subkultura ili?

O duhovnim i materijalnim dobrima
Lyla
Posts: 215
Joined: 07 May 2012, 23:18

25 May 2012, 14:10

ali » wrote:Dobro, a zašto ste zanemarili duhovni aspekt vješanja na kuke npr.? Ne mora to biti (samo) zapadnjačka moda i/ili stejtment, a i rade to ljudi stotinama godina već.

Zašto fakir leži na čavlima? Stejtment? Želja za različitošću? Nije vidio reklamu za Dormeo?
:o
Nismo zanemarili. Rekoh da postoji objašnjenje po kojem se u tom lebdenju i kontroli osjeta boli ulazi u neko stanje nirvane ili apsolutne svijesti, više ni ne znam što je točno bilo.
Fakir svede metabolizam na gotovo nulu. Meni se isto desi na Dormeu. :D


User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

25 May 2012, 14:11

ali » wrote:Dobro, a zašto ste zanemarili duhovni aspekt vješanja na kuke npr.? Ne mora to biti (samo) zapadnjačka moda i/ili stejtment, a i rade to ljudi stotinama godina već.
:top:

sve smo mi izvukli (profanirali?) iz drevnih rituala
svakodnevno i općeprihvaćeno šminkanje također :D
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

25 May 2012, 14:11

Morticia » wrote:
Pa upravo u ovoj posljednoj rečenici i leži "poanta" ove teme.
Zašto i tko ode u toliki ekstrem?

Mislim, i šminkanje može biti (i uglavnom jest) u svrhu ukrašavanja, ali svejedno ima žena koje prijeđu u ekstrem i ne skidaju s lica monstruoznu masku žbuke.
Imamo li o njima mišljenje?
Ja imam, jbga. :ne zna:
Oh naravno da imamo mišljenje.
Ali kako bi se ti odnosila prema tom nekom rogatom?
Možeš li zamisliti da je rogati konobar u nekom kafiću, da ti kuva predivne kave, da je ljubazan, duhovit, brz i sve ikad?
I da onda čuješ neke druge ljude kako o njemu pričaju kao o životinji, bi li te to zasmetalo? Razumjela bi naravno, ali bi li ti bilo žao?
Meni bi.
Normalno je zgražati se, al ne moramo se huškati na to...
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

25 May 2012, 14:17

ali » wrote:Dobro, a zašto ste zanemarili duhovni aspekt vješanja na kuke npr.? Ne mora to biti (samo) zapadnjačka moda i/ili stejtment, a i rade to ljudi stotinama godina već.

Zašto fakir leži na čavlima? Stejtment? Želja za različitošću? Nije vidio reklamu za Dormeo?
:o
Nisam zanemarila dohovni aspekt.
Međutim, pomalo mi se gadi što se danas taj duhovni aspekt eksploatira na svakom koraku.
Uopće ne sumnjam da postoje oni (rijetki) koji kroz bol transcedentiraju, međutim, mislim da je u današnje vrijeme puno već broj onih koji to samo debelo "isfuravaju".
BoDerek wrote: Oh naravno da imamo mišljenje.
Ali kako bi se ti odnosila prema tom nekom rogatom?
Možeš li zamisliti da je rogati konobar u nekom kafiću, da ti kuva predivne kave, da je ljubazan, duhovit, brz i sve ikad?
I da onda čuješ neke druge ljude kako o njemu pričaju kao o životinji, bi li te to zasmetalo? Razumjela bi naravno, ali bi li ti bilo žao?
Meni bi.
Normalno je zgražati se, al ne moramo se huškati na to...
Mislim da sam na sva ova pitanja odgovorila u više nego jednom od posljednjih postova.

Nisam primjetila da je netko nekoga huškao na išta. :misli:

A da li bi mi bilo žao ne znam.
Pretpostavljam da bi. :ne zna:
Međutim, jednako tako bi mi racionalno bilo jasno da je ta osoba to i učinila zato da bi privukla pažnju te bih vjerovala (nadala se?) da je u trenutku kad je to činio bio svjestan da će čuti i mnogo negativnih kritika.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

25 May 2012, 14:24

ali » wrote:Dobro, a zašto ste zanemarili duhovni aspekt vješanja na kuke npr.? Ne mora to biti (samo) zapadnjačka moda i/ili stejtment, a i rade to ljudi stotinama godina već.

