Logiranje i kolačići

Važna i manje važna priopćenja
User avatar
admin
Grand Master of the Jedi Order
Posts: 1932
Joined: 13 Oct 2016, 19:32
Been thanked: 34 times
Gender:

Post 01 Nov 2019, 12:26

Promijenio sam serverske postavke vezane uz kolačiće pa će vas sustav vjerojatno odlogirati čim stignete. Logirajte se ponovo, trebalo bi trajati. Više ne znam što da napravim, pojedinci mi se stalno žale, a druge metode osim pokušaja i pogrešaka nemam. Štošta ovisi o vašemu pregledniku, stvar nije samo u forumu. No javite mi što se zbiva, molim. Hvala unaprijed. :)


Stitch
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 19299
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 737 times
Been thanked: 1347 times
Gender:

Post 01 Nov 2019, 14:31

Ovako, phpBB-ove naputke o postavkama kolačića slijedio sam u cijelosti, svako slovo, a mijenjao sam jedino imena. Čim to učinim, sustav automatski odlogira sve korisnike, pa i mene. No ti se slučajevi mogu nabrojiti na prste jedne ruke, a obično ih i najavim.

Probleme druge vrste, zbog ažuriranja i promjena u bazi, nisam rješavao jer ih nije ni bilo. Nema potrebe dirati konfiguracijsku datoteku .htaccess ili tablice zato što većina korisnika ostaje logirana. Da je to posrijedi, svi bi imali teškoća s prijavljivanjem na forum. :ne zna:
Potpisi su za budale.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 6471
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 291 times
Been thanked: 303 times

Post 01 Nov 2019, 16:18

Fali ona puljka "Home" - kad si skroz na vrhu. :o
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 10064
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

Post 01 Nov 2019, 16:37

Meni ništa ne fali, samo se svaki put moram logirati.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 6471
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 291 times
Been thanked: 303 times

Post 01 Nov 2019, 17:36

Stvarno?
Možeš, na primjer, dvaput zaredom pritisnuti "Home"?
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 19299
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 737 times
Been thanked: 1347 times
Gender:

Post 01 Nov 2019, 18:14

Šabović Adis wrote:
01 Nov 2019, 16:18
Fali ona puljka "Home" - kad si skroz na vrhu. :o
Kako fali kad gore piše Home < Board index < Svašta nešto < Tehnička pitanja, upute i prijedlozi - a to su sve linkovi koji vode na podforum i naslovnicu? Praktički nema razlike između Home i Board index.

Govoriš li o desktopu, tabletu ili smartfonu? Ne znam kako se ponašaju uređaji na Androidu, ali oni na Windowsima sigurno funkcioniraju.
Potpisi su za budale.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 19299
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 737 times
Been thanked: 1347 times
Gender:

Post 01 Nov 2019, 18:16

MmeTipfeler wrote:
01 Nov 2019, 16:37
Meni ništa ne fali, samo se svaki put moram logirati.
Nešto kod tebe ne štima, a što točno - nemam pojma. Jesi li pokušala deinstalirati pa opet instalirati preglednik?
Potpisi su za budale.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 6471
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 291 times
Been thanked: 303 times

Post 01 Nov 2019, 19:07

Stitch wrote:
01 Nov 2019, 18:14
Kako fali kad gore piše Home < Board index < Svašta nešto < Tehnička pitanja, upute i prijedlozi - a to su sve linkovi koji vode na podforum i naslovnicu? Praktički nema razlike između Home i Board index.

Govoriš li o desktopu, tabletu ili smartfonu? Ne znam kako se ponašaju uređaji na Androidu, ali oni na Windowsima sigurno funkcioniraju.
Pa eto, pritisni je, izađi skroz na vrh foruma - i onda je nema više. A bila je donedavno. Desktop ili mob, svejedno. :o
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
admin
Grand Master of the Jedi Order
Posts: 1932
Joined: 13 Oct 2016, 19:32
Been thanked: 34 times
Gender:

Post 01 Nov 2019, 19:18

Šabović Adis wrote:
01 Nov 2019, 19:07
Pa eto, pritisni je, izađi skroz na vrh foruma - i onda je nema više. A bila je donedavno. Desktop ili mob, svejedno. :o
Meni se uvijek pojavljuje. Kojim se predloškom služiš?

