Nasilje među djecom i vezane teme

O djeci, brigama i radostima roditeljstva
Ashtaroth
Posts: 575
Joined: 19 Sep 2011, 22:07

10 Oct 2011, 20:15

dimnjak » wrote:oprosti, ali ovakva recenica ne bi smjela dolaziti od jednog pedagoga. niti jednog.
Kad bi se sustav pobrinuo da pedagozi, nastavnici, psiholozi mogu i trebaju svoj posao obavljati kako spada, kad bi roditelji svoje roditeljske dužnosti obavljali kako spada - ne bi dolazilo do toga da ljudi idu linijom manjeg otpora jer ne žele probušene gume na autu i razbijene noseve.

Prijetnji fizičkim nasiljem ima,
Realizacija - ima.

Prijetnji u prazno - ima. Meni se jedan postavio sa 'vi morate to, or else'. Osjećaj je bio nezaboravan :D
Trebam spomenuti da je dečko za glavu višlji od mene?


Sustav štiti učenike od 'zlih profesora', no ne štiti profesore od 'zlih učenika'. A ima ih.

Ima i ravnatelja koji kažu 'tvoja radna knjižica je na stolu, ako ne upišeš prolaz, prošeći'.
Nisu rekla kazala priče, iz prilično malo koraka dođu do mene.


Djeca imaju prava, i trebaju ih imati.
No, prava imaju i ostala djeca, i profesori.
Isto tako, postoje i obaveze.

Negirati obaveze pozivanjem na prava, dovodi do kaosa.


User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

10 Oct 2011, 20:20

MadnessInMethod » wrote:ne, kuki, neće ti ispasti oči. snaći će te roditelj. što ti je gora varijanta od ispadanja očiju.
Oh, al dramiš. Da, sve su škole pune nastavnika koji isključivo s nježnom ljubavlju gledaju učenike, a sve iz straha od roditelja. Mhm.
to je jedan scenarij: roditelj koji dosađuje i zove inspekciju.
drugi scenarij: roditelj koji dolazi u školu i prijeti. sad, možda te neće fizički napasti. ali, želiš li se kladiti?
Treći scenarij: učenik kojem roditelji ne dolaze prijetiti u školu, pa najebe. Jer nastavnici znaju da njemu mogu raditi što hoće. ;)
učenici su zaštićeni kao lički medvjedi. imaju sva prava, obaveze ih se ne tiču, a roditelji su slijepo zaljubljeni u svoju djecu.
Tvoja i moja stvarnost očito se vrlo razlikuju. Ne znam što bih ti drugo rekla. Što znači "imaju sva prava, obaveze ih se ne tiču"? Čula si nekad za pravo na obrazovanje? Misliš da dijete koje ne čita tečno s jedanaest godina konzumira svoje pravo na obrazovanje? Dijete koje ne zna tablicu množenja a iz matematike ima pet, a kad se roditelji na to žale učiteljica kaže "ma polako, sve on stigne naučiti"?
uz to blate te iste nastavnike doma (primjer: pred svojom devetogodišnjom kćerkom mama priča o njenoj učiteljici: glupa srpkinjetina! kokoš koja nema pojma! glupača!)
Neka emigriraju u neku državu u kojoj nema poremećenih nacionalista. :( Ne znam što da ti kažem na ovo.
, tako da djeca nemaju ni minimum poštovanja prema njima (zašto i bi, kada mama i tata kažu da je to glupača koja nema pojma?)
Golem postotak nastavnika ionako ne zaslužuje poštovanje zbog načina na koji radi svoj posao. Žao mi je. U nastavi ionako završavaju rijetki entuzijasti, i hrpa nesposobnih idiota koji ne mogu naći bolji posao. Od stvarno dobrih nastavnika ne čujem baš prečesto da se žale na tu današnju djecu i na te današnje roditelje, jako su glasni oni koji niti poznaju gradivo svog predmeta, niti imaju bilo kakvog pojma o tome kako da išta nauče učenike. Onda, eto, imaju silnih problema s disciplinom. Jer su dosadni i nijedno dijete ih neće zainteresirano slušati osim ako mu netko ne prijeti batinama.
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
dimnjak
Posts: 2430
Joined: 17 Sep 2011, 23:24

10 Oct 2011, 20:22

Ashtaroth » wrote:
Kad bi se sustav pobrinuo da pedagozi, nastavnici, psiholozi mogu i trebaju svoj posao obavljati kako spada, kad bi roditelji svoje roditeljske dužnosti obavljali kako spada - ne bi dolazilo do toga da ljudi idu linijom manjeg otpora jer ne žele probušene gume na autu i razbijene noseve.

