Tehnikalije foruma - tekuća pitanja

Vaši upiti i sugestije
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4993
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

Post 24 Aug 2018, 09:26

Ja s posla više nikak :mad:
Al čini mi se da je njihov server isto negde u Germaniji.


what we've got here is failure to communicate
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6830
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 91 times

Post 24 Aug 2018, 09:29

I nakon onog mog posta od prije 15-tak minuta - odlogiralo me... :rofl:

Karma, karma... :rofl:
User avatar
Riona
Posts: 4163
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

Post 24 Aug 2018, 09:36

Ph, šta mi to nabijaš na nos? Pokušavaš me uvjeriti da sam ja kriva? Nisam. :durica:
User avatar
Riona
Posts: 4163
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

Post 24 Aug 2018, 13:55

Nukac wrote:I nakon onog mog posta od prije 15-tak minuta - odlogiralo me... :rofl:

Karma, karma... :rofl:
Eto. Nije samo meni

Sent from my SM-T355Y using Tapatalk
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 19300
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 737 times
Been thanked: 1347 times
Gender:

Post 24 Aug 2018, 16:45

Totohost nešto eksperimentira, čini mi se. Javio sam im bio da bekapiranje više ne radi jer su pri migraciji sjebali neki klinac. I sad se već danima muče. Ne ide pa ne ide... :D
Potpisi su za budale.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4993
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

Post 24 Aug 2018, 19:10

Oho! Otvorih preko Modnih kritika za hrabre forumašice, tj. izvjesne pikćer. :D

Već sam mislio da je prijetnja netuširanjem i lukom uz gablec imala odjeka sve do njemačkih servera, al nesto mi post negdje...
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 19300
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 737 times
Been thanked: 1347 times
Gender:

Post 26 Aug 2018, 03:27

haram wrote:
24 Aug 2018, 19:10
Već sam mislio da je prijetnja netuširanjem i lukom uz gablec imala odjeka sve do njemačkih servera, al nesto mi post negdje...
Kao i kod Rione - nisam kriv za to. :raspa:
Potpisi su za budale.
User avatar
Riona
Posts: 4163
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

Post 26 Aug 2018, 07:36

Stitch wrote:
Kao i kod Rione - nisam kriv za to. :raspa:
Nisi.

Poslano sa mog GT-I9060I koristeći Tapatalk
User avatar
Riona
Posts: 4163
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

Post 28 Aug 2018, 22:30

Pazi ovo: izbacilo me. Čarobno i novo, molim da primjetite kako sjaji...
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 19300
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 737 times
Been thanked: 1347 times
Gender:

Post 29 Aug 2018, 09:05

Nemam se vremena baviti forumom, strpi se tjedan-dva. Totohost se i dalje muči da vrati prijašnju funkcionalnost, ali osim svakodnevnog dopisivanja - niti što radim niti što mijenjam. Do daljnjega, bit će tako kako jest. Em sam u gužvi, em mi je naporno sjediti.

Deinstaliraj preglednik, pritom obriši sve podatke, pa ga ponovo instaliraj. Drugi recept ne postoji.
Potpisi su za budale.
User avatar
Riona
Posts: 4163
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

Post 29 Aug 2018, 11:14

ja to pišem samo radi eFidencije. Ako ti zatreba :zubo:
User avatar
Herbicidna
Posts: 1127
Joined: 08 Feb 2017, 17:20
Been thanked: 1 time

Post 12 Sep 2018, 16:35

Jel tu tribam napisat da me je odlogiralo? :zubo:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 10064
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

Post 12 Sep 2018, 18:50

Herbicidna wrote:
12 Sep 2018, 16:35
Jel tu tribam napisat da me je odlogiralo? :zubo:
Nije te odlogiralo, nego te se jedva prisjetilo otkako nisi navraćala. :crying:
User avatar
admin
Grand Master of the Jedi Order
Posts: 1932
Joined: 13 Oct 2016, 19:32
Been thanked: 34 times
Gender:

Post 12 Sep 2018, 20:04

Herbicidna wrote:
12 Sep 2018, 16:35
Jel tu tribam napisat da me je odlogiralo? :zubo:
Trebaš. Koliko puta? Samo jednom?
Stitch
User avatar
Herbicidna
Posts: 1127
Joined: 08 Feb 2017, 17:20
Been thanked: 1 time

