Orvelovština

Mjesto za mrvu ozbiljnije rasprave
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

05 Jun 2013, 15:08

Podsjetilo me na ovo. :D

Postoji i moderna verzija.


User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

05 Jun 2013, 15:12

Tea Tree » wrote:Podsjetilo me na ovo. :D

Postoji i moderna verzija.
A tek kad se dočepaju ovog....

http://deararun.hubpages.com/hub/One-B ... omb-or-EMP
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

05 Jun 2013, 18:58

azizi » wrote:
Hodi spat, Chili! Baš si me raznježila :cerek: i rastužila :tuzni:

Kad netko kaže "rećemo" mam mi zamiriši lipa... i majčina dušica... i začujem iz daljine zvona blaga na ispaši... i osjetim meku travu pod nogama... i čujem kreket zabarskih žaba... i vidim kako zrak treperi u vrelo ljetno podne u ritmu zrikavaca... i osjetim topli sivi kamen pod rukom... sjetim se svoje babe kako ide uz ganak noseći punu padelu tople, tek izmužene varenike... i ... i... i sjetim se svojih djetinjih ljeta u Lici... mojoj Lici... koje više nema.

Jesi ti opet pisala ko da sam ja pisala :S

I ja sam to isto sve doživila , Lika , lipa ,varenika.. :cerek:
a sad me čaj od majčine dušice još vodi na te livade i vožnju kolima s pokupljenim sijenom :cerek:
kurvanjski avatar, a
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

06 Jun 2013, 11:01

Nestajem bez po frke. Nekad samo mislima, nekad fizički, nije nimalo teško.
Ne kontam.








Ajmeeee, Zekoslavaaaaa...e pa stvarno...ovom se nisam od tebe nadala. :eek: Šta, kuknjava radi kuknjave, a? :azdaja: Besramnice. :o





Ljudi koji ne nestaju, a pričaju da bi rado, ne žele ni nestat.
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

06 Jun 2013, 11:35

Nisam još naučila. Al budem. Pouči me. :o
User avatar
Aaron Burr
Posts: 97
Joined: 19 Oct 2012, 17:18
Location: Pseudodržava na neodređeno

06 Jun 2013, 20:40

Što ima u šumama iznad Gračaca..?Što ima u zabitima Velebita..?Ima li neki svijet koji je drugačiji,a nije zaostao?
Post hoc ergo propter hoc
User avatar
azizi
Posts: 217
Joined: 08 Nov 2011, 16:19

06 Jun 2013, 20:57

Aaron Burr » wrote:Što ima u šumama iznad Gračaca..?Što ima u zabitima Velebita..?Ima li neki svijet koji je drugačiji,a nije zaostao?

Hajde da se najprije dogovorimo oko termina "zabiti Velebita" i "zaostao", tako da ti znam odgovoriti na pitanje, odnosno, iznijeti moje viđenje situacije. :)

Usput, jesi li živio u Lici ili u njoj barem boravio neko duže vrijeme ili dolazio češće? Pitam da znam govoriš li iz vlastitog iskustva i doživljaja Like ili je tvoje gledanje na Liku hipotetičko.

@Chilimama, čekam te da se ugodno nadivanimo :)
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

06 Jun 2013, 23:24

Aaron Burr » wrote:Što ima u šumama iznad Gračaca..?Što ima u zabitima Velebita..?Ima li neki svijet koji je drugačiji,a nije zaostao?
Velebit ultra trail, evo pa ti navrati...

(dobro me sjeti s ovim Gračacom na jednu drugu prispodobu...)
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

07 Jun 2013, 10:29

Zekoslawa » wrote:Nisam još naučila. Al budem. Pouči me. :o
Deder ti, prije neg počnem pisat, reci odakle bi bježala...iz glave il iz mjesta il iz oboje.
Sve ćem ti razjasnit onda. :mirko:
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

08 Jun 2013, 00:45

Vidjela sam to i odmah mi palo na pamet kako bih se sad namjerno dopisivala s nekim na način da fejkamo teroristički napad, spominjemo Obamu, Irak, Afganistan, prokletstvo, eksplozivne naprave, avione, kamione, sve.
I da vidim hoće li me ozbiljno shvatiti i potražiti me. :D

