Page 1 of 1

Nezaustavljiva epidemija

Posted: 08 Jun 2018, 07:35
by MmeTipfeler
Vidim da ste se jako uneozbiljili. Najvažniji su vam Horvatinčić i Mamić. Dobro, nešto malo i Međugorje. Čak ni Svjetsko nogometno prvenstvo nitko ne spominje.

A nama prijeti epidemija. I to ne samo nama nego i cijelome svijetu, ali ne možemo sada rješavati i svjetske probleme. Neka se svijet sam brine o sebi. I ne, ne mislim na dubrovačke ospice, iako su one povod ovoj temi, nego na sveobuhvatnu epidemiju gluposti. Protiv čega, nažalost, još nema cjepiva niti će ga ikada biti.

Stav antivaksera i one Lidije Neznamkakosezove odavno je svima poznat. Ta kako neće biti kada necjepiše koriste svaku priliku da nam ga nabiju na nos! Jednostavno rečeno: cjepivo je opasno po život, a boleštine od kojih ono štiti - nije. :rolleyes:

Da, postoje slučajevi kada je bolje ne cijepiti dijete, ali to mora biti medicinski indicirano i takvi su slučajevi u manjini.

Među internetskim biserima postoji i portal Cijepljenje.info. Link stavljam nepristranosti radi, ali zanimljiva je napomena iz impressuma:

Nakladnik portala Cijepljenje.info od veljače 2015. do ožujka 2017. godine bila je Hrvatska udruga za promicanje prava pacijenata, u okviru koje je GI Cijepljenje – pravo izbora djelovala. Nakon izdvajanja Inicijative iz Udruge, nakladnik portala od travnja 2017. godine je GI Cijepljenje – pravo izbora.

Te građanske incijative treba sve redom podaviti. :mad:

Zanimljivo je, međutim, kako i relativno pametni ljudi brkaju lončiće: link. Iz gomile informacija popabirčenih sa svih strana zapravo je teško iščitati što je "pisac hteo da kaže" pa svatko te podatke može tumačiti kako mu se svidi. A Škaričićka inače nije baš bedasta novinarka. :crying:

I sad su za antivakserski pokret krivi liječnici koji se za cijepljenje zalažu, a ne kojekakvi nazovistručnjaci s raznoraznim pravnim, medicinskim i ostalim tumačenjima. :gaah:

Danas, tri godine nakon članka u kojemu je ovako mudroslovila, malčice drukčije zbori: link.

Dakako, činjenica da se u Dubrovniku povećava broj oboljelih manje je zanimljivo od vijesti o liječniku iz tamošnje bolnice koji je obolio od ospica iako je bio cijepljen. Eto, kažu necjepiše, bolje bi mu bilo da je u mladosti prebolio ospice pa bi stekao doživotni imunitet. Što, dakako, nije točno, ali dobro zvuči, zar ne? :facepalm:

Ovo je najnoviji izvještaj o cijeloj priči: link.

Ipak ima ljudi koji razmišljaju "u činjenicama", bez padanja u bilo kakav zanos, no zašto su takvi primjeri rijetki?

Dragi roditelji, lažu vam (pismo Jennifer Raff)

Napomena: Ovaj je tekst u međuvremenu objavljen na nekoliko mjesta, ali još uvijek ne u dovoljnoj mjeri pa koristim priliku da ovdje stavim link. Igor Berecki inače je, vjerovali ili ne - pedijatar.

Samo usput... Mi bismo svi prava, ali ne i obveze. Na sve se strane, recimo, kuka o tome kako pse ne valja cijepiti protiv bjesnoće baš svake godine i poziva se na primjer Slovenije gdje je uveden drukčiji režim. Zanimljivo. Pokušaj u Sloveniji ne cijepiti dijete pa da te vidim! Naša kazna od 2000 kn za necijepljenje djeteta jednostavno je premala. :misli:

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 08 Jun 2018, 08:27
by Stitch
MmeTipfeler wrote:
08 Jun 2018, 07:35
Samo usput... Mi bismo svi prava, ali ne i obveze. Na sve se strane, recimo, kuka o tome kako pse ne valja cijepiti protiv bjesnoće baš svake godine i poziva se na primjer Slovenije gdje je uveden drukčiji režim. Zanimljivo. Pokušaj u Sloveniji ne cijepiti dijete pa da te vidim! Naša kazna od 2000 kn za necijepljenje djeteta jednostavno je premala. :misli:
Pa i jest. Uzevši u obzir društveni rizik, trebala bi iznositi 200.000 kuna. :raspa:

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 08 Jun 2018, 10:15
by MmeTipfeler
Stitch wrote:
08 Jun 2018, 08:27
Pa i jest. Uzevši u obzir društveni rizik, trebala bi iznositi 200.000 kuna. :raspa:
Nećeš vjerovati, ali upravo je tolika nekada bila kazna za necijepljenje psa protiv bjesnoće, u vrijeme kada su psi nosili markice oko vrata. Sada izmišljaju toplu vodu pa kažnjavaju nečipiranje, i to svotom od 6000 kuna, a pretpostavljaju da svi cijepe psa svake godine. Nevažno.

U Njemačkoj, kažu, kazna za dječje necijepljenje iznosi 2500 eura.

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 08 Jun 2018, 12:44
by Donna Sole
Utihnuli necjepiše.

Ne dolaze mi njihove objave po fejsu.

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 08 Jun 2018, 12:57
by Nukac
Ja razmišljam da odem provjerit si titar i jel se trebam cijepit ili ne.
Uglavnom u bolnici završe oni nad 30.

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 08 Jun 2018, 13:50
by MmeTipfeler
Donna Sole wrote:
08 Jun 2018, 12:44
Utihnuli necjepiše.

Ne dolaze mi njihove objave po fejsu.
Meni nisu ni dolazile. Samo komentari mojih frendova nefanatika.
Nukac wrote:
08 Jun 2018, 12:57
Ja razmišljam da odem provjerit si titar i jel se trebam cijepit ili ne.
Uglavnom u bolnici završe oni nad 30.
Ako si se cijepio protiv dječjih bolesti, i to kako valja, ne vidim razloga za provjeru. Uglavnom su sada svi u panici navalili što na cijepljenje, a što na provjeru pa je panika po labosima.

P. S. Trebalo bi opet uvesti obvezni vojni rok, makar u trajanju od mjesec dana. Nema majci da se ne cijepiš. :D

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 08 Jun 2018, 17:26
by Herbicidna
Oboljelih od ospica u dvije južne županije je više nego što mediji tvrde. Valjda broje samo one koji završe u bolnici zbog komplikacija.
Tribala sam danas vodit peseka na cijepljenje protiv bjesnoće. Sinoć mi je palo na pamet napisat satirični tekstić o tome kak mi je pas posta autističan nakon cjepiva. Lijena sam.



:hek:

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 08 Jun 2018, 18:06
by MmeTipfeler
Stalno tvrdim kako nam ovdje fali opcija lajkanja pojedinih postova.

Herbie, smatraj da sam višestruko lajkala ovaj tvoj post. :top:

Tu opciju čak ni Fejs nema. :D

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 08 Jun 2018, 21:02
by haram
MmeTipfeler wrote:
08 Jun 2018, 07:35
Vidim da ste se jako uneozbiljili. Najvažniji su vam Horvatinčić i Mamić. Dobro, nešto malo i Međugorje. Čak ni Svjetsko nogometno prvenstvo nitko ne spominje.
Manemoj! A Trump, to je sitna riba? :durica:
MmeTipfeler wrote:
08 Jun 2018, 07:35
Stav antivaksera i one Lidije Neznamkakosezove odavno je svima poznat. Ta kako neće biti kada necjepiše koriste svaku priliku da nam ga nabiju na nos! Jednostavno rečeno: cjepivo je opasno po život, a boleštine od kojih ono štiti - nije. :rolleyes:
Gajski? Hvale vrijedna profesionalka koja raskrinkava licemjerje Hipokritovih sljedbenika.

Za sada ne mislim da su anticjepivaši u pravu, postoji gomila medicinskih studija koje ih pobijaju, ali ruku na srce, nakon slučajeva sa talidomidom, SSRI, i antibiotičkom krizom koja samo čeka iza prvog ugla da nas opali toljagom po glavi, ljudi su rekao bih opravdano nepovjerljivi prema ekspertizama iza kojih stoji farmaceutska industrija.

I ovdje je jedan zanimljiv tekst... kako bi vi odgovorili toj majci autističnog djeteta na njeno rezoniranje? (uključujući i diskusiju koja se razvila u komentarima)
https://direktno.hr/domovina/majka-cetv ... ji-124862/

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 08 Jun 2018, 21:24
by MmeTipfeler
haram wrote:
08 Jun 2018, 21:02
Gajski? Hvale vrijedna profesionalka koja raskrinkava licemjerje Hipokritovih sljedbenika.
E, da. Ta glupača.
Za sada ne mislim da su anticjepivaši u pravu, postoji gomila medicinskih studija koje ih pobijaju, ali ruku na srce, nakon slučajeva sa talidomidom, SSRI, i antibiotičkom krizom koja samo čeka iza prvog ugla da nas opali toljagom po glavi, ljudi su rekao bih opravdano nepovjerljivi prema ekspertizama iza kojih stoji farmaceutska industrija.
Talidomid nije cjepivo, jebemu. Baš kao ni SSRI. Slažem se da su ljudi naivno vjerovali svojim liječnicima, ali to nema veze s prevencijom i imunizacijom stanovništva.
I ovdje je jedan zanimljiv tekst... kako bi vi odgovorili toj majci autističnog djeteta na njeno rezoniranje? (uključujući i diskusiju koja se razvila u komentarima)
https://direktno.hr/domovina/majka-cetv ... ji-124862/
Da je glupača. Koja uopće ne barata podacima. Niti mari za njih.

Okej, znam da je anegdotalni dokaz, ali... Prije 30-ak i više godina protiv hepatitisa B nisu se redovito cijepili ni pacijenti na dijalizi. Koji bi onda eventualno primili transplantirani bubreg, eventualno dobili i koju transfuziju krvi... i jebiga. Hepatitis je tu, imuniteta nema jer si pod imunosupresivima - inače ćeš odbaciti transplantirani organ, ševiš se sa ženom, ljubavnicom, ovim-onim, hepatitis B ide dalje. Nije baš sida, ali nije ni ugodno. :crying:

Tko puši, neka višestruko plaća liječenje izazvanih posljedica, tko ne cijepi djecu, neka višestruko plaća liječenje. Nemam ništa protiv. Plus posljedice koje njihov antivakserski stav ostavi na druge pacijente. Odnosno odštetu.

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 08 Jun 2018, 21:45
by haram
MmeTipfeler wrote:
08 Jun 2018, 21:24
Talidomid nije cjepivo, jebemu. Baš kao ni SSRI. Slažem se da su ljudi naivno vjerovali svojim liječnicima, ali to nema veze s prevencijom i imunizacijom stanovništva.
A znaš koja je poveznica? Da se medicina klela kako je sve to bezopasno i zapravo ljekovito.
Dok nije samu sebe opovrgla, zahvaljujući tvrdoglavom otporu onih koji nisu htjeli naivno vjerovati liječnicima koji su bili marionete farmaceutske industrije.
MmeTipfeler wrote:
08 Jun 2018, 21:24
Da je glupača. Koja uopće ne barata podacima. Niti mari za njih.
Kojim podacima ne barata? Da joj je dijete nakon cjepljenja postalo autistično?
MmeTipfeler wrote:
08 Jun 2018, 21:24
Okej, znam da je anegdotalni dokaz, ali... Prije 30-ak i više godina protiv hepatitisa B nisu se redovito cijepili ni pacijenti na dijalizi. Koji bi onda eventualno primili transplantirani bubreg, eventualno dobili i koju transfuziju krvi... i jebiga. Hepatitis je tu, imuniteta nema jer si pod imunosupresivima - inače ćeš odbaciti transplantirani organ, ševiš se sa ženom, ljubavnicom, ovim-onim, hepatitis B ide dalje. Nije baš sida, ali nije ni ugodno. :crying:

Tko puši, neka višestruko plaća liječenje izazvanih posljedica, tko ne cijepi djecu, neka višestruko plaća liječenje. Nemam ništa protiv. Plus posljedice koje njihov antivakserski stav ostavi na druge pacijente. Odnosno odštetu.
Ima još jedan takav anegdotalni dokaz: neka djeca su zbilja nakon MMR koktela postala autistična.
Ne misliš li da bi korisnije bilo utvrditi koji je uzrok tome, a ne koji nije?

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 08 Jun 2018, 22:11
by MmeTipfeler
Harame, nemoj pizditi. Autizam je, kako god okreneš, vrlo relativna dijagnoza. Isto kao i ADHD. Nekad se govorilo "previše živahno dijete", a danas odmah - pljuc! zalijepi etiketu.

Autizam je ujedno i vrlo osjetljivo stanje. S kojim se roditelji najčešće ne umiju nositi. Pa je najlakše optuživati cjepivo.

Genetika autizma još je uvijek nerazjašnjena, Wakefield je sam priznao da je zajebo stvar, što necjepiše ne sprečava u tomu da se i dalje na njega pozivaju.

Slažem se da je zajeb bio spektakularan. :top:

Ako je ženino dijete doista autistično, primarna bi joj briga trebala biti da se uspije nositi s tim autizmom u svakodnevnome životu, a ne da piše po društvenim mrežama. Kao i da se suoči s vrlo vjerojatno visokom inteligencijom kojoj nije dorasla i koja je zbunjuje.

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 08 Jun 2018, 22:31
by haram
MmeTipfeler wrote:
08 Jun 2018, 22:11
Harame, nemoj pizditi. Autizam je, kako god okreneš, vrlo relativna dijagnoza. Isto kao i ADHD. Nekad se govorilo "previše živahno dijete", a danas odmah - pljuc! zalijepi etiketu.
Okej, slažem se s time.
MmeTipfeler wrote:
08 Jun 2018, 22:11
Autizam je ujedno i vrlo osjetljivo stanje. S kojim se roditelji najčešće ne umiju nositi. Pa je najlakše optuživati cjepivo.
Možda. Ali mogli su se nositi prije cijepljena?
MmeTipfeler wrote:
08 Jun 2018, 22:11
Genetika autizma još je uvijek nerazjašnjena, Wakefield je sam priznao da je zajebo stvar, što necjepiše ne sprečava u tomu da se i dalje na njega pozivaju.
Nije ništa priznao.
"... Wakefield has continued to defend his research and conclusions, saying there was no fraud, hoax or profit motive.[32][33] In February 2015, he publicly repeated his denials and refused to back down from his assertions,[34] even though—as stated by a British Administrative Court Justice in a related decision—"There is now no respectable body of opinion which supports (Dr Wakefield's) hypothesis, that MMR vaccine and autism/enterocolitis are causally linked".[35]"
https://en.wikipedia.org/wiki/Andrew_Wakefield
A osim njega tu je i 12 drugih koautora kontroverzne studije. Na sve zbilja nema smisla ići adhominemima.
MmeTipfeler wrote:
08 Jun 2018, 22:11
Ako je ženino dijete doista autistično, primarna bi joj briga trebala biti da se uspije nositi s tim autizmom u svakodnevnome životu, a ne da piše po društvenim mrežama. Kao i da se suoči s vrlo vjerojatno visokom inteligencijom kojoj nije dorasla i koja je zbunjuje.
Ne znam, po onom članku se dosta inteligentno nosi.

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 08 Jun 2018, 22:55
by Donna Sole
MmeTipfeler wrote:
08 Jun 2018, 22:11

Ako je ženino dijete doista autistično, primarna bi joj briga trebala biti da se uspije nositi s tim autizmom u svakodnevnome životu, a ne da piše po društvenim mrežama. Kao i da se suoči s vrlo vjerojatno visokom inteligencijom kojoj nije dorasla i koja je zbunjuje.
To može ali ne mora biti točno.Autisti nisu uvijek i u pravilu inteligentniji. Zapravo rijetko su vrlo inteligentni.

Češći je slučaj da su intelektualno uskraćeni.
No, za spomenutu ženu i njeno dijete ne znam. Možda on je taj.

Međutim, rad s autistima je prilično frustrirajuć. Nema se povratnih informacija. Vrlo su hladni, ne pokazuju niti razumiju emocije.


Može si dopustiti pisanje po društvenim mrežama ako joj to pomaže da se nosi s vlastitom frustracijom.

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 08 Jun 2018, 23:08
by Nukac
Wikipedija bas i nije repektabilni izvor znanstvenih informacija.
Pubmed je.

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 08 Jun 2018, 23:13
by Donna Sole
Nukac wrote:
08 Jun 2018, 23:08
Wikipedija bas i nije repektabilni izvor znanstvenih informacija.
Pubmed je.
Kome je ovo upućeno?

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 09 Jun 2018, 06:40
by Eks
Svaki lijek može biti i otrov. Nekome. Sve ima svoje posljedice. Isti taj SSRI odnosno skupina lijekova će nekom izazvati serotoninski šok dok će nekom doslovno spasiti život jer bi se bez njih ubio. Tko je taj sudac tko može reći da nešto treba ukinuti jer određen dio ljudi od toga nastrada?

Pogledala sam dokumentarac o autizmu kojeg je HRT prikazivao i da sam uplašeni roditelj, nakon godina i godina antivakserske propagande koja je išla svim kanalima dok su doktori ispadali maltene čudovišta, tko zna kako bih postupila. Ljude najjače pogoni strah. Probudi u njima strah i gotovo je s razumom.

No logika mi nalaže ako postoji zilijun znanstvenih istraživanja da autizam nije povezan s cjepivom, neću to odbaciti i podleći strahu. Uostalom, ovo što Herbi kaže, kako nikad nijedna mačka ili pas nisu fasovali nešto od cjepiva? I oni imaju mozak pobogu.

Vraćat će se zastarjele bolesti na velika vrata. Neki će se iz tog straha odreći prethodnog straha dočim će najfanatičniji ostati vjerni stavu da je sve urota.

I da, majke koje djeci daju "domestos" i gule im crijeva, treba u zatvor.

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 09 Jun 2018, 11:03
by MmeTipfeler
haram wrote:
08 Jun 2018, 21:45
Kojim podacima ne barata? Da joj je dijete nakon cjepljenja postalo autistično?
Recimo, činjenicom da su slučajevi autizma zabilježeni davno prije nego što je uvedeno obvezno cijepljenje. Čak ćeš i na Wikipediji naći Bleulera i Aspergera.

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 09 Jun 2018, 12:36
by haram
Eks wrote:
09 Jun 2018, 06:40
Svaki lijek može biti i otrov. Nekome. Sve ima svoje posljedice. Isti taj SSRI odnosno skupina lijekova će nekom izazvati serotoninski šok dok će nekom doslovno spasiti život jer bi se bez njih ubio. Tko je taj sudac tko može reći da nešto treba ukinuti jer određen dio ljudi od toga nastrada?

Pogledala sam dokumentarac o autizmu kojeg je HRT prikazivao i da sam uplašeni roditelj, nakon godina i godina antivakserske propagande koja je išla svim kanalima dok su doktori ispadali maltene čudovišta, tko zna kako bih postupila. Ljude najjače pogoni strah. Probudi u njima strah i gotovo je s razumom.

No logika mi nalaže ako postoji zilijun znanstvenih istraživanja da autizam nije povezan s cjepivom, neću to odbaciti i podleći strahu. Uostalom, ovo što Herbi kaže, kako nikad nijedna mačka ili pas nisu fasovali nešto od cjepiva? I oni imaju mozak pobogu.

Vraćat će se zastarjele bolesti na velika vrata. Neki će se iz tog straha odreći prethodnog straha dočim će najfanatičniji ostati vjerni stavu da je sve urota.

I da, majke koje djeci daju "domestos" i gule im crijeva, treba u zatvor.
Pa koliko ja vidim, većina antivaksera nije protiv svakog cijepljenja, nego protiv određenih novijih koktela nakon kojih je zapažen neki broj djece s problemima. Gdje ima dima, ima i vatre, bez obzira što do sada istraživanja nisu utvrdila povezanost. Možda jednostavno previđaju neki faktor prisutan u praksi. Ne jednom su tako neke stvari s velikim zakašnjenjem isplivale na površinu, nakon teških tragedija.

