Page 1 of 1

Tekući puder - koji Ču???

Posted: 12 Mar 2012, 20:52
by Mulica
e no, tribam si kupit novi puder, a kako ja nemam neku posebnu marku pudera koju koristim jer imam kožu koja podnosi kiselinu jednako ko i kremu, svejedno mi je! pa puder biram po tome čije mi ime ljepše 'zvoni' ili čija mi cijena manje ( :zubo: ) zvoni! :D

i eto sreće, u bipe sniženje koje traje do kraja 4.mj! puno finih proizvoda na sniženju 20%, među njima se našla i 2 tekuća pudera:

loreal true match (88kn na sniženju)

Image

maybelline dream foam (72kn na sniženju)

Image

malo bi pomoglo kad bi znala koja je količina u kojem, al ne mrem nać! zapravo, našla bi da mi se da tražit, al na prvu nisam našla, pa mi se više i ne da :o

enivej, moj je zaključak da je loreal općenito bolja marka od maybellina, al isto tako je ovaj od maybolina jeftiniji! :ne zna: što izabrati? kojim putem krenuti? što učiniti? kako dalje? :mama:

i da...ova foam me baš privlači...jer je to foam! pa ono...drugačije je, novo, cool i to! :D

ajte, dajte koju pametnu! jeste koristili? jel dobro? nije dobro? što ste čuli? što da kupim? :o

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 12 Mar 2012, 21:35
by Pješčana
ja sam imala Maybelline puder i bila prezadovoljna. neki iz linije koju si stavila, ali nije foam nego powder.
ja koristim i njihove maskare :cerek:

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 12 Mar 2012, 21:55
by aryna
jadna mulica, imaš samo jedan odgovor. :o

kupi l'oreal. ovaj pjenasti maybelline bi možda mogao sušiti kožu (osim ako nemaš masnu).
pjene znaju sušiti.

ili kupi maybelline taj koji je pješčana imala.

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 12 Mar 2012, 22:27
by Mulica
Pješčana » wrote:ja sam imala Maybelline puder i bila prezadovoljna. neki iz linije koju si stavila, ali nije foam nego powder.
ja koristim i njihove maskare :cerek:
ja kupila njihovu maskaru i zadovoljna sam! i cijenom i kvalitetom! :D
aryna wrote:jadna mulica, imaš samo jedan odgovor. :o

kupi l'oreal. ovaj pjenasti maybelline bi možda mogao sušiti kožu (osim ako nemaš masnu).
pjene znaju sušiti.

ili kupi maybelline taj koji je pješčana imala.
sad imam dva :raspa:

imam masnu kožu,...ne jako masnu, al suha definitivno nije! :zubo:

taj koji je oješčana imala, nije na sniženju, koji god to bio! daj čitaj uvodni post! nemoj da moram dramit :gaah:

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 12 Mar 2012, 22:32
by jednokratni klon
Uzmi MF Color Adapt.

Image

Taj L'orealov sam imala jednom prilikom, tester, pa mi nije znatno bolji od MF.

edit: masnu kožu? ajme, onda nemoj. A nisam sigurna ni da ti je taj L'orealov onda dobar.

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 12 Mar 2012, 22:46
by Mulica
pa nemam jako masnu kožu! samo nemam suhu, nego više masnu! :ne zna: a ne toliko da se sjaji na suncu :rofl:

MF imam sad...al volim mijenjat stvari :o :rofl: npr nikad nisam kupila 2 put istu maskaru! uvij je druga, al se uglavnom držim marke MF i maybelline! mislim da druge marke nisam uzimala :misli:
puder ne koristim toliko često, pa se sporo troši...ovo će bit možda 3.-4. puder koji kupujem ikad! :zubo: pa zato triba bit nešto dobro, obzirom da ću ga duuuugo koristit! :rofl:

a meni ova ojena baš djeluje privlačno!! :mama: mene sve neuobičajeno prvilači! ja sam naivni kupac :mama:


edit: ajme imam par grešaka, al mi se ne da ispravljat :o

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 12 Mar 2012, 22:48
by Pješčana
ja trenutno imam ovaj
Image

malo je skuplji, ali je dobar. ionako mi traje preko dvije godine :o

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 12 Mar 2012, 22:56
by Mulica
šta, moderatori su viša biČa pa ne tribaju čitat uvodni??? :gaah:

pješĆana, jesam napisala između koja 2 moram birat?? prema tome, između ta 2 reci koji je bolji :samar:

hebo te revlon! nemam ja kuna za revlon! :gaah:

al mi je rođendan na lito! :trep:

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 12 Mar 2012, 23:09
by aryna
Mulica » wrote: ja kupila njihovu maskaru i zadovoljna sam! i cijenom i kvalitetom! :D



taj koji je oješčana imala, nije na sniženju, koji god to bio! daj čitaj uvodni post! nemoj da moram dramit :gaah:
pročitala sam uvodni post. :o

ali mislla sam da možda maybelline ima i svoje druge pudere na s sniženju, ali da si se ti napikla baš na taj pjenasti.

onda si pogledaj nijanse koje imaju, pa uzmi onaj od ta dva čija ti nijansa bolje paše. moguće je da u jednom od ta 2 uopće nemaju nijansu koja bi ti odgovarala, pa će ti izbor biti lakši.

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 12 Mar 2012, 23:29
by Mulica
aha, super! dakle, nemaju baš svi proizvođači albino nijasne :tuzni:

ok! kupim šta nađem :rofl:

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 12 Mar 2012, 23:31
by dejzi
Pa ne treba tebi albino. :confused:

Ljepši mi je drugi. :o

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 12 Mar 2012, 23:45
by aryna
Mulica » wrote:aha, super! dakle, nemaju baš svi proizvođači albino nijasne :tuzni:

ok! kupim šta nađem :rofl:
pa sigurno da nemaju.

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 12 Mar 2012, 23:49
by Mulica
dejzi » wrote:Pa ne treba tebi albino. :confused:

Ljepši mi je drugi. :o
pa reče jednokratna da njoj triba jako svijetla nijansa, a da je to 45 od MF! a ja upravo tu imam, ta je za 3 godišnja doba! tamnija je za ljeto kad pocrnim! :D tako da da, očito mi triba albino! :rofl:

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 13 Mar 2012, 00:04
by A.P.
Loreal, mulice. Ja sam mejkap guru, čuj mene :mudri:
Ozbiljno, hvale ga. Za nude foam nikad čula, al mi bome nude foam ne zvuči kao prekrivajuć tekući puder.
Ali kad budeš imala para, uzmi revlon :o

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 13 Mar 2012, 00:17
by Mulica
A.P. » wrote:Loreal, mulice. Ja sam mejkap guru, čuj mene :mudri:
Ozbiljno, hvale ga. Za nude foam nikad čula, al mi bome nude foam ne zvuči kao prekrivajuć tekući puder.
Ali kad budeš imala para, uzmi revlon :o
ako si ti mejkap guru, ko šta je modni guru modni guru, onda ću uzet foam :rofl: :rofl:
ae, i ja bi loreal...al da je bar foam! :rofl: bez razmišljanja bi uzela! zvuči cool :frajer: :rofl:

što foam tebi ne zvuči posebno? :trep:

kad se bogato udam, kupit ću revlon! :rofl:

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 13 Mar 2012, 01:08
by Pješčana
Mulica » wrote:šta, moderatori su viša biČa pa ne tribaju čitat uvodni??? :gaah:

pješĆana, jesam napisala između koja 2 moram birat?? prema tome, između ta 2 reci koji je bolji :samar:

hebo te revlon! nemam ja kuna za revlon! :gaah:

al mi je rođendan na lito! :trep:
oprosti, usred posla sam došla vamo i pokušala pomoći.
kad kupiš, prijavi.
možemo testirati: ja ću te za nadoknadu poljubiti četiri puta, kao Francuzi :D pa da vidimo jel ostaje puder na licu

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 13 Mar 2012, 07:08
by zeleni zub
Imala sam puder u pjeni i to je bilo nešto super, ali druga firma. Ali taj koncept pjene je super, nekako nije žbukast.

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 13 Mar 2012, 08:42
by Tupelo
Pješčana » wrote:ionako mi traje preko dvije godine :o
Ovo ti baš i nije pametno.
Tekući puderi uglavnom traju godinu dana.

Budući da traju po godinu dana, zbilja mislim da se na puderima ne treba šparati.
Od tekućih koristim Lancome Photogenic Lumessence.
Image

Ne mora to baš biti puder za 400-500 kuna, ali između MaxFactora/Loreala/ostalog smeća i Lancomea postoji dosta kvalitetnih pudera koji koštaju oko 200 kuna.
Meni su iz te kategorije dobri bili Dessange puderi. Ima ih u Mulleru.
Dobro prekrivaju i matiraju i zbilja su lagani za kožu.

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 13 Mar 2012, 09:18
by baja
Mulica » wrote:ajte, dajte koju pametnu! jeste koristili? jel dobro? nije dobro? što ste čuli? što da kupim? :o
ne znam, ove koje predlažeš nisam koristila
trenutno se trackam toniranom kremom, ovom:

Image

odlična je, vlažna, paše koži i košta 108 kn :cerek:
a ako se baš moram inkartavat onda dobacim još malo shiseidovog u kamenu, on košta previše za moj ukus :durica:

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 13 Mar 2012, 10:11
by blue
Probala sam ovaj pjenasti u dućanu na ruku (zanimala me tekstura :D ) - ne sviđa mi se što ne možeš precizno dozirati jer pjena buja :ne zna:

Pješčana jel Revlon još ima onaj sistem špatule u bočici? Kad god pomislim da bi mogla probati Revlon sjetim se te totalno nepraktične ambalaže :facepalm:

bajo gdje se kupuje ta krema? Imaju li testere?

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 13 Mar 2012, 10:22
by Beau
Meni je ovaj od MF super. Mekan je ko krema. I super miriši. Oko 100 kuna.

Image

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 13 Mar 2012, 10:29
by baja
blue » wrote: bajo gdje se kupuje ta krema? Imaju li testere?
lavanda mia, u ilici - http://www.lavandamia.hr/kontakt.aspx
ne znam da li imaju testere, ja sam ga isprobala od sestre i odmah se oduševila

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 13 Mar 2012, 10:49
by Pješčana
blue » wrote:
Pješčana jel Revlon još ima onaj sistem špatule u bočici? Kad god pomislim da bi mogla probati Revlon sjetim se te totalno nepraktične ambalaže :facepalm:
mda.
ovaj moj nije imao ništa u bočici. onak, ko boca soka. :rolleyes:
pa mi je jez savjetovala bočice s pumpicom, ali prije odlaska u kemig ja sam lijepo prelila dio u malu plastičnu bočicu od fiziološke, koja je mekana i završava ko duda.

tupelo, zašto misliš da nije ok koristiti isti puder duže od godinu dana? misliš zbog roka trajanja? ja ga u jednoj godini ne uspijem iskoristiti :ne zna: a ostane mi isti miris i boja i tekstura i kasnije

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 13 Mar 2012, 12:42
by Mulica
tupelina, rođendan mi je u ljeto, pa budi dobra i kupi mi puder koji nije smeće! :cerek: bit ću jako zahvalna! :S

do tad se skoncentrirajte na moj budžet :gaah:

kupiČu puder u sve po 8 i onda ću vam ga ode keljit dok vama ne izbiju prištevi po faci!!! jeste čuli??? :mad: pomažite!!!

dakle, foam se ne može dozirati fino! pas mater...a meni to foam baš napeto! dakle, onda ću vjerojatno kupit loreal! :raspa:

...osim ako ne nađem revlon ili lancome na nekom jebačkom sniženju! :rofl:

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 13 Mar 2012, 12:50
by Pješčana
pa imaju foam u onim kutijicama iz kojih prstima uzmeš malo i natapkaš po licu

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 13 Mar 2012, 12:54
by Mulica
Pješčana » wrote:pa imaju foam u onim kutijicama iz kojih prstima uzmeš malo i natapkaš po licu
a jel to na sniženju???? :samar:

ja bi sve ovo pobanirala :kava:

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 13 Mar 2012, 13:05
by Beau
Mulica » wrote:e no, tribam si kupit novi puder, a kako ja nemam neku posebnu marku pudera koju koristim jer imam kožu koja podnosi kiselinu jednako ko i kremu, svejedno mi je! pa puder biram po tome čije mi ime ljepše 'zvoni' ili čija mi cijena manje ( :zubo: ) zvoni! :D
Onda kupi L'oreal i bok. Il neku kiselinu čija cijena zvoni bolje.

