Hajka na Index.hr

Koliko para, toliko muzike
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15125
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato
Been thanked: 1 time

Post 05 Feb 2014, 10:17

Pa eto, kad vec pricas o cudnovatim sudskim odlukama, da ne kazem kljunasima,
cudnovato je i to kako je Severina postala vlasnicom Indexa zato jer je ovaj prenio vijest i slicicu da negdje na internetsima postoji njezin pornic... :misli:

I sad si ja nesto mislim kako bi Linic mogao uciniti isto pa da se prekinu ti napadi na njega.
Lijepo snimi pornic, propusti ga na web, uvali informaciju indexovcima, ovi bi objerucke zagrizli, a unda tuzi Severinu i Index i nakon presude postane vlasnik Indexa i pecata ili sta vec... :misli:

A zatim pornic snimi Matija Babic...


'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15125
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato
Been thanked: 1 time

Post 05 Feb 2014, 10:19

Gledam sad ovaj svoj prethodni upis i mislim si pa nije to toliko ni glupo.
Barem bismo razvili porno industriju.
Kad nam vec ove druge industrije propadaju... :misli:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10946
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

Post 05 Feb 2014, 10:59

..a unda » wrote: pa ne znam bas da je porezni sistem lose skrojen, ali da fali tu neceg, a da neceg ima viska, to jest, jest..po meni barem.

drugo, sta sad poduzetnici? a di je raja koja nije poduzetnicka? oni koji rade samo za placu?
aj ti meni sad iskreno nepriznaj kao poduzetnik, ono, medju nama, jel si ti ikad napravio nesto, ono, kako se kaze, na crno?
ono, malo jel, koji put, al se sve mora provest kroz knjize, izdat racun.. pa nece valjda drzava radi toga propast? ili provuc nesto pod trosak, ono..jebiga, jest neki trosak, sve je trosak, sve je to za biznis, sta sad ne bi, ne znam, marenda jos jedan put bez poreza.. :D

ne mos bas uvest zakonsku odgovornost za politicare, jer je to nekako u suprotnosti sa samim smislom politike.
tj te naime, jest ima neki trend da se ta politicka odgovornost nekako svede ili dokaze na zakonsku neku odgovoronost, na ono sto je regulirano van politicke odgovornosti, pa da onda politicari odgovaraju na takav nacin za svoje neke postupke, ali to je isto politika, to isto spada vise u politiku nego u pravo i zakone neke. budimo iskreni.
zato onda ne bi rekao da se i suci kazne za neke, jel, krive ili pogresne odluke? slicno je to kao is a politicarima.
a kad si ti cuo da je neki sudac osudio nekog sudca radi neke presude? a presuda je ono.. pusti sad pravo, zakone.. gledas i ne vjerujes ko koga jebe, svima je sve ocito, ali svima, jedino tom nekom sucu je nesto drugo ocito, pa diskrecijsko pravo, pa tumacenje, pa ovo pa ono.. a sve opet u okviru, naravno, zakona.
i ne mos mu nista. nista.

politicka odgovornost zna bit mozda gora od one neke zakonske. tj politika stvara zakone, ne zakoni politiku i citava ta igra je oko toga da se stvori iluzija da se protiv neke politike moras zakonski borit, a ne politicki, a politicka borba je dosta ono nekako, siroka, jel i naravno, kako sam rekao da je politika nad zakonom, onda i ta borba protiv te politike po definiciji treba bit nad zakonom.. e, ali to nije po zakonu i onda te politika moze zakonski kacit i vrsit svoju represiju, silu, volju, etc.
kuzis ti tu kvaku 22? :D

