Page 1 of 1

Kupujem bicikl!

Posted: 21 Jan 2012, 11:10
by Pješčana
Uskoro.
Moj zadnji bicikl imala sam prije nekih 16, 17 godina. Moj bicikl prije toga dobila sam s nekih 8, i morala sam ga dijeliti sa sestrom, dakle, ne, nisam iskusna u tom području.
Trebaju mi savjeti i preporuke kako da piknem lijep, konkretan bicikl, za vožnju gradom.
Nije za brdske trke. Onaj cruiser mi je prekrasan, ali razgovarala sam s jednimprodavačem u dućanu s biciklima, i rekao mi je da su cruiseri za 30 minuta vožnje, ne za dulje. a ja se ipak planiram i malo duže voziti.
I imat će košaricu, naravno.
Preferiram da je "ženski" jer sam u suknjama i haljinama i nije pametno da mašem nogama tako visoko dok se penjem na zic.
Ima li tko saznanja ili bar vlastitog iskustva da me uputi?
hvala

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 21 Jan 2012, 12:08
by Bios
Odakle mu taj podatak da su cruiseri za 30 minuta vožnje? Moj je u pogonu skoro svaki dan više od pola sata.

Ok, moj je muški model jer sam tako navikla, a i lakše ga je nositi uz stepenice (samo ga stavim na rame). Ponekad je spiza koju kupim teža od njega. :D

Fali mi još košara i svjetla.

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 21 Jan 2012, 14:52
by ombia
Pješčana » wrote:Uskoro.
Moj zadnji bicikl imala sam prije nekih 16, 17 godina. Moj bicikl prije toga dobila sam s nekih 8, i morala sam ga dijeliti sa sestrom, dakle, ne, nisam iskusna u tom području.
Trebaju mi savjeti i preporuke kako da piknem lijep, konkretan bicikl, za vožnju gradom.
Nije za brdske trke. Onaj cruiser mi je prekrasan, ali razgovarala sam s jednimprodavačem u dućanu s biciklima, i rekao mi je da su cruiseri za 30 minuta vožnje, ne za dulje. a ja se ipak planiram i malo duže voziti.
I imat će košaricu, naravno.
Preferiram da je "ženski" jer sam u suknjama i haljinama i nije pametno da mašem nogama tako visoko dok se penjem na zic.
Ima li tko saznanja ili bar vlastitog iskustva da me uputi?
hvala
I neki sportski modeli sa stangom mogu biti zenski, ako je ta stanga dosta nize. Cisto da si prosiris izbor kod trazenja. Nosim haljine i usknje i ta stanga ne smeta.
http://img29.imageshack.us/img29/5822/3131050.jpg

Kruzeri su za grad/plazu :zubo: (tako se reklamiraju) a ako ikad mislis ici malo off

road, kruzer je prenizak za to. Nije on za krace voznje, to je pogresna informacija, nego za ravan teren.
Ako je moguce otisla bih u neki manji ducan koji nude i servis i nece naplatiti svako zatezanje kocnica za bicikl kupljen kod njih, gdje je recimo redovita inspeckija besplatna.
Da ti sloze sva svjetla potrebna za sigurnu gradsku voznju.
Da je sic po tvojim potrebama, ako imas problema s kicmom da je dobro pofedran na bitnim mjestima (viljuska, sjedalo itd.) jako bitno da je za tebe odgovarajuce velicine, kakve su kocnice i tko je proizvodjac.

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 21 Jan 2012, 14:58
by rh4ps0dy
Moj je ovakav, neki Sakura, samo boje vanilije.

Image

Divno me služi već dvije godine, udoban, jedino mi je malo previsok jer sam kupila sic s amortizerom pa se ne da spustiti do kraja. :D Ima i košaricu koja se da maknuti. <3

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 21 Jan 2012, 15:56
by ombia
I ja imam sic s amortizeorm al se ne bi smjelo dogoditi da ti je previsok, to je dugorocno gledano lose za tvoja ledja. I svasta drugo.
Zato u ducanu sjednes na bicikl, napravis krug, dva tri po cesti, dvoristu im a strucno oko vidi jel ti odgovara velicina bicikla ili ne. Neke ostale stvari se dodatno daju zamijeniti ali ak se kupi bajk krive velicine. :ne zna:
I da takav zenski uopce ne smeta suknji, a nije nizak kao klasican kruzer da zapinje za prvo lisce u parku.

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 21 Jan 2012, 22:58
by blaze
najvažnije ti je kupiti dobar lanac. moja kolegica zamijenila je stari bic novim, u koji se zaljubila i masno ga platila. ostavila ga je nevezanog ispred dućana na dvije minute i više ga nije bilo

sada vozi opet stari

i još je uvijek u šoku, a ima više od pola godine od nesretnog događaja

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 22 Jan 2012, 22:15
by zeleni zub
Prvo se odlučiš za šta želiš bicikl, odnosno kako ćeš ga koristiti. To će ti reći koji bicikl da kupiš- mtb, cestovni, treking, kruzer... S tim da dok odlučiš koji bicikl želiš, već imaš na polici u-lokot.

Kad to znaš i znaš koliko imaš novaca na raspolaganju skoro pa znaš sve (makar znam dučan u kojem ćeš ih nanervirati s tim pristupom). Bicikli istog tipa se između sebe razlikuju opremom, a različita oprema je različita cijena (dobro naravno postoje marke koje će držati višu ili nižu cijenu, nešto kao k plus i lindt :zubo: ).
Opremu ti čine mjenjači, ručice mjenjača, vilica, pedale, lanac, gume, nabe, blabla. Za nekog tko se ne kuži pokazatelj nekog 'ranga' bi bio mjenjač, odnosno mjenjači.

Slijedeće je otići u dučan i naći bicikl koji ti odgovara veličinom. Veličina je ono što ne smiješ zeznuti, bolje da odabereš krivi tip bicikla, nego to.

Prema ovome šta si ti napisala ja bih ti rekla da uzmeš trekinga, a mtb i cestovnjaka da zaobiđeš, ali ja bezrazložno ne volim kruzere. Za kruzere nemam lijepu riječ, jedino sam sigurna da ti prodavač nije rekao ništa pametno s tom informacijom o tridesetominutnoj vožnji.


Super je imati dobar bicikl koji je super prilagođen vozačevim potrebama, ali ljudi s ponicama idu na more, s cestovnjacima jure po nasipu, imaju krševe s hrelića pa rade godišnje tisuće kilometara- zato skoro pa ne možeš zabrljati, možeš si jedino olakšati. Možeš uzeti i sto kuna, kupiti nešto na Hreliću i srediti za još 300kn pa vidjeti kroz par mjeseci ima li smisla uopće da kupuješ štogod drugo.

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 01 Mar 2012, 16:29
by *jezebel*
đe da kupim baciklo? da nije skuplji od 2-3 'iljade. intersport, ono nesto (rog joma?) na krizanju vodnikove i jukiceve ili nesto trece?

one sa zaobljenijim volanom (jesu l' to kruzeri?) ne volim, bojala bih se ici po grbavijem terenu, a i bojim se da se tu ne bih mogla dovoljno osloniti na ruke. da ne spominjem koliko su mi ruzni, to mi je vise za hipstere i zene u cvjetnim suknjama.
zadnje sam imala mtb (bio je neki rogov sa shimano dijelovima, otpala mu je pedala treci dan, ali inace je bio divan, bolji od limex bicikala koje su vozili moji prijatelji :rofl:), ali njega sam kupovala u sestom razredu pa sad ne znam sta da gledam. prije par godina sam dobila na nagradnoj igri neki x-plorer mtb, to je bilo bozesacuvaj, prodala sam ga jer je bio totalno s*eban, ne znam jel' mi bio mali ili je geometrija totalno poremecena. bilo kako bilo, ne zelim jos jedan x-plorer.

btw, negdje sam davno procitala da ako kupujem bicikl iz nizeg cjenovnog ranga (a ocigledno kupujem) nije pametno uzimati s disk kocnicama. kao, takve kocnice tu budu s*anje. dal' da ih izbjegavam ili da ne gledam na to? i sta je s onim prokletim suspenzijama? jao, nista ne znam! :mama:

napominjem da mi nije pretjerano bitno hoce li ga netko ukrasti, pazit cu ga, treba mi za rekreaciju. bitno mi je da je udoban i da se ne raspadne u roku od nekoliko mjeseci (debelguza sam, a znajuc' sebe, vjerojatno ce me barem povremeno privuci i voznja po malo za*ebanijem terenu). jel' mogu ja proc' s 2-3 'iljade? polovno bih isto mogla kupit', ali me strah. ne bih hrelic, ne bih ukradeno i ne bih macka u vreci. a smotana sam, naivna i nista ne znam.

inace sam jako osjetljiva pa me uvijek zulja guzica. jel' tu treba kupit' posve novi sic ili postoje i neke navlake?

i sta je s onim trenazerima ili kako se vec zovu oni stalci na koje mozes stavit' baciklo pa vrtit' u sobi? jel' to univerzalno, ili...? to bi mi bilo zgodno da se ne ulijenim kad dodje zima.

aaaaaaaaaaaaaaa!!! :gaah:

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 01 Mar 2012, 16:34
by *jezebel*
eh, da, kosaricu ne bih. paktreger nije nuzan. ono sto mi treba su branici. nije mi fora imat' blatnjava ledja. ali bih neke branike ispod kojih stane dosta blata. za svaki slucaj. trazim li previse?

nekako imam osjecaj da mi nitko nece pomoci... :rofl:

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 01 Mar 2012, 16:48
by vrrrlet
2.500 kuna je dovoljno za solidan bicikl (bez prednjih i stražnjih amortizera, koji ionako nisu nužni ako čovjek prvenstveno ne brije na šumu i makadam).

