Modrić

Svi smo mi izbornici
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

08 Oct 2018, 22:52

haram wrote:
04 Oct 2018, 20:13
Nisam ja potegao Huizingu na ovoj temi, niti reagiram smajlijima... po čemu su baš moji odgovori spamanje/trolanje?
Huizinga je na ovoj temi savršeno pogođen. Ako ne znaš zašto, vrati se na početak.
MmeTipfeler wrote:
04 Oct 2018, 20:28
Nisi, točno. To bi trebalo izdvojiti u posebnu temu, samo što phpBB ne dopušta ubacivanje postova prije već napisanih, kao što se to može izvesti u vBulletinu, a meni se nije dalo s time zezati.
Ne. Kretenske opservacije o nogometu zaslužuju posebnu temu. Huizinga joj, kao što rekoh, bespogovorno odgovara.


Potpisi su za budale.
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

08 Oct 2018, 23:00

haram wrote:A stvarno, baš vi koji šetkate pudlice oko svojih urbanih garaža ste mjerilo realnosti? A kad nastane gužva, bit će puno više suza upravo od takvih. Fekalija, točnije rečeno.
Ne znam o pudlicama i garazama (valjda je bila neka uvreda). Moja realnost nije tvoja, ocito. Odbijam zivjeti u strahu od opceg pomora, to je isto kao svakodnevno predvidati potres. Ti u tome nalazis smisao zivota, ja ne.
Pak me zaobidi s tim suzama i fekalijama.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

09 Oct 2018, 12:39

Da ne citiram...

Huizinga može biti stoput savršeno pogođen na ovoj temi pa da tema ode u vražju mater. Doduše, garantirano bi se to svakako dogodilo - uz njegovu pomoć i bez nje.

Nego, ne znam koliko je moguće govoriti o tome što je stvarno, a što stvarnije, eventualno o tome tko je bliži stvarnosti, a tko je od nje dalji. Pa kad već razgovaramo o tome, "šetačice pudlica oko garaže" ipak su u čvršćoj vezi sa stvarnošću od onih koji zadahtano prate napeta zbivanja, primjerice, u afričkim savanama, a sve udobno zavaljeni u kompjutorski stolac.

Meni je to, oprostite, ista razlika kao i između dobre jebačine i lošeg drkanja. :raspa:

P. S. Gore popljuvani Freud ima jednu napomenu i o tome, ali nije bitno. :cerek:
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

09 Oct 2018, 22:44

MmeTipfeler wrote:Da ne citiram...

Huizinga može biti stoput savršeno pogođen na ovoj temi pa da tema ode u vražju mater. Doduše, garantirano bi se to svakako dogodilo - uz njegovu pomoć i bez nje.

Nego, ne znam koliko je moguće govoriti o tome što je stvarno, a što stvarnije, eventualno o tome tko je bliži stvarnosti, a tko je od nje dalji. Pa kad već razgovaramo o tome, "šetačice pudlica oko garaže" ipak su u čvršćoj vezi sa stvarnošću od onih koji zadahtano prate napeta zbivanja, primjerice, u afričkim savanama, a sve udobno zavaljeni u kompjutorski stolac.

Meni je to, oprostite, ista razlika kao i između dobre jebačine i lošeg drkanja. :raspa:

P. S. Gore popljuvani Freud ima jednu napomenu i o tome, ali nije bitno. :cerek:
Juh, sto volem kad se isprsis za setacice urbanih garaza oko pudlica!
You go, girl! Rekle bi neke, u odusevljenju.
:rofl:
:dama: :raspa:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

10 Oct 2018, 06:55

Riona wrote:
09 Oct 2018, 22:44
Juh, sto volem kad se isprsis za setacice urbanih garaza oko pudlica!
You go, girl! Rekle bi neke, u odusevljenju.
:rofl:
:dama: :raspa:
Tim više što nemam ni garažu ni pudlicu. :cerek:
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

10 Oct 2018, 07:08

MmeTipfeler wrote: Tim više što nemam ni garažu ni pudlicu. :cerek:
Al valjda mozes bar "urbano" prikacit uz svoj opis? "korpoRativno"? Ma samo toliko, da se Kriticar malo razvedri. Image

Sent Image

User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

10 Oct 2018, 12:17

Evo, upravo sam prikopčala bedž odnosno nalijepila etiketu. Sve za Kritičara! :top:
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

