Ljubavne pjesme

Kopulacija, masturbacija i nešto malo o ljubavi
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

24 Dec 2011, 00:36

Sad vidim da je Morticia linkala neke koje i mene unište. :xd:

Ja sam reagirala na nebulozu oko Parnog valjka. I od tog pravca rasprave više nismo raspravljali o pjesmama. Barem prema mom viđenju.


User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

24 Dec 2011, 00:42

Perzefona » wrote:I ja zadržavam svoje pravo da je meni dijagnosticiranje nečije glupavosti, šupljosti, psihotičnosti i cmoljavosti i seljačizma na temelju njegovog priznanja
S obzirom na to da si meni replicirala kao da sam te prozvala psihotičnom, i zašto je tvoje psihotičnije od moje podstanarke, iako nigdje nisam ni rekla ni pomislila da si psihotična, možda da razmisliš o opciji da si žešće zabrijala?

Da, ako otkidaš na pjesme na koje ja ne (pri čemu ja otkidam na neke druge, iako su neke od njih šup, psiho, ovakveonakve, ali su mi lijepe, i još si tu i tamo izmišljam tragične ljubavne priče za neki dobar US topik), e onda si ti psihotičnija i ja ti baš to želim reći.

Kaman. :D
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

24 Dec 2011, 00:43

Imam molbu - ja sam youtube deprived, jel možete stavljat naslove? :D
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
Perzefona
Posts: 1959
Joined: 18 Sep 2011, 20:40

24 Dec 2011, 00:45

Lord Byron » wrote:a usuđujem se reći da ga pratim posve objektivno.
Usuđujem se reći da bi se svatko to usudio reći o svom praćenju topica. I što ćemo sad? Ti ga pratiš objektivno, ja ga pratim objektivno, a slike su nam različite?

Aha, ti znaš - ja pretjerujem.
Konačno, ne pada ti na pamet da je u žaljenju prilazećih partnera sadržano puno više od puke dijagnoze neromantičnosti?
Ne, štoviše, jako ćeš se iznenaditi: u tvojoj interpretaciji tog žaljenja partnera nalazim sve ono pretjerivanje koje ti pripisuješ meni. Ja u toj rečenici ne vidim ništa grublje od već otprije zahuktale grubosti.
Last edited by Perzefona on 24 Dec 2011, 00:46, edited 1 time in total.
Nodens - making women's period comfortable (by ex anais)
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

24 Dec 2011, 00:45

kuki » wrote:Imam molbu - ja sam youtube deprived, jel možete stavljat naslove? :D
Moji su Sve te vodilo k meni i Rekla je. :xd:
User avatar
Perzefona
Posts: 1959
Joined: 18 Sep 2011, 20:40

24 Dec 2011, 00:50

kuki » wrote: onda si ti psihotičnija i ja ti baš to želim reći.

Kaman. :D
It takes one to know one. :raspa:
Nodens - making women's period comfortable (by ex anais)
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

24 Dec 2011, 00:52

kuki » wrote:Koliko ja razumijem ovaj post, poluljudi su oni koji nemaju tu jednu ili tog jednog čiji im otrov kola venama dok se napijaju s nekih drugih izvora tražeći zaborav. Ili oni koji ne mogu shvatiti da uglavnom svi mi imamo tu jednu ili jednog s kojim emocionalno varamo sadašnje.
Hajde, možeš ti i bolje. Post se uopće ne odnosi na to. Ali ono, nimalo. Ključeve razumijevanja ostavio sam na dovoljno mjesta da bih se sad opet time bavio.
Potpisi su za budale.
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

24 Dec 2011, 00:53

ex_anais » wrote:
Moji su Sve te vodilo k meni i Rekla je. :xd:
Druga joj uh.

Da nisam kitila bor i željela se pripit i osjećala ko na prvom spoju sa svojim borom, ja bih sad išla vadit kvotove. :D
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

24 Dec 2011, 00:55

Hekatonhir » wrote: Hajde, možeš ti i bolje.
Hekatonhir » wrote:Perze, da te ne citiram, samo kratko: ne dira mene tvoja interpretacija Sve još miriše na nju. Dira me - jer me žalosti - što uglavnom svi mi imamo tu jednu, ili tog jednog. To je elementarna istina. Tko to ne može shvatiti, samo je napola čovjek.
Pa kako sam samo mogla fulat.
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

24 Dec 2011, 01:21

foka » wrote:sad sam oftopik, ali dobro.

