Chat

Jer ja sam skitnica, daljine me vuku...
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6830
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 91 times

Post 18 Feb 2020, 07:48

Ne vise. Ali je zivio neko vrijeme. Island, Ukrajina, Kanada.
Provodio se po Havajima.


Niko
Posts: 783
Joined: 23 Feb 2017, 16:55
Has thanked: 156 times
Been thanked: 25 times

Post 18 Feb 2020, 08:26

Nukac wrote:
18 Feb 2020, 06:50
Ovo nije priča o našem Niki... :)

Vjerujem da bi on imao zanimljivije priče za ispričat.

https://net.hr/danas/hrvatska/miroslav- ... e-70-kuna/

Haha da sogor mi je poslal, rekel sam mu samo nek se hvali po novinama, kad mu dode par tisuca nasih zalit ce za ovim mirom i tisinom koji je imal 😂
Niko
Posts: 783
Joined: 23 Feb 2017, 16:55
Has thanked: 156 times
Been thanked: 25 times

Post 18 Feb 2020, 09:02

Koje su opcije iz Bergama prema Zg ako dolazim oko 21 navecer na aerodrom u Bergamu? Ne nakazim nikakav nocni bus ili vlak prema Veneciji/Trstu. Jedina opcija je spavanje pa ujutro nastavak ili zna neko za nesto drugo?
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6830
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 91 times

Post 18 Feb 2020, 09:18

Goopti?
User avatar
Prolaznica
Posts: 840
Joined: 22 Feb 2017, 09:53
Has thanked: 6 times

Post 18 Feb 2020, 09:22

Ja sam isto išla sa Goopti ali imaš i Flixbus sa tog aerodroma
collect moments, not things
Niko
Posts: 783
Joined: 23 Feb 2017, 16:55
Has thanked: 156 times
Been thanked: 25 times

Post 18 Feb 2020, 09:38

Da da evo bas nasel bus. Goopti je preskup, 600+kn a troje nas je. Bus do venecije je 100kn. Zanimljivo kad sam na flix bus app trazil ponuden mi je samo jedan polazak dok na busradar mi izbacuje hrpu polaska(pa i taj nocni) a pise da vozi flix bus
Niko
Posts: 783
Joined: 23 Feb 2017, 16:55
Has thanked: 156 times
Been thanked: 25 times

Post 18 Feb 2020, 09:41

Za rynair moram uzet priority ako zelim nosit ruksak sa sobom? Vidim da je ovak samo small bag, pretpostavljam da to nije ruksak?
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6830
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 91 times

Post 18 Feb 2020, 09:44

Je ruksak, ako je mali. Odnosno, ako ga možeš strpat ispod sjedala.
Niko
Posts: 783
Joined: 23 Feb 2017, 16:55
Has thanked: 156 times
Been thanked: 25 times

Post 18 Feb 2020, 09:49

Hmm da ne vjerujem da ce to proci
nasmijanonebo
Posts: 720
Joined: 08 Apr 2019, 20:31
Been thanked: 10 times

Post 18 Feb 2020, 10:08

Niko wrote:

Haha da sogor mi je poslal, rekel sam mu samo nek se hvali po novinama, kad mu dode par tisuca nasih zalit ce za ovim mirom i tisinom koji je imal Image
A di si zivio u Ukrajini i Kanadi? Plusevi i minusi (Island mi nije zanimljiv)?
Niko
Posts: 783
Joined: 23 Feb 2017, 16:55
Has thanked: 156 times
Been thanked: 25 times

Post 18 Feb 2020, 11:08

nasmijanonebo wrote:
18 Feb 2020, 10:08
A di si zivio u Ukrajini i Kanadi? Plusevi i minusi (Island mi nije zanimljiv)?
A nisu sad to neznam kak duga razdoblja. Recimo u Kanadi sam radil u Canmore to ti je odma do Banffa. 3mjeseca sam radil. Imal vizu za godinu dana ali ostal samo 3/4mjeseca. Minus definitivno drustveni zivot. U 3mjeseca sam jednom otisel sa kolegama iz posla na pivo. Nema se vremena, skupo je, rade se dva posla, obitelj... za mene ko samca koji se voli druziti je to bila nocna mora. Nema nogometa, znam nekom apsurdni razlog al meni jako vazan. Ako hoce gledat utakmicu moram se budit jako rano ili usred noci, nije to to...

