Biciklisti i promet

Mjesto za mrvu ozbiljnije rasprave
User avatar
Nikolajevna
Posts: 1034
Joined: 28 Sep 2011, 22:51

03 Apr 2012, 20:17

blaze » wrote: draga, postala si sofist. pješački prelaz, tzv. zebra jest na cesti
A to. :zubo:


User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

03 Apr 2012, 22:56

Pješčana » wrote:daklem. danas se vraćam s posla, Vukovarska puna biciklista. u oba smjera, ali puno više u smjeru Poglavarstva gdje se održava ovaj bikers' meeting, gdje će biciklisti tražiti jednaka prava za sebe kao što ih imaju drugi sudionici u prometu. dakle, ti isti koji se kreću prema prosvjedu (a to znam jer sam prolazila tamo), voze u smjeru Poglavarstva po obje trake za bicikliste. biciklisti koji dolaze iz suprotnog smjera komotno voze svom širinom pješačke staze- u jednom trenutku su vozili toliko blizu da sam prebacila torbu s leđa naprijed, a drugu ruku u kojoj sam nosila jaknu stavila pred sebe, i stisla se uz žutu crtu jer drugdje nisam ni mogla. žao mi je što mi je trebalo neko vrijeme da isključim mp3 i prebacim na fotić, bile bi bolje slike.
ovo je dolazak na pješački prijelaz, to jest, u blizinu pješačkog, jer do semafora ne mogu kao pješakinja. prelazak preko zebre je bio izazov, jer biciklisti voze posred srijede zebre, po svojoj crvenoj traci i po ostatku pješačkog dijela, i po kolniku.
zašto bi se pazilo na prava slabije populacije? ponašat ćemo se ko vozači auta i gaziti slabije :serek:
Sva sreća da su prosvjedovali tako da voze po propisima. :kava:
zeleni zub
Posts: 494
Joined: 29 Nov 2011, 01:35

04 Apr 2012, 01:12

Ovo danas je bio apsurd. Koliko nekulturnih jedinki na okupu. Puno toga u rangu mulca koji se napadno zaletio na dedu koji je na biciklističkoj stazi i još trza laktom na njega.

Žao mi je organizatora, rade na nečemu, a ono skupi se bagra koja se ne može niti na sat vremena prezentirati na respektabilan način.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

04 Apr 2012, 10:12

..a unda » wrote:..meni nesto nije jasno pa ne razumijem. ili ne razumijem pa mi zato nije jasno? :misli:

1. (slovima..prvo) topik je o biciklistima, pa cu pocet od njih. nemam nista protiv da se baceklo vozi bilo kuda. ok, na atuputu mi je to malo kinki, ali po gradu, pa sta, nek odaju, tj nek voze di oce.

ali, nije svejedno jel neko po plocniku polako i..kako bih to rekao, normalno vozi biciklu ili vozi kao da je na djiro d italija, zvonca kao ovca krava kad neko hoda polako ili sacuvaj boce..sori, sacuvaj boze po biciklistickoj toj stazi.
sad se njemu kao nesto zuri, pedalaje kao sumanut..ono, fandjo na dva kola. kakva je razlika izmedju njega i onoga koji se isto tako ponasa za volanom? ista je to agresija, isti je to mentalitet, misao.

kad si vec sjeo na biciklu, pa znas da ti to nije auto. to ti je kao da odas, ali vozis. ali ne, tu je sad frka, vrijeme, cajtnoti, treba stic na posao, u skolu, na faks ili gdje vec i sad se tu zvonca, skripi kocnicama iza ledja pjesaka, poziva se na neko pravo..e, cekaj malo. pa nemos svom forcom pedalavat po plocniku i neko iz portuna (haustora, ulaza) izadje ujutro iz kuce i di ces ljepse nego pocet jutro pod biciklom.

mislim, za mene su to agresivci isto kao i oni za volanom, koji misle da se po gradu moze vozit sto na sat ili nesto manje, ali zesce, a grad star, mali, ulice uske, puno ljudi i djece i pasa i macaka i svega..ali ne, oni imaju pravo, njima se zuri, oni trebaju stici, o njima ovisi svijet. pa ko ih jebe i njih i takav svijet.

