Tehnikalije foruma - tekuća pitanja
- MmeTipfeler
- Posts: 10064
- Joined: 23 Mar 2012, 21:20
Tek toliko da znaš, sad je počelo i s kompom.
- Stitch
- Head Honcho
- Posts: 19300
- Joined: 17 Sep 2011, 23:06
- Has thanked: 737 times
- Been thanked: 1347 times
- Gender:
Okej, riješit ću. Vani sam dosad bio, drugim se stvarima bavim.
Potpisi su za budale.
- Stitch
- Head Honcho
- Posts: 19300
- Joined: 17 Sep 2011, 23:06
- Has thanked: 737 times
- Been thanked: 1347 times
- Gender:
Bili smo nedostupni na minutu-dvije. Hosting je rebootao server, instalira se novi cPanel, starome je istekla licencija. Sve je pod kontrolom. 

Sad te nije odlogiralo, je li? Ažuriranje je očito poremetilo neke sitnice, no sredio sam to zaprijetivši patuljcima u sustavu.MmeTipfeler wrote: ↑27 Sep 2019, 11:39Nego, imam drugo pitanje. Kako se svojim uređajima služim samo ja, dopuštam si luksuz da ostanem stalno ulogirana na Trkeljanje. Štono se lijepo hrvatski kaže: na dnevnoj bazi.E, sad, na kompu ostajem ulogirana, a na tabletu me uredno izlogira svaki put kad prijeđem na neku drugu stranicu. S mobitela nisam probala. Naglašavam da za to nije kriv Tapatalk jer sam s njime na ratnoj nozi, nego je očito u pitanju nesporazum između Androida i foruma.
Potpisi su za budale.
- MmeTipfeler
- Posts: 10064
- Joined: 23 Mar 2012, 21:20
A-a. Trkeljanje me još uvijek ne voli. Ako se logiram i odem nakratko s foruma pa se vratim, onda sam još uvijek logirana. Nakon pola sata - ništa.
- Stitch
- Head Honcho
- Posts: 19300
- Joined: 17 Sep 2011, 23:06
- Has thanked: 737 times
- Been thanked: 1347 times
- Gender:
Meni se to ne događa, logiran sam stalno. Očisti kolačiće, možda pomogne. 
Potpisi su za budale.
- MmeTipfeler
- Posts: 10064
- Joined: 23 Mar 2012, 21:20
- Stitch
- Head Honcho
- Posts: 19300
- Joined: 17 Sep 2011, 23:06
- Has thanked: 737 times
- Been thanked: 1347 times
- Gender:
Stavit ću onda kvačicu na ovo. 
Potpisi su za budale.
- MmeTipfeler
- Posts: 10064
- Joined: 23 Mar 2012, 21:20
Bi li ovo moglo imati veze s provajderom? Samo pitam. 
- Stitch
- Head Honcho
- Posts: 19300
- Joined: 17 Sep 2011, 23:06
- Has thanked: 737 times
- Been thanked: 1347 times
- Gender:
Ovisi. Kako se spajaš na internet?
Potpisi su za budale.
- MmeTipfeler
- Posts: 10064
- Joined: 23 Mar 2012, 21:20
Bežično, ali i na starom kompu (žična veza) ista je stvar. Provajder je Iskon.
- Stitch
- Head Honcho
- Posts: 19300
- Joined: 17 Sep 2011, 23:06
- Has thanked: 737 times
- Been thanked: 1347 times
- Gender:
Provjeri sigurnosne postavke 'routera'. Pa onda i 'sticka'. Provjeri sve čime se služiš. U pregledniku za Iskon utipkaj 192.168.5.1, to je IP adresa uređaja, a 'username' i 'password' mogli bi biti admin. Ili admin / šifra 'routera'. Nagađam, ali nije komplicirano. 
Potpisi su za budale.
- MmeTipfeler
- Posts: 10064
- Joined: 23 Mar 2012, 21:20
'Router' je siguran, naučila sam to davno, štono se kaže "na teži način". Lozinku sam sama postavila, nije više originalna. 0000 ili 1234, ne sjećam se kako je bilo,
Ne znam na kakav "stick" misliš.
