Page 1 of 1

Koristite li Vegetu?

Posted: 12 Jan 2012, 17:05
by dejzi
Čitam malo tako okolo i vidim da se ljudi propisno žeste po pitanju Vegete.
Jedni viču da je nezdrava, drugi ju stavljaju samo u juhu, treći samo što ju ne tutnu u torte i kolače.

Kako vi stojite s Vegetom?

Evo sam sad otišla pogledat i otkrila da ju imam doma.
Ne znam jel to do mog mizernog kuhanja il čega već, ali očito ju ne koristim.
Stavljam začine kako mi koji dan paše, uopće ne znam baratat Vegetom. Možda bi hrana više ličila na noninu kuhinju da ju počnem upotrebljavat. :misli:

Re: Koristite li Vegetu?

Posted: 12 Jan 2012, 17:23
by Glo
imam, ne koristim, tj. skoro nikada. znam da nije izvor zdravlja, ali nije ni izvor svih zala i boleština. :ne zna:

i ne žestim se baš oko vegete :D

edit: ne koristim je jer mi uglavnom smeta u jelima i pokvari im okus.

Re: Koristite li Vegetu?

Posted: 12 Jan 2012, 17:36
by sabaa
Ne koristim ju, mećem razne začine u jela i ne volim kad se osjeti Vegeta u jelu, baš mi preuzme okus.

Jela sam kod nekih ljudi koji sve slano kuhaju s njom, ali se ona uopće nije osjetila.

Re: Koristite li Vegetu?

Posted: 12 Jan 2012, 17:39
by Jade
Meni je drag okus Vegete i koristim ju. Ne prečesto.

Re: Koristite li Vegetu?

Posted: 12 Jan 2012, 18:05
by blaze
ne. čak i da nije nezdrava, ne volim okus koji daje jelima

Re: Koristite li Vegetu?

Posted: 12 Jan 2012, 18:13
by A.P.
Koristim ju, ali ne često. Ubacim ju nekad u rižu i u neka jela s povrćem gdje mi paše zbog okusa (oduvijek smo doma imali vegetu, pa sam na neke okuse navikla).
Bilo kakva masovna histerija oko bilo čega mi izaziva oveće količine loših osjećaja :o i živo mi se jebe jel nešto organsko, gmo, koliko E-ova ima i slično, vjerujem da ne postoji šansa da izbjegnem to sve čak i u onim stvarima za koje se tvrdi da nemaju loših tvari, a sve ostalo bi zahtijevalo preveć truda.

Re: Koristite li Vegetu?

Posted: 12 Jan 2012, 18:13
by Potjeh
Koristim povremeno.

Re: Koristite li Vegetu?

Posted: 12 Jan 2012, 19:05
by Morticia
Samo za piletinu, pohanu ili na rostilju.

Re: Koristite li Vegetu?

Posted: 12 Jan 2012, 19:34
by JPK
Ja nisam baš veliki fan Vegete, ali mislim da je natrijev glutamat najbolji začin ikad (kao i većina ljudi, uostalom), pa u par jela stavljam Vegetu, a u druga sol s dodatkom glutamata, jer onda mogu ostale začine staviti po volji bez da sve ima okus po Vegeti.
Tajna Vegetinog uspjeha je ionako u njemu puno više nego u nekom tamo povrću u prahu.

Re: Koristite li Vegetu?

Posted: 12 Jan 2012, 22:01
by blue
Ne koristim, nisam oduševljena okusom :ne zna: Ali ne radim problem oko toga, jedem ako netko napravi jelo s Vegetom (većina ju ipak stavlja), ne mislim ni da je nezdrava.

Re: Koristite li Vegetu?

Posted: 12 Jan 2012, 22:33
by Pješčana
ne koristim, ali pojedem u gostima

Re: Koristite li Vegetu?

Posted: 12 Jan 2012, 22:40
by dejzi
Al ima netko da bi odbio jest jelo pripremljeno s Vegetom? :misli:

Re: Koristite li Vegetu?

Posted: 12 Jan 2012, 22:44
by JPK
dejzi » wrote:Al ima netko da bi odbio jest jelo pripremljeno s Vegetom? :misli:
Ima, bio je jedan sa fhr-a koji je rekao da bi bacio cijeli lonac kroz prozor da mu žena napravi juhu s Vegetom.