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 13 Mar 2012, 13:48
by A.P.
Čuj ako imaš para, predlažem i Illamasqua Skin base :zubo:

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 13 Mar 2012, 14:22
by Melody
Mulice, ja glasam za Maybelline, True Match samo ima krasne nijanse, inače je ispodprosječan za tu cijenu :o
Maybellinovi su mi skoro svi bili dobri (ali nisam probala sve). Samo odaberi za svoj tip kože. Povoljni su uvijek, a rade posao.

Inače, ja najvolim ovaj:

Image

Koža nomalna do mješovita ljeti :o

Od skupih, Dior Nude.

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 13 Mar 2012, 14:26
by Mulica
yes, imam glas za mejblin pjenu!!! :xlux:

možda je rođena s tim, a možda je to mala mulica :raspa:

poći ću ovih dana u bipe, pa ću probat oba...pogedat ću jel imaju nijanse moje, pogledat koji mi se pari bolji i koji bolje miriši :cerek: i onda ću se odlučit! javim vam šta sam kupila! :xlux:

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 13 Mar 2012, 14:29
by Melody
Kakva ti je koža? Masna, normalna, mješovita, osjetljiva, bla?

EDIT: Je li to reče da je masna? Nemoj onda True Match, ijao, cijedit će ti se s face :o

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 13 Mar 2012, 14:33
by Pješčana
meni od povoljnijih Maybelline ima dobre tekuće pudere i maskare, malo skuplji je Burjois- maskare, odlična rumenila, čula sam da su im kameni i tekući puderi isto dobri.

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 13 Mar 2012, 14:41
by Melody
Pješčana » wrote:meni od povoljnijih Maybelline ima dobre tekuće pudere i maskare, malo skuplji je Burjois- maskare, odlična rumenila, čula sam da su im kameni i tekući puderi isto dobri.
Jesu, puderi su im zakon, i kameni, i u prahu i tekući. Skuplji su, ali dugo traju, mrvica daje super efekt.

EDIT: Samo onaj Bio Detox ne valja, fail.

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 13 Mar 2012, 14:44
by Mulica
melodijo, imam mješovitu, al vuče na masnu! suha nikako! :o

mejblin, onda? :D

kad se bogato udam, otvorit ću temu 'koji skupi puder da uzmem?' :xlux: pa ćete mi pisat o revlona, burjoasima, lancomovima i sličnima :bliss:

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 13 Mar 2012, 14:53
by Melody
Mulica » wrote:
kad se bogato udam, otvorit ću temu 'koji skupi puder da uzmem?' :xlux: pa ćete mi pisat o revlona, burjoasima, lancomovima i sličnima :bliss:
Blesačo :rofl:

Moš ti Bourjois priuštit i kad nisi bogata, nije toliko skup :D

Da, rekla bih onda Maybelline ako ti vuče prema masnoj, True Match je malo hranjiviji puder, dosta lagan i nepostojan, i nikako nije za masniju kožu, pogotovo kad ide malo toplije vrijeme.

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 13 Mar 2012, 15:14
by Mulica
yes, yes, sad imam glas za mejblin! :bliss: kupit ću mejblin...pjenu...foam...icuce :bliss:
hvala! :xlux:

jedva čekam vidit kakav je! pogledat ću koliko su ti od burjoaisa (kako se već piše :misli: ) pa ću im se malo divit :raspa:

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 13 Mar 2012, 15:29
by blue
Ovaj koji je Melody stavila od Bourjoisa je oko 120kn :) Drži ih DM, Sephora i Muller.

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 13 Mar 2012, 16:53
by Mulica
blue » wrote:Ovaj koji je Melody stavila od Bourjoisa je oko 120kn :) Drži ih DM, Sephora i Muller.
aha, nema u bipe :zubo:
dobro, divit ću se nekim skupim puderima u bipe onda! neki dan sam bila u dm-a, al nisam sinjala ništa od burjoisa! :ne zna:

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 13 Mar 2012, 17:21
by aryna
Mulica » wrote:yes, imam glas za mejblin pjenu!!! :xlux:

možda je rođena s tim, a možda je to mala mulica :raspa:
:rofl: :rofl: koja kokoš je ova mulica!!!! :rofl: :facepalm:
Mulica » wrote:
kad se bogato udam, otvorit ću temu 'koji skupi puder da uzmem?' :xlux: pa ćete mi pisat o revlona, burjoasima, lancomovima i sličnima :bliss:
nego šta da ćeš se bogato udat!
tko bi te siromašan ženio ovakvu šašavu!!!! :lol:

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 13 Mar 2012, 17:24
by Melody
Bez Mulice su internetsi beskrajno dosadni :cerek:

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 13 Mar 2012, 18:11
by Mulica
prijaviču vas za trolanje! :kava:

i tebe, aryna, jer su ti preci krali zemlji od meginih predaka, da! :kava:

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 14 Mar 2012, 07:37
by zeleni zub
Tupelo » wrote:
Ne mora to baš biti puder za 400-500 kuna, ali između MaxFactora/Loreala/ostalog smeća i Lancomea postoji dosta kvalitetnih pudera koji koštaju oko 200 kuna.
Meni su iz te kategorije dobri bili Dessange puderi. Ima ih u Mulleru.
Dobro prekrivaju i matiraju i zbilja su lagani za kožu.
Bolje ništa, nego išta :D.

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 14 Mar 2012, 10:16
by ombia
Dobri su mac-ovi. Nisu medju najskupljima ali jesu medju najboljima. Za 200-tinjak kuna imas fenomenalan puder mjesecima. Treba ga jako malo i izgleda prirodno. Mozda da ti penisic kupi za Uskrs? :cerek: B. Brown je isto fenomenalna, al 10 eura skuplja.

@Pjescana moze ti se nakotiti svasta, pogotovo ak je tubicu gdje otvor diras prstima, mislim da i na pakiranju je znakic za max. 12 mjeseci. Ja svoj od 30 ml potrosim za manje od pola godine ma i prije, al koristim ga svaki dan, nekad i dvaput, ak navecer idem van.

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 14 Mar 2012, 11:53
by Pješčana
moj zadnji prije Revlona bio je Maybelline, i bio je na pumpicu :ne zna:

žao mi je, ali ja dekorativnu kozmetiku ne mogu potrošiti unutar 12 mjeseci. prošlu jesen bacila sam jedan ruž, jer je promijenio miris. par dana držala sam ga pored smeća i pomirisala par puta dnevno da vidim jesam li pogriješila, da bi na kraju zaista letio u smeće. srce me je bolilo.

mislim da mi je trenutno najstariji crvenozlatni Chanelov ruž, ima oko 5 godina. razmišljala sam je li mu vrijeme isteklo, ali taj ne mijenja ništa na sebi i radi svoj posao i ne dam ga :durica:

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 14 Mar 2012, 12:40
by Melody
Hm, ni ja ne brojim mjesece kozmetici (dekorativnoj), već ju nekako pregledam, pomirišim, provjerim je li tekstura promijenjena i sl. Istina, mnogo se češće pokvare tekuće formule, zato tekući puder treba posebno osmotriti.
Znala sam imati puder par mjeseci više od godine dana, jer ja ga ne mogu brže trošiti - ne stavljam ga svaki dan, i ne stavljam ga mnogo. Prvi znak da nešto ne štima više s njim je da oksidira na licu, dakle, postaje tamniji ili narančast.
Tupelo » wrote:
Ne mora to baš biti puder za 400-500 kuna, ali između MaxFactora/Loreala/ostalog smeća i Lancomea postoji dosta kvalitetnih pudera koji koštaju oko 200 kuna.
Meni su iz te kategorije dobri bili Dessange puderi. Ima ih u Mulleru.
Dobro prekrivaju i matiraju i zbilja su lagani za kožu.
E to sam uvijek mrzila - ovdje kod mene NEMAŠ tih dobrih stvari nekon višeg srednjeg cjenovnog ranga (samo mi Pupa pada na pamet, i ne mogu se sjetiti u kojoj je cjenovnoj kategoriji Make Up Factory, i imamo Collistar), ali mi nemamo ni Dessange, ni Inglot, ni Sephoru, ni Muller ništa živo, ovdje moš kupiti:

a) drogerijski rang
b) high end i mega high end.

CM parfumerija u svom centralnom odjeljenju drži i high end i drugstore brands na jednom mjestu i najpraktičnija je, ali ni oni ne uvoze one brendove između.

I to je to :D Ili širok ti internet :cerek:

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 14 Mar 2012, 12:47
by Pješčana
kakv je uopće Make up factory?
imam njihov, ruž, sjajilo i rumenilo, i ja sam zadovoljna.

nego, Melody, pa nisi ti tako daleko. oćeš da ti pošaljemo šta ako ti treba? ozbiljno?
ja ionako planiram u tvoje krajeve za par mjeseci opet doć

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 14 Mar 2012, 12:53
by Melody
Budem ja vas zacimala za nešto, hvala vam na ponudama, samo mi još ništa nije tako gorljivo trebalo :zubo:
Tenk ju :mig:

Imala sam od Make-Up Factory ruž i puder u kamenu, prilično davno, i ruž je bio super :cerek:, a puder u kamenu se ne sjećam kakav je bio :rofl:

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 14 Mar 2012, 13:01
by ombia
Cije su to firme Dessange i Inglot. :ne zna: Zemlja porijekla itd.
Ovo prvo mi pari na Francuze a oni u mom selu nisu nesto popularni, popularniji su UK i USA brandovi.

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 14 Mar 2012, 13:26
by aryna
ombia » wrote:Cije su to firme Dessange i Inglot. :ne zna: Zemlja porijekla itd.
Ovo prvo mi pari na Francuze a oni u mom selu nisu nesto popularni, popularniji su UK i USA brandovi.
da, dessange je francuski, gospodin je frizer i ima lanac frizeraja po francuskoj i šire, a ima i svoj kozmetički brend. taj dessange makeup se ugl. prodaje po dessange frizeskim salonima.
http://www.estetic-uvema.hr/ilica_2_des ... /saloni/14

inglot je, možda ne bi vjerovala, poljski.

mulice, jesi se konačno namazala s tom pjenom? :kava:

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 14 Mar 2012, 13:28
by Tupelo
Melody » wrote:E to sam uvijek mrzila - ovdje kod mene NEMAŠ tih dobrih stvari nekon višeg srednjeg cjenovnog ranga (samo mi Pupa pada na pamet, i ne mogu se sjetiti u kojoj je cjenovnoj kategoriji Make Up Factory, i imamo Collistar), ali mi nemamo ni Dessange, ni Inglot, ni Sephoru, ni Muller ništa živo, ovdje moš kupiti
Pa evo, Collistar bi bio u toj nekakvoj srednjoj kategoriji.
Oni imaju zbilja dobra sjenila. Pudere nisam probala, doduše.

Inače, mene nedostupnost ne dira osobito. :o
Ionako i Mac i Bobbi Brown naručujem preko neta jer ih kod nas nema.
Mac je po cijeni zbilja pristupačan, a kvalitetan je. Za te novce, kod nas ne mogu dobiti tako dobar puder/sjenilo/rumenilo. Doslovce te ispadne tek malo skuplji od MaxFactora, a kvalitetom se uopće ne mogu uspoređivati. :ne zna:

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 14 Mar 2012, 13:29
by Mulica
aryna » wrote: da, dessange je francuski, gospodin je frizer i ima lanac frizeraja po francuskoj i šire, a ima i svoj kozmetički brend. taj dessange makeup se ugl. prodaje po dessange frizeskim salonima.
http://www.estetic-uvema.hr/ilica_2_des ... /saloni/14

inglot je, možda ne bi vjerovala, poljski.

mulice, jesi se konačno namazala s tom pjenom? :kava:
nisam još kupila! :o
strpljenja malo, strpljenja! :raspa:

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 14 Mar 2012, 13:30
by Melody
Majke ti, k'o da auto ideš kupit' :rofl:

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 14 Mar 2012, 13:31
by Tupelo
Melody » wrote:Majke ti, k'o da auto ideš kupit' :rofl:
pa kad zna da nema pudera koji će joj pomoć. :kava:

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 14 Mar 2012, 13:32
by Pješčana
Tupelo » wrote:
Inače, mene nedostupnost ne dira osobito. :o
Ionako i Mac i Bobbi Brown naručujem preko neta jer ih kod nas nema.
Mac je po cijeni zbilja pristupačan, a kvalitetan je. Za te novce, kod nas ne mogu dobiti tako dobar puder/sjenilo/rumenilo. Doslovce te ispadne tek malo skuplji od MaxFactora, a kvalitetom se uopće ne mogu uspoređivati. :ne zna:
za Mac sam već puno puta to čula.
pišem pamtim za idući puder.
stvar je u tome da ja godinama ne koristim kamene ni pudere u prahu, samo tekući i stavim rumenilo povrh. ne treba mi više. pjegava sam, i ne želim prekriti pjege. stavljam u biti na dio lica, meni su obrazi i čelo najčešće bez šminke, eventualno malo rumenila.

