Nezaustavljiva epidemija

Sve od javnog i tajnog interesa
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

15 Jun 2018, 17:14

haram wrote:
15 Jun 2018, 16:33
pa vi sad vidite jel vakcinacija baš tolko supač :kava:
Linkove neću ni čitati, ali da, jest: cijepljenje je bolje od bolesti.

Rođena sam prije 1971. i preboljela sam jebene zaušnjake. Nisam ostala neplodna jer nisam muško, ali sam "zaradila" drugu posljedicu, doživotnu boleštinu. I brat i ja preboljeli smo kao djeca vodene kozice, bilo je odvratno i neugodno, ali sjećam se da je doktor mojima rekao "budite sretni da nisu ospice". Negdje sam navukla i jebeni hripavac, to je ovo zbog čega Poljak tvrdi da mu je kći oboljela od encefalitisa odnosno zbog cjepiva, zbog čega sam u izolaciji provela tri mjeseca i samo što utrobu nisam iskašljala. Zbog gore spomenute doživotne boleštine pripadam u ugroženu skupinu pa ću prvom prilikom otići odrediti titar na ospice, bez obzira na životnu dob.

Tako da, lijepo molim, Harame, nemoj mi lupetati o tome da je cjepivo opasnije od samih zaraznih bolesti. Nauživala sam ih se. :mad:
Nukac wrote:
15 Jun 2018, 09:08
Jel bi ti isti anti-vakseri odbili protuotrov da ih ugrizne poskok ili crna udovica? Jer ostale pomoćne stvari i konzervansi su u protuotrovu isti kao i u cijepivu....

Naravno da ne bi, baš kao što bi vjerojatno radije cijepili dijete nego da im ostane doživotno paralizirano ili umre od TBC-a. Ili bi se poslije tukli po glavi. :rolleyes:

Da se razumijemo, nisam osoba koja se trpa lijekovima i cjepivima bez veze. Kao rizična skupina, trebala bih se, recimo, svake godine cijepiti protiv gripe pa to ne činim zato što pretežno živim u psećem društvu i vozim se autom pa nisam izložena zarazi. Procjenjujem rizik i prema tomu se ravnam. Rizik od dječjih zaraznih bolesti iznimno je visok kod niske procijepljenosti, čak i za djecu s dobrim imunitetom. Dakako, najprije će stradati slabiji, no i to je "kako kome grah padne". Neka se dijete s dobrim imunitetom nađe u bliskom kontaktu s bolesnim djetetom, a nije cijepljeno, baš da vidim kako se neće zaraziti.

Na kraju: kojim pravom, kada znamo da postoji stanovit postotak djece koja se zbog općega zdravstvenog ne smiju cijepiti, antivakseri tu djecu izlažu opasnosti? Možda misle da bi takvu djecu trebalo odmah potamaniti kako se njihovo imuno i čvrsto potomstvo, kao od brijega odvaljeno, ne bi moralo cijepiti. Jebiga, ako je tako čvrsto i postojano kao klisurina, neće mu ništa biti ni od malo cjepiva.


User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

15 Jun 2018, 17:17

Donna Sole wrote:
15 Jun 2018, 17:03
....zato nije pošteno da dezinformiraju javnost i uvećavaju štetu koja se može smanjiti...

Nisam sklona cjepivima pripisati božanska djela i svjesna sam nuspojava. Jednako mi je nemoralno od struke da se korist cjepiva marginalizira.
Iznošenje opasnosti koje dio te struke voli prešutjeti ja ne bih nazvao ni nemoralnim ni marginaliziranjem.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

15 Jun 2018, 17:27

MmeTipfeler wrote:
15 Jun 2018, 17:14
Linkove neću ni čitati, ali da, jest: cijepljenje je bolje od bolesti...
Mislim da se zdravi koji su umrli zbog prevencije ne bi složili s tobom.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

15 Jun 2018, 17:31

haram wrote:
15 Jun 2018, 17:17
Iznošenje opasnosti koje dio te struke voli prešutjeti ja ne bih nazvao ni nemoralnim ni marginaliziranjem.
Dio struke ( a za koje ti kažeš da prešućuju opasnosti ) su vrlo jasni u opisu nuspojava . Nije nikad rečeno da cjepiva ne donose kakav rizik. Jedino što su ti rizici u manjem omjeru štetni u odnosu na omjere šteta koje nastanu zbog necijepljenja.
kurvanjski avatar, a
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

15 Jun 2018, 17:36

haram wrote:
15 Jun 2018, 17:27
Mislim da se zdravi koji su umrli od posljedica ne bi složili s tobom.
Činjenice, molim, a ne općenite tvrdnje. I jedan od milijun pacijenata umre na zubarskom stolcu, i to ne od straha, pa zbog toga nećemo ići zubaru niti pristati na injekciju protiv bolova.

