Kosa - njega, maske, pakunzi, šamponi, češljanje

Ljepota za sve: nađite pravi savjet!
User avatar
Melody
Posts: 1213
Joined: 17 Sep 2011, 23:31

Post 22 Oct 2011, 13:50

Ja bih rekla, Morti, čim si se ti odlučila na šišanje, da nisi u kategorij štovatelja kulta duge kose, iako voliš kosu kao takvu :D
To ti je tako, imaš žena koje se ne bi za milijardu ošišale. Ili možda bi, ali nikad ne bi bile sretne. Žene imaju s kosom uvijek specifičan odnos. Nisu bezveze najveći fajtovi po forumima upravo o kosi, od svih ženskih atributa - izuzimajući sise, jebiga :D
Usuđujem se reći da je kosa pretekla dupe u važnosti :ne zna: :rofl:

Dobra kosa, Morti, a vjerujem da je i sad dobra, imposibru nastranu :D


User avatar
Morticia
Posts: 10441
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

Post 22 Oct 2011, 13:54

:rofl:
Ma jesam, bila sam pravi pravcati štovatelj kulta duge kose, stvarno! :o
Tko bi normalan uzgaj'o grivu do guzice? :rolleyes:
Fuj, sad kad pogledam me sram, to je tako seljački, ustvari. :brukica:
Jedina sreća mi je što nije ravna i k'o špagete. :facepalm:

Uglavnom, shvatiila sam da nije stvar ni u kosi ni u sisama ni u nogama ni u guzici.
Stvar je stavu.
Zamisli! :mudri: :rofl:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
klonka
Posts: 2885
Joined: 17 Sep 2011, 22:00

Post 22 Oct 2011, 13:56

Almost Rosey » wrote:Tome doskočim tako da je "raščupam" onim svilenim Keune voskom, ali to nije najsretnije rješenje jerbo se tako brže umasti a ne volim taj osjećaj.
Kad si već kod raščupavanja, ja sam crkla kad sam vidjela ovaj proizvod. Kako postaviš koju dlaku, tako stoji. :cerek: Zašto toga nije bilo u moje pankerske dane nego sam se mučila radeći šiljke sa sapunima i bjelanjcima? :mama:
gonj špadi
User avatar
Melody
Posts: 1213
Joined: 17 Sep 2011, 23:31

Post 22 Oct 2011, 14:04

Morticia » wrote::rofl:
Uglavnom, shvatiila sam da nije stvar ni u kosi ni u sisama ni u nogama ni u guzici.
Stvar je stavu.
Zamisli! :mudri: :rofl:
Da, da, znam, ali uzela sam Coldrex :mudri: :rofl:
I ja isto, imala oko 10 godina dugu kosu, do ispod dupeta, pa onda do struka, pa se onda krenula igrati, farbati, kratiti - meni se šišanje uvijek potrefi s nekim ovako dubljim životnim promjenama, pa se uklapam u onaj stereotip iz filmova: ženi se desi nešto što joj tektonski promijeni život, a onda uzme makaze i reže sebi kosu pred ogledalom, a u pozadini svira muzika :rofl:

E, samo što kod mene nije uvijek bilo tektonsko, i nisam se šišala sama :zubo:
Almost Rosey
Posts: 2919
Joined: 18 Sep 2011, 15:31

Post 22 Oct 2011, 14:17

Melody » wrote:ženi se desi nešto što joj tektonski promijeni život, a onda uzme makaze i reže sebi kosu pred ogledalom, a u pozadini svira muzika :rofl:

E, samo što kod mene nije uvijek bilo tektonsko, i nisam se šišala sama :zubo:
Viš kak mala zna :cerek:
User avatar
Melody
Posts: 1213
Joined: 17 Sep 2011, 23:31

Post 22 Oct 2011, 14:26

Almost Rosey » wrote:
Viš kak mala zna :cerek:
A teško je kosi nas dramatičnih, znam :rofl: :raspa:
User avatar
klonka
Posts: 2885
Joined: 17 Sep 2011, 22:00

