Kreme za sunčanje

Ljepota za sve: nađite pravi savjet!
User avatar
elma
Posts: 3104
Joined: 02 Feb 2013, 01:33

08 May 2012, 22:19

koja je razlika između "obične" sundance kreme (sa žutim čepom) i one MED?
I zašto je ova lijeva u kutijici skuplja od te obične, a ima je dvaput manje i manji je faktor? (http://www.pinkmelon.de/wp-content/uplo ... rtikel.jpg) Ima još neka MED u tubici pa mi nije jasna ni razlika između tih MED-ova i zašto je jedan u tubi, a jedan u kutiji. :zubo:
Tu sundance stavljate i na facu?

Btw probao netko nivein fluid?
I općenito, ti fluidi nisu svi "u boji", jel, nego ima i bezbojnih?

hvala :D :)


User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

08 May 2012, 22:31

koliko vidim, na ovoj med (medicinki :zubo: ) piše da je protiv alergije na sunce i onih prištića koji izbiju od spoja sunca, masti u kremi i alergiji sklone kože. po tome zaključujem da su 'med' kreme gelaste. ne čini cijenu samo spf
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
Splenda
Posts: 1963
Joined: 30 Sep 2011, 00:58

09 May 2012, 04:11

jakih recenzija. :giggle:
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

09 May 2012, 09:35

kajla » wrote:koja je razlika između "obične" sundance kreme (sa žutim čepom) i one MED?
I zašto je ova lijeva u kutijici skuplja od te obične, a ima je dvaput manje i manji je faktor? (http://www.pinkmelon.de/wp-content/uplo ... rtikel.jpg) Ima još neka MED u tubici pa mi nije jasna ni razlika između tih MED-ova i zašto je jedan u tubi, a jedan u kutiji. :zubo:
Tu sundance stavljate i na facu?

Btw probao netko nivein fluid?
I općenito, ti fluidi nisu svi "u boji", jel, nego ima i bezbojnih?

hvala :D :)
Ne znam koja je razlika u teoriji, znam da u praksi ukoliko bih namazala njušku ovom Sundance kremeom u roku pola sata bih bila kompletno crvena i na prišteve ili tako neki kurac, a kad se namažem određenom medicinskom kremom koja je prilagođena mojoj koži nemam tih problema.
Za tijelo mi nije toliko bitno i neću platiti duplo veći iznos za medicinsku kremu, ali za lice hoću.
Last edited by Morticia on 09 May 2012, 09:35, edited 1 time in total.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

09 May 2012, 09:35

blaze » wrote:koliko vidim, na ovoj med (medicinki :zubo: ) piše da je protiv alergije na sunce i onih prištića koji izbiju od spoja sunca, masti u kremi i alergiji sklone kože. po tome zaključujem da su 'med' kreme gelaste. ne čini cijenu samo spf
Kamo sreće da su gelaste, ova Sundance je kao gušći kreč :zubo: al djeluje :top:

ombia što se tiče bijele puti nisam toliko mislila na fotošopirane žene u časopisima, dašta da su lijepe :top: nego na činjenicu da je bijela put zajebanija - umor se više vidi, svaka nepravilnost se više vidi, vene se bolje vide, bore su izraženije, pjegice su slatke na maloj djeci, za odrasle osobe tu je puder, ali ni on nije svemoguć :D U pravilu je svijetla koža tanja i osjetljivija ne samo na sunce, nego npr. na nastanak modrica. Koliko znam svjetloputi su skloniji dobivanju pigmentacijskih mrlja i tako :hekla:


ali, za one kreme koje si spominjela za lice - jel se truse? Znam da Avene da, taj sam imala :o
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

09 May 2012, 10:52

ombia » wrote:Kazes bijelopute nisu zgodne? Kako kome. :)
Mnogi blijedoputi ljudi su mi lijepi.
No, u pravilu, svi ljudi koje znam, izgledaju mi ljepše i odmornije kad malo pocrne.

Pocrniti ne značu nužno izgledati ovako
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

09 May 2012, 10:59

BoDerek » wrote:
Pocrniti ne značu nužno izgledati ovako
uf, ovo je dobro prepečeno :D
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

09 May 2012, 11:03

BoDerek » wrote: Mnogi blijedoputi ljudi su mi lijepi.
No, u pravilu, svi ljudi koje znam, izgledaju mi ljepše i odmornije kad malo pocrne.

Pocrniti ne značu nužno izgledati ovako
Ja se jako slažem s tobom, ali bogme nema šanse da bih riskirala smrt u teškim mukama zbog malo "tena" koji se ispere s tri dobra trljanja spužvom.