11 Oct 2018, 10:06

MmeTipfeler wrote:Evo, upravo sam prikopčala bedž odnosno nalijepila etiketu. Sve za Kritičara! :top:
Pobiga je! Image

Sent Image

User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

11 Oct 2018, 10:33

Hahaha! Ubijte glasnika, nosi vam loše vijesti u vaše savršeno posložene živote! :rofl:

Pozivati se na faking Freuda koji nije niti čuo za nekakvu amigdalu i utvarati si kako se razumije funkcioniranje ljudskog uma... :facepalm:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

11 Oct 2018, 10:35

Stitch wrote:
08 Oct 2018, 22:52
Huizinga je na ovoj temi savršeno pogođen. Ako ne znaš zašto, vrati se na početak.



Ne. Kretenske opservacije o nogometu zaslužuju posebnu temu. Huizinga joj, kao što rekoh, bespogovorno odgovara.
Da, ak smo u djećjem vrtiću "Ivica i Marica"
https://trkeljanje.com/viewtopic.php?f= ... 7&start=50
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

11 Oct 2018, 10:49

MmeTipfeler wrote:
08 Oct 2018, 20:24
Pa, ruku na srce, i nema. Poigrava se i koketira s pojedinim pojmovima, a ti i Wikipedija na to padate. I tu se zaustavljam. Nema više. Temu smo ionako sprčkali. Mogli bismo je zapravo i zatvoriti, a ti otvori novu o socioantropologiji.
Ajme Madam... pa ti izgleda nisi savladala niti razumijem što čitam gradivo...

Wikipediju sam naveo kao izvor kvalificiranosti spomenutog, a peer-review znanstveni radovi dotičnog govore za sebe. Po tebi onda pada čitava struka koja puši te radove.
Ali tebi je jedan promašeni i davno pobijeni sikolog koji blage veze nema o neurologiji totalno kredibilan izvor :facepalm:
MmeTipfeler wrote:
08 Oct 2018, 19:18
Bedasto pripisivanje ljudskih osobina životinjama, a i da nisu životinje, primjer je loše postavljen. Najprije uopće nije riječ o nagradi nego o hranjenju: da, hrana može poslužiti kao nagrada, ali tek pošto ispitanik nešto učini da bi tu nagradu dobio. Kao drugo, da je u pitanju ista vrsta hrane pa da jedan majmun dobiva više, a drugi manje, mogli bismo govoriti o moralnoj ogorčenosti. Ovo je najobičnije pitanje apetita.
Koje faking "pripisivanje ljudskih osobina životinjama"?? Prije će biti da je obratno :rofl:
Jebiga, znasntveni eksperimenti dokazuju da su ti šuplje teze, priznaj da si u krivu, šta se trebaš izvlačiti sa nebitnim banalnostima?
MmeTipfeler wrote:
08 Oct 2018, 19:18
Na ostalo ne odgovaram jer i ovako previše širiš temu.
Aha. Kad pokažem da pričate besmislice, ja širim temu...
Last edited by haram on 11 Oct 2018, 10:57, edited 1 time in total.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

11 Oct 2018, 10:54

Ja bih, Harame, najprije dobro pročitala na što odgovaram, a onda i provjerila ono što tvrdim. Ne mišljenje, na to svakako imaš pravo, nego činjenice.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

11 Oct 2018, 11:00

MmeTipfeler wrote:
11 Oct 2018, 10:54
Ja bih, Harame, najprije dobro pročitala na što odgovaram, a onda i provjerila ono što tvrdim. Ne mišljenje, na to svakako imaš pravo, nego činjenice.
... reče osoba koja na znanstveno utemeljene i pokazane činjenice hiće fraze i ne razumije što čita. :facepalm:

Dakle Madam, od Rijone smo već čuli da ju boli papučica kako je tako aksiološki napredno biće došlo do WW2 i MAD doktrine... imaš li ti kakav bolji odgovor, a koji bi se ticao više ljudske prirode, a manje boli u papučici (kakvoj uopće papučici, jel gasa...)?
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

11 Oct 2018, 11:17

Pepeljugina, harJame, naravno

Sent

User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

11 Oct 2018, 11:28

I onda ja trolam.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

11 Oct 2018, 11:47

haram wrote:
11 Oct 2018, 11:28
I onda ja trolam.
Jašta, harJame. :zubo:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

