Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Kante, pile & nježnički nadomjesci
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

04 Feb 2013, 18:30

Tea Tree » wrote:Ma kakav Fiat, grom te spalio?! :gaah: Taman će te otpuhnut šleper kako si i rekao. Ili hoćeš imati multipraktik vozilo: ide po cesti, leti, možda može i po moru, tko bi znao? :D

Ako nađeš takvog, uzmi odma' i meni jednog, daću ti pare. :D Znaš da ja stalno hoću imati neko plovilo pa ako se treba zvati Fiat, a šta sad, nije greda. :D
cuj, japancima svaka cast. da mi je sad ovdje ona stara, drugio ne bih uzimao, nego bi nju popravljao. e, ali to..to je bilo onda.
sada ispada da nema razlike i da se u auta namjerno ugradjuju bagovi, tajm lep rutine, ne rade se auti vise za popravljat, prije je autoindustrija zivjela od rezevrnih dijelova, a danas se auta rade tako da ih nakon 150 kila bacis i kupis novo. ko ima, jasno. ko nema, placa skuplje, jasno.
prije je bilo tako..uzeo si auto, vozio si ga i znao si mu svaki milimetar sta ce, kako ce i kud ce i to se isplatilo popravljat. ali nemos ni citav zivot popravljat, sve ima neki svoj rok trajanja. :ne zna:


User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

04 Feb 2013, 18:34

Euklid » wrote:
To je auto iz onog razdoblja kad su se još auti proizvodili za vječnost.
Pa znaš da jest.
Ovo sad što se radi nije ni blizu toga + još gomila kvarljive elektronike i raznih điđa baja.

Recimo, kad kupiš auto star 5-6 godina, defakto moraš odmah nove gume kupovat osim ako imaš jako puno sreće pa je to prethodni vlasnik već učinio. I hop ode 2000kn samo tako.
Pa kakve sad veze imaju gume? :misli:

Vjerujem da bi ovaj undin nesuđeni Volvo mogao biti još iz generacije izdržljivih. Samo ne znam koliko koštaju npr. amortizeri ili nešto što se se vremenom mora promijeniti.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

04 Feb 2013, 18:35

..a unda » wrote:
aj, i sta onda? cuj, i ja volim set cilindara, svaki klip ko teca, pa on na osamsto okretaja ucini sto konja, a kad je u leru, ti u autu nista ne osjecas i ne cujes, ali vidis kako s tresu izlozi oko tebe. :zubo:

ovdje se radi o tome da se treba i stisnut i prnut..i nos zacepit i usi i usta zatvorit. :zubo: ..nemoguce kao odgovor u ovom slucaju se ne prihvaca..budi konstruktivan. :raspa:
A jesi razmišljao o rabljenom sarom 5-6 godina al na kredit? Neke autokuće nude takve stvari čak i na karticu (amex, diners...) na 60 rata. I još daju garanciju 12 mjeseci.
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

04 Feb 2013, 18:48

Ako se Mate slaze uzmi auto i pregledaj ga ili zamoli/plati da ti izmjere kompresiju, pregledaj tekucine (ulje, antifriz, klima, ako ima...).
Potrazi znakove curenja na spojevima u motoru, pipni crijeva da vidis jesu li porozna i svasta nesto... :zubo:
Dakle, imas dosta toga zbog cega mozes biti sumnjicav i kolebljiv. I imat ces desetke savjetnika s iskustvom i svi ce otkriti neku novu caku koju su imali oni ili njihov rodjak, kum, kolega....
Sjedni u auto i osjeti ga. Ako ti se svidja - vecinu sitnica ces mu oprostiti... :cerek:
Sto se tice djelova, InterCars je firma koja dila kvalitetne zamjenske djelove, ali mislim da nisu jos otvorili dalje od Zadra...
Eh, sad.
Ja sam u svojoj dugogodisnjoj izmjeni i navazanju svih mogucih auta samo jednom naletio na govno...i to je bio Fiat. Dosao mi je pod racun za velikog Forda (kojeg sam prodavao kako bi se rijesio potencijalnog sranja)...
Od tada ne uzimam aute koji pocinju na slovo F...
Folcvagen ne racunam kao auto na F, a Ferrari nema boju koja mi se svidja pa nisam o njemu razmisljao...
:zubo:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

