Trudnički dani - topic za trudnice

O djeci, brigama i radostima roditeljstva
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

30 May 2012, 13:19

vrrrlet » wrote::tuzni: Zar su u ovoj zemlji i trudnički tečajevi kurac?

Ne znam, ja sam mislio kako sam na vozačkom naučio par stvari koje su bile korisne, pa sam naivno vjerovao da je tako i na trudničkom tečaju.
Korisno kao da ti na vozačkom pokažu garažu. Pa ti kad poslije trebaš uparkirati pomisliš "tu sam već bio, ništa lakše".


"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

30 May 2012, 13:20

Vjeruj mi, vožnja je nešto sasvim drugačije od poroda. :zubo:

Karambol, kako to misliš, tko je dolazio u boks? :misli:
Neki, bilo koji tip? :confused:
Ili doktor?
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

30 May 2012, 13:21

Margarita » wrote: Korisno kao da ti na vozačkom pokažu garažu. Pa ti kad poslije trebaš uparkirati pomisliš "tu sam već bio, ništa lakše".
:rofl: :rofl: :rofl:
Tako nekako, samo još malo beskorisnije. :zubo:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Tupelo
Posts: 2937
Joined: 21 Sep 2011, 09:41
Location: Where Is My Mind?

30 May 2012, 14:24

vrrrlet » wrote:A još je i džabe.
Ništa nije džabe, moj Vrleče.
Tečaj je 400 kuna u Petrovoj. I samo očevi koji su ga pohađali smiju prisustvovati porodu.
Pokteneće, k'o da će porađati pa moraju nešto naučiti.

Mi nismo išli na tečaj jer su meni od prvog dana govorili da ću morati na carski.
Pa kad smo došli u rađaonu i kad je doktor rekao da bi on ipak probao vaginalni porod (micek, k'o da će ga on odraditi :cerek: ) muž nije imao potvrdu i nisu ga pustili sa mnom.
Onda sam ja napravila zbilja impresivnu scenu u rađaoni, a muž je u međuvremenu preko veze došao do predstojnika bolnice pa je jedno od toga upalilo :o jer su ga na kraju pustili k meni.

Nezaboravno iskustvo :cerek:
Inače, muž je ostao zatečen količinom moje suradnje s liječnicima i samokontrole ter ljubaznosti koju sam pokazala. Veli da sam bila skroz normalna i super. I da bih svaki dan trebala imati trudove i rađati. Veli da na mene trudovi i porod dobro djeluju. Osim davljenja svih živih za epiduralnu, nisam imala nikakvih posebnih prohtjeva i prigovora. Kad sam dobila epi, mogli su sa mnom što su htjeli.
...don't you know there ain't no devil that's just god when he's drunk
well this stuff will probably kill you let's do another line...
Tom Waits, Heartattack and Vine
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

30 May 2012, 14:33

Ovo mi je stvarno prvi glas da samo očevi koji su bili na tečaju smiju u rađaonu.
U Rijeci nije tako, ali tu se plaća prisustvovanje na porodu.

Sve u svemu meni je to TOTALNA svinjarija.
Onaj tko nema 400 kn za tečaj i još 300 za rađaonu ne smije (iako to želi) prisustvovati porodu svog djeteta.
Pobila bi ih sve, govna obična. :flop: :flop: :flop:
Last edited by Morticia on 30 May 2012, 14:35, edited 1 time in total.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Potjeh
Posts: 1361
Joined: 05 Oct 2011, 00:00

30 May 2012, 14:34

Tupelo » wrote: Osim davljenja svih živih za epiduralnu, nisam imala nikakvih posebnih prohtjeva i prigovora. Kad sam dobila epi, mogli su sa mnom što su htjeli.
Naša bolnica dole više ne daje epiduralnu tako da je to moja najdraža odradila sa punim intezitetom. Nesretnica je bila ljubičasta u jednom trenutku. :strese se:

Edit: Ovdje očevi moraju na tečaj ako misle ući u rađaonu. Ja sam morao pokazati potvrdu.
User avatar
Sašenka
Posts: 876
Joined: 02 Oct 2011, 12:16

30 May 2012, 17:34

Ma mi idemo na tečaj samo zato jer želimo da MP bude sa mnom na porodu, bez potvrde ne smije sa mnom.