ja ne mislim da su ovi tekstovi poezija. ne da ne mislim da su dobra poezija, nego ne mislim da su uopće poezija. i ne vidim zašto se to doživljava kao kritika, kao da tekstovi pjesama zato manje vrijede.

pričajte koliko želite o formalnim karakteristikama, možete se i pozvati na sinkretički nastanak lirske poezije (iako to nema smisla jer su se umjetnosti strašno davno odvojile), ali ignorirate činjenicu da poezija pripada književnosti iliti književnoj umjetnosti, vezana je za papir (ili ekran) i čitanje. pjesma je skup riječi i znakova koji mora funkcionirati sam za sebe, koji ima svoju dinamiku, svoj ritam, svoju ravnotežu, više (slobodan stih) ili manje krhku.
da, neki tekstovi nekih pjesama mogu za sebe stajati kao poezija, ali to su rijetke, rijetke iznimke.

i zašto bi to bio problem?
ove pjesme pripadaju glazbi.
nema potrebe da funkcioniraju dobro same na papiru. poeziju čine tišina i riječi, a ovo je sljubljivanje glazbe i riječi. to su različiti elementi, ko (riječi +) zrak i (riječi +) voda. i nastaju i funkcioniraju drugačije. pjesme koje postižu taj hekatonhirov "povratak trenutka" ne postižu to jer su poezija, nego jer su uspjela ravnoteža muzike i riječi. jedno tu ne može bez drugog. (povratak trenutka postiže i film, i fotografija, i ples, itd. jel' to ona zamka nazivanja svih estetskih senzacija, ljepote, ovoga-onoga - poezijom?)

zašto ih uopće trpati u poeziju? nepotrebno je. podcjenjivački je. kao da nisu dovoljno vrijedne ako nisu poezija. a jesu (dovoljno vrijedne. ne poezija).
u krajnju je ruku snobovski :unda:


sasvim je deseta stvar što to uopće nije muzika koja mene dira, ova o kojoj se raspravlja žustro.
Prvo, povratak trenutka nije moj "termin". Nego Steigerov. Ja sam taj opis samo objasnio i razradio.

Drugo, poeziju shvaćaš vrlo formalistički. Što me navodi na zaključak da o poeziji i ne znaš previše. Poezija je, vjerovala ili ne, i Bašćanska ploča. Poezija je svaki ritmizirani tekst. Od Šibenske molitve na dalje ljudi se bave zvukom kao načinom organizacije, a baš je na takvim, pradavnim stvarima Tin eksperimentirao s akcenatskom versifikacijom svojih stihova. Učio je iz njih.

Poeziju ne određuje medij, to je vrhunaravna glupost. Znaš li za grčko skandiranje? Koje su mu karakteristike? Je li Homer manje vrijedan ako se tako "recitirao"?

Poezija je, kao i svaka druga umjetnost, izraz. Izraz jedinstvene, neponovljive, originalne i jednokratne pjesničke imaginacije. Ali izraz, to je bit svega. I kuharice osjećaju bol. Ali ne znaju je izraziti. Pjesnici znaju. I jedino je u tome razlika.

Sve to naravno ne znači da je Hus umjetnik. Prilično velika masa ljudi koja se prepoznaje u njegovim pjesmama rekla bi vjerojatno da jest. Još veća, možda, rekla bi da nije. No ne postoji objektivan kriterij kojim bismo to prosudili. Mogu citirati Horacija pa reći da je to vrijeme, jer se u načelu slažem s njim. No estetika je vrlo zajebano područje, dovoljno je da se dva bogata Japanca natječu za nečije slike pa da tog slikara svi proglase umjetnikom. Jer mu se, eto, djela prodaju za bajoslovne cifre. Karikiram, ali jasno ti je. Ti si svoju estetiku očito izgradila na nekakvom kanonu. Nije to nimalo loše, da se odmah razumijemo - svi smo tako stekli vlastite kriterije. No problem je s kanonima što nisu vječni.