Ne postoji stopostotno bezopasna liječnička intervencija, sve je pitanje vjerojatnosti, procjena rizika: za i protiv.

A Wilsona bolje pročitaj u cijelosti, nemoj samo navoditi prikaze: link. Uostalom, koliko je danas relevantno djelo staro 50-ak godina? :facepalm:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

15 Jun 2018, 17:41

haram wrote:
15 Jun 2018, 17:17
Iznošenje opasnosti koje dio te struke voli prešutjeti ja ne bih nazvao ni nemoralnim ni marginaliziranjem.
Kao što ti je Donna rekla, nitko ništa ne prešućuje. Samo se ne naglašavaju budalaštine.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

16 Jun 2018, 16:25

Donna Sole wrote:
13 Jun 2018, 14:08
Nego da vas ja pitam .

Ovo oko epidemije ospica, kako se računa trajanje i vrhunac i tako to?

Obično nam kažu da će gripa stići tadaitada a vrhunac se očekuje tadaitada a onda će jenjati...I tako obično bude.

Tako se može računati i ostale zarazne bolesti pa i ospice.


Sad mene zanima kad će ovo završiti?
Ovdje je otprilike odgovor na to pitanje: link.
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

16 Jun 2018, 16:41

Tako sam nekako i mislila. Očekujem da se do kraja mjeseca neće javljati novi slučajevi.
kurvanjski avatar, a
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

18 Jun 2018, 13:53

MmeTipfeler wrote:
15 Jun 2018, 17:36
Činjenice, molim, a ne općenite tvrdnje.
Činjenice su ti na linkovima koje nećeš ni da otvaraš :mig:
MmeTipfeler wrote:
15 Jun 2018, 17:36
A Wilsona bolje pročitaj u cijelosti, nemoj samo navoditi prikaze: link. Uostalom, koliko je danas relevantno djelo staro 50-ak godina? :facepalm:
Ovo nije relevantno?
... it is my purpose not to try and assess the net benefit or harm of using different vaccines and antisera, but to draw attention to the potential dangers of all vaccination procedures and to put
them in their right perspective.
Last edited by haram on 18 Jun 2018, 13:59, edited 1 time in total.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

18 Jun 2018, 13:58

Donna Sole wrote:
15 Jun 2018, 17:31
Dio struke ( a za koje ti kažeš da prešućuju opasnosti ) su vrlo jasni u opisu nuspojava . Nije nikad rečeno da cjepiva ne donose kakav rizik. Jedino što su ti rizici u manjem omjeru štetni u odnosu na omjere šteta koje nastanu zbog necijepljenja.
Ne znam, meni se to ne čini dobar omjer ako ja moram umrijeti da milion drugih ne dobije ospice. :ne zna:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

19 Jun 2018, 00:45

A jel' ti ok omjer vozit se po cestama hodat po pločnicima iako je veća vjerojatnost da ćeš poginuti tamo nego umrijeti od cjepiva?
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

19 Jun 2018, 05:55

:facepalm:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

19 Jun 2018, 10:17

haram wrote:
18 Jun 2018, 13:53
Činjenice su ti na linkovima koje nećeš ni da otvaraš :mig:
Linkati zna svatko. Postotke baš ne može svatko ni navesti, a kamoli ih objektivno protumačiti.