Post 22 Oct 2011, 14:29

Ja svoju nikad nisam uspjela pustiti duže od ramena. Kad sam bila dijete, svaki taj pokušaj bi osujetila neka žvaka ili smola koja bi mi se zalijepila za kosu. Ali mrcvarili su me s njom. Naime, balerina mora imati kosu. Balerina mora imati kosu. Balerina mora imati kosu. Zadnja baletna predstava, kraj prvog srednje, nakon svake izvedbe sam samo dodavala još pola bočice laka na one neposlušne pramičke koji nisu htjeli u pundžu. Imam sliku doma, to mi je zadnja slika s prirodnom bojom kose, stojim s četkom u ruci s osmijehom od uva do uva, a frizura ko u pokojnog Kurta Cobaina, opire se pokušajima pranja i češljanja. Dan poslije sam s takvim guštom odjurila frizerki noseći u novčaniku sliku Maggie O'Connell i mislila sam da ću plakati od sreće kad su mi ti pramenovi kose padali po podu. Jebisebaletusastereotipnimvizijamažene. Profa je skoro posijedila od muke kad me vidjela. Puštala sam je cijelu godinu ne bih li dobila zadnji red u ansamblu. Koja kazna. :zubo:

Ponovo sam je pustila tek na prvoj godini faksa, za ljubav tadašnjem dečku bila sam plava. :rolleyes: Nakon prekida te veze umrcvarila sam je prvo s kričavo crvenom, a nakon prekida sljedeće veze opet je otišla na par milimetara. Odonda se igram. :D Šišala sam je sama neko vrijeme, zaključila sam da bih trebala prestati s tom navikom nakon što sam pogledala slike s preko nekoliko ljetovanja na kojima nemam šiške nego mi na mjestu iznad čela zjapi rupetina ćelava koju skrivam nekakvim ženskim varijantama skrivačice.

Uglavnom, htjedoh reći da očito spadam u te žene koje mijenjaju frizuru u skladu s tektonskim pomacima. :D (sad sam se sjetila i da sam je dan prije upisa na drugi faks skratila skroz i ostavila par pramenčića koji su glumili irokezu, valjda kao hommage pubertetskim danima)

Unatoč mojoj ljubavi prema potpuno kratkoj kosi, skužila sam da mi najbolje stoje neke varijante s kosom do ispod uha (znam da je nekim ženama i to kratko, meni je to dugo) pa se sad igram s asimetrijama koje uključuju neku varijantu pramenova te dužine. :cerek:
gonj špadi
User avatar
Herp
Nikki Gauda
Posts: 2250
Joined: 18 Sep 2011, 22:42

Post 22 Oct 2011, 14:53

Morticia » wrote::rofl:
Ma jesam, bila sam pravi pravcati štovatelj kulta duge kose, stvarno! :o
Tko bi normalan uzgaj'o grivu do guzice? :rolleyes:
Fuj, sad kad pogledam me sram, to je tako seljački, ustvari. :brukica:
Jedina sreća mi je što nije ravna i k'o špagete. :facepalm:

Uglavnom, shvatiila sam da nije stvar ni u kosi ni u sisama ni u nogama ni u guzici.
Stvar je stavu.
Zamisli! :mudri: :rofl:
Meni je san imati kosu do guzice, samo izgleda da nemam genetske predispozicije za to. :o

Zato kupujem peglu za kosu, onda će biti takva :lux:

Trebala bih to napraviti prije trkeljajućeg sabora, da vas ušokiram. :hekla:
It's always darkest just before the dawn so stay awake with me, let's prove them wrong
User avatar
Herp
Nikki Gauda
Posts: 2250
Joined: 18 Sep 2011, 22:42

Post 22 Oct 2011, 14:55

klonka » wrote: Dan poslije sam s takvim guštom odjurila frizerki noseći u novčaniku sliku Maggie O'Connell i mislila sam da ću plakati od sreće kad su mi ti pramenovi kose padali po podu.
Ja urlam i osjećam fizičku bol kad mi ova moja reže vrhove pa odreže više od 2 centimetra. :D
It's always darkest just before the dawn so stay awake with me, let's prove them wrong
Almost Rosey
Posts: 2919
Joined: 18 Sep 2011, 15:31