04 Feb 2013, 19:00

..a unda » wrote: cuj, japancima svaka cast. da mi je sad ovdje ona stara, drugio ne bih uzimao, nego bi nju popravljao. e, ali to..to je bilo onda.
sada ispada da nema razlike i da se u auta namjerno ugradjuju bagovi, tajm lep rutine, ne rade se auti vise za popravljat, prije je autoindustrija zivjela od rezevrnih dijelova, a danas se auta rade tako da ih nakon 150 kila bacis i kupis novo. ko ima, jasno. ko nema, placa skuplje, jasno.
prije je bilo tako..uzeo si auto, vozio si ga i znao si mu svaki milimetar sta ce, kako ce i kud ce i to se isplatilo popravljat. ali nemos ni citav zivot popravljat, sve ima neki svoj rok trajanja. :ne zna:

Ma joooj, to su urbane legende... Zasto pusite takve stvari?
Auti su dobri. Nikada nisu bili bolji ni sigurniji ni udobniji...
Produkcija je ogromna, ogromna je brzina kojom se dijele informacije, dostupni su nam svi moguci testovi, medjusobna podvaljivanja proizvodaca...dijelovi se rade u Tunisu, Tunguziji i Tadjikistanu da bi se bilo konkurentan, ali da se namjerno rade false - to mi je kao one teorije zavjere i slicna sranja...
Govorim iz iskustva i iz oko 2 milijuna kilometara pod vlastitom guzicom. Nisam nikada vozio bolje, pouzdanije i sigurnije aute nego danas.
Da ih sad ne reklamiram, ali niti jedan auto koji sam vozio nije imao manje od 250 tkm na satu, a bilo ih je i sa 450tkm i ima jedan sa 700tkm na brojcaniku, bez generalke... :cerek:
I svi su iz ovog stoljeca. :zubo:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

04 Feb 2013, 19:12

Tea Tree » wrote:
Vjerujem da bi ovaj undin nesuđeni Volvo mogao biti još iz generacije izdržljivih. Samo ne znam koliko koštaju npr. amortizeri ili nešto što se se vremenom mora promijeniti.
nije, nije..davno je volvo prestao bit volvo. jedino, gledao sam oglase, pa mi se ovo ucinilo nekako, ono..
kazem, znam da trosi, i znam da kosta registracija, ali ako bi..kad bi, to bila cijena koju se godisnje treba platit umjesto popravaka nekih, mislim da bih pristao na to. e, ali ko ce znat?
mislim, trosi.. pa auto mora trosit. neka se nagazi bilo koji mali auto, trosit ce i on. ok, ne bih sad da trosi kao da je na drogama, ali u okviru tog motora, karoserije, plus minus, ono, jebiga..sta sad. ne mos trazit od auta da ga vozis i jos da ti benzin stvara da ga mos dalje prodavat. :D
svaki auto trosi..najdrazi su mi oni koji sa dvajst litara dodju do zagreba, skoknu u grac, vrate se u split i jos im ostane. ako je tako, imas srece, suti i vozi, ko zna dokle ce tako i kad ce se predomislit. :D

a, nije da nije, nije da mi ne pada na pamet, ali bit ce sad tu i neiskusnijih vozaca. :kokice:
eto, metar, dva metra haube napred ipak daje neki osjecaj sigurnosti. :zubo: :D
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

04 Feb 2013, 21:56

karambol » wrote:

Ma joooj, to su urbane legende... Zasto pusite takve stvari?
Auti su dobri. Nikada nisu bili bolji ni sigurniji ni udobniji...
Produkcija je ogromna, ogromna je brzina kojom se dijele informacije, dostupni su nam svi moguci testovi, medjusobna podvaljivanja proizvodaca...dijelovi se rade u Tunisu, Tunguziji i Tadjikistanu da bi se bilo konkurentan, ali da se namjerno rade false - to mi je kao one teorije zavjere i slicna sranja...
Govorim iz iskustva i iz oko 2 milijuna kilometara pod vlastitom guzicom. Nisam nikada vozio bolje, pouzdanije i sigurnije aute nego danas.
Da ih sad ne reklamiram, ali niti jedan auto koji sam vozio nije imao manje od 250 tkm na satu, a bilo ih je i sa 450tkm i ima jedan sa 700tkm na brojcaniku, bez generalke... :cerek:
I svi su iz ovog stoljeca. :zubo:
Onda me oslobodi ove pokore i nađi undi nešto dobro za 1500 ojra što se 2 godine i 100 000km neće kvarit i bez nekih većih ulaganja.