Pošto si debeloguza, možda ne bi bilo loše kupiti veći sic, ali tek ako se ne privikneš na normalni. Utrenirane ljude zaboli guza kad nakon par tjedana pauze sjednu na bic, ali to prođe za dan, pa daj i sebi nekoliko.

Za trenažere ti ne znam, ja paciklo vozim i po zimi, i nije hladno nego vruće. :rofl:

Dućana imaš par oko Petrove crkve u Vlaškoj, i po Ilici ih ima, imaš u Savskoj kod Vodnikove, ma svuda ih ima.

Možeš otići u u Frankopansku u biciklopopravljaonu pa će ti dati savjet uživo, možeš ih duže gnjaviti s potpitanjima nego mene, a momci su ljubazni.

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 01 Mar 2012, 17:06
by blue
Bicikle možeš kupiti npr. u

http://www.ciklus.hr/

http://www.ciklo-centar.hr/new/naslovnica.asp

Postoje gel navlake na siceve, a posebno se mogu kupiti i veliki sicevi :cerek:
I meni su oni defaultni dildoidni sicevi koji dođu s biciklom za ništa :durica:

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 01 Mar 2012, 17:13
by ombia
Ti debeloguza a kupila pidjamu small, daj daj. :zubo:
Inace meni su te navlake za sic bezveze, bolje kupiti posteni gelasti sic.

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 02 Mar 2012, 11:02
by karambol
vrrrlet » wrote:Dućana imaš par oko Petrove crkve u Vlaškoj, i po Ilici ih ima, imaš u Savskoj kod Vodnikove, ma svuda ih ima.

Možeš otići u u Frankopansku u biciklopopravljaonu pa će ti dati savjet uživo, možeš ih duže gnjaviti s potpitanjima nego mene, a momci su ljubazni.

Dućane ćeš lako pronaći, ali ja sam kupio bic u jednoj od tih bicikloporavljaonica koje vrrrlet spominje. Izmjerio me čovjek, pao dogovor, gdje se vozim, kaj mi treba i za 800 kuna složio tako dobar bic da ne možeš vjerovati. Probaj se naći s takvim likovima koji se kuže, pogotovo ako ne želiš potrošiti previše love.

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 02 Mar 2012, 11:13
by vrrrlet
karambol » wrote:

Dućane ćeš lako pronaći, ali ja sam kupio bic u jednoj od tih bicikloporavljaonica koje vrrrlet spominje. Izmjerio me čovjek, pao dogovor, gdje se vozim, kaj mi treba i za 800 kuna složio tako dobar bic da ne možeš vjerovati. Probaj se naći s takvim likovima koji se kuže, pogotovo ako ne želiš potrošiti previše love.
O da. Ako naletiš na manijaka kojem se da zajebavati sa starim dijelovima i tobom, za nikakvu lovu se može dobiti odličan bicikl. Mislim da bi u svakom slučaju trebala skočiti do biciklopopravljaone, pošto si početnik, oni će ti dati još korisnih savjeta, a i da si stvoriš poznanstva kad ti nešto krepne - odneseš tamo i onda skupa to popravite - jeftinije je, a i naučiš neke stvari sama raditi.

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 02 Mar 2012, 11:26
by baja
karambol » wrote:

Dućane ćeš lako pronaći, ali ja sam kupio bic u jednoj od tih bicikloporavljaonica koje vrrrlet spominje. Izmjerio me čovjek, pao dogovor, gdje se vozim, kaj mi treba i za 800 kuna složio tako dobar bic da ne možeš vjerovati. Probaj se naći s takvim likovima koji se kuže, pogotovo ako ne želiš potrošiti previše love.
ja bi takav bajk
smiju li se biciklopopravljaonice spominjati imenom? :o

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 02 Mar 2012, 12:40
by ombia
Tamo gdje sam bicikl kupila, mali obiteljski obrt uvijek imaju i radionu u sklopu ducana. Jedino u takvim ducanima bih ista i kupila.
Gdje me podsjete na redovitu inspekciju, koju obave besplatno, gdje i nakon x godina zna bez pogleda u komp koji bicikl vozi svaka njegova musterija. :S
Gdje zna sam sastaviti i rastaviti svaki bicikl koji prodaje.
Nisu nuzno skuplji od masovnih ducana jedino je izbor uzi.

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 02 Mar 2012, 13:53
by karambol
baja » wrote: ja bi takav bajk
smiju li se biciklopopravljaonice spominjati imenom? :o
'Bem li ga, ako se sjećam ikakvog naziva...? :misli: Bio sam kod nekoliko njih jerbo sam bajsiklfan od malijeh nogu...ima jedan na Bukovcu, frik i majstor, pedantan i zna, da se razgovarati o cijeni, zatim jedan u Utrinama, mala radionica sva pretrpana biciklima, gumama i inim, isto čovjek zna i umije, ali moraš ga uloviti i objesiti mu se za vrat, davno sam bio kod jednog na Savici, također vrli majstor od zanata...Ajde daj mi do ponedjeljka vremena pa ću ti saznati detalje....

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 02 Mar 2012, 14:22
by *jezebel*
blue » wrote:Bicikle možeš kupiti npr. u

http://www.ciklus.hr/

http://www.ciklo-centar.hr/new/naslovnica.asp

Postoje gel navlake na siceve, a posebno se mogu kupiti i veliki sicevi :cerek:
I meni su oni defaultni dildoidni sicevi koji dođu s biciklom za ništa :durica:
svidjaju mi se ovi linkovi! :lux:

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 02 Mar 2012, 14:41
by baja
karambol » wrote:...Ajde daj mi do ponedjeljka vremena pa ću ti saznati detalje....
dam ti :o :D
thnx

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 02 Mar 2012, 15:15
by *jezebel*
a jel' pjescana na kraju kupila baciklic?

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 02 Mar 2012, 16:16
by kukuriku
*jezebel* » wrote:a jel' pjescana na kraju kupila baciklic?
ne znamo.
pješčana?

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 05 Mar 2012, 11:31
by Pješčana
recimo da su se pojavili neki nepredviđeni troškovi pa je bicikl na počeku

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 05 Mar 2012, 11:53
by vrrrlet
baja » wrote: ja bi takav bajk
smiju li se biciklopopravljaonice spominjati imenom? :o


Zelena akcija, Frankopanska 1, Zagreb, svaki četvrtak od 17:00 do 20:00 sati - tu ti imaju organizirane volontere koji pomažu ljudima sastaviti ili popraviti bicikl.

Od ovih profitabilnih popravljaonica ne znam koju bih izdvojio, pošto se njihovim uslugama ne služim pošto popravljam sam, ali čini mi se da su ovi iz Ciklusa fora ekipa i da to ne rade zbog para, nego jer su zaluđeni biciklima.

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 05 Mar 2012, 12:16
by blue
vrrrlet » wrote: ali čini mi se da su ovi iz Ciklusa fora ekipa i da to ne rade zbog para, nego jer su zaluđeni biciklima.
Da, vrlo su fer i neće prodat muda pod bubrege i ni bicikl pod svaku cijenu :)

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 05 Mar 2012, 12:18
by Morticia
Samo da vas obavijestim da ovaj mjesec i ja kupujem bicikl! :lux: :lux: :lux:
Još ne znam ni gdje ni kakav, al' kupujem! :o

I malu kacigicu za bubu.
I onu sjedalicu koju ćemo prikačiti na Zeov bicikl da možemo i nju vozati! :lux: :lux:

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 05 Mar 2012, 12:21
by ombia
Na tvoju visinu je najbitnije ne kupiti premali bicikl. I posteno ga isprobati. Dosta bicikala po ducanima a zenskih modela znaju biti premali za visoke zene. Ja sam kupila unisex model, stanga nije previsoko.

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 05 Mar 2012, 12:27
by Morticia
To mene i muči, vjerujem da će mi sve biti preniske.

A ustvari i ne znam koja je razlika između muških i ženskih. :ne zna:

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 05 Mar 2012, 12:34
by vrrrlet
Morticia » wrote:To mene i muči, vjerujem da će mi sve biti preniske.

A ustvari i ne znam koja je razlika između muških i ženskih. :ne zna:
Ženski nemaju tako visoko postavljenu prečku da vam ne smeta haljini. Vozne karakteristike "ženskih" bicikala su gej.

Image


Muški imaju horizontalnu prečku na visini na kojoj treba biti, bez faktora haljine.