I doktori (uglavnom) nisu čudovišta, a bogami ni anđeli, i mogu se fino strpat u džep ko i svi drugi ljudi.
A SSRI "lijekovi", pored toga što im deklarirana učinkovitost nikada nije znanstveno dokazana, kliničkim istraživanjima potvrđeno uzrokuju paradoksalne reakcije baš zbog kojih se pacijent može koknut (pored nekih vrlo gadnih psihosomatsko-fizioloških nuspojava), i svako navlačenje na takve "lijekove" je ruski rulet čiji smisao je krajnje upitan. Ali u popratnim specifikacijama tih "lijekova" štetne nuspojave pišu samo sitnim slovima u kobasici od teksta, a 'jatri sve te rizike nekako zaboravljaju napominjati pacijentima i njihovim familijama, kao i spomenuti neke dokazano efikasne i sasvim bezopasne alternative.
Jedino što SSRI tablete garantiraju, je ogroman profit farmaceutskim kućama, i nagrade njihovim dilerima (treba li i za to linkova?).

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 09 Jun 2018, 12:45
by MmeTipfeler
Herbicidna wrote:
08 Jun 2018, 17:26
Oboljelih od ospica u dvije južne županije je više nego što mediji tvrde. Valjda broje samo one koji završe u bolnici zbog komplikacija.
I meni se čini. Danas sam u autu (samo u autu slušam radio) čula da su u Dubrovniku zabranili posjete.
Tribala sam danas vodit peseka na cijepljenje protiv bjesnoće. Sinoć mi je palo na pamet napisat satirični tekstić o tome kak mi je pas posta autističan nakon cjepiva. Lijena sam.
Zapravo su ovi ljudski antivakseri još i skromni. Ograničili su se na autizam. Za kućne ljubimce postoji cijeli popis boleština za koje je, dakako, krivo cjepivo. :rolleyes:

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 09 Jun 2018, 13:15
by MmeTipfeler
haram wrote:
09 Jun 2018, 12:36
Pa koliko ja vidim, većina antivaksera nije protiv svakog cijepljenja, nego protiv određenih novijih koktela nakon kojih je zapažen neki broj djece s problemima.
Post hoc, ergo propter hoc logička je pogreška: vremenski slijed nije dovoljan dokaz kauzalnosti.
Gdje ima dima, ima i vatre, bez obzira što do sada istraživanja nisu utvrdila povezanost.
Ovisi o tome kakav je dim u pitanju: ako je dim izmišljotina, onda je izmišljotina i vatra.
Jedino što SSRI tablete garantiraju, je ogroman profit farmaceutskim kućama, i nagrade njihovim dilerima (treba li i za to linkova?).
Ne. Ne razgovaramo o teorijama zavjere niti o psihofarmacima, nego o ljudskoj gluposti. Protiv koje nema cjepiva. :raspa:

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 09 Jun 2018, 13:20
by haram
MmeTipfeler wrote:
09 Jun 2018, 11:03
Recimo, činjenicom da su slučajevi autizma zabilježeni davno prije nego što je uvedeno obvezno cijepljenje. Čak ćeš i na Wikipediji naći Bleulera i Aspergera.
Hm, malo je sumnjiva koincidencija kada se autizam pojavljuje odmah nakon cijepljenja...
Ali okej, nije tu samo autizam u pitanju, činjenica je da je taj MMR koktel problematičan:

"In 1993, Japan stopped using the combination vaccine for mumps, measles and rubella (MMR) in routine immunisations. The Health Ministry said the triple vaccine was linked to side effects, notably non-viral meningitis. Of the 1.8 million children who were administered it, some had adverse reactions and three children reportedly died. Japan, as a result, remains the only developed country to have banned the MMR combination vaccine, and use separate jabs for measles and rubella.
...
“In the case of MMR, we decided that we needed a newer, safer vaccine, and have asked the Japanese Association of Vaccine Industries to develop one,” says Yoshihisa Ota, an industry spokesman. “Measles and rubella vaccines are currently given individually. Mumps is still voluntary.”

https://japantoday.com/category/feature ... ind-europe


" ...The British Department of Health said Japan had used a type of MMR which included a strain of mumps vaccine that had particular problems and was discontinued in the UK because of safety concerns.
The Japanese government realized there was a problem with MMR soon after its introduction in April 1989 when vaccination was compulsory. Parents who refused had to pay a small fine.
An analysis of vaccinations over a three-month period showed one in every 900 children was experiencing problems. This was over 2,000 times higher than the expected rate of one child in every 100,000 to 200,000.
The ministry switched to another MMR vaccine in October 1991 but the incidence was still high with one in 1,755 children affected. No separate record has been kept for claims involving autism.
Tests on the spinal fluid of 125 children affected were carried out to see if the vaccine had got into the children's nervous systems. They found one confirmed case and two further suspected cases..."

http://www.globalmediaplanet.info/why-j ... r-vaccine/

MmeTipfeler wrote:
09 Jun 2018, 13:15
...
Ne. Ne razgovaramo o teorijama zavjere niti o psihofarmacima, nego o ljudskoj gluposti. Protiv koje nema cjepiva. :raspa:
Otkad profit biznismena na štetu masa spada u teorije zavjera?
Ja samo ističem da uopće nije glupo ne vjerovati farmaceutskoj industriji i njenim marionetama.

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 09 Jun 2018, 13:34
by Donna Sole
haram wrote:
09 Jun 2018, 13:20
Hm, malo je sumnjiva koincidencija kada se pojavljuje odmah nakon cijepljenja...

Autizam se utvrđuje u toj dobi otpriliken i kad se dobije cjepivo i kod djece koja nisu cjepljena.
haram wrote:
09 Jun 2018, 13:20


Ja samo ističem da uopće nije glupo ne vjerovati farmaceutskoj industriji i njenim marionetama.
Na ovom našem trkeljanju imamo topik o zloj farmaciji. Koja jest zla i truje nas svim i svačim.

Cjepiva su pokazala učinkovitost u spriječavanju zla većih omjera .

Moraju i oni negdje postavit granicu. valjda.

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 09 Jun 2018, 13:46
by haram
Donna Sole wrote:
09 Jun 2018, 13:34
Autizam se utvrđuje u toj dobi otpriliken i kad se dobije cjepivo i kod djece koja nisu cjepljena.
Što samo po sebi još uvijek ne isključuje dotično cjepivo kao jedan od mogućih uzroka.
Donna Sole wrote:
09 Jun 2018, 13:34
Na ovom našem trkeljanju imamo topik o zloj farmaciji. Koja jest zla i truje nas svim i svačim.
Gimmi :five:!
... osim kad proizvodi vitamine :zubo:
Donna Sole wrote:
09 Jun 2018, 13:34
Cjepiva su pokazala učinkovitost u spriječavanju zla većih omjera .
Mislim da to majke oboljele djece ne zanima.
Ali nitko ovdje ne priča o ukidanju svih cjepiva, nego samo razdvajanju. :ne zna:
Donna Sole wrote:
09 Jun 2018, 13:34
Moraju i oni negdje postavit granicu. valjda.
Granice su da se krše :D

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 09 Jun 2018, 17:31
by MmeTipfeler
haram wrote:
09 Jun 2018, 13:20
Hm, malo je sumnjiva koincidencija kada se autizam pojavljuje odmah nakon cijepljenja...
Da ne guglamo previše... HE kaže kako se autizam otkriva tijekom prve tri godine života. Koincidencija je u tome što se dob u kojoj se dijete cijepi podudara s dobi kada se pojavljuju prvi znakovi poremećaja iz autističnog spektra. Roditelji neke stvari jednostavno ne primjećuju jer dijete ne dolazi s uputama za upotrebu.

Kad pogledaš internetske stranice na kojima se objavljuju priče strave i užasa u vezi s MMR-om, onda su to Dnevno.hr i slični pizdasti portali, a sada im se pridružuje i Cijepljenje.info.

I nije istina da se nitko nije pozabavio tim pitanjem: čitaj. Spomenuti su i tvoji Japanci.

Dobro, istina je da je Wakefield zajebao i The Lancet pa su i oni objavili. :cerek:
Otkad profit biznismena na štetu masa spada u teorije zavjera?
Ja samo ističem da uopće nije glupo ne vjerovati farmaceutskoj industriji i njenim marionetama.
A tko bi trebao proizvoditi lijekove i općenito sredstva za zaštitu zdravlja? Šamani i razne babe Vange. A oni bi, kao, radili besplatno? :rolleyes:

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 09 Jun 2018, 20:25
by haram
MmeTipfeler wrote:
09 Jun 2018, 17:31
Da ne guglamo previše... HE kaže kako se autizam otkriva tijekom prve tri godine života. Koincidencija je u tome što se dob u kojoj se dijete cijepi podudara s dobi kada se pojavljuju prvi znakovi poremećaja iz autističnog spektra. Roditelji neke stvari jednostavno ne primjećuju jer dijete ne dolazi s uputama za upotrebu.
:mrmlj: nešto je mnogo tih koincidencija :mrmlj:...
Ček'-ček... "liječi se Haloperidolom/Haldolom"?? :eek:
https://mediately.co/hr/drugs/OEkQwB4Sa ... packagings
https://en.wikipedia.org/wiki/Haloperid ... se_effects
- i TO daju djeci od 3+ godine?
Mislim, toliko o farmaceutskoj industriji, njihovim dilerima, i brizi za svjetsko zdravlje, nije da sam iznenađen... :kava:
MmeTipfeler wrote:
09 Jun 2018, 17:31
Kad pogledaš internetske stranice na kojima se objavljuju priče strave i užasa u vezi s MMR-om, onda su to Dnevno.hr i slični pizdasti portali, a sada im se pridružuje i Cijepljenje.info.
Jesam li ja citirao/linkao neki pizdasti portal?
Priče strave i užasa se čitaju u rubrikama nuspojave i neželjeni efekti...
MmeTipfeler wrote:
09 Jun 2018, 17:31
I nije istina da se nitko nije pozabavio tim pitanjem: čitaj. Spomenuti su i tvoji Japanci.
Nešto su ih malo krivo spomenuli:
"Čitava rasprava o štetnosti cjepiva i utjecaja na nastanak PSA započela je još 1998. godine kada su britanski gastroenterolog dr. Andrew Wakefield i suradnici objavili rad u britanskom medicinskom časopisu The Lancet."
<vs>
"... In 1993, Japan stopped using the combination vaccine for mumps, measles and rubella (MMR) in routine immunisations."


Izgleda da si ti ovo preskočila pročitati:
"The Health Ministry said the triple vaccine was linked to side effects, notably non-viral meningitis. Of the 1.8 million children who were administered it, some had adverse reactions and three children reportedly died."
...
"An analysis of vaccinations over a three-month period showed one in every 900 children was experiencing problems. This was over 2,000 times higher than the expected rate of one child in every 100,000 to 200,000."


Dakle, MMR koktel uzrokuje razne probleme i roditelji ga s pravom odbijaju, jer djeca mogu dobiti i pojedinačna bezopasnija cjepiva... samo je to ovako nekima profitabilnije.
MmeTipfeler wrote:
09 Jun 2018, 17:31
Dobro, istina je da je Wakefield zajebao i The Lancet pa su i oni objavili. :cerek:
Misliš; na tren su bili objektivni? :kava:
MmeTipfeler wrote:
09 Jun 2018, 17:31
A tko bi trebao proizvoditi lijekove i općenito sredstva za zaštitu zdravlja? Šamani i razne babe Vange. A oni bi, kao, radili besplatno? :rolleyes:
Pa narodni kolhozi i sovhozi, jašta. :o
A šta Kubanci imaju da su tako uspješni u iskorjenjivanju masovnih bolesti -jel multinacionalne farmaceutske konglomerate sa trilijunskim dobitima, superbogate managere, CEOe, dioničare...?
https://www.huffingtonpost.com/salim-la ... 49968.html
https://www.bbc.com/news/health-35073966
http://www.who.int/mediacentre/events/2 ... prizes/en/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3464859/

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 09 Jun 2018, 20:35
by Eks
Što se tiče psihofarmaka, recimo da sam vidjela što znači kad se osoba skine s njih i koliko se brzo bolest vrati pa mi se ne sudjeluje u raspravi gdje se to sve liječi gospinom travom.

Što se mene osobno tiče, uvijek bih život povjerila liječnicima, a ne gamadi koja liječi MMS-om i biljkama od kojih su neke opasne jer nije sve biljno bezopasno, dokaz tome su i lude gljive.
Kako god, tko želi da ga liječe nadriliječnici, nek im povjeri svoj život, u tišini. Svi mi imamo svoju slobodnu volju.

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 09 Jun 2018, 21:17
by Karlinjo
haram wrote:
09 Jun 2018, 20:25
Dakle, MMR koktel uzrokuje razne probleme i roditelji ga s pravom odbijaju, jer djeca mogu dobiti i pojedinačna bezopasnija cjepiva... samo je to ovako nekima profitabilnije.
Tri doze su vrlo vjerojatno skuplje i profitabilnije od jedne. :o Da proizvodim cjepiva rađe bi tri puta naplatio sva moguća testiranja / ambalažu / dostavu... sve.

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 09 Jun 2018, 21:25
by haram
Eks wrote:
09 Jun 2018, 20:35
Što se tiče psihofarmaka, recimo da sam vidjela što znači kad se osoba skine s njih i koliko se brzo bolest vrati
Zašto se osoba skinula, i kako znaš da su psihofarmaci pomogli više nego što bi placebo?
Eks wrote:
09 Jun 2018, 20:35
pa mi se ne sudjeluje u raspravi gdje se to sve liječi gospinom travom.
A meditacijskim tehnikama? ;)
https://en.wikipedia.org/wiki/Mindfulne ... c_research
Eks wrote:
09 Jun 2018, 20:35
Što se mene osobno tiče, uvijek bih život povjerila liječnicima, a ne gamadi koja liječi MMS-om i biljkama od kojih su neke opasne jer nije sve biljno bezopasno, dokaz tome su i lude gljive.
Kako god, tko želi da ga liječe nadriliječnici, nek im povjeri svoj život, u tišini. Svi mi imamo svoju slobodnu volju.
Mogu li nadrilječnici ponekad nosit i bijele kute i imati presudan utjecaj na javnost i zakonodavstvo?

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 09 Jun 2018, 21:35
by haram
Karlinjo wrote:
09 Jun 2018, 21:17
Tri doze su vrlo vjerojatno skuplje i profitabilnije od jedne. :o Da proizvodim cjepiva rađe bi tri puta naplatio sva moguća testiranja / ambalažu / dostavu... sve.
Možda je zdravstvenom sustavu/državi jeftinije, pa zato forsira tu riskantniju varijantu?

hmmm... je:
"... Dr. Hiroki Nakatani, director of the Infectious Disease Division at Japan's Ministry of Health and Welfare said that giving individual vaccines cost twice as much as MMR ‘but we believe it is worth it’.
In some areas, parents have to pay, while in others health authorities foot the bill.

http://www.globalmediaplanet.info/why-j ... r-vaccine/

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 09 Jun 2018, 21:41
by Eks
Harame, kolegica je brijala na te fore, bipolarni, čim se skinula, vidjelo se da nije u redu više. Pa ako je netko na lijeku normalan, a kad se skine krene opet manija i pokušaj suicida i onda je opet na lijeku normalan, de ti meni reci jel to placebo? Vjeruj mi, to su strašne bolesti i placebo tu nema efekta.

Ima i među liječnicima gamadi no to ne znači da treba pljuvati cijelu struku i prikloniti se gorima.

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 09 Jun 2018, 21:43
by Eks
Meditacija i joga su neke ljude doveli do psihičkog ponora, postoje istraživanja, iskustva i dokazi. Ukoliko new ageri misle da njihove metode nisu opasne, nek razmisle opet. Meditacija i običnu anksioznost može pogoršati, a može biti i okidač za psihozu. No ne smije se to ni reći jer sekta grakne "nisi ti to dobro radio" ili "to ti je normalno, čistiš se". Žena je trčala gradom i jela cvijeće nakon što je upala u meditativni trans, a dosta ih završi i na hospitalizaciji pa ih zli liječnici čupaju iz psihoze. Neke nikad više ne vrate.

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 09 Jun 2018, 21:43
by Karlinjo
haram wrote:
09 Jun 2018, 21:35
Možda je zdravstvenom sustavu/državi jeftinije, pa zato forsira tu riskantniju varijantu?
Profitabilno može biti samo kompaniji država nema profita tako da farmaceuti bi čini mi se ipak voljeli više pojedinačnih cjepiva.

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 09 Jun 2018, 21:49
by Eks
Od običnog paracetamola se umire. Ibuprofena. Nuspojave moraju staviti ako su ikad igdje zabilježene. No eto, nekome ne pomogne kamilica pa popije ibuprofen i ne umre. Sve nosi rizik. Više ljudi umre u prometu nego od lijekova. To je rizik modernog života. Ništa manje opasno ne nude alternativci. Samo je manje istraženo i čak i ne smiješ propitivati jer te sekta gleda krivo.

Posebno je dražesno kako cvatu te radionice mindfulnessa i inog gdje se mlati velika lova. No oni nisu Big Pharma. :serek:

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 09 Jun 2018, 22:42
by haram
Karlinjo wrote:
09 Jun 2018, 21:43
Profitabilno može biti samo kompaniji država nema profita tako da farmaceuti bi čini mi se ipak voljeli više pojedinačnih cjepiva.
Država (tj. državna administracija/politička opcija na vlasti) i te kako ima interesa za uštede po državni proračun. A možda je i farmaceutima profit na pojedinačnim cjepivima manji nego na ovom tri-u-jedan? Moderna ekonomija je puna paradoksa...

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 09 Jun 2018, 23:29
by haram
Eks wrote:
09 Jun 2018, 21:41
Harame, kolegica je brijala na te fore, bipolarni, čim se skinula, vidjelo se da nije u redu više. Pa ako je netko na lijeku normalan, a kad se skine krene opet manija i pokušaj suicida i onda je opet na lijeku normalan, de ti meni reci jel to placebo? Vjeruj mi, to su strašne bolesti i placebo tu nema efekta.
"In bipolar disorder, selective serotonin reuptake inhibitor (SSRI) antidepressants can exacerbate rapid cycling, according to a study published in the Journal of Affective Disorders.

The study included 68 participants with “clinically recovered” bipolar disorder, 18 of whom had rapid cycling. Each had been treated with SSRIs following a depressive episode. Participants were followed for at least two months while taking both an antidepressant and a mood stabilizer. Patients were then randomized into two groups: antidepressant continuation or discontinuation. Follow-up was one year.

Most of the participants who continued with an SSRI experienced few to no depressive episodes. However, those with rapid cycling in this group experienced an average of two to four depressive episodes.

In one year of follow-up, rapid-cycling participants in the SSRI continuation group experienced 268% more total mood episodes and 293% more depressive episodes compared with non-rapid cycling participants. These disparities were not seen in the discontinuation group.

“In this sample, long-term continuation of antidepressants was associated with more mood episodes in patients with rapid-cycling bipolar disorder, particularly with three-fold increased rate of depressive episodes in the first year of follow-up,” the researchers wrote.

The results of this study support previous evidence of a lack of efficacy and safety for antidepressant use in the long-term treatment of bipolar disorder, they added."

https://www.psychiatryadvisor.com/mood- ... le/424691/

Eto zašto ti se kolegica skinula: kod bipolarnog SSRI pomažu samo kratko vrijeme, a s vremenom pogoršavaju početno stanje. Ne liječe ništa, u najboljem slučaju drže vodu dok majstori ne odu, u najgorem ljudi dobiju sto drugih tegoba i još više polude od njih, ako se pogriješi s doziranjem.

Kliničkim istraživanjima je potvrđeno da je placebo podjednako (ne)efektivan kao antidepresivi/anksiolitici kod drugih oblika anksiozno-depresivnih poremećaja i fobija, za bipolarni to nitko nigdje nije tvrdio.
Eks wrote:
09 Jun 2018, 21:41
Ima i među liječnicima gamadi no to ne znači da treba pljuvati cijelu struku i prikloniti se gorima.
Treba razlučiti žito od kukolja. Treba shvatiti gdje završava psihijatrija, a gdje počinje biznis farmaceutske industrije.

