Kosa - njega, maske, pakunzi, šamponi, češljanje

Ljepota za sve: nađite pravi savjet!
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1942
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

Post 21 Oct 2011, 14:50

Zašto je pranje kose svaki drugi dan muka? :misli: Dva dana je maksimum, stvarno ne znam kad sam ju zadnji put dulje držala neopranu. Em se zamasti od bilo kakvog treninga, znojenja i vlage/vrućine, em se na nju uhvate mirisi javnog prijevoza/smoga/grada/posla/faksa... pa s tim legnem na jastuk - ugh :D
Zapravo ju znam prati i češće u nekim slučajevima.


User avatar
Melody
Posts: 1213
Joined: 17 Sep 2011, 23:31

Post 21 Oct 2011, 14:53

Ja volim prati kosu, cijeli me proces osvježi i oraspoloži, baš kao i tuširanje. I ne mogu zamisliti, ljeti, da ne ispirem znoj iz svoje kose sklone mašćenju nakon maksimalno dan i pol :misli:
Bila bi grozna :ne zna:

Imala sam i ja kosu do struka, pa sam ju istim ritmom prala, nije joj bilo ništa :D
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1942
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

Post 21 Oct 2011, 15:04

Ae :D

Nekad se prečesto i tuširam baš zato :o
User avatar
MadnessInMethod
Posts: 427
Joined: 04 Oct 2011, 20:47
Location: through the looking glass

Post 21 Oct 2011, 15:22

A.P. » wrote:Zašto je pranje kose svaki drugi dan muka? :misli:
zato što mi cijela procedura od početka pranja do suhe kose traje bar 2,5-3 sata? ako ju probam skratiti dobijem sprženu kosu i pregorjeli fen. (neovisno o duljini. jednako se teško sušila i kada je bila malo ispod ramena)

osim toga, kosa mi izgleda odvratno i katastrofalno svježe oprana, prvi dan. leti na sve strane, puna je elektriciteta, grmolika, ničim ju ne mogu obuzdati jer iz svega iskoči/isklizne. tek drugi dan dođe na svoje. a onda lijepo izgleda i super funkcionira još 3-4 dana.
"Madness in method, that's genius." F. Herbert
User avatar
dimnjak
Posts: 2499
Joined: 17 Sep 2011, 23:24

Post 21 Oct 2011, 15:23

tebi treba jedan dobar frizer.
istina da su takvi 300 plus kuna, ali da, treba ti :D
mogu te prožvakati, al te moraju i ispljunuti
User avatar
Morticia
Posts: 10441
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

Post 21 Oct 2011, 15:28

I meni se čini. :zubo:
Bez uvrede.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
dimnjak
Posts: 2499
Joined: 17 Sep 2011, 23:24

Post 21 Oct 2011, 15:30

ma i ja to mislim, bez uvrede. i pisem iz iskustva. :D
mogu te prožvakati, al te moraju i ispljunuti
Nica
Posts: 2237
Joined: 21 Sep 2011, 10:19

Post 21 Oct 2011, 15:30

Kosa! :lux: Mislim da mi je to najdraža tema. :cerek:

Češalj nemam. Ni četku. Ni bilo koju inačicu, verziju, prototip. :o Počesto izgleda kao da je netko pokušao raščešljati dreadlockse pa odustao, a skrivam ju nekim čudnim repovima. Relativno dobro izgleda sprijeda jer se čini kao samo loše napravljen rep, onako kad ostanu grbice na tjemenu. Straga se ne usuđujem gledati. :kava:

Frizera nisam vidjela od 2004. čini mi se, a prije toga još nekoliko godina unatrag, isto nekih osam ili više. Pitate se tko me šiša? Ja sama. I to ne tako da konkretno skratim kosu nego rezuckam pramenčiće tu i tamo dok skupljam snagu za čupanje obrva (imamo li temu o tome?) pa redovito izgleda tako kako izgleda, ajmo reći stepenasto. :hekla:

Ali, moram vam reći da me kćer neki dan šišala. :cerek: To je bilo njezino prvo šišanje i odrezala mi je cca 15 cm s jedne i cca 12 cm kose s druge strane. Jako sam zadovoljna, pogotovo jer smo se igrale i stanjivanja. Ne zato jer mi je nešto naročito stanjila kosu nego zato jer smo se cerekale kao polulude i bilo nam je zabavno. I ja sam nju ošišala slično kao i ona mene. :cool2:

