTipfeler wrote:
16 Aug 2018, 17:00
Očito vam admin loše obavlja svoj posao. Inače ne biste s radnog mjesta mogli švrljati po forumu. :cerek:
Moje radno mjesto je u segmentu gdje je informatički bog odavno rekao lakunoć. Ali zbog prirode mog posla to ne znači kresanje mog komfora, nego hendikep u obavljanju. Ali i tu vrijedi ona stara "drži vodu dok majstori ne odu", odnosno dok ne dođu major Failure i general Error, a onda će svi prat ruke i guzice sve do nas dolje koji vode nemamo. Već viđeno -da pretenciozno ne velim déjà vu.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 19300
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 737 times
Been thanked: 1356 times
Gender:

Post 16 Aug 2018, 21:40

haram wrote:
16 Aug 2018, 20:05
Jep, sustav me stalno traži svakojaka ažuriranja, i noup, nemam praktično nikakvih korisničkih ovlasti osim da uštekam komp i budem onlajn.
Pa da, to je tô - možeš na internet, smiješ posjećivati razne stranice, a ne samo onu firme, primati mejlove... O tome sam i govorio.

Pravi bi admin sve osim toga isključio. :rofl:
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 10064
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

Post 16 Aug 2018, 21:48

Stitch wrote:
16 Aug 2018, 21:40
Pravi bi admin sve osim toga isključio. :rofl:
Upravo tako. Možda im popuštaju u zamjenu za manju plaću. :cerek:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4993
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

Post 16 Aug 2018, 22:25

Mha. Problem ove države je preplaćivanje nestručnosti :kava:
what we've got here is failure to communicate
  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: ClaudeBot and 0 guests