Kosa - njega, maske, pakunzi, šamponi, češljanje

Ljepota za sve: nađite pravi savjet!
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 19303
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 741 times
Been thanked: 1356 times
Gender:

Post 15 Dec 2011, 22:40

Malo mi je nejasno kako se gledaš u to dok se češljaš. :D


Potpisi su za budale.
User avatar
sabaa
Posts: 580
Joined: 09 Nov 2011, 21:01

Post 15 Dec 2011, 22:51

Hekatonhir » wrote:Malo mi je nejasno kako se gledaš u to dok se češljaš. :D
Počešljaš na sljepo, pa provjeriš.

Moja kosa je skroz ravna, pa nemrem fulati, a ogledalo je više korisno za provjeru da nemaš ostataka špinata među zubima. :zubo:
The planet is fine. The people are fucked.
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3916
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

Post 16 Dec 2011, 10:16

*jezebel* » wrote:
a onak', ni vrit, ni mimo. ne mogu rec' da je los, jos me nije svrbjela glava. ali mozda mi je rano za reci. ne operem kosu s njim svaki put, koristim ga naizmjence s baby samponom. probaj kad ga vec imas. za dlanove ne brini, mene brine jer su mi jako osjetljivi. sklona sam dermatitisu i urtikariji, a alverde proizvodi su mahom nakrcani linalolom i ostalim komponentama etericnih ulja s kojima moram biti oprezna.
Probala jučer. Evo recenzija -

bokte, izgleda ko ptičje govno (mekano) i smrdi :mama: Šokiralo me kad sam istresla na ruku :crying: Ok, prihvatljivo je što se barem na kosi pjeni bijelo, a ne svjetlo smeđe, pa ajd. Međutim, rezultat je iznenađujuće dobar, što je možda od tog šampona, a možda i od novog regeneratora :zubo: Od čeg god, krasna mi je bila kosa poslije :top: pa ću iskoristit bočicu do kraja.


Disclaimer: moguće da sam neobjektivna skorz, u stilu - ako glavu natrljam nečim što izgleda ko proljev i još i smrdi mora da je ultra super :facepalm: Vrijeme će pokazat :zubo:
User avatar
Ruralna
Posts: 688
Joined: 20 Sep 2011, 18:36

Post 20 Dec 2011, 11:12

Probala sam boje u pjeni.
I super su zabavne za lijene poput mene :xzubo:
Almost Rosey
Posts: 2919
Joined: 18 Sep 2011, 15:31

Post 21 Jan 2012, 16:21

Mihihi sjedim natrackana nečime što bi trebao biti mahagonij.
Mahagonij. Tako bapski zvuči.
Ćemo vidimo :ne zna:
User avatar
Beau
Posts: 7271
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

Post 21 Jan 2012, 17:09

Mihihii i kakav je mahagonij? :D
Almost Rosey
Posts: 2919
Joined: 18 Sep 2011, 15:31

Post 21 Jan 2012, 17:14

:lol:

A nije loš, nije babast :zubo: pokušala sam fotkat, stvarno jesam, ali ne ispada realistično :ne zna: ma zadovoljna sam. Ionako će izrasti za mesec dana :rofl:
User avatar
Beau
Posts: 7271
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

Post 21 Jan 2012, 17:17

Sviđa mi se u zadnje vrijeme ta boja na ženama. I ja sam sebi stavila prije godinu dana, ali nije mi dobro stajalo :ne zna:
Almost Rosey
Posts: 2919
Joined: 18 Sep 2011, 15:31

Post 21 Jan 2012, 17:26

Ovaj je neki dobar (zaboravila sam koji i čiji jer je to ona farba za koju sam valjda još jesenas pitala hoće li se što dogoditi ako se ne potroši odmah :zubo: ), ne vidi se prejako, kosa je samo tamnija, ali se zato lijepo vidi na svjetlu.
User avatar
Tea Tree
Posts: 5523
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

Post 21 Jan 2012, 17:29

Almost Rosey » wrote::lol:

