Hajka na Index.hr

Koliko para, toliko muzike
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21422
Joined: 18 Sep 2011, 16:27
Been thanked: 2 times

Post 11 Feb 2014, 11:05

miky0 » wrote:
Jok. Ja i Euklid mozemo knjigu o ovoj nepravdi napisat, a to ustvari i radimo trkeljajuci po ovom forumu. I bivamo neshvaceni.




Pa di si Undi odlucila objasnjavat teze o pravdi i pravednosti? Njega da nacisti odvedu u ausvic, on bi trazio pozitivne strane tog cina.
pa kad vec oces, da.. mozda bih i gledao pozitivne strane toga, ko zna. stvar je u tome da mene ne bi odveli u ausvic. mislim da mogu rec da ne bi bilo jebene te zive sanse.
a s druge strane, mozda se danas dogadja neka slicna paradigmica, ponesto izmijenjena, prilagodjena, razvodnjena, razvijena, ali tu je negdje mozda, a nije bas da se moze lako preslikavajuci raspoznat...

osim toga, to o cemu govoris, ne znam bas kolko ima veze sa pravdom, a i ta pravda, nepravda.. sta je to? jel to osjecaj neki, sta li je? jel smo mi sigurni za sebe da smo pravedni i to po nasim vlastitim nekim kriterijima? :kokice:

a onda, kad se suocimo s nasim poimanjem pravde, pristajemo nekako na zakone, onoliko dokle nam odgovaraju, akjad ih zelimo mijenjat, onda se pozivamo opet na pravdu, ne na zakone.
a ti zakoni opet, nekom odgovaraju i kad nama ne odgovoraju i sta tu ima bilo koja vlast s tim kad on samo stiti te kojima ti zakoni odgovaraju, a mi uporno srljamo protiv neke vlasti koja je danas jedna, sutra druga.
najprije se treba razumjet sto se zeli od sebe, sebi, pa stoiga i drugima, tek onda mozemo razgovarat o vlasti, a i pravdi.. :kokice:

moramo bit svjesni da ovu vlast i neku drugu vlast stvaramo mi sami. ajd, manipulacije ukljucene, ali ipak, izbori su nasi.
pa ako su nasi, zasto se bojimo glasno rec koji su to nasi izbori, volja? koga se to bojimo? pa nije valjda da se vlasti bojimo, to se opravdanje moze prodavat i muljat nekom drugom, ne meni. :kokice:
sto se to mi, ustvari bojimo rec i kome? :kokice:


User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21422
Joined: 18 Sep 2011, 16:27
Been thanked: 2 times

Post 11 Feb 2014, 11:20

Whereabout » wrote:
Na ovaj način se možda i prvi put čuje. Motiv pravde i pravednosti koji je spomenut kao i motiv proizvoljnosti, ili vođe u raznim oblicima koji može odrediti ovo ili ono, je upravo ono što potkopava "uvođenje reda" i razlog je što nam se od te fraze diže kosa na glavi. Jer ne trpimo licemjerje, i onda prepoznamo da ovakav tekst opisuje stvarnost kakva jest.
meni se ne dize kosa na glavi radi toga. i iz vise razloga.. :D

ali da frustrira, da. ali koja to onda nas stvarnost ne frustrira, koji to realitet, ciji? americki, francuski.. sta, di?

sto to mi ustvari, zelimo zastitit, koji to sustav? kojem se to sustavu zelimo prilagoditi? i kako? kakav sustav zelimo stvoriti? i nije uopce, ali uopce nevazno.. kako?
mislim, amo onda otvoreno pricat. nije problem tu nikakvih vlasti. nije vlast pala s neba, do nje je nekako doslo, do te neke vlasti. stvarnost nije tu ili tamo neka vlast, stvarnost smo mi.
vlasti ce dolazit i odlazit, mi smo uvijek tu.. dok jesmo, tu smo. dok sebe ne promijenimo, nema nam pomoci, a sebe mijenjat ne zelimo.. :kokice:
Whereabout
Posts: 1154
Joined: 18 Sep 2011, 13:19

Post 11 Feb 2014, 15:16

..a unda » wrote: meni se ne dize kosa na glavi radi toga. i iz vise razloga.. :D

ali da frustrira, da. ali koja to onda nas stvarnost ne frustrira, koji to realitet, ciji? americki, francuski.. sta, di?