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 09 Jun 2018, 23:57
by Eks
Iskreno, ne znam što je pila, sumnjam da je SSRI jer on podiže kod depresije, ona je bila usporena malo, pretpostavljam da su joj dali antipsihotike. No bila je normalna cura na njima. Kad se skinula, imala je odjednom sumanute ideje, prebrzo govorila, bila paranoična i gubila se. Sori, ali to nije normalno i nije izlječivo osim lijekovima, tj lijekovi to samo stave pod kontrolu. Imaju oni koktele lijekova vjerojatno za to, SSRI je laganica, to se daje za običnu depru i anksioznost. Sumnjam da bipolar može proć bez antipsihotika i stabilizatora.

Istina je da doktori previše i olako prepisuju lijekove no ne treba ni u drugu krajnost pa se mučiti.

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 09 Jun 2018, 23:59
by Karlinjo
haram wrote:
09 Jun 2018, 22:42
Država (tj. državna administracija/politička opcija na vlasti) i te kako ima interesa za uštede po državni proračun. A možda je i farmaceutima profit na pojedinačnim cjepivima manji nego na ovom tri-u-jedan? Moderna ekonomija je puna paradoksa...
Tvoj koncept kroz postove nastoji reći kako zle farmaceutske kompanije enormno profitiraju na cjepljenjima i zato tjeraju ljude da ih primjenju i primjenjuju, a sve bezveze. Što očito u slučaju 3 u odnosu na 1 nije istina.

Ne vidim kako bi cijena bila manja za tri od jednog cjepiva osim nekakvog suludog koncepta da trošak ranije narudžbe troje nečega omogući discount toliki da pokrije ove 2/3 manjka ambalaže tri cjelokupna testiranja itd.

Znam dvoje (muških) koji se nisu cijepili protiv mumpsa s posljedicom - ostali su sterilni. Poslije su potrošili doslovno bogatstva da bi pokušali dobiti dijete i naravno ništa. Dakle iako posljedice po tijelo od akutne bolesti nisu neke, štete su enormne. Roditelji ne bi trebali odlučivati o tome hoće li im dijete biti npr. u ovom slučaju sterilno ili ne.

Korealcije i kauzacije su smislene otprilike kao one da je ustanovljeno da bi trebalo maknuti kočnice iz automobila pošto je utvrđeno da gotovo u svim slučajevima ljudi prije sudara koče...

Ti ne bi trebao širit gluposti i sulude linkove po internetu jer ovo netko možda stvarno i čita i odgovoran si za njihove živote jer se ljudi u nevolji hvataju za svakakve gluposti. Možeš se zabavljat vrlo interesantnim korelacijama i recimo preporučivat ljudima koji grade bazene da to ne rade kad Nicolas Cage snima filmove ili tako nešto http://www.tylervigen.com/spurious-correlations to će biti s manje štete i zabavno.

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 10 Jun 2018, 00:30
by Šabović Adis
Karlinjo wrote:
09 Jun 2018, 23:59
Tvoj koncept kroz postove nastoji reći kako zle farmaceutske kompanije enormno profitiraju na cjepljenjima i zato tjeraju ljude da ih primjenju i primjenjuju, a sve bezveze. Što očito u slučaju 3 u odnosu na 1 nije istina.

Ne vidim kako bi cijena bila manja za tri od jednog cjepiva osim nekakvog suludog koncepta da trošak ranije narudžbe troje nečega omogući discount toliki da pokrije ove 2/3 manjka ambalaže tri cjelokupna testiranja itd.

Znam dvoje (muških) koji se nisu cijepili protiv mumpsa s posljedicom - ostali su sterilni. Poslije su potrošili doslovno bogatstva da bi pokušali dobiti dijete i naravno ništa. Dakle iako posljedice po tijelo od akutne bolesti nisu neke, štete su enormne. Roditelji ne bi trebali odlučivati o tome hoće li im dijete biti npr. u ovom slučaju sterilno ili ne.

Korealcije i kauzacije su smislene otprilike kao one da je ustanovljeno da bi trebalo maknuti kočnice iz automobila pošto je utvrđeno da gotovo u svim slučajevima ljudi prije sudara koče...

Ti ne bi trebao širit gluposti i sulude linkove po internetu jer ovo netko možda stvarno i čita i odgovoran si za njihove živote jer se ljudi u nevolji hvataju za svakakve gluposti. Možeš se zabavljat vrlo interesantnim korelacijama i recimo preporučivat ljudima koji grade bazene da to ne rade kad Nicolas Cage snima filmove ili tako nešto http://www.tylervigen.com/spurious-correlations to će biti s manje štete i zabavno.
Da se nadležnost (i odgovornost!) delegira u ruke neroditelja?! Laika?! Šta ako je roditelj ujedno i stručnjak? :zubo:

Ništa protiv vakscinisanja, samo protiv ovakve formulacije. :mig:

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 10 Jun 2018, 00:45
by Eks
Ja ga rod'la, ja ću ga ubit, jel to, Šabo? :zubo:

Je li roditelji liječe djeci gripu ili ih vode liječniku?

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 10 Jun 2018, 00:50
by Karlinjo
Pa da. O nekim kompleksnim stvarima laik roditelj eventualno može potražiti drugo peto deseto mišljenje ić horizontalno, vertikalno po stručnosti u tim mišljenjima ali sam odlučivat - ne vjerujem u to. Ako je roditelj stručnjak, a onda zna put i metode kojima se pobija ili usavršuje nešto trenutno.

Ovo što je trenutno aktualno gdje očito potpuni nestručnjaci bez ikakvog znanja čak i elementarne statistike uz hrpu zle namjere i paranoje rade je suludo. Stručnjaci da žele širiti paranoju u njihovom stilu mogli bi govoriti kako "statistički opravdano" zbog nedovoljne procijepljenosti porast zaraza u Dubrovniku je 1000% u odnosu na prošli tjedan a beskonačno u odnosu na prošli mjesec i ako se tako nastavi do srpnja će svi pokrepat tako da je najbolje nuklearnom bombom na Dubrovnik jer nikad ne znaš ne treba odbaciti mogućnosti...

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 10 Jun 2018, 01:28
by haram
Eks wrote:
09 Jun 2018, 21:43
Meditacija i joga su neke ljude doveli do psihičkog ponora, postoje istraživanja, iskustva i dokazi. Ukoliko new ageri misle da njihove metode nisu opasne, nek razmisle opet. Meditacija i običnu anksioznost može pogoršati, a može biti i okidač za psihozu. No ne smije se to ni reći jer sekta grakne "nisi ti to dobro radio" ili "to ti je normalno, čistiš se". Žena je trčala gradom i jela cvijeće nakon što je upala u meditativni trans, a dosta ih završi i na hospitalizaciji pa ih zli liječnici čupaju iz psihoze. Neke nikad više ne vrate.
Kakve vražje sekte, mindfulness je meditacija koju sve više propagiraju psiholozi i psihijatri, baš ti šta čupaju munjare iz psihoza.
https://www.psychiatry.org/news-room/ap ... conditions

Ajmo probat ovako: radiš fizičke vježbe... neke su bolje za disanje, neke za kardiovaskularni sustav, neke za skelet, neke za mišićnu masu/građu. Krivo radiš vježbe, preopterećuješ se, ne unosiš pravi omjer hranjivih tvari itd. -može ti prsnuti žila, mišić ili tetiva, iščašiti se zglob, potrošiti hrskavica, nastati disfunkcionalni ili bolni deformitet... ali ako se s godinama pravilno utreniraš, imat ćeš visoko funkcionalno tijelo...
Tako vježbaš i mozak; od rođenja radiš vježbe za bolje pamćenje, baratanje brojevima, elokventnost, razvijaš logiku... misli ti utječu na emocije, emocije na misli, davno programirani instinkti upravljaju emocijama pa onda i mislima na ciljeve kojih nisi ni svjesna, tj. o kojima uglavnom ne razmišljaš niti razumiješ njihovu svrhu... nasljedno ili s vremenom razvijene greške u strukturi mozga stvaraju "kratke spojeve" u elektrokemijskim tokovima među pojedinim segmentima, stvaraju se nerealne misli i nepodnošljive emocije; tjeskobe, neraspoloženja i strahovi, razvijaju se neprikladna ili društveno/individualno autodestruktivna ponašanja, i to onda zovemo psihičkim poremećajima...
Emocije se mogu izvana inducirati kemijskim putem, i to rade kemikalije kao SSRI ali vrlo šeprtljavo jer se među 80 milijardi neurona ne mogu primjenjivati selektivno, dospijevaju u regije mozga gdje trebaju i gdje nesmiju biti, tamo gdje trebaju pomažu, tamo gdje nesmiju unose zbrku, i generalno stvaraju više štete nego koristi, što opet dokazuju klinička istraživanja (da ne spominjemo iskustva samih pacijenata)...

Ali strukturu mozga, pojedine regije odgovorne za generiranje misli i emocija može se fizički ciljano preoblikovati mislima, tj. određenim meditacijama, slično kao onim vježbama za pamćenje, matematičke operacije i logiku, i to ti ne kaže tamo neki haram-krišna nego opet gomila znanstvenih istraživanja, skeniranja i premjeravanja mozga na sve mile načine.
https://news.harvard.edu/gazette/story/ ... -patients/
-i to bez opasnih nuspojava i kontraefekata koje nosi prtljanje kemikalijama po mozgu!

Eks wrote:
09 Jun 2018, 21:49
Od običnog paracetamola se umire. Ibuprofena. Nuspojave moraju staviti ako su ikad igdje zabilježene. No eto, nekome ne pomogne kamilica pa popije ibuprofen i ne umre. Sve nosi rizik. Više ljudi umre u prometu nego od lijekova. To je rizik modernog života. Ništa manje opasno ne nude alternativci. Samo je manje istraženo i čak i ne smiješ propitivati jer te sekta gleda krivo.

Posebno je dražesno kako cvatu te radionice mindfulnessa i inog gdje se mlati velika lova. No oni nisu Big Pharma. :serek:
Kliničko istraživanje sa sajta, gdje se peer-review objavljuju znanstveni radovi, da je dokazano da psihofarmaci, pored toga što su učinkoviti kao i tablete šećera, ponekad izazivaju paradoksalne reakcije radi kojih se neka anksiozna, depresivna ili fobična osoba može koknuti, ili otić s puškom u školu, ili avionom zabit u brdo, ti ništa ne znači?

Big Pharma je nakon vojne industrije i industrije fosilnih goriva najbogatija grana privrede. Javi kad te "radionice" budu mlatile lovu koja se broji u trilijunima dolara, a uz to bile toliko neučinkovite kad su u pitanju psihofarmaci.

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 10 Jun 2018, 01:45
by haram
Eks wrote:
09 Jun 2018, 23:57
Iskreno, ne znam što je pila, sumnjam da je SSRI jer on podiže kod depresije, ona je bila usporena malo, pretpostavljam da su joj dali antipsihotike. No bila je normalna cura na njima. Kad se skinula, imala je odjednom sumanute ideje, prebrzo govorila, bila paranoična i gubila se. Sori, ali to nije normalno i nije izlječivo osim lijekovima, tj lijekovi to samo stave pod kontrolu. Imaju oni koktele lijekova vjerojatno za to, SSRI je laganica, to se daje za običnu depru i anksioznost. Sumnjam da bipolar može proć bez antipsihotika i stabilizatora.
SSRI glase kao najefikasniji i najbezopasniji lijekovi za poremećaje raspoloženja. Možeš misliti kakvi su tek ostali :D
Eks wrote:
09 Jun 2018, 23:57
Istina je da doktori previše i olako prepisuju lijekove no ne treba ni u drugu krajnost pa se mučiti.
Pa jesam li ja ikad igdje rekao da psihofarmaci ne pomažu u nekim slučajevima? Ja pokazujem primjere gdje industrija tvrdi da pomažu, a medicinska istraživanja dokazuju da ne pomažu. A liječnici se tu ponašaju po diktatu industrije, umjesto vlastite struke.

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 10 Jun 2018, 01:51
by Šabović Adis
Eks wrote:
10 Jun 2018, 00:45
Ja ga rod'la, ja ću ga ubit, jel to, Šabo? :zubo:
Haja, majka dala - majka uzela. Jedna je i čudni su puti njeni. :o
A što odma' ubit, što ne i poginit zanjeg? Sadsamse izvadijo. :facepalm: :rofl:
Je li roditelji liječe djeci gripu ili ih vode liječniku?
Liječnik nije isto što i roditelj, da, ali ista osoba može biti i jedno i drugo. Nije isključeno. :)

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 10 Jun 2018, 02:21
by haram
Karlinjo wrote:
09 Jun 2018, 23:59
Tvoj koncept kroz postove nastoji reći kako zle farmaceutske kompanije enormno profitiraju na cjepljenjima i zato tjeraju ljude da ih primjenju i primjenjuju, a sve bezveze. Što očito u slučaju 3 u odnosu na 1 nije istina.
Ne, enormno profitiraju na psihofarmacima. Cjepiva su za njih sića.
Ne tjeraju oni ljude da prihvaćaju 3 u 1 cjepiva, tjeraju ih državni organi gonjenja jer su državi jeftinija.
Karlinjo wrote:
09 Jun 2018, 23:59
Ne vidim kako bi cijena bila manja za tri od jednog cjepiva osim nekakvog suludog koncepta da trošak ranije narudžbe troje nečega omogući discount toliki da pokrije ove 2/3 manjka ambalaže tri cjelokupna testiranja itd.
Pa tko je rekao da je manja? A troškovi izrade su drugi padež od prodajne cijene, što se zajedno zove isplativost proizvoda. A možda se big farma hoće riješit cjepiva na zalihama pa ga dila ispod cijene?
Karlinjo wrote:
09 Jun 2018, 23:59
Znam dvoje (muških) koji se nisu cijepili protiv mumpsa s posljedicom - ostali su sterilni. Poslije su potrošili doslovno bogatstva da bi pokušali dobiti dijete i naravno ništa. Dakle iako posljedice po tijelo od akutne bolesti nisu neke, štete su enormne. Roditelji ne bi trebali odlučivati o tome hoće li im dijete biti npr. u ovom slučaju sterilno ili ne.
Tko je protiv cjepiva za mums? Ima ih koji su protiv koktela za mums, ospice i rubeolu s kojim očito ima problema puno više nego sa svakim pojedinačnim.
Roditelji bi i te kako trebali odlučivati treba li im dijete imati šanse za dobit encefalični meningitis.
Karlinjo wrote:
09 Jun 2018, 23:59
Korealcije i kauzacije su smislene otprilike kao one da je ustanovljeno da bi trebalo maknuti kočnice iz automobila pošto je utvrđeno da gotovo u svim slučajevima ljudi prije sudara koče...
Ti bâš ne razumiješ japanski...
"In 1993, Japan stopped using the combination vaccine for mumps, measles and rubella (MMR) in routine immunisations. The Health Ministry said the triple vaccine was linked to side effects, notably non-viral meningitis. Of the 1.8 million children who were administered it, some had adverse reactions and three children reportedly died. Japan, as a result, remains the only developed country to have banned the MMR combination vaccine, and use separate jabs for measles and rubella.
“In the case of MMR, we decided that we needed a newer, safer vaccine, and have asked the Japanese Association of Vaccine Industries to develop one,” says Yoshihisa Ota, an industry spokesman. “Measles and rubella vaccines are currently given individually. Mumps is still voluntary.”
...
" ...The British Department of Health said Japan had used a type of MMR which included a strain of mumps vaccine that had particular problems and was discontinued in the UK because of safety concerns.
The Japanese government realized there was a problem with MMR soon after its introduction in April 1989 when vaccination was compulsory. Parents who refused had to pay a small fine.
An analysis of vaccinations over a three-month period showed one in every 900 children was experiencing problems. This was over 2,000 times higher than the expected rate of one child in every 100,000 to 200,000.
The ministry switched to another MMR vaccine in October 1991 but the incidence was still high with one in 1,755 children affected. No separate record has been kept for claims involving autism.
Tests on the spinal fluid of 125 children affected were carried out to see if the vaccine had got into the children's nervous systems. They found one confirmed case and two further suspected cases..."


Karlinjo wrote:
09 Jun 2018, 23:59
Ti ne bi trebao širit gluposti i sulude linkove po internetu jer ovo netko možda stvarno i čita i odgovoran si za njihove živote jer se ljudi u nevolji hvataju za svakakve gluposti. Možeš se zabavljat vrlo interesantnim korelacijama i recimo preporučivat ljudima koji grade bazene da to ne rade kad Nicolas Cage snima filmove ili tako nešto http://www.tylervigen.com/spurious-correlations to će biti s manje štete i zabavno.
Koje sulude linkove? Zašto Nicolas Cage ne bi snimao bazene dok ljudi grade filmove?

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 10 Jun 2018, 02:40
by haram
Karlinjo wrote:
10 Jun 2018, 00:50
Pa da. O nekim kompleksnim stvarima laik roditelj eventualno može potražiti drugo peto deseto mišljenje ić horizontalno, vertikalno po stručnosti u tim mišljenjima ali sam odlučivat - ne vjerujem u to. Ako je roditelj stručnjak, a onda zna put i metode kojima se pobija ili usavršuje nešto trenutno.

Ovo što je trenutno aktualno gdje očito potpuni nestručnjaci bez ikakvog znanja čak i elementarne statistike uz hrpu zle namjere i paranoje rade je suludo. Stručnjaci da žele širiti paranoju u njihovom stilu mogli bi govoriti kako "statistički opravdano" zbog nedovoljne procijepljenosti porast zaraza u Dubrovniku je 1000% u odnosu na prošli tjedan a beskonačno u odnosu na prošli mjesec i ako se tako nastavi do srpnja će svi pokrepat tako da je najbolje nuklearnom bombom na Dubrovnik jer nikad ne znaš ne treba odbaciti mogućnosti...
Bože al ti imaš bujnu maštu :bicedobro:
Pa stručnjaci i vele da s trostrukim cjepivom ima više problema nego s tri pojedinačna. Roditelji lijepo slušaju stručnjake, a ne birokrate-diletante iz tamo nekih državnih zavoda. :ne zna:

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 10 Jun 2018, 02:53
by Karlinjo
Mislim da u ovom slučaju nisam ja s bujnom maštom. :D

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 10 Jun 2018, 03:08
by haram
Karlinjo wrote:
10 Jun 2018, 02:53
Mislim da u ovom slučaju nisam ja s bujnom maštom. :D
"U Hrvatskoj se u obaveznom programu cijepljenja već dugi niz godina koristi MMR cjepivo koje, iako učinkovito, u odnosu na druga dostupna cjepiva izaziva veći broj i ponekad ozbiljnije nuspojave kao što je aseptični meningitis. Osim toga služba za epidemiologiju zaraznih bolesti u Hrvatskoj dokazala je horizontalni prijenos cijepnog virusa mumpsa na članove obitelji cijepljenog djeteta. Upravo iz tog razloga razloga Hrvatski zavod za javno zdravstvo preporuča zamjenu navedenog cjepiva alternativnim koje je dostupno na hrvatsko tržištu.

Uvijek je preporučljivo birati cjepivo koje izaziva što manje nuspojava uz uvjet održane ili bolje učinkovitosti. Roditelji alternativno cjepivo mogu kupiti na slobodnom tržištu.

Ukoliko se roditelj ipak odluči cijepiti dijete MMR cjepivom iz programa cijepljenja, a ne preporučenim alternativnim cjepivom, nužno je pridržavati se posebnih upozorenja i mjera opreza nakon cijepljenja, o čemu će Vas obavijestiti Vaš pedijatar."
http://www.cybermed.hr/centri_a_z/cjepi ... a_i_rubele

:ne zna:

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 10 Jun 2018, 03:25
by Karlinjo
I to drugo cjepivo jel' mono ili multivalentno?

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 10 Jun 2018, 03:39
by haram
Karlinjo wrote:
10 Jun 2018, 03:25
I to drugo cjepivo jel' mono ili multivalentno?
Pojma nemam ali očito nema nuspojave kao MMR cjepivo.