Re: Koristite li Vegetu?

Posted: 12 Jan 2012, 22:53
by ombia
Glo » wrote:imam, ne koristim, tj. skoro nikada. znam da nije izvor zdravlja, ali nije ni izvor svih zala i boleština. :ne zna:

i ne žestim se baš oko vegete :D

edit: ne koristim je jer mi uglavnom smeta u jelima i pokvari im okus.
Amen.

U pocetku ju vani nisam mogla lako nabaviti, dok sam se snasla, nekako sam se odvikla od nje.
Moja mama kuha s vegetom.

Re: Koristite li Vegetu?

Posted: 13 Jan 2012, 08:41
by Morticia
dejzi » wrote:Al ima netko da bi odbio jest jelo pripremljeno s Vegetom? :misli:
Ja ne bih, a da mi muž iz bilo kojeg razloga baci lonac s juhom kroz prozor nabila bih mu cijelu vrećicu Vegete u usta.

Re: Koristite li Vegetu?

Posted: 13 Jan 2012, 09:08
by zeleni zub
Ne, fina mi je jako, ali smeta me žeđ koju proizvodi. Možda bi je nekad i stavila, ali kad je niti nemam doma onda ništa od toga.

Re: Koristite li Vegetu?

Posted: 13 Jan 2012, 11:24
by Bios
Ne. Nemam je doma. Ni baka ni mama ne kuhaju s Vegetom, pa je to stvar navike.
Ali nisam luda da odbijem jelo samo zato što u njemu ima Vegete.

Re: Koristite li Vegetu?

Posted: 13 Jan 2012, 11:30
by baja
sabaa » wrote:Ne koristim ju, mećem razne začine u jela i ne volim kad se osjeti Vegeta u jelu, baš mi preuzme okus.
isto ovako; koristim mnoštvo drugih začina, a vegeta ih sve ubije
zato je ni nemam
i naravno da neću odbiti jelo začinjeno vegetom
zapravo, malo što bi odbila :D

Re: Koristite li Vegetu?

Posted: 07 Feb 2012, 22:58
by Herp
Volim okus Vegete više od ostalih začina i koristim je uvijek i stalno, uključujući i neke salate te kruh namazan mašću. :zubo:

Re: Koristite li Vegetu?

Posted: 08 Feb 2012, 20:29
by klonka
Anketa? :ceka:

Ne koristim. Odvratna mi je. Sol, papar, mrkvica, celer, petrusimul... finije je kad je naribano zapravo nego kad je vegetasto. Da i ne govorim da postoji hrpa drugih finih začina koja se može staviti u jela, a koje bi vegeta samo bespotrebno ubila. Ako mi baš treba vegetasto pojačanje u nekom umaku, stavim kocku za juhu.


Odbila ne bih... ali ne bih baš imala ni neko mišljenje o kuharici. :E

Re: Koristite li Vegetu?

Posted: 08 Feb 2012, 20:35
by ali
Anketa :lux:

Ja koristim isto samo za roštilj.
Ne bih odbila jelo s vegetom :zubo:

A kako uopće skužiti koje jelo sadrži vegetu :misli:

Re: Koristite li Vegetu?

Posted: 08 Feb 2012, 21:40
by blue
m.za » wrote: A kako uopće skužiti koje jelo sadrži vegetu :misli:
Ako ne skužiš po okusu, onda, izdajničke crvene mrvice koje glume sitne komadiće mrkve :unda:

Re: Koristite li Vegetu?

Posted: 08 Feb 2012, 21:59
by Pješčana
hoČete anketu?

Re: Koristite li Vegetu?

Posted: 09 Feb 2012, 08:33
by Glo
m.za » wrote:Anketa :lux:

Ja koristim isto samo za roštilj.
Ne bih odbila jelo s vegetom :zubo:

A kako uopće skužiti koje jelo sadrži vegetu :misli:
po specifičnom okusu pojačivača okusa :D imaju ga skoro sva gotova jela, gotovi umaci... i tako

Re: Koristite li Vegetu?