Vjerujem da ti neće biti neki problem ;)
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

04 Feb 2013, 22:00

Tea Tree » wrote:
Pa kakve sad veze imaju gume? :misli:
Pa to ti je dodatni trošak odmah u startu. Dakle, ne mora ni biti neki kvar u pitanju. Naprosto neki dijelovi dotrajavaju i moraju se mijenjati.

A gume su uz kočnice daleko najvažnija stvar na autu i s njima se nije za igrat.
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

04 Feb 2013, 22:33

Euklid » wrote: Onda me oslobodi ove pokore i nađi undi nešto dobro za 1500 ojra što se 2 godine i 100 000km neće kvarit i bez nekih većih ulaganja.

Vjerujem da ti neće biti neki problem ;)

Ma, vidis da je covjek sam nasao auto...ili je Mate s Volvom nasao njega, ne znam.
Ionako tu razum i nekakva argumantacija ekonomska i strojarsko mehanicarska te lakirerska igraju manju ulogu iako se volimo praviti da smo mudri te fiskalno odgovorni...
Cim vidimo da je plavi, ima siber, usb utor na radiju i kad sjednes pa zacujes onaj brum ispod guzice, pa ti zamirisi nesto iz tvojih snova u tom trenu...pa uocis onu zelenu traku, gore na sofersajbi... Ima li ifiniti zvucnike, slucajno... E, taj cas se smeksavas i odbijas uzetiu obzir sve one racunice u koje si se uzdao i tvrdo vjerovao da neces odstupiti ni mrtav... Rasplinu se sve donesene postavke i zavolis tu staru kantu taj cas.
I to je to. :almocatlak:
:zubo:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

05 Feb 2013, 09:34

karambol » wrote:

Ma, vidis da je covjek sam nasao auto...ili je Mate s Volvom nasao njega, ne znam.
Ionako tu razum i nekakva argumantacija ekonomska i strojarsko mehanicarska te lakirerska igraju manju ulogu iako se volimo praviti da smo mudri te fiskalno odgovorni...
Cim vidimo da je plavi, ima siber, usb utor na radiju i kad sjednes pa zacujes onaj brum ispod guzice, pa ti zamirisi nesto iz tvojih snova u tom trenu...pa uocis onu zelenu traku, gore na sofersajbi... Ima li ifiniti zvucnike, slucajno... E, taj cas se smeksavas i odbijas uzetiu obzir sve one racunice u koje si se uzdao i tvrdo vjerovao da neces odstupiti ni mrtav... Rasplinu se sve donesene postavke i zavolis tu staru kantu taj cas.
I to je to. :almocatlak:
:zubo:
eto, nikako na zelenu granu. :D
pa da cujemo te argumentacije. eto, culi smo nekoliko, npr da fijat ne valja. jest da je jeftin za odrzavanje, jest da ne kosta puno, ali..ne valja nikako. cak ni ako stavis masku golfa na njega. :zubo:

onda imamo argumentaciju da danas auti nikada nisu bili sigurniji i sta ono..dugotrajniji. slazem se, narocito ono o dugotrajnosti. toliko plastike danas ima u autima da se nece raspast narednih hiljadu godina. :zubo:
cudi me sta nemaju motore od plastike. ono, mijenjas ih ko gume, u kompletu, svako trideset iljada.. :D

euklid zagovara polovna auta od..kolko..pet sest hiljada eura..deset? pa sa deset iljada eura, kupis malo auto polovno, kupis polovni kombi i jos ti ostane za ic u biznis.