Nije da očekujem da ću na tečaju naučiti kako roditi, iako cure koje su bile na tečaju u Petrovoj kažu da se čuju neke korisne informacije o dojenju, njezi pupka i slično pa ajde, nije baš totalno beskorisno.

U svakom slučaju, beskorisno ili ne, mi idemo jer bez toga ne može sa mnom u box.

Meni je to isto posve kretenski da to traže, jer neće on mene u boxu porađati, samo je tamo da mi bude utjeha i da vidi svoju bebicu kad se rodi, ali eto, bez tečaja nema šanse da ga puste.
Life is short. Smile while you still have teeth.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

31 May 2012, 10:19

Sašenka » wrote:Ma mi idemo na tečaj samo zato jer želimo da MP bude sa mnom na porodu, bez potvrde ne smije sa mnom.

Nije da očekujem da ću na tečaju naučiti kako roditi, iako cure koje su bile na tečaju u Petrovoj kažu da se čuju neke korisne informacije o dojenju, njezi pupka i slično pa ajde, nije baš totalno beskorisno.
Aha Morti, eto ti sad! :o Ti pojma nemaš o njezi pupka, a Sašenka će sve znati. :kava:
Sašenka » wrote:
U svakom slučaju, beskorisno ili ne, mi idemo jer bez toga ne može sa mnom u box.

Meni je to isto posve kretenski da to traže, jer neće on mene u boxu porađati, samo je tamo da mi bude utjeha i da vidi svoju bebicu kad se rodi, ali eto, bez tečaja nema šanse da ga puste.
Meni bi to bilo normalno da sam doktor, da se vidi da li je nečiji muž normalan u glavu. I sami znate da postoje ljudi kojima nitko normalan ne bi dopustio da prisustvuju porodu. Ma kojima ne bi nitko normalan dao da idu kokice napraviti u mikrovalnoj.

Ali to bi značilo da smiješ pohodniku takvog tečaja zabraniti prisustvovanje porodu njegove djetetine. :cerek: Ajme čega bi sve tu bilo.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

31 May 2012, 10:21

vrrrlet » wrote:
Aha Morti, eto ti sad! :o Ti pojma nemaš o njezi pupka, a Sašenka će sve znati. :kava:
:rofl:
Meni su to sve pokazali u rodilištu, kad se dijete rodilo. :zubo:
Plus patronažna sestra koja obavezno dolazi kod svakog prvih par dana nakon što dođeš s djetetom iz rodilišta. :D
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

31 May 2012, 10:22

Sašenka » wrote:... u box...
meni je ovo očajan izraz
kao da... :no: :D
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

31 May 2012, 10:22

vrrrlet » wrote:
Meni bi to bilo normalno da sam doktor, da se vidi da li je nečiji muž normalan u glavu.
Ali, naravno, tebi je jasno da imanje određene količine novaca ne garantira nečiju normalnost, tj. nenormalnost, je li tako?
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

31 May 2012, 10:33

baja » wrote: meni je ovo očajan izraz
kao da... :no: :D
... ste kuje? :D
Morticia wrote:
Ali, naravno, tebi je jasno da imanje određene količine novaca ne garantira nečiju normalnost, tj. nenormalnost, je li tako?
Naravno da ne, to mi nije lijepo od njih. Onak, bar su mogli stvoriti neki okvir za socijalne slučajeve, neka im umjesto 400 kuna nekoliko puta operu kombi hitne pomoći. Ili da ih namažu pastom za cipele pa da doktorovoj ženi glume roba.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Tupelo
Posts: 2937
Joined: 21 Sep 2011, 09:41
Location: Where Is My Mind?