Pritom mislim i na solarij i na sve ludake koji se prže na suncu u podne.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

09 May 2012, 11:10

Ma kužim, ne volim ni ja previše, gadno mi je to. Samo da se zarumenim malo :o
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

09 May 2012, 11:11

Iskreno, meni moja koža najljepše (za moje pojmove) izgleda kad pocrni koliko god joj njezina pigmentacija dozvoli.
Međutim, već dugi, dugi niz godina si to nisam dozvolila.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

09 May 2012, 11:17

Morticia » wrote:Iskreno, meni moja koža najljepše (za moje pojmove) izgleda kad pocrni koliko god joj njezina pigmentacija dozvoli.
Međutim, već dugi, dugi niz godina si to nisam dozvolila.
Tako nekako je i kod mene priča, samo što mi je nažalost ipak došlo na naplatu negdašnje prekomjerno izlaganje suncu - u vidu hiperpigmentiranih fleka po licu. Sad ga moram najstrože izbjegavati ako ne želim izgledati kao mali cigo koji je jeo naizmjence crnu i bijelu čokoladu :zubo:
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

09 May 2012, 11:18

:rofl: :rofl:
Srećom, meni se to nije dogodilo, ali valjda zato što nikad nisam imala živaca cvrljiti se na plaži. :zubo:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

09 May 2012, 11:29

Morticia » wrote::rofl: :rofl:
Srećom, meni se to nije dogodilo, ali valjda zato što nikad nisam imala živaca cvrljiti se na plaži. :zubo:
Apsurd je u tome što sam na plaži i ranije bila donekle zaštićena tj. uglavnom nije od namjernog sunčanja. Točno znam šta me sjebalo zapravo, a radi se o nekim drugim aktivnostima vani za vrijeme kojih nisi ni svjestan da si (pre)jako izložen sunčevim zrakama (glupo sad zvuči, da :bonk: , ali jednostavno nisam išla za tim dok nisu došli problemi. A i unazad nekoliko godina je zbilja bilo manje kampanja/informacija o štetnosti, onda brijanja da mi je dosta faktor 10 i sl. :rolleyes:).
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

09 May 2012, 11:32

Ma nemoj, a nisi ranije znala prijavit da imaš barku, a?! :o

Kad ćemo na kavu? :trep: :rofl:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

09 May 2012, 11:33

ali » wrote: Tako nekako je i kod mene priča, samo što mi je nažalost ipak došlo na naplatu negdašnje prekomjerno izlaganje suncu - u vidu hiperpigmentiranih fleka po licu.
a madeži?
ja sam izgorila u trudnoći i nakon toga po trbuhu dobila sijaset sitnih madeža
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

09 May 2012, 11:37

baja » wrote: a madeži?
ja sam izgorila u trudnoći i nakon toga po trbuhu dobila sijaset sitnih madeža
Imam madeža negdje 700% više nego prije 10 godina :o

Morti, da barku :durica: Brod!
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

09 May 2012, 11:43

ali » wrote: Imam madeža negdje 700% više nego prije 10 godina :o
možda je malo bizarno al' usrećila si me ovim postom; nisam sama :tuzni: :D
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

09 May 2012, 13:27

blue » wrote:
ombia što se tiče bijele puti nisam toliko mislila na fotošopirane žene u časopisima, dašta da su lijepe :top: nego na činjenicu da je bijela put zajebanija - umor se više vidi, svaka nepravilnost se više vidi, vene se bolje vide, bore su izraženije, pjegice su slatke na maloj djeci, za odrasle osobe tu je puder, ali ni on nije svemoguć :D U pravilu je svijetla koža tanja i osjetljivija ne samo na sunce, nego npr. na nastanak modrica. Koliko znam svjetloputi su skloniji dobivanju pigmentacijskih mrlja i tako :hekla:
Ima po gradu dosta bijeloputih nefotosopiranih. :zubo: Ja prva. :raspa:
Istina vise se vide neke stvari. Vene nemam, bore nemam (to imaju oni koji idu u solarij i prze se na suncu) :E ak to ukombiniraju sa pusenjem, najebale su big time.
E sad meni su pjegice na odrasloj osobi. :cerek: Nazalost ih nemam.
Inace me nesto ne lupaju u facu pa ovo za modrice nisam testirala.
Ne vidjam nesto puno svijetloputih a flekavih (pigmentacijske) jer oni ZNAJU da se moraju dobro stititi.
Tak da da, osuncani (osim jako jako umjereno) izgledaju kratkorocno svjezije, odmornije i vitkije a dugorocno potroseno i prerano ostarjelo. Koza pamti. :E Volim i ja mrvicu boje, ali mrvicu.

Vidim kod zena koje svake godine idu redovito u solarij da imaju bore a nemaju ni trideset jos!

