O svećeničkom zlostavljanju

Monoteistički i mnogobožački sustavi vjerovanja
User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

20 Mar 2012, 18:39

Aurora » wrote: Kako Želimira Puljića nije sram?
Zašto :confused:


User avatar
Aurora
Posts: 342
Joined: 12 Nov 2011, 19:35

20 Mar 2012, 18:40

Može li netko guglati je li navedena situacija moguća? Ja nemam pojma kako guglati.
Ovom usranom konzumerističkom društvu fali ljubav, čast, srčanost, suosjećajnost i poštenje, a ne nikakav patriotizam, bogobojaznost, marljivost, spremnost na odricanje i prihvaćanje besmislenih kazni...
User avatar
Aurora
Posts: 342
Joined: 12 Nov 2011, 19:35

20 Mar 2012, 18:43

Karl Jozef » wrote: Zašto :confused:
Gledaš li dnevnik na rtl-u?


Rekao je da prijavljivanje don Nedjeljka nije njegova dužnost, problem mu je što je ovaj skandal izašao u korizmeno vrijeme i još je novinarki rekao da je sigurno brđanka zbog osobnosti koje je pokazala kad ga je pitala nešto.
Ovom usranom konzumerističkom društvu fali ljubav, čast, srčanost, suosjećajnost i poštenje, a ne nikakav patriotizam, bogobojaznost, marljivost, spremnost na odricanje i prihvaćanje besmislenih kazni...
User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

20 Mar 2012, 18:50

Aurora » wrote:
Gledaš li dnevnik na rtl-u?


Rekao je da prijavljivanje don Nedjeljka nije njegova dužnost, problem mu je što je ovaj skandal izašao u korizmeno vrijeme i još je novinarki rekao da je sigurno brđanka zbog osobnosti koje je pokazala kad ga je pitala nešto.
Pa slušaj i nije to njegova dužnost, to je dužnost roditelja te djece koji su to znali. Drugo, što bi on trebao nakon 20 i nešto godina nakon što se djelo dogodilo, jasno je da svećenik neće nikako odgovarati jer mislim da ne postoji država u kojoj se to kažnjava nakon 20 godina.

Žao mi je ali napadati čovjeka koji je radio zlo u trenutku dok je u staračkom domu i nema mogućnosti da ga se procesuira nije napad na tog čovjeka i želja da ga se kazni nego napad na Crkvu, na vjerski život katolika. Vjerujem da ga je sad pritisla teškoća zbog proživljenih trauma toliko da više ne može izdržati isto kao što vjerujem da će 2012 biti smak svijeta.

Što bi točno Crkva tu mogla nego unutar svojih redova zabraniti svećeniku da djeluje. Da je dotični prije 10ak godina to prijavio ili njegovi roditelji u svakom slučaju moglo bi se više napraviti kako civilno tako i unutar službe. Pa nije Crkva policija, ponavljam ... Crkva i država su odvojene i tako treba biti.

Biskup je od kad je došao na službu postupio prema saznanjima i nije okljevao. To što nije na sav glas svim mogućim medijima govorio protiv Crkve, stvarno nije njegov problem.
User avatar
Aurora
Posts: 342
Joined: 12 Nov 2011, 19:35

20 Mar 2012, 19:11

Pa slušaj i nije to njegova dužnost, to je dužnost roditelja te djece koji su to znali.
Jest. Što se tiče roditelja, i oni su dužni to prijaviti. Kao i biskup. Ali nisu, jer je to bilo presramotno i vezano uz Crkvu. Sumljam da to nisu bila dva najveća razloga, a govorim za svo troje.
Drugo, što bi on trebao nakon 20 i nešto godina nakon što se djelo dogodilo.
Ali on je zano i prije. Tada je mogao nešto učiniti.
Žao mi je ali napadati čovjeka koji je radio zlo u trenutku dok je u staračkom domu i nema mogućnosti da ga se procesuira nije napad na tog čovjeka i želja da ga se kazni nego napad na Crkvu, na vjerski život katolika.
Pa to i jest. Zasluženo.
Vjerujem da ga je sad pritisla teškoća zbog proživljenih trauma toliko da više ne može izdržati isto kao što vjerujem da će 2012 biti smak svijeta.
Kako te n*je s*am?