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 14 Mar 2012, 13:33
by dejzi
Melody, Mac je ona šminka iz filma, jel? :D

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 14 Mar 2012, 13:33
by Melody
Jeste, Dejzi :D

Tupelo, danas si otrov :rofl:

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 14 Mar 2012, 13:35
by Mulica
Melody » wrote:Majke ti, k'o da auto ideš kupit' :rofl:
:raspa:
Tupelo wrote:
pa kad zna da nema pudera koji će joj pomoć. :kava:
a zato ti kupuješ te skuplje? oni bolje sakriju? :o

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 14 Mar 2012, 13:38
by dejzi
Puder je za stare babe i iskompleksirane tinejdžerice. :kava:

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 14 Mar 2012, 13:38
by Tupelo
Pješčana » wrote: za Mac sam već puno puta to čula.
pišem pamtim za idući puder.
stvar je u tome da ja godinama ne koristim kamene ni pudere u prahu, samo tekući i stavim rumenilo povrh. ne treba mi više. pjegava sam, i ne želim prekriti pjege. stavljam u biti na dio lica, meni su obrazi i čelo najčešće bez šminke, eventualno malo rumenila.
Ja za ljeto koristim Studio Fix tekući od Maca i on košta 29 €.
Cijela Studio Fix linija je zakon.

Nema što ne prekriva, a na licu se gotovo uopće ne primijeti.
Zahvaljujući njoj, Perzefona je uvjerena da ja imam savršen ten i nema načina da joj objasnim da je to puder, a ne moj ten. :rofl:
Nu ti je na forumu pa je pitaj. :o

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 14 Mar 2012, 13:39
by Melody
Tupelo » wrote:
Ionako i Mac i Bobbi Brown naručujem preko neta jer ih kod nas nema.
Mac je po cijeni zbilja pristupačan, a kvalitetan je. Za te novce, kod nas ne mogu dobiti tako dobar puder/sjenilo/rumenilo. Doslovce te ispadne tek malo skuplji od MaxFactora, a kvalitetom se uopće ne mogu uspoređivati. :ne zna:
Da, recimo da su Mac i BB brendovi koje žarko želim malo više isprobati. Od Maca sam imala ruž i rumenilo, poše, kako je to nešto preodlično i postojano i sve :cerek: (Brick O La, i Dainty rumenilo, imam ga još malo).
Mogla bih komotno nikad ni ne pogledati high end, a brendovi tipa L'Oreal postaju smiješni :D

No, moram priznati, među nijansama pudera im se nisam snašla, ne mogu odrediti ovako onlajn, bez da probam, bez obzira na onaj njihov foundation finder. :gaah:

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 14 Mar 2012, 14:17
by ombia
Pješčana » wrote: za Mac sam već puno puta to čula.
pišem pamtim za idući puder.
stvar je u tome da ja godinama ne koristim kamene ni pudere u prahu, samo tekući i stavim rumenilo povrh. ne treba mi više. pjegava sam, i ne želim prekriti pjege. stavljam u biti na dio lica, meni su obrazi i čelo najčešće bez šminke, eventualno malo rumenila.
Meni je onaj u kamenu prozirni, ne pokriva mi nista, samo malo fiksira sminku. :S Nanesem ga kistom, dasak jedva.
Pjegice. :cerek:
Puder stavljam na cijelo lice i ispod brade da bude jednolicno.
Mac - prvo me nasminkala :S pa zapisala sve sto je koristila, a ja poslusno popikala.

edit: a favorit od maca- mi je Matchmaster SPF 15 Foundation

Image

i ovaj isto, pokriva malo vise i drzi bolje na vrucini

Image

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 14 Mar 2012, 14:42
by blue
Tupelo » wrote:
Ja za ljeto koristim Studio Fix tekući od Maca i on košta 29 €.
Cijela Studio Fix linija je zakon.

Nema što ne prekriva, a na licu se gotovo uopće ne primijeti.
Zahvaljujući njoj, Perzefona je uvjerena da ja imam savršen ten i nema načina da joj objasnim da je to puder, a ne moj ten. :rofl:
Nu ti je na forumu pa je pitaj. :o
Kako odrediš nijansu na neviđeno? S obzirom da Mac kozmetike nema kod nas, mogu li se kupiti npr. testeri? :misli:

Čula sam već ljude da hvale Mac, i ja bi, naravno, probala :D

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 14 Mar 2012, 15:10
by Melody
Jedino što sam uspjela skontati je da sam 15-ka u puderima kod Maca. Ali kad dođem do odabira podtona, daju mi samo opcije za warm, cool i olive, nema za neutralni :ne zna:

ima NC15 (not cool - topli) i NW15 (not warm - hladni).

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 14 Mar 2012, 15:28
by Tupelo
blue » wrote:Kako odrediš nijansu na neviđeno? S obzirom da Mac kozmetike nema kod nas, mogu li se kupiti npr. testeri? :misli:

Čula sam već ljude da hvale Mac, i ja bi, naravno, probala :D
Nemaju testere.
Da, dosta je teško puder naručiti na neviđeno, pretpostavljam.
Ja imam sreće jer na poslu srećem profesionalne vizažiste pa kod njih isprobavam sve novitete i ostalo što mi treba, a masu toga i naručim preko njih. :o :cerek:
Melody wrote:Jedino što sam uspjela skontati je da sam 15-ka u puderima kod Maca. Ali kad dođem do odabira podtona, daju mi samo opcije za warm, cool i olive, nema za neutralni :ne zna:

ima NC15 (not cool - topli) i NW15 (not warm - hladni).
Meni je Studio Fix složen tako da koristim NC20 tekući + kombiniram C3 i C4 "kameni" Powder plus foundation.

S ove tri nijanse uspijem pratiti razne stupnjeve preplanulosti.

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 14 Mar 2012, 15:37
by ombia
blue » wrote: Kako odrediš nijansu na neviđeno? S obzirom da Mac kozmetike nema kod nas, mogu li se kupiti npr. testeri? :misli:

Čula sam već ljude da hvale Mac, i ja bi, naravno, probala :D
Mozes zamoliti nekoga vani da ti uzme testere. Pakiraju ih na licu mjesta, samo pokazes sto hoces, u male kutijice kao za kremu, ima nekih 5 ml unutra. Tester traje preko tjedan dana. Ovo se odnosi na tekuce pudere. Tad ces znati nijansu pa po tome narucis i kompaktne. Taj netko ne mora nuzno tad kupiti nesto od njih. :)

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 14 Mar 2012, 15:42
by Melody
Tupelo » wrote:

Meni je Studio Fix složen tako da koristim NC20 tekući + kombiniram C3 i C4 "kameni" Powder plus foundation.

S ove tri nijanse uspijem pratiti razne stupnjeve preplanulosti.

Je, ali ja neću preplanulost nego svoj ton kože. A ovako online ne mogu odrediti koliko ne NC žut, a koliko NW rozi ton, i zato se ne mogu odlučiti, jer sam neutralna, pa sa žutim puderom izgledam kao da ću mrtva past, a sa rozim kao prezrela breskva :serek:

EDIT: Hm, joj, ako si ti NC20, a rekla si da si tamnijeg tena, onda je meni i najsvjetliji Mac pretaman, bojim se. Tako mi je jednom i ispalo na onom nekakvom foundation matrixu, svi puderi izlistani i nijanse navedene, ali nijedan Macov :zubo:

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 17 Mar 2012, 10:36
by Pješčana
žene, možda sam off, ali naišla sam na ovu sliku:
Image

učenje kako se nanosi make up :)

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 17 Mar 2012, 10:44
by ombia
Svidja mi se ona sandalica u prvom redu.

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 31 Mar 2012, 02:20
by Megalodona
Melody » wrote: Inače, ja najvolim ovaj:

Image

Koža nomalna do mješovita ljeti :o
kupila danas :lux:
super je, hvala, melody :cerek:

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 03 Apr 2012, 18:02
by Melody
:cerek: :kiss:

Jako ćeš ga voljeti.

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 03 Apr 2012, 20:05
by blaze
Tupelo » wrote: Budući da traju po godinu dana, zbilja mislim da se na puderima ne treba šparati.
Od tekućih koristim Lancome Photogenic Lumessence.
Image
i ja imam taj, ali žalim za prošlim, maquimatom
a budući da mi puder traje po 3-4 godine :zubo: jer ga stavljam malo, a samo u posebnim prigodama full, za koju godinu kupit ću ovdje hvaljeni mac. do onda možda dođe i u hr

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 03 Apr 2012, 20:08
by Pješčana
blaze » wrote:
a budući da mi puder traje po 3-4 godine :zubo: jer ga stavljam malo, a samo u posebnim prigodama full, za koju godinu kupit ću ovdje hvaljeni mac. do onda možda dođe i u hr
+1 :D

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 03 Apr 2012, 20:11
by Mulica
Megalodona » wrote: kupila danas :lux:
super je, hvala, melody :cerek:
di? koliko? kakav je??? :xlux:

ja još nisam kupila puder :facepalm:
nikako krenit! uvik nešto prišnije na popisu :gaah:

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 03 Apr 2012, 20:47
by Margarita
Kupila sam par puta tekući puder. I namazala se njima ponešto puta. I uvijek se osjećam kao svježe oličena i ne smijem se ni na što prisloniti. A kog vraga se onda bigecam ak se ne mogu prisloniti? Doduše, zadnji put sam samo mobitel zakeljila za namazano lice. Prošli tjedan sam čak triput stavila maskaru i sjajilo što je za mene jako puno.

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 03 Apr 2012, 22:43
by Megalodona
Melody wrote::cerek: :kiss:

Jako ćeš ga voljeti.
:cerek:
nadam se da se ne primjećuje da te stalkam pa kupujem ono što je tebi dobro :hekla:
Mulica wrote: di? koliko? kakav je??? :xlux:

ja još nisam kupila puder :facepalm:
nikako krenit! uvik nešto prišnije na popisu :gaah:
mni je jako dobar, primjetila sam ono meni bitno, ne začepljuje mi pore :D
i nijansa mi je čak ok, kupila sam vanilija nešto, jesam malo bljedunjava ali bolje je od ružičasta :D

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 03 Apr 2012, 23:32
by Megalodona
mulice, sad sam skužila da ti uopće nisam odgovorila :facepalm:
bipa, 105 kn, ne zabetonira, prozračan.

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 04 Apr 2012, 00:44
by zeleni zub
Mulica » wrote: di? koliko? kakav je??? :xlux:

ja još nisam kupila puder :facepalm:
nikako krenit! uvik nešto prišnije na popisu :gaah:
Imam healthy mix, nijansa 54, ali puder, ne ovaj serum. Proban 3 puta. Ako hoćeš na ti ga. Uzmi poštanski pretinac u pošti i pošaljem ga. Ja to stvarno nemam kome dati.

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 04 Apr 2012, 01:02
by sabaa
Nije puder, ali jednako me dobro sluzi, BB krema od Garniera.
Kupila sam ju na blef, ali pokazala se super, fino zagladi ten, nije teska i pase mi kozi.

Nije skupa, oko 55 kn, ovisno o ducanu, ali ima samo dvije nijanse, light i medium.

Preko zime sam dosta blijeda, a sad za ljeto cu uzeti medium nijansu za kad uhvatim malo boje.

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 04 Apr 2012, 10:51
by ombia
BB ce se tesko naci tamnije nijanse jer i jesu rodjene za Japanke i co. Moja BB je dobra ali mrvicu preteska...nekad mi pase nekad ne.

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 04 Apr 2012, 10:58
by Pješčana
što je BB krema?

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 04 Apr 2012, 11:05
by Ruralna
Je li bb neka vrsta tonirane kreme ili? Čitala sam nedavno u nekom časopisu, samo mi je mozak na 5% pa sam već zaboravila.