zato nisu tu problem politicari, osobe, koje su danas jedne, sutra druge. sutra ces mozda na tom mjestu bit ti.. evo, vidim da prizeljkujes te neke politicke funkcije, sutra mozda..mislim, sanse su ono negativne skoro, ali eto, mozda cu bit i ja i nece tu bit neke velike razlike od ponasanja ovih koji su sada na vlasti, koji su bili, koji ce bit..
to je inercija sustava, sustava u mnozini i lokalnije i sire i sustav, pristajanje na taj i takav sustav generira svo zlo.
sve dok se mi prema sebi ne budemo ponasali onako kao ocekujemo od drugih, nema tu pomoci.
dakle, nema uopce pomoci.. nema rjesenja nego plivat i sta ufatis, danas ces ti zajebat nekog, sutra neko tebe i sik tranzit glorija mundi.. :D :D
Jesam li kad prodao nesto na crno? Jesam, naravno. Zasto? Zato jer x kolicina kosta kupca y cijene, u to ide cijena materijala+rad, a s racunom ide za 60% cijena gore, da se uhrane drzavni uhljedbenici. Dakle, kupac od mene ono za sto je meni potrebno npr. 100 kn, on placa meni 160 kn, ja placam drzavi tih 60 kn, a od svojih 100 kn placam, doprinose, parafiskalne namete, rezije, amortizaciju strojeva i na koncu porez na dobit. Zasto kupac od mene zeli kupit na crno? Zato jer umjesto da da onih 60 kn preko mene da drzavi, kupi za tu razliku moju robu, prodaje na crno krajnjem kupcu, a sve u svrhu pracenja rezija koje on ima u svom poslovanju, hranjenje drzavnih uhljeba, hranjenje lokalnih uhljeba, placanje svih rezijskih troskova, i na koncu porez na dobit, ako sto ostane, a naravno, ne bi ostalo nista, vec bi mi/nam falilo.
Sto se dogodi s novcima kad prodam na crno? S tom dobiti zatvorim racun na bilo. Tako funkcionira gospodarstvo u hrvata. Sve u svemu dazbine su vece od prinosa.
Sto predlazem? Predlazem oporezivanje po naplacenom, a ne terecenom racunu. I veliki dio problema je rijesen.

Sada uopce ne spominjem nasu makroekonomsku situaciju, niti to da imamo novac na dug, i sve posljedice koje to vuce za sobom.

O politickoj odgovornosti cu navest primjer sudjenja premijeru islanda znog loseg vodjenja drzave

http://www.index.hr/mobile/clanak.aspx? ... &id=570153

te navodim, da nema nama napretka bez takvih postupaka.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15125
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato
Been thanked: 1 time

Post 05 Feb 2014, 12:21

miky0 » wrote:
Sto predlazem? Predlazem oporezivanje po naplacenom, a ne terecenom racunu. I veliki dio problema je rijesen.

Ovo treba istaknuti debelim slovima.

Masa je malih firmi i obrta zapalo u dugove spram države i stavilo ključ u bravu
jer ih se oporezivalo po računima koji nisu nikad naplaćeni.
Još kad se uzme u obzir da je generator nelikvidnosti sama država,
pa sporost pravosudnog sustava koja poguduje neplatišama, pfffffffff...
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Tea Tree
Posts: 5523
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

Post 05 Feb 2014, 13:01

Obrtnici, samostalne djelatnosti i ostali koji izdaju R2 račun plaćaju PDV tek po naplaćenom računu. Oni koji su iz ove kategorije nisu morali, zbog PDV-a po računima koji im nisu plaćeni, staviti ključ u bravu.

Trgovačka društva koja izdaju R1 plaćaju PDV po izdanom računu, neovisno o tome kad je i je li uopće naplaćen.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15125
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato
Been thanked: 1 time

Post 05 Feb 2014, 14:07

Tea Tree » wrote:Obrtnici, samostalne djelatnosti i ostali koji izdaju R2 račun plaćaju PDV tek po naplaćenom računu. Oni koji su iz ove kategorije nisu morali, zbog PDV-a po računima koji im nisu plaćeni, staviti ključ u bravu.

Trgovačka društva koja izdaju R1 plaćaju PDV po izdanom računu, neovisno o tome kad je i je li uopće naplaćen.
Pa jel ne bi to bilo pametno promijenit?
Moraš platit porez a nisi ni lipe naplatio... :misli:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10946
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

Post 05 Feb 2014, 14:13

Tea Tree » wrote:Obrtnici, samostalne djelatnosti i ostali koji izdaju R2 račun plaćaju PDV tek po naplaćenom računu. Oni koji su iz ove kategorije nisu morali, zbog PDV-a po računima koji im nisu plaćeni, staviti ključ u bravu.