11 Oct 2018, 11:53

haram wrote:
11 Oct 2018, 11:00
... reče osoba koja na znanstveno utemeljene i pokazane činjenice hiće fraze i ne razumije što čita. :facepalm:
Navedi mi primjer za to.
Dakle Madam, od Rijone smo već čuli da ju boli papučica kako je tako aksiološki napredno biće došlo do WW2 i MAD doktrine... imaš li ti kakav bolji odgovor, a koji bi se ticao više ljudske prirode, a manje boli u papučici (kakvoj uopće papučici, jel gasa...)?
Prevodim li dobro ovo pitanje ako kažem kako mislim da pitaš kako je čovjek, unatoč svojemu napretku, u stanju počinjati zločine? Ako da, onda ću odgovoriti jer je ovo što si ti napisao, bez uvrede, ali obični šuš-muš.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

11 Oct 2018, 12:13

MmeTipfeler wrote:
11 Oct 2018, 11:53
Navedi mi primjer za to.
Koliko puta još?
https://trkeljanje.com/viewtopic.php?p=376242#p376242
MmeTipfeler wrote:
11 Oct 2018, 11:53
Prevodim li dobro ovo pitanje ako kažem kako mislim da pitaš kako je čovjek, unatoč svojemu napretku, u stanju počinjati zločine? Ako da, onda ću odgovoriti jer je ovo što si ti napisao, bez uvrede, ali obični šuš-muš.
Probaj bez tautologije etičkih principa i fraza kao napredak (to je ono što ti zoveš obični šuš-muš kada se radi o funkcioniranju ljudskog uma) što jednostavnije objasniti kako jedna zajednica bića koja navodno nije/nisu vođena instinktima može doći u stanje WW2 i MAD doktrine.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

11 Oct 2018, 13:03

Riona wrote:
08 Oct 2018, 20:36
Sta se, zapravo, bunis? Ti zivis u svojoj realnosti, slatki mali horor, ima vas mozda koja tisucica na svijetu-nije guzva. Uzivaj

Sent Image
Prije će biti da realnost definira znanost, a ne ignorancija masa zaglibljenih u vlastitim samodovoljnim iluzijama.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

11 Oct 2018, 13:53

haram wrote:
Prije će biti da realnost definira znanost, a ne ignorancija masa zaglibljenih u vlastitim samodovoljnim iluzijama.
Nisam ti ja odricala stvarnost tvoje stvarnosti.
Da ponovim, uzivas u svojoj horor stvarnosti,pa preporucam opustanje.
Dozvoli da neki drugi misle, osjecaju i uzivaju drugacije.
Eventualno su i glupi, ali tesko da si ti arsin za mjerenje.

Sent Image

User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

11 Oct 2018, 16:13

Riona wrote:
11 Oct 2018, 13:53
Nisam ti ja odricala stvarnost tvoje stvarnosti.
Stvarnost nije ni moja ni tvoja, ona je univerzalna, a najtočnije ju determinira znanost.
Kad netko izbjegava stvarnost jer mu se ona ne sviđa, to se onda zove deluzivnost. Ili iluzornost.
Riona wrote:
11 Oct 2018, 13:53
Da ponovim, uzivas u svojoj horor stvarnosti,pa preporucam opustanje.
Ja sam savršeno spokojan. Ako nešto spominjem, ne znači niti da uživam niti da se grozim toga. Jednostavno, gole činjenice. Što te činjenice otkrivaju stvarnost i ruše tuđe konformističke deluzije, nije moj problem.
Riona wrote:
11 Oct 2018, 13:53
Dozvoli da neki drugi misle, osjecaju i uzivaju drugacije.
Dozvoljavam, samo nisam baš primijetio neki veliki prvospomenuti proces, a ovo drugo i treće me na ozbiljnim pitanjima ne zanimaju.
Riona wrote:
11 Oct 2018, 13:53
Eventualno su i glupi, ali tesko da si ti arsin za mjerenje.
Sent Image
Tako je. Aršin je ono što su pametni ljudi otkrili a ja samo pokazujem.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

