Kosa - njega, maske, pakunzi, šamponi, češljanje

Ljepota za sve: nađite pravi savjet!
User avatar
ombia
Posts: 4657
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

Post 31 Mar 2012, 16:16

Herp » wrote:
To nije istina, nego im je lakše hendlati malo prljaviju kosu koja ne leta okolo dok se farba, pa su se dosjetili zgodnoj varci kako natjerati ljude da ne peru kosu prije farbanja. :mig:
Nije izmisljotina. Vidim po svojoj kosi, farbam se godinama, skoro pola svog zivota, probala sam na oba nacina.
Prljavija kosa je obicno i masnija. Svjeze oprana kosa - dermatolog ce znati bolje objasniti - njoj si kemikalijom u samponu, trljanjem itd. skinula upravo nesto zastitnog sloja.
Farbe ce na cistu kosu biti agresivnija za vlasi. I primiti malo losije kao sto rece Pjescana.

Ponukana ovom temom usla u ducan i izasla sa tri razlicita sampona i dva regeneratora. :zubo:
I dvije razlicite farbe.
Jedan sampon je od koprive a drugi je za masnije tjeme i od maticnjaka ako sam dobro prevela, lemon balm je biljka.
Dosta njih se doslovce kune u taj sampon, vidjeti cemo, bolje mu je da radi, mala bocica iz bio ducana 8 eura. :rolleyes:


Almost Rosey
Posts: 2919
Joined: 18 Sep 2011, 15:31

Post 31 Mar 2012, 19:49

Fora je, kako su mene učili, u vlasištu, koje je, kad je masnije, zaštićenije.

Inače, šišalo me danas, skoro sam pobjegla usred samog čina :rofl: na kraju je neloše ispalo, samo što žena sigurno misli da sam davež :raspa:
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3916
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

Post 31 Mar 2012, 23:55

Jel probao tko Syoss ili Wella šampone? :kokice:
User avatar
ombia
Posts: 4657
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

Post 01 Apr 2012, 00:01

Ovaj prvi sam probala, sampon mi je bio bezveze, al sam u hitnoci ofarbala se njihovom bojom i nije bila losa. :)
Na koju wellu mislis? Na onu iz frizerskih salona? To sam kupovala dugo. Bila je o.k.
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3916
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

Post 01 Apr 2012, 00:13

ombia » wrote:Ovaj prvi sam probala, sampon mi je bio bezveze, al sam u hitnoci ofarbala se njihovom bojom i nije bila losa. :)
Na koju wellu mislis? Na onu iz frizerskih salona? To sam kupovala dugo. Bila je o.k.
Aha Wella iz salona, al šampon, ne boja?
User avatar
ombia
Posts: 4657
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

Post 01 Apr 2012, 00:35

blue » wrote: Aha Wella iz salona, al šampon, ne boja?
Da samponi, u onim duguljastim bocicama. I regenerator. SP linija, imala sam za bojanu kosu, pa neki koji hidratizira, bila sam zadovoljna. No nisam koristila preko godine dana, nee znam jesu sta mijenjali.
User avatar
MadnessInMethod
Posts: 427
Joined: 04 Oct 2011, 20:47
Location: through the looking glass

Post 01 Apr 2012, 06:22

Nakon jednog farbanja kose u kucnoj radinosti, neplanski, na jucer opranu kosu, svjedocim da je istina. Kako kosu przim Keune bojom i tada 12%tnim hidrogenom, zsvrsila sam u krastama po tjemenu. Sto se ne dogodi kada ciljano pustim da mi se tjeme umasti posebno dobro za farbanje

Edit: naravno da odgovaram Herp. I naravno da sam opet izgubila citat. :frisko ofarbana plavusa:
"Madness in method, that's genius." F. Herbert
User avatar
klonka
Posts: 2885
Joined: 17 Sep 2011, 22:00

Post 01 Apr 2012, 11:11

Marokansko na tjeme i u boju prilikom farbanja... :mudri:





morat ću zatražit neku proviziju, nije u redu da ih ovoliko hvalim po topicu bez naknade
gonj špadi
User avatar
ombia
Posts: 4657
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

Post 01 Apr 2012, 11:40

klonka » wrote:Marokansko na tjeme i u boju prilikom farbanja... :mudri:

morat ću zatražit neku proviziju, nije u redu da ih ovoliko hvalim po topicu bez naknade
Nece ulje poremeteti pH vrijednost i boja nece djelovati skroz kako je planirano? Ajd na tjeme, al direktno u boju. :ne zna:
User avatar
klonka
Posts: 2885
Joined: 17 Sep 2011, 22:00

Post 01 Apr 2012, 11:42

Kažu u prospektima da može direktno u boju, stavila sam ga kad sam farbala sestru i sve pet.
Before applying color, massage approximately 5ml of Moroccan Oil Treatment to hair. This will enhance the hairs ability to absorb the color. Do not rinse hair before applying color or bleach. Add 4 to 5ml of Moroccanoil Oil Treatment to color mix and continue normal color application and process.
:ne zna:
gonj špadi
User avatar
ombia
Posts: 4657
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

Post 01 Apr 2012, 11:50

Ovo s tjemenom bih mogla isprobati. :) Nije kod mene to ulje tak skupo, poradi svih Marokanki koje ga u litrama koriste.
Iako, meni je dosta da frisko ne operem kosu.
Kad sam na frisko opranu farbala, tjeme me je danima svrbilo. Farba mi zapravo spasava tjeme. :S Ak cekam predugo s farbanjem dobijem perut.
Dugo mi to nije bilo jasno, kaze moja frizerka da je to masna perut. I da mi farba taman fino odmasti to sve i opet izregulira.