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 04 Apr 2012, 11:22
by ombia
Namjenjena Japankama da dobiju onaj lutkasti ten i zadrze porculansku boju. Neki mutant izmedju kreme u boji i tekuceg pudera sa izrazito visokim zastitnim faktorom.
BB je ze blemish balm.

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 04 Apr 2012, 13:00
by Ruralna
Ah da. Blemish balm. U zadnjem Ellu su je dali kao preporuku za osvježiti izgled lica umjesto upotrebe highlightera :D

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 04 Apr 2012, 13:03
by Pješčana
jel taj BB zdrav? jel smeta ako imam pjege da to natrackam po licu?

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 04 Apr 2012, 13:06
by Ruralna
Pa ako imaš pjege, a on ima jako veliki zaštitni faktor, hm, pa valjda bi funkcioniralo zajedno :misli:

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 04 Apr 2012, 13:07
by Ruralna
E i imam lrp od prošle godine, faktor 50. Potrošena minimalno. Jel i ove godine vrijedi ili je moram hitit u smeće?

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 04 Apr 2012, 13:18
by blue
Od ove BB Garnier - koliko se to vidi, koliko ovisi o boji tena? Stvarno ne kužim kad lansiraju proizvod u 2 nijanse, pa se ti nađi :gaah:

Ruralna » wrote:E i imam lrp od prošle godine, faktor 50. Potrošena minimalno. Jel i ove godine vrijedi ili je moram hitit u smeće?
Što je lrp?
Jel nema rok trajanja na ambalaži? :zubo: Ja bacam npr. kreme nakon 2 godine ili ako je rok trajanja istekao prije nekog vremena :o

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 04 Apr 2012, 13:28
by Ruralna
blue » wrote:Od ove BB Garnier - koliko se to vidi, koliko ovisi o boji tena? Stvarno ne kužim kad lansiraju proizvod u 2 nijanse, pa se ti nađi :gaah:



Što je lrp?
Jel nema rok trajanja na ambalaži? :zubo: Ja bacam npr. kreme nakon 2 godine ili ako je rok trajanja istekao prije nekog vremena :o
La Roche Posay. Ma pitam zbog faktora, jer sam negdje čitala da on "propada" nakon nekog vremena od otvaranja, što bi značilo da ove godine ne bi imala 50spf zaštitu od njega :zubo:
Ili je to patka da kupujemo više :ne zna:

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 04 Apr 2012, 13:32
by sabaa
blue » wrote:Od ove BB Garnier - koliko se to vidi, koliko ovisi o boji tena? Stvarno ne kužim kad lansiraju proizvod u 2 nijanse, pa se ti nađi :gaah:



Što je lrp?
Jel nema rok trajanja na ambalaži? :zubo: Ja bacam npr. kreme nakon 2 godine ili ako je rok trajanja istekao prije nekog vremena :o
Da glupo je što su samo dvije nijanse, ali nije tako teška ko puder, fino se razmaže i upije, ne kuže se prelazi.

I ova nema tako visoki zaštitni faktor, 15-ica je.

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 04 Apr 2012, 14:01
by blue
Ruralna » wrote: La Roche Posay. Ma pitam zbog faktora, jer sam negdje čitala da on "propada" nakon nekog vremena od otvaranja, što bi značilo da ove godine ne bi imala 50spf zaštitu od njega :zubo:
Ili je to patka da kupujemo više :ne zna:
A ne znam :ne zna: Ali ako si svjetloputa, a obzirom da koristiš SPF 50 vjerojatno jesi - bolje ne riskirati :ne zna:

sabaa thnx :top:

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 04 Apr 2012, 14:57
by ombia
Moja BB je kremastija i "teza" od bilo kojeg mog tekuceg pudera. Mozda i zbog faktora 42.
Moja je Missha M Perfect Cover B.B Cream SPF 42. Mogla bih tu Garnierovu isto probati.

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 04 Apr 2012, 14:59
by kuki
Šta piše na piksici u onoj nacrtanoj kutijici s kremom?

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 04 Apr 2012, 16:17
by sabaa
ombia wrote:Moja BB je kremastija i "teza" od bilo kojeg mog tekuceg pudera. Mozda i zbog faktora 42.
Moja je Missha M Perfect Cover B.B Cream SPF 42. Mogla bih tu Garnierovu isto probati.
Mene je odusevila sto je laganija od pudera kojeg ljeti ne podnosim na faci, pa mozda ona prode.

A i ne moram se dva puta mazat.:ljenguz:

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 09 Apr 2012, 01:08
by Aristocat
Kupila MAC tekuci puder br 18 i u kamenu 26 cini mi se. Lijepo. Tekstura tekucega je gusca od bilo kojeg drugog kojeg sam ikad koristila, osjecaj na kozi ugodan, kometari na izgled mi dizu rep. :cerek:
Uglavnom, nije los odabir, nije los indeed.Nosit cu ga i u krevet. Sve za ljepotu. :cheer:

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 14 Apr 2012, 18:18
by Pješčana
nije tekući puder, ali ga ja tako koristim.
dobila sam pred godinu dana, ali nisam ga ni otvarala.neki dan sam ga našla u neseseru i stavila.
lagane je teksture, lako se nanosi i razmazuje, i super izjednači ten.
on je namijenjen, kao, za područje oko očiju, ali ja ga stavljam i po obrazima i nosu.
izgleda ko da ga nema na licu.
Image

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 13 Aug 2012, 21:04
by Almost Rosey
Poštovanje, kako smo.

Trebam tekući puder.

Nisam šminkerica inače, ne razumijem se ja u to.
Također nemam novaca, portošila bih sto-i-koju kunu.

Vene su mi zelene, kosa i oči smeđe. Ten mi inače nije problematičan, hoće se zacrvenit oko nosa i tako to, ali s tog područja puder ionako skinem u prvih satipo korištenja pa nema veze.
Koža inače masnjikava, više mješovita zapravo, kajaznam :ne zna: ako me baš nešto iziritira ospem se sitnim prištićima, ali jakojako rijetko.

Maybeline ne volim; imala njihov neki - em sam kupila pogrešnu nijansu (to sam si sama kriva :facepalm: ) pa ga nisam smjela previše stavit jer bih izgledala kao da imam žuticu, em bi se nakon dva sata potpuno odvojio od kože, ne znam to opisat, kao da sam čisto ulje nanijela na facu, fuj. Tako da ga nisam pretjerano koristila, a sad e falabogu počeo smrduckat pa ga moram bacit :yess:

Opcije su mi dm, Mueller, Iris :misli:

Vidim gore da hvalite taj buržua al piše da nema neku urnebesnu moć prekrivanja.

Hajd koju pametnu. Afriko, znam da čitaš.

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 13 Aug 2012, 21:42
by Pješčana
baš baš tekuČi ili može ili korektor?
ako ne stavljaš na cijelo lice, preporučam MAx Factor Pan stick, mislim da smo ga Klonka i ja već hvalile ovdje

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 13 Aug 2012, 21:50
by Almost Rosey
Ja se u to ne razumijem :mama:
Stavljam inače na cijelo lice, nekad preskočim čelo :ne zna:

Eh da, i ja ne koristim sijaset onih stvari koje ne znam ni pobrojat, primer, highlighter, illuminator, korektor, bronzer, podlogu, ovo, ono... hidratantna krema, puder i ćao đaci.

Jesam grozna? :zubo:

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 13 Aug 2012, 22:15
by Almost Rosey
Zapravo bih ja da mi netko pokloni puder. Onda se ne bih žalila ni razbijala glavu i bio bi mi dobar :zubo: ovako sam dobila novce pa se ti, drugarice, snađi :gaah:

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 13 Aug 2012, 22:40
by kukuriku
Almost Rosey » wrote:Ja se u to ne razumijem :mama:
Stavljam inače na cijelo lice, nekad preskočim čelo :ne zna:

Eh da, i ja ne koristim sijaset onih stvari koje ne znam ni pobrojat, primer, highlighter, illuminator, korektor, bronzer, podlogu, ovo, ono... hidratantna krema, puder i ćao đaci.

Jesam grozna? :zubo:
krema i puder.
istinu govoreći, uglavnom samo krema.
još istinitije, ponekad ni krema.
puder iđe za svadbe i sprovode i ko konsiler za raskopani prišt.
ovo što si nabrojala brijem da koriste samo profesjonalni šminkeri.

edit: ali nisam čitala temu, tak da je moguće da sam bubnula glupost i da čudo žena kupuje i meće na sebe sve te đavle.

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 13 Aug 2012, 22:47
by Almost Rosey
Vidim na netu da neki Manhattanov tekući i praškasti imaju dobre recenzije a malo koštaju. U čemu je caka?

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 13 Aug 2012, 22:51
by kukuriku
Almost Rosey » wrote:Vidim na netu da neki Manhattanov tekući i praškasti imaju dobre recenzije a malo koštaju. U čemu je caka?
ne znam. ja u pravilu ne kupujem kozmetiku ako je jeftina.
brijem da ne valja.
ali ja nemam pojma, možda će netko upućeniji znati.

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 13 Aug 2012, 22:55
by Almost Rosey
A koja je granica jeftine i skupe?
Jel mogu proć sa 150kn recimo? 200 mi je previše, ma i 150 mi je uh al bih to mogla pregrmit.

Ima li tko iskustva s tetama u Muelleru (ne onom fensišmensi na Trgu) - hoće pomoć čak i ako nemam fejk lujku?

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 13 Aug 2012, 23:07
by Almost Rosey

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 13 Aug 2012, 23:34
by Pješčana
evo, ja mislim da nikad nisam platila tekući 150 kuna ( samo manje) i najskuplji mi je Revlonov koji čeka hladne dane.
mislim da je 100-150 saaasvim ok cijena, pa i pre za tako nešto.

konsiler je ista stvar ko korektor, ne treba ti sve u isto vrijeme, što ti je :D

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 13 Aug 2012, 23:56
by Almost Rosey
Ali koji, kooi? :crying:

Pogledat ću sutra u deemu i mileru taj buržua :ne zna: e i onaj Melodyin.

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 13 Aug 2012, 23:59
by Pješčana
kad odeš u dućan, malo testera stavi na unutarnju stranu podlaktice, i pogledaj kako ti se čini. tekstura, boja, razmazivost, miris.
pazi da ne odabereš žuto ako nemaš žućkastu kožu, ili rozu i slično :mig:

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 14 Aug 2012, 10:41
by Beau
Almost Rosey » wrote:Poštovanje, kako smo.
Rozi, đe si bila jučer oko osam i nešto navečer?
Vidjela sam jednu djevu i istu me sekundu puklo da bi to mogla bit ti :rofl:
Imala je bež haljinu i crne tajice.
Onda? :hekla:

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 14 Aug 2012, 12:45
by zeleni zub
Almost Rosey wrote:Vidim na netu da neki Manhattanov tekući i praškasti imaju dobre recenzije a malo koštaju. U čemu je caka?
Nisam koristila tekući, ali što se tiče drugih njihovih stvari- nema cake. Jednostavno su dobri i jeftini. Meni je jedini bolji puder od Manhattanovog onaj najskuplji ikad kojeg neću spominjati ovdje jer ste vi sve tu neke razumne žene :D.

I Muller i Martimex tete su u pravilu ljubazne. U martimexu na trgu imaju Bourjois i Pupu i tako te neke normalnije. I u Teslinoj isto, tamo znam da uvijek prvo ponude sve iz nekog normalnijeg cjenovnog ranga.

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 14 Aug 2012, 15:15
by Almost Rosey
BoDerek » wrote: Rozi, đe si bila jučer oko osam i nešto navečer?
Vidjela sam jednu djevu i istu me sekundu puklo da bi to mogla bit ti :rofl:
Imala je bež haljinu i crne tajice.
Onda? :hekla:
:rofl: a gdje si "me" to vidjela? Ja ti nisam u Zagrebu :mig:

Kupila onaj Melodyin, pitala tetu, isprobala par nijanasa, uzela 52.
Htjela onaj 123 nešto, ali mi je čudan bio, sve nijanse mi izgledale prežućkasto, a od žućkastog bježim. A i ne treba mi neko kazališno prekrivanje.