Zašto fakir leži na čavlima? Stejtment? Želja za različitošću? Nije vidio reklamu za Dormeo?
:o
Možda zato što je to najkompliciraniji aspekt cijele priče i čovjek se ne može ni pristojno zgroziti na prvu loptu. :gaah:

Teško je odrediti koliko se duhovnosti tu očuvalo u selidbi iz Indije. Osim toga, ako se ne varam, fakire i tamo smatraju svojevrsnim zabavljačima. :ne zna:
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
Ze.
Posts: 1098
Joined: 17 Sep 2011, 21:26

25 May 2012, 14:49

Ma koji fakiri.... :D
Nekako mi se čini da mi njihovo poimanje duhovnosti, nirvane i meditacije jednostavno ne možemo spoznati, samo oponašati, glumatati i pretvarati se da je to real deal. Jednostavno smo dva potpuno različita svijeta...
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

25 May 2012, 15:05

Morticia » wrote:
Nisam zanemarila dohovni aspekt.
Međutim, pomalo mi se gadi što se danas taj duhovni aspekt eksploatira na svakom koraku.
Uopće ne sumnjam da postoje oni (rijetki) koji kroz bol transcedentiraju, međutim, mislim da je u današnje vrijeme puno već broj onih koji to samo debelo "isfuravaju".
Ali si sve njih bez pol frke prozvala bolesnicima.

Našilo se svima patologije, od egzibicionizma do ne znam čega.
A za koga je zbog njih šteta nastala osim možda samo za njih same (u estetskom ili zdravstvenom smislu)?
Više štete npr. proizvede nečije (ne da mi se reći tvoje :zubo: ) recimo, alkoholiziranje ili veselje vikend drogiranju i više ima onda u takvom autodestruktivnom ponašanju patologije nego u ovome :ne zna:


edit: zapravo mi se ne raspravlja, samo sam htjela reći: a tko je danas sasvim normalan :D
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

25 May 2012, 15:10

Ako se neko nećka oće li ili neće, bi li ili ne bi uzeo sladoled od nekog takvog, mogu samo reći da se ne treba mislit jer se ova ekipa itekakodrži među svojima i ne razmišlja o tome hoće li nam se svidjet i što mislimo o njima...
svaka tica svome jatu..nije li logično
kako se homići međusobno prepoznaju ili narkići tako i oni samo što se oni vide iz aviona pa idu na ziher
kurvanjski avatar, a
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

25 May 2012, 15:15

ali » wrote: Ali si sve njih bez pol frke prozvala bolesnicima.

Našilo se svima patologije, od egzibicionizma do ne znam čega.
A za koga je zbog njih šteta nastala osim možda samo za njih same (u estetskom ili zdravstvenom smislu)?
Više štete npr. proizvede nečije (ne da mi se reći tvoje :zubo: ) recimo, alkoholiziranje ili veselje vikend drogiranju i više ima onda u takvom autodestruktivnom ponašanju patologije nego u ovome :ne zna:


edit: zapravo mi se ne raspravlja, samo sam htjela reći: a tko je danas sasvim normalan :D
Pa eto, vidiš kako se može, Slavice. :zubo:
Meni su oni bolesni, tebi sam ja, i svi hepi. :zubo:
Jer po meni su i oni turbo autodestruktivni.

Razlika je u tome što ja ne bih graknula kako moje ponašanje nije devijantno i autodestruktivno.
Ja sam toga svjesna i ne tražim da me netko naziva produhovljenom zbog toga. :trio:

Ali opet se njih "uspoređuje".
Zašto, pobogu?
Otvorit ćemo temu o alkoholizmu pa ćemo tamo diskutirati o alkoholizmu. :ne zna:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

25 May 2012, 15:33

Ajme.
Dok oni ne otvore udrugu za prava ljudi guštera moje je pravo da kažem što mislim o njihovom izgledu.