Pozabavit ću se time poslije, rješavam glupe kolačiće. Ima posebna caka vezana uz phpBB-ove mušice, ali zaboravio sam je. Otprilike, kad promijeniš jedne postavke, moraš potvrditi druge, samo ne znam koje. Kolačići pa server, valjda. Ili obrnuto.

Nigdje to ne piše, do toga sam došao praksom. No kako takve stvari rijetko mijenjam... :o
Stitch
User avatar
admin
Grand Master of the Jedi Order
Posts: 1932
Joined: 13 Oct 2016, 19:32
Been thanked: 34 times
Gender:

Post 01 Nov 2019, 19:39

Okej, valjda će sada biti bolje. Što se ostatka tiče, instalirao sam najnoviji Absolution, a taj je predložak redizajniran i ne ponaša se kao stari. Pretpostavljam da su promijenjeni i permalinkovi na vrhu stranice koji su se odnosili na strukturu foruma. Što je zapravo u redu - tipka Home ne treba ti kad se nalaziš na naslovnici, zar ne? ;)

No ova se tema odnosi na kolačiće. Ako s tim nemaš problema, kidaj nalijevo. Ne da mi se svaki čas izlaziti iz ACP-a da bih isprobao nešto deseto umjesto da završim to čime se trenutačno bavim. :p
Stitch
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 10064
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

Post 01 Nov 2019, 21:53

Ne znam što si učinio, ali već sam cijeli sat ulogirana. :D Doduše, sigurno ću znati tek sutra jer se i dosad događalo da mi češće zirkanje na forum zadrži login. A Absolution nema s time nikakve veze jer sam pokušavala i s drugim predlošcima pa me svejedno izbacivalo.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 6471
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 291 times
Been thanked: 303 times

Post 01 Nov 2019, 22:30

admin wrote:
01 Nov 2019, 19:18
Meni se uvijek pojavljuje. Kojim se predloškom služiš?
Predloškom Absolution.
Pozabavit ću se time poslije, rješavam glupe kolačiće. Ima posebna caka vezana uz phpBB-ove mušice, ali zaboravio sam je. Otprilike, kad promijeniš jedne postavke, moraš potvrditi druge, samo ne znam koje. Kolačići pa server, valjda. Ili obrnuto.

Nigdje to ne piše, do toga sam došao praksom. No kako takve stvari rijetko mijenjam... :o
Ma nije ovo bila pritužba, tek primjedba. Ne beri brigu! :top:
admin wrote:
01 Nov 2019, 19:39
Okej, valjda će sada biti bolje. Što se ostatka tiče, instalirao sam najnoviji Absolution, a taj je predložak redizajniran i ne ponaša se kao stari. Pretpostavljam da su promijenjeni i permalinkovi na vrhu stranice koji su se odnosili na strukturu foruma. Što je zapravo u redu - tipka Home ne treba ti kad se nalaziš na naslovnici, zar ne? ;)
:rofl:
Istina živa! Ali navikao sam bio na nju. Ništa, promijeniću naviku u "F5" ili Reload current page". :D
No ova se tema odnosi na kolačiće. Ako s tim nemaš problema, kidaj nalijevo. Ne da mi se svaki čas izlaziti iz ACP-a da bih isprobao nešto deseto umjesto da završim to čime se trenutačno bavim. :p
:trk:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 19299
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 737 times
Been thanked: 1347 times
Gender:

Post 01 Nov 2019, 22:49

MmeTipfeler wrote:
01 Nov 2019, 21:53
Ne znam što si učinio, ali već sam cijeli sat ulogirana. :D
Potvrdio serverske postavke, one koje reguliraju https-protokol Trkeljanja. Rekoh već, postoji trik kod mijenjanja kolačića, a posve je moguće da sam na to zaboravio. Jedno bez drugoga ne funkcionira, promjena postavki doslovce zahtijeva klikanje na dva mjesta, što sam slučajno otkrio. :rolleyes:
MmeTipfeler wrote:
01 Nov 2019, 21:53
A Absolution nema s time nikakve veze jer sam pokušavala i s drugim predlošcima pa me svejedno izbacivalo.
Znam to, no svejedno sam modernizirao temu kad smo zadnji put razgovarali. Zato Šabo prigovara. :D
Stitch wrote:
26 Oct 2019, 16:54
Za svaki slučaj, ažurirao sam ga, no to nije inačica za phpBB 3.2.8. Predlošci Revolution, Orange i Prosilver SE također nemaju unaprijeđenu verziju, svi su za phpBB 3.2.0 ili 3.2.2. To ne znači da nisu kompatibilni, ali moguće je da imaju svojih mušica. :zubeki:
O čemu je riječ? Ažuriranje Trkeljanja na inačicu 3.2.8. uzrokovalo je probleme s mnogim phpBB-ovim predlošcima, koji više ne odgovaraju PHP-u 7.x. Svi su napravljeni za PHP 5.x, a kako je taj programski jezik napušten i proglašen nesigurnim, sve hostinške tvrtke unapređuju servere inačicom 7.1 ili 7.2. Iako postoji PHP 7.3 - koji zahtijevaju primjerice WordPress i Joomla - phpBB se tu ruši pa je prava muka uskladiti server ako imaš nekoliko različitih platformi na njemu. Zato se kod nas vrti PHP 7.2 pa Trkeljanje funkcionira, ali ne rade one igre, koje su napisane za PHP 5.6.

Kako god, predloške koje sam mogao uskladio sam sa softverom na serveru, no nisu svi modernizirani jer njihovi developeri spavaju. Ali o tome ću razmišljati sutra, rekla bi Scarlett O'Hara. :D
Potpisi su za budale.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 19299
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 737 times
Been thanked: 1347 times
Gender:

Post 01 Nov 2019, 22:58

Šabović Adis wrote:
01 Nov 2019, 22:30
Predloškom Absolution.
Skužio sam, možemo tamo nastaviti. :cerek:
Šabović Adis wrote:
01 Nov 2019, 22:30
Istina živa! Ali navikao sam bio na nju. Ništa, promijeniću naviku u "F5" ili Reload current page". :D
Klik na logotip ima isti učinak. ;)
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 10064
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

Post 01 Nov 2019, 23:01

Nažalost, ništa. Stanje redovno. Laku noć.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 19299
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 737 times
Been thanked: 1347 times
Gender:

Post 01 Nov 2019, 23:14

MmeTipfeler wrote:
01 Nov 2019, 23:01
Nažalost, ništa. Stanje redovno. Laku noć.
Opet te odlogiralo? :eek:

Pa jebemu, sve smo prošli, ostajem bez ideja. Pitao sam za preglednik(e), pitao sam za router i mrežu, pitao sam za forumske postavke... Nisam pitao za antivirusni softver, ali sumnjam da NOD32 ima veze s tim. :rolleyes:

Reci mi sutra kojim se firewallom služiš. Možda on blokira sesije nakon određenog vremena. Instalacija ZoneAlarma isključit će srećom glupi Windows Defender ugrađen u Desetku. Iskušaj to pa onda javi. :)
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 10064
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

Post 02 Nov 2019, 07:58

Stitch wrote:
01 Nov 2019, 23:14
Reci mi sutra kojim se firewallom služiš. Možda on blokira sesije nakon određenog vremena. Instalacija ZoneAlarma isključit će srećom glupi Windows Defender ugrađen u Desetku. Iskušaj to pa onda javi. :)
Mogu i pješice isključiti WD, ali nije mi jasno zašto bi on blokirao - ako je to u pitanju - jedino Trkeljanje.

I ne, nemam poseban firewall jer sam instalirala NOD 32 Antivirus, a ne Security.