sta jos..aha, boolje ej kupit polovno tudje, nego vozit polovan svoj auto, za kojeg znas kako dise. mislim, ne valjaju ni jedan, niti drugi, ali za ovaj svoj barem znas sta ne valja.
misli da je ipak neka razlika kad ono, cujes nesto, osjetis i kazes sebi..nije dobro, moglo bi mi kolo otpast, amo mi malo stat ili lakse vozit..ili kad vozis neki drugi polovni auto, pogledas sa strane i vidis kako neko kolo ide paralelbno s tobom i pomislis.. vidi nekoj budali ispalo kolo..i kad pocnes radi zmije po cesti, motat volane kao da kamion bez serva vozis u okuki, pomislis..sto posto me udarilo i drugo kolo te iste budale pa sad krivudam ko budala. :D


eto, kolko vidim, nisu sise problem, nego auti. :D
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

05 Feb 2013, 09:50

karambol » wrote: Cim vidimo da je plavi, ima siber, usb utor na radiju i kad sjednes pa zacujes onaj brum ispod guzice, pa ti zamirisi nesto iz tvojih snova u tom trenu...pa uocis onu zelenu traku, gore na sofersajbi... Ima li ifiniti zvucnike, slucajno... E, taj cas se smeksavas i odbijas uzetiu obzir sve one racunice u koje si se uzdao i tvrdo vjerovao da neces odstupiti ni mrtav... Rasplinu se sve donesene postavke i zavolis tu staru kantu taj cas.
I to je to. :almocatlak:
:zubo:
Šta ja znam, za ovim se i ja povodim. Ionako kupuješ mačka u vreći, nema jebene šanse da znaš šta te čeka.... Pa onda bar da je filing dobar :ne zna:
A čak i kad pokušavaš razumno argumentirat, svaki će stručnjak reć drukčije. I opet si u problemu.
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

05 Feb 2013, 09:54

..evo. gledam neke oglase. npr..pise ovako.. corsaD 5vr. 1,216V, 63kw. 2012, 14000 km, mj. rata 700 kuna.

dobro, kolko mjeseci se placaju te rate, ako i uspijes dobit kredit? sto eura mjesecno dozivotno? :zubo:

nigdje ne pise kolko kosta, pa pretpostavljam da se to valjda podrazumijeva? i jos nesto..ok, ovo je skoro novo auto, neko bi rekao..taman razradjeno, bolje nego novo. ali, kolko onda nova kosta..miljardu? :D
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

05 Feb 2013, 09:55

..a unda » wrote:
eto, nikako na zelenu granu. :D
pa da cujemo te argumentacije. :D

Argumentacija je samo mlaćenje prazne slame jer svi kupujemo aute po boji, sviđanju bočne linije, sjaju aluminijskih felgi, pa jel' nas milo gleda svojim svjetlima koja mogu biti okrugla, mogu vući malo na oval ili biti bademasto izdužena...
Zatim po percepciji značke na haubi i na volanu i tako to...
Auto je vreća bez dna i rupa u novčaniku. Novi ili stari, svejedno je. Daklem, dragi Unda, ako ti se Volvo sviđa, ako ti se dopada što ima metar i pol haube ispred nosa, ako bruji zamamnim zvukom iz auspuha i ima mjesta za vreću cementa, mačke i vreću kupusa...kupi ga. Ionako misliš kupiti nešto i što god da kupiš nećeš znati što ti se sprema. Sve ove radnje koje su spominjane su samo lagani filter kako ne bi upao u očiglednu zamku i kako bi imao opravdanje pred samim sobom kad se budeš žderao pri plaćanju nekog skupog kvara. U suprotnom, ako kvara ne bude bit ćeš ponosan na svoju procjenu pri kupnji polovnjaka...
:D
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

05 Feb 2013, 10:00

BoDerek » wrote: Šta ja znam, za ovim se i ja povodim. Ionako kupuješ mačka u vreći, nema jebene šanse da znaš šta te čeka.... Pa onda bar da je filing dobar :ne zna:
A čak i kad pokušavaš razumno argumentirat, svaki će stručnjak reć drukčije. I opet si u problemu.
ma..slazem se ja s tim vasim filinzima, neke stvari nam jednostavno gode, ali nikad mi nece bit jasno kako neko moze past na radijo u autu. tj, ne radijo, nego ovo sto karambol govori..usb, cede, devede. sto se mene tice, nek se to slobodno povadi van, ako ce mu cijena bit sto eura manja..ma moze i za pedeset.:D
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