Trgovačka društva koja izdaju R1 plaćaju PDV po izdanom računu, neovisno o tome kad je i je li uopće naplaćen.
Ja ne govorim iskljucivo o PDVu, vec opcenito o opcoj naplati poreza, i za one koji su zaradili (danas gotovo da takvih nema- svi traze strateskog partnera iz inozemstva), i naravno za ove koji nisu zaradili.

Ali dobro, rezultati nase porezne politike su ucinkoviti. Koliko ono dnevno ljudi gube svoja radna mjesta :misli:
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21422
Joined: 18 Sep 2011, 16:27
Been thanked: 2 times

Post 05 Feb 2014, 21:50

miky0 » wrote: Jesam li kad prodao nesto na crno? Jesam, naravno. Zasto? Zato jer ..
:zubo:

ne zanima me. nema zasto, nema.. jesi i jebiga. :D

ne trebas se opravdavat, narocito ne meni, nisam te ni imao namjeru osudjivat. ali, jel ti razumijes da nema zasto, da tu nema nekog opravdanja koje ce vazit za jedne, a nece vazit npr za linica ciji se citat..krao bih.. sepuri na indeksu kao kup d gras argument.

nema idealnog, sve je to & ovo sve skupa oko nas puno dinamicnije i zivotnije nego sto se misli, citava ta igra, uloge, procjene, interesi..odluke.
nismo roboti, jelda?

:D
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10946
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

Post 05 Feb 2014, 22:15

..a unda » wrote: :zubo:

ne zanima me. nema zasto, nema.. jesi i jebiga. :D

ne trebas se opravdavat, narocito ne meni, nisam te ni imao namjeru osudjivat. ali, jel ti razumijes da nema zasto, da tu nema nekog opravdanja koje ce vazit za jedne, a nece vazit npr za linica ciji se citat..krao bih.. sepuri na indeksu kao kup d gras argument.

nema idealnog, sve je to & ovo sve skupa oko nas puno dinamicnije i zivotnije nego sto se misli, citava ta igra, uloge, procjene, interesi..odluke.
nismo roboti, jelda?

:D
Pazi, razlika je uzet zaradjeno, ono sto si sam napravio, da bi prehranio obitelj, od onog kako kradu nasi politicari. Ja imam jedan prihod, a oni imaju 2. Nezaradjenu placu, i preko afera.
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21422
Joined: 18 Sep 2011, 16:27
Been thanked: 2 times

Post 05 Feb 2014, 22:44

miky0 » wrote:
Pazi, razlika je uzet zaradjeno, ono sto si sam napravio, da bi prehranio obitelj, od onog kako kradu nasi politicari. Ja imam jedan prihod, a oni imaju 2. Nezaradjenu placu, i preko afera.
kako to mislis.. uzet zaradjeno? nista mi nije jasno. zasto je to u jednom slucaju zaradjeno, a u drugom kradja? :D

imaju oni i vise prihoda, garant, puno njih ima..da se malo procacka, mislim da bi vrlo tesko bilo nac nekog ko nema i to ne samo ovi koji tebe trenutno zadovoljavaju pod svjetlima nekih reflektora i koncentriraju, privlace tvoju srdzbu na najblizi ili najvidljiviji ili najdostupniji objekt.. a ono sto ne vidis, ne postoji, jelda? :kokice:
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21422
Joined: 18 Sep 2011, 16:27
Been thanked: 2 times

Post 05 Feb 2014, 23:15

Euklid » wrote: Pa jel ne bi to bilo pametno promijenit?
Moraš platit porez a nisi ni lipe naplatio... :misli:
pa ne znam da bi to bas bilo pametno. pametno bi bilo kad bi se pronasao neki drugi nacin financiranja tih budzeta, drzava, sta vec.
ovako kako je, s tim porezima, nisam siguran da bi opet umjesto pedevea trebalo vratit porez na promet ili da je to tako lako.
nije pedeve jedino od cega se sastoji porezni sustav.