Posted: 09 Feb 2012, 12:48
by ali
Glo » wrote:
po specifičnom okusu pojačivača okusa :D imaju ga skoro sva gotova jela, gotovi umaci... i tako
A toooo....hvala na preciznom objašnjenju :zubo:

Sumnjam da mogu sa sigurnošću reći da znam prepoznati Vegetu u jelu, ali u većini onoga što jedem je sigurno nema, tako da ako i uleti tu ti tamo :ne zna:, ne smeta.
blue wrote: Ako ne skužiš po okusu, onda, izdajničke crvene mrvice koje glume sitne komadiće mrkve :unda:
Pas koji laje nije dobro skuhan :zubo:

Re: Koristite li Vegetu?

Posted: 09 Feb 2012, 16:04
by Glo
m.za » wrote: A toooo....hvala na preciznom objašnjenju :zubo:

Sumnjam da mogu sa sigurnošću reći da znam prepoznati Vegetu u jelu, ali u većini onoga što jedem je sigurno nema, tako da ako i uleti tu ti tamo :ne zna:, ne smeta.


Pas koji laje nije dobro skuhan :zubo:
:D pa zašto bi ti bilo važno sa sigurnošću prepoznati vegetu u jelu?

Re: Koristite li Vegetu?

Posted: 09 Feb 2012, 16:10
by dejzi
Eto, dodana anketa. :o

Neki dan sam pekla krumpir i posula ga malo Vegetom. Ne znam baš čemu, išla sam probat.
Možda bi imalo smisla da sam je stavila više i da nisam stavila začine koje stavljam inače, ovako nisam primijetila razliku. :ne zna:

Re: Koristite li Vegetu?

Posted: 09 Feb 2012, 17:54
by judolino
JPK » wrote: Ima, bio je jedan sa fhr-a koji je rekao da bi bacio cijeli lonac kroz prozor da mu žena napravi juhu s Vegetom.
To je govorio i moj stari dok mu stara u jednoj svađi nije rekla da kuha s vegetom već pet godina...:rofl:

Re: Koristite li Vegetu?

Posted: 09 Feb 2012, 18:09
by judolino
m.za » wrote:Anketa :lux:

Ja koristim isto samo za roštilj.
Ne bih odbila jelo s vegetom :zubo:

A kako uopće skužiti koje jelo sadrži vegetu :misli:
A ja je nemrem smislit u roštilju, katastrofa. Po meni, dobrom mesu na roštilju ne treba ništa osim soli i papra. A za pac vegeta nema smisla.

Inače, ja koristim imitaciju vegete iz Lidla - isti kurac, a nekih 4x jeftinije, pa ti vidi...

Re: Koristite li Vegetu?

Posted: 09 Feb 2012, 20:09
by ombia
Ovdje nitko u anketi ne kupuje vegetu, a ona jel sasvim dobro prodaje. :zubo:

Re: Koristite li Vegetu?

Posted: 09 Feb 2012, 20:42
by *jezebel*
koristim prave zacine i zacinske soli bez aditiva. tu i tamo koristim nesto sto sadrzi ekstrakt kvasca, ali em koristim rijetko, em je bolje od vegete. vegeta mi ima okus k'o neki otrov. nije da necu pojesti u gostima, ali kako je netko rekao, necu imati pretjerano visoko misljenje o kuvarici. :zubo: sacica pristojnih sastojaka i zlica kreativnosti cine cuda. :) -> psiho

Re: Koristite li Vegetu?

Posted: 09 Feb 2012, 21:05
by ombia
Kakve zacinske soli koristis?

Re: Koristite li Vegetu?

Posted: 09 Feb 2012, 22:11
by JPK
Glo » wrote:
po specifičnom okusu pojačivača okusa :D imaju ga skoro sva gotova jela, gotovi umaci... i tako
Ne, to sadrže i parmezan, roquefort, brokula, razna mesa, razne juhe i u većoj koncentraciji od jela s Vegetom, pa nemaju specifični okus Vegete.
Taj okus je od kombinacije začina koju stavljaju.

Re: Koristite li Vegetu?

Posted: 09 Feb 2012, 22:37
by Glo
JPK » wrote: Ne, to sadrže i parmezan, roquefort, brokula, razna mesa, razne juhe i u većoj koncentraciji od jela s Vegetom, pa nemaju specifični okus Vegete.
Taj okus je od kombinacije začina koju stavljaju.
je, hvala na ispravku :zubo: nisam mislila na sam natrij glutaminat, već na onaj umami okus. onaj okus preintenzivnog, koji traži sve više i više intenziteta jer nakon nekog vremena sve tastes like chicken :zubo: čajniz čiken :D

Re: Koristite li Vegetu?