Ne znam, svašta sam dobroga čula za taj Bourjois, da ga sa Chanelom uspoređuju čak, dok L'Oreal, koji je u istom cjenovnom rangu, trpaju skupa s Maybelineom i inima, koji se za manju paru mogu dobit :ne zna:

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 14 Aug 2012, 15:24
by Beau
Almost Rosey » wrote:
:rofl: a gdje si "me" to vidjela? Ja ti nisam u Zagrebu :mig:
Aha, nisi u Zagrebu. A ja te na Zrinjevcu vidila :rofl:
I bila si baš medena :cerek:
Imala je istu frizuru kao ti, jednom si stavila sliku kose, i još jedan detaljčić koji si jednom napisala.

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 14 Aug 2012, 15:49
by Almost Rosey
BoDerek » wrote: Aha, nisi u Zagrebu. A ja te na Zrinjevcu vidila :rofl:
Kamo sreće :tuzni:
I bila si baš medena :cerek:
Imala je istu frizuru kao ti, jednom si stavila sliku kose, i još jedan detaljčić koji si jednom napisala.
K'o bog mi oko bježalo :rofl:

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 14 Aug 2012, 15:52
by Beau
Almost Rosey » wrote:

K'o bog mi oko bježalo :rofl:
Da :rofl:
:kiss:

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 14 Aug 2012, 16:19
by Almost Rosey
BoDerek » wrote: Da :rofl:
:kiss:
Ma :grli:

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 14 Aug 2012, 21:49
by Pješčana
nakon WW2, Burjois je kupio propali Chanel od Coco koja je malo ofirala s Nijemcima pa joj propo posao, ali je zadržao ime i brand.
Tako da imaš Burjois, i Chanel, i kupce za svakog.
po meni, kvaliteta je ista. i jebo mene mali pas ako oni to ne rade u istoj tvornici

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 14 Aug 2012, 21:51
by Almost Rosey
Pješčana » wrote: nakon WW2, Burjois je kupio propali Chanel od Coco koja je malo ofirala s Nijemcima pa joj propo posao, ali je zadržao ime i brand.
Tako da imaš Burjois, i Chanel, i kupce za svakog.
po meni, kvaliteta je ista. i jebo mene mali pas ako oni to ne rade u istoj tvornici
Juh, vidiš, pojma nisam imala :eek:

Nadam se da će mi ovaj bit ok, probala sam ga večeras (sjedim isfrizirana i našminkana u pidžami :serek: ), ne prekriva* i nije maska, ali fino ujednači, što je zapravo ono što od pudera tražim.

edit: *ma prekriva, ali nije žbukast, prekriva mrljice, a nekih prišteva i nemam baš.

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 16 Aug 2012, 01:09
by zeleni zub
Pješčana » wrote: Tako da imaš Burjois, i Chanel, i kupce za svakog.
po meni, kvaliteta je ista. i jebo mene mali pas ako oni to ne rade u istoj tvornici
Da, Chanel dekorativa je meni enigma. I kad je nešto dobro uvijek postoji neznatno lošiji proizvod koji je pet puta jeftiniji.

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 16 Aug 2012, 13:03
by blue
Almost Rosey » wrote:
Kupila onaj Melodyin, pitala tetu, isprobala par nijanasa, uzela 52.
Htjela onaj 123 nešto, ali mi je čudan bio, sve nijanse mi izgledale prežućkasto, a od žućkastog bježim. A i ne treba mi neko kazališno prekrivanje.

Ne znam, svašta sam dobroga čula za taj Bourjois, da ga sa Chanelom uspoređuju čak, dok L'Oreal, koji je u istom cjenovnom rangu, trpaju skupa s Maybelineom i inima, koji se za manju paru mogu dobit :ne zna:
Imam i ja taj :top: samo ne koristim puder preko ljeta nego toniranu kremu. Općenito, Bourjois mi ima super proizvode, a cijene su vrlo prihvatljive :top:

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 17 Aug 2012, 07:30
by kukuriku
zeleni zub » wrote:
Da, Chanel dekorativa je meni enigma. I kad je nešto dobro uvijek postoji neznatno lošiji proizvod koji je pet puta jeftiniji.
a šanel ona druga, kak se kaže, prezervativa( :misli: ?!) ti nije enigma?
kamon, kreme prek soma kuna.
pa šta te rade? naprave fejslifting, operu suđe i opeglaju dve vešmašine robe?

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 18 Aug 2012, 11:42
by zeleni zub
Ne znam, nisam probavala pa ne spominjem.

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 20 Aug 2012, 11:34
by ombia
Chanel ima fenomenalna sjenila i rumenila, zaista se nazalost ne mogu usporediti sa necime pet puta jeftinijim. Tekstura je finija i drze mnogo duze itd. Skupe kreme ne koristim. :raspa:

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 26 Apr 2013, 14:20
by blue
Dakle ljeto je skoro pa stiglo, meni kozmetičke novotarije djeluju uvijek privlačno, pa bi probala BB kremu.
Pisalo se već na temi o tome.. Sad, Garnier mi je pretaman, Nivea isto. Postoji li možda Uriage BB? Imam od njih toniranu kremu za sunčanje, za lice, pa ako imaju BB, postoji mogućnost da imaju u mojoj boji :lux:

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 26 Apr 2013, 15:15
by Margarita
blue » wrote:Dakle ljeto je skoro pa stiglo, meni kozmetičke novotarije djeluju uvijek privlačno, pa bi probala BB kremu.
Pisalo se već na temi o tome.. Sad, Garnier mi je pretaman, Nivea isto. Postoji li možda Uriage BB? Imam od njih toniranu kremu za sunčanje, za lice, pa ako imaju BB, postoji mogućnost da imaju u mojoj boji :lux:
Kaj je to BB?

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 26 Apr 2013, 15:50
by Beau
Margarita » wrote: Kaj je to BB?
Ne znam ni ja. Al evo što je ombia rekla o tome prije godinu dana:

Namjenjena Japankama da dobiju onaj lutkasti ten i zadrze porculansku boju. Neki mutant izmedju kreme u boji i tekuceg pudera sa izrazito visokim zastitnim faktorom.
BB je ze blemish balm.

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 26 Apr 2013, 21:56
by Pješčana
ima BB krema za naše tržište, gdje se pokriju nedostaci i dobije onaj ravnomjeran ten, koji te ne zacementira.

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 30 Apr 2013, 17:07
by Margarita
Pješčana » wrote:ima BB krema za naše tržište, gdje se pokriju nedostaci i dobije onaj ravnomjeran ten, koji te ne zacementira.
Pa, zanimljivije zvuči ona za japanske žene.

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 01 May 2013, 10:59
by Pješčana
hah, gle, zamisli prosječnu hrvatsku ženu, kako stavlja na se blijedi puder.
a ispod tri tona tamniji ten :D

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 01 May 2013, 11:42
by Bara huda
blue » wrote:Dakle ljeto je skoro pa stiglo, meni kozmetičke novotarije djeluju uvijek privlačno, pa bi probala BB kremu.
Pisalo se već na temi o tome.. Sad, Garnier mi je pretaman, Nivea isto. Postoji li možda Uriage BB? Imam od njih toniranu kremu za sunčanje, za lice, pa ako imaju BB, postoji mogućnost da imaju u mojoj boji :lux:
Vichy je nedavno stavio na trziste BB kremu. ovu Vichy idealia BB cream
Dobila tester ali jos nisam isprobala na licu, samo na ruci i djeluje ok sto se tice mazivosti i ostalog iako je prilicno gusta i masnija.

Inace, tekuci puder ne koristim, samo tonirane kreme. Prilicno dugo sam bila vjerna Dioru, on je stalno mijenjao nazive tih krema a sad se ustalio na Hydra life tinted moisturizer, nju sam koristila zadnjih godinu, dvije.
Nedavno sam kupila ovo- Bobbi Brown tinted moisturizing balm i ne losa je iako ne pretjerane soposobnosti kamuflaze. Ali ne ostavlja dojam zbuke na licu.
U parfumeriji sam trazila tester za Chanelovu toniranu kremu, par puta sam isprobala i izvrsna je. Mozda mi to bude sljedeci izbor kad potrosim ovo sto imam sad. Osim ako je do onda vise ne bude.

Inace, BB kreme mi se cine preguste u odnosu na tonirane kreme, doduse, one i jesu izmedju kreme i tek. pudera, ali moj je dojam da vise naginju puderu nego kremi.
Sad su izasle nove CC kreme, to je opet vjerojatno neko novo pakiranje jednog od vec postojecih sra...proizvoda :D
Ali kako svaki bedak ima svoje veselje, tako se i ja unaprijed veselim CC kremama. :lux:
Iako cu vjerojatno ostati na uobicajenim toniranim. :D

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 01 May 2013, 12:06
by Éowyn
Pješčana wrote:hah, gle, zamisli prosječnu hrvatsku ženu, kako stavlja na se blijedi puder.
a ispod tri tona tamniji ten :D
Ja imam drugacijih problema :zubo: rijetko kad nadem dovoljno svijetli puder.
Meni su BB kreme ok kao dnevna varijanta, ali za izgled porculanske lutkice se ipak moram posteno zazbukati s malo vise proizvoda.

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 01 May 2013, 12:33
by Bara huda
Éowyn » wrote:
Ja imam drugacijih problema :zubo: rijetko kad nadem dovoljno svijetli puder.
Meni su BB kreme ok kao dnevna varijanta, ali za izgled porculanske lutkice se ipak moram posteno zazbukati s malo vise proizvoda.
Tebe sad zamisljam kao Snjeguljicu porculanske koze bijele kao snijeg. :)

BB kreme koje sam ja probavala nisu svjetle, ima ih u raznim tonovima. Meni to vrlo slicno tekucem puderu osim sto kazu da su hidratantnijje. Dirov BB sam isto trazla tester za doma i puno je gusca od tonirane koju koristim. Morala sam je razrijedjivati sa bazalmom da bi se dala razmazati bez da si djelujem zbukano. :ne zna:

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 01 May 2013, 12:53
by Éowyn
Nope, ja sam prirodno crvena s pjegicama pd sunca, ali ih nemam puno pa ih prikrijem puderom kad pozelim taj imidz porculanske lutkice. A u zadnje vrijeme mi se bas svida :zubo:

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 01 May 2013, 22:43
by Bara huda
Éowyn » wrote:Nope, ja sam prirodno crvena s pjegicama pd sunca, ali ih nemam puno pa ih prikrijem puderom kad pozelim taj imidz porculanske lutkice. A u zadnje vrijeme mi se bas svida :zubo:
Wow, prirodna crvenokosa bijelog tena tek prosaranog pokojom pjegicom. :lux:
Sad reci da imas zelene oci uz tu kombinaciju i i bit ce mi jasno zasto je Euklid poludio za tobom. :D

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 01 May 2013, 23:05
by Éowyn
Tamnoplave s mozda mrvicu zelenog. Ovisi kakvu odjecu nosim.
Ponekad i sive :ne zna:

Najozbiljnije sumnjam da Euklid ikome gleda u oci (ikome zenskog roda) :zubo:

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 01 May 2013, 23:21
by Bara huda
Éowyn » wrote:Tamnoplave s mozda mrvicu zelenog. Ovisi kakvu odjecu nosim.
Ponekad i sive :ne zna:
sve boje od boljeg. Kameleonske oci koje se prilagodjavaju okolini, osjecajima i odjeci.
Blizu vrha. :lux:
Najozbiljnije sumnjam da Euklid ikome gleda u oci (ikome zenskog roda) :zubo:
Ouch!
Znaci, ti zelis indirektno dati do znanja da ti je i ostatak tijela mimo lica toliko fasinantan da privlaci paznju cak i vrsnog izbirljivca kao sto je Euklid? :D
Doduse, nisam ni sumnjala u to, ali eto....lijepo je imati potvrdu da su trkeljasice pravi komadi zenskinja.

Vis, vis, mozda se zato i ja motam ovuda, sve se nadam da ce malo carobnog praha pasti i na mene. :D

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 01 May 2013, 23:40
by Éowyn
Bara huda wrote: Ouch!
Znaci, ti zelis indirektno dati do znanja da ti je i ostatak tijela mimo lica toliko fasinantan da privlaci paznju cak i vrsnog izbirljivca kao sto je Euklid? :D
Doduse, nisam ni sumnjala u to, ali eto....lijepo je imati potvrdu da su trkeljasice pravi komadi zenskinja.

Vis, vis, mozda se zato i ja motam ovuda, sve se nadam da ce malo carobnog praha pasti i na mene. :D
Otkad je Euklid postao osoba s kriterijima? :zubo: (nadam se da.nece zalutati na temu o kozmetici)

Nisam se hvalila, mislim da Euklid nikome ne gleda u oci ;)

Tekući puder - koji Ču???