Ukratko, sinoć sam se logirala preko tri brauzera - Chrome, FF i Edge (koji inače mrzim). Jutros sam u sva tri bila odlogirana.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 19299
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 737 times
Been thanked: 1347 times
Gender:

Post 02 Nov 2019, 10:58

Kolačići se mogu pokvariti, tj. imati kontradiktorne podatke ili promijenjeno zaglavlje. Kad kolačić prijeđe određenu veličinu, postane neupotrebljiv. Limit se razlikuje od preglednika do preglednika, ali dobro je svako malo obrisati cache kako bi se izbjegli razni problemi. I za server vrijedi isto, zato redovito čistim phpBB kad mijenjam štogod. No koliko se sjećam, na starom kompu nije te mučilo logiranje na sajt, to traje otkako si se modernizirala. Otud zaključak da je stvar u Desetki i njenim postavkama.

Privatnost možeš namjestiti ako u Firefoxov Address Bar utipkaš about:preferences#privacy, a u Chromeov pak chrome://settings/ - tu se štošta dâ promijeniti i prilagoditi, ali kako nemam pojma što si uključila ili isključila, teško mi je reći kako dalje. Najjednostavnije je sve maknuti i krenuti ispočetka.

A firewall ti treba iz dva razloga - antivirusni softver ne pokriva sve, pogotovo što NOD32 ima svoje mušice, a to što je ugrađeno u Windowse ništa ne vrijedi. Comodo ili ZoneAlarm, biraj. :D
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 10064
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

Post 02 Nov 2019, 11:23

Stitch wrote:
02 Nov 2019, 10:58
No koliko se sjećam, na starom kompu nije te mučilo logiranje na sajt, to traje otkako si se modernizirala. Otud zaključak da je stvar u Desetki i njenim postavkama.
Pogrešno! Stari komp još radi i isto mi se događa na XP-u. Da ne govorimo o tome kako je tablet isti kao i prije.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 19299
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 737 times
Been thanked: 1347 times
Gender:

Post 02 Nov 2019, 13:15

MmeTipfeler wrote:
02 Nov 2019, 11:23
Pogrešno! Stari komp još radi i isto mi se događa na XP-u.
Onda na oba računala imaš softver koji briše kolačiće ili blokira sadržaj. Omogući sve, i JavaScript, te provjeri kako stvar funkcionira bez ikakvih ekstenzija, od onih za uklanjanje reklama do onih za skrivanje tragova, privatno surfanje i slično. S tim da nije preglednik uvijek kriv - programi poput CCleanera često automatski brišu History i cache pa provjeri kako su namješteni.
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 10064
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

Post 02 Nov 2019, 14:08

History ne brišem automatski, Javascript uključen, CCleaner nemam. Jedino mogu isključiti AdBlockPlus pa se diviti reklamama na Fhr-u.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 19299
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 737 times
Been thanked: 1347 times
Gender:

Post 02 Nov 2019, 14:16

Zamijeni ga AdBlockom, originalnom ekstenzijom. Plus je govno na koje se svi žale, davno sam ga napustio. Što sam negdje već napisao.
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 10064
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

Post 02 Nov 2019, 17:20

Meni je dobar, ali nema veze. Isključila sam ga za Trkeljanje i opet me izlogiralo.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 19299
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 737 times
Been thanked: 1347 times
Gender:

Post 02 Nov 2019, 19:16

Nema ti to veze. Sve dok je na računalu, kolačići prolaze kroz njegovo sito. Ovdje ti je vodič koji se bavi blokiranjem i odblokiranjem kolačića na Firefoxu, pogledaj što tamo piše. Možda nađeš u čemu je stvar. Kako nitko ne prijavljuje sličan problem, rješenje mora biti u postavkama preglednika ili sigurnosnoga softvera. Druge nema. :ne zna:
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 10064
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

Post 02 Nov 2019, 19:21

Samo što sam ja na Chromeu. :p
  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: ClaudeBot and 0 guests