Problem je u tome što mi od tog dana kosa više nije tako spetljana. Ima ona čvorića, naravno, ali nema one velike petljance koji izgledaju kao da tu samo plamen može pomoći. Znam da bi me to trebalo veseliti, ali još nisam naučila funkcionirati s kosom kroz koju skoro pa mogu provući prste. :ne zna:

Da to nekako nadoknadim, nisam se farbala dva mjeseca, ali s obzirom da se bojim u gotovo pa prirodnu ni to ne izgleda tako loše. Ili se samo meni tako čini. :misli:
Groupie :cerek:
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3916
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

Post 21 Oct 2011, 16:15

Nica kako se bojaš ako ti je kosa tako spetljana? :misli:
Éowyn
Posts: 2433
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

Post 21 Oct 2011, 17:23

Mene sad upravo čeka odlazak frizeru (za nekih 15 minuta). Izgubila sam povjerenje u svoju frizerku i u sve frizere ovoga svijeta kad sam umjesto ovog:
http://cf1.imgobject.com/backdrops/f06/ ... iginal.jpg
na glavi dobila ovo: http://www.057info.hr/images/vijesti/ve ... 515514.jpg

Još sam na kraju glumila da sam skroz oduševljena frizurom i čak poklonila frizerki svoju kosu (rekla je da joj treba za neke umetke).

Osim tog masakra koji se dogodio prije 6-7 godina, kosa mi je uvijek duga i ne znam hoću li se ikad moći odlučiti na kraću frizuru. Još uvijek imam prevelike traume.

Boja mi je prirodno svijetlo crvena i jako mekana i tanka i vrlo se lako petlja, pa sam prije par godina počela koristiti kanu od koje su mi vlasi puno deblje, boja intenzivnija i više ne moram pola dana raspetljavati kosu.
Koristim samo šampon i regenerator i to mi je sasvim svejedno koji. Po tom pitanju mi je kosa prilično zahvalna i mislim da bi izgledala jednako i da je s deterdžentom za suđe operem.

Pijem redovito vitamine, b-kompleks i pivski kvasac i jako se trudim jesti zdravo.

Kosu uglavnom sušim na zraku, a po zimi fenom, ali čekam da se na zraku makar do pola osuši.

Farbam se sama kanom svakih mjesec dana jer mi je kosa prirodno crvena pa se izrast baš i ne vidi. Šišam se samo kod frizera jer se na mojoj kosi vidi čim sama dohvatim škare.
Češljam se redovito jer se na jako ravnoj kosi vidi da je zapetljana.

I to je sve o mojoj kosi.

A sad se samo nadam da ću izaći od frizera s nečim normalnim na glavi.
Desire makes slaves out of kings.
User avatar
Melody
Posts: 1213
Joined: 17 Sep 2011, 23:31

Post 21 Oct 2011, 18:03

Éowyn » wrote:Mene sad upravo čeka odlazak frizeru (za nekih 15 minuta). Izgubila sam povjerenje u svoju frizerku i u sve frizere ovoga svijeta kad sam umjesto ovog:
http://cf1.imgobject.com/backdrops/f06/ ... iginal.jpg
na glavi dobila ovo: http://www.057info.hr/images/vijesti/ve ... 515514.jpg

Još sam na kraju glumila da sam skroz oduševljena frizurom i čak poklonila frizerki svoju kosu (rekla je da joj treba za neke umetke).
Ajme, baš te sjebala :eek:
I ja često glumim frizerima da sam zadovoljna, nekako mi nezgodno reći da nisam zadovoljna, ako im vidim na licu da su oni sretni :facepalm: Nekako mislim da ne vide grešku :ne zna:

Boja mi je prirodno svijetlo crvena i jako mekana i tanka i vrlo se lako petlja, pa sam prije par godina počela koristiti kanu od koje su mi vlasi puno deblje, boja intenzivnija i više ne moram pola dana raspetljavati kosu.
Blago tebi, prirodna crvenokosa, to je dosta rijetko na ovim prostorima :cerek:

A sad se samo nadam da ću izaći od frizera s nečim normalnim na glavi.
Sretno! I javi kako je prošlo :D
User avatar
dimnjak
Posts: 2499
Joined: 17 Sep 2011, 23:24

Post 21 Oct 2011, 18:33

Éowyn » wrote:Mene sad upravo čeka odlazak frizeru (za nekih 15 minuta). Izgubila sam povjerenje u svoju frizerku i u sve frizere ovoga svijeta kad sam umjesto ovog:
http://cf1.imgobject.com/backdrops/f06/ ... iginal.jpg
na glavi dobila ovo: http://www.057info.hr/images/vijesti/ve ... 515514.jpg

