Kosa - njega, maske, pakunzi, šamponi, češljanje

Ljepota za sve: nađite pravi savjet!
Almost Rosey
Posts: 2919
Joined: 18 Sep 2011, 15:31

Post 23 Jul 2012, 21:12

Evo ako nekome zatreba, čitala na nekoj kakti specijaliziranoj stranici:

napraviti jogurtastu (po konzistenciji sličnu jogurtu, jel) smjesu od kane i limunovog soka (vele da je i vino dobro, ali hoće smrdit :D ), ostaviti u posudi prekrivenoj frišfolijom na toplom preko noći (ili, ako je priša, na 35 stupnjeva nekih dva sata), razrijediti tako da bude žitko i nanijeti u debelom sloju na kosu. Zamotati u nešto plastično (folija, vrećica) i još ručnikom da zadrži toplinu. Obrisati tragove na koži (također, obavezno koristiti rukavice!). Pustiti da djeluje par sati (ovisno o tome koliko vam se brzo boja prima - znam da će meni trebati duže. Isprati blagim šamponom, može i u čaju od kamilice (netko recimo voli miris travuljage u kosi). Ne popizdjeti odmah :zubo: nego pričekati tri dana da boja oksidira i ton koje se stabilizira.


User avatar
Beau
Posts: 7271
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

Post 23 Jul 2012, 22:22

Almost Rosey » wrote:Evo ako nekome zatreba, čitala na nekoj kakti specijaliziranoj stranici:

napraviti jogurtastu (po konzistenciji sličnu jogurtu, jel) smjesu od kane i limunovog soka (vele da je i vino dobro, ali hoće smrdit :D ), ostaviti u posudi prekrivenoj frišfolijom na toplom preko noći (ili, ako je priša, na 35 stupnjeva nekih dva sata), razrijediti tako da bude žitko i nanijeti u debelom sloju na kosu. Zamotati u nešto plastično (folija, vrećica) i još ručnikom da zadrži toplinu. Obrisati tragove na koži (također, obavezno koristiti rukavice!). Pustiti da djeluje par sati (ovisno o tome koliko vam se brzo boja prima - znam da će meni trebati duže. Isprati blagim šamponom, može i u čaju od kamilice (netko recimo voli miris travuljage u kosi). Ne popizdjeti odmah :zubo: nego pričekati tri dana da boja oksidira i ton koje se stabilizira.
I kakva očekuješ da će ti bit kosa nakon TOGA? I nakon ta tri dana. Bez zajebancije, što želiš postić?
Almost Rosey
Posts: 2919
Joined: 18 Sep 2011, 15:31

Post 23 Jul 2012, 22:51

BoDerek » wrote: I kakva očekuješ da će ti bit kosa nakon TOGA? I nakon ta tri dana. Bez zajebancije, što želiš postić?
Pa, ono, crvenkasti ton :ne zna: ne kužim te.
User avatar
Beau
Posts: 7271
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

Post 23 Jul 2012, 23:01

Almost Rosey » wrote: Pa, ono, crvenkasti ton :ne zna: ne kužim te.
:rofl:
Pa šta ne postoji jednostavniji način za crvenkast ton?
Farba, preljev, koloršampon :ne zna:
Ovo je stvarno mučenje, a rezultat nije neko svjecko čudo.
Almost Rosey
Posts: 2919
Joined: 18 Sep 2011, 15:31

Post 23 Jul 2012, 23:09

BoDerek » wrote: :rofl:
Pa šta ne postoji jednostavniji način za crvenkast ton?
Farba, preljev, koloršampon :ne zna:
Ovo je stvarno mučenje, a rezultat nije neko svjecko čudo.
Pa kak je mučenje?

Mislim, prešetavat ću se par sati po stanu s vrećicom na glavi. A inače se prešetavam bez vrećice :ne zna:
Ne želim se farbati ljeti, a želim promjenu, ne svjetsko čudo. Ergo, kana.