A nije loš, nije babast :zubo: pokušala sam fotkat, stvarno jesam, ali ne ispada realistično :ne zna: ma zadovoljna sam. Ionako će izrasti za mesec dana :rofl:
Ako ti se da, probaj naći neku fotku na internetu koja bi bila najbliža onome što je ispalo.
Sad me zanima. :mig:
Almost Rosey
Posts: 2919
Joined: 18 Sep 2011, 15:31

Post 21 Jan 2012, 17:51

Najvjernije što se dalo uslikat, nu :)
User avatar
Tea Tree
Posts: 5523
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

Post 21 Jan 2012, 17:56

Ne bi li mahagoni trebao biti crvenkast? :misli: Kad kažeš da fotka nije baš vjerna, je li uživo to išta crvenije? Ovo mi se čini smeđe.
Kad uguglam mahogany hair ispada mi svašta, ali mahom su crvene i crvenkaste.
Je li ispalo ono što si htjela postići ili si se nadala nečem drugom prema slici na kutiji?
Almost Rosey
Posts: 2919
Joined: 18 Sep 2011, 15:31

Post 21 Jan 2012, 18:14

Mahagonij je, afaik, crvenkasto-ljubičast.
Zato sam i fotkala jer nisam uspjela guglati :D Od ponuđenih, najsličnija je ovome :ne zna:

Nisam htjela postići ništa, niti sam se čemu nadala (nisam imala ni kutiju), bilo mi je dosadnjikavo a farba je čučala tamo doslovce mjesecima. One thing leads to another... :zubo: Moja kosa inače ima crvenkastog pigmenta, ali nit mi je osvjetljenje trenutno dobro niti mi je dobar fotić, pa će vjerojatno na suncu biti crvenkastija.
User avatar
Tea Tree
Posts: 5523
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

Post 21 Jan 2012, 18:24

Almost Rosey » wrote:Mahagonij je, afaik, crvenkasto-ljubičast.
Zato sam i fotkala jer nisam uspjela guglati :D Od ponuđenih, najsličnija je ovome :ne zna:
Sviđa mi se ova Feria. :top: Razmišljam o promjeni, ovo je dobro. Nije skroz obično smeđe, a crveni je tek neki sjaj na jačem svjetlu. Ne mogu stavljati neke boje meda i slično, prilično sam blijeda pa me to dodatno ubije.
Jesi li ti zadovoljna rezultatom?
Almost Rosey
Posts: 2919
Joined: 18 Sep 2011, 15:31

Post 21 Jan 2012, 19:18

Trenutno sam zadovoljna bilo čime, trebala mi je promjena, dobila sam je :)

Ako si blijeda, pripazi da te mahagonij i slični tonovi još više ne "isperu". Mahagonij zna djelovati hladno :misli:
User avatar
Tea Tree
Posts: 5523
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

Post 21 Jan 2012, 20:34

Aha, misliš? Ne znam, nisam nikada imala neke prirodne tonove na glavi. Davno sam se farbala u crno, dosta godina. Sad sam crvena, predugo, dosadilo mi je već.
Najbolje bi bilo probati neku periku. :D
User avatar
Jade
Posts: 231
Joined: 03 Jan 2012, 05:32
Location: Ne, hvala.

Post 21 Jan 2012, 20:42

Farbam se u svijetlo bakarno, a imam periku boje plavog lonca (poput kose Marge Simpson) koju nosim dva-triput na godinu. :zubo:

Image
Almost Rosey
Posts: 2919
Joined: 18 Sep 2011, 15:31

Post 21 Jan 2012, 20:49

Crveno na svijetlu put :klopa:
User avatar
Tea Tree
Posts: 5523
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

Post 21 Jan 2012, 20:54

Almost Rosey » wrote:Crveno na svijetlu put :klopa:
Nije da se hvalim, ali stvarno dobro izgleda. :zubo: Samo mi malo dosadilo, već 8 godina sam crvena.
Pa me zato zanimao ovaj tvoj mahagoni. Nije isto, a opet, nije prevelika promjena pa se ne moram npr. blajhat ili takvo nešto.
User avatar
blaze
Posts: 2374
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

