Zaboga - nema topica o Daciji. Ispravimo to.

Kante, pile & nježnički nadomjesci
Gazda
Posts: 792
Joined: 17 Sep 2011, 23:14

22 Mar 2012, 13:55

blue » wrote: Ako ću ganjat zvjezdice, draže će mi bit na većem autu :D Osim zvjezdica s većim autom u pravilu dolazi više konja i jači motor, to je zgodno, ne zbog jurcanja, nego zbog pokretljivosti - bolje izbjegavanje potencijalnih sranja i tako. Osim toga tu je i osjećaj sigurnosti, subjektivno dakako, ali nije za zanemariti.
Mislim ako ću ikad kupovati bolji auto, bilo bi mi bezveze uzeti nabrijanu peglicu, peglicu imam i u ovoj vulgaris varijanti :ne zna:
To su tvoje želje, a f.o. osoba znat će da kratkotrajno zadovoljstvo zbog boljeg ubrzavanja ne vrijedi 10.000 eura više cijene.


User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

22 Mar 2012, 14:08

blaze » wrote: ne kažem da to nekima nije izgovor, ali nije istina da sve potrebno stane u mali gepek. srećom, djeca brzo rastu
Tako je. Dokaz da je Blaze u pravu jest taj da kad smo svi vozili fićeke, uopće nismo radili djecu. Jednostavno, nije bilo mjesta. Zato ovdje nitko nije rođen sedamdesetih, sve je to uvoz iz Nizozemske.
JPK » wrote: Ne, zapravo mi je najbliža Diona na Bijeničkoj, ali to nije f.o. approved trgovina.
Ooo, zemljak! :cerek: Tu sam prvi put ukrao u dućanu, prvo pivo ispred dućana, prve cigarete, prva bomba od šibica... a jesi išao tamo u vrtić? Ako jesi, možda si se igrao tamo gdje smo mi pili. Nisam ja pišao u pješčanik, Hrvoje je.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

22 Mar 2012, 14:10

Gazda » wrote: To su tvoje želje, a f.o. osoba znat će da kratkotrajno zadovoljstvo zbog boljeg ubrzavanja ne vrijedi 10.000 eura više cijene.
f.o. osobu će satrt kamion, a ja ću zbog boljeg ubrzavanja izbjeć za dlaku :mirko:
Gazda
Posts: 792
Joined: 17 Sep 2011, 23:14

22 Mar 2012, 14:11

blue » wrote: f.o. osobu će satrt kamion, a ja ću zbog boljeg ubrzavanja izbjeć za dlaku :mirko:
f.o. osoba, ako zna voziti, neće uopće doći u situaciju da ju satre kamion.
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

22 Mar 2012, 14:13

vrrrlet » wrote:
Tako je. Dokaz da je Blaze u pravu jest taj da kad smo svi vozili fićeke, uopće nismo radili djecu.
kad su se vozili fićeki, baš se puno išlo s malom djecom na more. iskuhavao si pelene na šporetu, jebote
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

22 Mar 2012, 14:15

Gazda » wrote: f.o. osoba, ako zna voziti, neće uopće doći u situaciju da ju satre kamion.
:confused: :misli:

Jer je poznato da u autima ginu isključivo ovakvi rasipnici kao što sam ja. :zubo:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

22 Mar 2012, 14:16

Gazda » wrote: To su tvoje želje, a f.o. osoba znat će da kratkotrajno zadovoljstvo zbog boljeg ubrzavanja ne vrijedi 10.000 eura više cijene.
To je doduše točno, ali ne treba niti pretjerivati s fiskalnom odgovornošću. Zbog nje sam odustao od klime u autu (gotovo nepotrebno, a skupo pri ugadnji i pogotovo pri korištenju, i do 30% veća potrošnja), ali i od centralnog zaključavanja. Ako ga otključavam/zaključavam dva puta dnevno, tridesetak stiskanja gumba tjedno, 1500 puta godišnje, minimalno 20.000 puta u vijeku trajanja auta. Pošto je dodatak za centralnu bravu iznosio 1.000 kuna, mislim da sam si mogao priuštiti tih pet lipa po zaključavanju/otključavanju, jer sam oduvijek volio stiskati gumbe.