sad bi ti, kao prije, sta je ono bilo..porez na promet i onaj drugi dio..kako se ono zvao, zaboravio sam sad, pa bi malo muljao s racunima, sa skladistima i nek drzava ceka kad ces ti platit, oces li, kolko ces.. :D

mislim, ne zelim branit nijedan porez, kao sto i porezi sami za sebe nisu krivi i svaki taj neki porezni sustav ima lose strane.
problemi su drugi.. sto s tom lovom i kako, kako koregirat, uskladit stope pedevea, kolko bih trebalo bit, gdje nultu stopu metnut, zasto, itd.
pedeve bi trebao bit pravedniji porez nego ono sto smo prije imali. a to sto mu mi najvise zamjeravamo jest sto je onaj porez bio nekako nevidljiviji, pa imamo osjecaj da nas sad tu neko nesto jebe s ovim pedeveom, a prije nekako nisi imao osjecaj da placas porez.. :D

ne znam sada bas tocno kako stvari stoje, ali cini mi se da bi jedino sto bi se trebalo napravit s ovim pedeveom, jest da mu se uraznovrsne stope i, ok, smanjit ga opcenito, jebiga.
ili se, eto, pokrit s dekom kolko je duga, za nesto ima, za nesto nema.
mislim, sta.. ok, nema se love i mozemo npr ukinut policiju. zasto ne? ukinimo policiju i dozvolimo da svak od nas nosi pistolj za pojasom povise guzice. a time dolaze u pitanje i troskovi sudova i kolicina sudaca, automatski bi i oni bili skoro pa nepotrebni.. :kokice:
mislim, ono.. sta sad, zasto ne bi bilo tako. nije oduvijek bilo policije, pa je svijet i dalje djipao.. :kokice: :D
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10946
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

Post 06 Feb 2014, 09:23

..a unda » wrote: kako to mislis.. uzet zaradjeno? nista mi nije jasno. zasto je to u jednom slucaju zaradjeno, a u drugom kradja? :D

imaju oni i vise prihoda, garant, puno njih ima..da se malo procacka, mislim da bi vrlo tesko bilo nac nekog ko nema i to ne samo ovi koji tebe trenutno zadovoljavaju pod svjetlima nekih reflektora i koncentriraju, privlace tvoju srdzbu na najblizi ili najvidljiviji ili najdostupniji objekt.. a ono sto ne vidis, ne postoji, jelda? :kokice:
Nisi me razumio.

Mi, poduzetnici, barem nas 70-80% (ako ne i vise) moramo muljat da bi se prehranili.

Politicar ima svoju placu, i to sigurnu, ovisno o poziciji koju ima, te koliko vrijedi-vrijedi, pa pored te place, krade raznorazim aferama jos.

Uocavas razliku? Posten poduzetnik mulja za prezivit, politicar krade da bi imao jos pored svoje place.

Nadam se da shvacas razliku.
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6267
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

Post 06 Feb 2014, 09:56

Kad smo već kod plaća:

Ime Radno mjesto Mjesečna plaća
Mladen Pleše Jutarnji list, glavni urednik 53.901,25
Davor Butković Jutarnji list, zamjenik glavnog urednika 69.401,25
Igor Alborghetti Jutarnji list, zamjenik glavnog urednika 40.416,25
Ana Plišić Jutarnji list, urednica 40.416,25
Sandra Kukić Jutarnji list, urednica Društva 35.921,25
Ivica Buljan Jutarnji list, urednik Magazina 35.921,25
Vladimir Janković Jutarnji list, urednik Svijeta 22.242,50
Boris Vlašić Jutarnji lis, urednik Komentara 23.637,50
Mark Cigoj Jutarnji list, urednik Crne kronike 31.271,25
Srećko Milić Jutarnji list , noćni urednik 20.227,50
Vuk Radić Jutarnji list, urednik Nedjeljnog 22.785,00
Marin Galić Jutarnji list, urednik Auto priloga 7.788,75
Gordan Zečić Jutarnji list, urednik projekata 33.441,25
Darko Kolombo Jutarnji list, urednik 30.728,75
Antonija Radić Horvat Jutarnji list, grafička urednica 29.333,75
Vjekoslav Skledar Jutarnji list, urednik fotografije 23.239,91
Ana Muhar Jutarnji list, dopisnica London 37.000,00
Nenad Polimac Jutarnji list, filmski kritičar 35.921,25
Miljenko Jergović Jutarnji list, komentator 35.842,25
Jelena Lovrić Jutarnji list, komentatorica 31.155,00
Nino Đula Globus ,glavni urednik 45.376,25
Zoran Petrušić Globus, pomoćnik glavnog urednika 27.576,25
Boris Dežulović Globus, komentator 24.001,88
Tanja Torbarina Globus, komentatorica 20.615,00

A s kim vi bankarite?! :madkava:
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15125
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato
Been thanked: 1 time

Post 06 Feb 2014, 10:03

A teško im isplaćivat takve plaće kad im Linić oprašta par sto milijuna kuna.

