Kupujem bicikl!

Svi smo mi izbornici
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

21 Jan 2012, 11:10

Uskoro.
Moj zadnji bicikl imala sam prije nekih 16, 17 godina. Moj bicikl prije toga dobila sam s nekih 8, i morala sam ga dijeliti sa sestrom, dakle, ne, nisam iskusna u tom području.
Trebaju mi savjeti i preporuke kako da piknem lijep, konkretan bicikl, za vožnju gradom.
Nije za brdske trke. Onaj cruiser mi je prekrasan, ali razgovarala sam s jednimprodavačem u dućanu s biciklima, i rekao mi je da su cruiseri za 30 minuta vožnje, ne za dulje. a ja se ipak planiram i malo duže voziti.
I imat će košaricu, naravno.
Preferiram da je "ženski" jer sam u suknjama i haljinama i nije pametno da mašem nogama tako visoko dok se penjem na zic.
Ima li tko saznanja ili bar vlastitog iskustva da me uputi?
hvala


Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Bios
slučajna nakupina stanica
Posts: 1755
Joined: 18 Sep 2011, 09:08
Location: U pokretu...

21 Jan 2012, 12:08

Odakle mu taj podatak da su cruiseri za 30 minuta vožnje? Moj je u pogonu skoro svaki dan više od pola sata.

Ok, moj je muški model jer sam tako navikla, a i lakše ga je nositi uz stepenice (samo ga stavim na rame). Ponekad je spiza koju kupim teža od njega. :D

Fali mi još košara i svjetla.
Maštam ... :lux:
Jebeš čovika koji nije reka i poreka.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

21 Jan 2012, 14:52

Pješčana » wrote:Uskoro.
Moj zadnji bicikl imala sam prije nekih 16, 17 godina. Moj bicikl prije toga dobila sam s nekih 8, i morala sam ga dijeliti sa sestrom, dakle, ne, nisam iskusna u tom području.
Trebaju mi savjeti i preporuke kako da piknem lijep, konkretan bicikl, za vožnju gradom.
Nije za brdske trke. Onaj cruiser mi je prekrasan, ali razgovarala sam s jednimprodavačem u dućanu s biciklima, i rekao mi je da su cruiseri za 30 minuta vožnje, ne za dulje. a ja se ipak planiram i malo duže voziti.
I imat će košaricu, naravno.
Preferiram da je "ženski" jer sam u suknjama i haljinama i nije pametno da mašem nogama tako visoko dok se penjem na zic.
Ima li tko saznanja ili bar vlastitog iskustva da me uputi?
hvala
I neki sportski modeli sa stangom mogu biti zenski, ako je ta stanga dosta nize. Cisto da si prosiris izbor kod trazenja. Nosim haljine i usknje i ta stanga ne smeta.
http://img29.imageshack.us/img29/5822/3131050.jpg

Kruzeri su za grad/plazu :zubo: (tako se reklamiraju) a ako ikad mislis ici malo off

road, kruzer je prenizak za to. Nije on za krace voznje, to je pogresna informacija, nego za ravan teren.
Ako je moguce otisla bih u neki manji ducan koji nude i servis i nece naplatiti svako zatezanje kocnica za bicikl kupljen kod njih, gdje je recimo redovita inspeckija besplatna.
Da ti sloze sva svjetla potrebna za sigurnu gradsku voznju.
Da je sic po tvojim potrebama, ako imas problema s kicmom da je dobro pofedran na bitnim mjestima (viljuska, sjedalo itd.) jako bitno da je za tebe odgovarajuce velicine, kakve su kocnice i tko je proizvodjac.
User avatar
rh4ps0dy
Posts: 725
Joined: 17 Sep 2011, 23:11
Location: Podravina

21 Jan 2012, 14:58

Moj je ovakav, neki Sakura, samo boje vanilije.

Image

Divno me služi već dvije godine, udoban, jedino mi je malo previsok jer sam kupila sic s amortizerom pa se ne da spustiti do kraja. :D Ima i košaricu koja se da maknuti. <3
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

21 Jan 2012, 15:56

I ja imam sic s amortizeorm al se ne bi smjelo dogoditi da ti je previsok, to je dugorocno gledano lose za tvoja ledja. I svasta drugo.
Zato u ducanu sjednes na bicikl, napravis krug, dva tri po cesti, dvoristu im a strucno oko vidi jel ti odgovara velicina bicikla ili ne. Neke ostale stvari se dodatno daju zamijeniti ali ak se kupi bajk krive velicine. :ne zna:
I da takav zenski uopce ne smeta suknji, a nije nizak kao klasican kruzer da zapinje za prvo lisce u parku.
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

