karambol » wrote:Ako si sekularni opus deijovac onda si, zapravo, kao neki tajni agent...?

..ma ne bas, nije to bas tako. trebalo bi onda definirat jos neke detalje, a tesko ih je definirat. amo ovako..recimo da su sluzbene, drzavne obavjestajne sluzbe, vrlo transparentne, prema nekim drugim za koje se ne zna ciji su sve drzavljani, a nisu politicka organizacija, a bave se politikom, a ne izlaze na izbore, a kontroliraju politiku, a..svasta nesto.

uostalom mislim

da odvajanje religije i drzave znaci i odvajanje drzavne tajne sluzbe od nedrzavne ili kako bih je vec nazvao.
mislim, ne bi tu smjelo bit neke suradnje, sta nije tako? ne moze nasa obavjestajna sluzba biti servis koji stiti interese neke druge drzave, a ne svoje. malo je to nelogicno.
to poglavlje jos nije javno dotaknuto, trenutno je teziste na popularnijim, javnijim temama, ali cek malo, cek..