Posted: 02 May 2013, 08:35
by Euklid
Éowyn wrote:Tamnoplave s mozda mrvicu zelenog. Ovisi kakvu odjecu nosim.
Ponekad i sive :ne zna:

Najozbiljnije sumnjam da Euklid ikome gleda u oci (ikome zenskog roda) :zubo:
Definiraj oci... pa mozemo dalje polemizirat gdje ja gledam... :kava:

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 02 May 2013, 10:32
by ali
blue » wrote:Dakle ljeto je skoro pa stiglo, meni kozmetičke novotarije djeluju uvijek privlačno, pa bi probala BB kremu.
Pisalo se već na temi o tome.. Sad, Garnier mi je pretaman, Nivea isto. Postoji li možda Uriage BB? Imam od njih toniranu kremu za sunčanje, za lice, pa ako imaju BB, postoji mogućnost da imaju u mojoj boji :lux:
Mislim da Uriage nema (još :zubo: ), al ima ti La Roche Posay.
Kupila sam na blef obje nijanse prije 2 tjedna cca, imali su promotivnu akciju: BB Hydreane krema + mini micelarna + ruž, sve za 99 kuna :S
Možda još traje, treba pročešljat ljekarne.

Tamniju nisam probala još, a svjetlija mi se čini ok, ne znam, boja mi se nekako stopila s licem...ne djeluje preumjetno.
Niš to ne prekriva doduše ali kao zamjena za teže pudere je super: malo korektora na kritične točke ( doslovno :zubo:) i sve 5.
Ruževe sam proslijedila nažalost.

Koliko sam pohvatala, ove "naše" tj. neazijske BB kreme su zapravo obična tonirana krema s malo spf, samo šta fensije zvuči bacit u prodaju i reklamirati "BB creme" (kad je za njihovu kakti čudotvornost čula ionako već skoro svaka šuša) nego prodavati zastarjelu "toniranu kremu" :mig:



A ta od Vichya mislim da košta 190 kuna :misli: imali su je na pultu u malom displeju.
I baš sam pitala tester kad sam išla platiti jer me zanimalo radi usporedbe s LRP al mi je žena rekla da ne postoji tester (onaj mali za doma), nego samo da imaju otvorenu tubu pa da mogu tamo probati. Kako ćeš tako probat :ne zna:

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 02 May 2013, 10:48
by blue
Hvala Bara Huda i Ali :top:

Što se tiče zakamufliranosti, koristim Bourjois tekući puder i ne čini mi se da je nešto specijalno gust i težak, za razliku od Max factora, na primjer.

Probat ću Vichy i La Roche Posay :top: Ovo zadnje vjerojatnije, Vichy mi se zamjerio jednom s nekom kremom. Uriage ima toniranu kremu za sunčanje za lice (SPF 50 :mudri: ), i postoji vrlo svijetla nijansa (Eowyn mislim da bi mogla biti i tebi ok); dobra stvar kod te kreme za sunčanje je da stvarno drži, od kad se tim trackam nije mi još nos pocrvenio; loša stvar je što se lice sjaji ko pun mjesec :serek:

S obzirom da BB kreme imaju puder efekt, nadam se da matiraju - to mi treba, maska od lica i ne baš.

Eowyn svaka čast, ja nisam našla način da prekrijem pjegice da se uopće ne vide. Mislim ne vide se pretjerano, osim ljeti, tad je pretjeranije :o ali ja vidim. Drugi problem su mi staračke pjege, ja tako mlada :zubo: a one se počele stvarati :crying: Ima li tome lijeka? :mama:

Tekući puder - koji Ču???

Posted: 02 May 2013, 11:34
by Euklid
A zasto uopce prekrivati pjegice?

Pjegice su strahovito sexy...

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 02 May 2013, 12:04
by Éowyn
Meni su slatke :ne zna: ja ih prekrivam samo kad pokusavam postici izgled lutke :raspa:

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 02 May 2013, 14:37
by Pješčana
i ja ću ovih dana uzet Burjois, onaj neki koji ste preporučali.
imam Revlonov, ali mi je pretežak za ove tropske uvjete.
i škicnut ću za ovo što je ali napisala.
ali, micelarna je ono za skidanje,jel?

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 03 May 2013, 14:26
by blue
No dobro, a bi li tko riješio problem pojave staračkih pjega na rukama moje prijateljice? :o

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 03 May 2013, 18:20
by Éowyn
Jesi sigurna da su ti to staracke pjege? ja imam pjegice od sunca i po rukama :ne zna:

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 03 May 2013, 18:43
by Blesava
blue » wrote:No dobro, a bi li tko riješio problem pojave staračkih pjega na rukama moje prijateljice? :o
Imam samo preporuku za melazmu na licu. :ne zna:

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 07 May 2013, 14:57
by ali
Pješčana » wrote:i ja ću ovih dana uzet Burjois, onaj neki koji ste preporučali.
imam Revlonov, ali mi je pretežak za ove tropske uvjete.
i škicnut ću za ovo što je ali napisala.
ali, micelarna je ono za skidanje,jel?
Da, učinkovito s lica skida make up (kažu da se upotrebljava i za skidanje s očiju ali nisam probala) i općenito dnevne nečistoće i ostatke krema i sl. a nije agresivno i ne isušuje jer ne treba ispirati vodom.
Meni je bila otkriće jer mi je osjetljiva koža a ni na jednu micelarnu do sad ne da nemam primjedbe, nego dapače, ponekad su mi baš spas :S
(recimo, obavezno stavljam po noći svoju kremu, međutim više puta mi se desila situacija da ili nemam kreme sa sobom ili neplanirano idem leć ( :rofl: ) i dovoljno mi je tada samo očistit lice s micelarnom i opet mi ujutro bude sve super :ne zna:
Dok sam čistila sa raznim gelovima i tonicima, nema šanse da bih mogla bez ičega tj. "suhe" kože (a zapravo može i doslovno, bez navodnika :rolleyes:) otići na spavanje.
Ovo ti je baš nekako jako skin friendly proizvod (ima neke veze s micelijima al ne da mi se guglat sada :zubo: ), bar ja imam takav dojam.
Trenutno mi je u redovnoj upotrebi Biodermina Sebium, a povremeno koristim Vichyevu 3 u 1 i LRP-ovu i baš ni jednoj od njih nemam zamjerki :top:

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 07 May 2013, 15:02
by ali
Éowyn » wrote:Jesi sigurna da su ti to staracke pjege? ja imam pjegice od sunca i po rukama :ne zna:
Pa staračke u biti i jesu fleke od sunca.
Samo se zovu staračke jer dođu s godinama, tj. nakon godina izlaganja suncu.

Blesava wrote: Imam samo preporuku za melazmu na licu. :ne zna:
Misliš na laser ili na neku kremu?
Daj preporuku ako je krema :top:

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 07 May 2013, 16:42
by Margarita
ali » wrote:
Ovo ti je baš nekako jako skin friendly proizvod (ima neke veze s micelijima al ne da mi se guglat sada :zubo: ), bar ja imam takav dojam.
Trenutno mi je u redovnoj upotrebi Biodermina Sebium, a povremeno koristim Vichyevu 3 u 1 i LRP-ovu i baš ni jednoj od njih nemam zamjerki :top:
Pišem to nešto micelarno u tekicu.

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 07 May 2013, 17:56
by Blesava
ali » wrote:Misliš na laser ili na neku kremu?
Daj preporuku ako je krema :top:
Krema, krema... Kakav laser! :gaah: Nije da mi ga nisu nudili za nekoliko kila novaca jer mi, kao, ništa drugo ne bi pomoglo, ali - postoji krema :cerek: Nudili su mi i tzv. kemijski piling za 5.000 novaca (uz napomenu da mi vjerojatno neće biti dosta jedan tretman :rolleyes:), ali sve sam u mjesec i pol dana riješila s kremom.
Dakle, krema se zove Pigmanorm i bojim se da ju nećeš dobiti bez (barem privatnog) recepta. U mom kvartu znaju i mene i lokalnu dermatologicu pa samo usmeno kažem da imam njenu preporuku, ali... ne daju mi ju drugdje.

Anyway, Pigmanorm mi je super bio za melazmu, i već za mjesec dana mazanja sam na licu tražila tragove bivšeg užasa.
Samo je trebaš oprezno (samo po flekama i određenom dinamikom) i uporno mazati...
Ako kupiš...javi pa ću ti napisati upute za korištenje :)

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 08 May 2013, 01:23
by ali
Hvala, evo gledam sad malo sastojke...nda, nije baš bezazlena. (Vjerojatno zato i radi :zubo: )
Doduše ja nemam baš melazmu, samo nešto hiperpigmentiranih fleka ali sve manje :S tako da ću je zasad samo upisati u tekicu za zlu ne trebalo :top:



Popularne te tekice.... :D

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 08 May 2013, 16:20
by Blesava
ali » wrote:Hvala, evo gledam sad malo sastojke...nda, nije baš bezazlena. (Vjerojatno zato i radi :zubo: )
Doduše ja nemam baš melazmu, samo nešto hiperpigmentiranih fleka ali sve manje :S tako da ću je zasad samo upisati u tekicu za zlu ne trebalo :top:
Imala sam bezazlene... No use :rolleyes:

;)

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 09 May 2013, 14:52
by blue
Éowyn » wrote:Jesi sigurna da su ti to staracke pjege? ja imam pjegice od sunca i po rukama :ne zna:
Ma ok, nisu staračke, valjda :rofl: Samo tako izgledaju :zubo:
Nije ni melazma, srećom, mislim da to nemam.

Koristim kremu za sunčanje s viskoim zaštitnim faktorom, pa se nadam da će to spriječiti daljnju pojavu pjega. Da ne dramim, imam ih malo, ali ja primjetim, to je problem :o

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 06 Nov 2014, 20:35
by Beau
Kupila sam si oto cudo, bb kremu.
Pa to je fantasticno :S
Barem meni koja inace prezirem sve vrste pudera.

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 07 Nov 2014, 09:46
by Bara huda
Beau » wrote:Kupila sam si oto cudo, bb kremu.
Pa to je fantasticno :S
Barem meni koja inace prezirem sve vrste pudera.
Koju si uzela?
Meni one nisu bas nesto, bolje su mi bile tonirane dnevne kreme.
Dior je imao jako dobre, hydra move linija je bila super a onda su svi popizdili za tim bb, cc i cime vec a meni se to cini gusto za razmazat i nekako neprirodno na faci. :ne zna:

Sad koristim Teint Miracle Air de Teint od Lancoma i cini mi se ne los.
Dosta je tekuc, cak i jest tekucina koja se pomocu kapaljke vadi izz bocice ali se fino razmaze i ne djeluje masno i glancajuce,
Nije da mu je sposobnost pokrivanja velika kao kod pravih, teskih tekucih pudera, ali pogotovo za dnevnu upotrebu djeluje prilicno prirodno.
Ono, nije da pari da imas likadinu na faci. :D
Ali to je spada u tekuci make-up, nije bb krema.

Istina, ima nesto aklohola pa malo djeluje suho, ali ispod stavim serum i ono za glatku kozu i smanjenje pora, a nekad i hidratantnu kremu pa mi ne daje osjecaj suhoce na licu.


A sad moram ic za poslom, ali pisem kad stignem ako bude sta jos za rec. :zubo:

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 07 Nov 2014, 10:49
by Beau
Bara huda » wrote: Koju si uzela?
Meni one nisu bas nesto, bolje su mi bile tonirane dnevne kreme.
Dior je imao jako dobre, hydra move linija je bila super a onda su svi popizdili za tim bb, cc i cime vec a meni se to cini gusto za razmazat i nekako neprirodno na faci. :ne zna:

Sad koristim Teint Miracle Air de Teint od Lancoma i cini mi se ne los.
Dosta je tekuc, cak i jest tekucina koja se pomocu kapaljke vadi izz bocice ali se fino razmaze i ne djeluje masno i glancajuce,
Nije da mu je sposobnost pokrivanja velika kao kod pravih, teskih tekucih pudera, ali pogotovo za dnevnu upotrebu djeluje prilicno prirodno.
Ono, nije da pari da imas likadinu na faci. :D
Ali to je spada u tekuci make-up, nije bb krema.

Istina, ima nesto aklohola pa malo djeluje suho, ali ispod stavim serum i ono za glatku kozu i smanjenje pora, a nekad i hidratantnu kremu pa mi ne daje osjecaj suhoce na licu.