Nastavit ću ovo drugom zgodom, bez računala sam.
Potpisi su za budale.
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

24 Dec 2011, 01:27

Dobra je usporedba s kuharicama. Prosječna kuharica koja voli poeziju je u stanju napisati tako nešto

tečeš mi kroz vene,
i kad odlaziš kod druge žene,
ajajaj, ljubav je bol
proklet bio alkohol

Meni je smiješno da se tako nešto naziva poezijom. Zaista smiješno.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

24 Dec 2011, 01:30

kuki » wrote:Pa kako sam samo mogla fulat.
Lako, nisi čitala što sam pisao poslije. A lijepo sam rekao da se to "poluljudi" ne odnosi na one koji ne razumiju stalkere ili preljubnike.
Potpisi su za budale.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

24 Dec 2011, 01:32

ex_anais » wrote:Dobra je usporedba s kuharicama. Prosječna kuharica koja voli poeziju je u stanju napisati tako nešto

tečeš mi kroz vene,
i kad odlaziš kod druge žene,
ajajaj, ljubav je bol
proklet bio alkohol

Meni je smiješno da se tako nešto naziva poezijom. Zaista smiješno.
To jest poezija. Ali nije dobra poezija. Kao što nije ni Nek se dijete zove kao ja. Ali Budi moja voda - e, to je vrlo, vrlo dobra pjesma. Koja funkcionira i otpjevana i pročitana.

Pišem li ja ovdje na mandarinskom?
Potpisi su za budale.
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

24 Dec 2011, 01:33

Evo, zanemarite vrstu glazbe u koju je uglazbljena ta poezija.
O ljubavi i odanosti:

Izdali me prijatelji
izdao me brat
izgubila sve sam bitke
al' jos vodim rat

Jer ti si mi najvazniji
ne izdaj me ti
budi uvek pored mene
moja ljubavi

Prodali me svi rodjeni
za dukata tri
vise vredim al' ne zalim
kad smo skupa mi

Nek sve uzmu neka lazu
neka mrze me
nek svi budu protiv mene
izdrzacu sve
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

24 Dec 2011, 01:35

Hekatonhir » wrote:To jest poezija. Ali nije dobra poezija. Kao što nije ni Nek se dijete zove kao ja. Ali Budi moja voda - e, to je vrlo, vrlo dobra pjesma. Koja funkcionira i otpjevana i pročitana.

Pišem li ja ovdje na mandarinskom?
Malo sam se igrala kuharice. :raspa:

Ne, dao si poluodgovor. Bio si odgovorio da je poluljudski ne razumjeti sve retke ispisane nekom posebnom. Ne da mi se sad kvotati, ali znam da je ostalo neodgovoreno do kraja.

Kao što mi Byron duguje odgovor na komplicirane oblike ljubavi koji nisu trokuti. :hekla: : pamtim i pišem:

Ti mene doslovno shvaćaš. Reci mi, opet ću ponoviti, jel ti Nives Celzijus književnica?
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

24 Dec 2011, 01:39

ex_anais » wrote: Ti mene doslovno shvaćaš. Reci mi, opet ću ponoviti, jel ti Nives Celzijus književnica?
Čim čovjek objavljuje knjige i živi od toga, književnik je. Drugi je par opanaka što ja mislim o njegovoj književnosti.
Potpisi su za budale.
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

24 Dec 2011, 01:40

Hekatonhir » wrote:Čim čovjek objavljuje knjige i živi od toga, književnik je. Drugi je par opanaka što ja mislim o njegovoj književnosti.
Jebiga, ja ću je uvijek nazvati starletom, što već. Neću književnicom, iz principa. :durica:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

24 Dec 2011, 01:51

Ljubomorna si jer je dobila Kiklopa. :raspa: A vjerojatno ima i veće sise. :D
Potpisi su za budale.
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

24 Dec 2011, 02:01

Hekatonhir » wrote:Ljubomorna si jer je dobila Kiklopa. :raspa: A vjerojatno ima i veće sise. :D
I bogatog muža. :tuzni:
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

24 Dec 2011, 07:20

Tea Tree » wrote:Iako si takav veliki romantičar, sigurno ti nije svaka pjesma lijepa i topla, mora postojati neka ili neke koje smatraš lošima. Izgleda da ti nije tako grozna niti jedna spomenuta na ovoj temi.
E, stvarno me zanima koju pjesmu (domaću, uglazbljenu) smatraš lošom i zašto?
Naravno da nije. neke mi žestoko idu na živce. Ali ne ide mi ni minimalno na živce ideja da u nekome bude romantiku. Pa i nekome tko je u mojim očima seljačina. Razumiješ?

Seljačinu gane budiboksnama jeftini šlager. Mene, eto, gane taj proces. Ja u njemu vidim romantiku. Evo, časna riječ.