Post 21 Jan 2012, 22:46

ja bila jednom u dermatologice zato što mi je opadala kosa, pa ću podijeliti s vama ono čega se sjećam

- šamponirati treba 3 minute, jer toliko treba da se razviju aktivni sastojci iz šampona, i u pravilu je dovoljno jednom. u svakom slučaju, bolje jednom pa tri min nego dvaput po deset sekundi (ako već kupujete šampone za ovakvu ili onakvu kosu, protiv peruti i sl.)

- ako se ima vremena, 20-tak min prije pranja utrljati maslinovo ulje - u tjeme, što manje po vlasima. ono pomaže i jača vlasnište, a ne vlasi (njih samo zamasti, bez učinka)

- za razliku od toga, regenerator se stavlja samo po vlasima, nikako ne utrljavati u vlasište (to će i suhu kosu pretvoriti u masnu)

- vezivanje kose gumicama u rep izbjegavati ko kugu. ako vam kosa i inače opada, to je pravi put u ćelavost. nešto mi je govorila i o slavonskom i mediteranskom tipu ćelavosti u baba, povezanom s načinom vezivanja marame. svako stezanje kose slabi korijen

- ono što je meni bilo najzanimljivije, tvrdi da štitnjača nije u vezi s opadanjem kose koliko se trubi. kaže da jedan pokvaren zub ili vratni kralježak koji sprječava dobru prokrvljenost najbolje rastjeruju vlasi s glave
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
Nikolajevna
Posts: 1066
Joined: 28 Sep 2011, 22:51

Post 22 Jan 2012, 18:03

blaze » wrote: - ono što je meni bilo najzanimljivije, tvrdi da štitnjača nije u vezi s opadanjem kose koliko se trubi. kaže da jedan pokvaren zub ili vratni kralježak koji sprječava dobru prokrvljenost najbolje rastjeruju vlasi s glave
Još malo pa će otkriti da i rak nastaje zbog pokvarenog zuba. :zubo:

Nego, ne mogu naći za kupiti normalnu četku za kosu. U dm-u su sve s nekakvim kratkim iglicama, onim plastičnim zdepastim. Htjela bih neku veću četku s dugačkim metalnim iglicama. Di sad to tražit...
User avatar
Pješčana
Posts: 8355
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška

Post 22 Jan 2012, 22:00

blaze, ovo su super savjeti!
samo...ja se već dugo mažem po cijeloj kosi maslinovim uljem :facepalm: jer brijem da pomaže..hvala ti za ovo
što se tiče balzama, na primjer, ja imam šiške i iza 1/4 glave obrijanu na nulericu, kako točno da ja stavim regenerator samo na vrhove? to valjda vrijedi za duge jednako duge kose? :ne zna:
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
zeleni zub
Posts: 494
Joined: 29 Nov 2011, 01:35

Post 22 Jan 2012, 22:47

Koja farba se nanosi kao l'oreal casting, a od ovih jeftinijih je?

Casting stavljam skoro kao šampon, onako na mokru kosu i nigdje se ništa ne sfleka niti promakne koji dio, ali kupujem dvije kutije pa bih nešto jeftinije. Znači koje se još farbe stavljaju tako na mokru kosu, a ne da moram s četkicom sve to razvlačiti?
User avatar
Pješčana
Posts: 8355
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška

Post 22 Jan 2012, 22:51

ja se farbam na suho, ali ne koristim četkicu nego široki češalj i trljam
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
zeleni zub
Posts: 494
Joined: 29 Nov 2011, 01:35

Post 22 Jan 2012, 23:02

A stvarno mi se ne da više tako maltretirati, izgubim se u vlastitoj grivi. Osim toga kad je farba za na suho trebaju mi tri pa već gubim računicu.
  • Information