Image

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 05 Mar 2012, 12:37
by Morticia
I to je sva razlika? :confused:
Pa dobro, to znači da si bez problema mogu kupiti muški bicikl, i tako ga nemam ni najmanju namjeru voziti u haljini ili suknji. :ne zna:

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 05 Mar 2012, 12:50
by Morticia
Jedino me malo muči što će svi muški sigurno biti ovako ružni! :mama:

Ja bih neki pičkasti, rozi ili ljubičasti! :cerek:

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 05 Mar 2012, 13:00
by Bios
Pa moj je muški i pičkast. :zubo: Tirkizno-smeđi s fuksijastim cvjetićima. :cerek:

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 05 Mar 2012, 13:04
by Morticia
Pic!!! :moli: :moli: :moli:

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 05 Mar 2012, 13:17
by Pješčana
Morticia » wrote:Samo da vas obavijestim da ovaj mjesec i ja kupujem bicikl! :lux: :lux: :lux:
Još ne znam ni gdje ni kakav, al' kupujem! :o

I malu kacigicu za bubu.
I onu sjedalicu koju ćemo prikačiti na Zeov bicikl da možemo i nju vozati! :lux: :lux:
jeee :cerek:

onda ćemo ovdje postat slike!

moj će biti u boji i imat će i košaru i vozit ću se u haljini i sve ikad :raspa: :cerek:

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 05 Mar 2012, 13:19
by Morticia
I ja bih košaricu!!! :moli:

Ja neću voziti u haljini iz jednostavnog razloga što se kod nas u Ri nema gdje voziti po gradu i ne mogu na njemu na posao ili tako negdje, dakle ostaju mi izleti u prirodu, a tamo ne idem u haljini.

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 05 Mar 2012, 13:24
by Bios
Morticia » wrote:Pic!!! :moli: :moli: :moli:
Sliku? :misli:

Ček, već sam je keljila.

Image

Cvjetići su na spoju dvije boje. Samo što će ti sad svi reći da ne kupuješ kruzer jer je to hipsterski :D bicikl, bla, bla. Kul je pljucati po kruzerima. Meni je odličan.

Edit: I Onaj ima krasan bicikl. KTM bijeli. Eto, ne mora bit ružan samo zato što je muški.

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 05 Mar 2012, 13:27
by Morticia
To, to, TO hoću!!!! :mama: :mama: :mama:

Meni su divni ti hipsterski biciklići!

Jedino, hoće li to meni biti za u prirodu?
Mislim, ne mislim se voziti po drndavom terenu, ne smijem zbog kičme, samo po betonu.
I hoće li biti dovoljno visokog za mene?
Valjda hoće, ako ima muških. :ne zna:
Je li ugodan?

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 05 Mar 2012, 13:49
by Pješčana
moj će imati drugačiju prečku :o
ali će biti jednako lijep!

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 05 Mar 2012, 14:26
by ombia
Trebaju ti blatobrani za prirodu, inace se ako je pala kisica vratis zaspricana do vrata. Mislim trebaju ti blatobrani i inace.
Kosaru nemam. Vozim na posao, na kavu, u kino, dakle da i u haljini.
Stanga je slicna ovome i nis ne smeta.

Image

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 05 Mar 2012, 14:34
by Morticia
Ajde vi meni recite kako se točno odredi odgovarajuća visina bicikla u odnosu na visinu vozača.

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 05 Mar 2012, 14:35
by Morticia
Ajme, vidi kako je ovaj divan... :cerek: :cerek: :cerek:

Image

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 05 Mar 2012, 14:36
by Morticia
A ako bi imala ovu košaru mogu bubu unutra utrpat, ne treba mi ni ona stolica! :o :lux:

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 05 Mar 2012, 14:39
by ombia
Morticia » wrote:Ajde vi meni recite kako se točno odredi odgovarajuća visina bicikla u odnosu na visinu vozača.
Tako da sjednes na vise bajkova i strucna osoba - to najcesce nisu oni po mega ducanima - to su oni koji znaju sastaviti bicikl i obicno imaju radionu do ducana - gleda kako ga vozis. A i sama ces vidjeti koji ti bolje "sjeda".
Ima doduse zaista i formula za izracun :zubo: , iz neke knjige o biciklizmu, ali meni nije nesto pomogla.
Frend koji je preko dva metra je dao napraviti bajk, jer mu je svaki kupovni bio prenizak, al to je skup sport.
Ak se fakat ne mislis bas voziti po gradu, onda za u prirodu i gume izaberes nesto drugacije nego za u grad.

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 05 Mar 2012, 14:39
by vrrrlet
Morticia » wrote:Ajde vi meni recite kako se točno odredi odgovarajuća visina bicikla u odnosu na visinu vozača.
Postoje različite veličine rame, s obzirom za što ćeš koristiti bicikl i tvoju veličinu uzimaš odgovarajuću ramu. Stručno osoblje će ti rado reći koju veličinu trebaš.

Ovaj bic koji ti je lijep je za pičkasto šetanje biciklom po nekakvom Maksimiru. Ako te to zadovoljava, onda ok. Misliš li raditi rute gdje ćeš se i oznojiti, uzmi lakši bicikl s brzinama.

Boja i cvjetići ti ne smiju biti faktor pri izboru. Boju lagano promijeniš sprejem, a cvjetići se daju kupiti. Možeš ga i sama oslikati, recimo rozi s malim djevojčicama koje drže unučiće.

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 05 Mar 2012, 14:41
by *jezebel*
vrrrlet » wrote:
Zelena akcija, Frankopanska 1, Zagreb, svaki četvrtak od 17:00 do 20:00 sati - tu ti imaju organizirane volontere koji pomažu ljudima sastaviti ili popraviti bicikl.

Od ovih profitabilnih popravljaonica ne znam koju bih izdvojio, pošto se njihovim uslugama ne služim pošto popravljam sam, ali čini mi se da su ovi iz Ciklusa fora ekipa i da to ne rade zbog para, nego jer su zaluđeni biciklima.
znaci, ne znas ih? kad sam im vidjela sajt, pomislila sam: mora da je vrlet jedan od koautora. :rofl: bila sam tamo, kupit cu bicikl kod njih. bit ce wheeler, ali se jos dvoumim izmedju dvije velicine i dva modela (jedan je wheeler pro 30 2011, na snizenju je, cini mi se kao best-buy, a drugi isto wheeler, ne znam koji model, znam samo da je crveni, jeftiniji, bez snizenja, bez disk kocnica, s malo slabijom vilicom i ugodnim plosnatim gripovima :o). imaju ducan u nekoj garazi ili sta je vec. biciklic se moze isprobati u dvoristu, ima dovoljno mjesta, meni draze nego u nekom skucenom ducanu u gradu. a lik djeluje pomalo napus..., ovaj, usporeno i ne pretjerano zainteresirano za novac. :cerek: ako zbog nicega, kod njih bih mozda kupila cisto iz principa. ali naravno da nisu u pitanju principi, imaju lijepih bajkova.

jos sam u jednom ducanu gledala neke kone, ali ili nemaju moju velicinu ili nemaju slozeno, pa sam samo probala neku uzasno skupu i nije mi dobro sjela, tak' da konu necu dalje traziti, nit' mislim da ce mi lijepo sjesti, nit' mi se da.
u rog jomi sam probala rog joma bicikl, uzasan mi je. probala sam i neki skupi trek (pod skupi mislim na skuplji od 3000) i isto mi nije sjeo.

u medjuvremenu sam, iako ne znam ni gumu napumpati kako spada, naucila prepoznati ktm na udaljenosti od sto metara, a ta ce se udaljenost vjerojatno jos povecati. mislim da sam se napal'la. :rofl:

btw, svidjaju mi se one starinske trube za bicikl :cerek:, samo sto to stilski ne pase uz bicikl kakav zelim. al' kad bih isla kupovat' gradski bicikl, mislim da bih najprije kupila trubu. :o

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 05 Mar 2012, 14:43
by ombia
Morticia » wrote:A ako bi imala ovu košaru mogu bubu unutra utrpat, ne treba mi ni ona stolica! :o :lux:
Pa da. Sta ce ti sjedalica za dijete? :ne zna: Vjezba pilates dok joj noge prehitis za vrat. :cerek:

Evo kako u prirodu voze djecu. Ma ne samo u prirodu, po Skandinaviji su ulice do nekog vrtica time zakrcene.

Image

Image

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 05 Mar 2012, 14:43
by Morticia
Ombia, ne mislim se voziti po gradu, ali ne mislim ni po kamenjaru.
Znači, priroda, ali negdje gdje je asfaltirano, npr. u Fužinama ili Rapcu.

Ovaj koji sam stavila gore ima veličinu rame 26".
Jel' to puno ili malo? :misli:

Vrlet, koliki je tvoj, mislim da bi i meni tako nešto bilo taman. :rofl: :rofl: :rofl:
Daj, ozbiljno pitam. :zubo:

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 05 Mar 2012, 14:43
by ElliQuinn
Moja frendica ima ovakvo nešto.

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 05 Mar 2012, 14:47
by ombia
Morticia » wrote:Ombia, ne mislim se voziti po gradu, ali ne mislim ni po kamenjaru.
Znači, priroda, ali negdje gdje je asfaltirano, npr. u Fužinama ili Rapcu.