To što on nije rekao nešto prije ide u prilog tome da ima traumu. Osobe s traumom imaju problema govoriti o traumi, i često progovore dosta dugo nakon zla.
Što bi točno Crkva tu mogla nego unutar svojih redova zabraniti svećeniku da djeluje.
Da. Da imam dijete ne bih želila da mi takav svečenik dira dijete, a moglo ga se spriječiti.
Da je dotični prije 10ak godina to prijavio ili njegovi roditelji u svakom slučaju moglo bi se više napraviti kako civilno tako i unutar službe.
To je trauma. Ljudi imaju problema iznositi traumu bilo kome.
Pa nije Crkva policija, ponavljam ... Crkva i država su odvojene i tako treba biti.
:facepalm:
Biskup je od kad je došao na službu postupio prema saznanjima i nije okljevao. To što nije na sav glas svim mogućim medijima govorio protiv Crkve, stvarno nije njegov problem.
Što je učinio? Prijavio policiji? To jest njegov problem i njegova dužnost.
Ovom usranom konzumerističkom društvu fali ljubav, čast, srčanost, suosjećajnost i poštenje, a ne nikakav patriotizam, bogobojaznost, marljivost, spremnost na odricanje i prihvaćanje besmislenih kazni...
User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

20 Mar 2012, 19:25

Aurora » wrote: Ali on je zano i prije. Tada je mogao nešto učiniti.
Dotični biskup je tamo tek godinu ili dvije :kava: i odmah je smjenio svećenika.
Pa to i jest. Zasluženo.
Ma daj, kad bi pet minuta komentirala bez očitog nepoznavanja pukog konteksta a onda i bez ideološke mržnje vjerujem da bi imalo smisla razgovarati.
Vjerujem da ga je sad pritisla teškoća zbog proživljenih trauma toliko da više ne može izdržati isto kao što vjerujem da će 2012 biti smak svijeta.

Kako te n*je s*am?


To što on nije rekao nešto prije ide u prilog tome da ima traumu. Osobe s traumom imaju problema govoriti o traumi, i često progovore dosta dugo nakon zla.
Osobno mislim da svećenike pedofilima treba kaznu množiti s pet u odnosu na ostali puk no u ovom slučaju bez posebnog žala mislim da je taj čovjek obični provokator i ništa više. Tip se sjetio umirućeg čovjeka nakon 20 godina optuživati u trenutku kad se on više ne može braniti. Dakle dotični svećenik se više nikako ne može braniti. Zapravo, može ga tužiti i sasvim sigurno bi dobio tužbu no jasno Crkva će mu to zabraniti a možda i dotični dobije koji dio milodara.
Da. Da imam dijete ne bih želila da mi takav svečenik dira dijete, a moglo ga se spriječiti.
Roditelji dotičnog su znali i nisu ništa poduzeli, ... pokojni biskup je očito to saznao nakon nekoliko godina kako je to on točno mogao postupiti, doći u policiju i reći dobar dan, dobar dan evo ovaj čovjek je prije nekoliko godina rekao mladiću da skine gaće.

Točno koje sudstvo bi na temelju tako nečega nekoga osudilo. Znaš nije dovoljno samo reći nešto protiv Crkve da bi se zapravo nekoga osudilo trebaju i neki dokazi, svjedočanstva, ... samo u slučaju medijskog osuđivanja i demoniziranja ovakve optužbe u trenutku kad se netko ne može braniti pale.