Post 22 Oct 2011, 15:08

Herp » wrote:Ja urlam i osjećam fizičku bol kad mi ova moja reže vrhove pa odreže više od 2 centimetra. :D
Neka random ženskica koja je bila sa mnom u salonu kad sam u nekoliko poteza škarama od ovoga dobila ovo se skoro rasplakala :rofl:
User avatar
Herp
Nikki Gauda
Posts: 2250
Joined: 18 Sep 2011, 22:42

Post 22 Oct 2011, 15:15

Almost Rosey » wrote:
Neka random ženskica koja je bila sa mnom u salonu kad sam u nekoliko poteza škarama od ovoga dobila ovo se skoro rasplakala :rofl:
I ja bih, bar na sekundu. A onda bih pomislila "Evo još jedna od koje sam sad ljepša" pa bi mi bilo bolje. :rofl:
It's always darkest just before the dawn so stay awake with me, let's prove them wrong
User avatar
Melody
Posts: 1213
Joined: 17 Sep 2011, 23:31

Post 22 Oct 2011, 15:18

Herp wrote:
Meni je san imati kosu do guzice, samo izgleda da nemam genetske predispozicije za to. :o

Zato kupujem peglu za kosu, onda će biti takva :lux:

Trebala bih to napraviti prije trkeljajućeg sabora, da vas ušokiram. :hekla:
A ja se pitam koji će ti kurac pegla odjednom, nisi nikad pričala da ne voliš valovitu kosu :zubo:
Ccc, ti imaš uvijek neki lukavi plan :E

Ahem, jah, 2 cm.
Ja imam užasno histeričan odnos prema svojoj kosi, nešto kao što sam imala prema kosi od barbika i raznih lutaka :zubo: Trebali ste ih vidjeti da biste razumjele :rofl:
Almost Rosey
Posts: 2919
Joined: 18 Sep 2011, 15:31

Post 22 Oct 2011, 15:18

Herp » wrote:I ja bih, bar na sekundu. A onda bih pomislila "Evo još jedna od koje sam sad ljepša" pa bi mi bilo bolje. :rofl:
O jebote, pa nije to do kose :rofl: mislim, shvaćam zašto bi netko mislio da jest, al ono, fakat nije :D
User avatar
Herp
Nikki Gauda
Posts: 2250
Joined: 18 Sep 2011, 22:42

Post 22 Oct 2011, 15:33

Melody » wrote:
A ja se pitam koji će ti kurac pegla odjednom, nisi nikad pričala da ne voliš valovitu kosu :zubo:
Ccc, ti imaš uvijek neki lukavi plan : E

Ahem, jah, 2 cm.
Ja imam užasno histeričan odnos prema svojoj kosi, nešto kao što sam imala prema kosi od barbika i raznih lutaka :zubo: Trebali ste ih vidjeti da biste razumjele :rofl:
Da mogu birati, radije bih imala skroz ravnu kosu nego kovrčavo-valovitu, da. Ali barem je duga i plava i bar postoje pegle. :zubo:

Nikad nisam imala nijednu lutku, mrzila sam ih. :D
Imala sam dvije barbike, uvijek sam ih pažljivo češljala, i uvijek su hodale okolo raspuštenih dugih plavih kosa :zubo:
Kad je frendica svoju ošišala, histerično sam zaplakala. :rofl:
It's always darkest just before the dawn so stay awake with me, let's prove them wrong
User avatar
klonka
Posts: 2885
Joined: 17 Sep 2011, 22:00

Post 22 Oct 2011, 15:55

Herp » wrote: Zato kupujem peglu za kosu, onda će biti takva :lux:
Drago siroče Annie, meni se sviđa tvoja griva baš zato što je grivasta.

