Dan pobjede

Dobre želje i pozdravi
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

14 Aug 2019, 20:55

MmeTipfeler wrote:
14 Aug 2019, 17:55
Adise, uzalud tupiš zube.

Stitch, tobože uvjerljivo, bez nacionalističkih primjesa, ponavlja ono što smo stalno slušali u Jugi: da sva hrvatska lova odlazi u Beograd.
I treba da odlazi u Beograd, Beograd je glavni grad. Iz Beograda sva i dolazi. :D
I jebemti nacifikovanu lovu... :rofl:
Danas slušamo istu pjesmicu u hrvatskoj varijanti: da sva lova iz - umetni županiju, grad, mjesto - odlazi u Zagreb. Isto je i na području pojedinih županija.
I treba da odlazi u Zagreb, Zagreb je glavni grad. Iz Zagreba sva i dolazi. :D
Pitanje je ode li koja Lipa u Brisel, iz kojeg Lipe ni ne potiču? :zubo:
Hrvatska i Slovenija bile su u Jugoslaviji privredno najrazvijenije pa su iz poreza i mogle najviše i pridonositi financiranju državnog aparata. Princip razmjernosti. I solidarnosti. Savka i Tripalo koje neki nazivaju ustašama, a drugi smatraju da to nisu bili u dovoljnoj mjeri, radili su na ideji da se Jugoslavija reorganizira, smatrali su da je došlo vrijeme za promjene. Navodno je Tito čak bio sklon i prikloniti se njihovim prijedlozima, ali je onda odustao i počele su letjeti proljećarske glave.

Da je bilo više sluha za dogovor, danas možda ne bismo mahali hrvatskom trobojnicom u Kninu, ali ne bismo ni bili u govnima u kojima jesmo.
Neka trobojke u Kninu! U Avganistanu joj nikako nije mjesto, kao ni Lipi u Briselu. :o
Stitch wrote:
14 Aug 2019, 18:34
To smo stalno slušali naprosto zato što je bilo tako. Znanstveni radovi "Vojnoindustrijski kompleks SFRJ" Simeona Kovačeva, Zdenka Matijaščića i Josipa Petrovića i "Jugoslavenska narodna armija - važnija obilježja" Davora Marijana detaljno analiziraju vojsku i prateću industriju u Jugoslaviji i republikama pojedinačno.
Vojnoindustrijski kompleks SFRJ?! Stvarno?!?! :S
:rofl: :rofl:

Ovo ti spada u znastveni rad:
U svemu tome, uloga JNA kao čuvarice centralističke unitarne Jugoslavije te komunističke i nadnacionalne ideologije, bila je presudna.
?!

Znanstvenici od kalibra, nema šta! A ja mislio da Juga je federativna, ne unitarna. I da komunizam nije ideologija, odnosno da ideologija nije komunistička.
Nego, jesi primijetio da se u tom radu nijednom ne spominje AVNOJ? :zubo:

Enivej, tebi kao da fakat nije jasno da faul je tek tada faul kad sudija zvizne u zviždaljku, ne kad se rulja s tribina raskrivi, ne kad iz Moskve pošalju depešu, sa sve nalazom, da sudija dosudi faul jer se eto iz aviona vidi da je bio faul. Ili iz Njujorka. Nije ti jasno da se u Juzi zna ko kosi a ko vodu nosi, ko pije a ko plaća, ko određuje ko je ko a šta je šta? Nije ti jasno da informacija nije informacija ako ne polazi iz partije ili ne biva ovjerena od strana partije? Misliš da se i u Juzi, kao u petparačkim kaubojcima, tek na sudu (koji je neovisan? neovisan od čega? :rofl: ) utvđuje istina odnosno da se ne zna unaprijed? Ni unazad? Ono, ajmo, revizijaaa...makar nam i na nos izišla! :rofl:
Omjer uloženog i dobivenog nikako nam ne odgovara, desetke milijardâ bacili smo u vjetar.
Milijardâ čega? I čijih milijardâ?