Ovaj koji sam stavila gore ima veličinu rame 26".
Jel' to puno ili malo? :misli:

Vrlet, koliki je tvoj, mislim da bi i meni tako nešto bilo taman. :rofl: :rofl: :rofl:
Daj, ozbiljno pitam. :zubo:
Zaboravila sam, obavezno ali obavezno spomeni svoje stanje kraljeznice. Da znaju da ti definitivno trebaju svi moguci federi koje mogu ugraditi i oni sa sica i ispod rame itd. To ti treba i za po gradu ak naidjes na omanju rupu.

Ovo sa linka od Elli ima strasno male kotace, barem tako izgleda. :ne zna: Znaci za krace je relacije.

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 05 Mar 2012, 14:48
by Morticia
Ajme, i to mi se sviđa!
Gdje se to može kupiti?

Za mene ovako krakatu i nespretnu možda ne bi bilo loše imati pomoćne kotače. :o

Ombia, ovo sam i ja vidjela, ali mi se ne sviđa, ne djeluje mi sigurno, stolica mi je puno draža.

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 05 Mar 2012, 14:58
by ombia
Razumijem da ti je stolica draza.
No prilicno je sigurno. Dapace nikakvih problema. I vrlo skupo. Oni s postenim gumama, sistemom kocenja itd. su od 500 eura nadalje. Al ljudi kupe jedna kolica pa imaju par godina, obicno u neke modele stane i dvoje djece. I jos uspiju prodati kad vise ne trebaju.

Ali meni prvoj je malo cudna ideja da.
Onda imas ono kad biciklic od malene pricvrstis na svoj, nema da mrda. :zubo:

Image

Image

A ima i tandema

Image

:zubo:
Image

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 05 Mar 2012, 15:04
by *jezebel*
Image

:jumping: :rofl:

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 05 Mar 2012, 15:05
by Morticia
:rofl:
Ovo me sjetilo na Monty Python. :ne zna: :zubo:

Ma ne treba meni takvo neko čudovište, najobičnija biciklica koju ću voziti par puta mjesečno. :mama:

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 05 Mar 2012, 15:07
by Morticia
I nemojte me sad jebat da sam seljanka i da se ne kaže bicikla nego bicikl! :gaah:

Mi u Rijeci kažemo! :gaah:
I već dvije strane se mučim i govorim jebeni bicikl, a svi normalni ljudi znaju da je bicikla!!! :gaah:

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 05 Mar 2012, 15:08
by ombia
Ova truba je super. I nekad ti fakat treba. :o
Al ako s time trubis po gradu, negdje ti mogu opaliti kaznu. :o Ono ti potrubis a sokirati pjesak skoci na prometnicu od soka. :rofl:

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 05 Mar 2012, 15:11
by Morticia
Ej, jez, što je to wheeler?
Po čemu je poseban, mislim zašto je dobar?

Prekrasni su mi ovi kruzeri, al' što ih više gledam ne djeluju mi ti volani previše zgodni za "upravljanje". :misli:
Jedino što se ne bih morala puno saginjati, ako se ne varam, dosta su visoko u odnosu na sic.

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 05 Mar 2012, 15:12
by Bios
I ja se mučim s tim bicikl. :zubo: Bicikla je bicikla, poše.

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 05 Mar 2012, 15:14
by ombia
Je volan je visi u odnosu na sic. Ali.
Ali sic je nisko i to zna biti problem za one malo vise. :zubo:
I napravljeni su, barem im je to namjera, za izrazito ravne terene, aka kalifornijske plaze jer taj oblik rame lose ublazava udarce s ostalih terena.

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 05 Mar 2012, 15:25
by *jezebel*
morticia, pa ne znam po cemu je poseban, ne razumijem pitanje, imaju oni raznih modela i kategorija. kad bih kupovala bicikl za tisucu eura, ne bih gledala wheelera. ono sto planiram kupiti mi se cini kao najbolji izbor, a pomogao mi je i tip u ducanu. poslije sam pricala s nekoliko ljudi, kad sam spomenula ciji bicikl planiram kupiti, rekli su da i oni vec neko vrijeme voze wheelera i da su zadovoljni. ja gledam na vise stvari, da mogu voziti po grbavom i po blatu, da mi je udoban, da fino podnosi moju tezinu i da je kol'ko-tol'ko kvalitetan, odnosno u pristojnom stanju (ono, da bas nije neki srot s jakusevca, hrelica ili kak' se vec ono zove).

kad sam samo gledala bicikle po netu, gledala sam konu, meridu i wheelera, s tim da sam za wheelera bila nekako najmanje zainteresirana. medjutim, kad sam sjela na njega (i na ostale) i malo popricala s ljudima - sasvim druga prica. manje-vise odmah znas jel' to to ili ne.

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 05 Mar 2012, 15:26
by Morticia
A taj wheeler je ustvari marka? :brukica:
Ja sam mislila da je to neka vrsta bicikla, kao kruzer. :brukica:

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 05 Mar 2012, 15:27
by Pješčana
i ja :D

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 05 Mar 2012, 15:29
by ombia
Mislim da Morticia nije imala primjedbe na tvoj izbor, nego joj je model nepoznat pa je zeljela da joj pojasnis ne bi li i njoj olaksala izbor. :ne zna:
Ja prva ne znam sto su wheeleri. :ne zna:

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 05 Mar 2012, 15:35
by *jezebel*
pa napisala sam tocno ime modela, da se lako izguglati. to je klasicni brdski bicikl, s nesto manjim kotacima, debljim gumama, tvrdorepi, s prednjom suspenzijom. morticiji to za cestu n-e t-r-e-b-a, a pitanje je i koliko bi joj dugorocno bilo ugodno. ja cu se naravno voziti i po cesti, ali trebam otvorene opcije i za teren. ako ce gledati nesto slicno, onda mozda bolje bicikl iz treking kategorije, on je, kol'ko sam skuzila, kao neki hibrid izmedju brdskog i gradskog.

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 05 Mar 2012, 15:35
by vrrrlet
Morticia » wrote: Vrlet, koliki je tvoj, mislim da bi i meni tako nešto bilo taman. :rofl: :rofl: :rofl:
Daj, ozbiljno pitam. :zubo:
Moj je, naravno, ogroman. :raspa:

Ozbiljno sam ti i rekao, nema smisla napamet govoriti o brojevima kada moraš doći i sjesti na bicikl i vidjeti sama za sebe, svaki bic je različit.

Nisi mi odgovorila, znači ti bi ga koristila dva puta mjesečno, po Fužinama i tako, bez puno znojenja? Za Fužine ti trebaju brzine, onaj zelenko otpada. Ili ćeš ga gurati uzbrdo.

Vidim da te ovo zaokuplja, pa ti samo javi kada ti bude trebala kava s osobom koja zna znanje.

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 05 Mar 2012, 15:40
by Morticia
*jezebel* » wrote:onda mozda bolje bicikl iz treking kategorije, on je, kol'ko sam skuzila, kao neki hibrid izmedju brdskog i gradskog.
E to me zanimalo. :top:
vrrrlet wrote:
Moj je, naravno, ogroman. :raspa:

Ozbiljno sam ti i rekao, nema smisla napamet govoriti o brojevima kada moraš doći i sjesti na bicikl i vidjeti sama za sebe, svaki bic je različit.

Nisi mi odgovorila, znači ti bi ga koristila dva puta mjesečno, po Fužinama i tako, bez puno znojenja? Za Fužine ti trebaju brzine, onaj zelenko otpada. Ili ćeš ga gurati uzbrdo.

Vidim da te ovo zaokuplja, pa ti samo javi kada ti bude trebala kava s osobom koja zna znanje.
Ma znam ja to sve, al' kao da imamo puno zanimljivijih tema trenutno! :gaah: :gaah:

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 05 Mar 2012, 15:45
by ombia
*jezebel* » wrote:pa napisala sam tocno ime modela, da se lako izguglati. to je klasicni brdski bicikl, s nesto manjim kotacima, debljim gumama, tvrdorepi, s prednjom suspenzijom. morticiji to za cestu n-e t-r-e-b-a, a pitanje je i koliko bi joj dugorocno bilo ugodno. ja cu se naravno voziti i po cesti, ali trebam otvorene opcije i za teren. ako ce gledati nesto slicno, onda mozda bolje bicikl iz treking kategorije, on je, kol'ko sam skuzila, kao neki hibrid izmedju brdskog i gradskog.
Pa eto ja nisam znala da je to ime prozvodjaca. :ne zna: S ostalim se slazem, to nije ono sto ona trazi. Ali bajk bez brzina bih kupila iskljucivo sa Slavoniju. :zubo:

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 05 Mar 2012, 15:48
by Morticia
Dobro, znači brzine obavezne. Ok.

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 05 Mar 2012, 18:39
by Morticia
Kupila!!! :lux: :lux: :lux: :lux:

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 05 Mar 2012, 19:23
by Morticia
Točno ovakva, i boja i sve! :lux: :cerek:

Image

Moje prvo pravo paciklo! :xlux: :xlux:

Kupili smo i maloj stolicu i kacigicu! Na pingvine! :lux:

I lanac i presvlaku za sic! :zubo:

I rogove za volan. :o

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 05 Mar 2012, 20:21
by Bios
Weeee! :lux:

Brza si.