sto to mi ustvari, zelimo zastitit, koji to sustav? kojem se to sustavu zelimo prilagoditi? i kako? kakav sustav zelimo stvoriti? i nije uopce, ali uopce nevazno.. kako?
mislim, amo onda otvoreno pricat. nije problem tu nikakvih vlasti. nije vlast pala s neba, do nje je nekako doslo, do te neke vlasti. stvarnost nije tu ili tamo neka vlast, stvarnost smo mi.
vlasti ce dolazit i odlazit, mi smo uvijek tu.. dok jesmo, tu smo. dok sebe ne promijenimo, nema nam pomoci, a sebe mijenjat ne zelimo.. :kokice:
Ne znam da li trolaš ili što. :ne zna: U mojoj rečenici gore nije pisalo da mi se samo tako diže kosa na glavi od uvođenja reda, a i uvođenje reda je pod navodnicima (kao tek jedna od varijabli o kojima se priča). Dakle, ne diže se ni meni kosa od uvođenja reda, ako to ono doista jest. Diže mi se kosa na glavi od: višestrukih kriterija, stvarnog funkcioniranja provođenja zakona u praksi gdje stvari postaju proizvoljne, velikih propusta, ponekad i nelogičnosti, u tom istom funkcioniranju zbog ljudskih faktora ili raznih savezničkih pitanja. Odgovor na ovo nije da se tu radi o ljudima, a ljudi uvijek pomažu svojima ili onima koji ih ne kritiziraju. Nikog ne frustrira uvođenje reda (uglavnom) ako je ono jednako za sve, odnosno temeljeno na pravednim i logičnim principima.

Jesi li zbilja pročitao Maštrukov tekst? Ako jesi, tamo imaš dovoljno primjera iz prakse i dovoljno dodatnih varijabli uz "uvođenje reda" koje bi te trebale smetati ili intrigirati na nekoj razini. Ne može se sve svesti na to da je to politika i tu nema milosti. Mislim, ja ni ne tražim milost (ne traži izgleda ni Matija Babić), ja samo ne želim pravedničku shizofreniju oko sebe: ovaj može, ovaj ne može; ovaj mora jest, ovaj ne mora. :ne zna:

A ostalo da bude ontopic: mediji su tu da rade sa sustavom kakav je sad, neki će i propasti u tome. To je šteta koju ne možeš relativizirati općim formulama o nama koji ostajemo. Ili bi možda rekao da se Dežulović recimo uspješno pritajio iza svojih dvadesetak tisuća kuna i uspješno plovi u svakom sustavu, birajući bitke? Ako da, uputit ću te na nekoliko forumaša koji dijele tvoj svjetonazor i čije pisanje bi ti se svidjelo. Zapravo na jedan poveći mainstream obiteljski medij.
.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15125
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato
Been thanked: 1 time

Post 11 Feb 2014, 15:28

Dežulović je već neko vrijeme ''izvan hladovine'' i redovito pere po vladi.
Na undin užas, dodao bih, jer je unda govorio kako novinari poput Dežulovića nikad neće pisati protiv Milanovića.
Evo je i danas opleo, čak je malo optimističniji od mene i predviđa revolucionarni bunt i u ovim našim, tradicionalno pasivnim krajevima :usama:

BORIS DEŽULOVIĆ Koliko je, gospodine predsjedniče Vlade, u BiH gore nego u Hrvatskoj?

Stvari će - kako se to lijepo kaže - izmaknuti kontroli.

Naravno da će izmaknuti kontroli, što ste očekivali?

I lešinarski nagon “pasa revolucije” jednako je iz vašeg mandata kao i nemoćni gnjev obespravljenih, i za njega ste krivi i odgovorni kao i za očaj onih osiromašenih, nezaposlenih, prezaduženih i temeljito sjebanih s druge strane policijskog kordona. Ukratko, to je vrlo vaša revolucija, piše Boris Dežulović za Slobodnu Dalmaciju.

Koliko, dakle, sati pokazuje vaš “aktualni sat”? Na ovome je samo jedno pitanje: koliko je, gospodine predsjedniče Vlade, u Bosni i Hercegovini gore nego u Hrvatskoj?
'if you fall, i'll be there' (floor)
Whereabout
Posts: 1154
Joined: 18 Sep 2011, 13:19

Post 11 Feb 2014, 15:29

..a unda » wrote: pa kad vec oces, da.. mozda bih i gledao pozitivne strane toga, ko zna. stvar je u tome da mene ne bi odveli u ausvic. mislim da mogu rec da ne bi bilo jebene te zive sanse.
a s druge strane, mozda se danas dogadja neka slicna paradigmica, ponesto izmijenjena, prilagodjena, razvodnjena, razvijena, ali tu je negdje mozda, a nije bas da se moze lako preslikavajuci raspoznat...
Ovo. Pozitivne strane nacizma i Auschwitza? I drugih u Auschwitzu s obzirom da tebe ne bi odveli? I na koji način upravo tebe ne bi odveli? Samoubio bi se valjda. Koja slična paradigmica se događa danas i gdje si ti u njoj, kad već govoriš o sebi? Bez kokica. :crying:
.
visekratni klon
Posts: 7861
Joined: 14 Aug 2013, 11:45

Post 11 Feb 2014, 15:30

Ma ne razumiješ ti to, Euklide, to Dežulović provocira njih da budu bolji, sposobniji, žešći, to je između njih. :giggle: I unde. :giggle:
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15125
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato
Been thanked: 1 time