Što točno taj mladić mislim da može postići time. Da se ugasi Crkva, da svećenik ode u zatvor, da dobije neke novce, da neki drugi svećenik ne pipa nekoga. Ništa ne može dobiti, osim demonizacije Crkve. Treba optužiti njegove roditelje koji su dopustili da im netko siluje djete a to nisu prijavili.

Zašto bi točno biskup koji to nije napravio i nema veze s tim bio odgovorniji od njegovih roditelja koji su to znali i prešutili?
To je trauma. Ljudi imaju problema iznositi traumu bilo kome.
Pogotovo kad je to na javnoj televiziji u gledanoj emisiji :kava:
Što je učinio? Prijavio policiji? To jest njegov problem i njegova dužnost.
Malo stavi stvari u kontekst, predrasude i ignoranstvo ne vodi nigdje :mig:
jednokratni klon
Posts: 3502
Joined: 19 Nov 2011, 07:45

20 Mar 2012, 20:25

Je, u Bibinjama je mogao priznati da ga svećenik zlostavlja. :facepalm: I to prije ni manje ni više nego dvadeset godina. Tih se godina jako blagonaklono gledalo na one koje govore protiv Crkve. :cerek:
Ovako je dobro i prošao. Zlostavljao ga je svećenik, a da je prijavio, zlostavljala bi ga cijela ta zatucana selendretina. Bibinje, ej! :facepalm:
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

20 Mar 2012, 20:30

Karl Jozef » wrote: Što točno taj mladić mislim da može postići time. Da se ugasi Crkva, da svećenik ode u zatvor, da dobije neke novce, da neki drugi svećenik ne pipa nekoga. Ništa ne može dobiti, osim demonizacije Crkve.
Može postići to da se promijeni klima u Crkvi glede prijavljivanja takvih stvari. Jer očito je klima u toj degeneriranoj organizaciji sasvim umobolna, ako je istina da je jedan biskup izjavio da se državni zakoni ne odnose na Crkvu.
Svaka odgovorna i moralna osoba bi trebala učiniti što može da se takva praksa prekine, a dotična organizacija plati odštete, po mogućnosti u stotinama milijuna kao u Americi.

Zamisli ti licemjerne i ohole pizdurine, država njega i njegove beskorisne kolega zasipa novcem, a on bi još htio zajedno s kolegama jebačima djece biti iznad njezinih zakona.
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

20 Mar 2012, 20:33

Dajte, pa tko normalan uopce dvoji trebaju li se takve stvari prijaviti.
Samo totalno izopacen, nenormalan um moze uopce pomisliti da nije njegova DUZNOST boriti se svim raspolozivim sredstvima protiv takvih stvari.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
jednokratni klon
Posts: 3502
Joined: 19 Nov 2011, 07:45

20 Mar 2012, 20:38

Morticia » wrote:Dajte, pa tko normalan uopce dvoji trebaju li se takve stvari prijaviti.
Samo totalno izopacen, nenormalan um moze uopce pomisliti da nije njegova DUZNOST boriti se svim raspolozivim sredstvima protiv takvih stvari.
Hah, u jednom članku piše da su djeca znala i bojala se ići na vjeronauk kod njega i bojala se roditelja koji bi stali na stranu popa. I naravno, stariji mještani se snebivaju da dotični to nikad ne bi napravio. A što drugo očekivati od tog mjesta. Pitam se koliko je gnjus života tako uništio, koji nikad neće priznati. Jer moraš poslije tamo živjeti. S ruljom koja te svaki dan iznova siluje zbog starog prdonje.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

20 Mar 2012, 20:43

Jasno mi je zasto zrtve ne prijavljuju.
Nisu mi jasni oni koji imaju kakvu takvu moc, a cekaju da im netko kaze- duznost ti je to prijaviti.