Post 13 Sep 2018, 13:49

admin wrote:
12 Sep 2018, 20:04
Trebaš. Koliko puta? Samo jednom?
odlogira me kad odem s foruma, nije strašno, mogu živit s tim
kad dođem prvo sam na not secure log-inu, ondak kad se ulogiram i odem na neki topik postane https i ne odlogirava me dok ne ugasim tab s forumom
pretpostavljam da bi čišćenje kukija riješilo moj problem
User avatar
admin
Grand Master of the Jedi Order
Posts: 1932
Joined: 13 Oct 2016, 19:32
Been thanked: 34 times
Gender:

Post 13 Sep 2018, 19:10

Herbicidna wrote:
13 Sep 2018, 13:49
kad dođem prvo sam na not secure log-inu, ondak kad se ulogiram i odem na neki topik postane https i ne odlogirava me dok ne ugasim tab s forumom
U tome i jest problem, namjesti da ti polazišna stranica bude https://trkeljanje.com/ - tek kad odatle kreneš, neće te odlogirati.
Stitch
User avatar
Riona
Posts: 4163
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

Post 13 Sep 2018, 19:32

Ma da, baš to i nije tako. Mene zadnjih dana opet izbacuje, pa se logiram svaki put.
User avatar
admin
Grand Master of the Jedi Order
Posts: 1932
Joined: 13 Oct 2016, 19:32
Been thanked: 34 times
Gender:

Post 13 Sep 2018, 19:47

Ako si očistila ono što je prije bilo spremljeno u historyju - teško. Bez brisanja kolačića ne ide, nemoguće je imati dvije adrese u pregledniku a da stvar funkcionira. Zabilježen mora biti samo jedan protokol. :)
Stitch
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 10064
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

Post 18 Jan 2019, 14:41

Kad već imamo ovu temu... iako ne znam možemo li tu sami išta promijeniti, a i nije osobito važno. U pitanju je čista radoznalost.

Naime, znam da se 'novi postovi' prikazuju samo u određenom vremenu, nekoliko sati, onako odoka - oko tri sata. Poslije toga novi post postaje stari post. No nikako ne mogu uhvatiti neku logiku u tome. Ponekad mi se postovi napisani prijepodne prikazuju kao novi i u sedam-osam navečer, a danas u devet sati kao nove više nisam vidjela svoja tri posta koja sam napisala oko osam ujutro. :ne zna:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 19300
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 737 times
Been thanked: 1347 times
Gender:

Post 18 Jan 2019, 19:55

Jesi li se u međuvremenu odlogirala? Novi postovi ne prikazuju se po intervalu nego po kolačićima. Bilježe se oni između dva logiranja. Kad se odlogiraš, postaju stari.
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 10064
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

Post 18 Jan 2019, 20:24

Ne. Moj je komp samo moj, ne odlogiravam se.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 19300
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 737 times
Been thanked: 1347 times
Gender:

Post 19 Jan 2019, 14:28

Malo sam podataka o tome našao. Razni phpBB-ovi programeri i dizajneri govore uglavnom o uvođenju te opcije na forum, ne i o tome kako funkcionira. Ako sam dobro shvatio, nisu je imale sve inačice nego tek 3.x - što bih negdje trebao provjeriti, samo ne znam gdje. Da skinem i instaliram phpBB 2.0? :D
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 10064
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

Post 19 Jan 2019, 17:09

Nije važno. Samo me zaintrigirala ta ćudljivost. A mislila sam, ako tko zna, ti ćeš znati.

Nemoj me pitati koja je verzija bila na snazi prije nekih deset i više godina, ali znam da je i tada postojala ta opcija: meni se nikad nije dalo sve čitati pa ti je jasno da sam išla prečicom. :D
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 19300
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 737 times
Been thanked: 1347 times
Gender:

Post 19 Jan 2019, 23:19

Forum sam zatekao na inačici 3.0.12, ja sam ga dignuo na 3.1.x. Pa na 3.2.x. Ze. ga - koliko znam, možda griješim - nije ažurirao od instalacije. Ni Majti.

Prije sedam i nešto godina bila je dakle napredna verzija. Na kojoj se radilo od 2009.
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 10064
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

Post 19 Jan 2019, 23:42

Ovo je bilo prije. Davno prije Trkeljanja. No ubij me ako znam kad je to točno bilo. :ne zna:

Edit. Znam. Zahvaljujući Googleu. Godine 2002., a možda i prije toga.
  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: ClaudeBot and 0 guests