Ja vozim brzo iz nekog razloga koji je moj razlog, ako mogu usporedit recimo, sigurnija je ova bicikla koju ja vozim kad idem tih pedeset, nego neka koja ide deset. Tako da ja kad vozim, ako sam vozio to brzo, i kad vozim brzo ja ne vozim brzo da bi napravio i ugrozio promet, jer volim vozit brzo, sportski vozim, znači kad vozim nit pijem nit jedem da mogu vozit dobro odnosno sigurno. Ja vozim uvijek toliko, jer nemogu ja vozit, nije to, mislim kako ću vozit... pedeset je normalna brzina za moju biciklu.

zeleni zub » wrote:Ovo danas je bio apsurd. Koliko nekulturnih jedinki na okupu. Puno toga u rangu mulca koji se napadno zaletio na dedu koji je na biciklističkoj stazi i još trza laktom na njega.

Žao mi je organizatora, rade na nečemu, a ono skupi se bagra koja se ne može niti na sat vremena prezentirati na respektabilan način.
Zaboravljate na učinak krda. Također zaboravljate da je ovo bio npr. prosvjed ratara, kamiondžija, bakica koje vole cvijeće, branitelja, majki, ljubitelja senfa, i da ih se toliko skupilo, izgurali bi vas sa pločnika kao i ovi biciklisti, bez ikakve zle namjere, kao što će vas i stado ovaca na cesti pojebati u kretanju.

Nemoguće je istrenirati toliko nepoznatih ljudi da se ponašaju. To je teško učiniti omanjoj skupini ročnika koji nemaju izbora nego slušati, i to u periodu od nekoliko tjedana, a tko očekuje isto od hrvatske gradske mlađarije je totalni idiot.

Nisu se derali, nisu razbijali, svi su bili nasmiješeni, i ovo je jedan od kulturnijih prosvjeda u Rvacku bija.

Ja sam bio samo kod poglavarstva, imao sam nekog posla, teška srca sam se odvojio od tog krda, jer je bilo toliko zgodnih curičaka u minicama da je to za popizdit. Kasnije kad sam čuo da nakon prosvjeda neki poznati curičci piju po klupicama i slave majmunovo, srce mi se slomilo. Navodno je bila u štiklama, a ja je uvijek viđam u gojzericama. :gaah:
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

04 Apr 2012, 10:24

Vrrrle, hoćeš reći da je Lastan u pravu kad kaže da su biciklisti pretežno nekulturni i neznalice kad su prometna pravila u pitanju? Kad ih već uspoređuješ s ovcama.
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

04 Apr 2012, 10:39

ElliQuinn » wrote:Vrrrle, hoćeš reći da je Lastan u pravu kad kaže da su biciklisti pretežno nekulturni i neznalice kad su prometna pravila u pitanju? Kad ih već uspoređuješ s ovcama.
Jesu. Kao i vjernici koji dočekuju papu, Ivicu Kostelića, ljudi koji odlaze na hokej, svi ljudi koji se okupe u krdo se ponašaju kao ovce. Štoviše, većina ljudi se i sami ponašaju kao ovce.

Reći da su (samo) biciklisti ovce je fašizam. Danas biciklisti, sutra Židovi. Taj film smo gledali.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

04 Apr 2012, 12:13

vrrrlet » wrote:Reći da su (samo) biciklisti ovce je fašizam. Danas biciklisti, sutra Židovi. Taj film smo gledali.
Ja se nadam da nitko meni ne imputira takve izjave.

Ja uredno tvrdim da su svi kreteni. Samo što su trenutno biciklisti kolektivno najdosljedniji kršitelji svih mogućih pravila.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

04 Apr 2012, 13:04

Lastan » wrote: Ja se nadam da nitko meni ne imputira takve izjave.

Ja uredno tvrdim da su svi kreteni. Samo što su trenutno biciklisti kolektivno najdosljedniji kršitelji svih mogućih pravila.
Odjebi. :rofl: Kako da ne kršim zakone koji su imbecilni? Što je slijedeće, tražiti ćeš da prestanem pušiti drogu? :kokice:

Bicikl ne smije na trg, a Segway i role smiju? Ti na rolama si veća opasnost za udariti nekoga od mene na biciklu, pošto ste ti i role teži od mene i bicikla. Što je sa skejtom?