05 Feb 2013, 10:08

..a unda » wrote: ma..slazem se ja s tim vasim filinzima, neke stvari nam jednostavno gode, ali nikad mi nece bit jasno kako neko moze past na radijo u autu. tj, ne radijo, nego ovo sto karambol govori..usb, cede, devede. sto se mene tice, nek se to slobodno povadi van, ako ce mu cijena bit sto eura manja..ma moze i za pedeset.:D
To ni meni nije bitno. Ja sam na volane slaba :raspa:
I moram reći da mi većina auta ima ružan, pederski volan.
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

05 Feb 2013, 10:12

karambol » wrote:

Argumentacija je samo mlaćenje prazne slame jer svi kupujemo aute po boji, sviđanju bočne linije, sjaju aluminijskih felgi, pa jel' nas milo gleda svojim svjetlima koja mogu biti okrugla, mogu vući malo na oval ili biti bademasto izdužena...
Zatim po percepciji značke na haubi i na volanu i tako to...
Auto je vreća bez dna i rupa u novčaniku. Novi ili stari, svejedno je. Daklem, dragi Unda, ako ti se Volvo sviđa, ako ti se dopada što ima metar i pol haube ispred nosa, ako bruji zamamnim zvukom iz auspuha i ima mjesta za vreću cementa, mačke i vreću kupusa...kupi ga. Ionako misliš kupiti nešto i što god da kupiš nećeš znati što ti se sprema. Sve ove radnje koje su spominjane su samo lagani filter kako ne bi upao u očiglednu zamku i kako bi imao opravdanje pred samim sobom kad se budeš žderao pri plaćanju nekog skupog kvara. U suprotnom, ako kvara ne bude bit ćeš ponosan na svoju procjenu pri kupnji polovnjaka...
:D
ali ja ih ne gledam po boji.. :mama: ..jel uopce ima neka jeftina boja, ocu tu boju. mogu slobodno bit oblozeni u kupaonske plocice na cvjetice, sto se mene tice.. :D

ali jest, nije da se ne gleda u autoindistriji da vjerojatno zene odabiru auta (ili, radi zena :zubo: ), cak i kad ih ne kupuju, ali dobro..na stranu kozmetika, koji auto onda valja? svaki, jer su svi isti? :zubo:
ne znam kako je danas, ali svojedobno je mene fasciniralo da neki americki i japanski auti imaju prvi pregled, servis, sta ono..nakon sto kila kilometara. ono, u vrijeme kad je to kod nas bilo pet ili deset, kolko vec hiljada..pa zatezi glave, pa zatezi ovo, ono, pa mijenjaj ovo ulje, pa ono..
e, pa jebemu, nisu ista..:D

ovaj volvo mi je malo daleko i to mi je dodatni problem. i trosak. najvise me sad muci ono sto si rekao. kako znat da mu je ili nije taj..micubusi motor unutra.
kako to vec ide, najvjerojatnije jest.. :D

jos malo gledam, mozda ima sta drugo za macke i sa haubom naprijed. :D
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

05 Feb 2013, 14:34

http://www.njuskalo.hr/auti/vw-vento-cl ... as-7073337

http://www.njuskalo.hr/auti/ford-mondeo ... as-7007799

http://www.njuskalo.hr/auti/mazda-626-2 ... as-6941283

....ma ima što god ti srce poželi...

Onaj kojem se ulje mijenja nakon 100 tkm je bio cadillac sts i bila im je to furka da se barem po nečemu pokažu kako imaju tehnologiju za nositi se s njemačkim, japanskim pa i korejskim konkurentima...
Opet je sve stvar "ljubavi" jer za mene su američki auti drek kad ih uspoređuješ s njemačkim uzdanicama, a opet rado bih u garaži imao mustanga iz šezdesetpete i ponekad se preseravao po ulicama...