Ovo mi je lijepo

http://i2.listal.com/image/6062/600full ... theron.jpg

http://www.wallpaperweb.org/wallpaper/b ... 1_0009.jpg

http://imgusr.celebscentral.net/images/ ... 723839.jpg

Ovo ti sve pise osoba koja je na pocetku dvadesetih bila dan i noc na plazi. :facepalm:

A za medicinske linije. U pravilu nemaju parfema, boja, niceg agresivnog, znaci imaju manje sastojaka (manje sastojaka - manja mogucnost lose reakcije), a kostaju vise. Jebiga nije jeftino biti fina guzica. :zubo:
Medicinske su cesto te s fizikalnim faktorom (nekad krecaste, ne nuzno). Jer kemijski filteri izazivaju puno cesce alergijsku reakciju.
Éowyn
Posts: 2430
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

09 May 2012, 14:44

blue » wrote: Kamo sreće da su gelaste, ova Sundance je kao gušći kreč :zubo: al djeluje :top:

ombia što se tiče bijele puti nisam toliko mislila na fotošopirane žene u časopisima, dašta da su lijepe :top: nego na činjenicu da je bijela put zajebanija - umor se više vidi, svaka nepravilnost se više vidi, vene se bolje vide, bore su izraženije, pjegice su slatke na maloj djeci, za odrasle osobe tu je puder, ali ni on nije svemoguć :D U pravilu je svijetla koža tanja i osjetljivija ne samo na sunce, nego npr. na nastanak modrica. Koliko znam svjetloputi su skloniji dobivanju pigmentacijskih mrlja i tako :hekla:
Pjegice su baš slatke :durica: Ja se prilčno dobro mogu zažbukati. Pjegice mi se ionako ne vide previše, kad stavim puder ih do kraja prekrijem.

Evo moja nefotošopirana slika sa žbukom. Uopće se ne vidi da imam pjegice.
http://img6.imageshack.us/img6/7177/eowynt.jpg

Meni se uvijek činilo da su boje jače i izraženije na tamnoputim ljudima :ne zna:
Desire makes slaves out of kings.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

09 May 2012, 14:47

Ajme kose... :cerek: :cerek:

Krasan ten. :top:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
Éowyn
Posts: 2430
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

09 May 2012, 14:49

Morticia » wrote:Ajme kose... :cerek: :cerek:

Krasan ten. :top:
Mene ta moja kosa toliko živcira :( Da li se jako kuži da je prvih 10 cm malo drugačije boje?
Desire makes slaves out of kings.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

09 May 2012, 14:55

:facepalm:

Ne. :o
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
elma
Posts: 3104
Joined: 02 Feb 2013, 01:33

09 May 2012, 15:30

Kamo sreće da su gelaste, ova Sundance je kao gušći kreč :zubo: al djeluje :top:
A jel ostavlja bijeli trag? :misli:
Evo ovo je zadnje pitanje pa prestajem gnjaviti :D
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

09 May 2012, 16:41

ombia » wrote: Ovo ti sve pise osoba koja je na pocetku dvadesetih bila dan i noc na plazi. :facepalm:
Kako si mogla bit dan i noć na plaži ako si svjetloputa, u dvadesetima ili ikad :ne zna: Znam da je sunce jače u zadnjih x godina, ali ni prije nije bilo bezopasno.
Éowyn wrote:
Da li se jako kuži da je prvih 10 cm malo drugačije boje?
Sad kad si rekla... :rofl: inače ne.
Lijepa boja kose, predivan ten :)

kajla wrote:
A jel ostavlja bijeli trag? :misli:
Evo ovo je zadnje pitanje pa prestajem gnjaviti :D
A ostavlja, i na odjeći i na pregibima, članci prstiju, laktovi, koljena... Ali nisam nikad imala kremu koja mi se čini da baš štiti, a da je je fina, razmaziva, neljepljiva, gelasta, da se ne trusi :ne zna:
Koristila sam Garnier i Niveu, one su razmazivije i brže upiju, ali mi se čini da ne štite toliko - skroz subjektivan dojam :ne zna:
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

09 May 2012, 17:20

Svjetloputa sam otkad se mazem vrlo visokim faktorom. :zubo: I otkad sam odselila u krajeve sa strasno malo sunca cak i ljeti. Kao da mi se koza odvikla od sunca. :ne zna:
I otkad ne zelim nesto posebno pocrniti.

A na plazi sam bila prije i u podne (kao i svi drugi i plaza je bila puna!) Tko se tad pobozno mazao?
Da i izgorjela sam prve dane. :facepalm:
Mislim da najosjetljiviju kozu imaju svjetlokosi bijeloputi. :ne zna:
Zapravo uz neki normalan zastitzni faktor dobivala sam lijepu boju do kraja ljetovanja, samo sad znam da i tatva boja znaci prerano starenje. :zubo:

@E. divno! :cerek:
Divna koza, divan osmjeh!
Samo ti se pjegice ne vide. :crying:
Post Reply