Prijetnji fizičkim nasiljem ima,
Realizacija - ima.

Prijetnji u prazno - ima. Meni se jedan postavio sa 'vi morate to, or else'. Osjećaj je bio nezaboravan :D
Trebam spomenuti da je dečko za glavu višlji od mene?


Sustav štiti učenike od 'zlih profesora', no ne štiti profesore od 'zlih učenika'. A ima ih.

Ima i ravnatelja koji kažu 'tvoja radna knjižica je na stolu, ako ne upišeš prolaz, prošeći'.
Nisu rekla kazala priče, iz prilično malo koraka dođu do mene.


Djeca imaju prava, i trebaju ih imati.
No, prava imaju i ostala djeca, i profesori.
Isto tako, postoje i obaveze.

Negirati obaveze pozivanjem na prava, dovodi do kaosa.
ali ako je itko kriv, kriv je sustav. ne djeca. iako ne znam kako sustav prijeci da pedagozi, psiholozi i ostali obavljaju svoj posao.

tebe sustav jednako stiti kao i svako dijete. razlika je u tome sto je on dijete, a ti odrasla osoba.
druga je stvar sto je eto tvoj ravnatelj takav da ti veli nesto u rangu onog s radnom knjizicom. iako i toga ima u svakoj profesiji: neces ti radit, ima ko hoce. pa biraj.
mogu te prožvakati, al te moraju i ispljunuti
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

10 Oct 2011, 20:26

Ashtaroth » wrote: Sustav štiti učenike od 'zlih profesora'
Ne, ne štiti ih. Sustav ne štiti učenike od nesposobnih idiota koji se loše ponašaju prema njima. Ne smije si ni dozvoliti da ih štiti, jer ne smatra posao profesora vrijednim smislene plaće, a sposobni genijalci će češće no rjeđe izabrati neki drugi profesionalni put.

Osim ako zlim profesorima smatramo samo one koji djeci lome kosti.
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
dimnjak
Posts: 2430
Joined: 17 Sep 2011, 23:24

10 Oct 2011, 20:27

i mogu samo potpisati kuki.
em sto roditelji koje poznam nisu opisani zlikovci, em institucije nisu opisano zle, niti ucitelji, a ima ih nekolicina s kojima sam u bliskim prijateljskim odnosima, ne opisuju svoj radni dan poput vas. nemaju problema s djecom, imaju postovanje i sa osmijehom idu na posao.
mogu te prožvakati, al te moraju i ispljunuti
Ashtaroth
Posts: 575
Joined: 19 Sep 2011, 22:07

10 Oct 2011, 20:32

dimnjak » wrote: ali ako je itko kriv, kriv je sustav. ne djeca. iako ne znam kako sustav prijeci da pedagozi, psiholozi i ostali obavljaju svoj posao.
Tako što i iz smjera ministarstva, i iz smjera roditelja - se nastavno osoblje doživljava kao bezvrijedno.
Tako što ljudi vide kako nasilniku ne može nitko ništa, a žrtve tko šiša.

Ne možeš obavljati svoj posao, ako dobijaš prijetnje.

Sustav je kriv koji promovira prava, a ne i obaveze. Obaveze traže, danas, jedino nastavnici. Svi ostali imaju 101 izgovor za 'jadno dijete'. Dijete vidi da prolazi, što da se trudi :ne zna:


Sustav je sva ona okolina koja vrši pritisak. Od kolega koje nije briga i daju dva samo da ih se riješe, pa preko ravnatelja koji ne žele probleme s roditeljima, preko roditelja koji dolaze na sastanke, preko ministarstva koje ne rješava stvari. Sustav su i svi outsideri kojih se 'ne tiče' ali znaju skomentirati kako 'profesori i tako ne rade ništa, pa što ti znači ta dvojka, pusti ga i ne jedi si živce, koliko je teško dati dva' etc.

Đabe nam zakoni koji se ne provode.


Nasillje treba rješavati, ma tko god da ga vrši. Upravo zbog prava i drugih. Pravo drugog učenika na obrazovanje. Obavezu svih da se obavi određena stvar za određenu ocjenu.