A još su si kupili net.hr pride...

:misli:

Image

(Powered by frubar.net)
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21422
Joined: 18 Sep 2011, 16:27
Been thanked: 2 times

Post 06 Feb 2014, 11:16

miky0 » wrote:
Nisi me razumio.

Mi, poduzetnici, barem nas 70-80% (ako ne i vise) moramo muljat da bi se prehranili.

Politicar ima svoju placu, i to sigurnu, ovisno o poziciji koju ima, te koliko vrijedi-vrijedi, pa pored te place, krade raznorazim aferama jos.

Uocavas razliku? Posten poduzetnik mulja za prezivit, politicar krade da bi imao jos pored svoje place.

Nadam se da shvacas razliku.
..a jel, morate muljat da bi se prehranili? ono, natjerani ste? prisiljeni? ..ne bi vi, ali.. eto.. :D

koja je onda razlika izmedu, evo npr.. pavica i tebe? mulja i on za prezivjet. svak na svoj nacin i onoliko kolko moze. :D

pa niko te nije pistoljem prisilio da budes, sta ono.. ah da, poduzetnik. a kako onda uspije prezivjet, po tvojoj procjeni, dvajst do trideset posto tih nekih poduzetnika? jel to znaci da oni znaju radit, a da ostali znaju muljat? :D

pa nema samo politicar svoju sigurnu placu. imaju i policija i vojska i lijecnici i suci i oni koji rade u opcinama, zupanijama, na skolama, na fakultetima i svugdje negdje nesto.. :D

razumio sam ja tebe dobro, ali nisi ti mene razumio. kazi lijepo..ne dam na se i sve smo rijesili, a ne sad ovo ono, ja prisiljen, ja dobar, svi zli..
i znam da me ne shvacas. stovise, ne zelis, garant.. ono, ne zanima te. :D
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21422
Joined: 18 Sep 2011, 16:27
Been thanked: 2 times

Post 06 Feb 2014, 11:22

judolino » wrote:Kad smo već kod plaća:

Ime Radno mjesto Mjesečna plaća
Mladen Pleše Jutarnji list, glavni ..

A s kim vi bankarite?! :madkava:
s nikim. :D

hodakovi traze pare, paraga trazi pare, haespe trazi pare.. a pavic nema pojma za to. to su ga valjda nesto tuzili, sta? :D

a jergovicu i dezulovicu je duzan barem dvije place kolko sam shvatio.. :kokice:
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10946
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

Post 06 Feb 2014, 14:04

..a unda » wrote: ..a jel, morate muljat da bi se prehranili? ono, natjerani ste? prisiljeni? ..ne bi vi, ali.. eto.. :D
Pa ko sritniji od mene da mogu sve prijavit i bit kreditno sposoban za vilu, jahtu ,2 mercedesa :ne zna:
..a unda » wrote:
koja je onda razlika izmedu, evo npr.. pavica i tebe? mulja i on za prezivjet. svak na svoj nacin i onoliko kolko moze. :D
Velika, on mulja da bi voza 2 mercedesa i ko zna sta jos, a ja ka i savaki obican i normalan puk, da prezivi :ne zna:
..a unda » wrote:
a kako onda uspije prezivjet, po tvojoj procjeni, dvajst do trideset posto tih nekih poduzetnika? jel to znaci da oni znaju radit
Ne, to lipo znaci da se bave s necim specificnim, izvozom ili poslovanjem s drzavom.
..a unda » wrote:
pa nema samo politicar svoju sigurnu placu. imaju i policija i vojska i lijecnici i suci i oni koji rade u opcinama, zupanijama, na skolama, na fakultetima i svugdje negdje nesto.. :D
Pa ne govorim da kradu drugi ka politicari :lol:
..a unda » wrote:
razumio sam ja tebe dobro, ali nisi ti mene razumio. kazi lijepo..ne dam na se i sve smo rijesili, a ne sad ovo ono, ja prisiljen, ja dobar, svi zli..
i znam da me ne shvacas. stovise, ne zelis, garant.. ono, ne zanima te. :D
Ti kontinuirano krivo interpretiras moje recenice :gaah:
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21422
Joined: 18 Sep 2011, 16:27
Been thanked: 2 times