- Stitch
- Head Honcho
- Posts: 19300
- Joined: 17 Sep 2011, 23:06
- Has thanked: 737 times
- Been thanked: 1347 times
- Gender:
Pa onaj za spajanje na internet, USB stick, 4G mobilnim signalom surfaš i skidaš podatke. Sporiji je od DSL-a, pogotovo optičkoga kabla, najveće brzine do 350 Mbit/s. To ovisi o mobilnom uređaju, razini signala, tarifnom modelu i prometnoj opterećenosti mobilne mreže. Standardni disklejmer.
Ako ga imaš, provjeri mu postavke. Ikonica ti je negdje na ekranu.
Naknadno pogledah Iskon. Nema 'stick', nešto je napredniji.
Potpisi su za budale.
- MmeTipfeler
- Posts: 10064
- Joined: 23 Mar 2012, 21:20
A to. To imam negdje u nekoj torbi. Nisam ga stotinama godina upotrijebila, a i T-comov je. Ovo Iskonovo rješenje preskupo je: s T-comom sam plaćala 10 kn dnevno kad mi je trebalo, a nije mi trebalo svaki dan. Na sve strane ima slobodnih mreža.
- Stitch
- Head Honcho
- Posts: 19300
- Joined: 17 Sep 2011, 23:06
- Has thanked: 737 times
- Been thanked: 1347 times
- Gender:
T-Comov imam i ja. Nejasno se sjećam upotrebe, trebao mi je samo na moru. 
Nebitno, ako ne rabiš 'stick', a 'router' nema ograničenja u postavkama mrežâ i sesijâ, preostaje jedino preglednik, a on nema veze s provajderom. Jesi li prekontrolirala antivirus? Što tamo piše o spajanju na internet? Imaš li neki izbornik za kolačiće i slične slastice?
Nebitno, ako ne rabiš 'stick', a 'router' nema ograničenja u postavkama mrežâ i sesijâ, preostaje jedino preglednik, a on nema veze s provajderom. Jesi li prekontrolirala antivirus? Što tamo piše o spajanju na internet? Imaš li neki izbornik za kolačiće i slične slastice?
Potpisi su za budale.
- MmeTipfeler
- Posts: 10064
- Joined: 23 Mar 2012, 21:20
Tražim da se serveru izda naredba: kad se Didi samo približi forumu, duboko se nakloni i otvori vrata. Ovo me već počinje nervirati. 
- MmeTipfeler
- Posts: 10064
- Joined: 23 Mar 2012, 21:20
Vidi, vidi. Čini se da funkcionira.MmeTipfeler wrote: ↑11 Oct 2019, 21:36Tražim da se serveru izda naredba: kad se Didi samo približi forumu, duboko se nakloni i otvori vrata. Ovo me već počinje nervirati.![]()
- Stitch
- Head Honcho
- Posts: 19300
- Joined: 17 Sep 2011, 23:06
- Has thanked: 737 times
- Been thanked: 1347 times
- Gender:
Što te nervira, i dalje te zna odlogirati? Deinstaliraj preglednik, obriši direktorije, ponovo ga instaliraj pa vidi kako će onda biti.
Potpisi su za budale.
- MmeTipfeler
- Posts: 10064
- Joined: 23 Mar 2012, 21:20
Neeee. Otkako sam jučer napisala zahtjev, sve je okej. Ostajem ulogirana. 
- Stitch
- Head Honcho
- Posts: 19300
- Joined: 17 Sep 2011, 23:06
- Has thanked: 737 times
- Been thanked: 1347 times
- Gender:
Promijeni predložak, možda ima veze s tim. Primijetio sam da Absolution zna duplicirati postove, uglavnom na smartfonima, ali tko zna gdje je sve nekompatibilan ili problematičan.
Potražit ću noviju inačicu, vjerojatno ga mogu popraviti.
Potražit ću noviju inačicu, vjerojatno ga mogu popraviti.
Potpisi su za budale.
-
- Information
-
Who is online
Users browsing this forum: ClaudeBot and 0 guests