Ili ipak ima? :D

"Nakon medijskih napisa prije nešto više od pola godine da MPR cjepivo izaziva iznimno velik broj nuspojava, kao što su postvakcinalni parotitis, postvakcinalni morbili, te različite alergije, sve veći broj roditelja odlučuje se izdvojiti tristotinjak kuna i cijepiti dijete Priorixom.
...
Direktorica Zavoda dr. Tatjana Sindik Milošević tvrdi da MPR ima i prednosti u odnosu na Priorix.
...
Jedna skandinavska studija pokazala je da nuspojave kod Priorixa mogu biti puno ozbiljnije nego kod MPR-a, jer su među uočenim posljedicama cijepljenja Priorixom i neki trajni poremećaji u mozgu, kaže Sindik Milošević."

https://www.jutarnji.hr/arhiva/priorix- ... e/3226955/


2008 g. dolazi do porasta prijava postvakcinalnog parotitisa kod djece koja su cijepljena MoPaRu cjepivom domaćeg proizvođača. Radi se o blagim bolestima koje kod cijepljene djece i odraslih (koji mogu oboljeti u kontaktu s takovim djetetom) prolaze bez terapije i ne ostavljaju poslijedice. Kako se zna da infekcija prirodnim virusom mumpsa kod trudnice može izazvati spontani pobačaj ili teške bolesti ploda, a iako nema podataka da su ovako štetne poslijedice po plod moguće nakon što trudnica preboli mumps cijepnim virusom, rizik od takovog događaja je neprihvatljiv kada postoji alternativno cjepivo (Priorix) za koje nije poznato da cjepni virus može preći na kontakte i izazvati bolest. Uz to, Priorix nosi manji rizik za razvoj asptičkog meningitisa za razliku od cjepiva domaćeg proizvođača. Kako su se ove nuspojave javljale uglavnom nakon primovakcinacije, odlučeno je da u Programu obveznog cijepljenja uvede Priorix za prvu dozu cjepiva protiv rubeole, ospica i parotitisa. Za kraj citiram Vam izvatke iz Programa za 2011 g. Sve organizacije zdravstva i zdravstveni djelatnici koji obavljaju poslove zdravstvene zaštite dužni su podupirati i osigurati provedbu ovog Programa. Ukoliko u njemu ne sudjeluju kao cjepitelji, tada će potporu davati svojim pozitivnim stavom i promicanjem Programa među zdravstvenim djelatnicima i pacijentima. Za primarno cijepljenje protiv ospica, zaušnjaka i rubeole će se koristiti cjepivo stranog proizvođača, registrirano u Hrvatskoj, a za docjepljivanje će se koristiti cjepivo domaćeg proizvođača imunološkog zavoda d.d. Dakle, za mene nema dvojbe, cijepite Priorixom.
Lijep pozdrav,
dr.Ćular.

http://ordinacija.vecernji.hr/halo-dokt ... -odluciti/

Stotinu jedanaestero djece, uglavnom školske dobi, dobilo je u 2010. godini zaušnjake kao nuspojavu nakon cijepljenja cjepivom MoPaRu kojega proizvodi Imunološki zavod. To je dvostruko veća učestalost ove nuspojave cijepljenja nego ranijih godina, primjerice, 2009. godine, kada je zaušnjake nakon cijepljenja MoPaRu-om dobilo 48-ero djece. U Hrvatskom zavodu za javno zdravstvo (HZJZ), koji je povećanje nuspojava MoPaRu-a ovih dana evidentirao u Izvješću o nuspojavama cijepljenja u 2010. godini, nemaju objašnjenje za ovakve posljedice lanjskog cijepljenja domaćim cjepivom protiv zaušnjaka, ospica i rubeole, no njima se i neće posebno baviti jer ovo cjepivo od sredine ove godine odlukom Ministarstva zdravstva ionako više nije u kalendaru cijepljenja.
Prema našem dosadašnjem iskustvu, bilo je uobičajeno da se nuspojave MoPaRu-a jave već nakon prve doze cijepljenja, a ne druge. Prošle je godine bilo obrnuto, a nuspojave su se mahom javile kod djece koja su i u prvoj dozi primile domaće cjepivo, kaže Bernard Kaić iz Službe za epidemiologiju HZJZ-a. Objašnjenja za to nema, veli Kaić, koji smatra mogućim da se prošle godine jednostavno nešto revnije prijavljivalo nuspojave, te da stvarne razlike u njihovoj učestalosti zapravo i nema.
Troje je djece nakon cijepljenja dobilo aseptički meningitis, koji se kao nuspojava cijepljenja u većoj mjeri javljao do 2009. godine, kada je MoPaRu cjepivo u prvoj vakcinaciji zamijenjeno Priorix-om. U sva tri slučaja radilo se o prvoj primjeni ovog cjepiva kod djece, s time da je dvoje u prvom cijepljenju primilo Priorix, a trećem je ovo bilo prvo cijepljenje protiv ospica, zaušnjaka i rubeole.

http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvatska ... ausnjacima


:misli: i sad ti budi pametan...

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 10 Jun 2018, 04:26
by Eks
haram wrote:
10 Jun 2018, 01:45
SSRI glase kao najefikasniji i najbezopasniji lijekovi za poremećaje raspoloženja. Možeš misliti kakvi su tek ostali :D



Pa jesam li ja ikad igdje rekao da psihofarmaci ne pomažu u nekim slučajevima? Ja pokazujem primjere gdje industrija tvrdi da pomažu, a medicinska istraživanja dokazuju da ne pomažu. A liječnici se tu ponašaju po diktatu industrije, umjesto vlastite struke.
Potrebni, eto kakvi. Nažalost. Lijepa je ideja da se sve može izliječiti meditacijom i svojim trudom no pročitaj malo patnje ljudi, imaš i na forumima, koji su godinama uništavali svoj organizam emocijama s kojima nisu mogli na kraj uz prirodne metode, da ne spominjem efekt anksioznosti na organizam koji je čak i u trudnoći štetniji od lijekova, a onda kad su došli do zida su prihvatili lijek. Ne, nije svemoguć, nije to magic pill, no pomaže u dovoljnoj mjeri.

Da, ima nesretnih slučajeva gdje se ljudi ubiju jer im ad prvo digne energiju, a tek onda djeluje na raspoloženje no to nije pravilo. Više je onih koji bi se sigurno ubili da tih lijekova uopće nema.

Gle, tko može prirodno izliječiti stvari, ja sam za, no tome obično i nije nešto posebno loše. Lijekovi su ono zadnje. Kad više ne ide.

I to govorim o anksioznosti i depresiji. Uopće ne mogu ni razmotriti teoriju da shizofreničar ili bipolarac ne bi trebao piti lijekove. To mi je van svake pameti.

Što se tiče killing spree pohoda, čuj, mogu ti linkati članak gdje je lik nakon radionica meditacije pobio ljude. :ne zna: Očito mu se nešto odčepilo u mozgu. Također, koliko je tek onih koji ne bi ubili nikog da su im na vrijeme dali antipsihotike pa ne bi zabrijali da im je član obitelji vanzemaljac koji ih želi ubiti.

Osobno smatram da se uvijek prvo treba pokušati psihoterapijom u lakšim slučajevima no nažalost to je privatni biznis i liječnici u bolnici nemaju vremena i uvjeta da ljude tretiraju tako pa im, eto, daju lijekove. Svačiji je izbor hoće li ih baciti u školjku ili popiti.

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 10 Jun 2018, 04:30
by Eks
Moj mačak je dobio trovalentno cjepivo, nedavno išli po booster dozu. Nije mi jasno kako trovalentno cjepivo može bez problema djelovati ok na mačke dočim eto ljudima šteti. :kokice:

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 10 Jun 2018, 10:39
by MmeTipfeler
haram wrote:
09 Jun 2018, 20:25
:mrmlj: nešto je mnogo tih koincidencija :mrmlj:...
Ček'-ček... "liječi se Haloperidolom/Haldolom"?? :eek:
https://mediately.co/hr/drugs/OEkQwB4Sa ... packagings
https://en.wikipedia.org/wiki/Haloperid ... se_effects
- i TO daju djeci od 3+ godine?
Mislim, toliko o farmaceutskoj industriji, njihovim dilerima, i brizi za svjetsko zdravlje, nije da sam iznenađen... :kava:
Ne, ne kažu da to daju djeci od tri godine. Kažu da se autizam, citiram: "Otkriva (...) tijekom prvih triju godina života", a da se, opet citiram: "Liječi (...) medikamentima (Haloperidol), dijetom (vitamin B6, magnezij), određenim psihoterapijskim pristupom i učenjem po posebnom programu. Važno je u liječenje uključiti i roditelje, jer oni najbolje poznaju svoje dijete." Uzmi u obzir da je ovo s HE, dakle, sažeto je i pruža osnovne podatke, kao što to već u enciklopedijama i leksikonima biva. S time da je podebljani dio općenito upitan, ne samo u vezi s autizmom.

Anegdotalni dokaz, u pitanju je mentalni poremećaj, ali nije autizam. Ja slučajno došla u kontakt s tim slučajem. Pri porođaju liječnik je primijenio vakuum ekstrakciju pa je navodno nešto pogriješio i dijete ostalo mentalno retardirano. Majku i kćer upoznala sam kad je maloj bilo osam ili devet godina. Majčina "dijagnoza": mala je potpuno zdrava samo ne govori. :facepalm: Istina, curica nije znala ni sama otići na WC, imala je problema s ravnotežom, ni na koji način nije komunicirala s okolinom, a najtužniji od svega bili su trenuci kada bi ustala sa stolca ili kauča, bez ikakva vanjskog povoda, odšetala do najbližeg zida i počela glavom udarati o njega, usput kriveći lice, a nerijetko i ispuštajući čudne krikove. U srednjem vijeku zoveš egzorcista, u 20. stoljeću ideš doktoru, čitaš, pitaš, informiraš se, a ne sliježeš ramenima. Ha, to je nažalost tako! :mad: Od njihove šire familije čula sam da majka isprva tvrdila je njezino dijete sasvim normalno i što tko ima malu "praviti bolesnom". Neka se djeca počnu pridizati i puzati prije, neka poslije, isto je i sa sjedenjem, podizanjem na noge, prvim koracima, govorenjem, no ako dijete od početka ne pokazuje interes za okolinu, a kamo li za nekakvu interakciju, nego se ponaša kao biljka, onda se potrudiš doznati uzrok. Ili uzroke. Nakon dugog nagovaranja uspjela sam roditelje natjerati da malo krenu po bolnicama. Završi li su na Rebru gdje je ustanovljeno da mala ima tzv. "vodenu glavu" (hidrocefalus), to jest da joj se cerebrospinalni likvor nakuplja u moždanim komorama i pritišće mozak, a onda ga, jasno, i oštećuje. Djetetu je ugrađena pumpica koja će odvoditi taj višak tekućine, ali je oštećenje na mozgu ostalo kakvo je bilo. Mala je bar prestala osjećati bolove u glavi zbog kojih je lupala glavom o zid i vrištala, a i postala je nešto vedrija i smirenija. Kirurg koji je operirao malu nije imao srca to reći roditeljima, ali je rekao meni: "Da su bar odmah došli!"

Toliko o tome kako svaki roditelj najbolje poznaje svoje dijete. :crying:
Misliš; na tren su bili objektivni? :kava:
Mislim da je na kraju izišlo na vidjelo kako je Wakefield prijevaru izveo iz financijskih interesa.
A šta Kubanci imaju da su tako uspješni u iskorjenjivanju masovnih bolesti -jel multinacionalne farmaceutske konglomerate sa trilijunskim dobitima, superbogate managere, CEOe, dioničare...?
Imaju mnogo doktora. Čije školovanje nije bilo besplatno, a nisu se školovali na Kubi. Imaju državu koja sve plaća, između ostaloga i cijepljenje.

A imaju i rum i cigare. :cerek:

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 10 Jun 2018, 10:43
by MmeTipfeler
Usput, ovo si propustio pročitati u vezi s Japancima:

2015. godine u japanskom istraživanju, istraživači ističu kako se učestalost PSA u Japanu nije smanjila nakon što su se prestala primjenjivati MMR cjepiva, što se moglo očekivati ukoliko su PSA posljedica upotrebe MMR cjepiva. Također, iako je na svjetskoj razini povećana upotreba cjepiva bez timerosala, učestalost PSA je i dalje vrlo visoka.

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 10 Jun 2018, 10:50
by MmeTipfeler
haram wrote:
10 Jun 2018, 03:39
:misli: i sad ti budi pametan...
Pa i nije tako teško: nemoj uopće cijepiti pa tko ostane, ostane. :facepalm:

Doduše u vezi s aseptičnim meningitisom kažu i ovo: "Čest je uzročnik i virus mumpsa, koji je široko rasprostranjen, ali su u SAD–u zbog cijepljenja, slučajevi meningitisa uzrokovanog virusom mumpsa rijetki."

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 11 Jun 2018, 07:11
by Eks
https://www.bug.hr/znanost/o-ospicama-i ... jenju-4636

U dječjem cjepivu odavno nema timerosala niti drugih živinih spojeva, kao ni drugih toksičnih teških metala. I kada ga je bilo, taj živin spoj nije bio toksičan, kao što ni natrij - koji je zapaljivi laki metal! - nije zapaljiv kada se nalazi u spoju, npr. u kuhinjskoj soli
U cjepivu se kao kemijski stabilizator koristi spoj koji uistinu sadrži aluminij, no daleko od toksičnih količina (u voću i povrću prirodno ima daleko više aluminija nego u cjepivima).
Teorija da cjepivo protiv ospica (ili bilo koje drugo cjepivo) izaziva autizam potječe od jednog kirurga (sic!) koji je namjerno izmislio priču da cjepivo izaziva autizam, a potom i lažirao rezultate istraživanja provedenog na nedovoljnom broju djece, te ih objavio s namjerom da ostvari novčanu dobit prodajom svoje alternative tadašnjem cjepivu. Zvao se Andrew Wakefield. Kada je prevara otkrivena, priznao ju je u cijelosti, njegov rad je povučen iz medicinske literature, a on je izgubio liječničku licencu.
Farmaceuti bi daleko više zaradili prodajom lijekova za liječenje bolesti koje se mogu spriječiti cijepljenjem, nego što zarade na cjepivima kojima se te bolesti spriječe ili ih posve iskorijene iz populacije.
Zarada na prodaji npr. vitaminskih dodataka prehrani nekoliko tisuća puta nadmašuje zaradu od prodaje cjepiva. Istovremeno, nema nijednog uvjerljivog znanstvenog dokaza korisnosti uzimanja vitaminskih suplemenata.
Cijepljenje pak - prema procjeni neovisnih istraživanja - spašava 1.2 milijuna života godišnje (govorimo samo o ospicama, ne računajući ostale bolesti!).
Berecki u sridu.

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 11 Jun 2018, 07:25
by Šabović Adis
Jel' danas doktori polažu Hipokritovu zakletvu? :nogica:

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 12 Jun 2018, 07:39
by haram
MmeTipfeler wrote:
10 Jun 2018, 10:39
Ne, ne kažu da to daju djeci od tri godine. Kažu da se autizam, citiram: "Otkriva (...) tijekom prvih triju godina života", a da se, opet citiram: "Liječi (...) medikamentima (Haloperidol), dijetom (vitamin B6, magnezij), određenim psihoterapijskim pristupom i učenjem po posebnom programu.
Kažu, i daju -djeci od 3 do 103 godine.
Haloperidol -- its use in children.
Haloperidol is safe and effective in children for relieving psychotic symptoms associated with childhood autism,...
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/6937455

Haloperidol is also used for severe behavior problems in hyperactive children when other treatments or medications have not worked.
https://www.medicinenet.com/haloperidol ... rticle.htm
- dakle kao što si ranije primijetila da se ono što se nekad nazivalo "zločesto dijete" (i "lječilo" šibom po riti) danas zove "hiperaktivno dijete" i "liječi" psihotropnim medikamentima... koji imaju ovakve nuspojave (vidi dio pod ADVERSE REACTIONS):
https://www.healthyplace.com/other-info ... nformation

***
MmeTipfeler wrote:
10 Jun 2018, 10:39
Važno je u liječenje uključiti i roditelje, jer oni najbolje poznaju svoje dijete." Uzmi u obzir da je ovo s HE, dakle, sažeto je i pruža osnovne podatke, kao što to već u enciklopedijama i leksikonima biva. S time da je podebljani dio općenito upitan, ne samo u vezi s autizmom.
Ha! A ranije je bilo ovo:
MmeTipfeler wrote:
09 Jun 2018, 17:31
...
Roditelji neke stvari jednostavno ne primjećuju jer dijete ne dolazi s uputama za upotrebu.
***
MmeTipfeler wrote:
10 Jun 2018, 10:39
Anegdotalni dokaz, u pitanju je mentalni poremećaj, ali nije autizam.
...
Završi li su na Rebru gdje je ustanovljeno da mala ima tzv. "vodenu glavu" (hidrocefalus), to jest da joj se cerebrospinalni likvor nakuplja u moždanim komorama i pritišće mozak, a onda ga, jasno, i oštećuje. Djetetu je ugrađena pumpica koja će odvoditi taj višak tekućine, ali je oštećenje na mozgu ostalo kakvo je bilo. Mala je bar prestala osjećati bolove u glavi zbog kojih je lupala glavom o zid i vrištala, a i postala je nešto vedrija i smirenija. Kirurg koji je operirao malu nije imao srca to reći roditeljima, ali je rekao meni: "Da su bar odmah došli!"
Nešto slično je bilo i sa mojom mlađom sestričnom, samo njoj su odmah ugradili pumpicu. Poslije se udala za ubojicu i dobila s njim dvoje djece, pa završila na Latinici u epizodi o teško zlostavljanim ženama... Ali kakve to veze ima s psihofarmacima?
MmeTipfeler wrote:
10 Jun 2018, 10:39
Toliko o tome kako svaki roditelj najbolje poznaje svoje dijete. :crying:
Zato bi po meni u sklopu tečaja izobrazbe za polaganje ispita u svrhu dobivanja licence za roditeljstvo trebalo uvesti i temeljni kurs fiziologije ljudskog organizma.

***
MmeTipfeler wrote:
10 Jun 2018, 10:39
Mislim da je na kraju izišlo na vidjelo kako je Wakefield prijevaru izveo iz financijskih interesa.
Postoji još 12 koautora studije, njih svi nekako gube iz vida.
Zbog financijskih interesa i kompanije liječe (ili "liječe") ljude.

***
MmeTipfeler wrote:
10 Jun 2018, 10:39
Imaju mnogo doktora. Čije školovanje nije bilo besplatno, a nisu se školovali na Kubi. Imaju državu koja sve plaća, između ostaloga i cijepljenje.
Jep. Nisu se školovali ni u SAD (nego u Nesvrstanim zemljama, od toga puno u bivšoj Jugi, koliko se sjećam). I naravno kad država sve plaća da je to generalno pravedniji i bolji zdravstveni sustav, pogotovo što se tiče prevencija zaraznih bolesti.
Osim kad hoće ušparati na cjepivima, jelte, da njeni ponizni sluge imaju za skupe aute...
MmeTipfeler wrote:
10 Jun 2018, 10:39
A imaju i rum i cigare. :cerek:
Imaju. Bolje i to davat djeci nego Haldol/Haloperidol. :cerek:

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 12 Jun 2018, 07:58
by haram
MmeTipfeler wrote:
10 Jun 2018, 10:43
Usput, ovo si propustio pročitati u vezi s Japancima:

2015. godine u japanskom istraživanju, istraživači ističu kako se učestalost PSA u Japanu nije smanjila nakon što su se prestala primjenjivati MMR cjepiva, što se moglo očekivati ukoliko su PSA posljedica upotrebe MMR cjepiva. Također, iako je na svjetskoj razini povećana upotreba cjepiva bez timerosala, učestalost PSA je i dalje vrlo visoka.
MmeTipfeler wrote:
10 Jun 2018, 10:50
Pa i nije tako teško: nemoj uopće cijepiti pa tko ostane, ostane. :facepalm:

Doduše u vezi s aseptičnim meningitisom kažu i ovo: "Čest je uzročnik i virus mumpsa, koji je široko rasprostranjen, ali su u SAD–u zbog cijepljenja, slučajevi meningitisa uzrokovanog virusom mumpsa rijetki."
Ne pričam ja da se ne treba cijepiti, nego da se roditelji s pravom boje nekih određenih cjepiva. Druga je stvar što mnogi od njih ne razumiju čega točno se trebaju bojati. Činjenica je da ti kokteli imaju neke vrlo nezgodne nuspojave, kao i da se niti sami liječnici-imunolozi ne slažu oko toga koja bi cjepiva bila bolja.

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 12 Jun 2018, 08:08
by haram
Eks wrote:
11 Jun 2018, 07:11
https://www.bug.hr/znanost/o-ospicama-i ... jenju-4636

...

