File sharing

Mreža svih mreža
User avatar
Lastan
Posts: 2751
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue

Post 13 Mar 2012, 21:58

A.P. » wrote:
Ti to ozbiljno? :o

Pa kad skidaš, istovremeno i 'dižeš', to je bit torrenata. Kad zaustaviš, zaustaviš i download i upload. Ali ne možeš downloadat bez da istovremeno i uploadaš, no.
Možeš. Nije pristojno, na privatnim je trackerima uglavnom zabranjeno, ali na većini klijenata možeš poštelati upload na nulu.
Jest da će mnogi radije slati podatke normalnim peerovima umjesto takvim leecherima, ali može se. Radio sam i ja tako kad sam bio na CARNetovoj vezi (CARNet uglavnom boli kurac za download, ali uplink im je skup u vražju mater i uploadere ganjaju).


jednokratni klon
Posts: 3535
Joined: 19 Nov 2011, 07:45

Post 13 Mar 2012, 21:58

Kako je uopće došlo do takvog sranja. Ovaj svijet je otišao u kurac skroz. :facepalm:
User avatar
Karlinjo
Posts: 11852
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

Post 13 Mar 2012, 22:02

jednokratni klon » wrote:Kako je uopće došlo do takvog sranja. Ovaj svijet je otišao u kurac skroz. :facepalm:
Zaposlili su lošeg matematičara, psihologa i sociologa plus već su imali nadobudnog pravnika. Nekom čudnovatom matematikom pretpostavljaju da sve što je ikad skinuto ako bi imalo cijenu ljudi bi platili pa su se eto polakomili.
Ovaj svijet je otišao u kurac skroz. :facepalm:
Uzdajmo se u onaj svijet :Pop:
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1942
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

Post 13 Mar 2012, 22:04

Lastan » wrote: Možeš. Nije pristojno, na privatnim je trackerima uglavnom zabranjeno, ali na većini klijenata možeš poštelati upload na nulu.
Na kojima? Meni je svugdje upload- 0=unlimited :ne zna: :misli:
User avatar
kuki
Posts: 2908
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

Post 13 Mar 2012, 22:10

A.P. » wrote:
Ti to ozbiljno? :o

Pa kad skidaš, istovremeno i 'dižeš', to je bit torrenata. Kad zaustaviš, zaustaviš i download i upload. Ali ne možeš downloadat bez da istovremeno i uploadaš, no.
Možeš. Ja si mogu (Transmission) narihtati da skidam a ne seedam.

Posebne dokazne radnje se ne mogu provoditi prema osobama koje „skidaju“ i za vlastite potrebe pohranjuju muziku, filmove, fotografije i druga djela zaštićena autorskim pravima. Naime, u cijeni koštanja svih elektroničkih medija (CD-a, DVD...-a, USB stickova, eksternih hard diskova) ugrađena je i naknada za zaštitu autorskih prava te se snimanje i reprodukcija za vlastite potrebe ne smatra kaznenim djelom

http://mup.hr/93636/1.aspx
User avatar
klonka
Posts: 2885
Joined: 17 Sep 2011, 22:00

Post 13 Mar 2012, 22:14

Pješčana » wrote:danas sam čitala da mup nije imao ovlasti za uhićenje one dvojice Kaštelana.
Po Zakonu o autorskim pravima nije, ali po Kaznenom je. :D


Nisu usklađeni, kao i obično. :serek:
gonj špadi
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2581
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

Post 13 Mar 2012, 22:22

Fuck, nemam živaca čitat 12 stranica, pa ne znam je li netko spomenuo sljedeće:

Pravi lopovi su diskografske kuće i izdavači. Autor dobije tek mizerni dio prihoda. Skidam svašta, ali kad bi postojao direktni sustav prodaje, da, recimo, platim 12 kuna za neki album i sve to ode Miletu ili Baretu platila bih.
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
elma
Posts: 3104
Joined: 02 Feb 2013, 01:33