A, kad shvate da mene ne treba ozbiljno shvatiti + kad shvate gdje živim, možda mi ponude jedno 8 država koje će me s radošću dočekati. :D
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

08 Jun 2013, 09:21

Tea Tree » wrote:Vidjela sam to i odmah mi palo na pamet kako bih se sad namjerno dopisivala s nekim na način da fejkamo teroristički napad, spominjemo Obamu, Irak, Afganistan, prokletstvo, eksplozivne naprave, avione, kamione, sve.
I da vidim hoće li me ozbiljno shvatiti i potražiti me. :D

A, kad shvate da mene ne treba ozbiljno shvatiti + kad shvate gdje živim, možda mi ponude jedno 8 država koje će me s radošću dočekati. :D
Ne ide to tako lako. To su jako kompleksni algoritmi koji koreliraju sve živo moguće i koji bi te na temelju ostatka tvog života i ponašanja odmah klasificirali kao nuisance.

Zato se ja tih stvari ne bojim. Gade mi se, ali ih se ne bojim. Ja sam im totalno irelevantan. A to je jedini način da čovjek očuva nešto što njemu izgleda kao privatnost.
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

08 Jun 2013, 09:43

Emericzy » wrote: Ne ide to tako lako. To su jako kompleksni algoritmi koji koreliraju sve živo moguće i koji bi te na temelju ostatka tvog života i ponašanja odmah klasificirali kao nuisance.

Zato se ja tih stvari ne bojim. Gade mi se, ali ih se ne bojim. Ja sam im totalno irelevantan. A to je jedini način da čovjek očuva nešto što njemu izgleda kao privatnost.
Ma dobro, zajebavam se, nemam blage kako to funkcionira. :D

Ali sad si me zainteresirao s ovim "ostatkom života". Kako dolaze do podataka o tome?
Sad ću pitati k'o mali Ivica.
Recimo, ovo što je meni palo na pamet sigurno neki već rade. Postoji hrpa budala po svijetu kojima se stvarno da raditi pizdarije, osmišljavati practical jokes raznih vrsta. I skuže oni da se u email porukama previše spominju ove sumnjivi pojmovi pa takve provjeravaju detaljnije.
Takvih šaljivdžija može postojati more sinje. Ovako na prvu, meni padaju na pamet bar dvojica kojima bi se to dalo prije 15ak godina, kad su bili mlađi. Ma šta dalo, napravili bi to, nema greške. :D
Zvuči mi kao hrpa vremena i truda potrošena da bi se ustalkalo takve šaljivdžije, odnosno da bi takve istrage donijele jalove rezultate.
Ili ide po principu ima se para i resursa, može se?
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

08 Jun 2013, 12:17

Kao prvo, pravim operaterima dostupni su svi tvoji osobni podaci -- obrazovanje, zaposlenja, članstva u organizacijama. (Vjerojatno si bar jednom nekome slala svoj CV, je l' da?) Zna se tvoj financijski život, koji daje jako dobru sliku o tome koje su ti stvarne životne aktivnosti. Zna se tvoje kretanje (mobitel, obavljena plaćanja itd.). Zna se s kime kontaktiraš i kako često. Zna se tko ti je u obitelji. Sve se lakše zna što čitaš i što gledaš na TV. Na kraju, zna se tvoja aktivnost na društvenim mrežama. Iz svega toga, statističkim korelacijama dobije se vrlo dobar profil tvoje osobe. Osim toga, ako neke indicije pokazuju da bi mogla biti zanimljiva, nadzor se nad tobom može intenzivirati, pa se tražiti i podaci (npr. zdravstveni) koji inače nisu na prvu loptu dostupni. I iz naizgled nepovezanih podataka lako se iskonstruira svašta što ti ne bi odmah palo na pamet.

A ne troši se ničije vrijeme. Sve to rade kompjutori. Koji to rade neusporedivo bolje od ljudi. Ljudi imaju predrasude i gledaju na krivu stranu u krivo vrijeme, odu pišati ili na kavu, lijeni su, troše vrijeme na fejsu umjesto da rade itd. Osim toga se rukovode zdravorazumskom logikom. Kompjutoru se jebe za sve to. On te promatra neumorno, analizira objektivno, ne propušta ništa i sintetizira po prilično neumoljivim algoritmima. Toliko dobrim sda već mogu s priličnom sigurnošću predvidjeti na što ćeš potrošiti lovu ako dobiješ povišicu. Iako to ni ti sama ne znaš.

