samo da se prijavim: više nemam kosu do struka. sada je do ispod rebara

(jbg, ne znam kako drugačije objasniti...)
i, još jednom, za sve kosovampire koji me žele šišati (kako nalećem na takve i u virtuali i irl? ne, niste u većini, samo ste jako glasni i naporni kada navalite

): na duljinu dulju od pola leđa mi kosa dobije težinu pa sama od sebe pada i izgleda lijepo. na kraće od toga skoči i izgleda kao grm.
a sa skidanjem desetak centimentara duljine, znate koliko bih vremena uštedila na pranju/sušenju? ovih dana NIŠTA pod milim bogom. prije koju godinu, dok nisam otkrila koje se maske brzo ispiru, možda desetak minuta na ispiranju napornih neisperivih maski/regeneratora. pošto se syoss i gliss ispiru prekrasno i brzo, onda NIŠTA. sušenje je mukotrpan i dugotrajan posao koja god duljina bila u pitanju, jer se krajevi osuše relativno lako. onaj dio na tjemenu, pa oko ušiju, po vratu, to je zlo za osušiti!
a kratka kosa mi stoji lijepo kada ju frizerka namjesti i zabetonira, sjećam se još iz raznih faza od prije 10-tak godina. već sutra svaka dlaka vodi svoju politiku. a kako je kose PUNO, onda ju treba istanjiti da bi ličila na nešto. i onda već za 10 dana ne liči ni na što, a baš svakih 10 dana ići na šišanje, nije to sport za mene.
i znam da me vi s brzosušećom, svilenkastom, laganom, lepršavom, namjestivom kosom i tjemenom koje ne reagira na proizvode za učvršćivanje (a reagiralo je i kad sam imala kratku kosu koju sam morala prati svaki drugi dan, hvala na pitanju, jer imam zajebano tjeme sklono peruti već 20 godina i to je nešto s čim sam naučila živjeti

) - da me svi vi nikada nećete razumjeti. pa neka vas onda... uživajte u svojim kosama. a ja ću u svojoj koju sama mogu spremiti u riblju kost, visoki, niski, poluvisoki, kombinirani rep, još nekoliko vrsta pletenica i nekoliko vrsta punđi s ili bez štapića. što ne bih mogla da je desetak centi kraća.
i ne, nemam
"Madness in method, that's genius." F. Herbert