Post 11 Feb 2014, 15:34

visekratni klon » wrote:Ma ne razumiješ ti to, Euklide, to Dežulović provocira njih da budu bolji, sposobniji, žešći, to je između njih. :giggle: I unde. :giggle:
Aaa, tako znači... ljukav je taj Dežulović, ko ljisica....
'if you fall, i'll be there' (floor)
Whereabout
Posts: 1154
Joined: 18 Sep 2011, 13:19

Post 11 Feb 2014, 16:02

Euklid » wrote:Dežulović je već neko vrijeme ''izvan hladovine'' i redovito pere po vladi.
Na undin užas, dodao bih, jer je unda govorio kako novinari poput Dežulovića nikad neće pisati protiv Milanovića.
Evo je i danas opleo, čak je malo optimističniji od mene i predviđa revolucionarni bunt i ovim našim, tradicionalno pasivnim krajevima :usama:
Iako ja mogu u načelu cijeniti napore da se stvari tako književničko-kolumnistički ispripovijedaju, da ljudima zatitra živac ili savjest, i vizualizacija, mislim da Dežulović nije ni pretjerano kritičan niti je ovaj njegov doprinos neki medijski bitan glas. Iskreno, više me zanima kakav će aktualni gnoj iskopati na Indexu nego ovo naklapanje iz lagodne pozicije bivanja na platnoj listi EPH. :kava:
.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15125
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato
Been thanked: 1 time

Post 11 Feb 2014, 16:11

Whereabout » wrote:
Iako ja mogu u načelu cijeniti napore da se stvari tako književničko-kolumnistički ispripovijedaju, da ljudima zatitra živac ili savjest, i vizualizacija, mislim da Dežulović nije ni pretjerano kritičan niti je ovaj njegov doprinos neki medijski bitan glas. Iskreno, više me zanima kakav će aktualni gnoj iskopati na Indexu nego ovo naklapanje iz lagodne pozicije bivanja na platnoj listi EPH. :kava:
7
Ali je indikativno kad čak i on pljucka po ovoj nesposobnoj vladi.

Naravno da Index obavlja onaj rudarski dio posla...
'if you fall, i'll be there' (floor)
Whereabout
Posts: 1154
Joined: 18 Sep 2011, 13:19

Post 11 Feb 2014, 17:55

Euklid » wrote:7
Ali je indikativno kad čak i on pljucka po ovoj nesposobnoj vladi.

Naravno da Index obavlja onaj rudarski dio posla...
A po čemu će? Milanović je laka meta. Igranje na emocije (i glad) raje je jednostavno. Nikad lakši posao, što naravno ne znači da on nema određeno umijeće u tome kako će neke stvari napisati. Ali ja sam već godinama nezadovoljna stanjem kolumnizma i reciklažom ideja, i ponekad mi je zbilja paradoksalno (a zadnjih nekoliko godina, s obzirom na stanje u medijima, posebno), da netko (i dalje lagodnu) egzistenciju gradi na tjednom piskaranju ispod radara na neki način i čitateljstva i kritike jer se te kolumne relativno slabo čitaju, za Globus sam nekoliko puta morala provjeravati izlazi li još uopće, a Jutarnji neopisivo svaštari. A ja sam nekad bila redoviti kupac dok nisam postala osiromašeni, ironično, kulturni djelatnik. Ironično i dalje - u toj mješavini Dežulović plasira svoje revolucionarne pravedničke književničke manifeste, fikcionalne akrobacije? Ne znam što je to, život na vrhu undinog sustava, život u zaštićenom svijetu, život na staroj slavi, što? Mislim, nije da ne znam još ljudi koje kriza nije dotakla (osim ako koji honorar zakasni), ali neka prestanu srati. Ili ona Jasmila Žbanić, lako je tako pričati. Neprihvatljivo mi je da su teme osiromašenja i potpunog pada bitnih struktura društva postale nečija valuta za baratanje, jer i to se sad događa, i da netko ekšli (izdašno) zaradi da napiše tekst poput tog Dežulovićevog.

Primam na uvid drugačija shvaćanja današnjeg kolumnizma, u kontekstu gdje se objavljuje i koliko se plaća, ako ih ima.
.
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21422
Joined: 18 Sep 2011, 16:27
Been thanked: 2 times

Post 11 Feb 2014, 18:36

Whereabout » wrote:
Ne znam da li trolaš ili što. :ne zna: U mojoj rečenici gore nije pisalo da mi se samo tako diže kosa na glavi od uvođenja reda, a i uvođenje reda je pod navodnicima (kao tek jedna od varijabli o kojima se priča). Dakle, ne diže se ni meni kosa od uvođenja reda, ako to ono doista jest. Diže mi se kosa na glavi od: višestrukih kriterija, stvarnog funkcioniranja provođenja zakona u praksi gdje stvari postaju proizvoljne, velikih propusta, ponekad i nelogičnosti, u tom istom funkcioniranju zbog ljudskih faktora ili raznih savezničkih pitanja. Odgovor na ovo nije da se tu radi o ljudima, a ljudi uvijek pomažu svojima ili onima koji ih ne kritiziraju. Nikog ne frustrira uvođenje reda (uglavnom) ako je ono jednako za sve, odnosno temeljeno na pravednim i logičnim principima.