Još sam na kraju glumila da sam skroz oduševljena frizurom i čak poklonila frizerki svoju kosu (rekla je da joj treba za neke umetke).
:lol: :lol:

ideticno!!!!! samo je moja ipak malo do usnih resica i stanjena. al trebala je biti slika 1, a postala slika 2.... :brukica: :gaah:

i naletila sam na jos jednu zensku s istom shemom. i pitam se jel su svi opsjednuti nikolickom?

ja nisam glumila da sam zadovoljna, ja sam rekla da ce narasti.

zato bi sabor sto kasnije, da mi bar malo naraste kosa pa da ide iza uha or something :facepalm:
mogu te prožvakati, al te moraju i ispljunuti
Éowyn
Posts: 2433
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

Post 21 Oct 2011, 18:36

Rekla sam joj da mi odreže vrhove, odrezala je 15 cm kose. Samo sam gledala kako se narančasta hrpa na podu sve više i više povećava :crying:

Vjerojatno je i zaključila da je šminka preskupa i da bih tu mogla uštedjeti pa mi je odrezala šiške koje mi idu preko čitavog jednog oka i djelomice preko drugog oka.

Ali inače sam skroz zadovoljna :cerek:
Desire makes slaves out of kings.
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1942
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

Post 21 Oct 2011, 18:38

MadnessInMethod » wrote:osim toga, kosa mi izgleda odvratno i katastrofalno svježe oprana, prvi dan. leti na sve strane, puna je elektriciteta, grmolika, ničim ju ne mogu obuzdati jer iz svega iskoči/isklizne. tek drugi dan dođe na svoje. a onda lijepo izgleda i super funkcionira još 3-4 dana.
Pa, tako i moja :zubo:
Zato sam ju skratila na pristojnu duljinu i sad donekle mogu imat pristojnu frizuru :D
User avatar
dimnjak
Posts: 2499
Joined: 17 Sep 2011, 23:24

Post 21 Oct 2011, 18:39

ja sam rekla da ne pustam kosu. to je shvaceno kao da nemam granica. a imam.
siske sam htjela jer ih nisam imala sto godina.
zapravo sam zadovoljna, samo da mi je kosa duza barem 5cm....
i da ne izgledam ko curica. to su mi jucer rekli na roditeljskom :facepalm:
mogu te prožvakati, al te moraju i ispljunuti
Éowyn
Posts: 2433
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

Post 21 Oct 2011, 18:42

Mene svi uvijek pitaju koju ću srednju školu upisati i nitko mi ne želi prodati cigarete bez osobne (a kad vide osobnu se zgražaju koliko sam stara).
Mislim da šiške pomlađuju :ne zna:
Desire makes slaves out of kings.
User avatar
dimnjak
Posts: 2499
Joined: 17 Sep 2011, 23:24

Post 21 Oct 2011, 18:45

o da....iako bi to s cigaretama i osobnom pomislila da je neka fora frajerima, al traze me i zenske.
i ja mislim da siske pomladjuju.
a tek kratka kosa...
mogu te prožvakati, al te moraju i ispljunuti
Éowyn
Posts: 2433
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

Post 21 Oct 2011, 18:54

dimnjak » wrote:o da....iako bi to s cigaretama i osobnom pomislila da je neka fora frajerima, al traze me i zenske.
i ja mislim da siske pomladjuju.
a tek kratka kosa...
Mene uvijek gospođe na kioscima traže. I onda mi objašnjavaju da ću jednog dana biti sretna zbog svog mlađahnog izgleda :ne zna:

Ja sam sa svojom Dorica Nikolić frizurom izgledala kao dečkić od kojih 10 godina, ako ne i mlađi.
Desire makes slaves out of kings.
Nica
Posts: 2237
Joined: 21 Sep 2011, 10:19

Post 21 Oct 2011, 21:42

blue » wrote:Nica kako se bojaš ako ti je kosa tako spetljana? :misli:
Raščešljam kosu za te prigode. Onda nekoliko dana budem nezapetljana. :D
Éowyn wrote:Mene sad upravo čeka odlazak frizeru (za nekih 15 minuta). Izgubila sam povjerenje u svoju frizerku i u sve frizere ovoga svijeta kad sam umjesto ovog:
http://cf1.imgobject.com/backdrops/f06/ ... iginal.jpg
na glavi dobila ovo: http://www.057info.hr/images/vijesti/ve ... 515514.jpg