Meni u jednako poremećenu skupinu spadaju preko svake mjere izoperirane žene. Vjerujem da su jednako sjebane u glavu kao i svatko tko ima potrebu izobličavati svoje tijelo do neprepoznatljivosti ljudskog lika.

Jel to neki grijeh, biti sjeban u glavu? Tko ih je uvrijedio? Meni se gade i silikonske usne, čak više od prerezanog jezika, pa što sad? Netko ih smatra lijepima i poželjnima. U čemu je ženska koja se podvrgava bolnim operacijama išta normalnija od njih? Osim što na nju ponetko drka, na ove valjda rijetko tko.
Stoga, ne vidim njihovu ugroženost komentiranjem njihovog ogavnog izgleda. Umjetnici. :S :rofl: Umjetnica je i Nikolina Pišek. Samo to nitko nije primijetio jer se reže na društveno prihvatljiv način.

To je čisto pitanje ukusa. Nema nikakve potrebe za moraliziranjem oko toga.
User avatar
Ze.
Posts: 1098
Joined: 17 Sep 2011, 21:26

25 May 2012, 15:35

Ma, slažem se, Ex. Nitko nigdje nije ni napisao da bi im zabranio njihova prava, pljunuo ih na cesti ili slično...

Ali da i dalje mislim da čovjek koji želi postati Klingoncem ima nije čist u glavi, mislim. :D
ali » wrote:
Našilo se svima patologije, od egzibicionizma do ne znam čega.
Da. I? Ostale patologijie nisu tema ove rasprave, već patologije klingonske rase. :zubo:
Last edited by Ze. on 25 May 2012, 15:45, edited 2 times in total.
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

25 May 2012, 15:39

Ze. » wrote:Ma, slažem se, Ex. Nitko nigdje nije ni napisao da bi im zabranio njihova prava, pljunuo ih na cesti ili slično...

Ali da i dalje mislim da čovjek koji želi postati Klingoncem ima nije čist u glavi, mislim. :D
Ma ironična sam. :D
Slažem se i ja da nije čist. Naravno da nije čist. Glupo mi je što se to ne smije reći jer je to siroti čovjek gušter i ružan je i njega nitko ne voli. Kamon. Nije čist i točka.
User avatar
Ze.
Posts: 1098
Joined: 17 Sep 2011, 21:26

25 May 2012, 15:43

ex anais » wrote:
Ma ironična sam. :D
Slažem se i ja da nije čist. Naravno da nije čist. Glupo mi je što se to ne smije reći jer je to siroti čovjek gušter i ružan je i njega nitko ne voli. Kamon. Nije čist i točka.
Meni je to pomalo "car je gol" spika. :D
Daj molim te...Klingonci, čavli, kuke...ma isto kao i Eurokaz...
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

25 May 2012, 15:46

Ja još uvijek čekam da mi netko odgovori na jednostavno pitanje- ako postoji shizofrenija da li to znači da ne postoji bipolarni poremećaj ili da to nije poremećaj?

:gaah:
Last edited by Morticia on 25 May 2012, 15:46, edited 1 time in total.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

25 May 2012, 15:46

Ze. » wrote:
Meni je to pomalo "car je gol" spika. :D
Daj molim te...Klingonci, čavli, kuke...ma isto kao i Eurokaz...
Pa da. Svima je gadno samo se neki prave politički korektni. :zubo:
Da je tema o bilo kome tko je društveno općeprihvaćen, ali ima neku manu koja se može na tapet, već bi se raspalilo.
Mislim, meni je dosta toga poremećeno, ali neću biti bezobrazna pa iz toga izuzeti ljude guštere jer ih žalim. Mislim da ni oni ne bi htjeli moje sažaljenje. :raspa:
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

25 May 2012, 15:46

Ma tko vam je rekao da ne smijete to reć?