Jeste li znali da NA FAXU roditelji dolaze urgirati? U zadnjih par godina sam čula za nekoliko slučajeva.
Prije je to bilo nepojmljivo. Danas asistenti na vrata ostavljaju obavijesti poput 'konzultacije su za studente, ne za roditelje'.
Slučajevi dolaze s par fakulteta. Trenutačno su u formi anegdota, no, samo zato što ih je malo, i priče dođu do tebe ako nabasaš.
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

10 Oct 2011, 20:34

Dakle, samo treba pričekati dvadesetak godina i sve će biti u redu, jer ljudi kojima roditelji idu na konzultacije teško da će intervenirati za svoju djecu. Teško da će se uopće brinuti za njih.
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
dimnjak
Posts: 2430
Joined: 17 Sep 2011, 23:24

10 Oct 2011, 20:36

gle...ja imam totalno drugacije iskustvo - sami se obezvrjedjuju.
kad sam u vrticu zatrazila pomoc u misljenju od vrtickog psihologa direktno su me uputili psihologu preko HZZOa, tako da su preskocili tri stepenice. znam jer imam prijatelje koji rade i kao psiholozi i kao tete u vrticu.
naprosto, isla nas se rijesiti.
a trebali smo samo popricati 5 minuta svi petero (dvije tete, muz, ja i ona).

kad sam trazila misljenje logopeda da dijete ne vodim prekasno na vjezbe koje su mu potrebne, ako su mu potrebne, dobila sam misljenje godinu dana od kada sam trazila.
pod izgovorom "znte guzva je". naravno, do tada sam se sama snasla.

stoga, obozavam kad slusam jednosmjerno nezadovoljstvo pedagoga s djecom, roditeljima i sustavom, jer nemate pojma koliko je nezadovoljnih roditelja. s razlogom.
mogu te prožvakati, al te moraju i ispljunuti
Ashtaroth
Posts: 575
Joined: 19 Sep 2011, 22:07

10 Oct 2011, 20:54

Imam pojma. Ne tvrdim da su svi sudionici sustava u redu. Prva sam koja kaže da nekompetentan kadar treba baciti van, jer škodi. Profesor koji klincu kaže da je gmaz i da klinac treba polizati cipele istom profesoru, bi trebao iste sekunde letiti kroz prozor. Onaj zatvoreni. TU roditelji trebaju graknuti. Nisu.

Profesoru koji traži zadaću, koji traži znanje, koji želi red u razredu - njemu dreknu. Jer 'je strog'. Nije svaka strogoća - vrijeđanje i strah. Neka je 'imaš obaveze, izvrši ih'. No, obaveze se guraju u peti plan, a ne u drugi.

Dijete koje je nasilno prema drugom djetetu ili nastavniku - pokazuje koliko taj sustav zakazuje.
Jedan nasilnik po školi, silna promatranja i nemogućnost vođenja novog postupka jer je 'na promatranju' dok klinac i dalje marljivo batina kolege - je nasilnik previše.

Nažalost, u školama ih ima više od po jednog. U novine dođu one očajne žrtve, na kojima je sustav zakazao. I iskreno? Mislim da i dalje zakazuje.

Ona klinka koja je tužila školu i gdje je škola najebala jer su joj dali rok za popravak više nego li je trebalo - škola je kriva jer nije poštivala zakon. Klinku se probalo pokazati kao 'urotili su se protiv nje'. Klinka koja ne zna, ni ne treba proći. :ne zna:

No, profu koja je pružila šansu, trebalo je tužiti. Profa je dobila mislim opomenu pred otkaz ili tako nešto. Jer je škola rekla da će joj pisati dva, ali pod uvjetom da se ispiše iz te škole.
Buhuhu prekršili su joj pravo da bude u toj školi. Iako su joj dali ilegalnu šansu da popravi, pa je i to uporopastila. buhuhu urota :mama:
Trebali su ju srušiti razred, što je bilo po pravilima. Ups, opet bi se bunila.

Gdje je pravo sve one djece koja su pošteno naučila za svoju dvojku. Pravo da ta dvojka vrijedi, a ne da je poklonjena?

Eto, profesor je zao i kad provodi zakon, i kad ga vrda da bi izašao u susret. Jer eto, nije maloj bilo po volji. Pardon, ili njenim roditeljima.