Jbt, govoriti o Jugoslaviji, o njenim republikama, o njenim institucijama, o njenoj ekonomiji a konstantno preskakti Jugoslovene...ono, jel ti fakat šumu od drveća ne vidiš? :zubo:
Pročitaj članke (s Hrčka, skidaju se na hard-disk), iznosim činjenice. JNA, uz goleme troškove, jest bila "četvrta armija" - ali komunističkoga bloka. Kamo pripadamo bez obzira na socijalizam.
Činjenice?! Aha. I ima neki komunistički blok, a ne onako boljševički tj. pseudosocijalistički?
A ko je prva sila Nesvrstanih? Amerika? CCCP? :zubo:
Stvorena je najviše slovenskim i hrvatskim novcem.
Tolarima i Kunama?! Sumnjam. :zubo:
Jesmo li prije devedesetih imali područja od posebnog državnog interesa, da ne velim skrbi? Jesmo, pasivne krajeve - Knin, Lapac i druge vukojebine - trpimo oduvijek. Jesmo li u njih ulagali? Nismo. I to nam se vratilo za vrijeme rata. Obilo nam se o glavu što sami sebe nismo bolje pazili.
A jel možeš, u kontekstu Jugoslavije, malo uže gledati? Preširoko ti to, suzi malo! :zubo:


Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

15 Aug 2019, 02:34

Znao sam da ne trebam raspravljati s vama. :D
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

15 Aug 2019, 07:02

Dobar izgovor zlata vrijedi. :B
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

22 Apr 2020, 00:43

Stitch wrote:
15 Aug 2019, 02:34
Znao sam da ne trebam raspravljati s vama. :D
Ima tko mora. Marsovac, evo ti municije. Raspali! :cerek:
Potpisi su za budale.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

23 Apr 2020, 18:25

Kako ne bi ispalo da samo provociram, prilažem opsežan diplomski rad o političko-ekonomskim odnosima Socijalističke Federativne Republike Jugoslavije s Trećim svijetom, konkretno Afrikom. Pokret nesvrstanih bio je glavni katalizator suradnje između siromašnih i uistinu nesvrstanih zemalja Crnoga kontinenta, koje su sve odreda osim Južnoafričke Republike bile članice, i nisu se oslanjale na rusku pomoć, za razliku od Kube, primjerice.

Ono što smatram osobito dražesnim jest činjenica da Tito nije žalio vremena, novca i oružja u traženju saveznika na tom prostoru, ali to mu ne zamjeram jer su afričke zemlje dugo patile zbog engleskog, francuskog, njemačkog... imperijalizma, pa pomoć Africi doživljavam kao plemenit pothvat, a ne kao pragmatičan, perfidan plan da proširi svoju inačicu socijalizma i napakosti Sovjetskom Savezu i Amerikancima. Na drugom sam forumu svojedobno spomenuo Francuze, koji bi trebali ukinuti kolonijalni franak i vratiti 500 milijardi dolara svake godine u Afriku. A nisu oni jedini, takvih je primjera bezbroj. Sve tzv. velike nacije najobičniji su pljačkaši i razbojnici. Ako im je Tito makar na trenutak pomrsio račune, zaslužuje spomenike svuda, od Sredozemnoga mora do Rta dobre nade. :mudri:
Potpisi su za budale.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

23 Apr 2020, 20:15

Ne misliš da je nesvrstanost zapravo jedini mogući put između dva ekstrema? Ono, kad ti neko da da biraš između Dobra i Zla, a ti odabereš između? :)
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

23 Apr 2020, 21:56

Ovisi. Perjanice Indija i Egipat bile su prilično ovisne o SSSR-u, a to vrijedi i za druge članice pokreta poput Kube, Vijetnama, Afganistana... S druge strane, bilo je i onih koje su tijesno surađivale sa SAD-om, sve zbog sitnih, parcijalnih interesa. "Pravih" nesvrstanih nije bilo toliko koliko misliš.
Potpisi su za budale.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