Da se nisi usudila to peglat! :azdaja:
Melody » wrote: Ja imam užasno histeričan odnos prema svojoj kosi, nešto kao što sam imala prema kosi od barbika i raznih lutaka :zubo: Trebali ste ih vidjeti da biste razumjele :rofl:
I ti si svoje šišala? :cerek:
gonj špadi
User avatar
Melody
Posts: 1213
Joined: 17 Sep 2011, 23:31

Post 22 Oct 2011, 15:57

Herp » wrote:
Nikad nisam imala nijednu lutku, mrzila sam ih. :D
Imala sam dvije barbike, uvijek sam ih pažljivo češljala, i uvijek su hodale okolo raspuštenih dugih plavih kosa :zubo:
Kad je frendica svoju ošišala, histerično sam zaplakala. :rofl:
Ma kakvi, ja sam svoje farbala u razne boje :rofl:

Klonka, da :brukica:

Temperama, flomasterima, izvlačila im pramenove, crtala tetovaže :brukica:
Šišala ih na lude frizure. Barbike. Išle mi na kurac tako tip-topične :D
Lutke sam samo nekad znala ošišati na frizuru koja mi se sviđa, kad idu na dejt s Hi-Menom i tako :zubo:
User avatar
Morticia
Posts: 10441
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

Post 22 Oct 2011, 19:43

I ja samm svoje šišala i farbala. :o
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Herp
Nikki Gauda
Posts: 2250
Joined: 18 Sep 2011, 22:42

Post 22 Oct 2011, 20:43

Vi ste sve poremećene, samo sam ja normalna. :o

:D
It's always darkest just before the dawn so stay awake with me, let's prove them wrong
User avatar
dimnjak
Posts: 2499
Joined: 17 Sep 2011, 23:24

Post 22 Oct 2011, 21:27

Herp » wrote:
Da mogu birati, radije bih imala skroz ravnu kosu nego kovrčavo-valovitu, da. Ali barem je duga i plava i bar postoje pegle. :zubo:

Nikad nisam imala nijednu lutku, mrzila sam ih. :D
Imala sam dvije barbike, uvijek sam ih pažljivo češljala, i uvijek su hodale okolo raspuštenih dugih plavih kosa :zubo:
Kad je frendica svoju ošišala, histerično sam zaplakala. :rofl:
i ja sam ih imala dvije. nisam ih niti cesljala da im kosa ne bi izgubila sjaj. kad se s njima ne bi igrala kosu sam im stavljala u pakung :D

a prije godinu dana sam se rasplakala kad sam otkrila da je mala posarala i splela u nesto nerascesljivo sve svoje, sve moje i sve moje seke barbike igrajuci se indijanaca.

ja imam njenu kosu. sisala sam joj jednom u zivotu vrhove. sad ima samo do guze. vise mi ne smeta kad joj perem dupe :zubo:
mogu te prožvakati, al te moraju i ispljunuti
User avatar
Megalodona
Posts: 1144
Joined: 22 Sep 2011, 15:34

Post 22 Oct 2011, 21:43

ne pazim pretjerano na kosu, relativno duga (do lopatica), ne feniram, samo tu i tamo, jednom u 2 godine, stavim šiške.
šampon i balzam bilo koji.
imala sam pramenove od negdje 19-e, sad nedavno sam obojala cijelu.
prirodno mi je plava.
ošišam se jednom u pola godine do godinu, kad zaključim da je stanje alarmantno :brukica:


barbike se nisu smjele šišati, kako ste mogle :crying:
:nekreativna:
:voli dugu plavu kosu:
umjesto pisanja ovog nadasve konstruktivnog posta, mogla si učit. da, kvocat ću ti kad god te vidim. uopće me ne sekira to što ću ti ić na živce. kad tad ćeš opet počet pričat sa mnom.
User avatar
MadnessInMethod
Posts: 427
Joined: 04 Oct 2011, 20:47
Location: through the looking glass

Post 23 Oct 2011, 11:41

samo da se prijavim: više nemam kosu do struka. sada je do ispod rebara :zubo: (jbg, ne znam kako drugačije objasniti...)