Jesi li zbilja pročitao Maštrukov tekst? Ako jesi, tamo imaš dovoljno primjera iz prakse i dovoljno dodatnih varijabli uz "uvođenje reda" koje bi te trebale smetati ili intrigirati na nekoj razini. Ne može se sve svesti na to da je to politika i tu nema milosti. Mislim, ja ni ne tražim milost (ne traži izgleda ni Matija Babić), ja samo ne želim pravedničku shizofreniju oko sebe: ovaj može, ovaj ne može; ovaj mora jest, ovaj ne mora. :ne zna:

A ostalo da bude ontopic: mediji su tu da rade sa sustavom kakav je sad, neki će i propasti u tome. To je šteta koju ne možeš relativizirati općim formulama o nama koji ostajemo. Ili bi možda rekao da se Dežulović recimo uspješno pritajio iza svojih dvadesetak tisuća kuna i uspješno plovi u svakom sustavu, birajući bitke? Ako da, uputit ću te na nekoliko forumaša koji dijele tvoj svjetonazor i čije pisanje bi ti se svidjelo. Zapravo na jedan poveći mainstream obiteljski medij.
ne znam jel trolam? jel ti trolas? :D
zasto se sve ono sto nije nekako samopodrazumijevajuce, trolanje? :D

opet moram ponovit.. niciji zivot, imovina i sloboda nije siguran dok.. recimo, vlada zasjeda. vlada je zakonodavac, jel tako..

dobro, nisi ti rekla nista slicno, nije mastruko, ja sam anarhist, ja.. vi ste, ok, midl ov d roud pravednicarski gradjani.. nit luk jeli, nit luk mirisali. drugi su krivi, drugi.. tj, jos bolje, ja sam kriv, ja.. :D

a gdje si bila prije, ne znam.. dvajst godina? figurativno pitam. te retoricki. jel onda bilo te neke..blago receno, nekonzistentnosti u kriterijima i logici?
jel bilo prije sedam, osam godina?
pa ti je sad mastruko morao otvorit cakru da vidis gdje se nalazis? sta ce meni dovoljnih i nedovoljnih primjera mastrukovih, imam ih ja i sam, ali nisam ih otkrio jucer. i to iznenadjeno wtf otkrio,kao..nisam pooojma imao.
uostalom, od cega taj mastruko uopce zivi.. od cega je zivio zadnjih dvajst godina? o kome on uopce prica? o vlastima nekim? o pravdi? o kriterijima?

i gdje to, pitam, ne vlada ta histerija ili shizoidnost reda u stilu..ovaj moze, ovaj ne moze? u kojoj mjeri? jel danas bolje ili gore nego prije sedam osam, deset, dvajst godina? molim lijepo, jel danas gore ili bolje? da ili ne?
e, kad to uspijemo docukat nekako, onda mozemo dalje pitat..jel nama onda bilo bolje/gore prije ili sad? jel nam bilo bolje za vrijeme npr famoznog sanadera, jer prije sanadera nije nista ocito ni postojalo ili sad?
jel mi zelimo da nam opet bude bolje, ako nam je bilo bolje, pa taman nam se sanader vratio ili nesto slicno barem?

jel mi pricamo o redu ili pravilima igre? ono, kako je delanda to napisao da je ta neka klasa nearistokratska htjela posto poto da se znaju pravila kako bi se mogla onda uspinjati po drustvenoj ljestvici i postat elita, jako me to podsjeca na taj neki gradjanski (borgeze) red koji se mozda prizeljkuje i pitam se jel to ono sto ja hocu, sto mi hocemo?

ne znam ja sto babic trazi, ne vjerujem vise nikome. zar on nije htio da kriteriji prema njemu budu isti kao i prema drugima?
da je to zadovoljeno, bil po njemu ovaj sustav bio bolji ili bi on onda jos zesce pokusao sam sebe ugrist za guzicu?