svi prijatelji doma ili na Islandu, vremenska razlika ubija i cak neko dopisivanje tesko ima smisla. Dosel sam 5 dana prije svog rodendana kojeg sam provel sam u svojoj novoj sobi, gledajuci na mob dal se mogu s nekim od svojih cuti. Najtuzniji rodendan ikad

U europikupis bus/avion i za 10€ si u necem sasvim novom. Da bi iz kanade izasel mozes jedino u US koji je po meni vise manje isti ko i kanada. Recimo meksiko ti je ko drugi kontinent i karta sigurno nije 10€ i ne mozes ici na vikend. Bus sistem ocajan. Znaci i da hoces putovat po Kanadi trebas auto. Zapravo zivot tamo mi je ko da sam u zatvoru. Naravno to je moj dojam. Mislim da je Kanada jako dobra za obiteljski zivot

Radio sam u kuhinji s obzirom na uvijete rada i zaradu na Islandu meni se nije isplatilo raditi u Kanadi u tom zanimanju. Primjera radi koliko ustedim za jedan mjesec na Islandu trebam 3 u Kanadi. I vise radnih dana nego Island

Plusevi ovisi sa kojom drugom zemljom se usporeduje. Svakako priroda, pogotovo nakon 4god Islanda di je suma zapravo grmlje, definitivno vise suncanih dana u odnosu na island. Priroda u obje zemlje mi je spektakularna pa to zapravo izmedu njih i ne usporedujem.

Kijev-7mjeseci radil u hostelu. Znaci proputoval sam 40 zemalja, gotovo cijelu JI Aziju i za mene nema jeftinijeg mjesta od Kijeva. Rucal becki za 2€, pivo u baru za 0,8€ , vozil se uberom bez da bi osjetil trosak. Parkovi, plaze, stara arhitektura, nocni zivot, sam rad i zivot u hostelu su mi bili odlicni. Najbolji muzej o drugom svjetskom ratu sam posjetil, puno prijatelja i lijepih uspomena. Bil sam sa Gileom kratko tamo i bas mi je bilo drago se vratiti.

Minus- pa sigurno ako radis i ako nisi neko specijalno zanimanje onda financijska strana. Plus sigurno zdrastvo/birokracija itd al s tim nemam iskustva.
nasmijanonebo
Posts: 720
Joined: 08 Apr 2019, 20:31
Been thanked: 10 times

Post 18 Feb 2020, 11:56

Hvala na iscrpnom izvjestaju:).
Od sve tri zemlje za neki visemjesecni ras i prije tvojih opisa bih, da moram, izabrala Ukrajinu/Kijev.
Niko
Posts: 783
Joined: 23 Feb 2017, 16:55
Has thanked: 156 times
Been thanked: 25 times

Post 18 Feb 2020, 12:06

Meni je ipak Island najdrazi i cim budem mogel se vracam natrag. Kijev bi bil odma do al samo kad bi imal posao koji bi mi omogucil dobar zivot tamo.
nasmijanonebo
Posts: 720
Joined: 08 Apr 2019, 20:31
Been thanked: 10 times

Post 18 Feb 2020, 12:14

Razapet cete me, ali meni je Island vrlo vrlo nisko na listi zemalja za posjetu.:zubo:

User avatar
Prolaznica
Posts: 840
Joined: 22 Feb 2017, 09:53
Has thanked: 6 times

Post 18 Feb 2020, 12:32

nasmijanonebo wrote:
18 Feb 2020, 12:14
Razapet cete me, ali meni je Island vrlo vrlo nisko na listi zemalja za posjetu.:zubo:
Ma nećemo. Meni je tom mjestu recimo Pariz :facepalm: Francuske sam još ponešto i prošla, ali me taj grad nikako ne vuče :facepalm: :facepalm:
collect moments, not things
Niko
Posts: 783
Joined: 23 Feb 2017, 16:55
Has thanked: 156 times
Been thanked: 25 times