Ima loših roditelja, koji dobrim učiteljima i učenicima zagorčavaju život.
Ima loših učitelja koji dobrim roditeljima i učenicima zagročavaju život.

Fascinantno je da pokoji loš profač povremeno i naježi, ali još nisam čula za roditelja koji je naježio. Čula sam za puno toga gdje je bilo 'daj mu dva, samo da ga se čim prije riješimo iz škole'. I to puno puta.

Sve u svemu, po meni, trebaju nekako naježiti SVI koji rade loše. Što god značilo 'naježiti'.

No, za to treba imati sustav koji je kompetentan procijeniti kvalitetu rada. Ovaj to, IMO, nije.

Jesam li ja dobra? Pojma nemam, volim vjerovati da jesam.
No, znam da jesam drugačija od nekih pored mene, jer vidim kako pristupamo stvarima, kad vidim 'lako ćemo' i 'daj mu dva'... dovedu me u situaciju da se pitam da li ja, koja želim da ZNAJU za dva, zapravo svoje klince stavljam u loš položaj, jer ono, druge grupe dobiju dva ili 'rade' bitno bitno manje? :ne zna:
I sad, što je bolji profesor? :ne zna:
User avatar
Lord Byron
Posts: 2972
Joined: 18 Sep 2011, 09:37

10 Oct 2011, 21:17

blaze » wrote:
ti kao da si se zaledio u nekoj priči o divnom i predobrom djetetu sjebanom strahom od oca
Odakle si, i kako, izvukla ovo?

Zašto bi učitelj trebao imati pravo na potezanje za uho? Zašto bi potezanje za uho bilo dobro za dijete?

Društvo oszuđuje nasilje verbalno i u teoriji. Ti se ograničavaš na nasilje nad djecom i međiu djecom, ja govorim o nasilju u društvu općenito. O društvu u kojem se zbog nesporazuma u prometu poteže vatreno oružje i tako to.
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

10 Oct 2011, 21:19

kuki » wrote: Meni strahopoštovanje ide uz... Grand Canyon. Uz roditelje nekako nikako.
Pa i rekoh da ne ide uz roditelje. Može ići samo strah. I naravno da to ne da nije pozitivno nego je užasno.
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

10 Oct 2011, 21:23

Dok sam se ja školovala profesori su imali slobodne ruke iživljavati se na bilo kojem djetetu, vrijeđati ga, dobro tukli ipak nisu, ja sam nešto mlađa od generacija koje su imale tu čast, i nitko im nije mogao ništa, a kamoli roditelji. Ma peticije i novine im nisu mogle ništa.

Danas čujem, iz mnogo izvora, svašta o užasnoj djeci i ustrašenim profesorima. Jel moguće da se stanje toliko drastično promijenilo u ovih desetak godina? Ili su profesori ipak počeli biti malo promatrani i ne mogu se više iživljavati kao nekad pa se onda skupe i jadikovke takvih na one opravdane jadikovke i ispadne da su djeca bič božji.

Istina je negdje u sredini. Djeca jesu danas slobodnija, više si dopuštaju, ali ne znam je li postotak nasilne djece zaista veći ili im naprosto ne mogu stati na kraj jer ih više ne smiju mlatiti pa njihovo nasilje nad svojim vršnjacima dođe do izražaja, i a do novina. Prije se dijete nasilnik bojalo učitelja nasilnika pa se stvar tako regulirala. Sad dođu mediji.
User avatar
dimnjak
Posts: 2430
Joined: 17 Sep 2011, 23:24

10 Oct 2011, 21:25

ash, sve to stoji, ali meni je jedan los profesor puno strasniji od jednog loseg rodielja. pa i njih deset.
jer jedan los profesor moze zajebat stotine djece. jedan los roditelj ipak ne moze. nit toliko profesora nit toliko djece.

a kod "lose" djece zakazali su svi. od roditelja, pedagoga do cijelog sustava.
mogu te prožvakati, al te moraju i ispljunuti
User avatar
Perzefona
Posts: 1959
Joined: 18 Sep 2011, 20:40

10 Oct 2011, 21:31

Ne znam tko je pisao, mislim da Ashtaroth, ne da mi se sad tražiti da kvotam. Ali istina je sljedeća: roditelj intervenira samo zbog ocjene ili sniženog vladanja (koje dijete lišava boda pri upisu u srednju školu) i kad su objektivni i utemeljeni. Inače ostaje nezainteresiran za bilo koje druge načine neprimjerenog odnosa učitelja prema djetetu.