puno je tu meni pitanja, a najmanji problem su mi neke vlasti, bilo koje, a narocito ove. ovu vlast ne treba ni zbacivat, dovoljno je da je samo lijepo zamolimo ili eventulano nekako uvrijedimo, pa da ona uvrijedjeno ode.
pitam, se, nadalje, jel uopce ova vlas dosla na vlast, znajuci d aje to jedina koju mozemo zbacit?
po meni je vec velika istina da je covjek mozda nepredvidljiv, ali da su ljudi sasvim lako predvidljivi.
sto smo mi mislili na zadnjim ili pred zadnje izbore? imali smo eskapizam sanadera, klasicnu formu gdje dvajst ljudi malo glasnijih mogu napravit prijevremene izbore, do kojih, naravno te logicno ocito, nije doslo i znanje..valjda znanje, svijest o situaciji u kojoj se nalazimo i sto nas ocekuje i da bilo koja vlast koja dodje ce imat ruke pune govana, a mi cemo stat po strani i navijat, to se nas nece ticati? :kokice:

amo zaista bit malo iskreni priznat kad nam je bilo biolje, kad gore i zasto.. zasto?
sto to mi zelimo, sto smo to mi zeljeli? da nam neka nova vlast krene u tu neku pravdu, red, pravila ujednacajenija, jedna socijaldemokratska vlast, koalicijska i od te socijaldemokracije koja je u svojoj srzi, programu i biti potpuno podredjena kapitalizmu, zelimo da shvati ono sto smo se mi bojali rec, mumljali smo u nekim soc prefiksima, ufajuci se nekako da ce nova vlast shvatiti poruku koju smo se sami bojali izreci i ostvariti ono sto smo mi samozatajno i sramezljivo prizeljkivali, ne zeleci se nikom zamjeravat, nego cemo, eto, to prebaciti na vlast, tome ona i sluzi da se zamjerava drugima umjesto nas?

dezulovic je pametan covjek. ne jednom se glasno zapitao.. ma za koga? ali, da, ako hoces, onako igre radi, simulacije radi, mogu pitat nesto oko tih dvajst iljada kuna i vjerodostojnosti onog sto pise. uostalom, i neka kolumna mu se radno zvala.. ugovor s vragom. :kokice:

meni nije pootrebno vidjet sve ono sto ne valja, ukazivat mi je dosadilo, ali sto dalje, kako dalje? burzujskim..da, zelim rec tu rijec jer se nepravedno zaboravila, burzujskim midl ov d roudom?
ili, osim tih nekih prepoznavanja na dnevnoj bazi i takvih zadovoljavanja ili motivacije za prezivljavanje na svakodnevnoj bazi, tj od danas do sutra, kako meni i babic i pavic i mastruko i ova vlast i ona vlast, meni pomazu, hoce pomoc, hoce zastitit neke moje interese, promovirat ih, uljepsat ili poboljsat meni zivot.. jel oni meni oce pomoc ili sebi?

mislim, dajmo jednom, budimo iskreni barem prema sebi.. lako cemo mi za vlasti, nisu vlasti s neba pale, niti ce svaka za sebe trajat dovijeka. vlasti ce se mijenjat.. ono sto je teze jest sebe promijenit, sebi priznat neke stvari.. :kokice:
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21422
Joined: 18 Sep 2011, 16:27
Been thanked: 2 times

Post 11 Feb 2014, 18:46

Euklid » wrote:Dežulović je već neko vrijeme ''izvan hladovine'' i redovito pere po vladi.
Na undin užas, dodao bih, jer je unda govorio kako novinari poput Dežulovića nikad neće pisati protiv Milanovića.
Evo je i danas opleo, čak je malo optimističniji od mene i predviđa revolucionarni bunt i u ovim našim, tradicionalno pasivnim krajevima :usama:

BORIS DEŽULOVIĆ Koliko je, gospodine predsjedniče Vlade, u BiH gore nego u Hrvatskoj?

Stvari će - kako se to lijepo kaže - izmaknuti kontroli.

Naravno da će izmaknuti kontroli, što ste očekivali?

I lešinarski nagon “pasa revolucije” jednako je iz vašeg mandata kao i nemoćni gnjev obespravljenih, i za njega ste krivi i odgovorni kao i za očaj onih osiromašenih, nezaposlenih, prezaduženih i temeljito sjebanih s druge strane policijskog kordona. Ukratko, to je vrlo vaša revolucija, piše Boris Dežulović za Slobodnu Dalmaciju.

Koliko, dakle, sati pokazuje vaš “aktualni sat”? Na ovome je samo jedno pitanje: koliko je, gospodine predsjedniče Vlade, u Bosni i Hercegovini gore nego u Hrvatskoj?
zasto na moj uzas? :kokice:

nisam se ja za milanovica ozenio. na neciji drugi uzas dezulovic dok pise gdje pise, nece u sveti rat protiv pavica, a nije da ne bi trebao..ono, nacelno, ako je whereabout htjela nesto slicno rec. :kokice:

ono sto je meni veselo i sto sa iskrenom znatizeljom gledam jest.. ako ova vlada sad ode, koja ce je zamijenit i sta ce ona radit?
..ali zaista ce me to zabavljat. :kokice:
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21422
Joined: 18 Sep 2011, 16:27
Been thanked: 2 times

Post 11 Feb 2014, 18:47

Euklid » wrote:7
Ali je indikativno kad čak i on pljucka po ovoj nesposobnoj vladi.