21 Jan 2012, 22:58

najvažnije ti je kupiti dobar lanac. moja kolegica zamijenila je stari bic novim, u koji se zaljubila i masno ga platila. ostavila ga je nevezanog ispred dućana na dvije minute i više ga nije bilo

sada vozi opet stari

i još je uvijek u šoku, a ima više od pola godine od nesretnog događaja
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
zeleni zub
Posts: 494
Joined: 29 Nov 2011, 01:35

22 Jan 2012, 22:15

Prvo se odlučiš za šta želiš bicikl, odnosno kako ćeš ga koristiti. To će ti reći koji bicikl da kupiš- mtb, cestovni, treking, kruzer... S tim da dok odlučiš koji bicikl želiš, već imaš na polici u-lokot.

Kad to znaš i znaš koliko imaš novaca na raspolaganju skoro pa znaš sve (makar znam dučan u kojem ćeš ih nanervirati s tim pristupom). Bicikli istog tipa se između sebe razlikuju opremom, a različita oprema je različita cijena (dobro naravno postoje marke koje će držati višu ili nižu cijenu, nešto kao k plus i lindt :zubo: ).
Opremu ti čine mjenjači, ručice mjenjača, vilica, pedale, lanac, gume, nabe, blabla. Za nekog tko se ne kuži pokazatelj nekog 'ranga' bi bio mjenjač, odnosno mjenjači.

Slijedeće je otići u dučan i naći bicikl koji ti odgovara veličinom. Veličina je ono što ne smiješ zeznuti, bolje da odabereš krivi tip bicikla, nego to.

Prema ovome šta si ti napisala ja bih ti rekla da uzmeš trekinga, a mtb i cestovnjaka da zaobiđeš, ali ja bezrazložno ne volim kruzere. Za kruzere nemam lijepu riječ, jedino sam sigurna da ti prodavač nije rekao ništa pametno s tom informacijom o tridesetominutnoj vožnji.


Super je imati dobar bicikl koji je super prilagođen vozačevim potrebama, ali ljudi s ponicama idu na more, s cestovnjacima jure po nasipu, imaju krševe s hrelića pa rade godišnje tisuće kilometara- zato skoro pa ne možeš zabrljati, možeš si jedino olakšati. Možeš uzeti i sto kuna, kupiti nešto na Hreliću i srediti za još 300kn pa vidjeti kroz par mjeseci ima li smisla uopće da kupuješ štogod drugo.
User avatar
*jezebel*
Posts: 1424
Joined: 20 Oct 2011, 13:56

01 Mar 2012, 16:29

đe da kupim baciklo? da nije skuplji od 2-3 'iljade. intersport, ono nesto (rog joma?) na krizanju vodnikove i jukiceve ili nesto trece?

one sa zaobljenijim volanom (jesu l' to kruzeri?) ne volim, bojala bih se ici po grbavijem terenu, a i bojim se da se tu ne bih mogla dovoljno osloniti na ruke. da ne spominjem koliko su mi ruzni, to mi je vise za hipstere i zene u cvjetnim suknjama.
zadnje sam imala mtb (bio je neki rogov sa shimano dijelovima, otpala mu je pedala treci dan, ali inace je bio divan, bolji od limex bicikala koje su vozili moji prijatelji :rofl:), ali njega sam kupovala u sestom razredu pa sad ne znam sta da gledam. prije par godina sam dobila na nagradnoj igri neki x-plorer mtb, to je bilo bozesacuvaj, prodala sam ga jer je bio totalno s*eban, ne znam jel' mi bio mali ili je geometrija totalno poremecena. bilo kako bilo, ne zelim jos jedan x-plorer.

btw, negdje sam davno procitala da ako kupujem bicikl iz nizeg cjenovnog ranga (a ocigledno kupujem) nije pametno uzimati s disk kocnicama. kao, takve kocnice tu budu s*anje. dal' da ih izbjegavam ili da ne gledam na to? i sta je s onim prokletim suspenzijama? jao, nista ne znam! :mama:

napominjem da mi nije pretjerano bitno hoce li ga netko ukrasti, pazit cu ga, treba mi za rekreaciju. bitno mi je da je udoban i da se ne raspadne u roku od nekoliko mjeseci (debelguza sam, a znajuc' sebe, vjerojatno ce me barem povremeno privuci i voznja po malo za*ebanijem terenu). jel' mogu ja proc' s 2-3 'iljade? polovno bih isto mogla kupit', ali me strah. ne bih hrelic, ne bih ukradeno i ne bih macka u vreci. a smotana sam, naivna i nista ne znam.