Zbog toga imamo često nerealno visoke ocjene i profesore koji frustrirani time što su snizili kriterije iskaljuju nezadovoljstvo na druge načine. Koji se, rekla bih, čak ni djece ne doimaju tako dugo dok je ocjena dobra.

Hoću reći, stvari su čak i jadnije nego izgledaju.
Nodens - making women's period comfortable (by ex anais)
User avatar
dimnjak
Posts: 2430
Joined: 17 Sep 2011, 23:24

10 Oct 2011, 21:38

mnogi od rodielja iz parka (vtric, kvart) imaju stariju djecu, u skoli. i slusam njihove razgovore. znam o cemu pricaju, kako komentiraju ucitelje, na sta obracaju paznju, a ocjene nisu to.
i idu uredno na konzultacije, ne jer moraju jer vec zele.

al ko sto vec rekoh, bit ce da zivim u nekom drugom svijetu.

s druge strane, ako imas polovicu razreda s losim ocjenama, onda nije do djece vec do profesora, zar ne?
mogu te prožvakati, al te moraju i ispljunuti
User avatar
Perzefona
Posts: 1959
Joined: 18 Sep 2011, 20:40

10 Oct 2011, 21:42

dimnjak » wrote: s druge strane, ako imas polovicu razreda s losim ocjenama, onda nije do djece vec do profesora, zar ne?
Naravno. Divna rečenica za pranje savjesti, poklanjanje ocjena, mir u zbornici i učionici, zadovoljne roditelje. Ta je rečenica i njezina poruka unesrećila toliku vrijednu i pametnu djecu čije je ocjene obezvrijedila vrednujući ih jednako s poklonjenima. Jer tako profesor za sebe zaključi da je diffffan i ima u jednom razredu zaključenih 18 petica. :rolleyes:
Nodens - making women's period comfortable (by ex anais)
User avatar
MadnessInMethod
Posts: 422
Joined: 04 Oct 2011, 20:47
Location: through the looking glass

10 Oct 2011, 21:55

dimnjak » wrote: s druge strane, ako imas polovicu razreda s losim ocjenama, onda nije do djece vec do profesora, zar ne?
da vidimo: test je najavljen na početku polugodišta, s točnim datumom. nastavnik je odvojio 3 sata isključivo za ponavljanje gradiva za taj test. učenici pred pločom, na radnim listićima, u bilježnici i vježbenici zajednički rješavaju zadatke. IDENTIČNE onima koji se nalaze u testu. iste riječi, iste rečenice. svaki zadatak se još dodatno rastumači. i za tjedan dana, od 12 učenika 4 uspije dobiti jedinicu. tko je tu kriv? nastavnik ili učenici koji nisu ni otvorili bilježnicu?
dalje: napravila sam pokus s tim istim razredom. u učionici mi visi plakat s nepravilnim glagolima. nisam ga pokrila dok su pisali test. samo jedan - JEDAN! - učenik se sjetio pogledati plakat. ostali su imali 1 ili 2 od 10 mogućih bodova u zadatku gdje su se tražili ti glagoli. i za to sam kriva ja - nastavnica?
vjerojatno jesam. valjda ih nisam dovoljno motivirala :ne zna:
"Madness in method, that's genius." F. Herbert
User avatar
Perzefona
Posts: 1959
Joined: 18 Sep 2011, 20:40

10 Oct 2011, 22:08

MadnessInMethod » wrote:da vidimo
Osmi razred. Učenici kojima dosad nisam predavala. Trebamo utvrditi ritam jedne pjesme. Namjerno sam odabrala pjesmu izuzetno pravilnog i ujednačenog ritma.

Jedan učenik repa. To im je bilo zabavno. Ali taj dio nisu doživjeli kao nastavu nego moju egzibiciju (uvijek to rade, čim ne nastupaš strogo ex cathedra).

Ustanovljujemo da je rap ispao sjajan. Što je to omogućilo? Zaključujemo: rima, podjednaka dužina stiha, pravilna izmjena naglasaka.

Zaključujemo da ritam nastaje pravilnom izmjenom pjesničkih elemenata koji se ponavljaju u ujednačenim razmacima.

Zapisujemo zaključak.