Ovo nije relevantno?
... it is my purpose not to try and assess the net benefit or harm of using different vaccines and antisera, but to draw attention to the potential dangers of all vaccination procedures and to put
them in their right perspective.
Ne. Zato što je pisano prije 50-ak godina, a sastav se cjepiva odonda poprilično izmijenio. Što valjda nije primijetila samo Lidija Gajski.
haram wrote:
18 Jun 2018, 13:58


Ne znam, meni se to ne čini dobar omjer ako ja moram umrijeti da milion drugih ne dobije ospice. :ne zna:
Jedan prema milijun izvrstan je omjer. :cerek: Misliš li da je ovu djevojčicu trebalo eutanazirati odmah nakon postavljene dijagnoze samo da se druga djeca ne moraju cijepiti? Uostalom, kao što rekoh, ukinimo cijepljenje općenito: ionako nas je previše na svijetu. :facepalm:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

19 Jun 2018, 20:58

Ovo je sažetak. Ne znam gdje je objavljen original, prenio Index.

Link.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

22 Jun 2018, 18:11

Kad samo pomislim koliko će se Big Pharma ovime "obogatiti"... :rolleyes:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

22 Jun 2018, 20:46

Big Pharma je oportunist kao i svaki biznis, Madam.

Nego, hauabaut fluoridacija vode? :cerek:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

22 Jun 2018, 20:59

haram wrote:
22 Jun 2018, 20:46
Nego, hauabaut fluoridacija vode? :cerek:
Ma ne treba nam to više. Kemtrejlzi su se za sve pobrinuli: špricaju nas fluoriranim dihidrogenskim monoksidom. :cerek:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

22 Jun 2018, 21:19

MmeTipfeler wrote:
22 Jun 2018, 20:59
Ma ne treba nam to više. Kemtrejlzi su se za sve pobrinuli: špricaju nas fluoriranim dihidrogenskim monoksidom. :cerek:
Jok, ćemtrejlzi su debilijada na kubik: ko bi smatrao da još treba trovati biosferu uz sva ta svakodnevna industrijska zagađenja od kojih krepavaju milioni ljudi, iliti da sere u tanjur iz koga i sam jede. Nekako bih prije povjerovao da tu štoriju šire upravo zagađivački industrijski lobiji, kao što je već razotkriveno da isti stoje iza najprljavijih diskreditiranja znanstveno verificirane opservacije o antropogenom globalnom zatopljenju.

Ali fluoridacija je već drugi par opanaka (premda tek jedna slučajna nepredviđena posljedica poput štetnosti salonit ploča, a ne proračunata mjera depopulacije). :mig:
"This paper reviews the human health effects of fluoride. The authors conclude that available evidence suggests that fluoride has a potential to cause major adverse human health problems, while having only a modest dental caries prevention effect. As part of efforts to reduce hazardous fluoride ingestion, the practice of artificial water fluoridation should be reconsidered globally, while industrial safety measures need to be tightened in order to reduce unethical discharge of fluoride compounds into the environment. Public health approaches for global dental caries reduction that do not involve systemic ingestion of fluoride are urgently needed."
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3956646/

"Countries that do not fluoridate their water have also seen big drops in the rate of cavities."
https://www.hsph.harvard.edu/magazine/m ... ing-water/
what we've got here is failure to communicate
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

22 Jun 2018, 21:33

Ti sve previše gledaš iz američke perspektive. Kod nas se voda ne fluorira pa ljudi svejedno obolijevaju od koječega. A da su Ameri opsjednuti zubima, jesu.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

22 Jun 2018, 22:15

MmeTipfeler wrote:
22 Jun 2018, 21:33
Ti sve previše gledaš iz američke perspektive. Kod nas se voda ne fluorira pa ljudi svejedno obolijevaju od koječega. A da su Ameri opsjednuti zubima, jesu.
Ni paste za zube se kod nas po receptu ne fluoriraju?
what we've got here is failure to communicate
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

22 Jun 2018, 22:20

haram wrote:
22 Jun 2018, 22:15
Ni paste za zube se kod nas po receptu ne fluoriraju?
Pa pastom za zube opereš zube, to joj je i svrha, ne gutaš je, nego je ispljuneš i ispereš iz usta. Ako misliš da ona mikrokoličina koja dođe u doticaj s desnima i usnom šupljinom izaziva rak, onda ti je zbilja vrijeme za alufoliju. :raspa:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

12 Jul 2018, 12:50

MmeTipfeler wrote:
22 Jun 2018, 22:20
Pa pastom za zube opereš zube, to joj je i svrha, ne gutaš je, nego je ispljuneš i ispereš iz usta. Ako misliš da ona mikrokoličina koja dođe u doticaj s desnima i usnom šupljinom izaziva rak, onda ti je zbilja vrijeme za alufoliju. :raspa:
Tko je spominjao rak?
https://www.globalhealingcenter.com/nat ... -fluoride/
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

12 Jul 2018, 13:06

Nego, opet malo o cjepivima...