Post 06 Feb 2014, 14:20

miky0 » wrote:
Pa ko sritniji od mene da mogu sve prijavit i bit kreditno sposoban za vilu, jahtu ,2 mercedesa :ne zna:



Velika, on mulja da bi voza 2 mercedesa i ko zna sta jos, a ja ka i savaki obican i normalan puk, da prezivi :ne zna:



Ne, to lipo znaci da se bave s necim specificnim, izvozom ili poslovanjem s drzavom.



Pa ne govorim da kradu drugi ka politicari :lol:



Ti kontinuirano krivo interpretiras moje recenice :gaah:
:rofl:

..znaci, glavna je razlika izemdju tebe i pavica sto on voza dva mercedesa, a ko sritniji od tebe da i ti vozas dva mercedesa ko pavic. :D

srico moja, muljanje je tvoj izbor. samo tvoj. nije uopce problem u tom muljanju, nego je problem u tome sto ti ne zelis sebi priznat da je to tvoj izbor, ne zelis bit odgovoran za njega..

tvoj problem nije ekonomski, nego psiholoski.. kad taj problem nekako rijesis, krenut ce biznis, bez brige.. :D :D
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10946
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

Post 06 Feb 2014, 14:26

..a unda » wrote:
:rofl:

..znaci, glavna je razlika izemdju tebe i pavica sto on voza dva mercedesa, a ko sritniji od tebe da i ti vozas dva mercedesa ko pavic. :D

srico moja, muljanje je tvoj izbor. samo tvoj. nije uopce problem u tom muljanju, nego je problem u tome sto ti ne zelis sebi priznat da je to tvoj izbor, ne zelis bit odgovoran za njega..

tvoj problem nije ekonomski, nego psiholoski.. kad taj problem nekako rijesis, krenut ce biznis, bez brige.. :D :D
Oce u pizdu materinu s linicem i sukijem :facepalm:
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21422
Joined: 18 Sep 2011, 16:27
Been thanked: 2 times

Post 06 Feb 2014, 14:42

miky0 » wrote:
Oce u pizdu materinu s linicem i sukijem :facepalm:
eto, vidis..ne zelis shvatit i ne zelis.. neces i neces, a druge neke stvari oces i oces, aj obrni to malo.. :D
Whereabout
Posts: 1154
Joined: 18 Sep 2011, 13:19

Post 09 Feb 2014, 13:53

ali » wrote: Niste me shvatili, skratit ću :Rekonstrukcija :rozi: : :zubo:

Htjedoh reći da fascinantna Indexova brzina kojom je pisan ovaj članak (exibit A: SS, emisija opisana te transkribirana gotovo, ako ne i upravo! u realnom vremenu) a koja je u nesrazmjeru s težinom "afere", te HRT-ovo forsiranje u svim informativnim i inim emisijama a koje je opet u nesrazmjeru s težinom "afere" u odnosu na ostale trenutno, za Hrvatsku važnije događaje i tretman te vijesti (exibit B: sve informativne emisije HTV od tog dana), da te dvije činjenice ostavljaju dovoljno prostora za sumnju da je riječ o kampanji.
Čijoj, protiv ili za koga...mogu nagađati.

Ali da je riječ o kampanji je jasno svakome tko je odvojio malo vremena i stvarno poslušao (to je onaj dio između bombastičnih: afera!, korupcija!, mito!,krađa! :o ) o kakvim je dokazima korupcije riječ i o kojim se iznosima kriminala radi.

Mislim, govorim sad isključivo o onome što je rečeno u NU2 i odjecima te emisije, jer o tome i pričamo, ne?

Eto, meni je takav Indexov i Hrtov tretman takve vijesti neobičan.