Bicikli bi se morali moći voziti i po pločniku, ali po pravilima pješaka, jer je to njihov teritorij. Dakle, prilagoditi vožnju uvjetima, smanjiti brzinu i poštovati prvenstvo pješaka.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

04 Apr 2012, 14:35

vrrrlet » wrote:
Odjebi. :rofl: Kako da ne kršim zakone koji su imbecilni? Što je slijedeće, tražiti ćeš da prestanem pušiti drogu? :kokice:

Bicikl ne smije na trg, a Segway i role smiju? Ti na rolama si veća opasnost za udariti nekoga od mene na biciklu, pošto ste ti i role teži od mene i bicikla. Što je sa skejtom?

Bicikli bi se morali moći voziti i po pločniku, ali po pravilima pješaka, jer je to njihov teritorij. Dakle, prilagoditi vožnju uvjetima, smanjiti brzinu i poštovati prvenstvo pješaka.
Biciklisti se ne voze tako, tako da ti zaludu priče.

Osim toga, ne krše biciklisti samo pravilo o prometnoj traci kojom smiju prometovati.
Već sam trubio, ali moram opet: vožnja zabranjenim smjerom (obavezno skretanje desno, a on produži ravno u jednosmjernu), nedavanje znakova pri skretanju, jurnjava preko zebre i alterniranje kolnik/pločnik, previsoko uperena i trepćuća svjetla (ako ih uopće imaju)… ne vjerujem da ijedna skupina sudionika u prometu krši više pravila od biciklista, osim možda vozača mopeda.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

04 Apr 2012, 15:08

Lastan » wrote: Biciklisti se ne voze tako, tako da ti zaludu priče.

Osim toga, ne krše biciklisti samo pravilo o prometnoj traci kojom smiju prometovati.
Već sam trubio, ali moram opet: vožnja zabranjenim smjerom (obavezno skretanje desno, a on produži ravno u jednosmjernu), nedavanje znakova pri skretanju, jurnjava preko zebre i alterniranje kolnik/pločnik, previsoko uperena i trepćuća svjetla (ako ih uopće imaju)… ne vjerujem da ijedna skupina sudionika u prometu krši više pravila od biciklista, osim možda vozača mopeda.
Kao što je većina ljudi debilna, tako je i većina biciklista debilna. Reći da su svi biciklisti debilni je isto tako debilno, jer to naprosto nije istina.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

04 Apr 2012, 15:13

vrrrlet » wrote:
Ja vozim brzo iz nekog razloga koji je moj razlog, ako mogu usporedit recimo, sigurnija je ova bicikla koju ja vozim kad idem tih pedeset, nego neka koja ide deset. Tako da ja kad vozim, ako sam vozio to brzo, i kad vozim brzo ja ne vozim brzo da bi napravio i ugrozio promet, jer volim vozit brzo, sportski vozim, znači kad vozim nit pijem nit jedem da mogu vozit dobro odnosno sigurno. Ja vozim uvijek toliko, jer nemogu ja vozit, nije to, mislim kako ću vozit... pedeset je normalna brzina za moju biciklu.
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: Tek sam na nemogu shvatila. :rofl:
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
koka2004
Posts: 63
Joined: 10 Nov 2011, 21:09

04 Apr 2012, 16:36

Nikolajevna » wrote:
Vidi ove... pa hodaj po cesti pa ćeš vidjet kako će se to promijeniti.
A da vidiš tek kako opada strah od biciklista a raste od vlakovođa kad hodaš po pruzi.
Nikolajevna, vlak vozi strojovođa, ne vlakovođa.
User avatar
Nikolajevna
Posts: 1034
Joined: 28 Sep 2011, 22:51

04 Apr 2012, 17:46

koka2004 » wrote:
Nikolajevna, vlak vozi strojovođa, ne vlakovođa.
Imaš pravo.
User avatar
klonka
Posts: 2801
Joined: 17 Sep 2011, 22:00

04 Apr 2012, 18:03

vrrrlet » wrote:Kako da ne kršim zakone koji su imbecilni? Što je slijedeće, tražiti ćeš da prestanem pušiti drogu? :kokice:
Hae :cerek: :cerek: :cerek: :cerek: :cerek:
gonj špadi
zeleni zub
Posts: 494
Joined: 29 Nov 2011, 01:35

05 Apr 2012, 10:07

vrrrlet » wrote:





Zaboravljate na učinak krda...
Pa no, bagra. I svaka je bagra ista. No, ja ću se ponovno svaki put čuditi da bagra baš mora biti bagra. I da ako ih netko pozove dođite s nama da se pobunimo oko gluposti da će oni ubrzo postati krdo.