Berecki u sridu.
Nije ni farmaceutska industrija svemoćna, i oni moraju raditi po nekim pravilima igre/zakonima, a država ima svoje razloge zašto je uvela obavezno cijepljenje: mora postojati radno sposobna populacija radilica da nosi čitav sustav. Barem je to u nekim državama jasno.
Kao što je već prije ovdje rečeno; ne zastupam hipotezu da cjepiva izazivaju autizam (barem do sada to nije otkriveno), nego podebljavam da neka cjepiva više od drugih mogu imati vrlo opasne nuspojave, i da niti sami stručnjaci nisu suglasni oko toga.

Za ovo "nema nijednog uvjerljivog znanstvenog dokaza korisnosti uzimanja vitaminskih suplemenata" imam samo jednu riječ: skorbut.

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 12 Jun 2018, 08:12
by MmeTipfeler
Meh...

U ovim su krajevima svi oduvijek bili stručnjaci za ekonomiju, jezik, politiku i nogoomet, ne nužno tim redom. Sada to proširujemo na medicinu. :facepalm:

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 12 Jun 2018, 08:14
by haram
Eks wrote:
10 Jun 2018, 04:30
Moj mačak je dobio trovalentno cjepivo, nedavno išli po booster dozu. Nije mi jasno kako trovalentno cjepivo može bez problema djelovati ok na mačke dočim eto ljudima šteti. :kokice:
Tko kaže da je neko cjepivo štetno samo zato jer je trovalentno? Neki tipovi, ili kombinacije su rizičniji od drugih, nema stručnog konsenzusa koji, i to je sve.
I vidjela si uzorak od 100 000 cijepljenih mačaka pa znaš da je cjepivo koje je dobio tvoj bezopasno? ;)

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 12 Jun 2018, 08:15
by haram
MmeTipfeler wrote:
12 Jun 2018, 08:12
Meh...

U ovim su krajevima svi oduvijek bili stručnjaci za ekonomiju, jezik, politiku i nogoomet, ne nužno tim redom. Sada to proširujemo na medicinu. :facepalm:
Jok, ja sam stručnjak za sve osim za nogomet :zubo:

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 12 Jun 2018, 08:47
by MmeTipfeler
‘Svatko tko se divi beznačajnim ljudima iz drevnih vremena, pa prezire velike pothvate i božanstvena otkrića našega doba, izuzetnog po naukama svih vrsta i bogatog čudnovatim vještinama, ili je lud ili zelen od zavisti.’

I dalje: link.

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 12 Jun 2018, 09:25
by haram
Eks wrote:
10 Jun 2018, 04:26
Potrebni, eto kakvi. Nažalost. Lijepa je ideja da se sve može izliječiti meditacijom i svojim trudom no pročitaj malo patnje ljudi, imaš i na forumima, koji su godinama uništavali svoj organizam emocijama s kojima nisu mogli na kraj uz prirodne metode, da ne spominjem efekt anksioznosti na organizam koji je čak i u trudnoći štetniji od lijekova, a onda kad su došli do zida su prihvatili lijek. Ne, nije svemoguć, nije to magic pill, no pomaže u dovoljnoj mjeri.
Mindfulness meditacija nije samo lijepa ideja, znanstvenim istraživanjima objavljenim na uvid i stručne kritike je potvrđeno da djeluje kod nekih poremećaja za koje se daju opasni psihofarmaci, već sam to više puta argumentirao na ovoj temi.
Eks wrote:
10 Jun 2018, 04:26
Da, ima nesretnih slučajeva gdje se ljudi ubiju jer im ad prvo digne energiju, a tek onda djeluje na raspoloženje no to nije pravilo. Više je onih koji bi se sigurno ubili da tih lijekova uopće nema.
Klinička istraživanja govore da nije tako.
Eks wrote:
10 Jun 2018, 04:26
Gle, tko može prirodno izliječiti stvari, ja sam za, no tome obično i nije nešto posebno loše. Lijekovi su ono zadnje. Kad više ne ide.
Lijekovi ili "lijekovi"?
Eks wrote:
10 Jun 2018, 04:26
I to govorim o anksioznosti i depresiji. Uopće ne mogu ni razmotriti teoriju da shizofreničar ili bipolarac ne bi trebao piti lijekove. To mi je van svake pameti.
Mindfulness tehnika definitivno ima pozitivnog efekta na bipolarce.
Overall, the results of the present study are consistent with the notion that mindfulness has effects on multiple levels of functioning. Mindfulness appears to have positive effects on cognition, particularly through increasing the ability to maintain focus over longer periods of time. Indeed, previous research has shown that mindfulness is associated with increases in attentional control.28,32–39 Mindfulness meditation has also been linked to activation and increases in white matter in the anterior cingulate cortex,64–67 a region implicated in executive attention68 and that is impaired in individuals with bipolar disorder.69 Mindfulness may also have an impact on other executive functioning abilities (e.g., memory and the ability to plan, organize, or initiate tasks) through a bottom-up effect via improved ability to sustain attention. Meditation has been linked to increased cortical thickness in areas related to attention and cognitive processing,45 as well as to changes in hippocampal volume,46 which is associated with memory. Thus, there may be a neural basis for the cognitive and executive changes implicated in mindfulness meditation, because the practice of mindfulness requires the frequent utilization of prefrontal cortical areas in a specific and controlled manner. Another mechanism by which mindfulness and MBCT may affect cognitive functioning is their effects on emotion regulation. By increasing awareness and tolerance of negative emotional states, mindfulness may result in habituation of negative emotions resulting in less time spent dwelling on them in the future. Previous studies have shown that meditation training leads to decreased emotional reactivity70 and reduces distractive and ruminative thoughts.28,33 Mindfulness may also improve control systems in prefrontal areas of the brain that are implicated in emotion regulation.64,71–74
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3277324/

Za šizofreničare neznam.
Eks wrote:
10 Jun 2018, 04:26
Što se tiče killing spree pohoda, čuj, mogu ti linkati članak gdje je lik nakon radionica meditacije pobio ljude. :ne zna: Očito mu se nešto odčepilo u mozgu. Također, koliko je tek onih koji ne bi ubili nikog da su im na vrijeme dali antipsihotike pa ne bi zabrijali da im je član obitelji vanzemaljac koji ih želi ubiti.
Za m.meditaciju nema niti jednog jedinog znanstvenog dokaza da sama po sebi potiče agresiju i suicidalne misli, za "lijekove" koji se propisuju ima na tone.
Niti ovaj nije meditirao:
http://www.dailymail.co.uk/health/artic ... aking.html
... in some rare cases the drug can trigger suicidal thoughts, aggressiveness, panic attacks, impulsive thoughts, and a lack of empathy.
-a takvi "rijetki slučajevi" svako malo pune crne kronike diljem razvijenih zapadnih zemalja.

Eks wrote:
10 Jun 2018, 04:26
Osobno smatram da se uvijek prvo treba pokušati psihoterapijom u lakšim slučajevima no nažalost to je privatni biznis i liječnici u bolnici nemaju vremena i uvjeta da ljude tretiraju tako pa im, eto, daju lijekove. Svačiji je izbor hoće li ih baciti u školjku ili popiti.
Liječnici u bolnici isto tako vole otić na dvotjedni seminar u Dubrovnik ili edukaciju u Rovinj.
Ovo (iz istog linka gore) ti se ne čini malo kontradiktorno?
Most doctors agree it is near-impossible for a pill to be the root cause of Paddock's murder spree killing 58 and wounding more than 500.
However, experts warn it can trigger aggression in some rare cases.
Studies also show the majority of anti-anxiety drugs are not prescribed by psychiatrists who could expertly monitor the effects.

Dakle, skoro su sigurni da nije -ali bi moglo biti -ali se dešava kad je -pa ne propisuju -ali ipak propisuju (kao što vidimo)...
ono, nismo posrani ni popišani, samo malo piškimo i kakimo u gaće...

Ljudi uglavnom imaju povjerenja u doktore, pa ne bacaju njihove lijekove u školjku (da ih mi svi opet jednog dana u hrani i vodi dobijemo) nego ih piju (pa ih mi svi jednog dana ipak u hrani i vodi dobijemo), samo caka je u tome šta psihijatri neznaju baš šta točno rade kad propisuju takve "lijekove", a to je tabu tema.

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 12 Jun 2018, 10:32
by MmeTipfeler
Ti baš čitaš samo ono što tebi paše, Harame. Jesi li vidio ovo na linku koji si naveo?

The vast majority of psychotropic drugs in both the US and the UK are not prescribed by psychiatrists.

Što misliš kako su ih pacijenti nabavili?

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 12 Jun 2018, 11:46
by haram
MmeTipfeler wrote:
12 Jun 2018, 10:32
Ti baš čitaš samo ono što tebi paše, Harame. Jesi li vidio ovo na linku koji si naveo?

The vast majority of psychotropic drugs in both the US and the UK are not prescribed by psychiatrists.

Što misliš kako su ih pacijenti nabavili?
Eto vidiš Eks! Psihijatri ne propisuju te droge! To rade dileri u bijelim kutama!

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 12 Jun 2018, 11:51
by MmeTipfeler
haram wrote:
12 Jun 2018, 11:46
Eto vidiš Eks! Psihijatri ne propisuju te droge! To rade dileri u bijelim kutama!
Možda i bez bijelih kuta.

Odgovori na pitanje, molim.

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 12 Jun 2018, 12:04
by haram
MmeTipfeler wrote:
12 Jun 2018, 11:51
Možda i bez bijelih kuta.

Odgovori na pitanje, molim.
Err... obiteljski liječnici koji ljeti idu na edukaciju na Floridu a zimi na doškolavanje u Aspen?

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 12 Jun 2018, 12:43
by haram
Madam, tko dila Ritalin po američkim školama? Dobiva ga 11% njihovih osnovnoškolaca, iliti 4 miliona djece u dobi 6-12 godina.
Tko kod nas dila praktično istu stvar, pod nazivom Concreta?
https://www.rxlist.com/concerta_vs_rita ... dition.htm
http://www.almp.hr/upl/lijekovi/PIL/UP- ... 01-197.pdf

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 12 Jun 2018, 16:09
by Eks
Samo nabrzinu, skorbut se ne može danas desiti jer dobivamo vitamin C iz drugih izvora, iz hrane koju jedemo. Vitaminski suplementi stoga nemaju neki značaj osim ako je osoba baš u deficitu no to nije toliko čest slučaj niti životno ugrožavajuć osim ako se radi o teškoj anemiji no ljudi uglavnom troše na suplemente iako nemaju bogznakakvih potreba za njima, kamoli životno ugrožavajuće vrste.

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 12 Jun 2018, 16:17
by MmeTipfeler
haram wrote:
12 Jun 2018, 12:04
Err... obiteljski liječnici koji ljeti idu na edukaciju na Floridu a zimi na doškolavanje u Aspen?
Pa ako govorimo o domaćim uvjetima, opća praksa ne bi smjela propisivati ništa takvo, a ni koješta drugo, bez specijalističke preporuke. No najvjerojatnije obiteljski liječnici propisuju, bar neki od njih: ili poznaš doktora ili doktoru fali tek koja godina do penzije pa ga se može nagovoriti. Poticaj u svakom slučaju dolazi od pacijenta.


Eks wrote:
12 Jun 2018, 16:09
(...) osim ako se radi o teškoj anemiji (...)
A i u tim se slučajevima vitamin C dodaje zato da bi poboljšao resorpciju željeza koje se uzima u tabletama.

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 12 Jun 2018, 17:04
by Donna Sole
Oprostite na upadu, brzo ću.

Imamo lijepi topik gdje pljujemo po farmaciji i dijelimo kojekakve informacije o njihovoj čistoj profitabilnoj ideji djelovanja.



Ova bi tema trebala donijeti nove info o pojavljivanju ospica ter brzom širenju ili kamosreće o suzbijanju te i ostalih bolesti koje se ukoliko ih ne kontroliramo mogu kontrolirati nas.

Dajte nešto utješno.

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 12 Jun 2018, 19:21
by MmeTipfeler
Donna Sole wrote:
12 Jun 2018, 17:04
Ova bi tema trebala donijeti nove info o pojavljivanju ospica ter brzom širenju ili kamosreće o suzbijanju te i ostalih bolesti koje se ukoliko ih ne kontroliramo mogu kontrolirati nas.

Dajte nešto utješno.
Nisam temu tako zamislila, nego kao komentar na ljudsku glupost i posljedice do kojih ona može dovesti. U ovom slučaju u vezi s medicinom, točnije s cijepljenjem.

Riječ je zapravo o tome da se ta glupost hrani dezinformacijama kakve ovdje ustrajno iznosi Haram, naime, da nad nama vlada ili nastoji zavladati opaka farmaceutska industrija, a ta se glupost različito manifestira od slučaja do slučaja - jednom prijeti da ugrozi širu zajednicu, drugi put samo užu obitelj.

Meni ne smeta što Haram tupi po psihofarmacima - o cjepivima ionako ništa ne zna, nego prepisuje od Wakefielda. :D

Tako da se bojim kako tu nema puno utješnoga. :crying:

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 12 Jun 2018, 19:28
by Donna Sole
A onda može i tako kako si zamislila .

Iako mislim da samo komentiranje ljudske gluposti i nema smisla.

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 12 Jun 2018, 21:05
by MmeTipfeler
Donna Sole wrote:
12 Jun 2018, 19:28
A onda može i tako kako si zamislila .

Iako mislim da samo komentiranje ljudske gluposti i nema smisla.
Živim u nadi da je najveći broj onih koji su negdje u sredini, ni jako pametni ni jako bedasti, neopredijeljeni i nefanatični te sa zrnom soli u glavi, ali s nedovoljno kvalitetnih informacija. Radi njih ovdje razmjenjujemo misli i postove.

Nemamo ne znam kako veliku publiku, no mene to ne obeshrabruje. Neka je i jedan, dosta je. :top:

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 13 Jun 2018, 14:08
by Donna Sole
Nego da vas ja pitam .

Ovo oko epidemije ospica, kako se računa trajanje i vrhunac i tako to?

Obično nam kažu da će gripa stići tadaitada a vrhunac se očekuje tadaitada a onda će jenjati...I tako obično bude.

Tako se može računati i ostale zarazne bolesti pa i ospice.


Sad mene zanima kad će ovo završiti?

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 13 Jun 2018, 14:40
by Eks
Bojim se da neće tako skoro.
I s obzirom na procijepljenost, bogtepitaj što nas još čeka. Kako reče Šprajc, još nam fale kuga i kolera i prava slika srednjeg vijeka.

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 13 Jun 2018, 14:53
by Eks
Harame, evo ti malo o new ageu kojeg je mindfulness dio:

https://mortentolboll.weebly.com/the-de ... erapy.html#

"Blackouts, lack of sensory filters, and anxiety attacks. “John,” age thirty-six, meditated off and on for nine years; during the last two years of that time, he was encouraged to do intensives. Formerly a business executive, now, one year after leaving a meditation-based group, he is living on public funds, having been diagnosed as mentally disabled and incapable of working. He suffers from fainting, blackouts, severe and frequent anxiety attacks, and exhaustion.

They taught me to fear that my body was filled with odd, bizarre, scary things over which I had no control.” Although he is in therapy, he is unable to function if there is any stress in his environment. He stays away from people, takes walks in the woods alone, and rests a lot."


"Loss of boundaries. “Bruno,” an architect in his early forties, went to his first extended meditation event at a hotel in another city after a year doing the initial brief meditations. The out-of-town event was an intense program requiring many hours of meditation, overbreathing, and never being alone. He lost track of time and felt odd and not himself. He finally fled the course after an unsettling experience in his hotel room: “Suddenly I became one with the air conditioner. I just dissolved, and it seemed that when the air conditioner started up it just took me out of my body. There wasn´t any me on the bed – I was ´at one´ with the motor sounds. It was unspeakable terror. I had dissolved and melded with a motor sound!” When he told the trainers how distressed he was, they told him “something good is happening” and instructed him to meditate more. After he returned home, he remained anxious, had trouble sleeping, and was very tired for some weeks. Temporary sedative medication prescribed by his physician aided his recovery."

https://www.independent.co.uk/life-styl ... 68291.html

Ovdje je ženu meditacija dovela do psihotične epizode i posljedično elektrošokova.

Postoje grupe koje su napustile new age ispiranje mozga i naravno, osuđuje ih se jer nisu znali meditirati kako treba, nisu bili true, blabla.
Psihoterapeuti, pogotovo geštaltovci i slični pravci se sve više udaljuju od znanosti i odgovore nude kroz meditiranje, mindfullness i slično dočim ih ni najmanje ne brine što čovjeku mogu drastično pogoršati stanje. Ukoliko te nešto navodno bezazleno dovede do psihoze, hospitalizacije i sl, iluzorno je tvrditi i dalje da je bezazleno.

Mene, eto, više plaše ovi opisi nego ijedan lijek ovog svijeta. Nekom je možda drukčije.
Osobno sam imala loše iskustvo s meditacijom, umjesto da mi smanji anksioznost, dovela me do napada panike i ne bih više, hvala.

Eto, čisto da ne bi bilo, to je isključivo provjereno, jer nije. Kao što je i MMS fakin domestos koji otkida crijevo, a ne lijek.

To što je nešto postalo dio mainstreama, ne znači da se u to ne može opasno zaglibiti.

https://forum.culteducation.com/read.php?6,92042,page=2

"The whole "you're directly/indirectly responsible for everything that happens to you in your life or in the universe" makes me feel stressed, not empowered. Like when I eat a hamburger, I'm supposed to indirectly be responsible for killing the animals, and in your life review after death, you feel the animal's pain. I am afraid and worried that's what will happen. I just want to eat the burger and not feel guilty about it. I don't support violence but I like to eat meat. The new-agers and channeled entities say, "we're certainly not going to tell you what to do and you have free will choice, but eating meat is not conducive to ascension and is not reccomended." That still makes me feel like you're telling me what to do even if you aren't. I don't want so much power that I'm responsible for everything, but I also feel I'm not a complete and total victim of everything either. The whole Dr. Phil and new-age thing of "It's not your fault but you're responsible. You're not to blame but you're responsible" makes me feel as if you're blaming me, even if you say you aren't. And I hate this "blame implies intent" thing that Dr. Phil says. Nobody conciously intends for bad things to happen, so using that logic, nobody is to blame for things. But even if you say "you're responsible" it still sounds like you're blaming the victim. And I don't like this "there are no victims only volunteers" thing either. If I could stand on my own and think for myself, I'd say I believe there are victims. You control your life to a point, but certain things just happen and you can't control those. Your responses to them, yes, but not all the time. But they say that the more spiritually evolved you are, the more black-and-white your thinking is, but then they say the more balanced you are. That doesn't make sense to me."


Mindfullness je dio ovog crapa gore. Ne možeš jednu stvar iščupati iz cjeline. Cjelina je new age, puna fejkera, lažnih proroka, opasnih ljudi, opasnijih nego ijedan "vojnik Big Pharme". Tko voli, nek izvoli.

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 13 Jun 2018, 19:06
by MmeTipfeler
Donna Sole wrote:
13 Jun 2018, 14:08
Nego da vas ja pitam .

Ovo oko epidemije ospica, kako se računa trajanje i vrhunac i tako to?

Obično nam kažu da će gripa stići tadaitada a vrhunac se očekuje tadaitada a onda će jenjati...I tako obično bude.

Tako se može računati i ostale zarazne bolesti pa i ospice.


Sad mene zanima kad će ovo završiti?
Optimistično: iduće godine. Pesimistično: tko zna?

Naime, školska godina završava, a u vrtićima i jaslicama ljeti je manje djece pa se time smanjuju šanse za širenje epidemije u tom dijelu - Dubrovnik, Pelješac, Konavli i ostatak županije, a time i za širenje na Dalmaciju i Crnu Goru (nemam pojma kolika je tamo procijepljenost). Ujesen, kada se klinci vrate u školu, jaslice i vrtiće, može se očekivati ponovno izbijanje epidemije, a onda neka nam svi bogovi pomognu.

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 13 Jun 2018, 20:23
by Donna Sole
Nešto tako gledam po netu i još se 2015. govorilo o epidemiji ospica u nas.
Zanima me zašto se sad diže veća hajka nego onda? U čemu je razlika od one epidemije prije tri godine?

Sjeća li se ko kako je to završilo?

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 13 Jun 2018, 20:43
by MmeTipfeler
Ne gugla mi se, ali čini mi se da je bilo 'tresla se brda, rodio se miš'. Rekla bih da je razlika u manjoj procijepljenosti.