Post 13 Mar 2012, 22:26

Meni je maximum upload rate trenutno na nuli. To dakle znači da je unlimited?
Koliko da stavim da maknem ili bar smanjim seedanje? Koristim bittorent

Ovo što Lastan priča o kriptiranju mi je viša matematika :zubo:
User avatar
Karlinjo
Posts: 11852
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

Post 13 Mar 2012, 22:29

kajla » wrote:Meni je maximum upload rate trenutno na nuli. To dakle znači da je unlimited?
Koliko da stavim da maknem ili bar smanjim seedanje? Koristim bittorent
Nula je zato što to nitko ne treba osim tebe trenutno. Unlimited odnosno 0 znači da dozvoljavaš da BitTorrent povuče koliko kod fizički može :D
User avatar
elma
Posts: 3104
Joined: 02 Feb 2013, 01:33

Post 13 Mar 2012, 22:31

Pa jel mogu smanjit da manje povlači? :D
User avatar
Karlinjo
Posts: 11852
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

Post 13 Mar 2012, 22:32

kajla » wrote:Pa jel mogu smanjit da manje povlači? :D
Možeš, upiši 1, to ti je čini mi se 1kB po sekundi mislim da manje od toga ne može.
User avatar
elma
Posts: 3104
Joined: 02 Feb 2013, 01:33

Post 13 Mar 2012, 22:33

Hvala :)
User avatar
kuki
Posts: 2908
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

Post 13 Mar 2012, 22:36

Meni je brzina uploada u Preferences 0 i upload speed tamo gdje mi pokazuje trenutne brzine uploada i downloada je 0. Kad hoću unlimited skinem kvačicu iz limit upload speed kućice i onda šiba. :D
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1942
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

Post 13 Mar 2012, 22:40

Ali ako na uploadu trenutna brzina nula dok se nešto skida, jel to znači da je on nepostojeć, dakle kakti zakonski nisi uploader ili u tom trenutku nitko drugi taj fajl ne skida? Ha!?
User avatar
Karlinjo
Posts: 11852
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

Post 13 Mar 2012, 22:41

kuki » wrote:Meni je brzina uploada u Preferences 0 i upload speed tamo gdje mi pokazuje trenutne brzine uploada i downloada je 0. Kad hoću unlimited skinem kvačicu iz limit upload speed kućice i onda šiba. :D
Vjerojatno nemaš BitTorrent ali iskreno prije bih rekao da to trenutno nitko ne traži.

Naime koliko kužim ti moraš uploadat da bi uopće cijeli internet znao koji paketić ti želiš. Ako zabraniš svaku odlaznu informaciju kako točno da svijet zna što ti trenutno voliš?
User avatar
Pješčana
Posts: 8355
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška

Post 13 Mar 2012, 22:42

A.P. » wrote:
Ti to ozbiljno? :o

Pa kad skidaš, istovremeno i 'dižeš', to je bit torrenata. Kad zaustaviš, zaustaviš i download i upload. Ali ne možeš downloadat bez da istovremeno i uploadaš, no.
krivo sam se izrazila, sad vidim kako zvuči .
ok, nakon što skinem, zaustavim.
pretpostavljam da dok skidam, na minimumu mi je shareanje.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
kuki
Posts: 2908
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

Post 13 Mar 2012, 22:45

A.P. » wrote:Ali ako na uploadu trenutna brzina nula dok se nešto skida, jel to znači da je on nepostojeć, dakle kakti zakonski nisi uploader ili u tom trenutku nitko drugi taj fajl ne skida? Ha!?
Ja nemam BitTorrent, imam Transmission, i dok mi je upload speed limitiran na nulu nema uploada i ne šeram ništa. Kad ga povećam na 1, šera nešto vrlo positno, kad ga delimitiram, ako imam nešto što je trenutačno aktualno, internet mi bude toliko spor da ne mogu surfat normalno, čak i ako u tom trenutku ne skidam ništa.
User avatar
Lastan
Posts: 2751
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue

Post 13 Mar 2012, 22:47

Karl Jozef » wrote: Vjerojatno nemaš BitTorrent ali iskreno prije bih rekao da to trenutno nitko ne traži.