Bila sam i na Radićevom i na Heinzlovoj i nije bilo tako super pristojno kako si stekao dojam.

Nego, srela sam ja jednu u petama, a srećem je uvijek u gojzericama. Zgodnija je u tajicama, takve noge i guzu je grehota kamuflirati u hlače.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

05 Apr 2012, 10:24

zeleni zub » wrote:
Pa no, bagra. I svaka je bagra ista. No, ja ću se ponovno svaki put čuditi da bagra baš mora biti bagra. I da ako ih netko pozove dođite s nama da se pobunimo oko gluposti da će oni ubrzo postati krdo.

Bila sam i na Radićevom i na Heinzlovoj i nije bilo tako super pristojno kako si stekao dojam.

Nego, srela sam ja jednu u petama, a srećem je uvijek u gojzericama. Zgodnija je u tajicama, takve noge i guzu je grehota kamuflirati u hlače.
A.Š.? :D

Ljudi u skupini vrlo brzo postaju krdo. Turistički vodiči koji vode autobuse znaju o čemu pričam. Oni ne prosvjeduju, putuju, sretni su, nasmiješeni, pa opet voditi takvu skupinu uglavnom predstavlja užas. Mislim da je čobanima lakše sa stadom ovaca.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
zeleni zub
Posts: 494
Joined: 29 Nov 2011, 01:35

05 Apr 2012, 10:28

vrrrlet » wrote:
A.Š.? :D
A nije :D .
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

05 Apr 2012, 15:31

zeleni zub » wrote:
A nije :D .
Još bolje, jedna više. Zašto je ne dovedeš ovdje? :kokice:
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
zeleni zub
Posts: 494
Joined: 29 Nov 2011, 01:35

06 Apr 2012, 09:43

Zvučalo je tako romantično, a ono svejedno tko je, šta je glavno da kad izuje gojzericu navuče štiklu :D. Eeee. Eeeeee.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

06 Apr 2012, 10:16

zeleni zub » wrote:Zvučalo je tako romantično, a ono svejedno tko je, šta je glavno da kad izuje gojzericu navuče štiklu :D. Eeee. Eeeeee.
Glavno je da ima lijepe noge i guzu. Može biti i bosa.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

06 Apr 2012, 10:22

vrrrlet » wrote:
Može biti i bosa.
To je skoro isto kao da ima balerinke.
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

06 Apr 2012, 10:25

ElliQuinn » wrote: To je skoro isto kao da ima balerinke.
Balerinke su u svakom slučaju ružne, dok bosonoga žena može imati lijepo stopalo. A u krevetu joj ionako ne treba obuća.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
klonka
Posts: 2801
Joined: 17 Sep 2011, 22:00

28 Apr 2012, 13:24

Zgodan blogić za vozače automobila :top: (zanemarite propagandu, samo bacite pogled na situacije u kojima se počesto nalazimo)
gonj špadi
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

28 Apr 2012, 17:51

klonka » wrote:Zgodan blogić za vozače automobila :top: (zanemarite propagandu, samo bacite pogled na situacije u kojima se počesto nalazimo)
Posebno mi se sviđa Red Light Surprise.

Biciklisti, ako su već toliko kulturni da se voze cestom, u pravilu ne jebu semafore pol posto.

A sinoć me jedan na pločniku zaslijepio svojom visoko uperenom ledicom.
Fakat ću takvu gamad početi rušiti.
User avatar
klonka
Posts: 2801
Joined: 17 Sep 2011, 22:00

28 Apr 2012, 18:06

Lastan » wrote: Posebno mi se sviđa Red Light Surprise.
Nadam se da si tako pomno proučio i ostale. :mig:
gonj špadi
Post Reply