Posted: 09 Feb 2012, 22:40
by JPK
Glo » wrote:
je, hvala na ispravku :zubo: nisam mislila na sam natrij glutaminat, već na onaj umami okus. onaj okus preintenzivnog, koji traži sve više i više intenziteta jer nakon nekog vremena sve tastes like chicken :zubo: čajniz čiken :D
Pa da je umami okus specifičan za Vegetu, onda bi i ova jela koja sam naveo imala okus po Vegeti.

Re: Koristite li Vegetu?

Posted: 09 Feb 2012, 22:53
by Glo
JPK » wrote: Pa da je umami okus specifičan za Vegetu, onda bi i ova jela koja sam naveo imala okus po Vegeti.
dobro :D kad se već nemaš s kim svađati oko vegete

evo, okus o kojem govorim ću nazvati okus X. vegeta, soja sos, kineska kuhinja, kocke za juhu, fant, worcester... mi imaju okus X. preintenzivan i umjesto da istakne okus hrani, on ga preuzme. tako bi mogla i vrletovu blatnu tortu posjesti s vegetom i istog bi mi bila okusa. meni osobno. ne volim. zaboli me za trendove, modu, vegane, famu oko E-ova, rok trajanja mlijeka, alternativce i bio bio. ne volim taj neki X okus kojeg pronalazim u navedenim, a kušanim namirnicama. :ne zna:

Re: Koristite li Vegetu?

Posted: 09 Feb 2012, 23:15
by judolino
Glo » wrote:
dobro :D kad se već nemaš s kim svađati oko vegete

evo, okus o kojem govorim ću nazvati okus X. vegeta, soja sos, kineska kuhinja, kocke za juhu, fant, worcester... mi imaju okus X. preintenzivan i umjesto da istakne okus hrani, on ga preuzme. tako bi mogla i vrletovu blatnu tortu posjesti s vegetom i istog bi mi bila okusa. meni osobno. ne volim. zaboli me za trendove, modu, vegane, famu oko E-ova, rok trajanja mlijeka, alternativce i bio bio. ne volim taj neki X okus kojeg pronalazim u navedenim, a kušanim namirnicama. :ne zna:
A taj okus X daje natrijev glutaminat i neki tvrde da zapravo ističe okus namirnica. E, sad...
Ja sam napravio sušilicu za povrće i sljedeće sezone kemijam vlastitu vegetu (ali sa solju, ne s ovom žutaćkom pizdarijom).

Re: Koristite li Vegetu?

Posted: 09 Feb 2012, 23:24
by Glo
judolino » wrote: A taj okus X daje natrijev glutaminat i neki tvrde da zapravo ističe okus namirnica. E, sad...
Ja sam napravio sušilicu za povrće i sljedeće sezone kemijam vlastitu vegetu (ali sa solju, ne s ovom žutaćkom pizdarijom).
ali natrijevog glutaminata ima u sirevima, mesu, algama, ... vidiš šta kaže đepika :D meni ne ističe niš, preuzme mi izvorni okus namirnice i zatupljuje mi okusne pupoljke :zubo:

Re: Koristite li Vegetu?

Posted: 09 Feb 2012, 23:27
by JPK
Glo » wrote:
dobro :D kad se već nemaš s kim svađati oko vegete

evo, okus o kojem govorim ću nazvati okus X. vegeta, soja sos, kineska kuhinja, kocke za juhu, fant, worcester... mi imaju okus X. preintenzivan i umjesto da istakne okus hrani, on ga preuzme. tako bi mogla i vrletovu blatnu tortu posjesti s vegetom i istog bi mi bila okusa. meni osobno. ne volim. zaboli me za trendove, modu, vegane, famu oko E-ova, rok trajanja mlijeka, alternativce i bio bio. ne volim taj neki X okus kojeg pronalazim u navedenim, a kušanim namirnicama. :ne zna:
Ja se nemam neku želju svađati oko umamija, ali ti se očito praviš blesava.
Po treći put, zašto onda parmezan, roquefort i brokula nemaju okus X, a imaju gutaminata i više od jela s Vegetom?