No, ono sto me ustvari zanima- mislite li da se kod njih pedofilija "razvije" uslijed zivota u neprirodnom celibatu ili pobjegnu u izoliranost zato sto su vec osjetili te bolesne porive pa se nadaju da ce ih na taj nacin pobjediti?
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
jednokratni klon
Posts: 3502
Joined: 19 Nov 2011, 07:45

20 Mar 2012, 20:50

Morticia » wrote:Jasno mi je zasto zrtve ne prijavljuju.
Nisu mi jasni oni koji imaju kakvu takvu moc, a cekaju da im netko kaze- duznost ti je to prijaviti.

No, ono sto me ustvari zanima- mislite li da se kod njih pedofilija "razvije" uslijed zivota u neprirodnom celibatu ili pobjegnu u izoliranost zato sto su vec osjetili te bolesne porive pa se nadaju da ce ih na taj nacin pobjediti?
Da se razvije zbog celibata onda bi vjerojatno naganjali žene ili muškarce, a ne djecu. Što neki i rade. A pedofili su vjerojatno uvijek bili takvi.

Nevjerojatno mi je da kolega kolegu štiti u takvim slučajevima. I sad se tobože govori o nekakvom linču na Crkvu, kad su se konačno nakon toliko dugo vremena zataškavanja počeli razotkrivati slučajevi. To je pravda, a ne linč. Ni taj tzv. linč i dalje neće spriječiti da mnoga djeca upravo sada bivaju zlostavljana i šute jer u njihovom selu zakon nije na snazi. Zakon selendretine je još uvijek daleko moćniji. Tipa, prijavi, ali najebao si.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

20 Mar 2012, 20:56

jednokratni klon » wrote:
Hah, u jednom članku piše da su djeca znala i bojala se ići na vjeronauk kod njega i bojala se roditelja koji bi stali na stranu popa. I naravno, stariji mještani se snebivaju da dotični to nikad ne bi napravio. A što drugo očekivati od tog mjesta. Pitam se koliko je gnjus života tako uništio, koji nikad neće priznati. Jer moraš poslije tamo živjeti. S ruljom koja te svaki dan iznova siluje zbog starog prdonje.
Da se ekipa skupila i sacekala ga negdje pa kamenom zatukla penis mu presvijetli, pa nek im dokaze.
Danas bi ga odmah snimili na mob i zavrsio bi na youtube prije nego bi stigao reci: nisam.
User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

20 Mar 2012, 20:57

JPK » wrote: Može postići to da se promijeni klima u Crkvi glede prijavljivanja takvih stvari.
Ovo je bio dobar početak, zbog kojeg bi zapravo trebao reći da mi je drago što je progovrio.
Jer očito je klima u toj degeneriranoj organizaciji sasvim umobolna,

No poprilično mi je jasno da iza toga ne stoji ovaj prvi dio poželjne i korisne i ako hoćeš Bogu ugodne borbe nego ovakav jedan teško retardirani stav koji u svojoj realizaciji znači isključivo mržnju i sve posljedice iste.
ako je istina da je jedan biskup izjavio da se državni zakoni ne odnose na Crkvu.
Nije rekao da se ne odnosi nego da je u nekim državama dogovoren jedan put prijava a u drugima drugi, no određivanje tog puta i razlozi za i protiv su gotovo isključivo na strani države a ne na strani Crkve.
Svaka odgovorna i moralna osoba bi trebala učiniti što može da se takva praksa prekine, a dotična organizacija plati odštete, po mogućnosti u stotinama milijuna kao u Americi.
A zašto bi točno moja župa ili biskupija davala moje novce za zločince. Moji novci su tamo za plaćanje službenika, školovanje, nekakav humanitarni rad i to je to. Ti ljudi neka potražuju svoje novce od onih koji su im napravili štetu, pogotovo nakon 20 godina.
Zamisli ti licemjerne i ohole pizdurine, država njega i njegove beskorisne kolega zasipa novcem, a on bi još htio zajedno s kolegama jebačima djece biti iznad njezinih zakona.
Kvotam čisto zbog razloga da pokažem zašto je jasno da je prvi razlog gotovo irelevantan. Nema tu nikakve borbe za djecu odnosno minimalna je.
User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