Prosurfaj malo pojam 'big data' pa pogledaj. Amazon već unaprijed zna do koje ćeš stranice pročitati 50 Shades of Grey, hoćeš li ju čitati često po malo ili rijeđe, ali veće komade, hoćeš li ju posuditi prijateljici, i što vas je obje najviše u knjizi napalilo.

A Amazon je tek komercijalna firma, koju zanima samo prodaja. One gadne i opasne zanima puno više i sredstva su im neusporedivo veća.
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

08 Jun 2013, 19:55

Sve što si rekao stoji. Ali, evo, u mom konkretnom slučaju bi me tim putem bilo malo teže ustalkati. Nisam na društvenim mrežama, a jedino sam na ovom forumu. A ovaj forum postoji niti dvije godine. Nisam nikada slala CV, radim na istom mjestu već cijelu vječnost. Tek od prije 2 godine sam član jednog sportskog kluba. Guglala sam samu sebe hrpu puta pa je dugo jedini rezultat bio neki popis cijelog razreda kad nas je netko pokušavao okupiti za godišnjicu mature.
Hoću reći da uopće nije problem funkcionirati i živjeti, a pritom ne ostavljati o sebi tragove po internetu na taj način.

Zato me zanimalo to praćenje email poruka. Kompjuter, ako nema ove druge podatke koje bih eventualno dobrovoljno ostavila po internetu, ne može znati je li ovo što pišem u emailu zajebancija ili sam mrtva ozbiljna u terorističkim namjerama. :D
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

08 Jun 2013, 22:15

Tea Tree » wrote:Sve što si rekao stoji. Ali, evo, u mom konkretnom slučaju bi me tim putem bilo malo teže ustalkati. Nisam na društvenim mrežama, a jedino sam na ovom forumu. A ovaj forum postoji niti dvije godine. Nisam nikada slala CV, radim na istom mjestu već cijelu vječnost. Tek od prije 2 godine sam član jednog sportskog kluba. Guglala sam samu sebe hrpu puta pa je dugo jedini rezultat bio neki popis cijelog razreda kad nas je netko pokušavao okupiti za godišnjicu mature.
Hoću reći da uopće nije problem funkcionirati i živjeti, a pritom ne ostavljati o sebi tragove po internetu na taj način.

Zato me zanimalo to praćenje email poruka. Kompjuter, ako nema ove druge podatke koje bih eventualno dobrovoljno ostavila po internetu, ne može znati je li ovo što pišem u emailu zajebancija ili sam mrtva ozbiljna u terorističkim namjerama. :D
Može. Upravo po tome što se ne uklapaš u profil. Teroristi ne žive ovako kako si opisala. Da bi se postalo terorist, moraš proći određeni životni proces. I taj proces ostavlja određeni trag.
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

08 Jun 2013, 23:39

Emericzy » wrote: Može. Upravo po tome što se ne uklapaš u profil. Teroristi ne žive ovako kako si opisala. Da bi se postalo terorist, moraš proći određeni životni proces. I taj proces ostavlja određeni trag.
Hmm, ne znam kako se postaje terorist. :D Ni koji su to životni procesi.
Pametan terorist bi trebao voditi računa o tome da ne ostavlja tragove.
A, nije naročito komplicirano, evo po sebi vidim iako čak nisam išla za tim da ne ostavljam tragove, samo se tako poklopilo.
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

09 Jun 2013, 06:51

Tea Tree » wrote: Hmm, ne znam kako se postaje terorist. :D Ni koji su to životni procesi.
Pametan terorist bi trebao voditi računa o tome da ne ostavlja tragove.
A, nije naročito komplicirano, evo po sebi vidim iako čak nisam išla za tim da ne ostavljam tragove, samo se tako poklopilo.
Ovo boldano je oksimoron. Pametan ne može biti. Može,recimo, biti inteligentan.

Terorist se postaje indoktrinacijom. Da bi postojala indoktrinacija, mora postojati ideologija. Mora postojati nekakva čvrsta kulturna nadgradnja. Mora postojati društvena organizacija. Sve je to veliko i lako se primijeti i prati.