Evo na ebayu, 10 ml (to je dosta da probam?) bas taj brand koji spominjes (to tirkizno pakiranje) 2 eura.
Kako koristis? Na frisko opranu na vrhove? Na mokru, suhu?
User avatar
ombia
Posts: 4657
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

Post 01 Apr 2012, 11:59

E da, arganovo je najjeftinije kupiti po bio ducanima na odjelu za hranu. Jeftinije nego u ducanu s kozmetikom. Samo mozda ovo za kosu ima jos neke dodatke?
User avatar
klonka
Posts: 2885
Joined: 17 Sep 2011, 22:00

Post 01 Apr 2012, 12:04

Na suhu, tek opranu par kapi na vrhove; možeš i na mokru. A ovo za farbu dodam u boju, ali nisam samu sebe farbala već 100 godina. Sestru jesam, ona je piturana plavuša i čini se da dosta dobro djeluje da ne isuši previše kosu.


U odnosu na ovo prehrambeno ima još neke dodatke. Možda bih i ja kupila jestivo arganovo da ga ovdje ima, ali nema.
gonj špadi
User avatar
ombia
Posts: 4657
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

Post 01 Apr 2012, 12:21

Aaaa steta. Onda to jestivo da zaobidjem.
Evo kupila. Ne znam kad ce stici, pise da salju iz Izraela. A gledam i te bocice na pumpicu koje prodaju. To kao stedi potrosnju. To cu ak ulje bude dobro.
Ima i bocica 25 ml ta je bila 9 eura.
User avatar
klonka
Posts: 2885
Joined: 17 Sep 2011, 22:00

Post 02 Apr 2012, 10:43

Treba mi preporuka za balzam. Perem kosu svako drugi dan i treba mi nešto prilično blago.

Koristila sam Tony&Guy kojeg više nema :tuzni:, a sad sam pri kraju s Keuneom za svaki dan i bezvezan mi je i ne mogu više smislit njegov miris i želim ga promijeniti.
gonj špadi
User avatar
Bios
slučajna nakupina stanica
Posts: 1773
Joined: 18 Sep 2011, 09:08
Location: U pokretu...

Post 02 Apr 2012, 10:44

A da uzmeš neku masku? Već dugo koristim Garnier Fructis i odlična mi je. Samo mijenjam mirise kad mi jedan dosadi.
Maštam ... :lux:
Jebeš čovika koji nije reka i poreka.
User avatar
klonka
Posts: 2885
Joined: 17 Sep 2011, 22:00

Post 02 Apr 2012, 10:53

Uh, te Garnierove super mirišu, ali prejake su mi.
gonj špadi
User avatar
Pješčana
Posts: 8355
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška

Post 02 Apr 2012, 10:55

blue » wrote:Jel probao tko Syoss ili Wella šampone? :kokice:
ja.
trenutno koristim wella balzam, syoss sam imala obadvoje, meni je ok
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Morticia
Posts: 10441
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

Post 02 Apr 2012, 11:45

Od kad imam kratku kosu puno brže mi se masti.
Dajte mi preporuku za neke fine, po mogućnosti prirodne, preparate za masnu kosu. :moli:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Melody
Posts: 1213
Joined: 17 Sep 2011, 23:31

Post 03 Apr 2012, 18:00

Lush, Morti, imaju odlične šampone za često pranje i masnu kosu (od kojih mi je Oh, juicy bio najbolji)
A dobar ti je i Klorane šampon od zobi, to imaš u ljekarnama za kupiti, samo se cijene ne sjećam. On je kao neki poluprirodni, baš apotekarski šampon.
User avatar
Morticia
Posts: 10441
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

Post 03 Apr 2012, 19:24

Super, fala. :top:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
blaze
Posts: 2374
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

Post 03 Apr 2012, 19:42

ti iz lusha su odlični, u obliku sapuna. ja svoj nosim i u frizerke, neću kojekakve kemikalije koje (se) kupuju na litre
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
Morticia
Posts: 10441
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

Post 03 Apr 2012, 19:45

Lush mi je prekoputa firme. :o :lux:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3916
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

Post 03 Apr 2012, 23:03

Imam Lushev zeleni sapun za kosu, mislim da je s ružmarinom :misli: Sviđa mi se :top: ali ja dosta mijenjam šampone i koristim više paralelno, tako da ne znam kako je za dugotrajnu upotrebu.

Klonka, preporučila bi Schwartzkopf masku u ružičastoj piksi. Nije ovaj svjetlo ružičasti (vrlo pohvaljen na stranici) nego običan ružičasti - omekani mi kosu i fino miriši. Ovaj s linka planiram kupit sljedeće :hekla:
User avatar
kuki
Posts: 2908
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

Post 04 Apr 2012, 13:09

Meni se od Lushevih krutih šampona vlasište raspada i otpada u krpetinama. A tako su mi simpatični.
  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: ClaudeBot and 0 guests