20 Mar 2012, 21:02

jednokratni klon » wrote:I sad se tobože govori o nekakvom linču na Crkvu, kad su se konačno nakon toliko dugo vremena zataškavanja počeli razotkrivati slučajevi. To je pravda, a ne linč. Ni taj tzv. linč i dalje neće spriječiti da mnoga djeca upravo sada bivaju zlostavljana i šute jer u njihovom selu zakon nije na snazi. Zakon selendretine je još uvijek daleko moćniji. Tipa, prijavi, ali najebao si.
Ex postoje procesuirani slučajevi unutar Crkve iz 19 stoljeća do danas po tom pitanju za koje ja znam. Samo onda je stvar bila sljedeća. Sazna se da je neko dijete napadnuto, onda se njegov roditelj tuži, svećnik je kažnjen, otjeran, mpožda dana kakava odšteta .... što li već i to je to kao u svakom kaznenom djelu.

Danas je stvar da se javi netko tko je navodno napastvovan prije 20 do 40 godina onda se uopće o tom zločincu i žrtvi ne govori nego o cijeloj Crkvi a onda se traži hrpa novaca i naravno ubace se ovakve vrlo bistre ideje da je svećenik svećenik zato što bježi od pedofilije ili da je neprirodno da se bude u celibatu. Tri koraka dalje bi bilo da treba žene rediti .... a onda na kraju da bi Crkva trebala biti slizana s državom i da nema što postojati takva organizacija s tolikim utjecajem van kontrole sitnih političkih interesa.
jednokratni klon
Posts: 3502
Joined: 19 Nov 2011, 07:45

20 Mar 2012, 21:14

Karl Jozef » wrote: Samo onda je stvar bila sljedeća. Sazna se da je neko dijete napadnuto, onda se njegov roditelj tuži, svećnik je kažnjen, otjeran, mpožda dana kakava odšteta .... što li već i to je to kao u svakom kaznenom djelu.
U kojem to Lalalandu?
Tri koraka dalje bi bilo da treba žene rediti
To se u mizoginoj organizaciji kakva je Crkva nikad neće desiti, ne brini. :cerek:
User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

20 Mar 2012, 21:15

jednokratni klon » wrote: U kojem to Lalalandu?
A što da ti ja kažem na to :ne zna:
To se u mizoginoj organizaciji kakva je Crkva nikad neće desiti, ne brini. :cerek:
Znači to što se žene ne rede u Crkvi je zbog mizigonije ?
jednokratni klon
Posts: 3502
Joined: 19 Nov 2011, 07:45

20 Mar 2012, 21:17

Ništa. Osim što bi se mogao prisjetiti sramotnih preseljenja po župama, ne. Da se pop upozna i s drugom djecom. :cerek:

A da. A zbog čega točno se ne rede? :kokice:
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

20 Mar 2012, 21:21

Karl Jozef » wrote: A što da ti ja kažem na to :ne zna:
Primjere za svoju izjavu, recimo.
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
Silajn
Posts: 1518
Joined: 19 Sep 2011, 10:25

20 Mar 2012, 21:24

Karl Jozef » wrote: A zašto bi točno moja župa ili biskupija davala moje novce za zločince. Moji novci su tamo za plaćanje službenika, školovanje, nekakav humanitarni rad i to je to.
Pa, moguće je i da su za kupovanje čokoladica djeci koju svećenici prisiljavaju na seks :ne zna: Ili za plaćanje šutnje žrtava. Ili za plaćanje odvjetnika.
Što se mene tiče, tvoj novac se daje i za zločince. Daje se i moj. Kuiš, od mojih doprinosa simboličan iznos odlazi onom smeću od Puljića koji danas izjavljuje po Hrvatsku sramotne pizdarije, spominje UDBU i gadljivo se ruga svakom tko se usudi pomisliti da Crkva ima imalo morala pa da bi trebala pomagati u rješavanju zločina.
User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