Ja bih rado raspravljala o tome što mislim da njegova dijagnoza jest, ali nemam jebenog blagog pojma ima li ju i kakva je. Nemrem čak ni nagađat, jer znam da može bit svašta i ne mora ništa posebno. KO I SVIMA DRUGIMA. Al rado bih čula nečija iskustva s gušterima! :o Ili riječ stručnjaka.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

25 May 2012, 15:47

ex anais » wrote:
Pa da. Svima je gadno samo se neki prave politički korektni. :zubo:
Da je tema o bilo kome tko je društveno općeprihvaćen, ali ima neku manu koja se može na tapet, već bi se raspalilo.
Ma to samo ovisi kakav je kome dan i koliko je tko taj dan zgranut. :zubo:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

25 May 2012, 15:49

BoDerek » wrote:Ma tko vam je rekao da ne smijete to reć?

Ja bih rado raspravljala o tome što mislim da njegova dijagnoza jest, ali nemam jebenog blagog pojma ima li ju i kakva je. Nemrem čak ni nagađat, jer znam da može bit svašta i ne mora ništa posebno. KO I SVIMA DRUGIMA. Al rado bih čula nečija iskustva s gušterima! :o Ili riječ stručnjaka.
Pa, ja ti sa popriličnom sigurnošću mogu tvrditi što struka misli o takvom "ponašanju".
Naime, čula sam što misli nakon prvog pirsinga koji sam stavila.
Sa svakim idućim sam čula još malo. :zubo:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

25 May 2012, 15:49

A jel netko rekao točnu dijagnozu?

Stvar je u tome da se guštere više žali nego neku ženu mačku koja se malo zanijela kod operacije s kapcima i da se zato isfurava politička korektnost pa se neće reći bobu bob, a gaboru gabor. :D Ili luđaku luđak, kako god.
Pritom se uopće ne izjašnjavam o svim mogućim poremećajima jer jako puno ljudi je na ovaj ili onaj način poremećeno, ali trenutno su na tapeti ljudi gušteri. Zašto da njih diskriminiramo u ovom poremećenom društvu i nakeljimo im teški teret normalnosti? Jel oni to od nas traže?
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

25 May 2012, 15:51

ex anais » wrote:nakeljimo im teški teret normalnosti?
:rofl: :rofl: :rofl:

:zubo:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

25 May 2012, 15:52

Morticia » wrote:
:rofl: :rofl: :rofl:

:zubo:
:zubo:

Pa zamisli da tom čovjeku nakon svog tog truda ideš u facu reći da je normalan. Ja ne bih imala srca.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

25 May 2012, 15:53

ex anais » wrote:
:zubo:

Pa zamisli da tom čovjeku nakon svog tog truda ideš u facu reći da je normalan. Ja ne bih imala srca.
Običan. :horor: :trk:

:zubo:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

25 May 2012, 15:54

Pa mi svi prilično isto razmišljamo. Samo što se vama nagađa i priča o njihovoj poremećenosti, a meni o tome kako bi se društvo prema njima trebalo odnosit. To je sve.

Meni to što su oni poremećeni nije neka jaka stvar za raspravljanje ukoliko ne pričamo o specifičnoj poremećenosti, bolesti, dijagnozi. Ali mi pričamo o bušenju i tetoviranju, a to nije dijagnoza ni bolest.
Last edited by Beau on 25 May 2012, 15:56, edited 1 time in total.
User avatar
Ze.
Posts: 1098
Joined: 17 Sep 2011, 21:26

25 May 2012, 15:54

ex anais » wrote:
:zubo:

Pa zamisli da tom čovjeku nakon svog tog truda ideš u facu reći da je normalan. Ja ne bih imala srca.
Uff, mislim da je to najgore što mu možeš reći....pao bi u takvu depru da bi se ili ubio ili išao kupiti još barem 5 kila čavala. I web kameru. :D
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

25 May 2012, 15:55

Ze. » wrote:
Uff, mislim da je to najgore što mu možeš reći....pao bi u takvu depru da bi se ili ubio ili išao kupiti još barem 5 kila čavala. I web kameru. :D
:rofl: :rofl:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
Post Reply