Jedan od vrlo vrlo rijetkih individualnih, neindoktriniranih terorista, Ted Kaczynski, zato je uspio jako dugo biti neotkriven. Ali takvih u biti nema. On je skoro jedinstveni slučaj. Svi su teroristi inače produkti organizacija i to velikih organizacija, iza kojih nerijetko stoje i države.
Gazda
Posts: 792
Joined: 17 Sep 2011, 23:14

10 Jun 2013, 09:15

Emericzy » wrote:Ljudi definitivno postaju suvišni. Jedino mi nije jasno koja je poanta. Naime, ljudi su istovremeno i kupci. Pa onda škartiranjem ljudi škartiraš i kupce. Kome ćeš prodati to što tako fantastično efikasno i jeftino automatski proizvedeš?
To ne brine onog koji je srezao troškove. Jebe se njemu. On je ostvario maržu od 20% ove godine. To je jeben uspjeh. Drugi neka kupuju. To što i oni drugi isto tak režu troškove ovaj ne doživljava, jer treba preživjeti ovu financijsku godinu, ko jebe dugoročnu i globalnu sliku. Eto, to je razmišljanje praktički svake organizacije udruženog rada svugdje na svijetu.

Zbog toga već i imamo ovu krizu. U Americi i Europi jednostavno premalo ljudi ima posao koji služi nečemu. Većina je u nekakvim magloprodavačkim birokratskim sranjima od poslova, a manjina u nečem konkretnom. Pogledaj prosječnu firmu - u proizvodnji je zbog automatizacije obično manje od pola ljudi (tu brojim i šljakere i inženjere) a u administraciji i prodaji je većina. Pogledaj oglase za posao - "prodajni predstavnik", "voditelj prodaje", i slično dominiraju. Jer nije lako prodati proizvod uz toliko konkurencije a sve manje ljudi može kupiti sve manje. Širenje u Kinu i slično nije puno pomoglo, jer kratkoročno su uštedjeli, dugoročno su Kinezi prekopirali tehnologiju i sad sami rade istu stvar.

Ukratko, umjesto da se tehnologija iskoristila da radimo kraće radno vrijeme i budemo sretniji, ona se iskoristila za rezanje troškova i upropastila nas - ekonomski. Dobro, da nismo izmislili kompjutere, već bi našli drugi način da se upropastimo, nisu kompjuteri krivi. :D Ali do kad će svijet još ovak funkcionirati - nisam siguran.
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

10 Jun 2013, 18:13

Gazda » wrote:
To ne brine onog koji je srezao troškove. Jebe se njemu. On je ostvario maržu od 20% ove godine. To je jeben uspjeh. Drugi neka kupuju. To što i oni drugi isto tak režu troškove ovaj ne doživljava, jer treba preživjeti ovu financijsku godinu, ko jebe dugoročnu i globalnu sliku. Eto, to je razmišljanje praktički svake organizacije udruženog rada svugdje na svijetu.

Zbog toga već i imamo ovu krizu. U Americi i Europi jednostavno premalo ljudi ima posao koji služi nečemu. Većina je u nekakvim magloprodavačkim birokratskim sranjima od poslova, a manjina u nečem konkretnom. Pogledaj prosječnu firmu - u proizvodnji je zbog automatizacije obično manje od pola ljudi (tu brojim i šljakere i inženjere) a u administraciji i prodaji je većina. Pogledaj oglase za posao - "prodajni predstavnik", "voditelj prodaje", i slično dominiraju. Jer nije lako prodati proizvod uz toliko konkurencije a sve manje ljudi može kupiti sve manje. Širenje u Kinu i slično nije puno pomoglo, jer kratkoročno su uštedjeli, dugoročno su Kinezi prekopirali tehnologiju i sad sami rade istu stvar.

Ukratko, umjesto da se tehnologija iskoristila da radimo kraće radno vrijeme i budemo sretniji, ona se iskoristila za rezanje troškova i upropastila nas - ekonomski. Dobro, da nismo izmislili kompjutere, već bi našli drugi način da se upropastimo, nisu kompjuteri krivi. :D Ali do kad će svijet još ovak funkcionirati - nisam siguran.
Slažem se. Osim što se obračunavanje sad radi kvartalno, pa je horizont planiranja (iza kojeg svakoga boli kurac) sad smanjen na tri mjeseca. Otišla nam je civilizacija na kvasinu. A oni koji bi imali šanse otići boljim smjerom, npr. Kina ili Indija ili Afrika, galopiraju slijepo za Zapadom kao da je sve u najboljem redu u ovom, najboljem od svih mogućih svjetova.