The following case demonstrates how the global network of government/academic and industry stakeholders suppresses information about genuine scientific findings and, when needed, is engaged in corrupt practices to thwart the airing of information about vaccine safety issues.
...
In January 2016, pathologist Dr. Sin Hang Lee, MD, Director of Milford Medical Laboratory, sent an open letter of complaint to the Director-General of the World Health Organization (WHO), Dr. Margaret Chan, in which he challenges the integrity of the GACVS Statement on the Continued Safety of HPV Vaccination (issued March 2014), and charges professional misconduct on the part of the following individuals (and suggests that others may have also been actively involved) in a scheme to deliberately mislead the Japanese Expert Inquiry on human papillomavirus (HPV) vaccine safety before, during and after the February 2014 public hearing in Tokyo.

Dr. Lee challenged the integrity of the GACVS Statement on the Continued Safety of HPV Vaccination written by Dr. Pless, accusing him of deliberately misrepresenting his scientific findings in order to mislead non-scientific readers and those who set vaccination policies.

Dr. Pless is accused of deliberately conflating two unrelated articles, dealing with two different chemicals, written by different authors “apparently to create a target to attack.” Furthermore, Dr. Lee notes that the GACVS Statement relied on an unpublished 12-year-old “Technical Report” written by an unofficial, unnamed “group of participants” (according to CDC’s disclaimer).
...
Following the public hearing, GAVC issued a statement (March 12, 2014) aimed at discrediting Dr. Lee’s research by conflating his research with the research of other scientists who presented at the Tokyo hearing.

This case should have been prominently reported in the medical journals and by the mass media, and the allegation should have been investigated.

Mainstream publications have been silent; the case was reported only in alternative news outlets. [3]
...
Of note: the placebo comparator in (most) vaccine clinical trials is not inert, it contains aluminum.

Several independent teams of international autoimmune experts have investigated this, led by the internationally recognized authority of autoimmune diseases, Dr. Yehuda Shoenfeld of Tel Aviv University, Israel, and another group by Dr. Christopher Exley, Professor of Bioinorganic Chemistry, Keele University in the UK.

However, studies that document the hazards of aluminum in vaccines are not published in major influential medical journals.

Recent surveys of those journals document that medical journal editors have concealed financial conflicts of interest. Most Editors of Top Medical Journals Receive Industry Payments (Retraction Watch, Nov. 2017).

In two cases, journal editors received over $1 million from industry sources. (Ed Silverman, STAT, 2017.)

The following case is an example of how science is subverted by tightly controlled journal gatekeepers. Journal editors who have sold their integrity by accepting industry kickbacks block publication of reports that might pose a financial threat to an intricate web of government and non-government institutions and professional associations – all of whom are financially tied to the pharmaceutical industry.

The case demonstrates the great difficulty encountered by independent scientists who have not sold their integrity to the highest bidder.


http://vaccineimpact.com/2018/japan-lea ... nd-deaths/
what we've got here is failure to communicate
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

12 Jul 2018, 20:35

Naišla sam ovih dana na sjajan video u vezi s teorijama zavjere, samo ga sad moram ponovo naći.

Oprosti, ali meni se ne čitaju te plahte. Puno se priča, a malo kaže.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

12 Jul 2018, 21:23

MmeTipfeler wrote:
12 Jul 2018, 20:35
Naišla sam ovih dana na sjajan video u vezi s teorijama zavjere, samo ga sad moram ponovo naći.

Oprosti, ali meni se ne čitaju te plahte. Puno se priča, a malo kaže.
Onda da ti ja pomognem razabrati što se kaže:
zaista postoji dobro uhodani mehanizam da farmaceutske kuće i individualni interesi zaobilaze znanstveno utvrđene činjenice zahvaljujući korumpiranom sustavu koji navodno radi za opće dobro.
what we've got here is failure to communicate
Post Reply