Paciklo je predivno. Boja. :cerek:

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 05 Mar 2012, 20:22
by dejzi
Divno je! :xlux:

Nemoj sad da jadna sama čami u podrumu. :o

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 05 Mar 2012, 20:30
by *jezebel*
i ja sam kupila!!! :jumping:

morti, :five:!!!

http://www.ciklus.hr/katalog/view/1162/

ljubica moja, uvela sam ga u stan i naslonila na policu s knjigama. :D

kotac se lako skida pa mogu biti prilicno mobilna. :cerek: kocnice su *ebacke, prvo sam slucajno krenula samo s prednjom pa me sokiralo. :o

morti, hrabra si, ja sam morala prespavat' dvije noci, iako me prekjucer uhvatilo da kupim odmah isti dan. :D

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 05 Mar 2012, 20:36
by Mulica
pa slični su vam bicikletići :cerek:

nego, morti, meni je lipši onaj zeleni pičkasti koji si nakeljila na prethodnoj stranici :tuzni:

inače, moje biciklo je na selu, uništeno, gume probivene, kočnice sjebane, prečka napukla! :( i tako već godinama! :(
a nisam si kupovala novo jer je to skupo! :(

i sad kad vas čitam, i ja bi :mama:

vozim se na selu najčešće, al tamo sam rijetko, i uglavnom uzmem rođakovu bicilku i s njom đipam okolo! al u gradu mi je užasno lijeno biciklom otić do marjana! jer do tamo imam uzbrdica i nizbrdica mali milijon, dok dođem tamo, umrem 3 puta! :mama:

al sad kad ajvi ima biciklo, mogla bi bar imat društvo s kojim ću krepavat :xlux:

triba mi para :mama:

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 05 Mar 2012, 20:37
by Mulica
ae, potpuno sam zaboravila da vam tribam pohlavit bicikle! :zubo:

super su, super! al nisu puno pičkaste, al nema veze, biće ni vas dvi niste pičkaste! :o

i morti, nakelji nam bubinu košaru i kacigu :xlux:

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 05 Mar 2012, 20:37
by *jezebel*
mene je morti malo iznenadila s odabirom tipa bicikla. mislim, nakon tih, k'o sto mulica kaze, pickastih.

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 05 Mar 2012, 20:37
by Morticia
Fala vam, fala, i meni je krasan! :lux:
Jez, i ovaj tvoj je divan, isto plavi! :lux:

A ja sam takva, kad zapilim mora biti odmah. :brukica:

Moj je vec u podrumu, al' sutra idemo na prvu pravu voznju! :trio: :cerek:

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 05 Mar 2012, 20:41
by Bios
Još jedno paciklo. :cerek:

Pola trkelja vozi bicikl. :D

Slušaj, Mulice, bicikl imam već neko vrijeme. I već je na Marjanu. :zubo: Pa, ako ti se vozi samo ti reci.

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 05 Mar 2012, 20:41
by Morticia
*jezebel* » wrote:mene je morti malo iznenadila s odabirom tipa bicikla. mislim, nakon tih, k'o sto mulica kaze, pickastih.
Pa iskreno, meni su ljepsi ti pickasti. :zubo:

Al' su ovi bolji, funkcionalniji i visenamjenski, jbga.
Pa kad vec dajem te pare da imam posten bicikl. Jer s onim se doslovno ne mozes maknuti s asfalta. :ne zna:

I meni se skida prednji kotac! :lux:

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 05 Mar 2012, 21:03
by Mulica
Bios » wrote: Slušaj, Mulice, bicikl imam već neko vrijeme. I već je na Marjanu. :zubo: Pa, ako ti se vozi samo ti reci.
ma vozi se meni, ali nemam biciklo! kontaš? imam to koje je na selu i koje je spremno za otpad, jer nema smisla popravljat ga! :ne zna: imam neko očevo, koje nije njegovo, nego mu ga je susid dao, al od toga me guzica boli, visoko je, muško i ne mogu sic spustit dovoljno... :o

tribam uložit nofce! :o

e, koliko košta biciklo? onako po prilici! koliko su ti vaši koštali, morti, jez, ajvi...? :D

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 05 Mar 2012, 21:08
by Bios
Moj je kupljen u pola cijene jer je bio izložbeni primjerak na nekom boat showu. U Francuskoj. 300 ojra.

Moš vozit paciklo od starijeg mi sina. On je negdje tvoje visine, pa bi ti bio taman. Toga smo kupili u Hervisu na sniženju za 1000kn. On će ga ionako za koju godinu prerasti, pa nismo kupovali nešto preskupo.

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 05 Mar 2012, 21:13
by Mulica
Bios » wrote:Moj je kupljen u pola cijene jer je bio izložbeni primjerak na nekom boat showu. U Francuskoj. 300 ojra.

Moš vozit paciklo od starijeg mi sina. On je negdje tvoje visine, pa bi ti bio taman. Toga smo kupili u Hervisu na sniženju za 1000kn. On će ga ionako za koju godinu prerasti, pa nismo kupovali nešto preskupo.
za ozbač? :xlux:

jel želiš društvo na marjanu? :xlux: ja da...lijeno mi je samoj, volim društvo! :D a sad kad padne prva kiša, bit će i šparoga, pa ćemo ić u šparoge i tako to! :xlux:
i lijepo je vrijeme i sve to...:xlux:

ijaoooo, sreća :bliss:

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 05 Mar 2012, 21:14
by Mulica
pola cijene, 300 ojra :facepalm:

mila majčice! :zubo: ja sam to svoje, koje je sad propalo, dobila u pola cijene jer sam bila odlikaš! svo koji su prošli s pet te godine, mogli su kupit biciklo u pola cijene! bila sam presretna :xlux:

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 05 Mar 2012, 21:16
by Bios
Stalno tražim nekoga tko bi vozio sa mnom. Odem s djecom preko vikenda, ali to mi je malo. Ali kad su obojica ujutro u školi mogle bi nas dvije otići.

Išla bi sa mnom u šparoge?! :lux:

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 05 Mar 2012, 21:16
by Pješčana
jepite se obadvije :durica:
na mojoj temi o mom biciklu se tako hvalite!

čestitam :cerek:
dok ja svoj kupim, vi ćete već mijenjati lance ili što već

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 05 Mar 2012, 21:30
by *jezebel*
AdMulica » wrote: ma vozi se meni, ali nemam biciklo! kontaš? imam to koje je na selu i koje je spremno za otpad, jer nema smisla popravljat ga! :ne zna: imam neko očevo, koje nije njegovo, nego mu ga je susid dao, al od toga me guzica boli, visoko je, muško i ne mogu sic spustit dovoljno... :o

tribam uložit nofce! :o

e, koliko košta biciklo? onako po prilici! koliko su ti vaši koštali, morti, jez, ajvi...? :D
moj je tri 'iljade hrvackih novaca (i to je bila snizena cijena), a onaj koji mi je bio u uzem izboru je bio 2300 i sasvim je pristojan. ja bih osobno ispod 2000 isla samo kad bi se radilo o snizenoj cijeni ili dobrom polovnom biciklu.

mene boli jos od subote od isprobavanja. al' sad je lakse, barem se vise ne osjecam kao da sam rodila na guzicu. vidjet cemo kad pocnem vozit' hoce li mi trebati neki novi sic. :D sad se ne usudim ni blatobrane kupit' kol'ko je ovo kostalo, napravit cu mali vremenski razmak do jeseni. :rofl:

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 05 Mar 2012, 22:55
by ombia
*jezebel* » wrote:mene je morti malo iznenadila s odabirom tipa bicikla. mislim, nakon tih, k'o sto mulica kaze, pickastih.
I mene!

Cure divni su vam biciklici. :xlux: :xlux: :xlux:
Jedino, sto su to rogovi za volan?
I zasto se skida prednji kotac? Da ga netko nema razloga krasti? :ne zna:

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 06 Mar 2012, 08:23
by Morticia
AdMulica » wrote:e, koliko košta biciklo? onako po prilici! koliko su ti vaši koštali, morti, jez, ajvi...? :D
Moj je bio 2800.
ombia wrote:
I mene!

Cure divni su vam biciklici. :xlux: :xlux: :xlux:
Jedino, sto su to rogovi za volan?
I zasto se skida prednji kotac? Da ga netko nema razloga krasti? :ne zna:
Ma rekla sam već, meni oni city bajkovi jesu ljepši, ali jučer sam bila u trgovini sat i pol vremena, razgovarala s mužem, razgovarala s trgovcem, razmišljala o ovome što mi je vrlet napisao i zaključila da stvarno ne mogu izabrati bicikl po kriteriju koji mi je ljepši. :o :giggle:

Rogovi su ono što staviš na volan pa ti je malo viši i možeš im mijenjati poziciju, kad se umoriš u jednom položaju.
A kotač se skida tako da možeš utrpati bicikl u auto, npr.