Post 18 Feb 2020, 12:55

nasmijanonebo wrote:
18 Feb 2020, 12:14
Razapet cete me, ali meni je Island vrlo vrlo nisko na listi zemalja za posjetu.:zubo:
Haha a dobro moram reci da si vjerojatno prva osoba od koje to cujem 😂

Al slazem se po dosta stvari. Recimo vrijeme moze biti kaos u bilo kojem dijelu godine. A tamo si zbog prirode. I onda ti se dogodi da ti 7-10 dana pada uzasna kisa, hladno je i vjetar. I onda su ti outdoor opcije svedene na minimum ili mozes planinarit/hodat po kisi al mislim da svakom 10 dana da bude mokri i smrznut dopizdi 😂 . Uz to kad dodas skupocu zemlje to moze ispast jedan jako los izlet. Proslo ljeto je bilo jako lose i bas smo komentirali ajde nama je lako mi zivimo tu pa docekamo prije ili poslije vrijeme za ici van, ali kad pogledas ljude koji s toliko entuzijazma dodu, potrose hrpu para i onda ih doceka kisurina 8 od 10 dana ili magla da uopce ne vidis nista od prirode bas mi zal bude. Recimo u 5 god nikad nisam dosel u Vik(a bil sam oko 4 puta tamo) i uvijek magla i kisa. Nakon 4 god prvi puta sam isel na istok i provel tamo umjesto 2 dana, 2 sata jer od kise i magle nije bilo smisla se zadrzavat.
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6830
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 91 times

Post 18 Feb 2020, 13:19

Meni u Viku bilo OK vrijeme (pri tom mislim bilo je oblačno ali nije padala kiša), jedino je puhalo da nisi mogao slikat.
Turistički, Island mi je još uvijek no. 1 što se tiće ljepote. A dosta toga sam obišao.
Čak i usprkos činjenici da sam imao sranjsko vrijeme.
Niko
Posts: 783
Joined: 23 Feb 2017, 16:55
Has thanked: 156 times
Been thanked: 25 times

Post 18 Feb 2020, 13:31

Slazem se. Novi Zeland mi je odma do al opet Island je na neki nacin drukciji. NZ mi je ko cijeli svijet u malom i onda pogledas Island i imam dojam da jednostavno u tom svijetu u malom(NZ) fali jedan mali dio(Island) 😃
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6830
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 91 times

Post 18 Feb 2020, 13:35

Nisam bio na Novom Zelandu pa ne znam. Meni je odmah iza Islanda Škotska. Na nekim mjestima skoro kao Island.

Jedino što su u Škotskoj ljepše plaže. Takvih boja nema nigdje na svijetu. Bijeli pijesak, crne stjene, azurno plavo more, zelena trava, a sve to zaokruženo olujno crnim oblacima...
User avatar
sandra555
Posts: 682
Joined: 25 Feb 2018, 17:15
Has thanked: 11 times
Been thanked: 11 times

Post 18 Feb 2020, 14:50

Nukac wrote:
18 Feb 2020, 13:35
Bijeli pijesak, crne stjene, azurno plavo more, zelena trava, a sve to zaokruženo olujno crnim oblacima...
Nukac ti si pravi pjesnik :lux:
User avatar
Gile
Posts: 1025
Joined: 23 Feb 2017, 14:20
Been thanked: 6 times

Post 18 Feb 2020, 15:53

Niko wrote:
18 Feb 2020, 09:38
Da da evo bas nasel bus. Goopti je preskup, 600+kn a troje nas je. Bus do venecije je 100kn. Zanimljivo kad sam na flix bus app trazil ponuden mi je samo jedan polazak dok na busradar mi izbacuje hrpu polaska(pa i taj nocni) a pise da vozi flix bus
Imaš više opcija ali sa presjedanjem. Vjerovatno ti je na aplikaciji uključeno da prikazuje samo direktne linije ili tako nešto. Evo imaš npr u 21:10 sa presjedanjem u Veroni pa u 23:55 preko Graza pa u 01:00 preko Venecije. Malo je tlaka sa tim presjedanjima ali nemaš bolje. Znam da u GoOpti više nećeš! :D