Naime koliko kužim ti moraš uploadat da bi uopće cijeli internet znao koji paketić ti želiš. Ako zabraniš svaku odlaznu informaciju kako točno da svijet zna što ti trenutno voliš?
Transmission je BitTorrent klijent za OS X i Linux. Omogućuje potpuno zaustavljanje uploada.
Prije su to imali svi klijenti, ali je µTorrent minimum stavio na nekih 1 kbps, a onda je postao referentnom implementacijom BitTorrenta. Ali može se; to što ti drugima ništa ne šalješ ne znači da ne možeš zatražiti da skineš od njih.
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1942
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

Post 13 Mar 2012, 22:48

Pješčana » wrote: krivo sam se izrazila, sad vidim kako zvuči .
ok, nakon što skinem, zaustavim.
pretpostavljam da dok skidam, na minimumu mi je shareanje.
Misliti je drek nešto. :o
A zakonski je nebitno jel na minimumu ili maksimumu, upload je upload.

Kuki, ja kad stavim upload i download na nulu, oni se ne ugase, da pojednostavim :zubo:
I ja maknem kad se skine i gasim, ali ne mogu nikako naći načina da potpuno ugasim upload. Imam uTorrent. :o
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1942
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

Post 13 Mar 2012, 22:50

Ah, kuki ima linux i njegove programe :D
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6267
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

Post 14 Mar 2012, 10:10

Dajte, ljudi, ne budite pizde. Kad već preuzimate, red je i da šaljete.
A što nas je više, teže će nas tužiti.
User avatar
Lastan
Posts: 2751
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue

Post 14 Mar 2012, 14:14

judolino » wrote:Dajte, ljudi, ne budite pizde. Kad već preuzimate, red je i da šaljete.
A što nas je više, teže će nas tužiti.
Zapravo, prvo je red da počnemo kriptirati promet. Retroshare se čini kao dobra ideja, samo što trebaš kritičnu masu prijatelja s kojima ćeš razmijeniti certifikate.
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6267
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

Post 14 Mar 2012, 15:55

Lastan » wrote: Zapravo, prvo je red da počnemo kriptirati promet. Retroshare se čini kao dobra ideja, samo što trebaš kritičnu masu prijatelja s kojima ćeš razmijeniti certifikate.
Kolko nas treba? Će se grupišemo?
User avatar
Lastan
Posts: 2751
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue

Post 14 Mar 2012, 15:58

judolino » wrote: Kolko nas treba? Će se grupišemo?
Treba nas biti što je više moguće, i po mogućnosti da svatko od nas ima vezu još s nekim izvan grupe.
User avatar
Herp
Nikki Gauda
Posts: 2250
Joined: 18 Sep 2011, 22:42

Post 15 Mar 2012, 12:45

kajla » wrote:Super :zubo:

Jel vi skidate s torrenta ili ste našli druge izvore?
Ja nisam nikad ništa skidila s torrenta, ne znam se čak ni služiti time. :D
Filmove i serije ne skidam jer ih ne gledam baš, par sati tjedno uz telku i zemaljski program mi je više nego dovoljno, ali zato sam muzike poskidala na tone, i to sve s blogova.
Slušam određenu vrstu muzike, blogeri su međusobno odlično umreženi, nađe se tu i bootlega i B-sideova za koje nisam znala ni da postoje. Postupak je jednostavan: na Google blog tražilici upišem ime benda, kliknem na prvi upotrebljivi blog koji mi ponudi i u roku od sat vremena skinem svih 10 albuma, zajedno s onim neobjavljenima. :D
It's always darkest just before the dawn so stay awake with me, let's prove them wrong
  • Information