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 06 Mar 2012, 09:34
by vrrrlet
Morticia » wrote:Kupila!!! :lux: :lux: :lux: :lux:
:facepalm:

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 06 Mar 2012, 09:35
by Morticia
Šta sad ti hoćeš?! :o

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 06 Mar 2012, 09:43
by vrrrlet
AdMulica » wrote: vozim se na selu najčešće, al tamo sam rijetko, i uglavnom uzmem rođakovu bicilku i s njom đipam okolo! al u gradu mi je užasno lijeno biciklom otić do marjana! jer do tamo imam uzbrdica i nizbrdica mali milijon, dok dođem tamo, umrem 3 puta! :mama:
Pa da si umrla jedno tristo puta, imala bi lijepu guzicu.
Morticia » wrote:
Pa iskreno, meni su ljepsi ti pickasti.

Al' su ovi bolji, funkcionalniji i visenamjenski, jbga.
Pa kad vec dajem te pare da imam posten bicikl. Jer s onim se doslovno ne mozes maknuti s asfalta. :ne zna:

I meni se skida prednji kotac! :lux:
Pa svima se skidaju svi kotači. Inače bi nakon nekog vremena vozili na felgama.
*jezebel* » wrote:

mene boli jos od subote od isprobavanja. al' sad je lakse, barem se vise ne osjecam kao da sam rodila na guzicu. vidjet cemo kad pocnem vozit' hoce li mi trebati neki novi sic. :D sad se ne usudim ni blatobrane kupit' kol'ko je ovo kostalo, napravit cu mali vremenski razmak do jeseni.
Pričekaj par tjedana, ako ga voziš svakih par dana, guzica bi te trebala prestati boljeti, dok mišići odrade svoje. Ako te i nakon toga sic žulja, nabavi drugi.

Uzmi si stražnji blatobran, to ti nije niti 100 kuna, ja prednji ni nemam. Poružnjuje mi bicikl. :zubo:

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 06 Mar 2012, 09:45
by vrrrlet
Morticia » wrote:Šta sad ti hoćeš?! :o
Koliko si ga platila? Daj detalje. Mislim da si mogla pričekati par dana i obrazovati se, ali kao i obično, čini se da si pijano mutavo nasrnula na to i imala sreće. Kao i s mužem uostalom.

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 06 Mar 2012, 09:46
by Morticia
Šta ja znam jel' se svima skidaju svi kotači. :o

Nego, ja se nemam namjeru vozit po kiši i blatu.
Jel' treba meni taj blatobran? :o
Bit će mi ružno paciklo i još će mi rondat ako se nešto sjebe! :mama:

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 06 Mar 2012, 09:52
by Morticia
vrrrlet » wrote:
Koliko si ga platila? Daj detalje. Mislim da si mogla pričekati par dana i obrazovati se, ali kao i obično, čini se da si pijano mutavo nasrnula na to i imala sreće. Kao i s mužem uostalom.
2800 kn.

Evo, točno ovaj.
Veličina 21''.

Nisam bila pijana, iako, da, prije finalne odluke smo sjeli u birtiju i drmnuli po medicu. :trio:

A šta ću se obrazovat.
Ti si mi rekao, Ze mi je rekao, trgovac mi je rekao.
Sat i pol sam birala, vozila ga oko dućana, sjedila, gmizala, namještala dupe.
Odličan mi je, veličina je primjerena mojoj visini, služit će onome za što sam ga namjenila, nemam šta puno mislit.

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 06 Mar 2012, 10:02
by vrrrlet
Morticia » wrote:
2800 kn.

Evo, točno ovaj.
Veličina 21''.

Nisam bila pijana, iako, da, prije finalne odluke smo sjeli u birtiju i drmnuli po medicu. :trio:

A šta ću se obrazovat.
Ti si mi rekao, Ze mi je rekao, trgovac mi je rekao.
Sat i pol sam birala, vozila ga oko dućana, sjedila, gmizala, namještala dupe.
Odličan mi je, veličina je primjerena mojoj visini, služit će onome za što sam ga namjenila, nemam šta puno mislit.
Dobar je, i sviđa mi se. Očigledno imaš sreće, pošto pameti nemaš. Mogla si možda uzeti nešto povoljnije, ili rabljeno, ali razumijem da si ga morala imati odmah i sad.

Ako će te kičma zezati, uzmi si sic s amortizerom u sic-štangi.

Ima lijepih stražnjih blatobrana koji dodaju na opakosti i liniji bicikla. :D Prednji je ružan i nije toliko bitan. Uzmi plastični, lakši je, jeftiniji, ne klapa ako se nešto sjebe. Samo otpadne. :rofl:

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 06 Mar 2012, 10:07
by Morticia
Bem ti miša, pa nije stvar samo sreće! :gaah:
Nije baš prvi i jedini na koji sam sjela. Isprobala sam ih najmanje 6 u dućanu, a i cijeli dan sam jučer kopala po netu i istraživala. :durica:

E, što je najgore od svega, ovaj sic mi puno bolje odgovara nego onaj širi, koji je na city biciklima, probala sam i njih jučer.
Ne znam kako to. :ne zna:
Doduše, uzela sam si i neku jako ugodnu, debelu navlaku, s tim je još bolje, i rogove (kako se to točno zove), da mogu tu i tamo promijenit poziciju u kojoj vozim.

Poše, kako je lijep, ovako plav! :cerek:
Možda sam mogla proći i povoljnije s rabljenim, to je istina, al' ovo je sad samo moj bicikl, nitko nije jašio po njemu svojom velikom guzičetinom, samo ja! :lux: :lux:

Sad me jedino brine imam li kondicije za proći na njemu barem kilometar. :o

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 06 Mar 2012, 10:11
by Morticia
I čak nije pretežak, kolica od male su bila 4 kile teža. :o

A njoj smo uzeli točno ovakvu kacigu. :zubo:
Image.

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 06 Mar 2012, 10:15
by Nikolajevna
vrrrlet » wrote: Prednji je ružan i nije toliko bitan.
Ružan i nebitan ti u gaćama. :rozi:

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 06 Mar 2012, 10:40
by vrrrlet
Morticia » wrote: E, što je najgore od svega, ovaj sic mi puno bolje odgovara nego onaj širi, koji je na city biciklima, probala sam i njih jučer.
Ne znam kako to. :ne zna:

Doduše, uzela sam si i neku jako ugodnu, debelu navlaku, s tim je još bolje, i rogove (kako se to točno zove), da mogu tu i tamo promijenit poziciju u kojoj vozim.

Poše, kako je lijep, ovako plav! :cerek:
Možda sam mogla proći i povoljnije s rabljenim, to je istina, al' ovo je sad samo moj bicikl, nitko nije jašio po njemu svojom velikom guzičetinom, samo ja! :lux: :lux:

Sad me jedino brine imam li kondicije za proći na njemu barem kilometar. :o
Zato što je taj široki sic za debele lijene babetine koje u biciklu sjede umjesto da ga voze.

Rogovi su rogovi. Za to se primiš kad ideš uzbrdo, a dobro i izgledaju. :rofl:

Kilometar po kilometar, sto kilometara. Nisam ni ja odmah mogao po svojoj uzbrdici.

Neka tebe tvoj bicikl. :cerek: Barem znaš da si mu prva. Svemu ćeš ga naučiti.
Nikolajevna » wrote:
Ružan i nebitan ti u gaćama. :rozi:
Vi s prednjim blatobranima nikada niste vlažne.

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 06 Mar 2012, 11:21
by Morticia
Mislim da ja nikad neću moći po tvojoj uzbrdici! :mama: :mama: :mama:

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 06 Mar 2012, 11:37
by ombia
vrrrlet » wrote:[

Ako će te kičma zezati, uzmi si sic s amortizerom u sic-štangi.

Ima lijepih stražnjih blatobrana koji dodaju na opakosti i liniji bicikla. :D Prednji je ružan i nije toliko bitan. Uzmi plastični, lakši je, jeftiniji, ne klapa ako se nešto sjebe. Samo otpadne. :rofl:
Ili pukne ak se strmopizdis :o
Iako nisam znala da mi se moze skinuti kotac. Nisam nikad trebala. :ne zna:
Vozio se na autu montiran.
A sic koji je dosao sa bajkom, tvrd, muski, sirok valjda 3 cm mi je bio koma. Imam gelast i siri.
Vidim vrrlet dao dijagnozu za takve. :o

Inace kacigu imam i ja kad se vozim s nekim klincima. Inace nisam vjerodostojan zasto oni moraju.

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 06 Mar 2012, 11:39
by Morticia
Nećemo ni mi voziti bicikle u autu, ali jučer nam je dobro došlo da smo ga mogli utrpati jer nismo imali nosače.

Iako, kad malo razmisliš, ako se kotač ne može skinuti kako promijeniš gumu? :o :zubo:

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 06 Mar 2012, 11:44
by vrrrlet
Morticia » wrote:Mislim da ja nikad neću moći po tvojoj uzbrdici! :mama: :mama: :mama:
Ovisi koliko ćeš ga voziti. Ako dva mjeseca uporno voziš biti ćeš sposobna za uzbrdice koje si mislila da su ti nemoguće. Na kraju ćeš na posao biciklom.
ombia wrote:
Iako nisam znala da mi se moze skinuti kotac. Nisam nikad trebala. :ne zna:
Kada ti pukne guma baciti ćeš cijeli bicikl? :D

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 06 Mar 2012, 11:48
by karambol
vrrrlet » wrote:
Ovisi koliko ćeš ga voziti. Ako dva mjeseca uporno voziš biti ćeš sposobna za uzbrdice koje si mislila da su ti nemoguće. Na kraju ćeš na posao biciklom.