Re: Koristite li Vegetu?

Posted: 09 Feb 2012, 23:32
by Glo
JPK » wrote: Ja se nemam neku želju svađati oko umamija, ali ti se očito praviš blesava.
Po treći put, zašto onda parmezan, roquefort i brokula nemaju okus X, a imaju gutaminata i više od jela s Vegetom?
nemam pojma :ne zna: bi li mi objasnio? :o



judolino, ne zaboravi u vlastitu vegetu ubaciti ljupčca :zubo:

Re: Koristite li Vegetu?

Posted: 10 Feb 2012, 00:19
by Glo
đepika radije otišao nego da me izvređa :zubo:



nego, kad radite spareribs, stavljate li vegetu ili samo gutaminat? :zubo:

Re: Koristite li Vegetu?

Posted: 10 Feb 2012, 11:19
by judolino
Glo » wrote:
nemam pojma :ne zna: bi li mi objasnio? :o



judolino, ne zaboravi u vlastitu vegetu ubaciti ljupčca :zubo:
Imo sam ga u planu, ali moram s tim čudom bit jako oprezan. Imam ga u bašči.

Re: Koristite li Vegetu?

Posted: 10 Feb 2012, 11:22
by judolino
Glo » wrote:đepika radije otišao nego da me izvređa :zubo:



nego, kad radite spareribs, stavljate li vegetu ili samo gutaminat? :zubo:
Eto, u tome je problem.
Kad zakolješ turopoljsku svinju koja je zujala po šumi i hranila se prirodnom hranom, njena je rebra zločin kvariti kojekakvim glupostima. Samo sol i papar - i točka!
S druge strane, ishrana koncentratom jako se osjeti baš u masnim rebrima (kao i svom drugom masnom tkivu).
Rebra kojima treba vegeta su kurac, a ne rebra.

Re: Koristite li Vegetu?

Posted: 10 Feb 2012, 11:25
by vrrrlet
Glo » wrote:
dobro :D kad se već nemaš s kim svađati oko vegete

evo, okus o kojem govorim ću nazvati okus X. vegeta, soja sos, kineska kuhinja, kocke za juhu, fant, worcester... mi imaju okus X. preintenzivan i umjesto da istakne okus hrani, on ga preuzme. tako bi mogla i vrletovu blatnu tortu posjesti s vegetom i istog bi mi bila okusa.
Ajde ne budali, tko stavlja Vegetu u kolač?

Re: Koristite li Vegetu?

Posted: 10 Feb 2012, 11:30
by judolino
vrrrlet » wrote:
Ajde ne budali, tko stavlja Vegetu u kolač?
Kurac ti znaš kaj je kreativna kuhinja.
Jebo me pas ako si ikada probao kuhanu svinjsku glavu sa šampitama.

Re: Koristite li Vegetu?

Posted: 10 Feb 2012, 11:32
by Glo
judolino » wrote: Kurac ti znaš kaj je kreativna kuhinja.
Jebo me pas ako si ikada probao kuhanu svinjsku glavu sa šampitama.
on zna napraviti samo blatnu tortu :cerek:

Re: Koristite li Vegetu?

Posted: 10 Feb 2012, 11:41
by baja
judolino » wrote: Ja sam napravio sušilicu za povrće i sljedeće sezone kemijam vlastitu vegetu (ali sa solju, ne s ovom žutaćkom pizdarijom).
kako si napravio sušilicu?
i što ćeš sušiti?
hvala :D

Re: Koristite li Vegetu?

Posted: 10 Feb 2012, 11:51
by ali
judolino » wrote: A ja je nemrem smislit u roštilju, katastrofa. Po meni, dobrom mesu na roštilju ne treba ništa osim soli i papra. A za pac vegeta nema smisla.
Pileća prsa sa vegetom i ružmarinom :ne zna:

Zašto ne u pac, zbog soli?

Re: Koristite li Vegetu?

Posted: 10 Feb 2012, 12:15
by judolino
baja » wrote: kako si napravio sušilicu?
i što ćeš sušiti?
hvala :D
Sušilica je drvena kutija s rupom na poklopu i ulazima za zrak na dnu. Na dnu je žarulja, a iznad nje se slažu sita. Na sita mogu ići voće, povrće, gljive... a inače je originalna konstrukcija namijenjena sušenju traka od govedine (jerky) za indijanski pemikan.
Radi u pičku materinu, a nema motora.