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 14 Jun 2018, 20:15
by Donna Sole
Može li se 13 poznatih ( prijavljenih) pacijenata smatrati epidemijom?

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 14 Jun 2018, 20:43
by Stitch
Ne bih rekao. Broj tih pacijenata nije bitan. Treba uzeti u obzir normalnu stopu učestalosti ospica u populaciji. Manje povećanje broja slučajeva vrlo rijetke zarazne bolesti - što ospice ipak nisu - može se tako nazvati, a veliko povećanje broja slučajeva česte bolesti poput prehlade ne smatra se epidemijom.

Eh, sad - tko ima statističke podatke za ospice? :D

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 14 Jun 2018, 20:59
by Donna Sole
Ne znam ništa o podacima.
Znam da se po medijima šire svakojake i često vrlo oprečne informacije o posljedicama cijepljenja i necijepljenja. Tražeći nešto drugo našla sam i na ovaj stariji članak : http://cijepljenje.info/cijepiti-ili-ne ... ze-struka/

Ne ulazim sad u vjerodostojnost portala ni u stručnost autora članka, ali me zaintrigirao predavač koji je oš neš neki liječnik i ima iskustvo koje ne ide u prilog cijepljenju. Ili se tu radi o emotivnom doživljaju pa makar to bio i liječnik?

Budući da se nikad nisam pitala o tome djecu sam cijepila po rasporedu i nisam uopće razmišljala o mogućim posljedicama. Ali vrlo dobro se sjećam da se i prije nekih tridesetak godina govorilo , dosta prije Wakefielda, da liječnici nerado cijepe djecu. Štoviše, držali su da to nije nužno i da se cijepljenje provodi samo među needuciranom puku. Takve sam informacije doživljavala totalno nezainteresirano. Držala sam da ako to i jest tako, oni će to lako i riješiti jer su..doktori, što drugo.

Ne kanim postati antivakser ali se povremeno ipak zateknem da dopuštam da nije sve tako crno bijelo.

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 14 Jun 2018, 22:21
by Stitch
Došao sam do treće rečenice i portala Dnevno.hr. Uozbilji se. :o

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 14 Jun 2018, 22:39
by Eks
Gajski i Duspara, za mene članak više ne vrijedi. :o

Ova Tomljenović je bila u dokumentarcu koji sam gledala gdje dovode autizam u vezu s cjepivom i šire paranoju.

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 14 Jun 2018, 22:44
by Eks
Eto, ispada da su sve te bolesti protiv kojih se cjepivo benigne i mogu se preživjeti dočim cjepivo jedva preživiš. Iako činjenice kažu suprotno, iako smo iskorijenili te bolesti (do nedavno), iako bi od epidemija pomrlo daleko više ljudi nego od cjepiva, svejedno oni tupe svoje.

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 14 Jun 2018, 23:08
by Donna Sole
Kako sam već u prethodnom postu rekla da ne ulazim u vjerodostojnist portala ni autorovu kompetenciju, ponavljam da me intrigira spomenuti liječnik.

dr Željko Poljak

Njegovo izlaganje o iskustvu s cjepivom ide na ruku antivakserima. Pitam vas, koliko je to poticajno antivakserima kad se stručni kadrovi povežu s njima u kampanji.

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 14 Jun 2018, 23:17
by Eks
Naravno da im je poticajno. Gajski im godinama ide niz dlaku i HRT ju je još gurao gdje god je stigao.

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 14 Jun 2018, 23:40
by Donna Sole
Znam, to i kažem.

Zato se sad pitam koliko je to opasno i gdje je onda komora kad se usudi ove stvari dopustiti. Koliko to spada u znanje i stručnost a koliko u širenje dezinformacija samo zbog slobode govora.

Zna se koliko je običan čovjek sklon vjerovanju idolima u bijelim mantilima.

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 15 Jun 2018, 00:11
by Eks
Pa nešto nisu skloni kad su u pitanju doktori koji se drže znanstvenog pristupa. Ove narodske priče im bolje pašu. Realno, čovjek ne može dokazati da mu je kći oboljela od cjepiva, a iako je to osobno užasno, trebao bi se držati struke i ponuditi validno objašnjenje ako već iznosi svoj primjer. Potkrijepiti nekim dokazima. Ok, neki ljudi uistinu loše reagiraju na cjepivo no koliko znam, neurorizični se i ne smiju cijepiti, a u njegovom slučaju su baš kao i za autizam rekli da je slučajno poklapanje. Neodgovorno od njega je to koristiti kao dokaz u prilog svojoj tezi. Neodgovorno jer otkud može znati da neko tuđe dijete neće stradati baš zato što se nije cijepilo.

Nažalost, ljudi će uvijek reagirati više na emotivne priče nego na hladne činjenice. Kao što rekoh prije, strah je najjače oružje, a takvi doktori igraju na ljudski strah i to je jako ružno i neodgovorno i neetički.

Pa eto, bio se onaj poznati dr. Richter sukobio na TV-u s Gajski i badava, ljudi će se prije uhvatiti za njeno zastrašivanje nego njegove činjenice jer on je sigurno plaćenik pošto ih ne plaši.
U biti bi ljude trebalo početi plašiti grafičkim prikazima bolesti od kojih se cijepimo, bombardirati ih svaki dan. Doduše, tad bi rekli da je to zavjera i laž. Nema tu nego opalit po džepu.

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 15 Jun 2018, 05:39
by Šabović Adis
Novčana kazna ne sprječava širenje zaraze. :zubo:

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 15 Jun 2018, 06:38
by MmeTipfeler
Šabović Adis wrote:
15 Jun 2018, 05:39
Novčana kazna ne sprječava širenje zaraze. :zubo:
Ne, pogotovo ako je relativno niska i ako se sankcija dosljedno ne primjenjuje. Cijepljenje sprečava.

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 15 Jun 2018, 06:55
by Šabović Adis
MmeTipfeler wrote:
15 Jun 2018, 06:38
Ne, pogotovo ako je relativno niska i ako se sankcija dosljedno ne primjenjuje. Cijepljenje sprečava.
Maj point, egzaktli. :zubo:

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 15 Jun 2018, 07:54
by MmeTipfeler
Donna Sole wrote:
14 Jun 2018, 20:59
Ne kanim postati antivakser ali se povremeno ipak zateknem da dopuštam da nije sve tako crno bijelo.
Nije crno i bijelo, ali je jednostavno. Prije pronalaska cjepiva smrtnost je među djecom bila visoka, a danas je daleko manja, o posljedicama koje ostaju i nakon oporavka, recimo, od zaušnjaka, što je spomenuo Karlinjo, da se i ne govori. Neću reći da je ijedno dijete zanemariv postotak, na eventualne nuspojave treba upozoriti, ali nuspojave su zanemarive u odnosu na bolest.

Kod doktora Poljaka malo me jebe matematika. U trenutku kada je kod nas uvedeno obvezno cijepljenje (1971.) bilo mu je 45 godina. Moguće da je tek onda počeo praviti djecu, ne znam. Međutim, moguće je i da je kćer dao cijepiti protiv hripavca u "starijoj" dobi, o tome ništa ne govori, a u tome su slučaju nuspojave neizbježne, ali zato vrlo jasno ističe na koji je način dobio imunološko mišljenje: "Dobio sam ga od uviđavne kolegice koja je kod mene slušala imunologiju, a potpisala ga je poštujući želju svoga profesora." Krasno!

No dobro, imat ću poštovanja prema visokim godinama u kojima je profesor pisao ovaj članak i nadati se da mu je kći dobila blaži oblik encefalitisa - kad ne bi bilo tako, bez brige da bi to itekako naglasio u svojem članku.

Da, čitala sam linkani članak i dalje od trećeg retka. Bez obzira na tko ga je pisao i na kojem je portalu prvobitno objavljen, zanimljiv je - najblaže rečeno - ton kojim se pišu takvi članci, u biti antivakserski, a prividno objektivni.

Gle kako se to radi - iz Poljakova članka.

Kad bi me neki roditelj pitao jesu li moguće nuspojave nakon cijepljenja njegova djeteta morao bih, nakon encefalitisa što ga je moja kćerka dobila nekoliko dana nakon cijepljenja protiv pertusisa, odgovoriti ne samo potvrdno, nego upozoriti i na mogućnostdoživotne invalidnosti, iako se to rijetko događa.

U ovakvu redoslijedu (potvrdno - mogućnost - rijetko) najviše se ističe opasnost (potvrdno), slaba vjerojatnost (mogućnost) dolazi u drugi plan, a minimalni rizik (rijetko) više se uopće i ne čuje.

Gajskica je još bezobraznija: iznosi zastarjele i lažne podatke.

S druge strane, cjepiva sadrže kemijske tvari koje služe kao konzervansi, stabilizatori i pojačivači, te antibiotike; neke od tih supstancija smatraju se otrovima – formaldehid, aluminij, fenol, glicerin i živa, čiji je spoj tiomersal svojedobno zbog sumnje na toksičnost isključen iz većine cjepiva.


Točno koje sve tvari sadrže cjepiva i kakav je njihov učinak u ljudskom tijelu nije nam poznato jer, prema tvrdnji znanstvenika koji rade u proizvodnji vakcina, to nitko nije niti istražio.


U pismu Jennifer Raff koje sam linkala i u početnom postu već je odgovoreno na ovo pa neću ponavljati.

No svakako preporučujem pročitati i članke koje je u prijevodu linkao Berecki. Primjerice ovaj. Antivakserima se nije sviđao NVICP (National Vaccine Injury Compensation Program), program koji im je pružao iznimno povoljne mogućnosti da dobiju odštetu zbog štetnoga djelovanja cjepiva, čak nisu morali platiti odvjetničke i sudske troškove ako izgube spor. Očito im se nije svidjelo dokazivanje nečega što nisu mogli dokazati.

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 15 Jun 2018, 08:34
by Nukac
MmeTipfeler wrote:
15 Jun 2018, 07:54

Gajskica je još bezobraznija: iznosi zastarjele i lažne podatke.

S druge strane, cjepiva sadrže kemijske tvari koje služe kao konzervansi, stabilizatori i pojačivači, te antibiotike; neke od tih supstancija smatraju se otrovima – formaldehid, aluminij, fenol, glicerin i živa, čiji je spoj tiomersal svojedobno zbog sumnje na toksičnost isključen iz većine cjepiva.

Gajskica bi se mogla malko educirati.

Recimo, da bi neko cijepivo moglo biti prodavano u EU, mora proći kroz vrlo rigorozno testiranje, a koje je opisano ovdje:
http://www.ema.europa.eu/docs/en_GB/doc ... 003809.pdf

Inače materija oko toga je toliko kompleksna, da netko tko nije u tom području može teško razumijeti te stvari.
Kod testiranja i registriranja lijekova i bioloških lijekova/vakcina radi se o multidiciplinarnom području u kojem sudjeluju ljudi vrlo različitih struka, tako da i liječnik opće prakse ili čak i specijalista u nekom području teško može pohvatat sve konce.

I recimo kako izgleda Assesment report za jednu vakcinu...

http://www.ema.europa.eu/docs/en_GB/doc ... 110580.pdf

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 15 Jun 2018, 09:08
by Nukac
Inače, još jedna stvar mi je pala na pamet kako kontraargument anti-vakserima.

Protuotrovi za ugrize zmije ili pauka su također biološki lijekovi, što znači da imaju isti sastav kao i cijepiva.

Jel bi ti isti anti-vakseri odbili protuotrov da ih ugrizne poskok ili crna udovica? Jer ostale pomoćne stvari i konzervansi su u protuotrovu isti kao i u cijepivu....

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 15 Jun 2018, 16:33
by haram
The Hazards of Immunization: by Sir Graham S. Wilson, M.D., LL.D., F.R.C.P., D.P.H., Honorary Lecturer in the Department of Bacteriology at the London School of Hygiene and Tropical Medicine. x + 324 pages, illustrated. The Athlone Press, London. 1967. $10.50
This monograph on the hazards of immunization is a unique book since it documents the positive harm, including death, that can result from the efforts of physicians to immunize healthy persons against illness or death from various infectious diseases. The author, Sir Graham S. Wilson, was for many years the director of the Public Health Laboratory Service of England and Wales. As the director of the Public Health Laboratory, he was aware of the possibility of accident of all sorts that might result in damage to the recipients of the vaccines. A friend of his, Dr. R. A. O'Brien, who had spent a life time collecting records of various disasters associated with immunizations turned these records over to Dr. Wilson in 1959. After Wilson's retirement in 1963, he made the study that appears now in book form. The author not only reports the various types of mishaps that have occurred but also analyzes the different patterns of the accident.
https://www.researchgate.net/publicatio ... trated_The

http://www.whale.to/m/smallpox/disasters.html
http://www.vaclib.org/basic/evidence.htm

-pa vi sad vidite jel vakcinacija baš uvijek tolko supač :kava:

***
Nukac wrote:
15 Jun 2018, 08:34
...
Recimo, da bi neko cijepivo moglo biti prodavano u EU, mora proći kroz vrlo rigorozno testiranje, a koje je opisano ovdje:
http://www.ema.europa.eu/docs/en_GB/doc ... 003809.pdf
...
Donna Sole wrote:
14 Jun 2018, 23:40
...
Zna se koliko je običan čovjek sklon vjerovanju idolima u bijelim mantilima.
Prisajzli :cerek:

Overall, for the treatments that we currently use today, the chances of a trial being published are around 50 percent. The trials with positive results are about twice [as likely] to be published as trials with negative results. So, we’re missing half of the evidence that we’re supposed to be using to make informed decisions. [And] we’re not just missing any old half, we’re selectively missing the unflattering half.
http://healthland.time.com/2013/02/28/h ... -goldacre/

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 15 Jun 2018, 17:03
by Donna Sole
haram wrote:
15 Jun 2018, 16:33
[
-pa vi sad vidite jel vakcinacija baš tolko supač :kava:

***

Prisajzli :cerek:



....zato nije pošteno da dezinformiraju javnost i uvećavaju štetu koja se može smanjiti...

Nisam sklona cjepivima pripisati božanska djela i svjesna sam nuspojava. Jednako mi je nemoralno od struke da se korist cjepiva marginalizira.

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 15 Jun 2018, 17:14
by MmeTipfeler
haram wrote:
15 Jun 2018, 16:33
pa vi sad vidite jel vakcinacija baš tolko supač :kava:
Linkove neću ni čitati, ali da, jest: cijepljenje je bolje od bolesti.

Rođena sam prije 1971. i preboljela sam jebene zaušnjake. Nisam ostala neplodna jer nisam muško, ali sam "zaradila" drugu posljedicu, doživotnu boleštinu. I brat i ja preboljeli smo kao djeca vodene kozice, bilo je odvratno i neugodno, ali sjećam se da je doktor mojima rekao "budite sretni da nisu ospice". Negdje sam navukla i jebeni hripavac, to je ovo zbog čega Poljak tvrdi da mu je kći oboljela od encefalitisa odnosno zbog cjepiva, zbog čega sam u izolaciji provela tri mjeseca i samo što utrobu nisam iskašljala. Zbog gore spomenute doživotne boleštine pripadam u ugroženu skupinu pa ću prvom prilikom otići odrediti titar na ospice, bez obzira na životnu dob.

Tako da, lijepo molim, Harame, nemoj mi lupetati o tome da je cjepivo opasnije od samih zaraznih bolesti. Nauživala sam ih se. :mad:
Nukac wrote:
15 Jun 2018, 09:08
Jel bi ti isti anti-vakseri odbili protuotrov da ih ugrizne poskok ili crna udovica? Jer ostale pomoćne stvari i konzervansi su u protuotrovu isti kao i u cijepivu....

Naravno da ne bi, baš kao što bi vjerojatno radije cijepili dijete nego da im ostane doživotno paralizirano ili umre od TBC-a. Ili bi se poslije tukli po glavi. :rolleyes:

Da se razumijemo, nisam osoba koja se trpa lijekovima i cjepivima bez veze. Kao rizična skupina, trebala bih se, recimo, svake godine cijepiti protiv gripe pa to ne činim zato što pretežno živim u psećem društvu i vozim se autom pa nisam izložena zarazi. Procjenjujem rizik i prema tomu se ravnam. Rizik od dječjih zaraznih bolesti iznimno je visok kod niske procijepljenosti, čak i za djecu s dobrim imunitetom. Dakako, najprije će stradati slabiji, no i to je "kako kome grah padne". Neka se dijete s dobrim imunitetom nađe u bliskom kontaktu s bolesnim djetetom, a nije cijepljeno, baš da vidim kako se neće zaraziti.

Na kraju: kojim pravom, kada znamo da postoji stanovit postotak djece koja se zbog općega zdravstvenog ne smiju cijepiti, antivakseri tu djecu izlažu opasnosti? Možda misle da bi takvu djecu trebalo odmah potamaniti kako se njihovo imuno i čvrsto potomstvo, kao od brijega odvaljeno, ne bi moralo cijepiti. Jebiga, ako je tako čvrsto i postojano kao klisurina, neće mu ništa biti ni od malo cjepiva.

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 15 Jun 2018, 17:17
by haram
Donna Sole wrote:
15 Jun 2018, 17:03
....zato nije pošteno da dezinformiraju javnost i uvećavaju štetu koja se može smanjiti...

Nisam sklona cjepivima pripisati božanska djela i svjesna sam nuspojava. Jednako mi je nemoralno od struke da se korist cjepiva marginalizira.
Iznošenje opasnosti koje dio te struke voli prešutjeti ja ne bih nazvao ni nemoralnim ni marginaliziranjem.

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 15 Jun 2018, 17:27
by haram
MmeTipfeler wrote:
15 Jun 2018, 17:14
Linkove neću ni čitati, ali da, jest: cijepljenje je bolje od bolesti...
Mislim da se zdravi koji su umrli zbog prevencije ne bi složili s tobom.

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 15 Jun 2018, 17:31
by Donna Sole
haram wrote:
15 Jun 2018, 17:17
Iznošenje opasnosti koje dio te struke voli prešutjeti ja ne bih nazvao ni nemoralnim ni marginaliziranjem.
Dio struke ( a za koje ti kažeš da prešućuju opasnosti ) su vrlo jasni u opisu nuspojava . Nije nikad rečeno da cjepiva ne donose kakav rizik. Jedino što su ti rizici u manjem omjeru štetni u odnosu na omjere šteta koje nastanu zbog necijepljenja.

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 15 Jun 2018, 17:36
by MmeTipfeler
haram wrote:
15 Jun 2018, 17:27
Mislim da se zdravi koji su umrli od posljedica ne bi složili s tobom.
Činjenice, molim, a ne općenite tvrdnje. I jedan od milijun pacijenata umre na zubarskom stolcu, i to ne od straha, pa zbog toga nećemo ići zubaru niti pristati na injekciju protiv bolova.

Ne postoji stopostotno bezopasna liječnička intervencija, sve je pitanje vjerojatnosti, procjena rizika: za i protiv.

A Wilsona bolje pročitaj u cijelosti, nemoj samo navoditi prikaze: link. Uostalom, koliko je danas relevantno djelo staro 50-ak godina? :facepalm:

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 15 Jun 2018, 17:41
by MmeTipfeler
haram wrote:
15 Jun 2018, 17:17
Iznošenje opasnosti koje dio te struke voli prešutjeti ja ne bih nazvao ni nemoralnim ni marginaliziranjem.
Kao što ti je Donna rekla, nitko ništa ne prešućuje. Samo se ne naglašavaju budalaštine.

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 16 Jun 2018, 16:25
by MmeTipfeler
Donna Sole wrote:
13 Jun 2018, 14:08
Nego da vas ja pitam .

Ovo oko epidemije ospica, kako se računa trajanje i vrhunac i tako to?

Obično nam kažu da će gripa stići tadaitada a vrhunac se očekuje tadaitada a onda će jenjati...I tako obično bude.

Tako se može računati i ostale zarazne bolesti pa i ospice.


Sad mene zanima kad će ovo završiti?
Ovdje je otprilike odgovor na to pitanje: link.

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 16 Jun 2018, 16:41
by Donna Sole
Tako sam nekako i mislila. Očekujem da se do kraja mjeseca neće javljati novi slučajevi.