Kada ti pukne guma baciti ćeš cijeli bicikl? :D
Zar to nije u skladu s europskim pravnim stečevinama?? :ne zna:

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 06 Mar 2012, 11:53
by Morticia
vrrrlet » wrote:
Ovisi koliko ćeš ga voziti. Ako dva mjeseca uporno voziš biti ćeš sposobna za uzbrdice koje si mislila da su ti nemoguće. Na kraju ćeš na posao biciklom.
Pozlatile ti se riječi. :S

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 06 Mar 2012, 12:31
by *jezebel*
morticia, tebi blatobrani ne trebaju. sto ce ti kad imas sjedalicu s djetetom? :ne zna: :D

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 06 Mar 2012, 12:42
by Mulica
jučer mi je majka tribala gledat turske sapunjare na jubitu, pa sam se morala skinit s kompa!
evo me :D
Bios » wrote:Stalno tražim nekoga tko bi vozio sa mnom. Odem s djecom preko vikenda, ali to mi je malo. Ali kad su obojica ujutro u školi mogle bi nas dvije otići.

Išla bi sa mnom u šparoge?! :lux:
išla bi u šparoge! :xlux: oćem šparoge, volem šparoge! :xlux:

i ja tražim nekoga zbog koga ću imati razloga kupiti biciklo jednom kad budem imala novaca! :xlux:

ićemo ićemo! :xlux:

ok, danas nećemo jer je kiša, ali ićemo :xlux: ijaooooooooo :bliss:

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 06 Mar 2012, 12:42
by Morticia
*jezebel* » wrote:morticia, tebi blatobrani ne trebaju. sto ce ti kad imas sjedalicu s djetetom? :ne zna: :D
:rofl: :rofl: :rofl:

Nemam ja, Ze ima. :o

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 06 Mar 2012, 12:43
by Pješčana
kiša? ovdje blješti sunce :kava:

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 06 Mar 2012, 12:43
by Mulica
*jezebel* » wrote:
moj je tri 'iljade hrvackih novaca (i to je bila snizena cijena), a onaj koji mi je bio u uzem izboru je bio 2300 i sasvim je pristojan. ja bih osobno ispod 2000 isla samo kad bi se radilo o snizenoj cijeni ili dobrom polovnom biciklu.

mene boli jos od subote od isprobavanja. al' sad je lakse, barem se vise ne osjecam kao da sam rodila na guzicu. vidjet cemo kad pocnem vozit' hoce li mi trebati neki novi sic. :D sad se ne usudim ni blatobrane kupit' kol'ko je ovo kostalo, napravit cu mali vremenski razmak do jeseni. :rofl:
isusepoše :mama:

idem uplatit lotto :(

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 06 Mar 2012, 12:45
by Mulica
vrrrlet » wrote:
Pa da si umrla jedno tristo puta, imala bi lijepu guzicu.
jesam ja nešto propustila? :o
di si ti vidio moju guzicu pa znaš da nije lijepa? :D

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 06 Mar 2012, 12:51
by ombia
Morticia » wrote:Nećemo ni mi voziti bicikle u autu, ali jučer nam je dobro došlo da smo ga mogli utrpati jer nismo imali nosače.

Iako, kad malo razmisliš, ako se kotač ne može skinuti kako promijeniš gumu? :o :zubo:
Nisam to nikad radila, to su muski. :o
A gume su mi i razrezali jednom, divan kiruski rez. :cerek: I meni i svim kolegama.

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 06 Mar 2012, 12:53
by vrrrlet
AdMulica » wrote: jesam ja nešto propustila? :o
di si ti vidio moju guzicu pa znaš da nije lijepa? :D
Ne trebam vidjeti da bih znao. Nisam vidio ni Norvešku pa znam da je lijepa.

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 06 Mar 2012, 12:59
by Mulica
Pješčana » wrote:kiša? ovdje blješti sunce :kava:
oćeš da te stavim na ignore? :kava:
ombia wrote:
Nisam to nikad radila, to su muski. :o
A gume su mi i razrezali jednom, divan kiruski rez. :cerek: I meni i svim kolegama.
mi smo u osnovnoj profesoru iz likovnog kirurškim rezom razrezali gume na fićeku :xlux:
nismo ga voljeli, naime! :o
doduše, ja osobno nisam, al jesu muški divljaKi iz razreda! :o
vrrrlet wrote:
Ne trebam vidjeti da bih znao. Nisam vidio ni Norvešku pa znam da je lijepa.
kud baš norveška? :ne zna: meni je, recimo, aljaska puno lješa kad je gledam u svojoj kristalnoj kugli! :ne zna:

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 06 Mar 2012, 13:02
by ombia
Pa...kontekst je dosta slican, ali bas da sve kolege ne vole. :ne zna:
Garant ne vole jednoga a nisu znali koji je njegov bajk. :o

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 06 Mar 2012, 13:04
by karambol
ombia » wrote:Pa...kontekst je dosta slican, ali bas da sve kolege ne vole. :ne zna:
Garant ne vole jednoga a nisu znali koji je njegov bajk. :o
I onda razvali kuću, birtiju i selo...za ziher... :zubo:

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 06 Mar 2012, 13:06
by ombia
karambol » wrote:
I onda razvali kuću, birtiju i selo...za ziher... :zubo:
Pa da. :zubo:
Mene moji jos pozdravljaju i zovu na tulume, znaci nisam bas tako stroga bila.

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 10 Jun 2013, 13:01
by MmeTipfeler
Bicikl mi je postao prevelik. :cerek: Ili sam se ja stisnula u pranju. Doduše, još sam uvijek visoka 165 cm, ali mi 26-inčni kotači više ne pašu.

Dakle, moram kupiti novi bicikl.

Gdje?

Jab da on jema 24-colne točkove, mekani sic (to zbog kičme da se baš ne moram voziti stojeći ko da mi je pet godina), pokoju brzinicu - jašta i žeMsku ramu.

Postoji li uopće takvo što?

Ne dam za njega više od tri keke.

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 10 Jun 2013, 15:06
by nina williams
Mislim da sam to već negdje pisala na ovom forumu :misli: , al uglavnom neloše ti ga je kupit negdje vani (EU), jeftiniji su, a prije si još dobivo i povrat poreza (to moš i sad još par dana), a mi imali neku foru (sport i te šeme) pa se to nije carinilo. Ja ih znam dosta da su ih kupovali u Sloveniji i Italiji. Imaju im prodavaonice fakat informativne internetske stranice.
Al, ako ti se ne da natezat, za 3 iljade kuna moš i kod nas nać to što tražiš.

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 11 Jun 2013, 00:10
by MmeTipfeler
Komplicirano mi je i ovdje smisliti kamo ću, a kamoli da idem van. Imaš kakvu preporuku za Zagreb?

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 11 Jun 2013, 07:11
by Pero
MmeTipfeler » wrote:Komplicirano mi je i ovdje smisliti kamo ću, a kamoli da idem van. Imaš kakvu preporuku za Zagreb?
Hervis (CCEast i CCWest) ili
Intersport (Arena i Mercator Vukovarska) ili
http://www.bicikl-portal.com/trgovine/Zagreb.html

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 10 Oct 2013, 14:33
by Euklid
Zaljubit sam u moj novi paciklo. Svaki detaljić na njemu mi je divan.
Nemam ga ni mjesec dana a već ne mogu bez njega...

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

(Powered by frubar.net)

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 10 Oct 2013, 15:04
by Beau
Euklid » wrote:Zaljubit sam u moj novi paciklo. Svaki detaljić na njemu mi je divan.
Nemam ga ni mjesec dana a već ne mogu bez njega...
isto i ja :cerek:
mislim da bih mogla postat ovisna :o

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 10 Oct 2013, 15:39
by Euklid
Alo, mala, jesi za jedno zajedničko pacikliranje?

Da ne kažem peglanje... :djecoljub:

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 10 Oct 2013, 15:54
by Beau
:rofl:

alo, veliki, itekako jesam :xlux:
kladim se da sam brža od tebe :xlux:

peglaćemo sve pred sobom :raspa:

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 10 Oct 2013, 15:57
by Euklid
Beau » wrote::rofl:

alo, veliki, itekako jesam :xlux:
kladim se da sam brža od tebe :xlux:

peglaćemo sve pred sobom :raspa:
Difnooo :raspa:

Ostalo ćemo preko PM-a da nam se judolino i lastan ne prikrpaju :zubo:


p.s.

jako me veseli da si brža od mene, jel... :hekla:

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 10 Oct 2013, 16:02
by Beau
Euklid » wrote:

jako me veseli da si brža od mene, jel... :hekla:
ma, jel, veseli te to :hekla:
šta da mi moš gledat u dupe? :durica:

ili opet ti o peglanju? :rolleyes:

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 10 Oct 2013, 16:04
by Euklid
Beau » wrote: ma, jel, veseli te to :hekla:
šta da mi moš gledat u dupe? :durica:
:trep:
Beau » wrote:
ili opet ti o peglanju? :rolleyes:
:trep:

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 10 Oct 2013, 16:07
by Beau
:D

vidimo se :frajer:

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 10 Oct 2013, 16:35
by Euklid
resistance is futile...

