Tehnikalije foruma - tekuća pitanja

Vaši upiti i sugestije
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 10064
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

Post 27 Sep 2019, 17:47

Tek toliko da znaš, sad je počelo i s kompom.


User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 19300
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 737 times
Been thanked: 1347 times
Gender:

Post 27 Sep 2019, 19:20

Okej, riješit ću. Vani sam dosad bio, drugim se stvarima bavim.
Potpisi su za budale.
User avatar
admin
Grand Master of the Jedi Order
Posts: 1932
Joined: 13 Oct 2016, 19:32
Been thanked: 34 times
Gender:

Post 28 Sep 2019, 01:04

MmeTipfeler wrote:
27 Sep 2019, 17:47
Tek toliko da znaš, sad je počelo i s kompom.
Promijenio sam postavke kolačića, vidjet ćemo kako će dalje biti. :)
Stitch
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 6471
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 291 times
Been thanked: 303 times

Post 28 Sep 2019, 02:35

Mene odlogovalo s moba. Ništa strašno. :D
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
admin
Grand Master of the Jedi Order
Posts: 1932
Joined: 13 Oct 2016, 19:32
Been thanked: 34 times
Gender:

Post 28 Sep 2019, 02:37

Šabović Adis wrote:
28 Sep 2019, 02:35
Mene odlogovalo s moba.
To sam i očekivao. :raspa: Uvijek se događa, pitaj Didi. :D
Stitch
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 19300
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 737 times
Been thanked: 1347 times
Gender:

Post 29 Sep 2019, 00:27

Bili smo nedostupni na minutu-dvije. Hosting je rebootao server, instalira se novi cPanel, starome je istekla licencija. Sve je pod kontrolom. :cerek:
MmeTipfeler wrote:
27 Sep 2019, 11:39
Nego, imam drugo pitanje. Kako se svojim uređajima služim samo ja, dopuštam si luksuz da ostanem stalno ulogirana na Trkeljanje. Štono se lijepo hrvatski kaže: na dnevnoj bazi. :D E, sad, na kompu ostajem ulogirana, a na tabletu me uredno izlogira svaki put kad prijeđem na neku drugu stranicu. S mobitela nisam probala. Naglašavam da za to nije kriv Tapatalk jer sam s njime na ratnoj nozi, nego je očito u pitanju nesporazum između Androida i foruma.
Sad te nije odlogiralo, je li? Ažuriranje je očito poremetilo neke sitnice, no sredio sam to zaprijetivši patuljcima u sustavu. :rofl:
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 10064
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

Post 29 Sep 2019, 08:03

A-a. Trkeljanje me još uvijek ne voli. Ako se logiram i odem nakratko s foruma pa se vratim, onda sam još uvijek logirana. Nakon pola sata - ništa.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 19300
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 737 times
Been thanked: 1347 times
Gender:

Post 29 Sep 2019, 11:01

Meni se to ne događa, logiran sam stalno. Očisti kolačiće, možda pomogne. :ne zna:
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 10064
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

Post 29 Sep 2019, 15:32

Stitch wrote:
29 Sep 2019, 11:01
Meni se to ne događa, logiran sam stalno. Očisti kolačiće, možda pomogne. :ne zna:
To sam prvo napravila, nakon što sam se dvaput-triput našla izlogirana.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 10064
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

Post 29 Sep 2019, 16:45

Već sam više od sat vremena ulogirana. :top:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 19300
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 737 times
Been thanked: 1347 times
Gender:

Post 30 Sep 2019, 19:45

Stavit ću onda kvačicu na ovo. ;)
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 10064
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

Post 30 Sep 2019, 19:46

Bi li ovo moglo imati veze s provajderom? Samo pitam. :misli:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 19300
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 737 times
Been thanked: 1347 times
Gender:

Post 30 Sep 2019, 19:47

Ovisi. Kako se spajaš na internet?
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 10064
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

Post 30 Sep 2019, 20:57

Bežično, ali i na starom kompu (žična veza) ista je stvar. Provajder je Iskon.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 19300
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 737 times
Been thanked: 1347 times
Gender:

Post 30 Sep 2019, 21:14

Provjeri sigurnosne postavke 'routera'. Pa onda i 'sticka'. Provjeri sve čime se služiš. U pregledniku za Iskon utipkaj 192.168.5.1, to je IP adresa uređaja, a 'username' i 'password' mogli bi biti admin. Ili admin / šifra 'routera'. Nagađam, ali nije komplicirano. :)
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 10064
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

Post 30 Sep 2019, 21:47

'Router' je siguran, naučila sam to davno, štono se kaže "na teži način". Lozinku sam sama postavila, nije više originalna. 0000 ili 1234, ne sjećam se kako je bilo, :D Ne znam na kakav "stick" misliš.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 19300
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 737 times
Been thanked: 1347 times
Gender:

Post 30 Sep 2019, 22:40

MmeTipfeler wrote:
30 Sep 2019, 21:47
Ne znam na kakav "stick" misliš.
Pa onaj za spajanje na internet, USB stick, 4G mobilnim signalom surfaš i skidaš podatke. Sporiji je od DSL-a, pogotovo optičkoga kabla, najveće brzine do 350 Mbit/s. To ovisi o mobilnom uređaju, razini signala, tarifnom modelu i prometnoj opterećenosti mobilne mreže. Standardni disklejmer. :D

Ako ga imaš, provjeri mu postavke. Ikonica ti je negdje na ekranu.

Naknadno pogledah Iskon. Nema 'stick', nešto je napredniji. ;)
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 10064
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

Post 01 Oct 2019, 08:40

A to. To imam negdje u nekoj torbi. Nisam ga stotinama godina upotrijebila, a i T-comov je. Ovo Iskonovo rješenje preskupo je: s T-comom sam plaćala 10 kn dnevno kad mi je trebalo, a nije mi trebalo svaki dan. Na sve strane ima slobodnih mreža.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 19300
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 737 times
Been thanked: 1347 times
Gender:

Post 01 Oct 2019, 11:32

T-Comov imam i ja. Nejasno se sjećam upotrebe, trebao mi je samo na moru. :D

Nebitno, ako ne rabiš 'stick', a 'router' nema ograničenja u postavkama mrežâ i sesijâ, preostaje jedino preglednik, a on nema veze s provajderom. Jesi li prekontrolirala antivirus? Što tamo piše o spajanju na internet? Imaš li neki izbornik za kolačiće i slične slastice? ;)
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 10064
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

Post 11 Oct 2019, 21:36

Tražim da se serveru izda naredba: kad se Didi samo približi forumu, duboko se nakloni i otvori vrata. Ovo me već počinje nervirati. :D
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 10064
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

Post 11 Oct 2019, 23:35

MmeTipfeler wrote:
11 Oct 2019, 21:36
Tražim da se serveru izda naredba: kad se Didi samo približi forumu, duboko se nakloni i otvori vrata. Ovo me već počinje nervirati. :D
Vidi, vidi. Čini se da funkcionira. :D
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 19300
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 737 times
Been thanked: 1347 times
Gender:

Post 12 Oct 2019, 00:26

Što te nervira, i dalje te zna odlogirati? Deinstaliraj preglednik, obriši direktorije, ponovo ga instaliraj pa vidi kako će onda biti.
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 10064
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

Post 12 Oct 2019, 12:33

Neeee. Otkako sam jučer napisala zahtjev, sve je okej. Ostajem ulogirana. :D
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 10064
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

Post 14 Oct 2019, 12:54

Nije dugo trajalo. :(
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 19300
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 737 times
Been thanked: 1347 times
Gender:

Post 14 Oct 2019, 14:12

Promijeni predložak, možda ima veze s tim. Primijetio sam da Absolution zna duplicirati postove, uglavnom na smartfonima, ali tko zna gdje je sve nekompatibilan ili problematičan.

Potražit ću noviju inačicu, vjerojatno ga mogu popraviti.
Potpisi su za budale.
  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: ClaudeBot and 0 guests