Štoviše, tu sam pogriješio, jer taj mali osmijeh uslijed stiskanja gumba mi vrijedi barem sedam lipa, ako ne i devet.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

22 Mar 2012, 14:20

Morticia » wrote:
:confused: :misli:

Jer je poznato da u autima ginu isključivo ovakvi rasipnici kao što sam ja. :zubo:
Tako je, kamioni imaju sken koji odmah pročita odnos prihoda i troškova obližnjih vozila, a onda i samonavodeći jureći sustav koji usmjerava samo ka f. no. (Fiskalno NeOdgovornima), čisti mehanički darwinizam :D
Gazda
Posts: 792
Joined: 17 Sep 2011, 23:14

22 Mar 2012, 14:21

blaze » wrote: kad su se vozili fićeki, baš se puno išlo s malom djecom na more. iskuhavao si pelene na šporetu, jebote
A ti bi i djecu radila, i na more išla, i auto od 4,6 metara vozila? Jebote, koje li razmaženosti..glavno da smo mi "banana država" i "silna sirotinja". :cerek:
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

22 Mar 2012, 14:26

vrrrlet » wrote: Ooo, zemljak! :cerek: Tu sam prvi put ukrao u dućanu, prvo pivo ispred dućana, prve cigarete, prva bomba od šibica... a jesi išao tamo u vrtić? Ako jesi, možda si se igrao tamo gdje smo mi pili. Nisam ja pišao u pješčanik, Hrvoje je.
Nisam, ali sam u parku pred tim vrtićem često za vrijeme predavanja pio pivo, zbog čega sam popušio kaznu.
Morticia » wrote:
:confused: :misli:

Jer je poznato da u autima ginu isključivo ovakvi rasipnici kao što sam ja. :zubo:
Pa da, takvi, kako u dućanu, tako i u prometu imaju usijane glave i donose emotivne odluke koje onda završavaju katastrofalno.
Bojim se da onaj tko misli da ima pravo na dostojanstven gablec (iako ima malu plaću i nedovoljno novca za isti) isto tako misli i da ima pravo na dostojanstven dolazak na vrijeme na odredište (iako je krenuo prekasno jer je morao rašpati nokte), pa onda ulazi u rizične situacije pri preticanju.
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

22 Mar 2012, 14:29

Odgovorila bih nešto, ali sam ostala bez teksta.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

22 Mar 2012, 14:45

Gazda » wrote: A ti bi i djecu radila, i na more išla, i auto od 4,6 metara vozila? Jebote, koje li razmaženosti..glavno da smo mi "banana država" i "silna sirotinja". :cerek:
dižu nam prosjek čačići, žužuli i remetinačka ekipa. što bi rekla jaca, svatko ima svoj apetit
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

22 Mar 2012, 14:46

blue » wrote: Tako je, kamioni imaju sken koji odmah pročita odnos prihoda i troškova obližnjih vozila, a onda i samonavodeći jureći sustav koji usmjerava samo ka f. no. (Fiskalno NeOdgovornima), čisti mehanički darwinizam :D
:rofl:

Ova tema mi je uljepsala dan.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

22 Mar 2012, 14:48

JPK » wrote: Nisam, ali sam u parku pred tim vrtićem često za vrijeme predavanja pio pivo, zbog čega sam popušio kaznu.
Da, i Hrvoje je pio pivo. Normalno da nisi išao u taj vrtić, pa nećeš ići u pješčanik gdje si popišao pivo. :ne zna: A i nije taj vrtić baš neš, ja sam se brzo prebacio na Gornji grad, tamo su curice pokazivale pikicu i zgodnije su bile.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Nikolajevna
Posts: 1034
Joined: 28 Sep 2011, 22:51

22 Mar 2012, 20:32

Što se tiče gradskih škatulica...
Gazda » wrote: Matiz, Hyundai i10, Twingo, onaj C1-107-Aygo ..

… za taj novac bolje kupiti provjereno polovno vozilo čiji se lim neće zgužvati kao osjetljivi lancun vrćen na 1200 okr/min u trenutku kad se usplahirena bijela pastirica (Motacilla alba alba) prenuta zvukom četiri ponavljajuća takta iz svoje šetnje po rubu lokalne cestice zaleti letnim perom prvog reda ravno u izvor zvuka.

Al’ ne, snobovska guza ne želi da je na tom sicu prije nje već sjedila nečija guza.
User avatar
Aristocat
Posts: 1088
Joined: 10 Nov 2011, 23:41

22 Mar 2012, 21:32

Nikolajevna » wrote: Al’ ne, snobovska guza ne želi da je na tom sicu prije nje već sjedila nečija guza.
Zasto bi ta guza bila iskljucivo snobovska guza? Mozda je ta guza jednostavno obicna-guza-koja-zeli-nesto-novo. Recimo, jeli snobovska guza svaka ona guza koja zeli nove, potpuno nove gacie a ne one koje je vec koristila necija guza? :zubo:

Mislim, i guze imaju legitimno pravo na svoje zelje. Ne moraju odmah biti snobovi.

Uostalom, i revolucije su pocinjale jer su guze zeljele nositi nove gace.
Kakav je to zivot cijelog zivota biti gologuz ili u polovnim gacama? :cerek:
User avatar
Nikolajevna
Posts: 1034
Joined: 28 Sep 2011, 22:51

22 Mar 2012, 21:35

Tako tolerantna uopće nisi u duhu topica.
Ja sam se bar potrudila...
User avatar
Aristocat
Posts: 1088
Joined: 10 Nov 2011, 23:41

22 Mar 2012, 21:40

Nikolajevna » wrote:Tako tolerantna uopće nisi u duhu topica.
Ja sam se bar potrudila...
Vjerovatno si u pravu. :) Znas zasto? Jer nisam citala topick.
Obicno se ukljucim, procitam zadnje postove i odgovorim na one koji mi se ucine interesantni.