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 11 Oct 2013, 12:13
by Euklid
Beau » wrote::D

vidimo se :frajer:
Ej, mala, ako ti je jučer bilo dobro možemo sutra jopet :cerek:

Jedino si fakat malo prebrza za mene... :misli:

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 11 Oct 2013, 12:28
by Beau
Euklid » wrote: Ej, mala, ako ti je jučer bilo dobro možemo sutra jopet :cerek:

Jedino si fakat malo prebrza za mene... :misli:
dobro, aj, ne moraš glumit đentlmena :zubo:
jučer nisam bila brža, ali samo radi mokre ceste. veoma sam oprezna na skliskom :o

može sutra opet :cerek:

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 11 Oct 2013, 12:44
by Euklid
Image

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 11 Oct 2013, 12:50
by Beau
Euklid » wrote:Image
ja taj pokret mogu napravit u vožnji, i dočekam se stopalom na sicu :o

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 11 Oct 2013, 12:55
by Euklid
a jel možeš i ako si gola?

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 11 Oct 2013, 13:00
by Beau
:rofl:

iššššššššššššššš :mad:

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 11 Oct 2013, 13:33
by karambol
Beau » wrote::rofl:

iššššššššššššššš :mad:

Cega je ovo zvuk? Jesu to gume na mokrom kolniku dok forfaras Euklida? :zubo:

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 11 Oct 2013, 14:02
by Euklid
Beau » wrote::rofl:

iššššššššššššššš :mad:
E, vidiš, ja mogu... :raspa:

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 11 Oct 2013, 14:02
by Euklid
karambol » wrote:

Cega je ovo zvuk? Jesu to gume na mokrom kolniku dok forfaras Euklida? :zubo:
tako nekako... :D

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 11 Oct 2013, 15:42
by Beau
Euklid » wrote: E, vidiš, ja mogu... :raspa:
Ne sumnjam da je krasan prizor :o
Ali možda je ipak bolje da to izvodiš u onim pelenama biciklističkim :zubo:

btw, forfaras? forfaraš, forfarati?
šta bi to značilo? :shy:

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 11 Oct 2013, 15:57
by Euklid
:ne zna:

samo da nije peglanje...

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 11 Oct 2013, 16:01
by Beau
brijem da nije. kod peglanja nema kočenja :ne zna:

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 11 Oct 2013, 16:14
by Euklid
pa nema ni kod forfaranja

znači, ipak bi moglo biti peglanje... :facepalm:

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 11 Oct 2013, 17:28
by Beau
Kako znas da nema ni kod forfaranja, a kazes da ne znas sta to je? :misli:

Nemoj me muljat :mad:

Kupujem bicikl!

Posted: 11 Oct 2013, 17:39
by Euklid
Forfaranje je kad na bicu upalis sva 4 svjetla.

Kao kad na autu upalis sva 4 zmigavca, samo sto na bicu nemas zmigavce...

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 11 Oct 2013, 17:47
by Beau
Ok.

Kupujem bicikl!

Posted: 11 Oct 2013, 17:48
by Euklid
Beau wrote:Ok.
:ex:

Trebala si odgovoriti - pa nemas na bicu ni 4 svjetla... :gaah:

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 18 Oct 2013, 11:58
by Euklid
Beau » wrote: dobro, aj, ne moraš glumit đentlmena :zubo:
jučer nisam bila brža, ali samo radi mokre ceste. veoma sam oprezna na skliskom :o

može sutra opet :cerek:
Aloha, ljepotice, jesi danas za pacikliranje ili peglanje?

:cerek:


Image

(Powered by frubar.net)

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 18 Oct 2013, 12:24
by Beau
Euklid » wrote: Aloha, ljepotice, jesi danas za pacikliranje i peglanje?

:cerek:
uvek, lepotane :cerek:

malo sam ti lektorirala post :raspa:

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 18 Oct 2013, 12:28
by Euklid
Beau » wrote: uvek, lepotane :cerek:

malo sam ti lektorirala post :raspa:
Uništit ćeš me skroz.
Nisam ti ja više mladić u najboljim godinama...

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 18 Oct 2013, 12:35
by Beau
Euklid » wrote: Uništit ćeš me skroz.
Nisam ti ja više mladić u najboljim godinama...
al si u ksg :mig:
navodno je to još i bolje :cerek: :rofl:

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 18 Oct 2013, 12:38
by karambol
Okanite se biciklova...get a room you two... :zubo: :cerek:

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 18 Oct 2013, 12:42
by Euklid
karambol » wrote:Okanite se biciklova... :cerek:
Zašto? To je odlična predigra... :cerek:

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 18 Oct 2013, 13:06
by Beau
:o

jebalo vas peglanje, sad me ukebalo na poslu kako trkeljam :madkava:
i to o peglanju :durica:

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 18 Oct 2013, 13:08
by karambol

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 18 Oct 2013, 13:09
by Euklid
Beau » wrote::o

jebalo vas peglanje, sad me ukebalo na poslu kako trkeljam :madkava:
i to o peglanju :durica:
Pa šta?
Mislit će ljudi, gle, koja vrijedna ženska, čak i na poslu misli o peglanju... :raspa:

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 18 Oct 2013, 13:14
by Beau
Euklid » wrote: Pa šta?
Mislit će ljudi, gle, koja vrijedna ženska, čak i na poslu misli o peglanju... :raspa:
...samo, šteta što se to ne vidi na njoj :zubo: :rofl:

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 18 Oct 2013, 13:14
by Beau
euklid je ope ispa kriv i biće kriv dok je živ :raspa:

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 18 Oct 2013, 13:27
by Euklid
:nogica:

:tuzni:

Kupujem bicikl!

Posted: 18 Oct 2013, 21:03
by Euklid
Volim sve sto vole mladi i sve sto pocinje na p... :cerek:



Pivo, patlidzane, pomidore, poriluk, pankreas, pupak, porukice, piskote, plevljenje, pedere, poturice, pikulanje, prostatu, padobranstvo...

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 18 Oct 2013, 21:06
by Pješčana
prste

poskoke

paučinu

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 18 Oct 2013, 22:18
by Euklid
palačince, papriku, predsoblje, pazuh, pokondirenost, propuh, pumerice...

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 18 Oct 2013, 23:43
by karambol
Potkožne prištiće, prhut, proljev, picajzle, pokakane pelene, pištolje, poplavu, pipe, palice, preparirane prepelice, postotke, premale papuče, prizvodne programe, partijske platforme, plave papige, puhove, pitone, pljoske, pljuske, pljeskavice, pljuvačinu, psovačinu, pizdeke, pizdune, papke, puce, parizer, pakistance, paštetu, prigorski pinot, pendrek, preporučenu poštu, potapanja podmornica, papu, pop princeze, pituravati, palentu......

Kupujem bicikl!

Posted: 18 Oct 2013, 23:57
by Euklid
Perica primjeti poveliku povorku pedera, poredanih prema postojanosti penisa.
Panika, pomisli Perica, pa pobjeze.
Pravo prema plavoj palaci, pa potom preko pruge, putem pjevuseci proljetnu pjesmicu.
Proljeca postaju pretopla, prigovarase Perica.
Pljuckajuci pojedene pistacije pozeli Perica povaliti pravu plavusu pa podje putem Praga...

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 11 Jul 2016, 13:28
by Anna22
Pozdrav, ovako ja bih htjela nabaviti električni bicikl nešto tipa ovoga http://www.e2go.eu/ducati-hr/ pa me zanima ima li netko iskustva s time, i ako zna gdje bih mogla nabaviti nešto tako ali da nije baš previše skupo., jer mi se ovdje cijene čine malo too much. Hvala.

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 13 Jul 2016, 11:13
by Euklid
http://alatimilic.hr/shop/Elektro-bicik ... ator-amgdr

Višestruko jeftiniji ali teži i sa slabijom baterijom.

Ne bih preporučio elektrobicikl jer mu ne vidim pravu svrhu. Niti je dobar kao bicikl, niti valja kao najobičniji skuter.

Ili kvalitetan bicikl i malo nabit kondicije ili skuter 50ccm koji se može voziti bez polaganja A kategotrije.

Re: Kupujem bicikl!

Posted: 16 Jul 2016, 00:37
by haram
Anna22 » wrote:Pozdrav, ovako ja bih htjela nabaviti električni bicikl nešto tipa ovoga http://www.e2go.eu/ducati-hr/ pa me zanima ima li netko iskustva s time, i ako zna gdje bih mogla nabaviti nešto tako ali da nije baš previše skupo., jer mi se ovdje cijene čine malo too much. Hvala.
Pitaj ovdje http://www.artas.hr/
- stranica im je prastara pa ne znam šta sad nude. Imaju i forum sa iskusnim učesnicima, možeš se uključit pa pitat za savjet.