I nelagodna mi je činjenica da se u vama ne dogodi sličan proces prepoznavanja. Vama je taj seljačina i dalje budiboksnama. Možda je taj trenutak čak dodao jedan sloj jeftinoće na čovjeka u vašim očima. Mene je njegovo ganuće ganulo i izdiglo ga je (pa makar samo na nanosekundu) iznad njegovog uobičajenog životnog sivila. Meni ganuće nije jeftino ni kad je jeftino.
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

24 Dec 2011, 07:23

kuki » wrote: I ja na to kažem da si od nekih momentalno izmislim prigodnu autobiografiju da imam za kime patiti, a neke su mi fejk sranje, a neke su mi glupe, i zato sam zli gmaz i tebi je žao sirotana koji od mene takove traži toplinu i nježnost i objašnjavaš mi kako tebi sa mnom ne bi bilo dobro. :facepalm: :facepalm: :facepalm:
Whatever.
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

24 Dec 2011, 07:34

ex_anais » wrote:Majko božja. :rofl:

Svašta su mi rekli u životu i više je bilo na tragu patetike i drame nego cinizma. :rofl:
Ovdje je stavljeno par loših pjesama. Ja ne znam otkud uopće ikome pomisao da tim pjesmama mjeri nečiji cinizam.

Ima veze. Jer sam iskazala prijezir spram tvrdnje da svi imamo nekog Jednog Jedinog Posebnog i da bauljamo životom ljubeći Neposebne i misleći na Posebnog i da onaj tko to ne kuži je polučovjek. Istina, nisi ti rekao, ali si podržao.
Hm. Onda smo se možda malkice krivo razumjeli. Ja ne mislim da svatko od nas ima Jednog Jedinog Posebnog. Mislim da svi mi, bar ako smo imali malo sreće u životu, imamo svoje Posebne. Jednog, dva, tri, koliko već. Nemamo nikoga Posebnog ako nismo imali sreću.

Tko ima Posebnoga ili par Posebnih, mentalno ih nosi uza se i živi s njima. To jest, bar ja tako činim. I neobično mi je otkriti da drugima nije tako. Ako je taj netko Poseban iz relativno friške prošlosti, možda nepotpuno preboljen, njegovo prisustvo može u nekim trenucima, zbog nekog 'okidača' biti posebno intenzivno, pa i bolno. Može na trenutak 'sve još mirisati na nju', u prenesenom značenju. To ne znači da zbog toga ginemo; bar ne trajno. Ali dogodi se bolan trenutak.

Parni valjak je to relativno spretno (i pojednostavljeno, kako šlageri već to rade) upakirao u pjesmuljak. Mene je jednom ili dvaput ganuo.
User avatar
Lord Byron
Posts: 2972
Joined: 18 Sep 2011, 09:37

24 Dec 2011, 07:36

Perzefona » wrote:Aha, ti znaš - ja pretjerujem.
Ne, nego ga ja pratim "sa strane", neokrznut ni žaljenjem mojih eventualnih prilazećih žena, ni svim ovim navodnim objedama o seljačizmu i čemu još sve ne, kojih je iz posta u post sve više pobrojanih, a sve manje stvarno izrečenih.

Takva mi pozicija definitivno daje veće izglede za stvarno, a ne samoproglašeno objektivno gledanje, no što je to viđenje s prve crte bojišnice. :D
User avatar
Perzefona
Posts: 1959
Joined: 18 Sep 2011, 20:40

24 Dec 2011, 08:31

Malo o poeziji i "poeziji". Čitam raspravu i čudim se ironiji situacije u kojoj se Hekatonhiru i meni, kojima su književnost i jezik struka, objašnjava što (ni)je poezija.

Možda da pojednostavnimo ovako: kao što glazbom zovemo Bachove fuge i Huljićeve šlagere, tako i poezijom zovemo Ujevićeve sonete i uratke gospođe Huljić. Jednko je i sa slikarstvom. Svačiju mazariju, a ne samo od kritike priznato ulje na platnu zovemo slikom.

Zbog toga je Aisling ovu temu i stavila ovamo, ne na Glazbu, niti na Čitamo, vjerujem.
Last edited by Perzefona on 24 Dec 2011, 08:54, edited 1 time in total.
Nodens - making women's period comfortable (by ex anais)
User avatar
Perzefona
Posts: 1959
Joined: 18 Sep 2011, 20:40

24 Dec 2011, 08:43

Lord Byron » wrote: navodnim objedama o seljačizmu i čemu još sve ne
Ovo boldano meni dokazuje da je tvoja objaktivnost samoproglašena.

I da joj ni kvotovi navodne navodnosti ne bi pomogli, sve da mi se i da.
Nodens - making women's period comfortable (by ex anais)
Post Reply