Ljubavne pjesme

Kopulacija, masturbacija i nešto malo o ljubavi
User avatar
aisling
Posts: 3899
Joined: 18 Sep 2011, 00:37

23 Dec 2011, 20:01

Tea Tree » wrote: Što ako je negacijska ekipa u pravu i ako su ti tekstovi (poezija) samo hrpa otrcanih fraza namijenjena podilaženju i prodaji širokim (mediokritetskim) narodnim masama i padanju u razna stanja na koncertima?
Pa zapravo jedno veliko ništa.

Neka te pjesma dira ovako ili onako, doživiš je ovako ili onako. Može imati ona svoj cilj i svrhu, al mislim da je to u ovoj priči manje bitno. Da li je nastala sasvim slučajno, da je produkt nečije ljubavi, nečije boli, nečije besparice, nečije ludosti ili nečeg desetog ne mijenja činjenicu da je sad tu. I sad kad je tu takva gotova kakva je i ti i ja je imamo priliku doživjeti ili ne. I doživjeti je na svoj način.

Sasvim je moguće da nešto predivno nastane slučajno ili čak iz nekih ne baš divnih motiva. Ne postoji baš nepogrešiv recept ili formula koja će odrediti koji su sve sastojci za to potrebni, a s kojima to nikako nije moguće.

Vrsan umjetnik koji pliva u ljubavi može biti u stanju napisati pjesmu iz koje nitko drugi (ili jako malo njih) tu ljubav neće uspjeti osjetiti. Isto tako najveći fejker može biti u stanju proizvesti nešto što će mnogi stvarno i voljeti. Nema strogog i nepogrešivog pravila.

Na kraju ono što ostaje je naš osobni doživljaj nečega. Koliko to govori o nama samima i što govori nije nešto što bi se trebalo svrstati u strogo razdvojene kutije u koje ćemo trpati ovu ili onu ekipu. Ako ja nešto doživim ili ne doživim to može nešto reći o meni nekome, ali sigurno nije nešto što me uzdiže ili spušta ispod razine nekog tko je tu istu pjesmu doživio drugačije. Ne određuje me u cjelini i nije jedino što me određuje. I dobro je da je tako.

Svi mi ipak imamo nešto više slojeva i podslojeva da bi samo na temelju toga kako smo na jednu pjesmu reagirali netko mogao reći tko smo.

Svejedno, meni je bilo interesantno pričati o tome, malo se šaliti, malo i razmišljati o svemu tome. I dalje je :)


Happy Easter!
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

23 Dec 2011, 20:14

aisling » wrote: Pa zapravo jedno veliko ništa.
....
Da. Upravo o tome se i radi, zato sam i pitala što ako blablabla.
Nitko tu nije u pravu, svatko doživljava nešto na svoj način, zato i jest smiješno proglašavanje svih koji se ne otapaju na ljubavne pjesme nekakvim neosjetljivim poluljudima.
(dok neosjeljivi poluljudi nisu ove druge proglašavali bilo kakvima, molim lijepo! :zubo: )
Zamisli da sam napisala da su svi koji misle da te pjesme imaju neku emocionalnu notu zapravo seljaci bez imalo ukusa, koji se uz to furaju da su jako emotivni i u obrani svoje emotivnosti još i vrijeđaju?
To ne bi bilo lijepo pa zato i nisam. :xzubo:
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

23 Dec 2011, 20:24

Hekatonhir » wrote: Čak ću otići i korak dalje - ako je pjesnik doista dobar, nastojat će obuhvatiti i one rubne dijelove, kako bi mu doseg bio veći. Ubacit će još jedan element. Poput Stinga u Every Breath... Podrazumijeva se da time ne postaje stalkerom. Nego je umjetnik koji svjesno ulazi u poneku glavu više.
Misliš da stalkera ima dovoljno da bi podilaženje njima bilo komercijalno isplativo? :eek: :spuštarolete:
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
Lord Byron
Posts: 2972
Joined: 18 Sep 2011, 09:37