20 Mar 2012, 21:25

jednokratni klon » wrote:Ništa. Osim što bi se mogao prisjetiti sramotnih preseljenja po župama, ne. Da se pop upozna i s drugom djecom. :cerek:
Kako su recimo radili kad bi se slično 50ih, 40ih, 20ih godina tako nešto dogodilo od strane liječnika, vojnika, učitelja ? :kokice:
A da. A zbog čega točno se ne rede? :kokice:
Neću tumačit razloge, oni su više opća kultura ...

ipak stvarno ne mislim da sam mizigon zato što smatram da je neprihvatljivo da žena bude svećenik :) jer ja stvarno ništa ružno ne mislim o ženama
jednokratni klon
Posts: 3502
Joined: 19 Nov 2011, 07:45

20 Mar 2012, 21:27

Karl Jozef » wrote: Kako su recimo radili kad bi se slično 50ih, 40ih, 20ih godina tako nešto dogodilo od strane liječnika, vojnika, učitelja ? :kokice:
Aha, to je po onoj logici- i drugi ubijaju, i drugi kradu, zašto ne bi i mi. Hm, ja sam mislila da bi Crkva trebala biti malo moralnija od toga?
Neću tumačit razloge, oni su više opća kultura ...
Ne, stvarno, želim znati. Nisam dobro potkovana u tom području.
User avatar
Silajn
Posts: 1518
Joined: 19 Sep 2011, 10:25

20 Mar 2012, 21:31

Karl Jozef » wrote: Kako su recimo radili kad bi se slično 50ih, 40ih, 20ih godina tako nešto dogodilo od strane liječnika, vojnika, učitelja ? :kokice:
Ah, prekrasan argument. Ima i drugih govana, nemojmo onda kažnjavat svećenička govna :serek:
User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

20 Mar 2012, 21:33

kuki » wrote: Primjere za svoju izjavu, recimo.
Pa evo recimo Isusovac o. Lovrenc Pregl :ne zna:
Silajn wrote: Pa, moguće je i da su za kupovanje čokoladica djeci koju svećenici prisiljavaju na seks :ne zna: Ili za plaćanje šutnje žrtava. Ili za plaćanje odvjetnika.
Što se mene tiče, tvoj novac se daje i za zločince. Daje se i moj. Kuiš, od mojih doprinosa simboličan iznos odlazi onom smeću od Puljića koji danas izjavljuje po Hrvatsku sramotne pizdarije, spominje UDBU i gadljivo se ruga svakom tko se usudi pomisliti da Crkva ima imalo morala pa da bi trebala pomagati u rješavanju zločina.
Možda bi ti golemo olakšanje donijelo slušanje s razumjevanjem i kontekstu te bez mržnje. Ono kad kaže UDBA onda mislim na sinonim metode kojom se koristila. Bili ti bilo lakše da je rekao KGB ili Gestapo, mislim možemo ga zamoliti da ne koristi izraze službi koje su vršile milosrdna djela diljem Jugoslavija i svojom pojavom šrile ljubav prema Jugoslaviji :D
jednokratni klon
Posts: 3502
Joined: 19 Nov 2011, 07:45

20 Mar 2012, 21:35

"Svećenici koji su u Hrvatskoj na civilnim sudovima pravomoćno osuđeni za pedofiliju, tek su uklonjeni iz izravne pastoralne službe, ali zadržali su svoj klerički status uz objašnjenje: “jer su se pokajali i nisu se odrekli Boga i vjere”."

Propisane kazne se kreću od opomene do ukora. E, ovo je urnebes. :S :rofl: Opomena i ukor. Malo su se zaigrali. Pet Zdravomarija.
Post Reply