Žao mi je što sam životnom dobi i financijskim stanjem promašio šansu da odem na Novi Zeland. To je najdosadnija zemlja na cijelom svijetu, ovce caruju, razmak od skijališta do tropske plaže je 20 minuta vožnje, a izvan tri najveća grada ljudi te poprijeko gledaju ako guraš nekakav preveliki business. Dođe delegacija susjeda i kaže ti, "Gospon, kaj vam ni dosta? Kam se zaletavate? Sve bute nam pokvarili."

Mislim, i to će propasti, ali ne još za mojeg života. Ili će bar propasti zadnje.
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

10 Jun 2013, 20:05

Emericzy » wrote:Kao prvo, pravim operaterima dostupni su svi tvoji osobni podaci -- obrazovanje, zaposlenja, članstva u organizacijama. (Vjerojatno si bar jednom nekome slala svoj CV, je l' da?) Zna se tvoj financijski život, koji daje jako dobru sliku o tome koje su ti stvarne životne aktivnosti. Zna se tvoje kretanje (mobitel, obavljena plaćanja itd.). Zna se s kime kontaktiraš i kako često. Zna se tko ti je u obitelji. Sve se lakše zna što čitaš i što gledaš na TV. Na kraju, zna se tvoja aktivnost na društvenim mrežama. Iz svega toga, statističkim korelacijama dobije se vrlo dobar profil tvoje osobe. Osim toga, ako neke indicije pokazuju da bi mogla biti zanimljiva, nadzor se nad tobom može intenzivirati, pa se tražiti i podaci (npr. zdravstveni) koji inače nisu na prvu loptu dostupni. I iz naizgled nepovezanih podataka lako se iskonstruira svašta što ti ne bi odmah palo na pamet.

A ne troši se ničije vrijeme. Sve to rade kompjutori. Koji to rade neusporedivo bolje od ljudi. Ljudi imaju predrasude i gledaju na krivu stranu u krivo vrijeme, odu pišati ili na kavu, lijeni su, troše vrijeme na fejsu umjesto da rade itd. Osim toga se rukovode zdravorazumskom logikom. Kompjutoru se jebe za sve to. On te promatra neumorno, analizira objektivno, ne propušta ništa i sintetizira po prilično neumoljivim algoritmima. Toliko dobrim sda već mogu s priličnom sigurnošću predvidjeti na što ćeš potrošiti lovu ako dobiješ povišicu. Iako to ni ti sama ne znaš.

Prosurfaj malo pojam 'big data' pa pogledaj. Amazon već unaprijed zna do koje ćeš stranice pročitati 50 Shades of Grey, hoćeš li ju čitati često po malo ili rijeđe, ali veće komade, hoćeš li ju posuditi prijateljici, i što vas je obje najviše u knjizi napalilo.

A Amazon je tek komercijalna firma, koju zanima samo prodaja. One gadne i opasne zanima puno više i sredstva su im neusporedivo veća.
Hmmmm... a što ako su ti kompjuteri pametni kao google translate ili bespilotne letjelice?

Recimo da odlučim napisati roman o teroristima. Pa odem na Amazon, kupim onu anarhističku kuharicu, pa nešto o terorističkim organizacijama, pa Kuran, pa nešto o vatrenom oružju, pa nešto o pilotiranju... Pa onda pošaljem neki zajebantski mail.

Pa se nekom, negdje, upali lampica. Pa me krenu stalkat. U tom svjetlu, mnogi moji bi dosadašnji hobiji i članstva u organizacijama mogli izgledati sumnjivo. A tek kad mi muža krenu stalkat... Evo nas za tren u narančastim pidžamama. :cerek:
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

10 Jun 2013, 20:44

Leteća » wrote:
Hmmmm... a što ako su ti kompjuteri pametni kao google translate ili bespilotne letjelice?

Recimo da odlučim napisati roman o teroristima. Pa odem na Amazon, kupim onu anarhističku kuharicu, pa nešto o terorističkim organizacijama, pa Kuran, pa nešto o vatrenom oružju, pa nešto o pilotiranju... Pa onda pošaljem neki zajebantski mail.