Eh da, varijabla koju možda zaboravljaš - ja imam kratku kosu. To uvelike olakšava cijeli proces :D
Almost Rosey
Posts: 2919
Joined: 18 Sep 2011, 15:31

Post 23 Jul 2012, 23:09

Ma joj pa vi'š da se kerefečim i ne znam što bih sa sobom.
User avatar
Beau
Posts: 7271
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

Post 23 Jul 2012, 23:13

U redu je, u redu je. Malo slabije kopčam :o
Almost Rosey
Posts: 2919
Joined: 18 Sep 2011, 15:31

Post 24 Jul 2012, 12:45

Tresla se brda... :rofl: neka, nakon ukeljane kupaonice i dvaipol sata sjedenja glave zamotane u plastiku, ja ZNAM da imam crvenkasto-bakrenasti odsjaj. Koji se vidi na suncu :durica:
User avatar
Pješčana
Posts: 8355
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška

Post 24 Jul 2012, 12:47

Almost Rosey » wrote:Tresla se brda... :rofl: neka, nakon ukeljane kupaonice i dvaipol sata sjedenja glave zamotane u plastiku, ja ZNAM da imam crvenkasto-bakrenasti odsjaj. Koji se vidi na suncu :durica:
:rofl:

Rosey :S
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3916
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

Post 24 Jul 2012, 13:55

Almost Rosey » wrote:Tresla se brda... :rofl: neka, nakon ukeljane kupaonice i dvaipol sata sjedenja glave zamotane u plastiku, ja ZNAM da imam crvenkasto-bakrenasti odsjaj. Koji se vidi na suncu :durica:
:rofl:
Jeeeee :cheer:
Sigurno je lijepa boja :zubo:
User avatar
ombia
Posts: 4657
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

Post 25 Jul 2012, 20:13

Koji recept s limunom :rofl:
Boja jednom isprana i gotova pa da oksidira :facepalm:. Svasta se tu moze procitati.

Kome nije do zajebavanja s kosom (zbog limuna boja po svoj prilici nece ni primiti, sjeban ph i tako to) u smjesu tople kane - topla je od caja od sipka staviti par kapi maslinovogi to je to.
Almost Rosey
Posts: 2919
Joined: 18 Sep 2011, 15:31

Post 25 Jul 2012, 22:07

ombia » wrote:Koji recept s limunom :rofl:
Boja jednom isprana i gotova pa da oksidira :facepalm:. Svasta se tu moze procitati.

Kome nije do zajebavanja s kosom (zbog limuna boja po svoj prilici nece ni primiti, sjeban ph i tako to) u smjesu tople kane - topla je od caja od sipka staviti par kapi maslinovogi to je to.
kajaznam, tako vidjela na nekoj henna bla truć nešto stranici :ne zna:

Uvijek sam prije i radila sa šipkovim čajem, bez ulja, tho, i slično je ispadalo. Svašta ljudi stavljaju, cimet, papar, kavu, čudesa. E sad oksidacija ili ne, ali meni se čini da mi je redovito trebalo neko vrijeme da se boja "kristalizira", odnosno da tek nakon par dana postane onakva kakva će ostati (dok se ne ispere i tako to, jel).
User avatar
kukuriku
Posts: 2498
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

Post 26 Jul 2012, 11:00

ja sam, ćitajući ovo temu, shvatila kolko sam sretna.
meni moja kosa ne ćini nikakve probleme. :raspa:
mislim, odem jednom mjesečno u frizera, pljunem puno novaca, ali to je to.
šampon kupim koji je na akciji, regenerator isto tako.
ništa drugo ne mećem.
ne češljam se, frizuru radim prstima. kratka kosa, jasno.
vako ko kod rouzi.
Nek(v)arljiva.
User avatar
Vodena
Posts: 2120
Joined: 17 Sep 2011, 23:58

Post 26 Jul 2012, 16:38

I ja, samo ja idem jednom u dva, dva i pol mjeseca, farbanac i šišanac, šampon 7 trava od Crneglave i neka fina krema regenerator od crneglave također i niš mi drugo ne treba. :raspa:
Almost Rosey
Posts: 2919
Joined: 18 Sep 2011, 15:31

Post 26 Jul 2012, 17:38

kukuriku » wrote:ne češljam se, frizuru radim prstima. kratka kosa, jasno.
vako ko kod rouzi.
:peshe:
zeleni zub
Posts: 494
Joined: 29 Nov 2011, 01:35

Post 19 Aug 2012, 19:55

Uzela sam kokosovo ulje, još je bolje od makadamije za trackati prije pranja.
Éowyn
Posts: 2433
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

Post 22 Aug 2012, 22:08

Almost Rosey » wrote:
kajaznam, tako vidjela na nekoj henna bla truć nešto stranici :ne zna:

Uvijek sam prije i radila sa šipkovim čajem, bez ulja, tho, i slično je ispadalo. Svašta ljudi stavljaju, cimet, papar, kavu, čudesa. E sad oksidacija ili ne, ali meni se čini da mi je redovito trebalo neko vrijeme da se boja "kristalizira", odnosno da tek nakon par dana postane onakva kakva će ostati (dok se ne ispere i tako to, jel).
Da sam ranije pročitala donirala bih ti svoju kanu, kupljenu na egipatskom bazaru. Ostale kane su niškoristi (kanirala sam se deset godina i isprobala sve što se nudi). Ja u nju dodajem samo crni čaj i malo maslinovog ulja. I odmah poprimi intenzivnu boju, ne moram čekati 3 dana. I nije mi se ispirala. Ja sam samo izrast bojala i kosa mi je uvijek bila ujednačene boje.

Ja sam se konačno ošišala na kratko :tuzni: I svi mi kažu da mi odlično stoji i da izgledam puno bolje nego li s dugom kosom. Jedino mi je sestra rekla da izgledam kao Nara. Ova na flaši http://static.nacional.hr/img/17cb7276e ... 00x550.jpg
Desire makes slaves out of kings.
Almost Rosey
Posts: 2919
Joined: 18 Sep 2011, 15:31

Post 22 Aug 2012, 22:44

Éowyn » wrote:Ja sam se konačno ošišala na kratko :tuzni: I svi mi kažu da mi odlično stoji i da izgledam puno bolje nego li s dugom kosom. Jedino mi je sestra rekla da izgledam kao Nara. Ova na flaši http://static.nacional.hr/img/17cb7276e ... 00x550.jpg
Hjao da znaš da bih prihvatila ponudu :o

Sestra ti je zla. Deder ti nama sliku da ti popravimo raspoloženje :mig:
Éowyn
Posts: 2433
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

Post 23 Aug 2012, 19:55

Moram prvo oprati kosu. Nisam imala pojma da kad imaš kratku kosu je moraš prati svaki dan :tuzni: Barem ja trebam. I sušiti fenom.

Otkad se više ne kaniram, ostala sam bez svih isprika da idem u Istanbul. Nisam bila već godinu dana :tuzni:
Desire makes slaves out of kings.
Almost Rosey
Posts: 2919
Joined: 18 Sep 2011, 15:31

Post 23 Aug 2012, 22:58

Zašto svaki dan? :misli:
User avatar
kukuriku
Posts: 2498
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

Post 24 Aug 2012, 16:12

Almost Rosey » wrote:Zašto svaki dan? :misli:
Fakat, da, zašto?
Nije do dužine, rekla bih, nego do drugijeh stvari.
Nek(v)arljiva.
Éowyn
Posts: 2433
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

Post 24 Aug 2012, 19:04

Nemam pojma, inače perem kosu svaka 3 dana i ne izgleda prljavo :ne zna:

Ovakva mi je frizura

http://www.hairstyles.ws/hair-styles/Ce ... 011749.jpg

A kosa mi je skroz ravna prirodno pa ako je ne operem večer prije i ne posušim fenom ne izgleda ovako lijepo oblikovano nego nekako bezveze slegnuto. Ne znam kako da objasnim.
Desire makes slaves out of kings.
Almost Rosey
Posts: 2919
Joined: 18 Sep 2011, 15:31

Post 25 Aug 2012, 16:03

Éowyn » wrote:na kratko
Éowyn » wrote:Ovakva mi je frizura
Što obmanjuješ pošten svijet? :facepalm: nije ti to kratko, ćerce :zubo: i da, vidim kako takva frizura može biti zajebana za održavanje i izgubiti formu drugi dan...

Pazi onda da koristiš blagi šampon neki.
Éowyn
Posts: 2433
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

Post 25 Aug 2012, 16:38

Almost Rosey » wrote:


Što obmanjuješ pošten svijet? :facepalm: nije ti to kratko, ćerce :zubo: i da, vidim kako takva frizura može biti zajebana za održavanje i izgubiti formu drugi dan...

Pazi onda da koristiš blagi šampon neki.
Znala sam da će netko to reći :D Meni je to ultra kratko.
Desire makes slaves out of kings.
User avatar
Pješčana
Posts: 8355
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška

Post 25 Aug 2012, 16:52

to je bob :rofl:
to nije jako kratko :D
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: ClaudeBot and 0 guests