Niko wrote:
18 Feb 2020, 09:41
Za rynair moram uzet priority ako zelim nosit ruksak sa sobom? Vidim da je ovak samo small bag, pretpostavljam da to nije ruksak?
Free ti je 40x25x20 cm. To ti je dosta ako ćeš na par dana. Uz to možeš onaj nekada besplatni kofer 55x40x20 cm ako doplatiš priority što bude oko 10-tak €, ovisi kako koji let.

Niko wrote:
18 Feb 2020, 11:08
Kijev-7mjeseci radil u hostelu. Znaci proputoval sam 40 zemalja, gotovo cijelu JI Aziju i za mene nema jeftinijeg mjesta od Kijeva. Rucal becki za 2€, pivo u baru za 0,8€ , vozil se uberom bez da bi osjetil trosak. Parkovi, plaze, stara arhitektura, nocni zivot, sam rad i zivot u hostelu su mi bili odlicni. Najbolji muzej o drugom svjetskom ratu sam posjetil, puno prijatelja i lijepih uspomena. Bil sam sa Gileom kratko tamo i bas mi je bilo drago se vratiti.
Je dobar je Kijev. :D :top: Morat ću malo bolje tu Ukrajinu obići. :)
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6830
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 91 times

Post 18 Feb 2020, 15:58

sandra555 wrote:
Nukac ti si pravi pjesnik :lux:
Eh da sam barem pjesnik.
Nekad davno u osnovnoj i srednjoj mi je mama pisala sve sastavke iz hrvatskog. Image

A da nisam lijena glupava buba, mogao bih imati svoj travel blog i putovat po svijetu. A ne tratit vrijeme po forumima. ImageImage
User avatar
nvnk
Posts: 2983
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

Post 18 Feb 2020, 16:09

Niko wrote:
18 Feb 2020, 09:02
Koje su opcije iz Bergama prema Zg ako dolazim oko 21 navecer na aerodrom u Bergamu? Ne nakazim nikakav nocni bus ili vlak prema Veneciji/Trstu. Jedina opcija je spavanje pa ujutro nastavak ili zna neko za nesto drugo?
GoOpti, ak se ne varam, ima iz ZG samo tri destinacije po "normalnim" cijenama, a to su Ljubljana, Venecija i Beč. Za sve ostale pak ima ludo visoke, odbojne cijene, dakle samo za one uistinu očajne.

Ipak, ja kad bih se vraćao s tog aerodroma, uzeo bih u obzir GoOpti samo do Ljubljane (jer te su im cijene normalne), a od LJ ili vlak ili bus. Naravno, taj vlak ili bus ne bih uzimao unaprijed, zbog GoOptijevog "prozora" od 4 sata. Sa slijetanjem na Bergamo oko 21, dolazak GoOptijem do LJ bi bio najranije negdje oko pol 3 u noći, a mislim da u takva neka vremena baš i počinju vozit busevi za ZG. :ne zna:
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6830
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 91 times

Post 18 Feb 2020, 19:02

Za neke random datume, goopti Bergamo - ljubljana ti je 36 eur.
Iz ljubljane ima flix, ali ima i nomago i ariva.
Niko
Posts: 783
Joined: 23 Feb 2017, 16:55
Has thanked: 156 times
Been thanked: 25 times

Post 18 Feb 2020, 19:07

Hmm goopti sa polaskom izmedu 23-1 je 285kn do LJ, tamo sam najkasnije u 7 ujutro. Al ne nalazim niti jedan bus iz LJ za ZG prije 17, kaj naravno vjerujem da nije tocno.

Ja sam mislil flix bus do Trsta polazak u 1 dolazak u 7, i onda trst-zg 8:30-13:30 za 130kn. Sve ukupno nekih 250kn
Opcija sa goopti je dosta brza ako ulovimo bus/vlak odma posle 7
  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: ClaudeBot and 5 guests