A sad moram ic za poslom, ali pisem kad stignem ako bude sta jos za rec. :zubo:
uzela sam za početak nešto jeftinije, mejbelin, samo da provjerim jel to stvarno nešto drugačije ili još jedna navlakuša.
meni je, btw, tonirana krema ispala čista navlakuša. imala sam niveinu i to je za mene ono puderčina nad puderčinama.

a ova bb kremica je točno ono što sam oduvijek tražila kod pudera.
prozračna, lagana, kao da nemaš ništa a prekriva blago nedostakte i ujednačuje ten. i to sam fino uzela najtamniju nijansu. i taman mi je :cerek: inače sam kod pudera uvijek uzimala neku srednju nijansu jer nisam kao jako tamnoputa, a nisam ni blijeda, i uvijek bih ispala bljeđa s puderom nego bez.
a to jako ne volim :o
sad kad vidim da je bb krema idealna stvar za mene, sljedeći put mi neće bit žao dat i više para za neku još bolju :lux:

a bacila sam svojedobno nemilu lovu na pronalaženje odgovarajućeg tekućeg pudera. nijedan mi se nije svidio i nijedan nisam koristila. ne znam zašto, ali odvratno si izgledam tako zažbukana, a i odvratan mi je osjećaj.
onda sam konačno odustala.

i eto, tek kad od nečega odustaneš, to ti samo dođe :cerek:
a možda sam rođena s tim :o :zubo:

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 12 Nov 2014, 14:40
by Margarita
Kolegice su mi kupile Vichy bb kremu, ne koristim pudere pa da kao probam s nečim lakšim. I sad, ako tu bb namažem na čisto lice upije se i postanu vidljive sve borice. Izgledam ko da imam pet banki. :zubo: A ako prvo stavim hidratantnu kremu pa onda bb, ta bb se ne da namazati. Umjesto da se razmazuje ona se seli po licu u skupinama ma koliko malu količinu stavim.

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 12 Nov 2014, 22:23
by Bara huda
Beau » wrote: uzela sam za početak nešto jeftinije, mejbelin, samo da provjerim jel to stvarno nešto drugačije ili još jedna navlakuša.
meni je, btw, tonirana krema ispala čista navlakuša. imala sam niveinu i to je za mene ono puderčina nad puderčinama.

a ova bb kremica je točno ono što sam oduvijek tražila kod pudera.
prozračna, lagana, kao da nemaš ništa a prekriva blago nedostakte i ujednačuje ten. i to sam fino uzela najtamniju nijansu. i taman mi je :cerek: inače sam kod pudera uvijek uzimala neku srednju nijansu jer nisam kao jako tamnoputa, a nisam ni blijeda, i uvijek bih ispala bljeđa s puderom nego bez.
a to jako ne volim :o
sad kad vidim da je bb krema idealna stvar za mene, sljedeći put mi neće bit žao dat i više para za neku još bolju :lux:

a bacila sam svojedobno nemilu lovu na pronalaženje odgovarajućeg tekućeg pudera. nijedan mi se nije svidio i nijedan nisam koristila. ne znam zašto, ali odvratno si izgledam tako zažbukana, a i odvratan mi je osjećaj.
onda sam konačno odustala.

i eto, tek kad od nečega odustaneš, to ti samo dođe :cerek:
a možda sam rođena s tim :o :zubo:

Zapravo, meni se cijeli postupak pronalazenja onog sto mi pase svodi na metodu pokusaja, pogresaka i pogodaka. :D

Nivea mi nije nesto u dekorativnoj kozmetici, sto se tice njege, jos i mogu proc.
Njihovo mlijeko za tijelo (ne losion) je dobro, jest da si mastan i ljepljiv, ali se koza ne peruta drugi dan nakon spavanja.

Kad se radi o tim tekucim puderima, toniranim kremama i slicnim kamuflirajucim elementima koji se vide preko dana, to je twilight zone. :D
Jer to moras isprobati kroz neko vrijeme kako se drzi na danjem, a kako na umjetnom svjetlu.
Pa boja koja nije ista na pocetku i na kraju suncanog dijela godine.
Konzistencija takodje uvijek ne odgovara kozi.
Mah, zajebano za popizdit.
A otprilike toliko i kosta. Da popizdis. :D

Kako bilo....kad si mlad, ili bar mladji, onda je to lakse.
Vecina stvari ti pase. Pogotovo ako pogodis odgovarajucu boju.
Em si lijepa jer ti je koza sama po sebi napeta, em se sve to skupa nekako bolje drzi.

Uglavnom, da skratim....meni se te bb kreme nisu pokazale nesto dobrima, ali ja sam ih samo isprobavala, ili na ruci ili malo testera u skatuljicu pa se onda doma trackala.

Kako rekoh...dnevne tonirane Diorove su bile ok, ali mi je tesko rec jesu li se one pogorsavale mijenjanjem sastava ili je cisto stvar mog starenja kad vise ne izgledas kao prije ma sto da stavis na sebe. :zubo: :ne zna:

Jednom sam dobila tester za Diorov Icone (Diorskin linija) cream to powder foundation i to je bilo savrsenstvo. Pogotovo za nocne izlaske kad svjetlo nije jako okrutno prema godimama. :D
Uspjela sam kupiti jedan i onda su pizde prestale to proizvoditi. :durica:

Kod ovog kojeg sad koristim radi se o tzv blur tehnologiji. Tj, nesto za zamagljivanje, mutno vidjenje realnosti.
Otprilike kao kad ocoravis na blizu pa si si sve ljepsa jer sve slabije vidis. :D
Samo sto taj to radi i za one dobrog vida.

Eto, sad sam zadovoljna ovim Lancomovim zracnim za po danu, ostatke ostataka iconea cuvam za posebne prilike a ti isprobavaj i dalje te uredno obavjestavaj o rezultatima.
Kako rekoh, sve je to metoda pokusaja, pogodaka, pogresaka..... :ne zna:

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 12 Nov 2014, 22:50
by Bara huda
Margarita » wrote:Kolegice su mi kupile Vichy bb kremu, ne koristim pudere pa da kao probam s nečim lakšim. I sad, ako tu bb namažem na čisto lice upije se i postanu vidljive sve borice. Izgledam ko da imam pet banki. :zubo: A ako prvo stavim hidratantnu kremu pa onda bb, ta bb se ne da namazati. Umjesto da se razmazuje ona se seli po licu u skupinama ma koliko malu količinu stavim.
Jel se radi o Idealia bb kremi?
Mislim da sam koristila neke testere od toga, one sto dobijes u vrecici ali me se nije dojmilo. :ne zna:
A ni reviewi na makeupalley nisu bas nesto.
2.9 od mogucih 5. ne zvuci ohrabrujuce. :ne zna:

No, htjela sam rec da te kreme ne bi trebale ici na hidratantne kreme koje se stave na lice ispod. Jer bi one same po sebi trebale biti...jel, hidratantne. I lako razmazive bez da zbukaju lice i ulaze u bore i tako ih isticu.
Sto ocito nisu. :D

Probaj pomijesati na nadlanici hidratantnu koju koristis sa tom bb u boji, mozda je malo razblazis i ucinis mazivijom. Bez da ti se seli po licu u skupinama.
Btw, znam kako to izgleda. :D

Ili probaj na lice staviti samo serum i primer, ja koristim ANR od Estee Lauder, na to ono u ljubicastoj boci....perfectionist protiv bora i za zatezanje koze pa onda na to i taj tekuci blur puder.
Hidratantnu stavim po noci, za preko dana mi se cini previse sve to lijepit na facu.

E da, imala sam i Bobby Brown dnevnu toniranu kremu, dakle, ne bb ni cc ili sto vec i to je bilo jako dobro za moju suhu kozu osim sto je problem bio da se sjajilo ko pasje mudo na faci.
Koristenje pudera u prahu (koji je trebao upiti sjaj) je dovodilo do isticanja bora ali sam tome doskocila tako da sam kremu nanosila na serum a onda onaj ljubicasti zagladjivac bora koji daje mat efekt preko toga.
Ipak, necu ponovo kupiti tu njihovu kremu jer su preskupi za ono sto daju.

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 12 Nov 2014, 22:57
by karambol
Nakon ovoga kažeš da ti je fejsbučenje komplicirano? :zubo:

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 12 Nov 2014, 23:10
by Bara huda
karambol » wrote:Nakon ovoga kažeš da ti je fejsbučenje komplicirano? :zubo:
A? :confused:
Pa ovo su osnove cak ne narocito dobrog, nego onako....ljudsko sam bice pa me se necete prepasti kad me vidite ...izgleda. :D
Kao kad ucis pisati pa pocnes sa povlacenjem ravnih i kosih crta.
Tako sam bar ja u prvom razredu.

Ok, malo pretjerujem, ali ocito je da je interes taj koji cini stvari jednostavnima ili kompliciranima. :D

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 12 Nov 2014, 23:26
by karambol
Baro...sva si ozbiljata. :D

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 13 Nov 2014, 08:33
by Margarita
Bara huda » wrote:
Ili probaj na lice staviti samo serum i primer, ja koristim ANR od Estee Lauder, na to ono u ljubicastoj boci....perfectionist protiv bora i za zatezanje koze pa onda na to i taj tekuci blur puder.
Hidratantnu stavim po noci, za preko dana mi se cini previse sve to lijepit na facu.
Isprintat ću si ovo i odnijeti u parfumeriju. Valjda će prodavačica znati o čemu pričaš. :D
Ili ću papirić diskretno zaboraviti na kuhinjskom stolu, brzo će Božić. :zubo:

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 13 Nov 2014, 10:40
by Bara huda
http://www.heinemann-dutyfree.com/wien_ ... 100ml.html je to ljubicasto.
Zaprvo, boca je ljubicasta, ono unutra je bijelo. :D

ADN je http://www.heinemann-dutyfree.com/wien_ ... 100ml.html
To je serum na koji ide primer iz lila boce.

Kako proci jeftinije od ovog sto tu pise.

Dakle...tko dosta leti avionom, ili ima nekog tko cesto ide po djuticima, treba uzeti clansku karticu Heinemann duty free shopa.
Naruci se online i dodje doma.
Prednosti te kartice su da se jednom mjesecno dobije popust od 20% na jednu stvar koju kupis. Sto nije znemarivo kad je cifra malo visa.
Dobije se i neki poklon bon od 10 € kao dobrodoslica i za rockas ti isto daju tako nekako, koliko se sjecam.

Heinemannovih djutica ima na raznim aerodromima, ne na svim u Evropi ali i ovo je ok.
Ince...Schipool u Amsterdamu je najpovoljniji za kupovinu, Barcelonski mi se cini najskuplji.
Ima negdje i lista za usporedbu ali mi se ne trazi.

I da, ovo su sve velika pakiranja, od deci (100 ml) takvih nema u normalnim kozmetickim ducanima. A sto je manja boca, ispada skuplje po mililitru.
Tako da se vise isplati kupiti vece pakiranje iako je pocetna cijena visa, ali to traje dugo, meni skoro godinu dana izdrzi.
Tako da to ispadne nesto slicno kao kupovina na akciji. :D

Ja obicno istrazujem i probavam po parfumerijama a onda ciljano kupujem u djutiju. Naravno, ako ima jer cesto nema ono sto nadjem vani.
Ali sto se parfema tice....to je obicno isti asortiman.

I da....vise volim kad sama kupim tako nesto nego kad narucujem od muza.
Prvo, obicno moram slikati i slati sliku sto hocu jer je on prekomotan da bi pamtio, a drugo....nije mi milo cut njegov komentar....pa kupi si ako ti to treba. :gaah:

Naravno da mi ne treba, za prezivit mi treba malo kruha i vode, ali me veseli a time bi trebalo i njega veselit. Jer ne cinim ja to zbog sebe, nego da on ima njegovanu i fes zenu a ne neku sta pari ka raža. :ne zna:
Naivac, ko i ostali muski. :rolleyes:
Misli da zenska ljepota dolazi iznutra. :giggle: :lol: :rofl:

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 13 Nov 2014, 10:42
by Bara huda
karambol » wrote:Baro...sva si ozbiljata. :D
Sefe, ljepota ni za zajebanciju.
Za to sluzi politika. :D

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 13 Nov 2014, 10:57
by Margarita
Bara huda » wrote:http://www.heinemann-dutyfree.com/wien_ ... 100ml.html je to ljubicasto.
Zaprvo, boca je ljubicasta, ono unutra je bijelo. :D

ADN je http://www.heinemann-dutyfree.com/wien_ ... 100ml.html
To je serum na koji ide primer iz lila boce.
Na obje bočice piše da je serum. Samo je smeđi noćni. :misli: Kako ja niš ne kužim. :tuzni:
Prvo stavim smeđu bočicu pa preko ljubičastu? Ili obrnuto?