Pa se nekom, negdje, upali lampica. Pa me krenu stalkat. U tom svjetlu, mnogi moji bi dosadašnji hobiji i članstva u organizacijama mogli izgledati sumnjivo. A tek kad mi muža krenu stalkat... Evo nas za tren u narančastim pidžamama. :cerek:
Pa, evo probaj. Imat ćeš zadovoljstvo da si dokazala da su glupi.
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

10 Jun 2013, 21:01

Zapravo sam se tome da mi netko objasni kako to nije moguće. :ne zna:
Ne samo taj konkretni scenarij, nego sve druge blesave pogreške koje bi nam donijela takva primjena umjetne inteligencije.
Evo, nedavno sam gledala dokumentarac o nekim američkim Muslimanima koji su gadno najebali zato što su slavili nečiji rođendan na streljani i pritom se snimali kamerom. A za to je bila dovoljna samo prirodna glupost u obavještajnim agencijama.
Sad se pitam što je sve moguće ako se taj posao prepusti kompjuterima.
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

10 Jun 2013, 21:06

Leteća » wrote:Zapravo sam se tome da mi netko objasni kako to nije moguće. :ne zna:
Ne samo taj konkretni scenarij, nego sve druge blesave pogreške koje bi nam donijela takva primjena umjetne inteligencije.
Evo, nedavno sam gledala dokumentarac o nekim američkim Muslimanima koji su gadno najebali zato što su slavili nečiji rođendan na streljani i pritom se snimali kamerom. A za to je bila dovoljna samo prirodna glupost u obavještajnim agencijama.
Sad se pitam što je sve moguće ako se taj posao prepusti kompjuterima.
Vjeruj mi, ljudi su još sedamdeset puta gluplji. Ovo nije kompjutiorski zajeb. Ovo što opisuješ je ljudski zajeb. Dobar bi algoritam vidio da tu Muslići nisu aktivni u terorističkim rabotama. Pogledaj ovaj filmić:

http://www.upworthy.com/know-anyone-tha ... ps-2?c=fea

Kompjutor nikad ne bi ovako reagirao. A ljudi uvijek.
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

10 Jun 2013, 21:48

Emericzy » wrote: Vjeruj mi, ljudi su još sedamdeset puta gluplji. Ovo nije kompjutiorski zajeb. Ovo što opisuješ je ljudski zajeb. Dobar bi algoritam vidio da tu Muslići nisu aktivni u terorističkim rabotama. Pogledaj ovaj filmić:

http://www.upworthy.com/know-anyone-tha ... ps-2?c=fea

Kompjutor nikad ne bi ovako reagirao. A ljudi uvijek.
Prespora mi je veza za filmiće. :(

Znam da je bio ljudski zajeb, no navikli smo na to da ljudi znaju biti jako glupi.
Ne očekujemo da komjuter 'pogriješi', nitko ne ide za njim da provjeri. Automatizacija vodi do lijenosti, koja vodi do još veće gluposti.

Lako za to što ti na fejsbuku uvaljuju oglase koji bi te kakti trebali zanimati. Plaše me oni terminatorski scenariji - prepustimo računalima da nadgledaju, a mi se udobno zavalimo u fotelju uvjereni da će sve biti u redu. Da će uvijek skužiti prave teroriste, a da pritom ne najebe nitko drugi, da mogu odrediti idealnu ekonomsku politiku za izlazak iz krize, ma sve što treba da bi nama bilo lijepo.

I onda se dogodi 'the zajeb'. I nitko ga ne prepoznaje kao zajeb dok ne bude prekasno. A i kad ga prepoznaju, nitko više ne zna kako se iščeprkati iz svega toga.

Pa čak i da to pustimo na stranu. Čini mi se svi ti fejzbuci, smartfoni i što sve ne, polako ali sigurno ljude čine glupljima. Ne neinteligentnijima nego baš glupljima. U prvih dvadeset godina života nisam čula toliko gluposti koliko sad samo u pola sata mogu pročitati na forumu, recimo na 'Alternativi' ili u komentarima članaka na Indexu.

Možda je Internet samo izjednačio mogućnosti, tako da sad i nepismeni mogu pisati, a budale pametovati koliko god ih je volja. Svejedno, krajnji rezultat je isti. Jebali smo ježa.
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
Post Reply