Re: Koristite li Vegetu?

Posted: 10 Feb 2012, 12:17
by judolino
m.za » wrote: Pileća prsa sa vegetom i ružmarinom :ne zna:

Zašto ne u pac, zbog soli?
Kaj god, prsa sa roštilja su šperploča.
Jebala vas ta pileća prsa da vas jebala - najšugavije meso.
Al da baš moram, narezao bih prsa na kocke, omotao ih slaninom i nizao na štapiće. I kaj će mi onda vegeta?
A što se tiče paca, dovoljno je aromatičan da mu ne treba vegeta. Ak staviš luka, češnjaka, paprike itd. vegeta nema puno smisla.

Re: Koristite li Vegetu?

Posted: 10 Feb 2012, 12:41
by ombia
judolino » wrote: Eto, u tome je problem.
Kad zakolješ turopoljsku svinju koja je zujala po šumi i hranila se prirodnom hranom, njena je rebra zločin kvariti kojekakvim glupostima. Samo sol i papar - i točka!
S druge strane, ishrana koncentratom jako se osjeti baš u masnim rebrima (kao i svom drugom masnom tkivu).
Rebra kojima treba vegeta su kurac, a ne rebra.
:S :S amen, citam pitanje od Glo i mislim, sta?

I ona post iza toga o piletini. :S

Re: Koristite li Vegetu?

Posted: 10 Feb 2012, 12:45
by karambol
ombia » wrote:
:S :S amen, citam pitanje od Glo i mislim, sta?

I ona post iza toga o piletini. :S

Istina, istina.... :S

Re: Koristite li Vegetu?

Posted: 10 Feb 2012, 12:47
by ali
Meni su prsa s roštilja zakon :klopa:
Ali moraju biti dobro začinjena, a tu mi vegeta paše. I puno ružmarina :S

Inače volim i ostalo meso, dapače. I za njega mi je bitno samo da je popapreno prije pečenja ako nije iz paca.

Re: Koristite li Vegetu?

Posted: 10 Feb 2012, 12:49
by Morticia
Meni su prsa najbolji dio roštilja. :klopa:
Kad su fino napacana, po mogućnosti cijelu noć prije pečenja.

Re: Koristite li Vegetu?

Posted: 10 Feb 2012, 12:53
by ali
Morticia » wrote:Meni su prsa najbolji dio roštilja. :klopa:
Kad su fino napacana, po mogućnosti cijelu noć prije pečenja.
Pa jebeš pac koji je star sat dva :S

Re: Koristite li Vegetu?

Posted: 10 Feb 2012, 12:56
by vrrrlet
Glo » wrote:
on zna napraviti samo blatnu tortu :cerek:
Nije istina. :o Radim i pite i razna tijesta. I gomilu specijaliteta od djetetine.

Re: Koristite li Vegetu?

Posted: 10 Feb 2012, 14:35
by Glo
ombia » wrote:
:S :S amen, citam pitanje od Glo i mislim, sta?

I ona post iza toga o piletini. :S
:misli: molim?


vrrrli, to sam htjela znati, ali nisam htjela izravno pitati :zubo:

Re: Koristite li Vegetu?

Posted: 10 Feb 2012, 16:13
by vrrrlet
Glo » wrote: :misli: molim?


vrrrli, to sam htjela znati, ali nisam htjela izravno pitati :zubo:

Odlučila si skuhati jedno od djece? To je vrlo dobra recesijska odluka. I ukusna nadasve.

Ako ćeš kuhati djevojčicu (ne doktorku :nono:), prije je moraš dobro izlemati, jer su djevojčice žilavije.

Re: Koristite li Vegetu?

Posted: 10 Feb 2012, 16:15
by karambol
m.za » wrote: Pa jebeš pac koji je star sat dva :S
Ima i takvih i dobri su....ne mora se meso ubijat u pacu da bi bilo ukusno...Image

Re: Koristite li Vegetu?