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 18 Jun 2018, 13:53
by haram
MmeTipfeler wrote:
15 Jun 2018, 17:36
Činjenice, molim, a ne općenite tvrdnje.
Činjenice su ti na linkovima koje nećeš ni da otvaraš :mig:
MmeTipfeler wrote:
15 Jun 2018, 17:36
A Wilsona bolje pročitaj u cijelosti, nemoj samo navoditi prikaze: link. Uostalom, koliko je danas relevantno djelo staro 50-ak godina? :facepalm:
Ovo nije relevantno?
... it is my purpose not to try and assess the net benefit or harm of using different vaccines and antisera, but to draw attention to the potential dangers of all vaccination procedures and to put
them in their right perspective.

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 18 Jun 2018, 13:58
by haram
Donna Sole wrote:
15 Jun 2018, 17:31
Dio struke ( a za koje ti kažeš da prešućuju opasnosti ) su vrlo jasni u opisu nuspojava . Nije nikad rečeno da cjepiva ne donose kakav rizik. Jedino što su ti rizici u manjem omjeru štetni u odnosu na omjere šteta koje nastanu zbog necijepljenja.
Ne znam, meni se to ne čini dobar omjer ako ja moram umrijeti da milion drugih ne dobije ospice. :ne zna:

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 19 Jun 2018, 00:45
by Karlinjo
A jel' ti ok omjer vozit se po cestama hodat po pločnicima iako je veća vjerojatnost da ćeš poginuti tamo nego umrijeti od cjepiva?

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 19 Jun 2018, 05:55
by haram
:facepalm:

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 19 Jun 2018, 10:17
by MmeTipfeler
haram wrote:
18 Jun 2018, 13:53
Činjenice su ti na linkovima koje nećeš ni da otvaraš :mig:
Linkati zna svatko. Postotke baš ne može svatko ni navesti, a kamoli ih objektivno protumačiti.

Ovo nije relevantno?
... it is my purpose not to try and assess the net benefit or harm of using different vaccines and antisera, but to draw attention to the potential dangers of all vaccination procedures and to put
them in their right perspective.
Ne. Zato što je pisano prije 50-ak godina, a sastav se cjepiva odonda poprilično izmijenio. Što valjda nije primijetila samo Lidija Gajski.
haram wrote:
18 Jun 2018, 13:58


Ne znam, meni se to ne čini dobar omjer ako ja moram umrijeti da milion drugih ne dobije ospice. :ne zna:
Jedan prema milijun izvrstan je omjer. :cerek: Misliš li da je ovu djevojčicu trebalo eutanazirati odmah nakon postavljene dijagnoze samo da se druga djeca ne moraju cijepiti? Uostalom, kao što rekoh, ukinimo cijepljenje općenito: ionako nas je previše na svijetu. :facepalm:

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 19 Jun 2018, 20:58
by MmeTipfeler
Ovo je sažetak. Ne znam gdje je objavljen original, prenio Index.

Link.

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 22 Jun 2018, 18:11
by MmeTipfeler
Kad samo pomislim koliko će se Big Pharma ovime "obogatiti"... :rolleyes:

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 22 Jun 2018, 20:46
by haram
Big Pharma je oportunist kao i svaki biznis, Madam.

Nego, hauabaut fluoridacija vode? :cerek:

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 22 Jun 2018, 20:59
by MmeTipfeler
haram wrote:
22 Jun 2018, 20:46
Nego, hauabaut fluoridacija vode? :cerek:
Ma ne treba nam to više. Kemtrejlzi su se za sve pobrinuli: špricaju nas fluoriranim dihidrogenskim monoksidom. :cerek:

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 22 Jun 2018, 21:19
by haram
MmeTipfeler wrote:
22 Jun 2018, 20:59
Ma ne treba nam to više. Kemtrejlzi su se za sve pobrinuli: špricaju nas fluoriranim dihidrogenskim monoksidom. :cerek:
Jok, ćemtrejlzi su debilijada na kubik: ko bi smatrao da još treba trovati biosferu uz sva ta svakodnevna industrijska zagađenja od kojih krepavaju milioni ljudi, iliti da sere u tanjur iz koga i sam jede. Nekako bih prije povjerovao da tu štoriju šire upravo zagađivački industrijski lobiji, kao što je već razotkriveno da isti stoje iza najprljavijih diskreditiranja znanstveno verificirane opservacije o antropogenom globalnom zatopljenju.

Ali fluoridacija je već drugi par opanaka (premda tek jedna slučajna nepredviđena posljedica poput štetnosti salonit ploča, a ne proračunata mjera depopulacije). :mig:
"This paper reviews the human health effects of fluoride. The authors conclude that available evidence suggests that fluoride has a potential to cause major adverse human health problems, while having only a modest dental caries prevention effect. As part of efforts to reduce hazardous fluoride ingestion, the practice of artificial water fluoridation should be reconsidered globally, while industrial safety measures need to be tightened in order to reduce unethical discharge of fluoride compounds into the environment. Public health approaches for global dental caries reduction that do not involve systemic ingestion of fluoride are urgently needed."
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3956646/

"Countries that do not fluoridate their water have also seen big drops in the rate of cavities."
https://www.hsph.harvard.edu/magazine/m ... ing-water/

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 22 Jun 2018, 21:33
by MmeTipfeler
Ti sve previše gledaš iz američke perspektive. Kod nas se voda ne fluorira pa ljudi svejedno obolijevaju od koječega. A da su Ameri opsjednuti zubima, jesu.

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 22 Jun 2018, 22:15
by haram
MmeTipfeler wrote:
22 Jun 2018, 21:33
Ti sve previše gledaš iz američke perspektive. Kod nas se voda ne fluorira pa ljudi svejedno obolijevaju od koječega. A da su Ameri opsjednuti zubima, jesu.
Ni paste za zube se kod nas po receptu ne fluoriraju?

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 22 Jun 2018, 22:20
by MmeTipfeler
haram wrote:
22 Jun 2018, 22:15
Ni paste za zube se kod nas po receptu ne fluoriraju?
Pa pastom za zube opereš zube, to joj je i svrha, ne gutaš je, nego je ispljuneš i ispereš iz usta. Ako misliš da ona mikrokoličina koja dođe u doticaj s desnima i usnom šupljinom izaziva rak, onda ti je zbilja vrijeme za alufoliju. :raspa:

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 12 Jul 2018, 12:50
by haram
MmeTipfeler wrote:
22 Jun 2018, 22:20
Pa pastom za zube opereš zube, to joj je i svrha, ne gutaš je, nego je ispljuneš i ispereš iz usta. Ako misliš da ona mikrokoličina koja dođe u doticaj s desnima i usnom šupljinom izaziva rak, onda ti je zbilja vrijeme za alufoliju. :raspa:
Tko je spominjao rak?
https://www.globalhealingcenter.com/nat ... -fluoride/

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 12 Jul 2018, 13:06
by haram
Nego, opet malo o cjepivima...

The following case demonstrates how the global network of government/academic and industry stakeholders suppresses information about genuine scientific findings and, when needed, is engaged in corrupt practices to thwart the airing of information about vaccine safety issues.
...
In January 2016, pathologist Dr. Sin Hang Lee, MD, Director of Milford Medical Laboratory, sent an open letter of complaint to the Director-General of the World Health Organization (WHO), Dr. Margaret Chan, in which he challenges the integrity of the GACVS Statement on the Continued Safety of HPV Vaccination (issued March 2014), and charges professional misconduct on the part of the following individuals (and suggests that others may have also been actively involved) in a scheme to deliberately mislead the Japanese Expert Inquiry on human papillomavirus (HPV) vaccine safety before, during and after the February 2014 public hearing in Tokyo.

Dr. Lee challenged the integrity of the GACVS Statement on the Continued Safety of HPV Vaccination written by Dr. Pless, accusing him of deliberately misrepresenting his scientific findings in order to mislead non-scientific readers and those who set vaccination policies.

Dr. Pless is accused of deliberately conflating two unrelated articles, dealing with two different chemicals, written by different authors “apparently to create a target to attack.” Furthermore, Dr. Lee notes that the GACVS Statement relied on an unpublished 12-year-old “Technical Report” written by an unofficial, unnamed “group of participants” (according to CDC’s disclaimer).
...
Following the public hearing, GAVC issued a statement (March 12, 2014) aimed at discrediting Dr. Lee’s research by conflating his research with the research of other scientists who presented at the Tokyo hearing.

This case should have been prominently reported in the medical journals and by the mass media, and the allegation should have been investigated.

Mainstream publications have been silent; the case was reported only in alternative news outlets. [3]
...
Of note: the placebo comparator in (most) vaccine clinical trials is not inert, it contains aluminum.

Several independent teams of international autoimmune experts have investigated this, led by the internationally recognized authority of autoimmune diseases, Dr. Yehuda Shoenfeld of Tel Aviv University, Israel, and another group by Dr. Christopher Exley, Professor of Bioinorganic Chemistry, Keele University in the UK.

However, studies that document the hazards of aluminum in vaccines are not published in major influential medical journals.

Recent surveys of those journals document that medical journal editors have concealed financial conflicts of interest. Most Editors of Top Medical Journals Receive Industry Payments (Retraction Watch, Nov. 2017).

In two cases, journal editors received over $1 million from industry sources. (Ed Silverman, STAT, 2017.)

The following case is an example of how science is subverted by tightly controlled journal gatekeepers. Journal editors who have sold their integrity by accepting industry kickbacks block publication of reports that might pose a financial threat to an intricate web of government and non-government institutions and professional associations – all of whom are financially tied to the pharmaceutical industry.

The case demonstrates the great difficulty encountered by independent scientists who have not sold their integrity to the highest bidder.


http://vaccineimpact.com/2018/japan-lea ... nd-deaths/

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 12 Jul 2018, 20:35
by MmeTipfeler
Naišla sam ovih dana na sjajan video u vezi s teorijama zavjere, samo ga sad moram ponovo naći.

Oprosti, ali meni se ne čitaju te plahte. Puno se priča, a malo kaže.

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 12 Jul 2018, 21:23
by haram
MmeTipfeler wrote:
12 Jul 2018, 20:35
Naišla sam ovih dana na sjajan video u vezi s teorijama zavjere, samo ga sad moram ponovo naći.

Oprosti, ali meni se ne čitaju te plahte. Puno se priča, a malo kaže.
Onda da ti ja pomognem razabrati što se kaže:
zaista postoji dobro uhodani mehanizam da farmaceutske kuće i individualni interesi zaobilaze znanstveno utvrđene činjenice zahvaljujući korumpiranom sustavu koji navodno radi za opće dobro.

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 12 Jul 2018, 21:41
by MmeTipfeler
haram wrote:
12 Jul 2018, 21:23
Onda da ti ja pomognem razabrati što se kaže:
zaista postoji dobro uhodani mehanizam da farmaceutske kuće i individualni interesi zaobilaze znanstveno utvrđene činjenice zahvaljujući korumpiranom sustavu koji navodno radi za opće dobro.
Dokazi?

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 12 Jul 2018, 21:53
by haram
MmeTipfeler wrote:
12 Jul 2018, 21:41
Dokazi?
U onim plahtama koje ti se ne daju čitati :p

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 13 Jul 2018, 06:30
by MmeTipfeler
Da doista postoje neoborivi dokazi, onda bi bili i nabrojeni, a ne zakukuljeni i zamumuljeni u hrpu neosnovanih tvrdnji.

Našla sam video. Tvoj je način razmišljanja, baš kao i način razmišljanja teoretičara zavjere, otprilike ovakav.



Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 13 Jul 2018, 11:36
by haram
MmeTipfeler wrote:
13 Jul 2018, 06:30
Da doista postoje neoborivi dokazi, onda bi bili i nabrojeni, a ne zakukuljeni i zamumuljeni u hrpu neosnovanih tvrdnji.
Nabrojani su, recimo ovdje u otvorenom pismu jednog cijenjenog vrhunskog stručnjaka generalnoj direktorici Svjetske Zdravstvene Organizacije i drugim stručnim ustanovama i osobama u SAD i Japanu, ali tebi se vjerojatno opet neće dati čitati "jer je zamumuljeno".
MmeTipfeler wrote:
13 Jul 2018, 06:30
Našla sam video. Tvoj je način razmišljanja, baš kao i način razmišljanja teoretičara zavjere, otprilike ovakav.
...
Neda mi se gledati video jer očito nije relevantni argument za našu raspravu nego površni ad hominem. Ja svoje tvrdnje baziram na čvrstim dokazima, ne na populističkim strujanjima. :ne zna:

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 13 Jul 2018, 13:05
by MmeTipfeler
haram wrote:
13 Jul 2018, 11:36
Nabrojani su, recimo ovdje u otvorenom pismu jednog cijenjenog vrhunskog stručnjaka generalnoj direktorici Svjetske Zdravstvene Organizacije i drugim stručnim ustanovama i osobama u SAD i Japanu, ali tebi se vjerojatno opet neće dati čitati "jer je zamumuljeno".
Evo kako izgleda to otvoreno pismo. Prvi relevantni odlomak, relevantan u tome smislu da ne govori o "brojnim slučajevima", glasi ovako:

The first sentence, "Several papers have also been published pertaining to the finding of HPV L1 gene DNA fragments in clinical specimens following HPV vaccination [13,14]" was apparently constructed for dissembling and designed to mislead. The study in reference 13 [Tomljenovic L, Shaw CA. Death after Quadrivalent Human Papillomavirus (HPV) Vaccination: Causal or Coincidental? Pharmaceut Reg Affairs 2012, S12:001] was about HPV L1 VLPs. The authors of reference 13 never mentioned HPV L1 gene DNA fragments at all. Dr. Pless knew the difference between HPV L1 VLPs and HPV L1 gene DNA fragments because in his February 18, 2014 email addressed to Dr. Helen Petousis-Harris and the others involved in this scheme, Dr. Pless specifically asked Dr. Petousis-Harris to address her "statement regarding the alleged role of aluminum binding to DNA fragments and subsequent effects." (see copy of February 18, 2014 email attached - It was not about HPV L1 VLPs). One cannot help but conclude that Dr. Pless intentionally put these two unrelated articles together and claimed that both articles studied HPV L1 gene DNA fragments in order to mislead the non-scientific readers and vaccination policy makers.

I cijelo je pismo tako sročeno. Pričam ti priču. On je rekao, ona je kazala. Gdje je dokaz? Hoću linkove na stručne radove, ne razmjenu mejlova. Ne in my opinion.
Neda mi se gledati video jer očito nije relevantni argument za našu raspravu nego površni ad hominem. Ja svoje tvrdnje baziram na čvrstim dokazima, ne na populističkim strujanjima. :ne zna:
A da? Čvrstim dokazima? Nisam nažalost čula još ni jedan jedini. Ipak pogledaj. Nije ad hominem. Upućeno je svima. :raspa:

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 13 Jul 2018, 13:05
by haram
Eks wrote:
13 Jun 2018, 14:53
Harame, evo ti malo o new ageu kojeg je mindfulness dio:

https://mortentolboll.weebly.com/the-de ... erapy.html#
...
Mindfullness je dio ovog crapa gore. Ne možeš jednu stvar iščupati iz cjeline. Cjelina je new age, puna fejkera, lažnih proroka, opasnih ljudi, opasnijih nego ijedan "vojnik Big Pharme". Tko voli, nek izvoli.
Perhaps it is the new age, quasi-spiritual connotations of meditation that have so far prevented mindfulness from being hailed as an antidote to our increasingly frantic world. Research is helping overcome this perception, and ten minutes of mindfulness could soon become an accepted, stress-busting part of our daily health regimen, just like going to the gym or brushing our teeth.
https://blogs.scientificamerican.com/gu ... our-brain/

***

Mindfulness, a psychological process reflecting attention and awareness to what is happening in the present moment, has been associated with increased well-being and decreased depression and anxiety in both healthy and patient populations. However, little research has explored underlying neural pathways. Recent work suggests that mindfulness (and mindfulness training interventions) may foster neuroplastic changes in cortico-limbic circuits responsible for stress and emotion regulation. Building on this work, we hypothesized that higher levels of dispositional mindfulness would be associated with decreased grey matter volume in the amgydala. In the present study, a self-report measure of dispositional mindfulness and structural MRI images were obtained from 155 healthy community adults. Volumetric analyses showed that higher dispositional mindfulness is associated with decreased grey matter volume in the right amygdala, and exploratory analyses revealed that higher dispositional mindfulness is also associated with decreased grey matter volume in the left caudate. Moreover, secondary analyses indicate that these amygdala and caudate volume associations persist after controlling for relevant demographic and individual difference factors (i.e., age, total grey matter volume, neuroticism, depression). Such volumetric differences may help explain why mindful individuals have reduced stress reactivity, and suggest new candidate structural neurobiological pathways linking mindfulness with mental and physical health outcomes.
http://journals.plos.org/plosone/articl ... ne.0064574

***

Researchers’ interest in mindfulness practice has steadily increased as studies
continue to reveal its beneficial effects. Current research looks at how the brain responds
to mindfulness practice, how relationships benefit, and how physical and mental health
improves, as well as other topics. The following presents a sample of the results from
investigations seeking to uncover more of what mindfulness can offer to enhance human
well-being.

http://marc.ucla.edu/workfiles/pdfs/MAR ... ummary.pdf

***

Therapeutic interventions that incorporate training in mindfulness meditation have become increasingly popular, but to date, little is known about neural mechanisms associated with these interventions. Mindfulness-Based Stress Reduction (MBSR), one of the most widely used mindfulness training programs, has been reported to produce positive effects on psychological well-being and to ameliorate symptoms of a number of disorders. Here, we report a controlled longitudinal study to investigate pre-post changes in brain gray matter concentration attributable to participation in an MBSR program. Anatomical MRI images from sixteen healthy, meditation-naïve participants were obtained before and after they underwent the eight-week program. Changes in gray matter concentration were investigated using voxel-based morphometry, and compared to a wait-list control group of 17 individuals. Analyses in a priori regions of interest confirmed increases in gray matter concentration within the left hippocampus. Whole brain analyses identified increases in the posterior cingulate cortex, the temporo-parietal junction, and the cerebellum in the MBSR group compared to the controls. The results suggest that participation in MBSR is associated with changes in gray matter concentration in brain regions involved in learning and memory processes, emotion regulation, self-referential processing, and perspective taking.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3004979/

***

We found differences in brain volume after eight weeks in five different
regions in the brains of the two groups. In the group that learned meditation, we found
thickening in four regions:
1. The primary difference, we found in the posterior cingulate, which is
involved in mind wandering, and self relevance.
2. The left hippocampus, which assists in learning, cognition, memory
and emotional regulation.
3. The temporo parietal junction, or TPJ, which is associated with
perspective taking, empathy and compassion.
4. An area of the brain stem called the Pons, where a lot of regulatory
neurotransmitters are produced.
The amygdala, the fight or flight part of the brain which is important for
anxiety, fear and stress in general. That area got smaller in the group that went
through the mindfulness-based stress reduction program.
The change in the amygdala was also correlated to a reduction in stress levels.

https://eeclass.ntsu.edu.tw/sysdata/doc ... 05/pdf.pdf

***

Psychologists from the University of Basel analyzed 36 drug trials in cooperation with colleagues from Harvard Medical School and the American National Institute of Mental Health. The trials included data from 6,778 children and adolescents up to the age of 18.
The results of the meta-analysis show that, although antidepressants work significantly better than placebos across the range of disorders, the difference is small and varies according to the type of mental disorder. However, the results also showed that the placebo effect played a significant role in the efficacy of antidepressants. The study also found that patients treated with antidepressants complained of greater side effects than those who received a placebo. The side effects included everything from mild symptoms such as headaches to suicidal behavior.

https://www.sciencedaily.com/releases/2 ... 095305.htm

Mindfulness je sistem vježbi koje mijenjanju i poboljšavaju strukture mozga koje kreiraju mentalnu stabilnost. Primijećeno, izmjereno i potvrđeno. I znanstveno je dokazano da je bezopasniji i učinkovitiji od psihofarmaka kada su u pitanju ansiozno-depresivni poremećaji (zadnji link na SD), uz mnoge druge beneficije koje se fiziološki očitavaju. To nema veze sa njuejđerovštinom, to je čista medicina. A to što su efekti takvog meditiranja zapaženi još i koje tisućljeće unatrag, i što je sve prastaro i nekonvencionalno, a ponekad i stupidno i zbilja štetno, u nekom njuejđerskom trendu, je drugi par opanaka. Nemožeš zvati njuejđerskom budalaštinom ono što se očitava pri skeniranju mozga i dio je grane medicine zvane neurologija.
A većini ljudi je lakše s nogu progutati par pilula i vjerovati da će im to donijeti poboljšanje jer to je utabani put, nego svakodnevno raditi zahtjevne mentalne vježbe. Zato mnogi pacijenti ni ne žele porazmisliti da možda postoji i bolji način.. a ponekad jednostavno ne žele izgubiti svoj u društvu povlašteni status bolesnika.