23 Dec 2011, 21:00

Tea Tree » wrote: zato i jest smiješno proglašavanje svih koji se ne otapaju na ljubavne pjesme nekakvim neosjetljivim poluljudima.
Ja sam shvatio da se poluljudstvo odnosilo na neiskušavanje i nerazumijevanje specifične situacije iz stvarnog života, a ne na nerazumijevanje ove ili one pjesme.
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

23 Dec 2011, 21:09

Hekatonhir » wrote:Perze, da te ne citiram, samo kratko: ne dira mene tvoja interpretacija Sve još miriše na nju. Dira me - jer me žalosti - što uglavnom svi mi imamo tu jednu, ili tog jednog. To je elementarna istina. Tko to ne može shvatiti, samo je napola čovjek.
Koliko ja razumijem ovaj post, poluljudi su oni koji nemaju tu jednu ili tog jednog čiji im otrov kola venama dok se napijaju s nekih drugih izvora tražeći zaborav. Ili oni koji ne mogu shvatiti da uglavnom svi mi imamo tu jednu ili jednog s kojim emocionalno varamo sadašnje.
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

23 Dec 2011, 21:20

kuki » wrote:Koliko ja razumijem ovaj post, poluljudi su oni koji nemaju tu jednu ili tog jednog čiji im otrov kola venama dok se napijaju s nekih drugih izvora tražeći zaborav. Ili oni koji ne mogu shvatiti da uglavnom svi mi imamo tu jednu ili jednog s kojim emocionalno varamo sadašnje.
Tako sam i ja shvatila. I jasno je da ne govorimo o tim pjesmuljcima nego o nečem drugom, ali kako je Hek inzistirao na tome ja sam ironično predložila da se ovo prebaci na Čitamo. :xd:
Meni i dalje Parni valjak nije poezija, što mogu. :xne zna:
User avatar
aisling
Posts: 3899
Joined: 18 Sep 2011, 00:37

23 Dec 2011, 21:21

Tužno je ljude nazivati poluljudima. Iako, ljudski je, valjda.

Ako sad napišem svi smo mi ljudi netko će misliti da se sprdam :o :D

Ne da mi se sprdat. Radije plivam.



Iz ove bi se iz teksta svašta dalo izvuć za sprdnju kad bi netko htio, al meni je dio u kojem pliva i pliva i pliva (2:28) tako lijep :cerek:
Odmah zamislim uranjanje otvorenih očiju i plivanje ispod površine u nekom drugom svijetu u kojem ne vrijede svi oni poznati zakoni gravitacije i u kojem nema suvišnih tereta i nema ni jučer ni sutra i gdje je sve tako prokleto dobro :cerek:

Jbg, ja stvarno obožavam zaronit u more. Netko drugi će se utopit i zagrcnut pri samoj pomisli :rofl:
Happy Easter!
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

23 Dec 2011, 22:03

kuki » wrote:Pišem ovo treći put, sad se ja osjećam retardirano, ko da me Aki otpjevao.
Pa... kajjaznam... meni na ovom topicu ne uspijevaš objasniti da si topla, osjećajna osoba s kakvom se ne bih osjećao nelagodno. Ni blizu.

Možda nisi ti kriva (odnosno tvoj način objašnjavanja). Možda su mi tvoje riječi samo krivo legle iz nekog razloga. Nemam inače ni blizu sliku o tebi kao cold bitch. Sasvim suprotno. Ali tu na ovom topicu samo što male dalmatinere ne štaviš za zimski kaput.

Idem nekaj popit. Obično pomogne.
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

23 Dec 2011, 22:08

ex_anais » wrote:Meni i dalje Parni valjak nije poezija, što mogu. :xne zna:
Ne može to tebi biti ili ne biti poezija. To jest poezija, po svim formalnim kriterijima. Možeš samo govoriti sviđa li ti se ili ne, djeluje li na tebe emocionalno ili ne, vrijedi li književno ili ne, vrijedi li u kontekstu glazbe ili ne, itd.
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