i, još jednom, za sve kosovampire koji me žele šišati (kako nalećem na takve i u virtuali i irl? ne, niste u većini, samo ste jako glasni i naporni kada navalite :zubo:): na duljinu dulju od pola leđa mi kosa dobije težinu pa sama od sebe pada i izgleda lijepo. na kraće od toga skoči i izgleda kao grm.
a sa skidanjem desetak centimentara duljine, znate koliko bih vremena uštedila na pranju/sušenju? ovih dana NIŠTA pod milim bogom. prije koju godinu, dok nisam otkrila koje se maske brzo ispiru, možda desetak minuta na ispiranju napornih neisperivih maski/regeneratora. pošto se syoss i gliss ispiru prekrasno i brzo, onda NIŠTA. sušenje je mukotrpan i dugotrajan posao koja god duljina bila u pitanju, jer se krajevi osuše relativno lako. onaj dio na tjemenu, pa oko ušiju, po vratu, to je zlo za osušiti!
a kratka kosa mi stoji lijepo kada ju frizerka namjesti i zabetonira, sjećam se još iz raznih faza od prije 10-tak godina. već sutra svaka dlaka vodi svoju politiku. a kako je kose PUNO, onda ju treba istanjiti da bi ličila na nešto. i onda već za 10 dana ne liči ni na što, a baš svakih 10 dana ići na šišanje, nije to sport za mene.

i znam da me vi s brzosušećom, svilenkastom, laganom, lepršavom, namjestivom kosom i tjemenom koje ne reagira na proizvode za učvršćivanje (a reagiralo je i kad sam imala kratku kosu koju sam morala prati svaki drugi dan, hvala na pitanju, jer imam zajebano tjeme sklono peruti već 20 godina i to je nešto s čim sam naučila živjeti :ne zna: ) - da me svi vi nikada nećete razumjeti. pa neka vas onda... uživajte u svojim kosama. a ja ću u svojoj koju sama mogu spremiti u riblju kost, visoki, niski, poluvisoki, kombinirani rep, još nekoliko vrsta pletenica i nekoliko vrsta punđi s ili bez štapića. što ne bih mogla da je desetak centi kraća.
i ne, nemam
"Madness in method, that's genius." F. Herbert
User avatar
Pješčana
Posts: 8355
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška

Post 23 Oct 2011, 12:27

što nemaš?
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Melody
Posts: 1213
Joined: 17 Sep 2011, 23:31

Post 23 Oct 2011, 12:45

Pješčana » wrote:što nemaš?
:rofl:

Nisam ni ja shvatila :D

Madness, pobogu, zašto nas toliko napadaš. Tvoja kosa i tvoja glava, tvoja stvar, ali ono, forum je pa ljudi raspravljaju. Prvo si napala u vezi sa svakodnevnim pranjem, neke ljude koji nisu na forumu, pa opet sad tim glasnim ljudima poručuješ da se nećeš šišati, opusti se i uživaj u svojoj kosi, kad ju voliš. I ne se nervirati bezveze :nono:

(koliko sam shvatila, trudna si)
User avatar
Herp
Nikki Gauda
Posts: 2250
Joined: 18 Sep 2011, 22:42

Post 23 Oct 2011, 13:17

MadnessInMethod » wrote: pa neka vas onda... uživajte u svojim kosama. a ja ću u svojoj koju sama mogu spremiti u riblju kost, visoki, niski, poluvisoki, kombinirani rep, još nekoliko vrsta pletenica i nekoliko vrsta punđi s ili bez štapića. što ne bih mogla da je desetak centi kraća.
i ne, nemam
Sjo, pa ne moraš se zamarati s ovim. Samo napiši "Ja ću jednostavno biti ljepša". :D :five:
It's always darkest just before the dawn so stay awake with me, let's prove them wrong
User avatar
Morticia
Posts: 10441
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

Post 23 Oct 2011, 15:18

Ma daj, pa nemoj se ljutiti.
Savjetovala sam ti sisanje iz jednostavnog razloga sto je s kratkom kosom prakticinije.
Ali ako je tebi s tvojom kosom dobro tko sam ja da se petljam.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: ClaudeBot and 4 guests