No, sad bi moj odabir bio isključivo neki auto iz njemačke kuhinje. I to zato jer mi iskustvo tako nalaže. Jer mi je s njima bilo sjajno i s najmanje problema. Japanca sam imao 2 komada, toyotu i subaru, a i oni su bili perfektni...za razliku od citroena koji mi je popio žifce i dosta love, renaulta koji me nekoliko puta zajeb'o i ostavio na cesti...fiata koji zna napraviti mali auto za one s velikim strpljenjem, a veliki nisu nikada znali i neće ga znati napraviti...
Alfa će se spasiti samo, ako ih kupi VW...
Volvo se prokurvao s fordom, željezarama, renaultom, mitsubishijem i na koncu s kineskim novčanikom...

Dobar auto je onaj koji je dobro održavan, koji je nježno vožen, koji je pažen i mažen, a to s rabljenim ne možeš znati. Možeš pretpostavljati da se nije samo dobro i vješto našminkao pa prikriva sve svoje mane i ožiljke, traume s makadama i kvrge od stupića i udubljenja od tuđih vrata...i neke dublje ožiljke koje je sakrio u svojoj nutrini, a nitko ga nije odveo šrinku za limene pacijente...

Dakle, ja bih birao između audija, škode, mazde, toyote, fauvea i klonio bih se starih citroena, pežoa, fiata, opela... :D
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

06 Feb 2013, 11:47

..a unda » wrote: ma..slazem se ja s tim vasim filinzima, neke stvari nam jednostavno gode...
Filing, jesam ja to dobro čuo?

Onda je izbor jednostavan:

Alfa GTV V6

ili ako ti je daleko onda

Alfa GTV V6

Downsizeani trolitreni V6 na 2 litre.

Turbak.

Legenda.

Karizma.

Zvuk.

Vibra.

Zvuk.

Filing.

Zvuk.

Pičoni.

Zvuk.



recenzija


Izmjeriti kompresiju i provjeriti getribu. I to je to :top:

Jebote, idem si ga kupit iz zajebancije :trk:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

06 Feb 2013, 11:55

Euklid » wrote:


Downsizeani trolitreni V6 na 2 litre.

Turbak.

Legenda.

Karizma.

Zvuk.

Vibra.

Zvuk.

Filing.

Zvuk.

Pičoni.

Zvuk.


I odmah se učlani u klub alfisti.hr kako bi po diskontnoj cijeni obavljao popravke, upoznao mehaničare jer ćeš s njima provoditi više vremena nego s ukućanima... :zubo:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

06 Feb 2013, 12:14

karambol » wrote:
I odmah se učlani u klub alfisti.hr kako bi po diskontnoj cijeni obavljao popravke, upoznao mehaničare jer ćeš s njima provoditi više vremena nego s ukućanima... :zubo:
Imao sam jednu alfu i znam šta to znači.

Ali ovdje je riječ o filingu.


Čekaj, kaj nisi ti govorio da su auti nikad bolji i kvalitetniji? :misli:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

06 Feb 2013, 12:31

Euklid wrote:

Čekaj, kaj nisi ti govorio da su auti nikad bolji i kvalitetniji? :misli:

Pa jesu, naravno... I ovo je zajebancija jer volim zajebavati alfiste i fiatiste... zato jer vole od dreka raditi pitu... :zubo:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

06 Feb 2013, 12:37

Alfa nije drek :usama:

Mislim... je... ali :bonk:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

06 Feb 2013, 12:40

karambol » wrote:No, sad bi moj odabir bio isključivo neki auto iz njemačke kuhinje. I to zato jer mi iskustvo tako nalaže.
Cura može biti sa sela, ali auto mora biti iz Njemačke, ha? :D
Potpisi su za budale.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

06 Feb 2013, 12:51

Euklid wrote:Alfa nije drek :usama:

Mislim... je... ali :bonk:

Alfa je definitivno jedan od tri najljepša auta koji se danas rade, ali ja nemam živaca za "mediteranski šarm"... :zubo:
Stitch wrote:
Cura može biti sa sela, ali auto mora biti iz Njemačke, ha? :D
Ma jok! Može i iz Japana...ili iz Koreje... :raspa:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

06 Feb 2013, 13:26

Stitch » wrote:
Cura može biti sa sela, ali auto mora biti iz Njemačke, ha? :D
Ima i ona bajkerska:

''Žena ti može bit sa sela ali motor mora biti japanski.''
'if you fall, i'll be there' (floor)
Post Reply