Naravno da Index obavlja onaj rudarski dio posla...
..kojeg posla? ..cijeg? :giggle:
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15125
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato
Been thanked: 1 time

Post 11 Feb 2014, 18:54

..a unda » wrote:
zasto na moj uzas? :kokice:

nisam se ja za milanovica ozenio. na neciji drugi uzas dezulovic dok pise gdje pise, nece u sveti rat protiv pavica, a nije da ne bi trebao..ono, nacelno, ako je whereabout htjela nesto slicno rec. :kokice:
pa zato jer si, ne tako davno, govorio da se novinari poput Dežulovića neće okrenut protiv ove vlasti... :ne zna:

..a unda » wrote: ono sto je meni veselo i sto sa iskrenom znatizeljom gledam jest.. ako ova vlada sad ode, koja ce je zamijenit i sta ce ona radit?
..ali zaista ce me to zabavljat. :kokice:
eto, vidiš, a mene to žalosti
jer doći će oni koji su 10 puta gori

a nije trebalo tako biti
samo da su ovi sada htjeli raditi u interesu građana a ne u interesu svoje političke klijentele... :tuzni:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Beau
Posts: 7271
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

Post 11 Feb 2014, 18:58

Opa deset puta gori :kokice:

Malo se povlacimo? :kava:
Skuzili smo da smo se zajebali?!

:mad:
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15125
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato
Been thanked: 1 time

Post 11 Feb 2014, 19:01

Beau » wrote:Opa deset puta gori :kokice:

Malo se povlacimo? :kava:
Skuzili smo da smo se zajebali?!

:mad:
Oli ja mjesecima ne tupim da je Kalamarko sljedeći nam premijer

jer su zajebali Zoka&co.? :misli:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21422
Joined: 18 Sep 2011, 16:27
Been thanked: 2 times

Post 11 Feb 2014, 19:02

Whereabout » wrote:
Ovo. Pozitivne strane nacizma i Auschwitza? I drugih u Auschwitzu s obzirom da tebe ne bi odveli? I na koji način upravo tebe ne bi odveli? Samoubio bi se valjda. Koja slična paradigmica se događa danas i gdje si ti u njoj, kad već govoriš o sebi? Bez kokica. :crying:
pa pozitivne.. nekako ne ni pozitivne ni negativne. ono sto mi je gore jest automatizam zgrazanja, matrica sa matricnim razumijevanjem.
..a mozda pristajemo na isto to, ali da nije bas tako intezivno, neka se malo razvodni barem, neka se da neka nova formica. :kokice:

pa ne bi me odveli. mislim da ne bi, mozda u nekom prvom pocetku dok se jos nesto nije znalo ili se nadalo. kad je ta industrija vec dobro krenula, postujuci ondasnja vremena, pamet i ljude usprkos tome sto onda nije bilo interneta i mobitela, nitko mi ne moze rec da se nije znalo o cemu se radi.
s takvim znanjem, s takvim informacijama, spoznajom mozda, imao bih izbor. samoubojstvo mozda jest jedan od izbora, ali i tu postoje finese kako ga napravit. negdje, kadgdje i gdjekad se te finese nazivaju borbom, otporom, takvom nekom vrstom (re)akcije.
mislim, ako nemas vise sta izgubit, sta mozes dobit? : bob rok: :zubo: tj, ako ne ti, neko drugi barem? tako se to radi. barem se tako to nekad radilo.
slicna paradgmica, kazem, mozda je i danas prisutna, ali je tesko prepoznatljiva. mozda se i danas radi o tome kao nekad.. ma nece valjda, ma nije valjda da se o tome radi..
..a sustav nemilosrdno radi svoje, tj nije bas da ce se intezivno raditi stofovi od ljudske kose, ali mozda je covjek sirovina i iskoristljiv u nesto sirem obliku, pa malo uz neki marketing, uz neku privolu, ucjenu, sami odaberemo taj nas neki postausvic, nitko nas doslovno ne tjera puskom, nego sami mi nekako krenemo tim putevima i tako jos i dodatne ustede omogucavamo.
lijepa rijec i zeljezna vrata otvara. narocito ako smo uvjereni, marketinski uvjereni u nesumnjivu ispravnost nasih izbora, akad dodje do odgovornosti, onda nam je za slobodu vec prekasno i neko drugi mora bit kriv. ono, mora.. :D
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15125
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato
Been thanked: 1 time

Post 11 Feb 2014, 19:04

Mislim da sam već dosta puta pisao kako smo se sami neokolonijalizirali.