11 Oct 2018, 19:02

haram wrote:
11 Oct 2018, 16:13
Stvarnost nije ni moja ni tvoja, ona je univerzalna, a najtočnije ju determinira znanost.
O tome su se vodile diskusije.
haram wrote:
11 Oct 2018, 16:13
Kad netko izbjegava stvarnost jer mu se ona ne sviđa, to se onda zove deluzivnost. Ili iluzornost.
Ili mudrost. Čemu se opterećivati nečim na što nemaš utjecaja. Kao da sam užasno zabrinuta jer će za par dana kiša. Mogu eventualno pokupiti veš ili utjerati psa sa dvorišta prije kiše. a sva moja zabrinutost neće učiniti ništa, da kiša ne padne.
haram wrote:
11 Oct 2018, 16:13
Ja sam savršeno spokojan. Ako nešto spominjem, ne znači niti da uživam niti da se grozim toga. Jednostavno, gole činjenice. Što te činjenice otkrivaju stvarnost i ruše tuđe konformističke deluzije, nije moj problem.
Tvoja savršena spokojnost je vrlo očita na svim temama.
haram wrote:
11 Oct 2018, 16:13
Dozvoljavam, samo nisam baš primijetio neki veliki prvospomenuti proces, a ovo drugo i treće me na ozbiljnim pitanjima ne zanimaju.
Vjerojatno nisi primjetio, jer ne znaš kako to izgleda. :raspa:
Ozbiljna su pitanja tebi, jer to dozvoljavaš.
haram wrote:
11 Oct 2018, 16:13
Tako je. Aršin je ono što su pametni ljudi otkrili a ja samo pokazujem.
Da, jest, svakako.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

11 Oct 2018, 20:59

Potrudit ću se da budem pristojna pa ma koliko mi to teško padalo. Neću citirati, ionako je ovdje jedna jedina tema: Haram. Točnije, silna Haramova pamet i naša glupost.

Dakle, najprije da nešto razjasnimo: svi imamo Google i svi možemo doći do raznoraznih inforamacija. Kako ćemo ih trijažirati, ovisi o mnogočemu. No do informacija dolazimo i mimo interneta, mnogo toga znamo i bez Wikipedije. Hrvatska enciklopedija po kojoj svisoka pokušavaš pljuckati ima svoju svrhu: ne, nije savršena, ali bar nije netočna - sažeta je i ostavlja svakome mogućnost da dalje sam istražuje.

Usput, što se tiče istraživanja, baš sam nedavno vidjela foru na Fejsu. Kaže otprilike ovako: veliš da si obavio istraživanje, blago tebi. Riješio si to u deset minuta. Ja imam na raspolaganju - pa sad nabraja aparaturu - i proveo sam 20 godina radeći s time, a tek sam malo zašao ispod površine. Otprilike onako kao što se priča za pokojnog Filipovića kada mu je na ispit iz grčke filozofije izišla cura koja mu je na pitanje je li pročitala zadana Aristotelova djela i je li joj tu sve jasno odgovorila potvrdno: da, sve mi je jasno. A Vladimir će na to: "Blago vama, kolegice, ja već desecima godina proučavam Aristotela i još mi nije sve jasno. :raspa:

De Waal nije socijalni antropolog, kao što si mu u jednom postu pokušao pripisati: čovjek se bavi primatima i nije jedini. Socijalna antropologija nešto je posve drugo. Možemo ga nazvati biologom, što se možda u današnje vrijeme, kada se i liječnici specijaliziraju za lijevu nosnicu, a ne umiju prepoznati najobičniju prehladu, čini preširokim pojmom. No tumačiti ponašanje primata upotrebljavajući rječnik kojim se opisuje ljudsko ponašanje, to je ono što nazivam nepotrebnim humaniziranjem životinja. Zašto ljudi to rade, posebna je priča i zapravo je psihološko pitanje.

Zašto misliš da si jedini ovdje tko zna za de Waala, ne znam. Meni je fora naslov njegove najpoznatije knjige, ali da mu postavke stoje, ne stoje, a da nam je njegova pamet potrebna, nije. Čovjek se u biti nije promijenio od pamtivijeka: promijenio se samo način na koji djeluje. No osim priprostog djelovanja postoji i misao, nešto za što je samo čovjek sposoban, a iz misli proizlaze smijeh i igra (jesi li bar bacio pogled na Huizingu?), što je opet svojstveno samo čovjeku.

O stvarnosti govoriš? I misliš da je objektivna? Znaš li što je zbiljnost? Što je s drvetom koje pada u prašumi, a nitko ne čuje taj pad?