23 Dec 2011, 22:11

Emericzy » wrote: Ne može to tebi biti ili ne biti poezija. To jest poezija, po svim formalnim kriterijima. Možeš samo govoriti sviđa li ti se ili ne, djeluje li na tebe emocionalno ili ne, vrijedi li književno ili ne, vrijedi li u kontekstu glazbe ili ne, itd.
Ja se tako namjerno izrazim kad naiđem na šrot.
Ima itekako pjesama koje mene dirnu van svake pameti, ali opet, rekoh, to nije ono oko čega sam se pobunila. Nekako mi je glupo da se izvode zaključci o nemanju srca i duše jer netko nije zatitrao na jednu pjesmu kad možda jest na neku drugu. Zbilja to ne kužim.
Možda je samo stvar o tome da nekima ovdje srce titra više u smjeru monogamije. Ali opet, to nije razlog da se nekog smatra polučovjekom ili bezdušnim. Nije li to malo uvrnuta logika? :xzubo:
Last edited by Anonymous on 23 Dec 2011, 22:11, edited 1 time in total.
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

23 Dec 2011, 22:11

Emericzy » wrote: Pa... kajjaznam... meni na ovom topicu ne uspijevaš objasniti da si topla, osjećajna osoba s kakvom se ne bih osjećao nelagodno. Ni blizu.
Zašto si toliko zapeo za tople, osjećajne osobe. Mislim, možda je, možda nije, zašto bi to bilo važno. Poznajem osobe koje nisu ni najmanje tople i osjećajne i ipak volim biti s njima. čak možda imam više potrebu takve zgrijati nego one koji već jesu topli.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

23 Dec 2011, 22:18

@ Emericzy
Ja ti stvarno ne vjerujem da nisi shvatio da ne pričamo o tome zadovoljavaju li pjesme iz ove teme formalne kriterije da bi bile nazvane poezijom.
To ti je ono kao kad neka žena ima oblajhanu, ispucalu kosu pa netko kaže da to nije kosa nego metla. Pri tome je svima jasno da je to kosa. Oštećena i loša, ali i dalje kosa. Nitko ne misli da je to prava metla.
"Prepoznavanje emocije" u pjesmama spomenutim u ovoj temi stvarno nije mjerilo nečije topline i osjećajnosti, što god ti mislio o tome. I sva sreća da je tako.
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

23 Dec 2011, 22:22

Emericzy » wrote: Pa... kajjaznam... meni na ovom topicu ne uspijevaš objasniti da si topla, osjećajna osoba s kakvom se ne bih osjećao nelagodno. Ni blizu.
A zašto bih to tebi uopće objašnjavala? :confused: Ti i ja smo u na putu da budemo u vezi? Netko od nas dvoje želi da budemo? Ne, ti se sa mnom ne bi osjećao ugodno i obasjano toplinom sunca i usred najgore ledene magluštine, jer bih se morala pogaziti četirima bagerima da budem sedma od devet, a pogažena i nisam baš topla i mila, nego sam zli gmaz.

Ne razumijem kakve to veze ima i sa čim na ovom topiku. :xne zna:
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

23 Dec 2011, 22:27

ex_anais » wrote:Ja se tako namjerno izrazim kad naiđem na šrot.
Ima itekako pjesama koje mene dirnu van svake pameti, ali opet, rekoh, to nije ono oko čega sam se pobunila. Nekako mi je glupo da se izvode zaključci o nemanju srca i duše jer netko nije zatitrao na jednu pjesmu kad možda jest na neku drugu. Zbilja to ne kužim.
Možda je samo stvar o tome da nekima ovdje srce titra više u smjeru monogamije. Ali opet, to nije razlog da se nekog smatra polučovjekom ili bezdušnim. Nije li to malo uvrnuta logika? :xzubo:
Jest. Ali to s polučovjekom je Hekova priča, nije moja. Nek ju on objašnjava.

Ja sam govorio o cjelokupnom dojmu kad čitam topic, a ne o prijemu pojedine pjesme. Govorim o tome da sveukupno na ovom topicu djelujete, većina vas, kao cinične... skoro sam nešto napisao što bi proizvelo reakcije kao Hekovi poluljudi, ali sam se u zadnji čas zaustavio. Cinične osobe.