To naravno ne znači da opravdavam bilo čije muljanje i krađu.
Meni ta simultanost praćenja nije čudna. Kao ni naglašavanje. Novinari, redakcije imaju različite motive, preferencije, interese i stjecajem okolnosti te neke afere dođu u središte interesa. No najvažnije, meni osobno, je da tu ne vidim neke naznake neprofesionalnosti u smislu unaprijed napisanih tekstova (što jesi u nekom trenutku eksplicitno napisala :o ) ili neosnovanih proganjanja. Isto, ni ja nisam shvatila da se radi samo o petnaest tisuća kuna nego da je u pitanju čitava praksa. U vezi tih vremena pisanja još - vidjela sam i ja da je tekst naknadno dobio novo vrijeme, što si pokazala u drugom svojem postu, ali ja sam komotna i mene to ne zabrinjava, kao što smo već shvatili (više mi je to tehničko pitanje).

U smislu novinarstva i inače, ne volim riječi poput kampanja, agenda i slično, što se vrlo rado koristi (valjda onda u sklopu anti-kampanja?), osim ako je osoba koja optužuje u stanju dokazati da pitanje koje je predmet "kampanje" zaista nije toliko ili uopće bitno. U ovom slučaju nema govora o tome da je slučaj financijskih malverzacija u jednoj županiji nebitan posebno ako govori o obrascu uobičajenog postupanja.

Inače, uočila sam zadnjih dana da Tportal (možda po novom?) uz tekst stavlja vrijeme pisanja teksta i vrijeme editiranja.

Edit: koja je vijest u to vrijeme bila važnija? Gorski kotar? (Je li to bilo u isto vrijeme, baš u dan, ne sjećam se?) Ovo s malverzacijama je svakako bila najvruća vijest, i Index i HRT čak nisu jedini koji su je intenzivno pratili.
.
Whereabout
Posts: 1154
Joined: 18 Sep 2011, 13:19

Post 10 Feb 2014, 21:44

Mislim da je ovaj komentator Oleg Maštruko dobro posložio stvari:
http://www.index.hr/vijesti/clanak/isti ... 26605.aspx

Jel se ono upravo na ovoj temi pričalo o uvođenju reda?
.
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21422
Joined: 18 Sep 2011, 16:27
Been thanked: 2 times

Post 10 Feb 2014, 22:32

Whereabout » wrote:Mislim da je ovaj komentator Oleg Maštruko dobro posložio stvari:
http://www.index.hr/vijesti/clanak/isti ... 26605.aspx

Jel se ono upravo na ovoj temi pričalo o uvođenju reda?
..je? :kokice:

nelos clanak, nelosa teza uvodjenja reda, ali nista sto se prvi put cuje.. :kokice:
Whereabout
Posts: 1154
Joined: 18 Sep 2011, 13:19

Post 11 Feb 2014, 00:46

..a unda » wrote:
..je? :kokice:

nelos clanak, nelosa teza uvodjenja reda, ali nista sto se prvi put cuje.. :kokice:
Na ovaj način se možda i prvi put čuje. Motiv pravde i pravednosti koji je spomenut kao i motiv proizvoljnosti, ili vođe u raznim oblicima koji može odrediti ovo ili ono, je upravo ono što potkopava "uvođenje reda" i razlog je što nam se od te fraze diže kosa na glavi. Jer ne trpimo licemjerje, i onda prepoznamo da ovakav tekst opisuje stvarnost kakva jest.
.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10946
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

Post 11 Feb 2014, 07:39

Whereabout » wrote:
Na ovaj način se možda i prvi put čuje.
Jok. Ja i Euklid mozemo knjigu o ovoj nepravdi napisat, a to ustvari i radimo trkeljajuci po ovom forumu. I bivamo neshvaceni.

Whereabout » wrote:
Motiv pravde i pravednosti koji je spomenut kao i motiv proizvoljnosti, ili vođe u raznim oblicima koji može odrediti ovo ili ono, je upravo ono što potkopava "uvođenje reda" i razlog je što nam se od te fraze diže kosa na glavi. Jer ne trpimo licemjerje, i onda prepoznamo da ovakav tekst opisuje stvarnost kakva jest.
Pa di si Undi odlucila objasnjavat teze o pravdi i pravednosti? Njega da nacisti odvedu u ausvic, on bi trazio pozitivne strane tog cina.
  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: ClaudeBot and 4 guests