Zbroji se malo, dečko. :mig:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

11 Oct 2018, 21:11

Riona wrote:
11 Oct 2018, 19:02
O tome su se vodile diskusije.
Nemaju se šta voditi. Nije stvar demokratskog izglasavanja niti osobnnih ukusa postoji li gravitacija, zarazne bolesti, entropija, i je li Zemlja planetarna kugla ili palačinka. Mogu se samo davati argumenti za i protiv, a znanost je tu totalno nenadjebiva.
Riona wrote:
11 Oct 2018, 19:02
Ili mudrost. Čemu se opterećivati nečim na što nemaš utjecaja. Kao da sam užasno zabrinuta jer će za par dana kiša. Mogu eventualno pokupiti veš ili utjerati psa sa dvorišta prije kiše. a sva moja zabrinutost neće učiniti ništa, da kiša ne padne.
Prije će biti da je konformistički solipsizam znak ograničenosti. Nisu ljudi imali utjecaja na štošta, ali tek kad su spoznali pravu prirodu stvari, uzroke i posljedice, napravili su prvi korak ka izmjeni stanja.
Mantranje "božja volja" nikada nije riješilo niti jedan jedini problem - naprotiv, samo je pridonijelo još dubljem zakopavanju u njega.
Riona wrote:
11 Oct 2018, 19:02
Tvoja savršena spokojnost je vrlo očita na svim temama.
Na žalost, za tvoju argumentaciju se to ne može reći.
Riona wrote:
11 Oct 2018, 19:02
Vjerojatno nisi primjetio, jer ne znaš kako to izgleda. :raspa:
LoL!! Reče osoba kojoj znanstvene studije izgledaju kao foršpani za holivudske filmove...
Riona wrote:
11 Oct 2018, 19:02
Ozbiljna su pitanja tebi, jer to dozvoljavaš.
Ni to nije stvar izbora. Možda shvatiš kad odrasteš.
Riona wrote:
11 Oct 2018, 19:02
Da, jest, svakako.
Argumentiraj što sam gdje i zašto krivo rekao, za promjenu, umjesto eksklamacija da ti se ne sviđa.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

11 Oct 2018, 21:37

haram wrote:Nemaju se šta voditi. Nije stvar demokratskog izglasavanja niti osobnnih ukusa postoji li gravitacija, zarazne bolesti, entropija, i je li Zemlja planetarna kugla ili palačinka. Mogu se samo davati argumenti za i protiv, a znanost je tu totalno nenadjebiva.


Prije će biti da je konformistički solipsizam znak ograničenosti. Nisu ljudi imali utjecaja na štošta, ali tek kad su spoznali pravu prirodu stvari, uzroke i posljedice, napravili su prvi korak ka izmjeni stanja.
Mantranje "božja volja" nikada nije riješilo niti jedan jedini problem - naprotiv, samo je pridonijelo još dubljem zakopavanju u njega.


Na žalost, za tvoju argumentaciju se to ne može reći.


LoL!! Reče osoba kojoj znanstvene studije izgledaju kao foršpani za holivudske filmove...


Ni to nije stvar izbora. Možda shvatiš kad odrasteš.


Argumentiraj što sam gdje i zašto krivo rekao, za promjenu, umjesto eksklamacija da ti se ne sviđa.
A tebi ce se ljudi ispricavati jer misle svojom glavom? I to se usude reci?
Trudis se uciniti ovu "raspravu" sto osobnijom.jasno mi je da zazires od osoba koje su o bilo cemu obavijestene,naucile i procitale nesto. Opca kultura ti je bekina, smrdi. Zakopavas se u nekakva besmislena istrazivanja, i ne dopustas -pajsaovo-da netko ne mislio tom istrazivanju ista osim dobrog. ja, na primjer, nisam fascinirana doktorovom titulom, pa ni time sto je proglasavan za strucnjaka godine. Malo je, ako uopce, institucija koje nisu prostituirale svoja proglasavanja najboljim. Pa to lijepo zapakiraj, za neku iducu upotrebu.
Ukoliko budes i nadalje zao -da naglasim,bez ikakvog razloga, ispricat cu ti o jednom bijelom klupku krzna.pa ti zazivaj bogoveImageImage

Sent Image
Post Reply