Inače, kakve božje veze s ovom temom ima monogamija? Kamo si to odlutala?
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

23 Dec 2011, 22:31

Tea Tree » wrote:@ Emericzy
Ja ti stvarno ne vjerujem da nisi shvatio da ne pričamo o tome zadovoljavaju li pjesme iz ove teme formalne kriterije da bi bile nazvane poezijom.
To ti je ono kao kad neka žena ima oblajhanu, ispucalu kosu pa netko kaže da to nije kosa nego metla. Pri tome je svima jasno da je to kosa. Oštećena i loša, ali i dalje kosa. Nitko ne misli da je to prava metla.
"Prepoznavanje emocije" u pjesmama spomenutim u ovoj temi stvarno nije mjerilo nečije topline i osjećajnosti, što god ti mislio o tome. I sva sreća da je tako.
Ali ne govorim ja uopće o pojedinoj pjesmi. Govorim o kompletnom ugođaju, o tonu, o pristupu...

A ako je netko odbijao prepoznati i razumjeti metafore, to nismo bili mi, branitelji romantične poezije, bila ona uglazbljena ili ne.
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

23 Dec 2011, 22:40

Emericzy » wrote: Ali ne govorim ja uopće o pojedinoj pjesmi. Govorim o kompletnom ugođaju, o tonu, o pristupu...

A ako je netko odbijao prepoznati i razumjeti metafore, to nismo bili mi, branitelji romantične poezije, bila ona uglazbljena ili ne.
Pa ne govorim ni ja o pojedinoj pjesmi, jebo ga američki tvor! :gaah:
Naravno da tu nitko nije glup toliko da ne može prepoznati što npr. znači u pjesmi:
oči su tvoje kao rijeka planinska (ovo sam izmislila bezveze)
Samo je pitanje načina i upravo tog kompletnog ugođaja o kojem i sam pričaš.
I ako je kompletan ugođaj loš, ostavlja dojam jeftinog, a još jeftinijeg uglazbljen, onda mi se neće svidjeti. I nisam radi toga emocionalno zakinuta, netopla, poluljud, štogod.

Ma znaš šta, glupo mi je dalje objašnjavati. Dok sam tamo čitala po fhr, čitala sam i tebe, i ti nisi netko kome bi se trebalo crtati. Zato mislim da ti na ovoj temi zajebavaš pošten svet. :zubo: :D
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

23 Dec 2011, 22:42

kuki » wrote: A zašto bih to tebi uopće objašnjavala? :confused: Ti i ja smo u na putu da budemo u vezi? Netko od nas dvoje želi da budemo? Ne, ti se sa mnom ne bi osjećao ugodno i obasjano toplinom sunca i usred najgore ledene magluštine, jer bih se morala pogaziti četirima bagerima da budem sedma od devet, a pogažena i nisam baš topla i mila, nego sam zli gmaz.

Ne razumijem kakve to veze ima i sa čim na ovom topiku. :xne zna:
Jebote kako si bukvalna! :rolleyes: Naravno da ne moraš objašnjavati. Ali hej, ovo je forum. Pričamo, kaj ne? Na temu odnosa prema ljubavnih pjesama, poglavito onim uglazbljenim.

I ja kažem da mi vaše reakcije (uključujući tvoju) više liče na reakcije zlih gmazova nego toplih i milih dama. Kaj sad tu ne štima? Kaj je sad krivo?
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

23 Dec 2011, 22:46

Tea Tree » wrote:Ma znaš šta, glupo mi je dalje objašnjavati. Dok sam tamo čitala po fhr, čitala sam i tebe, i ti nisi netko kome bi se trebalo crtati. Zato mislim da ti na ovoj temi zajebavaš pošten svet. :zubo: :D
Ne. Ja skoro nikada ne zajebavam. To nije moj repertoar. Ja sam stvarno zbunjen. A nisam jedini.
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