Posted: 10 Feb 2012, 18:05
by ombia
Glo » wrote:đepika radije otišao nego da me izvređa :zubo:



nego, kad radite spareribs, stavljate li vegetu ili samo gutaminat? :zubo:
Kako sta Glo? Ovo gore. ;)

Re: Koristite li Vegetu?

Posted: 10 Feb 2012, 23:41
by Glo
I dalje ne kužim. :o

:zubo: Jel' to što sam malčice trolala, ili što mi je bio fora Đep'kin tipfeler? Ili da nije do bbq sosa? :ne zna:

Re: Koristite li Vegetu?

Posted: 11 Feb 2012, 13:33
by ombia
Glo » wrote:I dalje ne kužim. :o

:zubo: Jel' to što sam malčice trolala, ili što mi je bio fora Đep'kin tipfeler? Ili da nije do bbq sosa? :ne zna:
Otku da znam da si trolala, cudilo me da bi ista od otg islo na rebrica fina :zubo:
Pogotovo jer su ti na zo sasvim ozbiljno i odgovorili.

Re: Koristite li Vegetu?

Posted: 13 Feb 2012, 01:16
by Glo
ombia » wrote:
Otku da znam da si trolala, cudilo me da bi ista od otg islo na rebrica fina :zubo:
Pogotovo jer su ti na zo sasvim ozbiljno i odgovorili.
ma malo sam trolala s okusom vegete, ništa strašno :D

a judolino ionako samo čeka bilo kakvu priliku ne bi li pokazao svoju strast te pisao poeziju o domaćim životinjama i okusima koje one pružaju. tako da sumnjam da mi on zamjeri :D

a na rebarca fina ide bbq sos ili ti sauce :zubo:

Re: Koristite li Vegetu?

Posted: 13 Feb 2012, 02:11
by Glo
vrrrlet » wrote:

Odlučila si skuhati jedno od djece? To je vrlo dobra recesijska odluka. I ukusna nadasve.

Ako ćeš kuhati djevojčicu (ne doktorku :nono:), prije je moraš dobro izlemati, jer su djevojčice žilavije.
aha, ovo sam zaboravila :D a i ne znam šta bih rekla. bošsačuvaj.

Re: Koristite li Vegetu?

Posted: 24 Feb 2012, 17:21
by blackcoffee
Jelo bez vegete je neukusno. :D

Re: Koristite li Vegetu?

Posted: 24 Feb 2012, 20:32
by Pješčana
blackcoffee, dobrodošla :)

Re: Koristite li Vegetu?

Posted: 25 Feb 2012, 23:34
by blackcoffee
Bolje vas našla. Hvala draga na dobrodošlici. :)

Re: Koristite li Vegetu?

Posted: 28 Feb 2012, 07:12
by Đurđica
Neznam uopće kuhati bez vegete :facepalm:

Re: Koristite li Vegetu?

Posted: 28 Feb 2012, 14:24
by judolino
Đurđica » wrote:Neznam uopće kuhati bez vegete :facepalm:
A pitaš se zakaj ti nitko ne želi jesti kolače? :D

Re: Koristite li Vegetu?

Posted: 29 Feb 2012, 20:20
by Đurđica
Tko je rekao da znam peći kolače? :facepalm: ...No..znam..ali stvarno što se tiče variva, juha, pripreme mesa - jelo bez vegete mi je bljak... :gaah: fali mi nešto..probala sam kupiti one nekakve zamjenske pripravke koji su kao slični vegeti...ali meni je to sve samo prošlo pokraj vegete...ne valjaju mi...

Re: Koristite li Vegetu?

Posted: 17 Jan 2017, 17:30
by caramba
Vidim, to s "vegetom" tu bi or not tu bi nije od jučer. Ma ne mislim o tome puno šta ljudi kažu, neg' ak' u receptu piše onda ju stavim, osim ako u jelu ima dosta povrća pa i ne treba. Jebe mi se šta drugi kažu. Et' čuo sam da jedni kažu "nije dobra kuharica kad vegetu stavlja" drugi opet "stavljala ju moja baka".
Tako reko bi: ide prema receptu (ak' mi se dadne). Ali od sveg' "podravkinu" juhu iz kesice zato ne mogu smislit.
Previše me podsjeća na "vegetu". :zubo:

Re: Koristite li Vegetu?