Jedna učenica traži da ponovim zaključak,

Ja ponavljam i rolajzam u sebi: "Ritam nastaje nepravilnom i neujednačenom izmjenom pjesničkih elemenata."

Pitam koliko ih je tako zapisalo. Sedmero. :kava:

Više se zbog toga ne uzrujavam. Zabavljam se. Njima ponekad bude neugodno. Samo ponekad. Uglavnom su uvrijeđeni jer oni nisu učinili ništa drugo nego zapisivali što ja govorim.
Nodens - making women's period comfortable (by ex anais)
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

10 Oct 2011, 22:12

Ti trolaš svoje učenike. :rofl:
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
Perzefona
Posts: 1959
Joined: 18 Sep 2011, 20:40

10 Oct 2011, 22:23

kuki » wrote:Ti trolaš svoje učenike. :rofl:
:cerek:
A što misliš, gdje sam tako dobro naučila trolati? I dobila "reputaciju"?

A gle, mogla sam se raspigati, ljutiti što uopće nisu slušali, nisu mislili o čemu se govori, osjećati se jadno što mi je čitav performance s rapom propao i sav napor da shvate što je ritam. I da, oni misle da je ritam u glazbi nešto drugo, ritam srca u biologiji nešto treće, ritam pokreta u plesu nešto četvrto i tak. I ja se ubih da im nacrtam da je ritam - ritam.

I onda, kad pomislim da su i sami kadri zaključiti kako nastaje ritam, ona mene pita da ponovim zaključak.

Onda si ja malo zatrolam, pa mi je lakše. :raspa:
Nodens - making women's period comfortable (by ex anais)
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

10 Oct 2011, 22:36

Perzefona » wrote: I da, oni misle da je ritam u glazbi nešto drugo, ritam srca u biologiji nešto treće, ritam pokreta u plesu nešto četvrto i tak. I ja se ubih da im nacrtam da je ritam - ritam.
Ja bih im opalila jednadžbu. Imaš frekvenciju, imaš period, imaš amplitudu, ritmuj brate.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
Perzefona
Posts: 1959
Joined: 18 Sep 2011, 20:40

10 Oct 2011, 22:44

Margarita » wrote: Ja bih im opalila jednadžbu. Imaš frekvenciju, imaš period, imaš amplitudu, ritmuj brate.
Oh, da vidiš kako se samo opiru kad im ja kažem da jezik, a i poezija imaju veze s matematikom. Što reče kuki, misle da trolam. :cerek:
Nodens - making women's period comfortable (by ex anais)
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

10 Oct 2011, 22:57

dimnjak » wrote:mnogi od rodielja iz parka (vtric, kvart) imaju stariju djecu, u skoli. i slusam njihove razgovore. znam o cemu pricaju, kako komentiraju ucitelje, na sta obracaju paznju, a ocjene nisu to.
i idu uredno na konzultacije, ne jer moraju jer vec zele.

al ko sto vec rekoh, bit ce da zivim u nekom drugom svijetu.

s druge strane, ako imas polovicu razreda s losim ocjenama, onda nije do djece vec do profesora, zar ne?
nađi mi roditelja lošeg učenika koji je zadovoljan učiteljem
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

10 Oct 2011, 22:58

blaze » wrote: nađi mi roditelja lošeg učenika koji je zadovoljan učiteljem
Evo, ja znam jedne koji su izuzetno nezadovoljni četvorkama i peticama svog djeteta koje dotični predmet ne zna, ali to ti vjerojatno ne odgovara, da ne spominjem da su vjerojatno iznimka od hrvatskog prosjeka, kao i većina ljudi u mom mikrokozmosu. :D
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
dimnjak
Posts: 2430
Joined: 17 Sep 2011, 23:24

10 Oct 2011, 23:10

kuki » wrote: Evo, ja znam jedne koji su izuzetno nezadovoljni četvorkama i peticama svog djeteta koje dotični predmet ne zna, ali to ti vjerojatno ne odgovara, da ne spominjem da su vjerojatno iznimka od hrvatskog prosjeka, kao i većina ljudi u mom mikrokozmosu. :D
tu smijem potpisivat, ne? :zubo:

X

i da, ima roditelja koji znaju i cijene trud profesora i krive aljkavo svoje dijete. :mojmikrokozmos:
mogu te prožvakati, al te moraju i ispljunuti
Post Reply