23 Apr 2020, 22:51

Oh, pa to su članice. A članice Varšavskog ili NATO su isto tako tek članice. Tu su i osnivači, kojima članice dođu kao tampon zona. :zubo:
Znaš ko je rekao Platićemo punu cijenu naše slobode i više se nećemo igrati? I kojom prilikom? E ta (postojeća) sloboda je temelj Pokreta Nesvrstanih, a sam Pokret ti dođe ko meko tkivo. Jbt. pa nemoš u Nesvrstane ako nisi slobodan, ako si zauzet (okupiran!). Prvo sloboda, onda pjesme i igre, folklor i umjetnost. :D
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

23 Apr 2020, 23:28

Političku borbu protiv kolonijalizma i neokolonijalizma bespogovorno podupirem. Ali to ne znači da ću zažmiriti na činjenicu da mnoge te zemlje vode vojne hunte ili diktatori. O kakvoj onda slobodi govorimo? Država je slobodna onoliko koliko je slobodan pojedinac, građanin te države. Sve ostalo su tlapnje.
Potpisi su za budale.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

24 Apr 2020, 00:03

Zbilja, o kakvoj? Indija nije još politeizam apsolvirala, kamoli da je monoteizam. :rofl:
Misliš da je Amerika nekakav bastion slobode? Rusija? Bliski i Daleki istoci?
Svima im je sloboda nekakv ideal kojeg su im puna usta, a čisto sumnjam da će o njemu znati pjevati onako kako su pjevali dok su robovi bili - dok su joj težili. Kladim se da bi na slobodi prosto podivljali, onako kako su bili podivljali ovi ovdašnji. Svak natrag u svoj kavez...:zubo:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

24 Apr 2020, 10:34

Hah, i Singapur je formalno demokracija. Azijski tigar, napredna i moderna država. Ali zbog strogih zakona istodobno i totalitarna. Uređenost nije jedino mjerilo. I urednost. Ako tamo baciš opušak na ulici, platit ćeš golemu kaznu. Dilaš li drogu, izgubit ćeš glavu. I to tajno, jer nikoga ne izvještavaju o tome niti međunarodne organizacije imaju pristup sudnicama, zatvorima i gubilištima. Je li to ideal? Čisto sumnjam.
Potpisi su za budale.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

24 Apr 2020, 11:09

Pa dobro, zakoni Singapura su ti svakako neprimjereni, ali takav ti je svaki zakon iza kojeg ne stojiš. Ili ne stojim.
Btw, demokratija je garant - čega tačno? Vladavine naroda? A kojeg tačno naroda? Ima ih mali milion, :zubo: plus, za koji kuki bi ljudi prepustili vlast nečem drugom, makar to bio i narod? :rofl:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Marsovac7
Svemirka
Posts: 751
Joined: 27 Mar 2019, 16:14
Location: Negdje u svemiru
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Gender:

24 Apr 2020, 12:18

Slažem se sa Stitchem da je od svega što je Tito radio, nesvrstanost bila vjerojatno najmanje zlo.
Wow, postala sam moderatorica. :)
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

24 Apr 2020, 14:12

Zlo? Kome?
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Marsovac7
Svemirka
Posts: 751
Joined: 27 Mar 2019, 16:14
Location: Negdje u svemiru
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Gender:

24 Apr 2020, 16:38

Dobro, de, ne pretjeruj sad! Nećeš postići da napišem da je napravio nešto dobro.
Wow, postala sam moderatorica. :)
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

24 Apr 2020, 17:00

???
A to da je pravio pizdarije pišeš - pod prisilom?
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Marsovac7
Svemirka
Posts: 751
Joined: 27 Mar 2019, 16:14
Location: Negdje u svemiru
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Gender:

24 Apr 2020, 19:46

Ne, naravno. Ne shvaćam baš na temelju čega si to zaključio. :misli:
Wow, postala sam moderatorica. :)
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

24 Apr 2020, 20:13

Mislio sad da neko mora da je postigao da pišeš nedobro o Titu, očito je da sam se prevario. Pišeš, dakle, što te je volja. :)
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Marsovac7
Svemirka
Posts: 751
Joined: 27 Mar 2019, 16:14
Location: Negdje u svemiru
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Gender:

24 Apr 2020, 20:58

Šabović Adis wrote:
24 Apr 2020, 20:13
Mislio sad da neko mora da je postigao da pišeš nedobro o Titu, očito je da sam se prevario. Pišeš, dakle, što te je volja. :)
Naravno da pišem što me volja. Ali donekle je točno da je netko postigao da pišem nedobro o Titu: on sam, svime lošime što je napravio. :D
Wow, postala sam moderatorica. :)
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

24 Apr 2020, 21:45

Marsovac7 wrote:
24 Apr 2020, 20:58
Naravno da pišem što me volja. Ali donekle je točno da je netko postigao da pišem nedobro o Titu: on sam, svime lošime što je napravio. :D
Uuuuu...znači, Tito be like:
Watch me, Marsovac7, now I'ma show you how bad I really am, so you can write shit about me later?! :rofl:

Lagiš, Melita! :cerek:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Marsovac7
Svemirka
Posts: 751
Joined: 27 Mar 2019, 16:14
Location: Negdje u svemiru
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Gender:

24 Apr 2020, 23:26

A ti si isto bukvalist neki, a?
Wow, postala sam moderatorica. :)
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

24 Apr 2020, 23:50

Marsovac7 wrote:
24 Apr 2020, 23:26
A ti si isto bukvalist neki, a?
Majok. :o
Nikad ne čitam onako kao piše...niti kad govorim ono što mislim. Ja sam ti više poetska duša, volim popit pa na internetse. :rofl:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

25 Apr 2020, 00:50

Marsovac7 wrote:
24 Apr 2020, 16:38
Dobro, de, ne pretjeruj sad! Nećeš postići da napišem da je napravio nešto dobro.
Onda nisi naročito objektivna. Iz toga proizlazi da je uvijek radio loše, a to je i politički i matematički nemoguće.
Marsovac7 wrote:
24 Apr 2020, 20:58
Naravno da pišem što me volja. Ali donekle je točno da je netko postigao da pišem nedobro o Titu: on sam, svime lošime što je napravio. :D
A Staljin? A Ranković? A Bosna i Hercegovina? Njegov je recept tisuću puta bolji od Miloševićeva i Tuđmanova.
Potpisi su za budale.
User avatar
Marsovac7
Svemirka
Posts: 751
Joined: 27 Mar 2019, 16:14
Location: Negdje u svemiru
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Gender:

25 Apr 2020, 02:01

Stitch wrote:
25 Apr 2020, 00:50
Onda nisi naročito objektivna. Iz toga proizlazi da je uvijek radio loše, a to je i politički i matematički nemoguće.

A Staljin? A Ranković? A Bosna i Hercegovina? Njegov je recept tisuću puta bolji od Miloševićeva i Tuđmanova.
Kao što već rekoh, imao je loših i manje loših poteza. Bio je masovni zločinac koji je dao pobiti više stotina tisuća ljudi. O čemu pričamo?

Ili neki ovdje još uvijek vjeruju onim hagiografijama s kojima su nam u školi prali mozak? :facepalm:
Wow, postala sam moderatorica. :)
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

25 Apr 2020, 02:55

Marsovac7 wrote:
25 Apr 2020, 02:01
Kao što već rekoh, imao je loših i manje loših poteza. Bio je masovni zločinac koji je dao pobiti više stotina tisuća ljudi. O čemu pričamo?
Pričamo o tome da je dao uništiti neprijatelja. Gdje ga se zatekne. Svim silama i sredstvima. A ne da je dao pobiti ljude. I to više stotina tisuća. O tome jedino ti ovdje govoriš.
Btw, navedi mi Zakon koji je prekšio, kad je optužen, proglašen krivim i kažnjen! Apropo masovni zločinac & stuff, jel. :D
Ili neki ovdje još uvijek vjeruju onim hagiografijama s kojima su nam u školi prali mozak? :facepalm:
:S :S
Eeeee, o Josipu Brozu je riječ...alooooo!! Povijest! Ne vjeronauk (mitos - logos). Škola, jebote! Znaš, ono, živ čovjek. Od krvi i mesa. Ne ko oni Betmeni i Supermeni koji mimo štiva ne postoje. Ovaj naš imo čak i Ličnu kartu!
:rofl: :rofl: :rofl:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
Post Reply