Posted: 24 Feb 2017, 21:26
by Mugen
Više je ne koristim. Sad umjesto toga imamo pun ormar začina. Moj STBH je dosta vješt s njima pa je vegeta sa svojim bezveznim sastojcima nepotrebna. Nije više kao nekad



:zubo:

Re: Koristite li Vegetu?

Posted: 24 Feb 2017, 23:11
by Kaligula Napoli
Koristim ju kao i bilo koji drugi začin... Svi joj dobro znamo okus i onda lako i složiš di ti je treba, di ne, i kolko..
Mugen wrote:
24 Feb 2017, 21:26
Više je ne koristim. Sad umjesto toga imamo pun ormar začina. Moj STBH je dosta vješt s njima pa je vegeta sa svojim bezveznim sastojcima nepotrebna. Nije više kao nekad

:zubo:
STBH?

Koji "bezvezni" sastojci te u vegeti najviše smetaju? Mislim, bar su to fakat basic sastojci koji idu u skoro sve...

Re: Koristite li Vegetu?

Posted: 25 Feb 2017, 12:57
by Mugen
Nemam pojma. Nemam Vegetu da provjerim. Al mislim da je to sol (koju ću sama staviti i to onu koju ja hoću i koliko ja hoću) i natrijev glutaminat koji mi ne treba jer moje nepce i okusni pupoljci ne trebaju pojačivač okusa. :ne zna:

Re: Koristite li Vegetu?

Posted: 26 Feb 2017, 18:59
by Herbicidna
Mugen wrote:
25 Feb 2017, 12:57
Nemam pojma. Nemam Vegetu da provjerim. Al mislim da je to sol (koju ću sama staviti i to onu koju ja hoću i koliko ja hoću) i natrijev glutaminat koji mi ne treba jer moje nepce i okusni pupoljci ne trebaju pojačivač okusa. :ne zna:
Al ča je STBH? :confused:

Re: Koristite li Vegetu?

Posted: 26 Feb 2017, 20:58
by Mugen
Herbicidna wrote:
26 Feb 2017, 18:59
Al ča je STBH? :confused:
Ha?

Re: Koristite li Vegetu?

Posted: 26 Feb 2017, 21:01
by Herbicidna
Mugen wrote:
24 Feb 2017, 21:26
Moj STBH je dosta vješt s njima pa je vegeta sa svojim bezveznim sastojcima nepotrebna.
:ne zna: :confused:

Re: Koristite li Vegetu?

Posted: 26 Feb 2017, 21:36
by Mugen
Aha! :rofl: SoonToBeHousband. :zubo:

Re: Koristite li Vegetu?

Posted: 26 Feb 2017, 21:59
by Stitch
Nisi udana? :klopa:

Re: Koristite li Vegetu?

Posted: 26 Feb 2017, 22:01
by Mugen
:rofl:

Re: Koristite li Vegetu?

Posted: 04 Mar 2017, 10:33
by InterMezzo
Kao svaki pravi Cro patriot ja sam promovirao Vegetu širom nove mi domovine, Amerike, i to s dosta uspjeha. Prošli tjedan morao kupiti četiri pakovanja u ruskom dućanu u Hallendale Beach-u. Ne, ne šveram Vegetu :) nego šaljem ženinoj rodbini u Nevadu jer je tamo nemaju za kupiti. A navukli su se gadno na nju.

Ja ju koristim ali samo u par jela gdje mi je dobar začin. Ima dosta toga za što mi nije dobra...

Re: Koristite li Vegetu?

Posted: 04 Mar 2017, 15:14
by Stitch
InterMezzo wrote:
04 Mar 2017, 10:33
Kao svaki pravi Cro patriot ja sam promovirao Vegetu širom nove mi domovine, Amerike, i to s dosta uspjeha. Prošli tjedan morao kupiti četiri pakovanja u ruskom dućanu u Hallendale Beach-u. Ne, ne šveram Vegetu :) nego šaljem ženinoj rodbini u Nevadu jer je tamo nemaju za kupiti. A navukli su se gadno na nju.
:rofl:

Predobro. :top:

Re: Koristite li Vegetu?

Posted: 05 Mar 2017, 18:15
by InterMezzo
I tako sad im je svaki pravi amerikan barbikju začinjen "vedžetom". :D