Da, mogla bi se povuć paralela s odlaskum u Aušvic...
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10946
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

Post 11 Feb 2014, 19:05

Ljudi, cemu panika? Euklide, kradeze 10 puta gori od ovih? Koja je to mjerna jedinica? Bio bi da imaju sto krast, no nemaju, barem ne u mjeri proslih vremena. Tako da mene boli kurac bio kradeze ili kukulele na vlasti, NIKAKVA RAZLIKA. Bas me boli kurac, a narod koji ih je instalirao, nek crkne od gladi.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15125
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato
Been thanked: 1 time

Post 11 Feb 2014, 19:07

miky0 » wrote:Ljudi, cemu panika? Euklide, kradeze 10 puta gori od ovih? Koja je to mjerna jedinica? Bio bi da imaju sto krast, no nemaju, barem ne u mjeri proslih vremena. Tako da mene boli kurac bio kradeze ili kukulele na vlasti, NIKAKVA RAZLIKA. Bas me boli kurac, a narod koji ih je instalirao, nek crkne od gladi.
Gori, gori... moj miky.
Kradeze osim što, kako mu ime kaže - krade, još je i ideološki te svjetonazorski destruktivan, nakaradan i poguban za ovaj napaćeni narod...

A Zoka će ih instalirati lakoćom koja zapanjuje iako su prije samo 2 godine bili politički eutanazirani.

Na neki način, Zoka je čudotvorac, skoro ko Jezuš...
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10946
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

Post 11 Feb 2014, 19:14

Euklid » wrote:
Gori, gori... moj miky.
Kradeze osim što, kako mu ime kaže - krade, još je i ideološki te svjetonazorski destruktivan, nakaradan i poguban za ovaj napaćeni narod...

A Zoka će ih instalirati lakoćom koja zapanjuje iako su prije samo 2 godine bili politički eutanazirani.

Na neki način, Zoka je čudotvorac, skoro ko Jezuš...
Ma ne jebem ja ideoloske razlike, jer kad pogledam na broj nezaposleni/zaposleni uvidjam da 10rorostruka razlika nije realna ni u cijoj koristi. Li-la organizacije. A nakon njih slijedi pustos. U cemu je to homosexualcu bolje s ovima u odnosu na kradeze? Gladan je i kod ovih i kod onih.
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21422
Joined: 18 Sep 2011, 16:27
Been thanked: 2 times

Post 11 Feb 2014, 19:30

Euklid » wrote:
pa zato jer si, ne tako davno, govorio da se novinari poput Dežulovića neće okrenut protiv ove vlasti... :ne zna:




eto, vidiš, a mene to žalosti
jer doći će oni koji su 10 puta gori

a nije trebalo tako biti
samo da su ovi sada htjeli raditi u interesu građana a ne u interesu svoje političke klijentele... :tuzni:
pa dobro, rekao sam, pa sta.. nije sad bitnoi zasto i kao, rekao sam, ali sta to znaci, da si ti u pravu, da su ti novinari u pravu? i sta to znaci, kako ce to ista promijenit kao si ti u pravu ili ja ili ko zna ko?

sta nije tako trebalo biot? nego kako je trebalo bit? mislim, sori, retoricki ptam i opcenito..ma ko si ti da znas kako je trebalo bit? i jel stvarno mislis da bi to kako je trebalo bhit po tebi, bolje?
mislim, za koga bolje? jel za menje bolje? za tebe? nemojh mi samo narod spominjat, ti si glasao tza ovuz vlast ti ces i glasat mozda protiv nje i uporno tvrdis da znas sto hoces i da nisi manipuliran, a ustvari, jebtese, vlasti su tu da dolaze i odlaze, pa idemo se malo igrat nekog revolta, aposlije znamo d ace bit jos gore, kao sto smo i prije proslih izbora znali.,.ali znali smo, to sto je neko ocekivao to je na vrbi svirala.. znali smo da ce bit ovako nekako.

pitam se, jesmo li je upravo zato birali, ovu vlast, znajuci da je mozemo lako skinut, tj da je velika, ogromna vjerojatnost da ode.
mislim, meni je to smijesno, a bit tuzan radi svoje volje, to je vec neuroza.. ono, znas da je dva plus dva cetiri, ali si zbog toga jako tuzan. :D
a radi se samo o zabavi.. imas osjecaj da nesto mos mijenjat i onda mijenjas ono sto je lakse, naravno.
i to bi, cak, tako trebalo i shvatit, kao igru, ko jebe vlast, sad je tu, sad nije, ali bilo koja.. bilo koja.
cemu sve te ozbiljne face, te mastruko ili babic analize, kao da nam se armagedon primice.. tj i primice se, ali ne nikakvom narodu fiktivnom od kojeg se ocekuje da reagira onako, da reagira, nije bitno zasto i kako, to mu je posao, pa žce se malo smirit, pa ce opet reagirat i tako to ide.. osobno, mnogima od nas se taj fatum primice, ne nikakvom jebenom narodu, tek kad se te granice izmedju osobnog i opceg nekako umanje, tek kad bude dovoljna kolicina onih koji jednostavno vise ne mogu zivjet iz dana u dan, tek ce se onda nesto moc, recimo, sustinskije promijenit, ne nikakvim nacelnim simpatiziranjem, deklarativnim podrzavanjem..
..a to doga kod nas jos nije doslo. ne znam zasto i kako i jel usprkos, ali nije doslo. :kokice:

ova vlada moze otic, ali malo se toga moze promijenit, ako se i promijeni, bit ce to opet na jednu dobru stvar, pet losih. jednostavno, za drugo nismo sposobni. nismo, jebiga.. :kokice:

aj ti jos malo budi unaprijed tuzan jer znas kako ce bit, ucestvovao si u tome i ucestvovat ces, ali odgovornost ce valjda imat drugi, a to promijenit ne mozes. a mozda i neces, ko zna.. :kokice: :D
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21422
Joined: 18 Sep 2011, 16:27
Been thanked: 2 times

Post 11 Feb 2014, 19:35

Beau » wrote:Opa deset puta gori :kokice:

Malo se povlacimo? :kava:
Skuzili smo da smo se zajebali?!

:mad:
bolje deset puta gore, nego deset puta bolje, ako nije onako kako mi zelimo da bude. :D

takva nam je sudbina, a bit ce i gore.

..i onda se tome neces smijat? nego sta ces radit, plakat, sta.. kose cupat? :D
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15125
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato
Been thanked: 1 time

Post 11 Feb 2014, 20:01

miky0 wrote:
Ma ne jebem ja ideoloske razlike, jer kad pogledam na broj nezaposleni/zaposleni uvidjam da 10rorostruka razlika nije realna ni u cijoj koristi. Li-la organizacije. A nakon njih slijedi pustos. U cemu je to homosexualcu bolje s ovima u odnosu na kradeze? Gladan je i kod ovih i kod onih.
Bolje bit gladan nego bit gladan i dobit batine... :kava:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21422
Joined: 18 Sep 2011, 16:27
Been thanked: 2 times

Post 11 Feb 2014, 20:02

Euklid » wrote:
Gori, gori... moj miky.
Kradeze osim što, kako mu ime kaže - krade, još je i ideološki te svjetonazorski destruktivan, nakaradan i poguban za ovaj napaćeni narod...

A Zoka će ih instalirati lakoćom koja zapanjuje iako su prije samo 2 godine bili politički eutanazirani.

Na neki način, Zoka je čudotvorac, skoro ko Jezuš...
ma nece zoka. shvati da nece zoka. mislim, zaludu ti je, mos ti sad plest teorije i ovo i ono, nece zoka, kakav je da je, nikakav ni hadeze ni neku drugu vlast instalirat. njemu to jednostavno nije u interesu. ono, po nekim definicijama nije.

ti ces instalirat, tj ma ti si je vec instalirao. jel tebi to jasno po ovom sto pises ili nije?
mislim, kako mozes nekog drugog okrivljavat za svoje rijeci ili sutra mozda.. postupke?
pa jesmo li do toga dosli?

amo bit malo fer i realni. ti si, recimo, birao ovu vlast po svom nekom, ne znam, nahodjenju, simpatijama, kriterijima, obavijestenosti i nisi zadovoljan. ocekivao si drugo nesto. zasto si to ocekivao, otkud, kako, sta.. to sad nije bitno.
ti si vjerojatno usporedio nekako, analizirao sto je ova vlada napravila, sto nije, jel ti nanijela neku stetu, umanjila kvalitet zivota i zelis da ode, zelis sto prije bolje zivjet, pa nek dodje na vlast i crni java, nece ni taj stalno jahat, ali barem dok se malo ne oporavis.
uopce te ne zanima sto je bilo prije ove vlasti, jel to nekako povezano jel su isti il nisu, ali cinjenica je da je prijasnja vlast za tebe bila bolja..ovako ili onako, ali kad se sve skupa sabere i oduzme, za tebe je bila bolja i iako to ne zelis, vjerojatno ce ona nekako, u nekom vidu i sa svojim nekim suinteresentima, saveznicima i slicnomisljenicima, opet doc na vlast i po logici stvari tebi bi onda trebalo pocet ic na bolje, makar si zbog toga jako tuzan. jer, sve je bolje osim ovog i ovih koji su odgovorni za sve, tj za sve lose, anista dobrog i nisu napravili, sta su oni to dobrog napravili ako je meni gore, a ako su i nesto, nekako slucajno dobro napravili, to ce i onako doc na vidjelo, plodovi ce se ubrat tek za iduce vlasti i to je jos jedan znacajan argument da sljedeca vlast dodje sto prije i to nazalost, hadeze & co.
zivot je tako tezak i slozen, a mi ga samo zelimo pojednostavnit pomocu nas. zaista, tek sad razumijes duboku dilemu svetog petra kad se pijevci oglasise.. :D

aj, euklide, zajebajas nas svih i to na veliko.. :D
  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: ClaudeBot and 2 guests