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 13 Nov 2014, 13:45
by Bara huda
Margarita » wrote: Na obje bočice piše da je serum.
Kad na boci pise vino, onda ga moras probat da vidis jel ti ide uz jelo, raspolozenje, okus.
Tako i ovo, probas ako te to zabavlja.
Ionako je sve to prodaja iluzije...kao i iz vinske boce. :D
Ali da ces se pomladit....tesko. :ne zna:
:zubo:

Samo je smeđi noćni. :misli: Kako ja niš ne kužim. :tuzni:
Prvo stavim smeđu bočicu pa preko ljubičastu? Ili obrnuto?
Smedji nije nocni nego se stavlja i po danu. I prije spavanja pa onda uobicajena rutina. Nocurak ulje i ostalo.
Ime dolazi od toga sto bi koza trebala izgledati kao nakon dugog, okrepljujuceg nocnog sna za vrijeme kojeg se regenerirala, obnovila i antioksidirala.
Mogli su ga nazvat i Advanced Fuck Repair, mozda bi imao i bolju prodju. :cerek:

Uglavnom, taj je bio prvi od te sorte seruma, sad ih ima svakakvih, no to cu prepustit svakom za sebe da se bakce proucavanjem po netu.

Ajmo delat....ujutro na lice stavim kap, dvije sluzi iz smedje boce. Tanko razmazem i to se odmah upije/osusi.
Onda znam staviti kremu sa spf 30 i na to spric (to je ko pumpica pa kad stisnes izadje malo) iz ljubicaste boce. To je nesto polutekuce-polukruto, mlijecne, mat boje. Lako se razmaze po faci i osjetis kako je koza gladja, barsunastija. Trebalo bi djelovat i kao peglac bora, zatezac koze i ucvrscivac tonusa ali ja sam pametnija od toga pa znam da je obecanje ludom radovanje. Pa se pravim luda. :D

Kako bilo, dok se ima i moze....a jebiga, i kramari trguju.
A mene koliko-toliko veseli.


Imas i treci od te linije....iluminator u tirkiznoj boci.
Eto. Da se imas cime zabavljat u dokone sate. :E



Jel se vidi da se meni danas nista ne radi? :ne zna: :D

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 13 Nov 2014, 14:22
by Margarita
Bara huda » wrote:


Ajmo delat....ujutro na lice stavim kap, dvije sluzi iz smedje boce. Tanko razmazem i to se odmah upije/osusi.
Onda znam staviti kremu sa spf 30 i na to spric (to je ko pumpica pa kad stisnes izadje malo) iz ljubicaste boce. To je nesto polutekuce-polukruto, mlijecne, mat boje. Lako se razmaze po faci i osjetis kako je koza gladja, barsunastija. Trebalo bi djelovat i kao peglac bora, zatezac koze i ucvrscivac tonusa ali ja sam pametnija od toga pa znam da je obecanje ludom radovanje. Pa se pravim luda. :D

Kako bilo, dok se ima i moze....a jebiga, i kramari trguju.
A mene koliko-toliko veseli.


Imas i treci od te linije....iluminator u tirkiznoj boci.
Eto. Da se imas cime zabavljat u dokone sate. :E



Jel se vidi da se meni danas nista ne radi? :ne zna: :D
I onda na sve to još onak mirakl u boji? Ajd dobro. Kad probam, javim.

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 13 Nov 2014, 17:23
by blue
Bara huda » wrote: No, htjela sam rec da te kreme ne bi trebale ici na hidratantne kreme koje se stave na lice ispod. Jer bi one same po sebi trebale biti...jel, hidratantne. I lako razmazive bez da zbukaju lice i ulaze u bore i tako ih isticu.
Sto ocito nisu. :D
Hm, ja uvijek stavljam na hidratantnu kremu i serum, inače su mi presuhe, koža mi se počne perutati i ulaze u bore i ističu ih :zubo:
Probala sam Garnier, Biotherma, Misha, Bourjois. Garnier je najbolje razmaziv, ali njihova svjetlija nijansa mi je malo tamna preko zime. Nemam stav o Biothermi i Mishi, samo sam isprobala jednom, jedino svjetlija Misha mi je isto pretamna. Bourjois ima čak 2 izbora kreč nijansi :S krema je CC (to je, kao, unaprijeđena BB krema) :frajer: malo stavim, fino se zblenda, izjednači lice, a nije žbuka osjećaj.

Vidim da je Beau, pisala o Nivei - njihove tonirane kreme su užasne. Nije bilo testera, pa sam na blef kupila "svijetlu" nijansu :rolleyes: Izgledala sam kao Indijanci iz filmova, onda kad su ih još glumili našminkani bijelci :facepalm:

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 13 Nov 2014, 21:08
by Bara huda
Margarita » wrote: I onda na sve to još onak mirakl u boji? Ajd dobro. Kad probam, javim.
Da.
Tako ja radim.
A smislili su i novo.
Sa tim se ti zaje...proucavaj. :zubo:

Po meni, to je sadrzaj lila boce sa pigmentom.


http://www.esteelauder.com/product/631 ... p-SPF-25


Jebemu, sad su mi na pamet pala rebra koja smo jeli u Amerike. :misli: :confused:

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 13 Nov 2014, 21:38
by Bara huda
blue » wrote: Hm, ja uvijek stavljam na hidratantnu kremu i serum, inače su mi presuhe, koža mi se počne perutati i ulaze u bore i ističu ih :zubo:
Probala sam Garnier, Biotherma, Misha, Bourjois. Garnier je najbolje razmaziv, ali njihova svjetlija nijansa mi je malo tamna preko zime. Nemam stav o Biothermi i Mishi, samo sam isprobala jednom, jedino svjetlija Misha mi je isto pretamna. Bourjois ima čak 2 izbora kreč nijansi :S krema je CC (to je, kao, unaprijeđena BB krema) :frajer: malo stavim, fino se zblenda, izjednači lice, a nije žbuka osjećaj.

Vidim da je Beau, pisala o Nivei - njihove tonirane kreme su užasne. Nije bilo testera, pa sam na blef kupila "svijetlu" nijansu :rolleyes: Izgledala sam kao Indijanci iz filmova, onda kad su ih još glumili našminkani bijelci :facepalm:

Serum ispod je ok ( i ono iz lila boce :D ) ali moje je iskustvo bolje ako se hidratantna krema mijesa sa pigmentiranom na nadlanici pa onda aplicira na lice nego da se prvo na lice stavi hidratantna a onda bb, cc ili koja vec.


Joj, sjebaše me sve to.
Nemojte me vise mucit! :gaah:
Maskirajte se kako znate i pisite tu :cerek:

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 13 Nov 2014, 22:01
by karambol
Znam, znam...ali...ne mogu si pomoći... :zubo:

Baro daj si :hek:


:cerek:

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 18 Nov 2014, 14:23
by Beau
Margarita » wrote:Kolegice su mi kupile Vichy bb kremu, ne koristim pudere pa da kao probam s nečim lakšim. I sad, ako tu bb namažem na čisto lice upije se i postanu vidljive sve borice. Izgledam ko da imam pet banki. :zubo: A ako prvo stavim hidratantnu kremu pa onda bb, ta bb se ne da namazati. Umjesto da se razmazuje ona se seli po licu u skupinama ma koliko malu količinu stavim.
boldano :rofl: to je zbilja nedopustivo :o
ja prvo očistim lice micelarnom vodom pa stavim hidratantnu kremu. onda sačekam pet, deset minuta da se upije pa namažem bb. i sve bude oke.

ovo što bara piše mi je čisti SF brrr :eek:

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 03 Dec 2014, 23:40
by Bara huda
Beau » wrote: boldano :rofl: to je zbilja nedopustivo :o
ja prvo očistim lice micelarnom vodom pa stavim hidratantnu kremu. onda sačekam pet, deset minuta da se upije pa namažem bb. i sve bude oke.

ovo što bara piše mi je čisti SF brrr :eek:
Evo za one koji se ne zele zamarati smedjim i ljubicastim bocama i sarenim bb tubama, stize direkt infuzija mladosti a sve u jednoj boci.
Prodavacice ti pocnu govoriti ti a baustelci opet fuckat za tobom. :lux:


http://www.esteelauder.com/product/631 ... up-SPF-25

Nisam jos isprobala ali sljedeci tjedan cu malo do djutica pa se nadam da ce imat.

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 24 Sep 2017, 20:42
by Alma_B
Blesava wrote:
07 May 2013, 17:56
Krema, krema... Kakav laser! :gaah: Nije da mi ga nisu nudili za nekoliko kila novaca jer mi, kao, ništa drugo ne bi pomoglo, ali - postoji krema :cerek: Nudili su mi i tzv. kemijski piling za 5.000 novaca (uz napomenu da mi vjerojatno neće biti dosta jedan tretman :rolleyes:), ali sve sam u mjesec i pol dana riješila s kremom.
Dakle, krema se zove Pigmanorm i bojim se da ju nećeš dobiti bez (barem privatnog) recepta. U mom kvartu znaju i mene i lokalnu dermatologicu pa samo usmeno kažem da imam njenu preporuku, ali... ne daju mi ju drugdje.

Anyway, Pigmanorm mi je super bio za melazmu, i već za mjesec dana mazanja sam na licu tražila tragove bivšeg užasa.
Samo je trebaš oprezno (samo po flekama i određenom dinamikom) i uporno mazati...
Ako kupiš...javi pa ću ti napisati upute za korištenje :)
Srdacan pozdrav. :) ja sam nabavila kremu Pigmanorm, prepisala mi je dermatologica za hiperpigmentaciju. Pa bih bila jako zahvalna na uputama za korištenje :) tražila sam po netu a ne mogu naći, a upute koje su došle sa kremom su na Njemačkom :gaah: Unaprijed zahvaljujem :cerek:

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 24 Sep 2017, 21:12
by Stitch
Alma_B wrote:
24 Sep 2017, 20:42
Srdacan pozdrav. :)
Pozdrav i tebi. :)
Alma_B wrote:
24 Sep 2017, 20:42
ja sam nabavila kremu Pigmanorm, prepisala mi je dermatologica za hiperpigmentaciju. Pa bih bila jako zahvalna na uputama za korištenje :)
A što ne pitaš nju? Tko se specijalizirao za dermato(venero)logiju, mi ili ona? ;)

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 24 Sep 2017, 22:44
by Šabović Adis
Stitch wrote:
24 Sep 2017, 21:12
Pozdrav i tebi. :)



A što ne pitaš nju? Tko se specijalizirao za dermato(venero)logiju, mi ili ona? ;)
Valja doći na red kod dermatologa. :zubo:

Alma_B wrote:
24 Sep 2017, 20:42
(...) a upute koje su došle sa kremom su na Njemačkom :gaah: Unaprijed zahvaljujem :cerek:
Haj', ako nije više od tri rečenice, uslikaj uputstvo pa ga okači ovdje - znam ja Njemački! :mirko:

:rofl:

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 24 Sep 2017, 22:45
by Nukac
Ili skines aplikaciju Google prevoditelj za mob. Ne trebas tipkat, ukljucis kameru i on automatski prevodi prema slici.

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 24 Sep 2017, 23:41
by Stitch
Nisam znao da se razumijete u kremice, dečki. :D

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 25 Sep 2017, 08:40
by Šabović Adis
Stitch wrote:
24 Sep 2017, 23:41
Nisam znao da se razumijete u kremice, dečki. :D
Nismo ni mi. :rofl:

Re: Tekući puder - koji Ču???

Posted: 04 Oct 2017, 18:32
by MmeTipfeler
Alma_B wrote:
24 Sep 2017, 20:42
Srdacan pozdrav. :) ja sam nabavila kremu Pigmanorm, prepisala mi je dermatologica za hiperpigmentaciju. Pa bih bila jako zahvalna na uputama za korištenje :) tražila sam po netu a ne mogu naći, a upute koje su došle sa kremom su na Njemačkom :gaah: Unaprijed zahvaljujem :cerek:
Jesi li možda mislila na ovo. Nije s Deep Dark Weba, ima na običnom Googleu. :D