23 Dec 2011, 22:51

Emericzy » wrote: Ne. Ja skoro nikada ne zajebavam. To nije moj repertoar. Ja sam stvarno zbunjen. A nisam jedini.
Dobro. Mo'š mislit!
Ja sam nekoliko puta spomenula Nek se dijete zove kao ja pa reci je li ti ta pjesma emotivna i romantična.
Iako si takav veliki romantičar, sigurno ti nije svaka pjesma lijepa i topla, mora postojati neka ili neke koje smatraš lošima. Izgleda da ti nije tako grozna niti jedna spomenuta na ovoj temi.
E, stvarno me zanima koju pjesmu (domaću, uglazbljenu) smatraš lošom i zašto?
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

23 Dec 2011, 22:56

Emericzy » wrote: Pričamo, kaj ne? Na temu odnosa prema ljubavnih pjesama, poglavito onim uglazbljenim.
I ja na to kažem da si od nekih momentalno izmislim prigodnu autobiografiju da imam za kime patiti, a neke su mi fejk sranje, a neke su mi glupe, i zato sam zli gmaz i tebi je žao sirotana koji od mene takove traži toplinu i nježnost i objašnjavaš mi kako tebi sa mnom ne bi bilo dobro. :facepalm: :facepalm: :facepalm:
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

23 Dec 2011, 23:09

Emericzy » wrote: Jest. Ali to s polučovjekom je Hekova priča, nije moja. Nek ju on objašnjava.

Ja sam govorio o cjelokupnom dojmu kad čitam topic, a ne o prijemu pojedine pjesme. Govorim o tome da sveukupno na ovom topicu djelujete, većina vas, kao cinične... skoro sam nešto napisao što bi proizvelo reakcije kao Hekovi poluljudi, ali sam se u zadnji čas zaustavio. Cinične osobe.

Inače, kakve božje veze s ovom temom ima monogamija? Kamo si to odlutala?
Majko božja. :rofl:

Svašta su mi rekli u životu i više je bilo na tragu patetike i drame nego cinizma. :rofl:
Ovdje je stavljeno par loših pjesama. Ja ne znam otkud uopće ikome pomisao da tim pjesmama mjeri nečiji cinizam.

Ima veze. Jer sam iskazala prijezir spram tvrdnje da svi imamo nekog Jednog Jedinog Posebnog i da bauljamo životom ljubeći Neposebne i misleći na Posebnog i da onaj tko to ne kuži je polučovjek. Istina, nisi ti rekao, ali si podržao.
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

23 Dec 2011, 23:11

ex_anais » wrote:
Ima veze. Jer sam iskazala prijezir spram tvrdnje da svi imamo nekog Jednog Jedinog Posebnog i da bauljamo životom ljubeći Neposebne i misleći na Posebnog i da onaj tko to ne kuži je polučovjek. Istina, nisi ti rekao, ali si podržao.
I sve su vile, ma sve su kraljice...
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

23 Dec 2011, 23:12

Uostalom, what the fuck? Slušam Balaševića. I Cohena. I time rušim sve vaše teorije o cinizmu. :kava:

edit: eto, i kuki ga sluša. Eto ti sad.
User avatar
Lord Byron
Posts: 2972
Joined: 18 Sep 2011, 09:37

23 Dec 2011, 23:12

Tea Tree » wrote:Zato mislim da ti na ovoj temi zajebavaš pošten svet. :zubo: :D
Napisati nekolicini žena ni manje ni više nego "I bude mi žao muškaraca koji vam priđu..." definitivno nije nikakvo zajebavanje. Moglo bi se o tome što to jest, moglo bi se i ad hominem klinom na taj ad hominem klin, ali šteta topica.
Last edited by Lord Byron on 23 Dec 2011, 23:14, edited 1 time in total.
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

23 Dec 2011, 23:13

Lord Byron » wrote: Napisati nekolicini žena ni manje ni više nego "I bude mi žao muškaraca koji vam priđu..." definitivno nije nikakvo zajebavanje. Moglo bi se o tome što to jest, moglo bi se i ad hominem klinom na ovaj ad hominem klin, ali šteta topica.
Ja mislim da znam gdje leži (njihov) problem, ali ne bih potezala to. Bilo bi neugodno. :xzubo:
Post Reply