31 May 2012, 11:20

vrrrlet » wrote:Meni bi to bilo normalno da sam doktor, da se vidi da li je nečiji muž normalan u glavu.
Mog muža bi bez beda pustili na porod.
Mene bi po svoj prilici ostavili u čekaonici. :o
...don't you know there ain't no devil that's just god when he's drunk
well this stuff will probably kill you let's do another line...
Tom Waits, Heartattack and Vine
User avatar
Sašenka
Posts: 876
Joined: 02 Oct 2011, 12:16

31 May 2012, 11:55

Tupelo :rofl:

Dajte me ne zajebavajte, moram na to ići :mama: Za kaznu ću vam poslije svakog predavanja ispričati o čemu se govorilo :durica:
Life is short. Smile while you still have teeth.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

31 May 2012, 12:01

Ma ne zajebavam te, ako morate ići morate.
Samo kažem, ne nadaj se da ćeš tamo naučiti i čuti nešto posebno. :zubo:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
Almost Rosey
Posts: 2861
Joined: 18 Sep 2011, 15:31

31 May 2012, 12:05

Morticia » wrote:tu se plaća prisustvovanje na porodu.
Šta je to, predstava, bokte :rofl:

Anti-drama s tragikomičnim elementima, prenaglašenom mimikom i spontanim arijama :o
User avatar
Sašenka
Posts: 876
Joined: 02 Oct 2011, 12:16

31 May 2012, 12:05

Ma znam da neću čuti ništa posebno, ali samu sebe tješim da neće biti posve beskorisno, da mi bude lakše izdržati tih 7 dana :D
Life is short. Smile while you still have teeth.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

31 May 2012, 12:06

Morticia » wrote:Vjeruj mi, vožnja je nešto sasvim drugačije od poroda. :zubo:

Karambol, kako to misliš, tko je dolazio u boks? :misli:
Neki, bilo koji tip? :confused:
Ili doktor?
Doktor. Doktor Idiot. Negdje se školovao za doktora idiota i specijalizirao iritantnost...
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

31 May 2012, 12:08

Čekaj, a što je čudno u tome da joj je doktor govorio da tiska? :misli:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

31 May 2012, 12:17

Morticia » wrote:Čekaj, a što je čudno u tome da joj je doktor govorio da tiska? :misli:
Način na koji je to radio. Provirio je glavom iza zavjese i onako kako majstor mehaničar viče na šegrta koji šarafi karter na autu. Urlao 3 sekunde i nestajao. Ljut sam bio jer je to radio ne ulazeći i ne pogledavši ništa i da nije bilo jedne dežurne liječnice, koja je došla dok je on, valjda, bio na kavi i kolačima, i koja je odmah vidjela da stvari ne štimaju i odvela ju na carski ja bih danas vjerojatno bio bez supruge i bez djeteta...
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

31 May 2012, 12:21

Ah, to je drugo.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Sašenka
Posts: 876
Joined: 02 Oct 2011, 12:16

01 Jun 2012, 12:23

Hej ženske koje ste imale problema sa žgaravicom, jel vam to prošlo nakon trudnoće? Nisam nikad imala problema sa želucem, ova žgaravica sad me izluđuje, molim vas utješite me da će to nakon što rodim proći :mama:
Life is short. Smile while you still have teeth.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

01 Jun 2012, 12:24

Proći će. :rofl: :rofl:

:grli:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

01 Jun 2012, 12:57

Naravno da će proći. Da napravi mjesta za nesanicu. :E
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Sašenka
Posts: 876
Joined: 02 Oct 2011, 12:16

01 Jun 2012, 21:32

Morticia » wrote:Proći će. :rofl: :rofl:

:grli:
Hvala :D
vrrrlet » wrote:Naravno da će proći. Da napravi mjesta za nesanicu. :E
Nemoj da ti jedan ječmenac osvane :raspa:
Life is short. Smile while you still have teeth.
Post Reply