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 13 Jul 2018, 14:09
by haram
Sori na digresiji, Madam, samo se zagrijavam za nas... :mirko:
MmeTipfeler wrote:
13 Jul 2018, 13:05
I cijelo je pismo tako sročeno. Pričam ti priču. On je rekao, ona je kazala. Gdje je dokaz? Hoću linkove na stručne radove, ne razmjenu mejlova. Ne in my opinion.
Zbilja misliš da bi se stručnjak takvog kalibra i karijere išao brukati s pseudoznanstvenim hipotezama? Linkovi na radove su ti u onom prvom tekstu koji ti se neda čitati jer je zamumuljen... evo, onda da ti ja izaberem trešnjice :D

In 2011, Dr. Lee found that every one of the 13 Gardasil samples that he examined contained HPV L1 gene DNA fragments.
http://www.scirp.org/journal/PaperInfor ... erID=25840

He also found that the HPV DNA fragments were not only bound to Merck’s proprietary aluminum adjuvant but also adopted a non-B conformation, thereby creating a new chemical compound of unknown toxicity.
http://www.scirp.org/journal/PaperInfor ... erID=28107
This non-B conformation, Dr. Lee believes, is responsible for the array of autoimmune illnesses experienced by children and young women following vaccination with Gardasil.

In 2012, Dr. Lee testified at a coroner’s inquest of the death of a New Zealand teenager, 6 months after receiving 3 Gardasil vaccine injections.
He then published his case report in the open access journal, Advances in Bioscience and Biotechnology (2012).

https://file.scirp.org/pdf/ABB20120800017_19392756.pdf

Dr. Lee was a presenter at the Tokyo hearing (2014), at which he disputed those who claimed the young women weren’t really suffering severe pain; they were having “psychosomatic reactions.” He stated:
I do not believe psychosomatic reactions can cause sudden unexpected death in sleep, or inflammatory lesions in the brain as demonstrated by the MRI images and the brain biopsy histopathology with perivascular lymphocytes and macrophages and demyelination.


*****

The Hazards of Aluminum in Vaccines Is the Focus Of Intense Research

Of note: the placebo comparator in (most) vaccine clinical trials is not inert, it contains aluminum.

Several independent teams of international autoimmune experts have investigated this, led by the internationally recognized authority of autoimmune diseases, Dr. Yehuda Shoenfeld of Tel Aviv University, Israel, and another group by Dr. Christopher Exley, Professor of Bioinorganic Chemistry, Keele University in the UK.

https://en.wikipedia.org/wiki/Yehuda_Shoenfeld

https://www.keele.ac.uk/aluminium/group ... hrisexley/
https://www.keele.ac.uk/aluminium/group ... lications/

However, studies that document the hazards of aluminum in vaccines are not published in major influential medical journals.

Recent surveys of those journals document that medical journal editors have concealed financial conflicts of interest. Most Editors of Top Medical Journals Receive Industry Payments (Retraction Watch, Nov. 2017).

https://retractionwatch.com/2017/11/08/ ... ts-report/

In two cases, journal editors received over $1 million from industry sources. (Ed Silverman, STAT, 2017.)
https://www.statnews.com/pharmalot/2017 ... itors/?utm

The following case is an example of how science is subverted by tightly controlled journal gatekeepers. Journal editors who have sold their integrity by accepting industry kickbacks block publication of reports that might pose a financial threat to an intricate web of government and non-government institutions and professional associations – all of whom are financially tied to the pharmaceutical industry.

The case demonstrates the great difficulty encountered by independent scientists who have not sold their integrity to the highest bidder.


MmeTipfeler wrote:
13 Jul 2018, 13:05
A da? Čvrstim dokazima? Nisam nažalost čula još ni jedan jedini.
A sada?
MmeTipfeler wrote:
13 Jul 2018, 13:05
Ipak pogledaj. Nije ad hominem. Upućeno je svima. :raspa:
Sve znam. I da je znanje krhko.

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 13 Jul 2018, 19:02
by MmeTipfeler
Ti nisi nešto u rodu s Bozanićem i ostalima? :D

Zapravo, uopće ne znam kako smo od ospica došli do HPV-a. :misli:

Gle, ima nešto što se zove statistika. Koju možemo nazivati majkom svih zajeba, ali postotak je postotak. Primjenjuje se čak i u lingvistici koja je vrlo magličasta znanost. I funkcionira.

Ne ulazeći u to da se poziva na Tomljenovićku, koja je otprilike na razini Lidije Gajski, samo što (vjerojatno) ima bolju financijsku podršku, ne možeš mi reći da si u 13 slučajeva naišao na problem ako taj problem ne usporediš s brojem slučajeva u kojima ga nije bilo. I sve je ostalo otprilike jednako vjerodostojno.

Primjerice, tvrdnja However, studies that document the hazards of aluminum in vaccines are not published in major influential medical journals jednostavno ne stoji, posebno ne u Tomljenovićkinu slučaju: njoj i kolegi Shawu u dva su navrata radovi objavljenu u utjecajnim medicinskim časopisima, ali su poslije - vidi vraga! - povučeni. Kad je Wakefield mogao zajebati The Lancet, što ne bi i njih dvoje pokušali. Kolega Shaw poslije, doduše, priznao da je u istraživanju bilo nekih pogrešaka, ali je "doktorica" čvrsto ostala na grudobranu pseudoznanosti.

Ima jedan nepogrešivi znak prema kojemu ćeš prepoznati onoga tko ozbiljno misli i radi i razlikovati ga od histeričnoga dramatičara kojemu je jedini cilj privući pažnju na sebe: diskurs, način na koji izlaže ono što želi reći. Čak neću reći 'činjenice' - uvijek je moguće da ono što netko smatra činjenicama nije baš tako, da ih je pogrešno protumačio. Pogledaj ton ovoga sažetka: sustavno i metodično izlaže se problematika, bez parolašenja i izazivanja panike - da može biti tako, a može biti i ovako, ali to istražujemo.

The case demonstrates the great difficulty encountered by independent scientists who have not sold their integrity to the highest bidder. - O ovome možeš ponešto naći u Indexovu članku o Tomljenovićki. Zaista misliš da tzv. "nezavisni stručnjaci" sami financiraju svoja istraživanja i rade to za opće dobro?

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 15 Jul 2018, 11:03
by haram
MmeTipfeler wrote:
13 Jul 2018, 19:02
Ti nisi nešto u rodu s Bozanićem i ostalima? :D

Zapravo, uopće ne znam kako smo od ospica došli do HPV-a. :misli:
Raspravljamo mogu li antivakserski stavovi biti opravdani, zar ne?
MmeTipfeler wrote:
13 Jul 2018, 19:02
Gle, ima nešto što se zove statistika. Koju možemo nazivati majkom svih zajeba, ali postotak je postotak. Primjenjuje se čak i u lingvistici koja je vrlo magličasta znanost. I funkcionira.

Ne ulazeći u to da se poziva na Tomljenovićku, koja je otprilike na razini Lidije Gajski, samo što (vjerojatno) ima bolju financijsku podršku, ne možeš mi reći da si u 13 slučajeva naišao na problem ako taj problem ne usporediš s brojem slučajeva u kojima ga nije bilo. I sve je ostalo otprilike jednako vjerodostojno.
Madam, problem je u tome što industrija odlučuje o onome o čemu bi trebala struka, zbog čega poneko ima teške posljedice, a poneko i umre.
MmeTipfeler wrote:
13 Jul 2018, 19:02
Primjerice, tvrdnja However, studies that document the hazards of aluminum in vaccines are not published in major influential medical journals jednostavno ne stoji, posebno ne u Tomljenovićkinu slučaju: njoj i kolegi Shawu u dva su navrata radovi objavljenu u utjecajnim medicinskim časopisima, ali su poslije - vidi vraga! - povučeni. Kad je Wakefield mogao zajebati The Lancet, što ne bi i njih dvoje pokušali. Kolega Shaw poslije, doduše, priznao da je u istraživanju bilo nekih pogrešaka, ali je "doktorica" čvrsto ostala na grudobranu pseudoznanosti.
Promaklo ti je da je spomenuti autor otvorenog pisma dr.Lee i autor/koautor nekoliko znanstvenih radova na temu štetnosti prihvaćenog cjepiva protiv HPV, uz to što je ironijom istakao očiglednu apsurdnost zaključaka komisije koja je istraživala slučajeve smrti od istog?
MmeTipfeler wrote:
13 Jul 2018, 19:02
Ima jedan nepogrešivi znak prema kojemu ćeš prepoznati onoga tko ozbiljno misli i radi i razlikovati ga od histeričnoga dramatičara kojemu je jedini cilj privući pažnju na sebe: diskurs, način na koji izlaže ono što želi reći. Čak neću reći 'činjenice' - uvijek je moguće da ono što netko smatra činjenicama nije baš tako, da ih je pogrešno protumačio. Pogledaj ton ovoga sažetka: sustavno i metodično izlaže se problematika, bez parolašenja i izazivanja panike - da može biti tako, a može biti i ovako, ali to istražujemo.
Misliš ovako "histerično"?
"Dr. Lee’s open-letter methodically chronicles, with actual internal email documentation, willful research fraud and manufactured science to produce the false conclusion arrived at in March 2014 announcing “the GACVS has not found any safety issue” regarding the HPV vaccine. Through careful forensic science and thorough explanations at every step, Dr. Lee breaks down each obfuscated fact and purposely manufactured outcome committed in concert by a conglomerate of world regulatory bodies, universities, and government officials."
https://www.jeffereyjaxen.com/blog/its- ... cvs-others
MmeTipfeler wrote:
13 Jul 2018, 19:02
The case demonstrates the great difficulty encountered by independent scientists who have not sold their integrity to the highest bidder. - O ovome možeš ponešto naći u Indexovu članku o Tomljenovićki. Zaista misliš da tzv. "nezavisni stručnjaci" sami financiraju svoja istraživanja i rade to za opće dobro?
Reci da sam naivan, ali prije ću povjerovati međunarodno priznatim vrhunskim stručnjacima poput dr.Leeja i dr.Shoenfelda koji su svojim specijalizacijama i radovima stvorili impresivne karijere i ugled na širem medicinskom polju koje se tiče ne samo cjepiva (istraživanja autoimunih bolesti, citologija, molekularna biologija, virusologija...), nego opskurnim publicistima koji ruke miju s industrijom, uhljebljenim savjetnicima državnih tijela koji plivaju sa strujom, i anonimnim odborima, za koje postoje debeli dokazi da ih masno podmazuje farmaceutska industrija.

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 15 Jul 2018, 11:39
by MmeTipfeler
haram wrote:
15 Jul 2018, 11:03
Raspravljamo mogu li antivakserski stavovi biti opravdani, zar ne?

(...)

Madam, problem je u tome što industrija odlučuje o onome o čemu bi trebala struka, zbog čega poneko ima teške posljedice, a poneko i umre.
Odlično. Da se dalje ne natežemo. Antivakserski su stavovi opravdani. Cjepivo ne djeluje stopostotno, a u nekim slučajevima (s time da postotak još uvijek nisi naveo) dovodi do teških pa čak i do fatalnih posljedica.

Zaključak: cijepljenje treba ukinuti. Dapače zabraniti. Za kratko će se vrijeme stanovništvo našega planeta smanjiti - smanjenje ovisi o zarazi, nemaju sve zarazne bolesti jednak postotak smrtnih ishoda, a jedan će dio ostati trajno obogaljen. Novac koji se zaštedi na cijepljenju i proizvodnji cjepiva, a da oboljele ne treba liječiti samo se po sebi razumije, upotrijebit će se na financiranje invalidskih kolica te baba vračara koje će tjerati i/ili skidati uroke.

Ili možda predlažeš neko drugo rješenje?

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 15 Jul 2018, 11:54
by haram
MmeTipfeler wrote:
15 Jul 2018, 11:39
Odlično. Da se dalje ne natežemo. Antivakserski su stavovi opravdani. Cjepivo ne djeluje stopostotno, a u nekim slučajevima (s time da postotak još uvijek nisi naveo) dovodi do teških pa čak i do fatalnih posljedica.
Postotak ovisi od cjepiva do cjepiva. Ali za one koji upadaju u onaj crni dio, žongliranje s postocima nema nikakvog smisla.
MmeTipfeler wrote:
15 Jul 2018, 11:39
Zaključak: cijepljenje treba ukinuti. Dapače zabraniti. Za kratko će se vrijeme stanovništvo našega planeta smanjiti - smanjenje ovisi o zarazi, nemaju sve zarazne bolesti jednak postotak smrtnih ishoda, a jedan će dio ostati trajno obogaljen. Novac koji se zaštedi na cijepljenju i proizvodnji cjepiva, a da oboljele ne treba liječiti samo se po sebi razumije, upotrijebit će se na financiranje invalidskih kolica te baba vračara koje će tjerati i/ili skidati uroke.

Ili možda predlažeš neko drugo rješenje?
Da. Da se delegalizira i sankcionira korupcija zdravstvenog sustava. Da se ljudima kaže istina, pa da na temelju toga sami odluče što će izabrati. Možda bi tada imali i više povjerenja u sustav, pa bi nestala i ta nezaustavljiva epidemija gluposti i dezinformacija. Iako je to nemoguće do kraja iskorijeniti... ali gdje bi onda bila zabava? :zubo:

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 15 Jul 2018, 13:32
by Šabović Adis
Da se ljudima kaže istina, pa da na temelju toga sami odluče što će izabrati.
Misliš da je "ljudima" dovoljna tek istinita informacija pa da naprave ispravan izbor, da im išta znači da saznaju hemijsku (ili biološku) strukturu medikamenta koji unose u organizam, bez da im treba tumačenje ala trinitrotoluol - noooou gud, bed :mad: ? :zubo:
Ili janjetina - faaaajn #smajlifejsoduhadouha# :) ?
Bemti demokratizaciju, tako i pacijenti postaju stručnjaci! Ovaj, tako pacijenti i postaju stručnjaci. :rofl:

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 15 Jul 2018, 15:01
by haram
Šabović Adis wrote:
15 Jul 2018, 13:32
Misliš da je "ljudima" dovoljna tek istinita informacija pa da naprave ispravan izbor, da im išta znači da saznaju hemijsku (ili biološku) strukturu medikamenta koji unose u organizam, bez da im treba tumačenje ala trinitrotoluol - noooou gud, bed :mad: ? :zubo:
Ili janjetina - faaaajn #smajlifejsoduhadouha# :) ?
Bemti demokratizaciju, tako i pacijenti postaju stručnjaci! Ovaj, tako pacijenti i postaju stručnjaci. :rofl:
Jasno da nije dovoljna informacija ako nemaju dobrih kapaciteta da ju obrade. Ali trebali bi barem biti svjesni kako sustav koji kritiziraju (ili podržavaju) zapravo funkcionira.

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 15 Jul 2018, 18:02
by MmeTipfeler
haram wrote:
15 Jul 2018, 11:54
Postotak ovisi od cjepiva do cjepiva. Ali za one koji upadaju u onaj crni dio, žongliranje s postocima nema nikakvog smisla.
Za koje cjepivo postoje podaci o postotku negativnih posljedica? Za zarazne bolesti postoje.
Da. Da se sankcionira korupcija sustava. Da se ljudima kaže istina, pa da na temelju toga odluče što će izabrati. Možda bi tada imali i više povjerenja u sustav, pa bi nestala i ta nezaustavljiva epidemija gluposti i dezinformacija.
Velike riječi, no isprazne. Točno se zna do čega dovodi necijepljenje pa ljudi ipak više vjeruju Lidiji Gajski.

Budući da uporno odbijaš pogledati onaj video, stavit ću ovdje transkript.

This NATURAL TRICK can CURE YOUR CANCER

This amazing cure for cancer has been known since the 1800s... but this knowledge has been suppressed by big pharmateutical companies. In 1816 dr. Johan J. Tarjany discovered that a species of moss could kill cancer cells. The moss Funariidae karkinolytae grew all around his hometown and fascinated him as a boy. Tarjany saw that a molecule the moss produced could selectively alter the double helix of cancer cell DNA. With their double helix altered, cancer cells would die. Tarjany started to add this moss to his diet and he never developed cancer. Its active ingredient has been banned by the FDA… but you can find it online. I bet you’re a big fan of dr. Tarjany now, especially because of this music. Peew peew! You should probably know that this is not dr. Tarjany. There is no dr. Tarjany. Johan J. Tarjany is an anagram od Jonathan Jarry, the guy who made this video. This is Otto Maass, the chairman of the department of chemistry at McGill University from 1937 to 1955. That other guy we showed earlier? Not even the same white dude. You couldn’t tell, could you? Also, we didn’t know DNA was shaped like a double helix until 1952. This is all rather embarrassing, isn’t it? Why am I doing this to you? Because these kinds of videos get millions of views on social media. They’re easy to consume: upbeat music, big text, pleasing images. Really god for persuasion. Look. A happy woman. Don’t you want to be that happy woman? Or dude. I don’t discriminate. Oooh… blue stuff in water. Is that what science looks like? Anyway, the point is: be sceptical, ask questions. When in doubt, talk to a scientist or to your doctor. Don’t fall for conspiracy theories because the package is pretty.

P. S. Mislim da je dvostruka spiralna zavojnica u DNK-u otkrivena 1953.

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 15 Jul 2018, 20:40
by haram
MmeTipfeler wrote:
15 Jul 2018, 18:02
Velike riječi, no isprazne.
Pa da, sad je već isprazno tražiti da se zaustavi korupcija kad je hobotnica već toliko raširila svoje krake.
MmeTipfeler wrote:
15 Jul 2018, 18:02
Točno se zna do čega dovodi necijepljenje pa ljudi ipak više vjeruju Lidiji Gajski.
Možda zato što se skriva do čega dovodi cijepljenje?
MmeTipfeler wrote:
15 Jul 2018, 18:02
Budući da uporno odbijaš pogledati onaj video, stavit ću ovdje transkript.

:blablabla:
:rolleyes:
To je već uvreda za moju inteligenciju.

Re: Nezaustavljiva epidemija

Posted: 02 Aug 2018, 11:09
by haram
Ne vjeruj Danajcima kad cjepiva nose :o

China’s president Xi Jinping has ordered a ‘thorough investigation into an illegal vaccine production case’ causing controversy in his country. Fifteen executives of the company responsible, Changchun-based Changsheng Bio-technology, have been arrested, according to media reports, while its employees were previously involved in several bribery cases.
...
In early July a surprise inspection found evidence of forged data at Changsheng Bio-tech related to around 113,000 rabies vaccine doses. On July 15, the State Drug Administration revoked the company’s Good Manufacturing Practice (GMP) certificate for medical products, halting production and forcing a recall.
Authorities then detailed other surprise inspections, which had been conducted in November 2017. These earlier raids found that 665,000 batches of diphtheria, whooping cough and tetanus (DPT) vaccine from Changsheng Bio-tech and Wuhan Institute of Biological products failed Chinese standards. The country’s authorities said that the DPT vaccines, which are compulsory in China for babies as young as three months, were ineffective, but not otherwise harmful. Court papers also show Changsheng Bio-technology had paid 164,000 yuan (£18,340) in bribes to the head of the Changling disease control centre since 2010
...
Elsewhere, Zhejiang Huahai Pharmaceuticals triggered action itself after reporting that it had detected an N-nitrosodimethylamine (NDMA) impurity in the valsartan active pharmaceutical ingredient (API) it supplies to other companies. NDMA, a probable human carcinogen, is thought to be present due to changes in the way the active substance was manufactured.
On July 5, the European Medicines Agency said that it was recalling medicines containing valsartan supplied by Zhejiang Huahai. The US Food and Drug Administration followed suit on July 13, with the recall affecting products from Solco Healthcare, Teva Pharmaceutical Industries and Major Pharmaceuticals. This is not the first time Zhejiang Huahai’s products have attracted unwanted attention. In 2015 it was one of 11 companies who were refused licences to sell generic drugs in China due to inadequate or suspect clinical data following on-site inspections.


https://www.chemistryworld.com/news/vac ... 30.article