Ovdje mi je bila fora s 'guzom' i tako to. :D Pojma nisam imala da sam na 'Automobilima'. :facepalm:

Zato volem Trkeljanje. Uzimam si slobodu da trkeljam i nitko me ne proziva za to. :cerek:
Gazda
Posts: 792
Joined: 17 Sep 2011, 23:14

23 Mar 2012, 10:00

za taj novac bolje kupiti provjereno polovno vozilo čiji se lim neće zgužvati kao osjetljivi lancun vrćen na 1200 okr/min u trenutku kad se usplahirena bijela pastirica (Motacilla alba alba) prenuta zvukom četiri ponavljajuća takta iz svoje šetnje po rubu lokalne cestice zaleti letnim perom prvog reda ravno u izvor zvuka.

Al’ ne, snobovska guza ne želi da je na tom sicu prije nje već sjedila nečija guza.
To je stvar potreba. Objektivno, veće rabljeno vozilo nije f.o. kupnja jer će biti skuplje za osigurati, registrirati, natočiti i servisirati. Malo vozilo je jeftinije za održavanje.

Što se tiče sigurnosti, to je i tako faktor samo za žene, one ne znaju izbjeći bijelu pastiricu kad im iskoči na cestu. A žene su iracionalne, pa im ne bi trebalo dopuštati da biraju vozilo, čast Herpovima!
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

23 Mar 2012, 10:09

Gazda » wrote:
To je stvar potreba. Objektivno, veće rabljeno vozilo nije f.o. kupnja jer će biti skuplje za osigurati, registrirati, natočiti i servisirati. Malo vozilo je jeftinije za održavanje.

Što se tiče sigurnosti, to je i tako faktor samo za žene, one ne znaju izbjeći bijelu pastiricu kad im iskoči na cestu. A žene su iracionalne, pa im ne bi trebalo dopuštati da biraju vozilo, čast Herpovima!
Da, ovo je stvar koju također treba istaknuti. Žene jednostavno nisu sposobne biti f.o. Dobro, nisu sve baš raskalašene kao Morticia, ali svejedno im treba kratak povodac. :D
Biti i mniti svemiropolisno
Gazda
Posts: 792
Joined: 17 Sep 2011, 23:14

23 Mar 2012, 10:40

Dacia je najpopularniji topic na ovom podforumu. :S :S :S
User avatar
Herp
Nikki Gauda
Posts: 2239
Joined: 18 Sep 2011, 22:42

23 Mar 2012, 10:47

Gazda » wrote:
To je stvar potreba. Objektivno, veće rabljeno vozilo nije f.o. kupnja jer će biti skuplje za osigurati, registrirati, natočiti i servisirati. Malo vozilo je jeftinije za održavanje.

Što se tiče sigurnosti, to je i tako faktor samo za žene, one ne znaju izbjeći bijelu pastiricu kad im iskoči na cestu. A žene su iracionalne, pa im ne bi trebalo dopuštati da biraju vozilo, čast Herpovima!
Dragi kolega, zahvaljujem na pohvali moje f.o.
S obzirom na cijenu vozila, pogonsko gorivo, potrošnju istog, kubikažu ter pouzdanost, mnijem da sam vrh vrhova fiskalne odgovornosti ovog podforuma.
Stoga će mi moja fiskalna odgovornost i ušteda proizašla iz nje dobro doći kod kupnje mog sljedećeg vozila. :cerek:
It's always darkest just before the dawn so stay awake with me, let's prove them wrong
Gazda
Posts: 792
Joined: 17 Sep 2011, 23:14

23 Mar 2012, 10:55

Herp » wrote:
Dragi kolega, zahvaljujem na pohvali moje f.o.
S obzirom na cijenu vozila, pogonsko gorivo, potrošnju istog, kubikažu ter pouzdanost, mnijem da sam vrh vrhova fiskalne odgovornosti ovog podforuma.
Stoga će mi moja fiskalna odgovornost i ušteda proizašla iz nje dobro doći kod kupnje mog sljedećeg vozila. :cerek:
Draga kolegice. Kako je vama uspjelo roditi se u Hrvatskoj, a ne Tennessee-ju? :D
User avatar
Herp
Nikki Gauda
Posts: 2239
Joined: 18 Sep 2011, 22:42

23 Mar 2012, 11:16

Gazda » wrote: Draga kolegice. Kako je vama uspjelo roditi se u Hrvatskoj, a ne Tennessee-ju? :D
Cenim da su mi i matorci bili fiskalno odgovorni. :o
It's always darkest just before the dawn so stay awake with me, let's prove them wrong
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

23 Mar 2012, 11:17

JPK » wrote:raskalašene kao Morticia
:o :o :o
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
Post Reply