Još sam na kraju glumila da sam skroz oduševljena frizurom i čak poklonila frizerki svoju kosu (rekla je da joj treba za neke umetke).
:rofl:

Sorry, smiješno mi je. :D
Groupie :cerek:
User avatar
Herp
Nikki Gauda
Posts: 2250
Joined: 18 Sep 2011, 22:42

Post 21 Oct 2011, 21:48

MadnessInMethod » wrote:disclaimer: nije upućeno nikome s ovog foruma

e, da, tematski i vezano... idu mi na jetru ljudi koji kosu operu i osuše sve skupa u 15 minuta, i onda nemaju nimalo razumijevanja za ljude kojima je to projekt od nekoliko sati koji se mora pomno planirati prostorno-vremenski.
jebemu, nemaju svi kosu u koju dvaput puhneš i suha je! neki ju suše i po par sati! i da, onda ju ne mogu prati čim imaju dva masna pramička nego ih skupljaju i maskiraju. i da, onda se neće svaki dan pojavljivati vani s lepršavom i mirisnom kosom.
i, da, vaše pranje kose svaki dan je puno nezdravije od mojeg svaki peti (što uopće NIJE nehigijenski, hvala na pitanju).
Hear, hear :lux:
It's always darkest just before the dawn so stay awake with me, let's prove them wrong
User avatar
Melody
Posts: 1213
Joined: 17 Sep 2011, 23:31

Post 21 Oct 2011, 21:50

Éowyn » wrote:
Ja sam sa svojom Dorica Nikolić frizurom izgledala kao dečkić od kojih 10 godina, ako ne i mlađi.
Ja volim hiperbole više nego kruva se najist, al' brate mili :rofl: :rofl:
Osim ako ti nije bilo 15 tad :zubo:
User avatar
Herp
Nikki Gauda
Posts: 2250
Joined: 18 Sep 2011, 22:42

Post 21 Oct 2011, 22:02

dimnjak » wrote:tebi treba jedan dobar frizer.
istina da su takvi 300 plus kuna, ali da, treba ti :D
Afriko i Morti, znam vas :D da, imate/imale ste dugu kosu :D ne, to količinski nije ni približno jednako količini moje kose, ni da se udružite ter da vam se još pridodaju dvije sudionice teme, sori. :D
A sad zamislite još da da na takvu kosu ne smijete ništa stavljati zbog peruti.

Ja razumijem Madness i suosjećam s njom, iako nisam u takvoj situaciji (moja kosa dobro izgleda kad se opere jer je obuzdam pjenom ili pak spletem u neki kurac i zaližem). Da ne mogu to raditi, vjerojatno bih pizdila ali se šišala ne bih nikad. Ne stoji svakom licu kratka kosa, a pogotovo ne stoji svakoj kosi.
A i pomalo sam snob na dugu kosu, priznajem. :raspa:
It's always darkest just before the dawn so stay awake with me, let's prove them wrong
bliss
Posts: 1160
Joined: 18 Sep 2011, 15:26

Post 21 Oct 2011, 22:03

Herp » wrote:...ali se šišala ne bih nikad. Ne stoji svakom licu kratka kosa, a pogotovo ne stoji svakoj kosi.
A i pomalo sam snob na dugu kosu, priznajem. :raspa:
Razumijem. Podržavam. :D
User avatar
Vodena
Posts: 2120
Joined: 17 Sep 2011, 23:58

Post 21 Oct 2011, 22:06

Kad sam imala dugu kosu do pol ramena, moja frizerka mi je računala farbanje kao da je ofarbala tri dugokose glave. Pravdala se uvijek da je potrošila toliko farbe. :facepalm: Davne 99 godine farbanje i šišanje sam platila punih 490 kn. Mogla sam si prsten za te nofce kupit. :mama:
User avatar
Melody
Posts: 1213
Joined: 17 Sep 2011, 23:31

Post 21 Oct 2011, 22:08

Ok, shvaćam ovo da ne stoji svakome kratka kosa, to je fakat istina. Kao ni duga, je li, samo je to rjeđi slučaj.

Ali možete li mi objasniti šta znači bit' "snob na dugu kosu", pošto ne razumijem? Mislite da nijedna druga kosa nije lijepa? Osjećate se bolje od ljudi s kratkom kosom? Jer, to vam znači "snob" :D

http://en.wikipedia.org/wiki/Snob
  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: ClaudeBot and 4 guests