inace sam jako osjetljiva pa me uvijek zulja guzica. jel' tu treba kupit' posve novi sic ili postoje i neke navlake?

i sta je s onim trenazerima ili kako se vec zovu oni stalci na koje mozes stavit' baciklo pa vrtit' u sobi? jel' to univerzalno, ili...? to bi mi bilo zgodno da se ne ulijenim kad dodje zima.

aaaaaaaaaaaaaaa!!! :gaah:
how can i believe in god when just last week i got my tongue caught in the roller of an electric typewriter?
vise nikad necu imat' samopouzdanja u druge ljude.
User avatar
*jezebel*
Posts: 1424
Joined: 20 Oct 2011, 13:56

01 Mar 2012, 16:34

eh, da, kosaricu ne bih. paktreger nije nuzan. ono sto mi treba su branici. nije mi fora imat' blatnjava ledja. ali bih neke branike ispod kojih stane dosta blata. za svaki slucaj. trazim li previse?

nekako imam osjecaj da mi nitko nece pomoci... :rofl:
how can i believe in god when just last week i got my tongue caught in the roller of an electric typewriter?
vise nikad necu imat' samopouzdanja u druge ljude.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

01 Mar 2012, 16:48

2.500 kuna je dovoljno za solidan bicikl (bez prednjih i stražnjih amortizera, koji ionako nisu nužni ako čovjek prvenstveno ne brije na šumu i makadam).

Pošto si debeloguza, možda ne bi bilo loše kupiti veći sic, ali tek ako se ne privikneš na normalni. Utrenirane ljude zaboli guza kad nakon par tjedana pauze sjednu na bic, ali to prođe za dan, pa daj i sebi nekoliko.

Za trenažere ti ne znam, ja paciklo vozim i po zimi, i nije hladno nego vruće. :rofl:

Dućana imaš par oko Petrove crkve u Vlaškoj, i po Ilici ih ima, imaš u Savskoj kod Vodnikove, ma svuda ih ima.

Možeš otići u u Frankopansku u biciklopopravljaonu pa će ti dati savjet uživo, možeš ih duže gnjaviti s potpitanjima nego mene, a momci su ljubazni.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

01 Mar 2012, 17:06

Bicikle možeš kupiti npr. u

http://www.ciklus.hr/

http://www.ciklo-centar.hr/new/naslovnica.asp

Postoje gel navlake na siceve, a posebno se mogu kupiti i veliki sicevi :cerek:
I meni su oni defaultni dildoidni sicevi koji dođu s biciklom za ništa :durica:
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

01 Mar 2012, 17:13

Ti debeloguza a kupila pidjamu small, daj daj. :zubo:
Inace meni su te navlake za sic bezveze, bolje kupiti posteni gelasti sic.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

02 Mar 2012, 11:02

vrrrlet » wrote:Dućana imaš par oko Petrove crkve u Vlaškoj, i po Ilici ih ima, imaš u Savskoj kod Vodnikove, ma svuda ih ima.

Možeš otići u u Frankopansku u biciklopopravljaonu pa će ti dati savjet uživo, možeš ih duže gnjaviti s potpitanjima nego mene, a momci su ljubazni.

Dućane ćeš lako pronaći, ali ja sam kupio bic u jednoj od tih bicikloporavljaonica koje vrrrlet spominje. Izmjerio me čovjek, pao dogovor, gdje se vozim, kaj mi treba i za 800 kuna složio tako dobar bic da ne možeš vjerovati. Probaj se naći s takvim likovima koji se kuže, pogotovo ako ne želiš potrošiti previše love.
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

02 Mar 2012, 11:13

karambol » wrote:

Dućane ćeš lako pronaći, ali ja sam kupio bic u jednoj od tih bicikloporavljaonica koje vrrrlet spominje. Izmjerio me čovjek, pao dogovor, gdje se vozim, kaj mi treba i za 800 kuna složio tako dobar bic da ne možeš vjerovati. Probaj se naći s takvim likovima koji se kuže, pogotovo ako ne želiš potrošiti previše love.
O da. Ako naletiš na manijaka kojem se da zajebavati sa starim dijelovima i tobom, za nikakvu lovu se može dobiti odličan bicikl. Mislim da bi u svakom slučaju trebala skočiti do biciklopopravljaone, pošto si početnik, oni će ti dati još korisnih savjeta, a i da si stvoriš poznanstva kad ti nešto krepne - odneseš tamo i onda skupa to popravite - jeftinije je, a i naučiš neke stvari sama raditi.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

02 Mar 2012, 11:26

karambol » wrote:

Dućane ćeš lako pronaći, ali ja sam kupio bic u jednoj od tih bicikloporavljaonica koje vrrrlet spominje. Izmjerio me čovjek, pao dogovor, gdje se vozim, kaj mi treba i za 800 kuna složio tako dobar bic da ne možeš vjerovati. Probaj se naći s takvim likovima koji se kuže, pogotovo ako ne želiš potrošiti previše love.
ja bi takav bajk
smiju li se biciklopopravljaonice spominjati imenom? :o
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

02 Mar 2012, 12:40

Tamo gdje sam bicikl kupila, mali obiteljski obrt uvijek imaju i radionu u sklopu ducana. Jedino u takvim ducanima bih ista i kupila.
Gdje me podsjete na redovitu inspekciju, koju obave besplatno, gdje i nakon x godina zna bez pogleda u komp koji bicikl vozi svaka njegova musterija. :S
Gdje zna sam sastaviti i rastaviti svaki bicikl koji prodaje.
Nisu nuzno skuplji od masovnih ducana jedino je izbor uzi.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

02 Mar 2012, 13:53

baja » wrote: ja bi takav bajk
smiju li se biciklopopravljaonice spominjati imenom? :o
'Bem li ga, ako se sjećam ikakvog naziva...? :misli: Bio sam kod nekoliko njih jerbo sam bajsiklfan od malijeh nogu...ima jedan na Bukovcu, frik i majstor, pedantan i zna, da se razgovarati o cijeni, zatim jedan u Utrinama, mala radionica sva pretrpana biciklima, gumama i inim, isto čovjek zna i umije, ali moraš ga uloviti i objesiti mu se za vrat, davno sam bio kod jednog na Savici, također vrli majstor od zanata...Ajde daj mi do ponedjeljka vremena pa ću ti saznati detalje....
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
*jezebel*
Posts: 1424
Joined: 20 Oct 2011, 13:56

02 Mar 2012, 14:22

blue » wrote:Bicikle možeš kupiti npr. u

http://www.ciklus.hr/

http://www.ciklo-centar.hr/new/naslovnica.asp

Postoje gel navlake na siceve, a posebno se mogu kupiti i veliki sicevi :cerek:
I meni su oni defaultni dildoidni sicevi koji dođu s biciklom za ništa :durica:
svidjaju mi se ovi linkovi! :lux:
how can i believe in god when just last week i got my tongue caught in the roller of an electric typewriter?
vise nikad necu imat' samopouzdanja u druge ljude.
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

02 Mar 2012, 14:41

karambol » wrote:...Ajde daj mi do ponedjeljka vremena pa ću ti saznati detalje....
dam ti :o :D
thnx
User avatar
*jezebel*
Posts: 1424
Joined: 20 Oct 2011, 13:56

02 Mar 2012, 15:15

a jel' pjescana na kraju kupila baciklic?
how can i believe in god when just last week i got my tongue caught in the roller of an electric typewriter?
vise nikad necu imat' samopouzdanja u druge ljude.
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

02 Mar 2012, 16:16

*jezebel* » wrote:a jel' pjescana na kraju kupila baciklic?
ne znamo.
pješčana?
Nek(v)arljiva.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

05 Mar 2012, 11:31

recimo da su se pojavili neki nepredviđeni troškovi pa je bicikl na počeku
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

05 Mar 2012, 11:53

baja » wrote: ja bi takav bajk
smiju li se biciklopopravljaonice spominjati imenom? :o


Zelena akcija, Frankopanska 1, Zagreb, svaki četvrtak od 17:00 do 20:00 sati - tu ti imaju organizirane volontere koji pomažu ljudima sastaviti ili popraviti bicikl.

Od ovih profitabilnih popravljaonica ne znam koju bih izdvojio, pošto se njihovim uslugama ne služim pošto popravljam sam, ali čini mi se da su ovi iz Ciklusa fora ekipa i da to ne rade zbog para, nego jer su zaluđeni biciklima.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

05 Mar 2012, 12:16

vrrrlet » wrote: ali čini mi se da su ovi iz Ciklusa fora ekipa i da to ne rade zbog para, nego jer su zaluđeni biciklima.
Da, vrlo su fer i neće prodat muda pod bubrege i ni bicikl pod svaku cijenu :)
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

05 Mar 2012, 12:18

Samo da vas obavijestim da ovaj mjesec i ja kupujem bicikl! :lux: :lux: :lux:
Još ne znam ni gdje ni kakav, al' kupujem! :o

I malu kacigicu za bubu.
I onu sjedalicu koju ćemo prikačiti na Zeov bicikl da možemo i nju vozati! :lux: :lux:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
Post Reply